X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Ja tez wysylalam wyniki mailem ale Dr.Pasnik odp ze nie postawi diagnozy mailowo lub telefonicznie i na pierwszej wizycie chcial mnie widziec. Po wynikach mialam konsultacje telefoniczna, wyslal mi recepte i teraz po nieudanym IVF rowniez skontaktowal sie telefonicznie i tez wyslal mi recepte
    Właściwie to nie wiem po co ta konsultacja osobista. Myślę, że konsultacja online lub telefoniczna dała by tyle samo jeśli dr ma nasze wyniki. Fajnie by było zapłacić przelewem za poradę i ją otrzymać zamiast jeździć tak daleko i czekać. Nie za bardzo w tym widzę sens. Może kiedyś można będzie tak dokonywać konsultacji, tj online :).

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Justi i Onia - jakie badania robiłyście.. możecie wymienić?

    Justi rozumiem, że dr Cygal napisała Ci receptę wg zaleceń doc Paśnika, tak? i bralaś te leki w 1 cyklu przez 14 dni tak? to było w cyklu poprzedzającym ostatni transfer?

    u mnie? bylam w Łodzi i dostalam leki na 21 dni stosowania..

    Dokładnie tak Kadetko.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    LCT mam ujemne,ANA slabo dodatni, p/ciala pylori IgG <2.0, p/ciala p/plemnikowe dodatnie (obecnosc przeciwcial przeciw witce plemnika) i czynnik V R2, MTHFR, PAI-1 nieprawidlowe

    p/ciala pylori IgG <2.0 - tego badania też nie miałam

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    MTHFR, PAI-1 nieprawidlowe, te mutacje ma wiele kobiet. One dotyczą krzepnięcia. Bierze sie na nie acard po transferze oraz np Neoparin. Tego czynnika VR2 nie znam. O co z nim chodzi? Co ci zalecali na te przeciwciała przeciw witce?

    Szczerze nie mam pojecia o co chodzi. Najprosciej to moj org walczy z cialem obcym jak np z grypa dlatego odrzucam zarodek. Dr.Pasnik zalecil mi Equoral, Azatiopryna, Encorton i Neoparin ( przy tamtym transferze) do tego biore Acard

  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Dzięki pewnie tam zajrze jak odzyskam siły....
    a ten dr Paśnik, to w jakiś sposób jest powiązany z INvimedem, czy est poprostu polecany (jako że jest skuteczny i ma dobre opinie )?
    A może jest tak, że współpracuje i pacjetki najbardziej potrznujące pomocy ( np: przed in vitro), są w jakiś magiczny sposób umawiane szybciej ?

    Ja na razie mam czekać na ten drugi test i wtedy dr powie czy mam się umawiać czy nie....


    Wlasnie nie ma magicznego sposobu.. dlatego polecam Ci zadzwonic i umowic sie... nie czekaj.. jak sie okaże, że Konsultacja jeat zbędna to zadzwonisz i odwolasz wizyte.. chocisz jak mam być szczera przy takich NK wolalabym sie skonsultowac z nim...

    Nie wspolpracuje w żaden sposób poprpstu jest podobno jednym z najlepszych immunologów.. my pojechaliśmy i tak jak mowie wrażenie super kompetentnego! Spokojnie wypytal, wylumaczyl a potem rozpisal.. zero pośpiechu, duzo cierpliwości i empatii.. naprawde super

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Jest polecany przez Dr z Invimed i pewnie nie tylko.
    Nam np Dr.S mowila jeszcze o jakims innym ktory pojawia sie w jakiejs klinice w Katowicach ale za Dr. Pasnika jest pewna i dlatego nas do Niego wyslala

    Mówisz o dr Wojciechu Sydor, który przyjmuje w Gyncentrum w Katowicach i w SCM clinic w Krakowie. Też ma bardzo dobre opinie na forach.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Właściwie to nie wiem po co ta konsultacja osobista. Myślę, że konsultacja online lub telefoniczna dała by tyle samo jeśli dr ma nasze wyniki. Fajnie by było zapłacić przelewem za poradę i ją otrzymać zamiast jeździć tak daleko i czekać. Nie za bardzo w tym widzę sens. Może kiedyś można będzie tak dokonywać konsultacji, tj online :).

    Pewnie kiedyś do tego dojdzie... ale na chwile obecna Justi.. docent przyjmuje tyle pacjentow.. ma tak odległe terminy.. kazdemu poawieca tylke czasu ile potrzeba.. a pozniej jeszcze jeat w kontacie mailowym z pacjentkami - to daje niesamowite poczucie bezpieczeństwa. Nie wyobrażam sibie jak miałby dac rade jeszcze leczyc structe online.. chyba nie mialby zycia osobistego i nie stałby ;-)

    Poza tym on jest lekarzen.. ppstawmy sie na jego miejscu.. leczenie jest olbrzymia odpowiedzialnością a leczenie bez możliwości osobistego poznania, zbadania, wizyty pacjenta.. ? Póki co ciężko mi to sibie wyobrazić. . W przypadku jakiegoś prozaicznego problemu ok.. niech bedzie.. ale tutaj immunologia to bardzo skomplikowana dzialka.. z reszta jak wchodzisz do gabinetu i masz mozliwosc skinsultiwania sia.. wiesz ze lekarz jest w tym momencie do Twojej dysppzycji to daje takie poczucie bezpieczeństwa. . Takie ppczucie pewnosci.. przynajmniej ja tam to odczulam u niego w gabinecie :-)

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Justi i Onia - jakie badania robiłyście.. możecie wymienić?

    Justi rozumiem, że dr Cygal napisała Ci receptę wg zaleceń doc Paśnika, tak? i bralaś te leki w 1 cyklu przez 14 dni tak? to było w cyklu poprzedzającym ostatni transfer?

    u mnie? bylam w Łodzi i dostalam leki na 21 dni stosowania..

    Ja miałam rrobiony:
    test CBA, test IMK, ANA2, LCT, helicobacer i homocysteinę - z takich powiedzmy dodatkowych badań

    c5c9c0e3f3.png
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    p/ciala pylori IgG <2.0 - tego badania też nie miałam

    Justi miałaś wszystkie te badania: ocena cytokin i wsp. TH 1/2, Test IMK, Test LCT, P/ciała p. plemnikowe, p/ciała p. łożyskowe, z. antyfosfolipidowy: ACA, LA, P/ciała p. beta - glikoproteinie, ANA 1 i 2?

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Ja miałam rrobiony:
    test CBA, test IMK, ANA2, LCT, helicobacer i homocysteinę - z takich powiedzmy dodatkowych badań

    Czyli ten wynik NK odczytany z testu CBA...rozumiem ? A pozostale wartości ? Kto je interpretował?

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Szczerze nie mam pojecia o co chodzi. Najprosciej to moj org walczy z cialem obcym jak np z grypa dlatego odrzucam zarodek. Dr.Pasnik zalecil mi Equoral, Azatiopryna, Encorton i Neoparin ( przy tamtym transferze) do tego biore Acard
    Neoparin, azatioopryna brałam, Encorton to coś podobnego jak Metypred. Tylko ten Equoral mnie ciekawi, Z ulotki wynika, że "U pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi, w których układ immunologiczny atakuje komórki własnego organizmu, Equoral zatrzymuje tę reakcję immunologiczną".

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Czyli ten wynik NK odczytany z testu CBA...rozumiem ? A pozostale wartości ? Kto je interpretował?
    Co to ten test CBA? Ja nie miałam testu NK tylko test cytoksyczności NK.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Czyli ten wynik NK odczytany z testu CBA...rozumiem ? A pozostale wartości ? Kto je interpretował?

    Nie, NK odczytany z testu IMK, a dr mówi, że musimy zaczekać jeszcze na CBA żeby ocenić czy sobie poradzimy czy immunolog potrzebny.
    Nie znam się na tym dla to czarna magia i tak samo zaczynam to czarno widzieć :(

    c5c9c0e3f3.png
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Justi miałaś wszystkie te badania: ocena cytokin i wsp. TH 1/2, Test IMK, Test LCT, P/ciała p. plemnikowe, p/ciała p. łożyskowe, z. antyfosfolipidowy: ACA, LA, P/ciała p. beta - glikoproteinie, ANA 1 i 2?

    Nie. Miałam tylko Homocysteine, LCT, Test cytoksyczność NK, p/c p. antygenom jajnika, p/c p. antygenom łożyska, czynnik V Leiden, Czynnik VR2 (jednak miałam ), Protrombina, MTHFR, PAI-1, p/c przeciwplemnikowe z krwi, ANA 1 i ANA 2, test PCT

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Pewnie kiedyś do tego dojdzie... ale na chwile obecna Justi.. docent przyjmuje tyle pacjentow.. ma tak odległe terminy.. kazdemu poawieca tylke czasu ile potrzeba.. a pozniej jeszcze jeat w kontacie mailowym z pacjentkami - to daje niesamowite poczucie bezpieczeństwa. Nie wyobrażam sibie jak miałby dac rade jeszcze leczyc structe online.. chyba nie mialby zycia osobistego i nie stałby ;-)

    Poza tym on jest lekarzen.. ppstawmy sie na jego miejscu.. leczenie jest olbrzymia odpowiedzialnością a leczenie bez możliwości osobistego poznania, zbadania, wizyty pacjenta.. ? Póki co ciężko mi to sibie wyobrazić. . W przypadku jakiegoś prozaicznego problemu ok.. niech bedzie.. ale tutaj immunologia to bardzo skomplikowana dzialka.. z reszta jak wchodzisz do gabinetu i masz mozliwosc skinsultiwania sia.. wiesz ze lekarz jest w tym momencie do Twojej dysppzycji to daje takie poczucie bezpieczeństwa. . Takie ppczucie pewnosci.. przynajmniej ja tam to odczulam u niego w gabinecie :-)
    Kadetko jak właściwie badał cię lekarz? Nie były to tylko pytania i odpowiedzi plus wyniki badań? Ja myślę raczej o konsultacjach online wideo zamiast osobistych wizyt :)

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Co to ten test CBA? Ja nie miałam testu NK tylko test cytoksyczności NK.

    To ocena cytokin i wsp. TH 1/2 ... dziewczyny na wątku tłumaczył, że to jedno z podstawowych badań immunologicznych

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Nie, NK odczytany z testu IMK, a dr mówi, że musimy zaczekać jeszcze na CBA żeby ocenić czy sobie poradzimy czy immunolog potrzebny.
    Nie znam się na tym dla to czarna magia i tak samo zaczynam to czarno widzieć :(
    Aaa faktycznie pomylilam.. powiem tak.. Ty chodzisz do Cygalowej prawda? Czy ona zna sie na immunologi? Wynik tego badania nie jest latwy do zinterpretowania... i bron Boże nie patrz na normy ktore tam beda.. one nie sa dla ciezarnych ani statajacych sie o dzidziusia.. ja wyszlam z zalozenia ze jak juz sie robi tak drigie badania to warto do tego immunologa sie pofatygowac... i wiem ze gdybym tego jie zrobila nie mialabym szans na ciaze bo mij organizm odrzucilby zarodki.. i to wlasnie wyszlo z testu CBA

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Nie. Miałam tylko Homocysteine, LCT, Test cytoksyczność NK, p/c p. antygenom jajnika, p/c p. antygenom łożyska, czynnik V Leiden, Czynnik VR2 (jednak miałam ), Protrombina, MTHFR, PAI-1, p/c przeciwplemnikowe z krwi, ANA 1 i ANA 2, test PCT

    Homocyateina, czynnik V Leiden, Mthfr, pai 1 to nie jest immunologia.. test PCT - co to?

    Ja mialam wszystkie te badania o ktre Was pytalam z immunologi.. genetyka i inne to swoja droga

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Kadetko jak właściwie badał cię lekarz? Nie były to tylko pytania i odpowiedzi plus wyniki badań? Ja myślę raczej o konsultacjach online wideo zamiast osobistych wizyt :)

    Nie badał :-) akurat badania nie odnosilam konkretnie do wizytu u dr Paśnika.. być może kogoś tam bada w jakiś sposob nie wiem.. :-) tak wiem, że masz na myśli wideo on line.. dlatego napisalam ze pewnie kiedyś to nastąpi.. ale on jako lekarz pewnie preferuje wizyty face to face a na brak pacjentek nie narzeka.. przyjezdzaja z calej Polski .. więc myślę, że póki tak to funkcjonuje to nic sie nie zmieni

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Właściwie to nie wiem po co ta konsultacja osobista. Myślę, że konsultacja online lub telefoniczna dała by tyle samo jeśli dr ma nasze wyniki. Fajnie by było zapłacić przelewem za poradę i ją otrzymać zamiast jeździć tak daleko i czekać. Nie za bardzo w tym widzę sens. Może kiedyś można będzie tak dokonywać konsultacji, tj online :).

    No dokladnie. Jechac prawie 300km na np 20min wizyte. Konsultacje telefoniczna oplacilam a teraz ta kolejna byla darmowa.

‹‹ 82 83 84 85 86 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ