X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Hejka.
    Brałam Metypred oraz Azathioprine. Wskazania od dr Paśnika chociaż nie byłam na wizycie osobiście. Przesyłałam wyniki badań emailem :).


    Ooo tak tak sie da? Konsultaxja mailowa bez osobistej wizyty? Wysłałaś mu wyniki badań mailem a on Ci odeslal recepte?

    I kiedy bralas te leki? Jak dlugo?

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fausti wrote:
    Dlaczego zrezygnowaliście?
    Parę wypowiedzi wyżej napisałam, nawet w cytowanym frg.przez Justi jest. Nie mamy już czasu na dojazdy, mam gorący okres w pracy i klientów pozapisywanych na 3tyg.w przód a do kliniki dojeżdżaliśmy 100km

  • kasia.gutek Przyjaciółka
    Postów: 97 50

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mniej ważny aspekt ivf,jednakże tak było rok temu u mnie ;)

    Kasia.gutek
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Hm to trochu dziwne. Bo mi po nieudanym IVF kazala o ponowna konsultacje z Dr.Pasnikiem. Nie chciala robic podejmowac sama decyzji i robic kolejny transfer bo sie bala ze znowu powtorzy sie to samo
    A jakie ty masz problemy z imuno?
    Ja w sumie to niewielkie. ANA słabo dodatnie homogenne, brak p/ciał przeciwplemnikowych w krwi,brak p/ciał przeciw antygenom łożyska oraz jajnika cytoksyczność NK w normie, test limfocytoksyczny ujemny :)

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Ooo tak tak sie da? Konsultaxja mailowa bez osobistej wizyty? Wysłałaś mu wyniki badań mailem a on Ci odeslal recepte?

    I kiedy bralas te leki? Jak dlugo?
    Wysłałam wyniki dr. Ona przepisała mi leki według zaleceń. Trochę to trwało, bo kilka m-cy. Muszę zaznaczyć, że u dr leczę się 5 lat. Leki dawkowałam Metypred *1, Azathioprine *2, Controloc *1 przez 14 dni od 4 dc. Jak było u ciebie?

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia.gutek wrote:
    To mniej ważny aspekt ivf,jednakże tak było rok temu u mnie ;)
    Kasiu każdy aspekt jest ważny. Jak mrożą po dwa a ja chcę podać jeden, to tego drugiego muszą i tak rozmrozić a później zamrozić. Wiadomo, że jest to niekorzystne dla tego zarodka. Po co to ryzyko przy takiej wadze każdego zarodka? Jakieś dziwne oszczędności?

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    38 niestety. Mogą cię przekonywać jednak to twoja decyzja. Przecież sama za to płacisz :).
    No sama płacę , ale nie wiem co lepsze . Zresztą pewnie nawet lekarze nie wiedzą...
    Dzisiaj była na wizycie i dr tak wstępnie na luzie zapytała, cy jeden czy dwa.
    nie spodziewałam się pytania i powiediałam, że dwa jak nie ma żadnych przeciwskazań ;)

    c5c9c0e3f3.png
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzisiaj byłam na wizycie, mam 10 pęcherzyków jak na razie.
    No i k... w końcu dowiedziałam się o co chodzi z dr Paśnikiem z łodzi....
    komórki NK wyszły na poziomie 19,8, dr mówi, że za wysokie, no i teraz czekam na wyniki testu CBA, jak tam wyjdzie coś źle to czeka mnie wizyta w Łodzi ;(
    Kolejny monitoring w weekend

    c5c9c0e3f3.png
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Po scratchingu z badania histopatologicznego wyszło endometrium polipowate i dyshormonoza- czyli endo dojrzewa za późno. Ponoć przez to mogło się nam nie udawać.
    Dr zaproponowała jakieś wlewy domaciczne lub leki dopochwowe, ale już nie byłam na wizycie, nie mam kiedy jechać :( i zrezygnowaliśmy z Invimedu
    Ja o tym polipowatym endo czytałam tu na forum, że leczy się je:

    "Dziewczyny,mam wizytę u dr ,wówczas bede miała histeroskopie z histochemia. Cokolwiek to oznacza:) lekarz plan ma taki. Najpierw blokujemy endo leczymy i zluszczamy ( to oczywiście w zależności od tempo co wyjdzie w histeroskopii)a potem ewentualnie łyżeczkowanie(starcza na 3 cykle), ewentualnie leczenie gastagenmai to ok 3 miesięcy. "

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2018, 18:51

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Dziewczyny, dzisiaj byłam na wizycie, mam 10 pęcherzyków jak na razie.
    No i k... w końcu dowiedziałam się o co chodzi z dr Paśnikiem z łodzi....
    komórki NK wyszły na poziomie 19,8, dr mówi, że za wysokie, no i teraz czekam na wyniki testu CBA, jak tam wyjdzie coś źle to czeka mnie wizyta w Łodzi ;(
    Kolejny monitoring w weekend

    Onia to rzeczywiście wysoko... jeśli chcesz poczytaj na wątku immunologicznym.. zadzwoń najlepiej od razu do Łodzi i umów się na wizytę.. wiem, że docent ma jakis urlop zaplanowany i już jakiś czas temu zapisywali na koniec sierpnia... przykro mi, że takie wyniki wyszły :(

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Wysłałam wyniki dr. Ona przepisała mi leki według zaleceń. Trochę to trwało, bo kilka m-cy. Muszę zaznaczyć, że u dr leczę się 5 lat. Leki dawkowałam Metypred *1, Azathioprine *2, Controloc *1 przez 14 dni od 4 dc. Jak było u ciebie?

    Justi i Onia - jakie badania robiłyście.. możecie wymienić?

    Justi rozumiem, że dr Cygal napisała Ci receptę wg zaleceń doc Paśnika, tak? i bralaś te leki w 1 cyklu przez 14 dni tak? to było w cyklu poprzedzającym ostatni transfer?

    u mnie? bylam w Łodzi i dostalam leki na 21 dni stosowania..

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    A jakie ty masz problemy z imuno?
    Ja w sumie to niewielkie. ANA słabo dodatnie homogenne, brak p/ciał przeciwplemnikowych w krwi,brak p/ciał przeciw antygenom łożyska oraz jajnika cytoksyczność NK w normie, test limfocytoksyczny ujemny :)

    LCT mam ujemne,ANA slabo dodatni, p/ciala pylori IgG <2.0, p/ciala p/plemnikowe dodatnie (obecnosc przeciwcial przeciw witce plemnika) i czynnik V R2, MTHFR, PAI-1 nieprawidlowe

  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Onia to rzeczywiście wysoko... jeśli chcesz poczytaj na wątku immunologicznym.. zadzwoń najlepiej od razu do Łodzi i umów się na wizytę.. wiem, że docent ma jakis urlop zaplanowany i już jakiś czas temu zapisywali na koniec sierpnia... przykro mi, że takie wyniki wyszły :(

    a jaki wynik był by właściwy?
    według zakresu z laboratoriu jako prawidłowy traktuje się zakres od 7,3 do 24,00

    c5c9c0e3f3.png
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Wysłałam wyniki dr. Ona przepisała mi leki według zaleceń. Trochę to trwało, bo kilka m-cy. Muszę zaznaczyć, że u dr leczę się 5 lat. Leki dawkowałam Metypred *1, Azathioprine *2, Controloc *1 przez 14 dni od 4 dc. Jak było u ciebie?

    Ja tez wysylalam wyniki mailem ale Dr.Pasnik odp ze nie postawi diagnozy mailowo lub telefonicznie i na pierwszej wizycie chcial mnie widziec. Po wynikach mialam konsultacje telefoniczna, wyslal mi recepte i teraz po nieudanym IVF rowniez skontaktowal sie telefonicznie i tez wyslal mi recepte

  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Ja tez wysylalam wyniki mailem ale Dr.Pasnik odp ze nie postawi diagnozy mailowo lub telefonicznie i na pierwszej wizycie chcial mnie widziec. Po wynikach mialam konsultacje telefoniczna, wyslal mi recepte i teraz po nieudanym IVF rowniez skontaktowal sie telefonicznie i tez wyslal mi recepte

    Wlasnie dlatego sie zdziwiłam, że obeszlo sie bez pierwszej wizyty... w sumie do Łodzi nie jest tak daleko.. uważam, że warto pojechać. . To najbardziej rzeczowy lekarz na jakiego do tej pory trafilam.. nawet mąż był pod wrażeniem :-)

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    a jaki wynik był by właściwy?
    według zakresu z laboratoriu jako prawidłowy traktuje się zakres od 7,3 do 24,00

    Na to pytanie Ci nie odpowiem.. wiem jedno - nie warto sie sugerować tymi normami które sa przy badaniach bo one nie uwzgledniaja statań o ciążę. ..poza tym wyniki trzeba analizowac kompleksowo a nie kazdy z osobna.. w przypadku nk pamietam ze dcent zapytal mnie w ktorym dniu cyklu robilam badanie i liczyl sibie czy jest ok.. Onia z wątku poświęconego immunologi sporo się dowiesz.. widzialam tam duzo dziewczyn w wynikami na poziomie kilkunastu ktore zbijaly NK...

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Na to pytanie Ci nie odpowiem.. wiem jedno - nie warto sie sugerować tymi normami które sa przy badaniach bo one nie uwzgledniaja statań o ciążę. ..poza tym wyniki trzeba analizowac kompleksowo a nie kazdy z osobna.. w przypadku nk pamietam ze dcent zapytal mnie w ktorym dniu cyklu robilam badanie i liczyl sibie czy jest ok.. Onia z wątku poświęconego immunologi sporo się dowiesz.. widzialam tam duzo dziewczyn w wynikami na poziomie kilkunastu ktore zbijaly NK...

    Dzięki pewnie tam zajrze jak odzyskam siły....
    a ten dr Paśnik, to w jakiś sposób jest powiązany z INvimedem, czy est poprostu polecany (jako że jest skuteczny i ma dobre opinie )?
    A może jest tak, że współpracuje i pacjetki najbardziej potrznujące pomocy ( np: przed in vitro), są w jakiś magiczny sposób umawiane szybciej ?

    Ja na razie mam czekać na ten drugi test i wtedy dr powie czy mam się umawiać czy nie....

    c5c9c0e3f3.png
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Dziewczyny, dzisiaj byłam na wizycie, mam 10 pęcherzyków jak na razie.
    No i k... w końcu dowiedziałam się o co chodzi z dr Paśnikiem z łodzi....
    komórki NK wyszły na poziomie 19,8, dr mówi, że za wysokie, no i teraz czekam na wyniki testu CBA, jak tam wyjdzie coś źle to czeka mnie wizyta w Łodzi ;(
    Kolejny monitoring w weekend
    Ojoj. Ja myślałam, że ty już badania imuno masz za sobą :).

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Dzięki pewnie tam zajrze jak odzyskam siły....
    a ten dr Paśnik, to w jakiś sposób jest powiązany z INvimedem, czy est poprostu polecany (jako że jest skuteczny i ma dobre opinie )?
    A może jest tak, że współpracuje i pacjetki najbardziej potrznujące pomocy ( np: przed in vitro), są w jakiś magiczny sposób umawiane szybciej ?

    Ja na razie mam czekać na ten drugi test i wtedy dr powie czy mam się umawiać czy nie....

    Jest polecany przez Dr z Invimed i pewnie nie tylko.
    Nam np Dr.S mowila jeszcze o jakims innym ktory pojawia sie w jakiejs klinice w Katowicach ale za Dr. Pasnika jest pewna i dlatego nas do Niego wyslala

  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    LCT mam ujemne,ANA slabo dodatni, p/ciala pylori IgG <2.0, p/ciala p/plemnikowe dodatnie (obecnosc przeciwcial przeciw witce plemnika) i czynnik V R2, MTHFR, PAI-1 nieprawidlowe
    MTHFR, PAI-1 nieprawidlowe, te mutacje ma wiele kobiet. One dotyczą krzepnięcia. Bierze sie na nie acard po transferze oraz np Neoparin. Tego czynnika VR2 nie znam. O co z nim chodzi? Co ci zalecali na te przeciwciała przeciw witce?

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
‹‹ 81 82 83 84 85 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ