X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • Ambriel Autorytet
    Postów: 1329 879

    Wysłany: 22 lipca 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda 34 to Ty rano ja po południu

    Monika89 trzymam kciuki

    Monikaa89 lubi tę wiadomość

    16ud3e3kawcg16cq.png
    36 lat
    5 lat starań
    endometrioza I stopień, hiperprolaktynemia, MTHFR C677 T hetero PAI I hetero immunologia
    3x IUI nie udane
    09.2019 start IV
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 22 lipca 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ambriel wrote:
    maruda 34 to Ty rano ja po południu

    Monika89 trzymam kciuki

    Ambriel ja mam popoludniu wizyte :-)

  • Ambriel Autorytet
    Postów: 1329 879

    Wysłany: 22 lipca 2018, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 może się gdzieś miniemy zawsze się zastanawiam czy siedzące w poczekalni panie to któraś z was.

    16ud3e3kawcg16cq.png
    36 lat
    5 lat starań
    endometrioza I stopień, hiperprolaktynemia, MTHFR C677 T hetero PAI I hetero immunologia
    3x IUI nie udane
    09.2019 start IV
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 22 lipca 2018, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ambriel wrote:
    maruda34 może się gdzieś miniemy zawsze się zastanawiam czy siedzące w poczekalni panie to któraś z was.

    Ja mam to samo :-)
    Moja wizyta 15.45 :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monikaa89 wrote:
    My we wtorek mamy punkcje :)

    Po opisie widzę azoo .... korzystacie z dawcy?

  • Ambriel Autorytet
    Postów: 1329 879

    Wysłany: 22 lipca 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Ja mam to samo :-)
    Moja wizyta 15.45 :-)
    My koło 18:00 ale trzymam kciuki ciągle :)

    16ud3e3kawcg16cq.png
    36 lat
    5 lat starań
    endometrioza I stopień, hiperprolaktynemia, MTHFR C677 T hetero PAI I hetero immunologia
    3x IUI nie udane
    09.2019 start IV
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na infolinii mi powiedziano, ze w Klinice Magnuckich dr C tez może zrobić IUI tylko najpierw wizyta kwalifikująca. Terminy tez rozsądne. Może komuś się przyda.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2018, 19:33

  • Monikaa89 Przyjaciółka
    Postów: 118 26

    Wysłany: 22 lipca 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fausti u nas biopsja otwarta w dzień punkcji. jeśli nie znajdą plemników mamy naszykowany materiał dawcy. Niestety przesunięto nam punkcje na środe ponieważ urologowi nie odpowiadał termin. Powiedzcie mi proszę czy może dojść do przestymulowania? Czy mogą np peknac pęcherzyki pomimo gonapeptylu?

    Starania od 2013
    Czynnik męski - Azoospermia
    25.07.18 punkcja ❄️❄️❄️
    7.09.18 bhcg 9dpt 279, 11dpt 799, 17dpt 10954 <3
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 22 lipca 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monikaa89 wrote:
    Fausti u nas biopsja otwarta w dzień punkcji. jeśli nie znajdą plemników mamy naszykowany materiał dawcy. Niestety przesunięto nam punkcje na środe ponieważ urologowi nie odpowiadał termin. Powiedzcie mi proszę czy może dojść do przestymulowania? Czy mogą np peknac pęcherzyki pomimo gonapeptylu?

    Bylam w podobnej sytuacji...mialam miec przyspieszona punkcje o 2 dni ale w koncu odbyla sie tak jak byla zaplanowana wiec bez obaw nic sie nie stanie :-)

    Ambriel lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2018, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Bylam w podobnej sytuacji...mialam miec przyspieszona punkcje o 2 dni ale w koncu odbyla sie tak jak byla zaplanowana wiec bez obaw nic sie nie stanie :-)

    Maruda wydaje mi sie ze lepiej przyspieszyć niż wydłużyć rośnięcie komórek.

  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 22 lipca 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fausti wrote:
    Maruda wydaje mi sie ze lepiej przyspieszyć niż wydłużyć rośnięcie komórek.

    No niby tak,tyle ze u mnie byla wlasnie obawa bo szybko rosly ale Dr zapewnila,ze jestem zabezpieczona gonapeptylem bo tez zapytalam czy do tego czasu moze sie cos wydarzyc.

  • Monikaa89 Przyjaciółka
    Postów: 118 26

    Wysłany: 22 lipca 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam na myśli nie igłową tylko ta drugą wydaje mi się że nazywa się to biopsja otwarta.. moze coś pomyliłam. A decyzja taka z powodu azoospermii męża. Zaczynam się powoli martwić bo w piątek estradiol był już ok 5000 i pęcherzyki były wystarczająco duże. No i wstępnie punkcja miała być w poniedzialek ale okazało sie, że nie ma urologa więc na.99% we wtorek a dziś dostałam informację, że dopiero w środę jemu pasuje.

    Starania od 2013
    Czynnik męski - Azoospermia
    25.07.18 punkcja ❄️❄️❄️
    7.09.18 bhcg 9dpt 279, 11dpt 799, 17dpt 10954 <3
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 22 lipca 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monikaa89 wrote:
    Miałam na myśli nie igłową tylko ta drugą wydaje mi się że nazywa się to biopsja otwarta.. moze coś pomyliłam. A decyzja taka z powodu azoospermii męża. Zaczynam się powoli martwić bo w piątek estradiol był już ok 5000 i pęcherzyki były wystarczająco duże. No i wstępnie punkcja miała być w poniedzialek ale okazało sie, że nie ma urologa więc na.99% we wtorek a dziś dostałam informację, że dopiero w środę jemu pasuje.

    Moze poprostu napisz do Dr zebys sie tak nie stresowala

  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 22 lipca 2018, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fausti wrote:
    Przy takim estradiolu to naprawdę współczuje ryzyka hiperki.
    Trochę to nie poważne, ze punkcją skacze ci z dnia na dzień w efekcie wydłuża się o dwa dni - miał być poniedziałek jest środa. Ustawiacie się pod biopsje jądra a nie patrzycie (tzn twoja lekarka nie patrzy) na twoj mega wysoki estradiol? Moim skromnym zdaniem twój lekarz jest nieodpowiedzialny. Albo ślepy na twój estradiol z piątku.
    Poczytaj, już niejedna z kobiet pisała ze ilość nie idzie w jakość. A tak na marginesie - to dlaczego masz taka stymulację na tyle komórek?

    Ja na 2 dni przed punkcja mialam estradiol ponad 8.500 i Dr po punkcji zabezpieczyla mnie lekami przed hiperstymulacja wiec wszystko bylo pod kontrola

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2018, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Ja na 2 dni przed punkcja mialam estradiol ponad 8.500 i Dr po punkcji zabezpieczyla mnie lekami przed hiperstymulacja wiec wszystko bylo pod kontrola

    Ile miałaś pobranych komórek? Dużo dobrych zarodków?
    Generalnie jest zasada ze przestymulowanie wpływa negatywnie na jakość komórek. Na forum naszego bociana jest sporo wypowiedzi o tym. Poza tym dziewczyny, walenie takich dawek hormonów to nie jedzenie vit c !!!

  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 22 lipca 2018, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fausti wrote:
    Ile miałaś pobranych komórek? Dużo dobrych zarodków?
    Generalnie jest zasada ze przestymulowanie wpływa negatywnie na jakość komórek. Na forum naszego bociana jest sporo wypowiedzi o tym. Poza tym dziewczyny, walenie takich dawek hormonów to nie jedzenie vit c !!!

    18 pobranych...11 zaplodnionych i w 3ej duzo przestalo sie rozwijac.
    Czytalam duzo wypowiedzi i z tego co pisza to chyba indywidualna sprawa bo dziewczyny np przy estriadolu 800 i pobranych komorkach urodzily i np przy 9000 tak samo sie wszystko udalo. A poziom estriadolu nie tylko wplywa na jakosc komorek wiec wydaje mi sie,ze Dr chyba raczej wie co robi....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    18 pobranych...11 zaplodnionych i w 3ej duzo przestalo sie rozwijac.
    Czytalam duzo wypowiedzi i z tego co pisza to chyba indywidualna sprawa bo dziewczyny np przy estriadolu 800 i pobranych komorkach urodzily i np przy 9000 tak samo sie wszystko udalo. A poziom estriadolu nie tylko wplywa na jakosc komorek wiec wydaje mi sie,ze Dr chyba raczej wie co robi....
    Czyli. 18 pobranych 11 zapłodnione świadczy ze poszło w ilość. To Wasze decyzje ale moim zdaniem to co ma Monika to jest brak szacunku nie tylko do pacjenta - ale i do jego zdrowia !

  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 22 lipca 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fausti wrote:
    Czyli. 18 pobranych 11 zapłodnione świadczy ze poszło w ilość. To Wasze decyzje ale moim zdaniem to co ma Monika to jest brak szacunku nie tylko do pacjenta - ale i do jego zdrowia !

    Dziewczyna przy estradiolu 2800 miala 23 pecherzyki i tez wszystko poszlo dobrze. Wiec to chyba reakcja indywidualna na leki.
    W UK np w trakcie stymulacji nie robia badan tylko 3 razy monitoring pecherzykow i tyle. Nawet przed transferem nie badaja poziomu progesteronu.

  • Monikaa89 Przyjaciółka
    Postów: 118 26

    Wysłany: 22 lipca 2018, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam 13 pęcherzyków. Ja absolutnie nie mam pretensji do p.dr bo zawalił niestety urolog. U mnie początek niestety był nieciekawy bo słabo się stymulowalam stąd duże dawki i dluga stymulacja. pęcherzyki nagle wystrzeliły tak jak i estradiol. Maruda troche mnie uspokoilas pisząc o tych lekach dzięki którym udało Ci się uniknąć hiperki. Teraz pozostaje nam już tylko czekać.

    Starania od 2013
    Czynnik męski - Azoospermia
    25.07.18 punkcja ❄️❄️❄️
    7.09.18 bhcg 9dpt 279, 11dpt 799, 17dpt 10954 <3
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 22 lipca 2018, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monikaa89 wrote:
    Mam 13 pęcherzyków. Ja absolutnie nie mam pretensji do p.dr bo zawalił niestety urolog. U mnie początek niestety był nieciekawy bo słabo się stymulowalam stąd duże dawki i dluga stymulacja. pęcherzyki nagle wystrzeliły tak jak i estradiol. Maruda troche mnie uspokoilas pisząc o tych lekach dzięki którym udało Ci się uniknąć hiperki. Teraz pozostaje nam już tylko czekać.

    Nie stresuj sie...ale jak masz byc spokojniejsza napisz sobie do Dr o tym przesunieciu. Ale wydaje mi sie,ze gdyby bylo to mega ryzykowne to pewnie sciagneli by tego urologa i nie pozwolili by na cos takiego.
    Nic sie nie martw, Dr jak cos zabezpieczy Cie lekami przed hiperstymulacja w razie potrzeby. Ale glowa do gory, bedzie dobrze :-)

‹‹ 94 95 96 97 98 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ