X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Onia odpowiedziałam wczoraj na to pytanie... :P nawet napisałam do Ciebie wprost cyt."Onia to będziemy przeżywać wszystko w tym samym czasie :)" :P
    hahaha, no pamiętam :) mimo bólu głowy kojarze ;) ale dosłownie ? czyli punkcja 1 -2 tydzień lipca ?

    c5c9c0e3f3.png
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Rozmawialam tydzien temu z Dr na temat zlego rozmrazania i powiedziala mi ze to rzadkosc. W ostatnich 5 latach zdazyly sie 3 takie przypadki. Mowila ze to raczej male prawdopodobienstwo. A co do zdrowych zarodkow to juz tylko zalezne od komorki i plemnika. Jesli wszystko suoer idealne to raczej szanse duze ze duzo zarodkow bedzie. Ja np w trakcie punkcji mialam 7 pecherzykow pustych ktore sie nie nadawaly do zaplodnienia.
    o matko, ile znaków zapytania i zależności , szkoda że się nie da mózgu wyłaczyć na ten czas ....bo głowa to już mnie chyba nie boli od gonapeptylu, tylko od myślenia ....

    c5c9c0e3f3.png
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    hahaha, no pamiętam :) mimo bólu głowy kojarze ;) ale dosłownie ? czyli punkcja 1 -2 tydzień lipca ?

    Dosłownie.. 2 tydzień monitoring i planowany transfer ..

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Dosłownie.. 2 tydzień monitoring i planowany transfer ..
    o kurcze.... no tylko żeby się z miliona możliwych przyczyn trasfer nie przesunął np. na kolejny cykl... tfu tfu!

    c5c9c0e3f3.png
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    o kurcze.... no tylko żeby się z miliona możliwych przyczyn trasfer nie przesunął np. na kolejny cykl... tfu tfu!


    Onia skąd w ogóle takie myśli...? Pozytywne myślenie to podstawa! :) Pójdziemy po nasze kruszynki i żeby zadomowiły się na całe 9 miesięcy :)

    maruda34 lubi tę wiadomość

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Onia skąd w ogóle takie myśli...? Pozytywne myślenie to podstawa! :) Pójdziemy po nasze kruszynki i żeby zadomowiły się na całe 9 miesięcy :)

    wbrew pozorom myślę pozytywnie :) ale chce mieć jak największa świadomość. I tak na niczym innym się skupić nie mogę, więc rozkminiam, co będzie jak się okaże to a co będzie jak się okaże tamto... taka mała psychoza ;)

    c5c9c0e3f3.png
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    wbrew pozorom myślę pozytywnie :) ale chce mieć jak największa świadomość. I tak na niczym innym się skupić nie mogę, więc rozkminiam, co będzie jak się okaże to a co będzie jak się okaże tamto... taka mała psychoza ;)

    coś na temat tej największej świadomości wiem... stąd tyle badań przed pierwszym podejściem.. dlatego teraz pozostaje już wierzyć, że wszystko się powiedzie .. jak zrobiło się wszystko co na danym etapie można to teraz pozostaje już zaufać medycynie i medykom :)

    aż czuję podekscytowanie... Ty pewnie też? :)

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    coś na temat tej największej świadomości wiem... stąd tyle badań przed pierwszym podejściem.. dlatego teraz pozostaje już wierzyć, że wszystko się powiedzie .. jak zrobiło się wszystko co na danym etapie można to teraz pozostaje już zaufać medycynie i medykom :)

    aż czuję podekscytowanie... Ty pewnie też? :)

    No jasne, wręcz taka euforia przeplatana z obawami, ale jednak pozytywnie.
    Generalnie im bliżej tym częście można mnie zobaczyć w dobrym humorze.
    jeszcze spływają mi wyniki badań immuno, ale jak na razie żadnych przykrych niespodzianek ....

    Kadetka lubi tę wiadomość

    c5c9c0e3f3.png
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    No jasne, wręcz taka euforia przeplatana z obawami, ale jednak pozytywnie.
    Generalnie im bliżej tym częście można mnie zobaczyć w dobrym humorze.
    jeszcze spływają mi wyniki badań immuno, ale jak na razie żadnych przykrych niespodzianek ....

    To sie tylko ciesz ze wszystko ok i jak najwieksze szanse na powodzenie.
    Ja po pierwszym IVF w UK bylam mega zalamana ale jak sie w PL okazalo ze sa problemy immuno to wtedy dotarlo do mnie ze to bylo 100% niepowodzenie. Jedynie mialam zlosc na to ze refundowana proba poszla ot tak przez ich glupie byle jakie procedury. Tutaj w Pl po majowym transferze tez lekkie rozczarowanie bo Dr nas nastawila mega pozytywnie ze Ona innego wyjscia nie widzi jak ciaza. Owszem, ciaza byla ale z poronieniem biochemicznym. Byla bardzo zaskoczona tym. Kolejna konsultacja z Dr.P i na ostatniej wizycie powiedziala ze tym razem musi byc juz to na co czekamy. Wiec....oby to bylo juz to

  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    No jasne, wręcz taka euforia przeplatana z obawami, ale jednak pozytywnie.
    Generalnie im bliżej tym częście można mnie zobaczyć w dobrym humorze.
    jeszcze spływają mi wyniki badań immuno, ale jak na razie żadnych przykrych niespodzianek ....

    to mamy podobnie :)

    na jakie wyniki jeszcze czekasz? byłaś u immunologa?

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    To sie tylko ciesz ze wszystko ok i jak najwieksze szanse na powodzenie.
    Ja po pierwszym IVF w UK bylam mega zalamana ale jak sie w PL okazalo ze sa problemy immuno to wtedy dotarlo do mnie ze to bylo 100% niepowodzenie. Jedynie mialam zlosc na to ze refundowana proba poszla ot tak przez ich glupie byle jakie procedury. Tutaj w Pl po majowym transferze tez lekkie rozczarowanie bo Dr nas nastawila mega pozytywnie ze Ona innego wyjscia nie widzi jak ciaza. Owszem, ciaza byla ale z poronieniem biochemicznym. Byla bardzo zaskoczona tym. Kolejna konsultacja z Dr.P i na ostatniej wizycie powiedziala ze tym razem musi byc juz to na co czekamy. Wiec....oby to bylo juz to

    nie dziwię Ci się.. w ogóle... niestety "na dzień dobry" nie robi się takich badań.. nawet się o nich nie wspomina - a szkoda, bo część z nas zdecydowałaby się na nie od razu a nie dopiero po nieudanych podejściach... ale najważniejsze, ze dotrwaliście do tego etapu i teraz już tak jak napisałaś musi się udać :) czego życzę z całego serducha! :)

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    nie dziwię Ci się.. w ogóle... niestety "na dzień dobry" nie robi się takich badań.. nawet się o nich nie wspomina - a szkoda, bo część z nas zdecydowałaby się na nie od razu a nie dopiero po nieudanych podejściach... ale najważniejsze, ze dotrwaliście do tego etapu i teraz już tak jak napisałaś musi się udać :) czego życzę z całego serducha! :)


    No i wzajemnie

    Kadetka lubi tę wiadomość

  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    No i wzajemnie

    Nas dopiero Dr.S uswiadomila o problemie immuno. Tam przez tyle lat staran mowiono ze wszystko ok. Najprostsze badania. Zaden lekarz nawet nie wspomnial odrobinki przyczyny ze cos nie tak. Teraz po nieudanej probie w Uk jak mamy za wszystko placic to chca juz dokladniejsze badania zrobic. Zarazy jedne.Moze wtedy jakbym wiedziala ze cos mogloby byc przyczyna to sama zaczelabym kopac...czytac itp. A my nawet pojecia nie mielismy o immuno. Ja na zadne fora nie wchodzilam. A teraz widac ze duzo dziewczyn ma te problemy.

  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Nas dopiero Dr.S uswiadomila o problemie immuno. Tam przez tyle lat staran mowiono ze wszystko ok. Najprostsze badania. Zaden lekarz nawet nie wspomnial odrobinki przyczyny ze cos nie tak. Teraz po nieudanej probie w Uk jak mamy za wszystko placic to chca juz dokladniejsze badania zrobic. Zarazy jedne.Moze wtedy jakbym wiedziala ze cos mogloby byc przyczyna to sama zaczelabym kopac...czytac itp. A my nawet pojecia nie mielismy o immuno. Ja na zadne fora nie wchodzilam. A teraz widac ze duzo dziewczyn ma te problemy.

    Masz rację.. bo skad mamy wiedzieć. .. jesli z medycyna nie mamy nic wspólnego... na szczęście sa takie fora i takie cudowne osoby od których można się duuuuzo dowiedzieć i nauczyć. . Szczególnie pozdrawiam taką jedną wspaniała osóbkę (domyśli się, że o nią chodzi) która stala się moim mentorem .. dziękuję :-*

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Justi, a mogę zapytać ile masz lat ?
    Mam obawę że przez że jestem przed trzydziestkąpiątką to będą mnie jednak przekonaywać do jednego.... a ja co raz bardziej rozmyślam o dwóch , jeżeli oczywiście okaże się że jest taka możliwość....
    38 niestety. Mogą cię przekonywać jednak to twoja decyzja. Przecież sama za to płacisz :).

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Hmm Justi czy partner nie potrzebny do zmiany decyzji to bym dyskutowała... ;)

    My chcemy podjąć decyzję razem i wlasnie przed samym transferem.. dr powiedziała, że tak właśnie zrobimy :-)
    Nam jest potrzebny. Jednak jak widać po moim przypadku nie konieczny embriologowi ;P.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    no własnie..... od czego zalezy czy zarodki podają w 3 lub 5 dobie ?
    W skrócie przy świeżym transferze podaje się w 3 dobie. Jeśli jest za duży prog... i trzeba zamrozić to mrozi się w 5 tej blastocyty :).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2018, 23:50

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Dużo zależy od lekarza prowadzącego.. tak jak napisala maruda od 3 dnia do glosu dochodzi męski czynnik więc "bezpieczniej"jest podawac w stadium blastocysty wiec 5dniowe.. ale.. oczywiscie musi byc ale.. :-) jeśli są dibrwj jakości w 3dobie to podobno lepiej transferowac je niz czekac.. bo maja duzo wieksza szanse na pozytywny rozwój w macicy niz na szkle.. wiec czekajac mozemy sie narazic na niepowodzenie.. bo moze np. Nic nie dotrwac do tego 5 dnia.. a tak w 3 dniu dajemy szanse.. dlatego niektorzy twiwrdza ze podobno przy duzej ilosci zarodków warto czekac do 5 doby ale przy mniejszej nie..

    Mnie dr tlumaczyla ze to embriolog ostatecznie decyduje.. jeśli jego zdaniem w 3 dobie sa dość dobre to robi sie transfer a pozostalym pozwala sie dojrzec bo moze rusza i sie rozwina tak jak bylo u Justi :-)
    Dokładnie tak Kadetko. Zgadzam się z tym co powiedziałaś.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Onia odwrotnie.. po 35 podobno podaja 2.. a przed.. pozwalają podjac decyzje ale zalecają 2 :-) więc jeśli takie macie plany to nikt Was nie bedzie zniechecal :-) embriolodzy wrecz czasami maja dylemat ktory podac jak ktos chce koniecznie 1 bo maja 2 bardzo dobrej jakosci i nie wiadomo ktory lepszy..tak daliny szanse obydwum.. albo tak jak bylo u Justi.. ze byly 2 i bylo ryzyko ze jesli ten drugi zamrożą to moze nie przetrwac odmrazania..

    Justi mam nadzieje, że nie masz mi za zle przytoczenia Twojego przykladu. :-)
    No co ty. Przecież po to właśnie dzielimy się tu doświadczeniami :)

    Kadetka lubi tę wiadomość

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    dzięki dziewczyny, rozjaśniłyście mi znacznie sytuację :* :)
    to jak już taka mądra chce być.... to jeszcze zapytam, czy to prawda, że ja sytuacja "zdrowotna " potencjalnych rodziców jest w miarę stabilana, to nawet jak pobioroą przykładowo 20 szt to i tak tylko 6 zapładniają ?
    Kadetka maruda się określiła, że przewduje transfer na koniec lipca początek sierpnia, a u Ciebie jak z potencjalnym terminem ?
    Przed 35 rokiem życia zapładniają tylko 6, chyba że były wcześniejsze 2-krotne niepowodzenia IVF lub istnieją medyczne wskazania wynikające z współistnienia innej choroby.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
‹‹ 79 80 81 82 83 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ