X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • kasia.gutek Przyjaciółka
    Postów: 97 50

    Wysłany: 10 lipca 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maruda34 mnie sie udalo czego Tobie i innym życzę;)

    Ambriel, maruda34, Kadetka lubią tę wiadomość

    Kasia.gutek
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 10 lipca 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blue_d wrote:
    Kadetka a chciałabyś użyć taki lek, który wyjeździł się w torebce po mieście? Dzisiaj mamy 28 stopni, a w torebce ile? Leki można przechowywać do temperatury 25 stopni. Ukłonem w stronę pacjentów powinny być ceny lekow, dostępność, serwis w aptece,
    a nie możliwość zwrotu. Pomimo wszystko mam nadzieje, ze to działa naprawdę sporadycznie i personel wrzuca to w swój koszt, bo ja nie wierze, ze każdy kto oddaje przechowywał lek zgodnie z zaleceniami.
    Mnie tez zostaja leki praktycznie z każdej przebytej choroby, a jakoś nigdy nie przyszło mi na myśl ich zwrócić.


    Nie rozumiem dlaczego zakładasz, że ktoś wozi te leki w torebce podczas upałów... Nie oszukujmy się większość osób (jeśli nie wszyscy) którzy leczą się w klinikach niepłodności jest zmotoryzowana... A w praktycznie każdym aucie jest klima... No chyba że chcesz powiedzieć, że przyjeżdżasz z Krakowa środkami transportu publicznego.. A wtedy przywożąc leki w torebce, jak to napisałaś, już do swojego domu do Krakowa przywozisz je w stanie nieodpowiedniego przechowywania..

    Dziewczyny zgadzam się z przedmówczyniami.. Nie pogadamy w paranoje..

    To też nie jest tak, że oni na dzień dobry informują pacjentów o możliwości zwrotu leków.. Myślę, że to wchodzi w grę tylko przy takich ilościach jak mówiły dziewczyny..

    Blue_d sama napisałaś w jednym poście..
    blue_d wrote:
    szczerze? ja jestem pod tym względem przewrażliwiona
    ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2018, 19:24

    maruda34, kasia.gutek lubią tę wiadomość

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Mynia2314 Znajoma
    Postów: 18 8

    Wysłany: 11 lipca 2018, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, kiedyś byłam użytkownikiem tego forum, dziś postanowiłam wrócić. Jak wiele z Was miałam problemy, chwile zwątpienia, a nawet załamanie. Zanim trafiliśmy do Dr C.staraliśmy się 1,5 roku u mnie przebadaliśmy wszystko ale 1 wyniki męża zdecydowały o in vitro. W lipcu 2016 trafiliśmy do Invimedu z nadzieją, że tu nam pomogą, w październiku miałam punkcję, niestety odroczony transfer przez Dr S. ryzyko przestymulowania. 1 krio miałam w listopadzie, po 2 tygodniach piękna beta, super przyrost, pierwsze USG u Dr C. zarodek w macicy ale brak akcji serca, czekamy może się pojawi, 9 tydzień ciąży tętna nadal brak, decyzja Dr C. o łyżeczkowaniu, był to koniec stycznia 2017 wtedy straciliśmy nasze szczęście. Seria badań co się stało, dlaczego, nie znaleziono przyczyny ale mi wyszły mutacje i nieprawidłowy test cytokin. Po punkcji mieliśmy 10 komórek, nastrzykniętych 6, zarodków 5, 2 zamrożone w 2 dobie, reszta przepadła.2 zarodki były zamrożone na 1 słomce, rozmrażono oba, podano 1, drugi powrócił do mnożenia w 3 dobie, embriolog przeciwko ale Dr C. dała nadzieję zaufaliśmy jej. 1 transfer ciąża, poronienie, łyżeczkowanie. 2 próba ostatni zarodek, ten dwa razy zamrożony. Krio kwiecień 2017, nastawienie w stylu na pewno będzie powtórka przecież ten zarodek słabszy rozmrażony, zamrożony znów rozmrożony. Mija 12 dni robię betę ku mojemu zdziwieniu 496, dwa dni później 1700, czekanie w nerwach na serduszko, w międzyczasie izba przyjęć plamienie, myślę znów poronienie, na izbie mówią mi że serduszko bije, zarodek w macicy i wszystko wydaje się być dobrze, mamy 7 tydzień, po szpitalu jedziemy do Dr C. potwierdza zdrową ciążę, jeździmy do kliniki do połowy września, co 3-4 tygodnie wlewy z intralipidu, za każdym razem usg u Dr C., cała ciąża na Clexane i acard, początek końskie dawki progesteronu lutinus, duphaston, luteina,prolutex. W grudniu przez CC cięcie rodzi się moja wyczekana córeczka 36 tydzień, zdrowa, śliczna, nasza. Dziś ma prawie 7 miesięcy i jesteśmy szczęściwi. Z całego serca polecam Dr C. bardzo nam pomogła nie tylko w klinice ale także przy poronieniu w szpitalu. Dzięki niej mamy dwie córki - jedną aniołka w niebie a drugą tutaj z nami na ziemi. Nie traćcie nadziei, Dr C. wie co robi, jeżeli macie jakieś pytania to jestem do dyspozycji, pozdrawiam serdecznie

    oska_m, Monikaa89, maruda34 lubią tę wiadomość

    Mynia2314
    M-Asthenospermia, Teratozoospermia, Oligospermia, zły MSOME 0% prawidłowych plemników, 2,5% I klasy, ŻPN.
    Ja -MTHFR A1298C hetero i PAI-1 4G hetero, zły wynik CBA cytokiny

    2 transfery, 2 ciąże, 1 szczęśliwe urodzenie :-) <3 3040 gram 51 cm <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mynia gratuluję córeczki :) cieszę się, że zakończyło się u Was wszystko szczęśliwie.
    Niestety po sobie wiem, że dr nie zawsze wie co robi, ostatnio sporo ma takich przypadków z gdzie się myli. Można powiedzieć, że to człowiek i ma prawo, ale jak dla mnie w kluczowych momentach, gdzie wydajemy duże pieniądze nie ma miejsca na błędy

    Kadetka lubi tę wiadomość

  • Ambriel Autorytet
    Postów: 1329 879

    Wysłany: 11 lipca 2018, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mynia2314 ile Ty przeszłaś, podziwiam i ogromne gratulacje córeczki.

    16ud3e3kawcg16cq.png
    36 lat
    5 lat starań
    endometrioza I stopień, hiperprolaktynemia, MTHFR C677 T hetero PAI I hetero immunologia
    3x IUI nie udane
    09.2019 start IV
  • Mynia2314 Znajoma
    Postów: 18 8

    Wysłany: 11 lipca 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Mynia gratuluję córeczki :) cieszę się, że zakończyło się u Was wszystko szczęśliwie.
    Niestety po sobie wiem, że dr nie zawsze wie co robi, ostatnio sporo ma takich przypadków z gdzie się myli. Można powiedzieć, że to człowiek i ma prawo, ale jak dla mnie w kluczowych momentach, gdzie wydajemy duże pieniądze nie ma miejsca na błędy
    Jedyne co mogliśmy jej zarzucić to odpowiadanie na SMS, zdarzały się długie przerwy i oczekiwanie, jednakże gdy była na sympozjach za granicą to był kontakt przez FB i ten zdecydowanie lepiej funkcjonował

    Mynia2314
    M-Asthenospermia, Teratozoospermia, Oligospermia, zły MSOME 0% prawidłowych plemników, 2,5% I klasy, ŻPN.
    Ja -MTHFR A1298C hetero i PAI-1 4G hetero, zły wynik CBA cytokiny

    2 transfery, 2 ciąże, 1 szczęśliwe urodzenie :-) <3 3040 gram 51 cm <3
  • Mynia2314 Znajoma
    Postów: 18 8

    Wysłany: 11 lipca 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ambriel wrote:
    Mynia2314 ile Ty przeszłaś, podziwiam i ogromne gratulacje córeczki.
    Dziękuję, gdy podejmiemy decyzję o kolejnej próbie zdecydowanie nadal będę chciała być prowadzona przez Dr C. Życzę Wam wszystkim powodzenia i zdrowych maluszków

    Mynia2314
    M-Asthenospermia, Teratozoospermia, Oligospermia, zły MSOME 0% prawidłowych plemników, 2,5% I klasy, ŻPN.
    Ja -MTHFR A1298C hetero i PAI-1 4G hetero, zły wynik CBA cytokiny

    2 transfery, 2 ciąże, 1 szczęśliwe urodzenie :-) <3 3040 gram 51 cm <3
  • Ambriel Autorytet
    Postów: 1329 879

    Wysłany: 16 lipca 2018, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki niestety pierwsze IUI nie udane. Zbieram siły na kolejne.

    16ud3e3kawcg16cq.png
    36 lat
    5 lat starań
    endometrioza I stopień, hiperprolaktynemia, MTHFR C677 T hetero PAI I hetero immunologia
    3x IUI nie udane
    09.2019 start IV
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 16 lipca 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ambriel wrote:
    Kobietki niestety pierwsze IUI nie udane. Zbieram siły na kolejne.


    Przykro...ale glowa do gory bo kto jak nie my, zawsze walczymy

    Ambriel lubi tę wiadomość

  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 16 lipca 2018, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ambriel wrote:
    Kobietki niestety pierwsze IUI nie udane. Zbieram siły na kolejne.


    Ojj przykro mi... Ale walczycie dalej....?

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Ambriel Autorytet
    Postów: 1329 879

    Wysłany: 17 lipca 2018, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34
    Kadetka walczymy czekam teraz na okres i od nowa stymulacja.
    Planuję jeśli pani dr pozwoli i mój organizm, podejść 4 razy.

    16ud3e3kawcg16cq.png
    36 lat
    5 lat starań
    endometrioza I stopień, hiperprolaktynemia, MTHFR C677 T hetero PAI I hetero immunologia
    3x IUI nie udane
    09.2019 start IV
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 17 lipca 2018, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ambriel wrote:
    maruda34
    Kadetka walczymy czekam teraz na okres i od nowa stymulacja.
    Planuję jeśli pani dr pozwoli i mój organizm, podejść 4 razy.


    Max 4 razy... Bo uda się szybciej! Trzymam kciuki :-)

    Ambriel lubi tę wiadomość

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • N!eb!esk@ Autorytet
    Postów: 364 279

    Wysłany: 19 lipca 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mynia2314 mam pytanie odnośnie kliniki w której byłaś, możesz mi zdradzić gdzie przyjmuje doktor C ze szczęśliwą ręką i dobrym podejściem?

    N!eb!esk@
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 19 lipca 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    N!eb!esk@ wrote:
    Mynia2314 mam pytanie odnośnie kliniki w której byłaś, możesz mi zdradzić gdzie przyjmuje doktor C ze szczęśliwą ręką i dobrym podejściem?

    Jak w tytule wątku. .. z tym ze ta szczesliwa ręką i dobre podejście to kwestia indywidualna /dyskusyjna. ..

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • N!eb!esk@ Autorytet
    Postów: 364 279

    Wysłany: 19 lipca 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka oczywiście wiem że dla każdej z nas odbiór/wrażenie dotyczące podejścia lekarza jest indywidualne.
    Jednak ja nie znam kompletnie nikogo i każde nazwisko lekarza jest dla mnie tajemnicą, a już spotkałam takiego, który traktował mnie wyłącznie jak produkt na którym zarobi co mi się nie spodobało.
    A Wy tutaj macie już doświadczenia lepsze i gorsze z lekarzami z tych klinik-stąd moja prośba, bo sam fakt, że muszę się tam udać jest dla mnie stresujący i trudny :(

    N!eb!esk@
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 19 lipca 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    N!eb!esk@ wrote:
    Kadetka oczywiście wiem że dla każdej z nas odbiór/wrażenie dotyczące podejścia lekarza jest indywidualne.
    Jednak ja nie znam kompletnie nikogo i każde nazwisko lekarza jest dla mnie tajemnicą, a już spotkałam takiego, który traktował mnie wyłącznie jak produkt na którym zarobi co mi się nie spodobało.
    A Wy tutaj macie już doświadczenia lepsze i gorsze z lekarzami z tych klinik-stąd moja prośba, bo sam fakt, że muszę się tam udać jest dla mnie stresujący i trudny :(

    Ja w InviMed w Katowicach przeszlam przez wszystkie. DR.S,DR.C,DR.K wszystkie maja fajne podejscie do pacjenta. Bynajmniej ja nie moge nic zlego powiedziec. A co do szczesliwej reki to tak jak Kadetka pisze...indywidualne podejscie. Dla jednej Dr.C moze byc ta z ktora sie udalo a dla innej Dr.S lub Dr.K

  • N!eb!esk@ Autorytet
    Postów: 364 279

    Wysłany: 19 lipca 2018, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 domyślam się, że w związku z tym masz sukcesy na koncie z tymi lekarzami?
    wiem, że wszystko jest indywidualne, ale...zawsze raźniej pójść do kogoś o kim coś się słyszało..., a jeśli dobrego to tym bardziej ;)

    czy w takich klinikach pacjenci są przekazywani do innych lekarzy w przypadku konieczności ustalania terminów wizyt w innych godzinach niż godziny przyjęć głównego lekarza?
    czy możliwe są wizyty wyłącznie w godzinach popołudniowych/wieczornych? czy mam się nastawiać na konieczność częstych wizyt? częstych urlopów z pracy czy l4?

    N!eb!esk@
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 19 lipca 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    N!eb!esk@ wrote:
    maruda34 domyślam się, że w związku z tym masz sukcesy na koncie z tymi lekarzami?
    wiem, że wszystko jest indywidualne, ale...zawsze raźniej pójść do kogoś o kim coś się słyszało..., a jeśli dobrego to tym bardziej ;)

    czy w takich klinikach pacjenci są przekazywani do innych lekarzy w przypadku konieczności ustalania terminów wizyt w innych godzinach niż godziny przyjęć głównego lekarza?
    czy możliwe są wizyty wyłącznie w godzinach popołudniowych/wieczornych? czy mam się nastawiać na konieczność częstych wizyt? częstych urlopów z pracy czy l4?

    No niestety nie mam jeszcze sukcesu ale idziemy w dobrym kierunku. Co do przekazywania pacjentow to jest to tylko wtedy jak juz jest sie w trakcie stymulacji...punkcja czy transfer i jesli Twoj lekarz do ktorego chodzisz ma np urlop to wtedy umawia Cie do innego. Ja wlasnie bylam w takiej sytuacji.
    Ja chodze do Dr.S i przyjmuje 3 razy w tyg( 2 razy w godz popoludniowych a raz w godz porannych)

    Wizyty od koniecznosci tego do czego podchodzisz czy IUI czy IVF.

  • N!eb!esk@ Autorytet
    Postów: 364 279

    Wysłany: 19 lipca 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem do czego będziemy podchodzić... ale pewnie z racji naszego wieku i pakietu problemów to pewnie pozostanie nam jedna opcja do wyboru...

    N!eb!esk@
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 19 lipca 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    N!eb!esk@ wrote:
    Nie wiem do czego będziemy podchodzić... ale pewnie z racji naszego wieku i pakietu problemów to pewnie pozostanie nam jedna opcja do wyboru...

    Masz na mysli IVF??
    To w trakcie stymulacji sa 3 wizyty co drugi dzien. Pozniej punkcja no i transfer. Ale ja np mialam transfer z mrozaczka bo mialam za wysoki progesteron po stymulacji

‹‹ 92 93 94 95 96 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ