Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • Martens Koleżanka
    Postów: 56 134

    Wysłany: 31 października 2021, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoanniks wrote:
    Co prawda nie jestem pacjentką dr S, ale na mojej kartce jest napisane: po pozytywnej becie zredukować dawkę do 1/2 tabletki rano przez 4 dni.
    Myślę, że te wytyczne są takie same o ile nie ma innych zaleceń od immunologa.

    Edit: w przypadku ujemnej tak samo: redukcja do 1/4 i odstawić.

    Martens można gratulować? 😎

    Dziękuje! Na razie beta 8dpt trzydniowca 81, a 10 dpt 233. Jeszcze się boje cieszyć bo nie wierze 😊. We wtorek powtarzam betę.

    nick nieaktualny, Aguś93, katrinka2609, fresaaa, Marzycielka7, Geraltowa, dobuska, nick nieaktualny, Staraczka007, mo_Nika, Motyl12, Nerwusek92 lubią tę wiadomość

    20.08.2021 transfer dwóch zarodków, nieudany, beta 0

    19.10.2021 transfer (trzydniowca, KD)
    8dpt 81,48
    10dpt 233,87
    14dpt 1710,44
    21dpt 27 tys
    27 dpt jest <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2021, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martens wrote:
    Dziękuje! Na razie beta 8dpt trzydniowca 81, a 10 dpt 233. Jeszcze się boje cieszyć bo nie wierze 😊. We wtorek powtarzam betę.

    O jaaa ale pięknie kochana! 🎉🎉🎉🎉. Za piękne przyrosty ✊✊✊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2021, 12:26

    Martens lubi tę wiadomość

  • Aguś93 Autorytet
    Postów: 682 158

    Wysłany: 31 października 2021, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martens wrote:
    Dziękuje! Na razie beta 8dpt trzydniowca 81, a 10 dpt 233. Jeszcze się boje cieszyć bo nie wierze 😊. We wtorek powtarzam betę.

    Gratuluję 😉🥳

    Martens lubi tę wiadomość

    11.18 Histeroskopia ,2xIUI :(
    06.19 In Vitro- 5 zarodków, po badaniu 3 zdrowe
    07.19 Transfer :(, 12.19 Transfer :(
    05.20 Transfer :(
    Zmiana kliniki -2 i 3 procedura in vitro- beta 0 lub biochemiczne
    Zmiana kliniki - 4 procedura
    22.11 transfer 4bb i 3ba
    7dpt 165🍀
    9dpt 372🍀
    11dpt 601🍀
    14 dpt 1081🍀
    21 dpt wizyta są 2 zarodki 👊🍀
    34 dpt Mamy jedno ❤
    Powrót po rodzeństwo
    Transfer 28.10.25
    28dpt mamy ❤️
    9+3 tc 💔
  • Dzudi Autorytet
    Postów: 5990 9077

    Wysłany: 31 października 2021, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laski. Chyba mam covid 😔
    Wczoraj siostrze i dwóm synom wyszły dodatnie testy (mamy w domu płytkowe, antygenowe) ja miałam wczoraj negatywny.
    Dziś powtórzyłam bo dziwnie się czuje 😔
    623423434ae7.jpg
    Wracam dziś do domu, we wtorek chyba muszę się zgłosić gdzieś 😭

    LJOgp2.png

    Starania od 2014r. ☹️

    INVIMED POZNAŃ

    IVF - maj 2021
    Rozpoczęcie stymulacji - 10.05
    PUNKCJA - 21.05 💉
    CRIOTRANSFER - 17.06 blastocysta 4AB 🍀 11dpt - beta <1,2 mIU 💔

    20 LIPIEC21' - transfer blastek 4bb i 3bb 🍀 - 5dpt⏸️, 6dpt - bhcg 24 mIU/ml🍀 8dpt - bhcg 91 mIU/ml🍀 9dpt - bhcg 149mIU/ml🍀 11dpt - bhcg 332,2mIU/ml🍀 13dpt - bhcg 769mIU/ml🍀15dpt - bhcg 2120mIU/ml🍀
    16dpt - pęcherzyk ciążowy 7,7mm z ciałkiem żółtkowym 🍀
    21dpt - bhcg 22tys+ 🍀
    27dpt - 6mm👶 i bijące❤️
    35dpt - 7t5d - 1,26mm👶
    12t5d - 6,5cm 👶 156ud/min ❤️ Chłopak? 💙 I PRENATALNE
    13t6d - 90g 👶
    15t0d - 118g 👶
    17t0d - 177g 👶 SYN 💙
    17t6d - 200g 👶
    21t1d - 423g 👶 II PRENATALNE
    21t6d - 500g 👶
    24t5d - 804g 👶
    26t6d -1100g👶
    30t6d -1650g👶
    32t6d -1900g👶
    34t6d -2500g👶
    36t6d -2750g👶
    38t6d -3400g👶

    Alex
    08.04.2022
    9:04
    3760g ❤️
  • Katrin83 Autorytet
    Postów: 536 303

    Wysłany: 31 października 2021, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzudi wrote:
    Laski. Chyba mam covid 😔
    Wczoraj siostrze i dwóm synom wyszły dodatnie testy (mamy w domu płytkowe, antygenowe) ja miałam wczoraj negatywny.
    Dziś powtórzyłam bo dziwnie się czuje 😔
    623423434ae7.jpg
    Wracam dziś do domu, we wtorek chyba muszę się zgłosić gdzieś 😭
    O kurcze Dudzi zdrówka. A bylas szczepiona?

  • Dzudi Autorytet
    Postów: 5990 9077

    Wysłany: 31 października 2021, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katrin83 wrote:
    O kurcze Dudzi zdrówka. A bylas szczepiona?
    Nie 😔

    LJOgp2.png

    Starania od 2014r. ☹️

    INVIMED POZNAŃ

    IVF - maj 2021
    Rozpoczęcie stymulacji - 10.05
    PUNKCJA - 21.05 💉
    CRIOTRANSFER - 17.06 blastocysta 4AB 🍀 11dpt - beta <1,2 mIU 💔

    20 LIPIEC21' - transfer blastek 4bb i 3bb 🍀 - 5dpt⏸️, 6dpt - bhcg 24 mIU/ml🍀 8dpt - bhcg 91 mIU/ml🍀 9dpt - bhcg 149mIU/ml🍀 11dpt - bhcg 332,2mIU/ml🍀 13dpt - bhcg 769mIU/ml🍀15dpt - bhcg 2120mIU/ml🍀
    16dpt - pęcherzyk ciążowy 7,7mm z ciałkiem żółtkowym 🍀
    21dpt - bhcg 22tys+ 🍀
    27dpt - 6mm👶 i bijące❤️
    35dpt - 7t5d - 1,26mm👶
    12t5d - 6,5cm 👶 156ud/min ❤️ Chłopak? 💙 I PRENATALNE
    13t6d - 90g 👶
    15t0d - 118g 👶
    17t0d - 177g 👶 SYN 💙
    17t6d - 200g 👶
    21t1d - 423g 👶 II PRENATALNE
    21t6d - 500g 👶
    24t5d - 804g 👶
    26t6d -1100g👶
    30t6d -1650g👶
    32t6d -1900g👶
    34t6d -2500g👶
    36t6d -2750g👶
    38t6d -3400g👶

    Alex
    08.04.2022
    9:04
    3760g ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2324 1378

    Wysłany: 31 października 2021, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzudi wrote:
    Laski. Chyba mam covid 😔
    Wczoraj siostrze i dwóm synom wyszły dodatnie testy (mamy w domu płytkowe, antygenowe) ja miałam wczoraj negatywny.
    Dziś powtórzyłam bo dziwnie się czuje 😔
    623423434ae7.jpg
    Wracam dziś do domu, we wtorek chyba muszę się zgłosić gdzieś 😭
    A co Ci jest? Masz gorączkę?

  • Katrin83 Autorytet
    Postów: 536 303

    Wysłany: 31 października 2021, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzudi wrote:
    Nie 😔
    Trzymaj się i odpoczywaj. Mam nadzieję że źle nie przejdziecie.

  • Marzycielka7 Autorytet
    Postów: 791 466

    Wysłany: 31 października 2021, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Ja mam z lipca, standardowy protokół dla criotransferu :
    456bec2a4441.jpg

    Czy doktor ma jakieś wytyczne do podawania sterydów czy daje asekuracyjnie każdej
    ?

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2324 1378

    Wysłany: 31 października 2021, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzycielka7 wrote:
    Czy doktor ma jakieś wytyczne do podawania sterydów czy daje asekuracyjnie każdej
    ?
    Z tego co się orientuję, to sterydy w takich dawkach są w każdym standardowym protokole do criotransferu.

    Marzycielka7 lubi tę wiadomość

  • Marzycielka7 Autorytet
    Postów: 791 466

    Wysłany: 31 października 2021, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzudi wrote:
    Laski. Chyba mam covid 😔
    Wczoraj siostrze i dwóm synom wyszły dodatnie testy (mamy w domu płytkowe, antygenowe) ja miałam wczoraj negatywny.
    Dziś powtórzyłam bo dziwnie się czuje 😔
    623423434ae7.jpg
    Wracam dziś do domu, we wtorek chyba muszę się zgłosić gdzieś 😭

    O kurcze …. Niestety tego cholerstwa jest teraz duzo i wszędzie 😟
    W razie czego duzo się nawadniaj i bierz paracetamol ( bo i w ciąży bezpieczny i na covid dobry )
    Trzymaj się cieplutko 😘❤️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2021, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzudi wrote:
    Laski. Chyba mam covid 😔
    Wczoraj siostrze i dwóm synom wyszły dodatnie testy (mamy w domu płytkowe, antygenowe) ja miałam wczoraj negatywny.
    Dziś powtórzyłam bo dziwnie się czuje 😔
    623423434ae7.jpg
    Wracam dziś do domu, we wtorek chyba muszę się zgłosić gdzieś 😭

    Dzudi, zdrówka i łagodnego przejścia Ci życzę.

  • Marta123 Autorytet
    Postów: 332 273

    Wysłany: 31 października 2021, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motyl12 wrote:
    Właśnie w badaniach nic takiego nie wyszło, to była wielka niewiadoma...przez 6mcy nie mialam na nic siły, codziennie temp, brak mocy i energii by wstać z łóżka. Nie wspominam tego czasu miło:/we wrześniu 2020 miałam operację ginekologiczną i podejrzewam że bardzo tym obciążyłam organizm. Po 2mcach mialam 2 ciąże biochemiczne-organizm baardzo zwariował😳 jedyne co było podejrzane to moja leukopenia jedienno-zimowa, która tez daje stany podgorączkowe...no i stres...
    A u Ciebie coś wyszlo?
    Ja właśnie to zaobserwowałam po operacji gdzie usuwali mi ogniska endometriozy… utrzymywało się długo. Teraz już nawet nie mierzę bo w sumie po co… mi wyszły bardzo mocno rozjechane cytokiny. Czynnik TNF miałam podwyższony kilkanaście razy, interferon również. W skrócie podobno świadczy to o jakimś stanie zapalnym i walce organizmu. Brałam jakieś suplementy i po kilku miesiącach wyniki są nadal mocno podwyższone, ale spadły o połowę. Przez to mam mieć Intralipid. Podobno ma wyciszyć mój organizm. Ty miałaś jakieś dodatki do transferu, w którym się udało ? 🙂

    6 lat starań
    🙍🏼‍♀️: Endometrioza II stopnia (9.03.2020 - usunięcie ognisk i 2 polipów )
    kariotyp prawidłowy
    PAI-1 układ homozygotyczny
    MTHFR C677T hetero
    MTFHR A1298C hetero
    Białko S - lekko poniżej normy
    Reszta badań ok
    AMH - 1,83

    🙎🏻‍♂️: kariotyp prawidłowy
    Nasienie - ok

    2IUI- nieudane

    12.2020
    -Pierwsza procedura, protokół krótki
    6 pobranych, 6 zapłodnionych: do 3 dnia 6, do 5 dnia dotrwały 2 blaski 🍀🍀
    -12.2020 Transfer świeżynki 😔
    (Prolutex 1x1, progesteron 200mg 3x1)
    -2.03.2021 transfer 5 dniowego ❄️ 😔
    (Prolutex 1x1, progesteron 200mg 3x1, matypred 2x1, estrofem 3x1, neoparin 40 1x1, Acard 150mg)

    10.2021 II Procedura
    Mamy ❄️❄️❄️❄️🥰
  • Marta123 Autorytet
    Postów: 332 273

    Wysłany: 31 października 2021, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzudi wrote:
    Laski. Chyba mam covid 😔
    Wczoraj siostrze i dwóm synom wyszły dodatnie testy (mamy w domu płytkowe, antygenowe) ja miałam wczoraj negatywny.
    Dziś powtórzyłam bo dziwnie się czuje 😔
    623423434ae7.jpg
    Wracam dziś do domu, we wtorek chyba muszę się zgłosić gdzieś 😭
    Dudzi dużo zdrowia ! Obyś przeszła najłagodniej jak się da.

    6 lat starań
    🙍🏼‍♀️: Endometrioza II stopnia (9.03.2020 - usunięcie ognisk i 2 polipów )
    kariotyp prawidłowy
    PAI-1 układ homozygotyczny
    MTHFR C677T hetero
    MTFHR A1298C hetero
    Białko S - lekko poniżej normy
    Reszta badań ok
    AMH - 1,83

    🙎🏻‍♂️: kariotyp prawidłowy
    Nasienie - ok

    2IUI- nieudane

    12.2020
    -Pierwsza procedura, protokół krótki
    6 pobranych, 6 zapłodnionych: do 3 dnia 6, do 5 dnia dotrwały 2 blaski 🍀🍀
    -12.2020 Transfer świeżynki 😔
    (Prolutex 1x1, progesteron 200mg 3x1)
    -2.03.2021 transfer 5 dniowego ❄️ 😔
    (Prolutex 1x1, progesteron 200mg 3x1, matypred 2x1, estrofem 3x1, neoparin 40 1x1, Acard 150mg)

    10.2021 II Procedura
    Mamy ❄️❄️❄️❄️🥰
  • Geraltowa Autorytet
    Postów: 717 723

    Wysłany: 31 października 2021, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzudi trzymaj się mocno! Mam nadzieję że przejdziesz jak najłagodniej jak się tylko da. A nie chcesz dzisiaj zadzwonić na infolinię żeby Ci szybciej zrobili ten test wymazowy? Jednak te plytkowe nie są takie na 100%, więc może jest szansa że to nie covid?

    f2wlx1hpsub9oe3g.png
    Starania od 2016
    06-11.2020 3 x IUI ☹️ ICSI(2 transfery) ☹️
    Zmiana kliniki + badanie immunologii
    04.2021 IMSI Mamy ❄️❄️
    05.2021 transfer 3bb ❄️ z 5 doby (z akupunkturą, Clexane, wlewem z accofilu, intralipidem i encortolonem) 6dpt beta 45, 8dpt beta 149, 11dpt beta 507, 13dpt beta 1280, 25 dpt❤️
    21.11.2021 urodził się Kacper 1045 gram
  • Martens Koleżanka
    Postów: 56 134

    Wysłany: 31 października 2021, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzycielka7 wrote:
    Czy doktor ma jakieś wytyczne do podawania sterydów czy daje asekuracyjnie każdej
    ?

    Tez mi się wydaje, ze to standardowa procedura i daje asekuracyjnie.

    20.08.2021 transfer dwóch zarodków, nieudany, beta 0

    19.10.2021 transfer (trzydniowca, KD)
    8dpt 81,48
    10dpt 233,87
    14dpt 1710,44
    21dpt 27 tys
    27 dpt jest <3
  • Dzudi Autorytet
    Postów: 5990 9077

    Wysłany: 31 października 2021, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gorączki nie mam, jedynie zawalone zatoki i ból mięśni 🤔 Ja jestem w trasie do domu póki co.
    Nie wiem jak ta infolinia działa, bo w zeszłym roku jak straciłam węch i smak to dzwoniłam i powiedzieli mi, że oni i tak nie kierują na test o muszę się kontaktować z lekarzem rodzinnym 🤦🏻‍♀️
    Test który robiłam to mama dostała w aptece w Austrii, tam mają darmowe antygenowe. Możliwe, że to nie covid, nie wyklaczam jakiejś infekcji. Posiedzę w domu do wtorku, poobserwuje się i wtedy umowię teleporade z rodzinnym.

    LJOgp2.png

    Starania od 2014r. ☹️

    INVIMED POZNAŃ

    IVF - maj 2021
    Rozpoczęcie stymulacji - 10.05
    PUNKCJA - 21.05 💉
    CRIOTRANSFER - 17.06 blastocysta 4AB 🍀 11dpt - beta <1,2 mIU 💔

    20 LIPIEC21' - transfer blastek 4bb i 3bb 🍀 - 5dpt⏸️, 6dpt - bhcg 24 mIU/ml🍀 8dpt - bhcg 91 mIU/ml🍀 9dpt - bhcg 149mIU/ml🍀 11dpt - bhcg 332,2mIU/ml🍀 13dpt - bhcg 769mIU/ml🍀15dpt - bhcg 2120mIU/ml🍀
    16dpt - pęcherzyk ciążowy 7,7mm z ciałkiem żółtkowym 🍀
    21dpt - bhcg 22tys+ 🍀
    27dpt - 6mm👶 i bijące❤️
    35dpt - 7t5d - 1,26mm👶
    12t5d - 6,5cm 👶 156ud/min ❤️ Chłopak? 💙 I PRENATALNE
    13t6d - 90g 👶
    15t0d - 118g 👶
    17t0d - 177g 👶 SYN 💙
    17t6d - 200g 👶
    21t1d - 423g 👶 II PRENATALNE
    21t6d - 500g 👶
    24t5d - 804g 👶
    26t6d -1100g👶
    30t6d -1650g👶
    32t6d -1900g👶
    34t6d -2500g👶
    36t6d -2750g👶
    38t6d -3400g👶

    Alex
    08.04.2022
    9:04
    3760g ❤️
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10275

    Wysłany: 31 października 2021, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzudi wrote:
    Gorączki nie mam, jedynie zawalone zatoki i ból mięśni 🤔 Ja jestem w trasie do domu póki co.
    Nie wiem jak ta infolinia działa, bo w zeszłym roku jak straciłam węch i smak to dzwoniłam i powiedzieli mi, że oni i tak nie kierują na test o muszę się kontaktować z lekarzem rodzinnym 🤦🏻‍♀️
    Test który robiłam to mama dostała w aptece w Austrii, tam mają darmowe antygenowe. Możliwe, że to nie covid, nie wyklaczam jakiejś infekcji. Posiedzę w domu do wtorku, poobserwuje się i wtedy umowię teleporade z rodzinnym.
    Teraz dostajesz skierowanie niemal od ręki. To już inaczej niż w tamtym roku.

  • plinka2017 Autorytet
    Postów: 903 798

    Wysłany: 31 października 2021, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzudi wrote:
    Gorączki nie mam, jedynie zawalone zatoki i ból mięśni 🤔 Ja jestem w trasie do domu póki co.
    Nie wiem jak ta infolinia działa, bo w zeszłym roku jak straciłam węch i smak to dzwoniłam i powiedzieli mi, że oni i tak nie kierują na test o muszę się kontaktować z lekarzem rodzinnym 🤦🏻‍♀️
    Test który robiłam to mama dostała w aptece w Austrii, tam mają darmowe antygenowe. Możliwe, że to nie covid, nie wyklaczam jakiejś infekcji. Posiedzę w domu do wtorku, poobserwuje się i wtedy umowię teleporade z rodzinnym.

    Ja bym od razu dzwoniła po skierowanie i robiła wymaz, żeby mieć pewność czy to covid. W święta na pewno też gdzieś można się dodzwonić po test.
    Obyś przeszła bez większych rewelacji.

    Ja wczoraj byłam na drugiej dawce Pfaizera i całą noc umierałam i teraz jest tylko trochę lepiej 😬

    Nat. ciąża - Poronienie 8 t.c. 09.2018
    PCOS, nied. tarczycy, IO
    PAI1 hetero, MTHFR homo
    Od 2018 dalsze starania, IUI, bez skutku
    2021 InVitro IMSI uzyskano 2 blastki

    Transfer świeży 2.06.2021 4AA c.bioch.

    Transfer 2.07.2021❄️ 4BA 🙏
    6 dpt ⏸️
    10.03.2022 Wiktor 3825 g 🥰

    03.2023 walczymy o rodzeństwo 💪
    Pobrane 18 🥚11 dojrzałych
    Mamy 6 ❄️
    3x 4ba, 4bb, 3aa, 3ba

    25.04 transfer ❄️ 4ba
    6 dpt ⏸️, 7 dpt beta 64, 9 dpt beta 194, 11 dpt beta 542, 13 dpt beta 1299 , 20 dpt beta 10734, 27 dpt ❤️ 0,75 cm, 30 dpt ❤️ 0,94 cm
    9+4 🖤 dziewczynka. łyżeczkowanie
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10275

    Wysłany: 31 października 2021, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plinka2017 wrote:
    Ja bym od razu dzwoniła po skierowanie i robiła wymaz, żeby mieć pewność czy to covid. W święta na pewno też gdzieś można się dodzwonić po test.
    Obyś przeszła bez większych rewelacji.

    Ja wczoraj byłam na drugiej dawce Pfaizera i całą noc umierałam i teraz jest tylko trochę lepiej 😬
    No ta druga to taka zdradziecka, ale ważne, że już masz. Rozkręca się to cholerstwo znowu :/

‹‹ 1429 1430 1431 1432 1433 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Spokój rodziców zaczyna się od jednego sprytnego urządzenia. Czy niania elektroniczna to must have rodziców?

Pierwsze miesiące z dzieckiem to wyjątkowy czas, ale też nieustanna czujność i troska o jego bezpieczeństwo. Coraz więcej rodziców sięga po nowoczesne rozwiązania, które pomagają spokojniej czuwać nad snem malucha. Czy niania elektroniczna to rzeczywiście niezbędny element domowej wyprawki, czy tylko kolejny gadżet? Sprawdź, jak działa, co daje na co dzień i czy może realnie ułatwić życie rodzicom.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieudane in vitro nie przekreśla marzeń o dziecku – sprawdź, jak dobrze przygotować się do kolejnej próby.

Wiele par zmagających się z niepłodnością doświadcza ogromnego rozczarowania, gdy procedura in vitro nie kończy się ciążą. Choć taka sytuacja bywa trudna i często rodzi poczucie bezradności, nie oznacza to, że z marzenia o dziecku trzeba zrezygnować. Niepowodzenie nie przekreśla szans na sukces – przeciwnie, może stać się ważnym momentem, by zatrzymać się, dokładniej przeanalizować przebieg leczenia i lepiej przygotować się do kolejnej próby.

CZYTAJ WIĘCEJ