Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • fresaaa Autorytet
    Postów: 1043 993

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tranquilo wrote:
    Ok dzięki za informacje. Będę musiała to w takim razie sledzic. Chociaz narazie pomimo patowej sytuacji mam trochę nadziei ze cos się uda wyciągnąć z tej procedury.

    Wierzę, że się uda! U mnie też myślałam, że po ptakach, a jednak udało się wyciągnąć trzydniowca i dwie blastki z 3 komórek.

    AgulaM lubi tę wiadomość

    age.png

    Ona 👩
    Niskie amh 0,74 - 04.2022, zaawansowana endometrioza, zrosty, niedrożny jajowód, insulinooporność, hiperprolaktynemia, mutacja MTHFR hetero, mutacja Brca1, kir AA

    On 👦
    Badania rozszerzone w normie, SCD 24,2%, stres oksydacyjny 1,72

    1 IVF 11.21
    stymulacja przerwana
    2 IVF 12.21
    punkcja 22.12.21, 9 dojrzałych komórek, mamy dwa zarodki
    transfer 27.12.21 😔 ciąża biochemiczna
    transfer 07.03.22 😔 beta 0,1
    3 IVF 06.22
    punkcja 21.06.22, 3 dojrzałe komórki, mamy trzy zarodki
    transfer trzydniowca 24.06.22 😔 beta 0,1

    transfer 02.01.23 8 dpt beta 42,9, 12 dpt beta 218, 16 dpt beta 824, 18 dpt beta 1679, 25 dpt mamy ❤️
    07.03.23 Nifty pro - zdrowa dziewczynka! 😍
    16.03.23 badania prenatalne - wszystko prawidłowo 🥰

    ❤️ 19.09.2023 Nasza córeczka jest na świecie ❤️
  • Koniczynka_87 Autorytet
    Postów: 1758 2556

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    30stka wrote:
    Tak jestem właśnie w trakcie stymulacjii. I też skorzystam z dofinansowania Wlkp. A zalapaliscie się do programu ? Czy dopiero bd składać wniosek. Bo z tego co wiem to lista została zamknięta.

    Właśnie checilismy dopiero składać wniosek. Wcześniej się nie zdecydowaliśmy, bo jestem po szczepieniach limfocytami (doc Paśnik). W tamtym roku miałam od męża i nie pomogły. Te od dawcy dały pozytywy rezultat. W zasadzie ten dobry wynik powinien utrzymywać się od 4 do 8 miesięcy. U nas minęły właśnie 4 i chyba chcemy ruszyć dalej, bo ja już w tym roku kończę 35 lat.

    To jak lista jest zamknięta to nie można składać już? Czy można i czekać na rezerwowej?


    Dziewczyny, to powiedzcie od momentu złożenia wniosku do momentu rozpoczęcia procedury jaki mija średnio czas? Czy miałyście swoje i męża aktualne badania czy robiłyście do ramach programu? Czy wyniki badań nasienia czy AMH itp. byłyby honorowane z innej kliniki/laboratorium czy nie warto robić na własną rękę?

    7 lat ⏳️
    Szczepienia limfocytami
    Allo MLR 44% 10.2022
    KIR BX
    Endo&Adeno ❌️
    AMH 03.2025: 3,16 ✅️
    Dr J mini-histero ➡️ antybiotykoterapia 🔜 wyciszenie

    Invimed Poznań ICSI
    I procedura ❌️
    4 blastki🥚
    6-⏱️: 4AA, 3BB + 5-⏱️: 4BA, 4BB
    4xFET❄️ 2022-2025❌️

    II + III + IV procedura
    8 blastek 🥚➡️ PGT-A
  • 30stka Ekspertka
    Postów: 227 241

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka_87 wrote:
    Właśnie checilismy dopiero składać wniosek. Wcześniej się nie zdecydowaliśmy, bo jestem po szczepieniach limfocytami (doc Paśnik). W tamtym roku miałam od męża i nie pomogły. Te od dawcy dały pozytywy rezultat. W zasadzie ten dobry wynik powinien utrzymywać się od 4 do 8 miesięcy. U nas minęły właśnie 4 i chyba chcemy ruszyć dalej, bo ja już w tym roku kończę 35 lat.

    To jak lista jest zamknięta to nie można składać już? Czy można i czekać na rezerwowej?


    Dziewczyny, to powiedzcie od momentu złożenia wniosku do momentu rozpoczęcia procedury jaki mija średnio czas? Czy miałyście swoje i męża aktualne badania czy robiłyście do ramach programu? Czy wyniki badań nasienia czy AMH itp. byłyby honorowane z innej kliniki/laboratorium czy nie warto robić na własną rękę?
    Ale na razie chyba nie ma dofinansowania, chyba że ruszy druga pula na ten rok. Najlepiej dopytac się w klinice. Wniosklek składałam w kwietniu o dofinansowanie. Jeżeli ma się aktualne badania to nie trzeba robić. Ale wiadomo że do in vitro są potrzebne różne badania i one mają swój okres ważności. Przeważnie to jest pół roku. Ja od początku lecze się w klinice, więc badania mam na bieżąco robione. W ramach projektu jest taniej, bo jest ulga na nie.

    Koniczynka_87 lubi tę wiadomość

  • Koniczynka_87 Autorytet
    Postów: 1758 2556

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    30stka wrote:
    Ale na razie chyba nie ma dofinansowania, chyba że ruszy druga pula na ten rok. Najlepiej dopytac się w klinice. Wniosklek składałam w kwietniu o dofinansowanie. Jeżeli ma się aktualne badania to nie trzeba robić. Ale wiadomo że do in vitro są potrzebne różne badania i one mają swój okres ważności. Przeważnie to jest pół roku. Ja od początku lecze się w klinice, więc badania mam na bieżąco robione. W ramach projektu jest taniej, bo jest ulga na nie.

    Nie widziałam informacji o wstrzymaniu, ale może rzeczywiście masz rację i zadzwonię dopytać.

    Myślimy jeszcze o podejściu w lipcu/sierpniu (bo tak przypada miesiączka) o IUI.

    7 lat ⏳️
    Szczepienia limfocytami
    Allo MLR 44% 10.2022
    KIR BX
    Endo&Adeno ❌️
    AMH 03.2025: 3,16 ✅️
    Dr J mini-histero ➡️ antybiotykoterapia 🔜 wyciszenie

    Invimed Poznań ICSI
    I procedura ❌️
    4 blastki🥚
    6-⏱️: 4AA, 3BB + 5-⏱️: 4BA, 4BB
    4xFET❄️ 2022-2025❌️

    II + III + IV procedura
    8 blastek 🥚➡️ PGT-A
  • paulist Koleżanka
    Postów: 54 16

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy odstawiałyście Dziewczyny progesteron- 7 dni czy czekałyście dłużej? I kolejne podejście już w następnym miesiącu? Dr S mówił mi ostatnio, by nie schodzić z Encortonu w takiej sytuacji

  • MarToosia Autorytet
    Postów: 283 265

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulist wrote:
    Kiedy odstawiałyście Dziewczyny progesteron- 7 dni czy czekałyście dłużej? I kolejne podejście już w następnym miesiącu? Dr S mówił mi ostatnio, by nie schodzić z Encortonu w takiej sytuacji

    Wszystkie leki (prócz Encorton) odstawialam 10dpt (transfer 5dniowej blastki), gdy beta nie wykazała ciąży. Obecnie kolejny cykl i rzeczywiscie encorton biorę dalej. Jutro kolejny transfer 🙏

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2022, 10:50

    paulist, AgulaM, Andziaaa28, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    2019r. leczenie w MedArt

    🔸 3 IUI
    🔸 3 zarodki, 2 transfery blastocyst

    2020r. rozpoczęcie leczenia w
    Invimed

    🔸15.07.2020 transfer ❄️blastocysta
    (5dniowa) 4BB --> syn 💙

    🔸31.05.2022 transfer ❄️blastocysta
    (5dniowa) 4BB --> 😔

    🔸30.06.2022 transfer ❄️❄️
    blastocysty (6dniowe) 4AB, 4BB ... --> córka 🩷
    beta (7dpt) 143,80
    beta (11dpt) 668,50
    beta (15dpt) 1919,00
    beta (19dpt) 4760,80
    26dpt ♥️
  • paulist Koleżanka
    Postów: 54 16

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MarToosia wrote:
    Wszystkie leki (prócz Encorton) odstawialam 10dpt (transfer 5dniowej blastki), gdy beta nie wykazała ciąży. Obecnie kolejny cykl i rzeczywiscie encorton biorę dalej. Jutro kolejny transfer 🙏

    A po ilu dniach po podstawieniu dostałaś miesiączkę, jeśli mogę spytać?

  • 30stka Ekspertka
    Postów: 227 241

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka_87 wrote:
    Nie widziałam informacji o wstrzymaniu, ale może rzeczywiście masz rację i zadzwonię dopytać.

    Myślimy jeszcze o podejściu w lipcu/sierpniu (bo tak przypada miesiączka) o IUI.
    Jest dofinansowanie do mieszkańców Poznania i Gorzowa a dla mieszkańców Wlkp nie ma info. Tak to jest dobry pomysł, zawsze to dobra szansa na naturalne podejśćie :)

    Koniczynka_87 lubi tę wiadomość

  • 30stka Ekspertka
    Postów: 227 241

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj kolejny podgląd 🥚. Lekarz naliczył 30 z czego 16 jest dojrzałych na tą chwilę. ;)

    AgulaM, paulist, Zgania91, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

  • AgulaM Autorytet
    Postów: 2390 3301

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MarToosia wrote:
    Wszystkie leki (prócz Encorton) odstawialam 10dpt (transfer 5dniowej blastki), gdy beta nie wykazała ciąży. Obecnie kolejny cykl i rzeczywiscie encorton biorę dalej. Jutro kolejny transfer 🙏
    🤞🤞🤞🤞🤞🤞💗

    👩‍🦰36👦41
    Starania od 10lat.... 💔💔
    Kariotypy prawidłowe
    KIR AA, Czynnik V-homozygotyczny
    PAI-heterozygotyczny, C1,C1

    1️⃣ Start IVF Invimed🍀 Poznań
    Ovaleap 300 IU.10 zapłodnionych
    ICSI- 0 zarodków ❌️ Kiepska jakość komórek😵‍💫

    2️⃣06.01 Menopur 300IU
    ICSI 5 trzydniowych zarodków✊️❤️❤️

    I 2023 - ET 2 zarodki 9 bl ❌️ cb?
    III '23 FET 2 zarodki 7 bl 😭 ❌️cb

    3️⃣ Zmiana kliniki-Poznań Polna
    5.10 Scratching endo
    8.10 Puregon 275J, lametta, mensinorm 75 J 10dojrzałych/6zapłodnionych 🙏
    Mamy❄️❄️ 3AA, 4BB🥹🥹
    Transfer 3AA, 18.12.23--> accofil, prograf, neoparin,encorton 🙏✊️
    Cb ❌️
    Cała immunologia przebadana...
    Kwiecień 2024-histeroskopia z biopsją endometrium-wynik ok.
    🏳🏳🏳🏳
  • AgulaM Autorytet
    Postów: 2390 3301

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    30stka wrote:
    Dzisiaj kolejny podgląd 🥚. Lekarz naliczył 30 z czego 16 jest dojrzałych na tą chwilę. ;)
    Dziewczyny czy na czas stymulacji i tych wszystkich podgladow macie l4 ?

    👩‍🦰36👦41
    Starania od 10lat.... 💔💔
    Kariotypy prawidłowe
    KIR AA, Czynnik V-homozygotyczny
    PAI-heterozygotyczny, C1,C1

    1️⃣ Start IVF Invimed🍀 Poznań
    Ovaleap 300 IU.10 zapłodnionych
    ICSI- 0 zarodków ❌️ Kiepska jakość komórek😵‍💫

    2️⃣06.01 Menopur 300IU
    ICSI 5 trzydniowych zarodków✊️❤️❤️

    I 2023 - ET 2 zarodki 9 bl ❌️ cb?
    III '23 FET 2 zarodki 7 bl 😭 ❌️cb

    3️⃣ Zmiana kliniki-Poznań Polna
    5.10 Scratching endo
    8.10 Puregon 275J, lametta, mensinorm 75 J 10dojrzałych/6zapłodnionych 🙏
    Mamy❄️❄️ 3AA, 4BB🥹🥹
    Transfer 3AA, 18.12.23--> accofil, prograf, neoparin,encorton 🙏✊️
    Cb ❌️
    Cała immunologia przebadana...
    Kwiecień 2024-histeroskopia z biopsją endometrium-wynik ok.
    🏳🏳🏳🏳
  • 30stka Ekspertka
    Postów: 227 241

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgulaM wrote:
    Dziewczyny czy na czas stymulacji i tych wszystkich podgladow macie l4 ?
    Ja obecnie mam urlop 2tyg. A wcześniej to robiłam tak że chodizlam na wcześniejszą godzinę do pracy i wychodziłam z niej a na wizytę umawiałam się na późniejszą godzinę tak by dojechać do kliniki na czas a mam dobrą godzinę jazdy. :)

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10275

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tranquilo wrote:
    Tak u dr S. Dr powiedział ze gdybym miała ok 40 lat to by zalecał przerwanie stymulacji a w moim przypadku (32l) myśli ze z tych pęcherzyków będzie można uzyskać komórki dobrej jakości… aczkolwiek ostateczna decyzje zostawił nam do podjęcia. zobaczymy…
    Ja byłam w tym samym wieku i zalecał przerwanie. Ale widzisz, u mnie te komórki raczej słabe i nasienie męża beznadziejne. U Was po prostu wyżej wycenił szanse.:)

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10275

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgulaM wrote:
    Dziewczyny czy na czas stymulacji i tych wszystkich podgladow macie l4 ?
    Coś Ty. Niektóre dziewczyny załatwiają sobie urlop czy coś, ale klinika na pewno nie wystawi. To się normalnie funkcjonuje wtedy. Jedynie trzeba pomyśleć nad L4 na dzień punkcji czy transferu i ewentualnie po transferze można pomyśleć o L4, bo też zależy kto ma jaką pracę.

  • Zgania91 Autorytet
    Postów: 905 1033

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgulaM wrote:
    Dziewczyny czy na czas stymulacji i tych wszystkich podgladow macie l4 ?

    Do tej pory wykorzystuję urlopy na wizyty i punkcję.
    Nie wiem czy l4 Ci wystawią na punkcję czy transfer. Dr tez wychodzi z założenia, że o ile nie masz ciężkiej pracy, normalne funkcjonowanie po transferze jest wskazane. Nawet aktywność fizyczna ;)

    Starania od 2017 r.

    AMH 3,69 / 3,2 / 2,8
    P-ciała p/osłonce przejrzystej jajnika +
    - V R2 - układ heterozygotyczny
    - PAI-1 - układ homozygotyczny
    - brak Kirów implantacyjnych

    I IVF Invimed Poznań
    Punkcja 27.06
    Transfer ❄️ 02.09.22 10dpt 378 12dpt 788 14dpt 1347 19dpt 7994 6tc ❌
    Transfer ❄️ 09.12.22 8dpt 76,46 10dpt 178 14dpt 890 18dpt 4278 22dpt 16146
    23dpt ❤️
    7+2 serce przestało bić ❌
    Ostatni ❄️ zdegradował ❌

    II IVF Vitrolive Szczecin
    Punkcja 03.07
    Transfer 08.07 ❌
    Transfer 21.10 CB ❌
    Transfer 22.11 10dpt 202 12dpt 593 16dpt 3152 22dpt♥️
    6+5 łyżeczkowanie ❌
    Mamy jeszcze ❄️❄️
  • AgulaM Autorytet
    Postów: 2390 3301

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurczę, też mam do kliniki godzinę jazdy autem. Będę musiała kombinować z urlopem :) taka stymulacja ile trwa jak powiedzmy wszystko idzie dobrze ? Dwa tygodnie ? Ile jest wtedy wizyt ?

    👩‍🦰36👦41
    Starania od 10lat.... 💔💔
    Kariotypy prawidłowe
    KIR AA, Czynnik V-homozygotyczny
    PAI-heterozygotyczny, C1,C1

    1️⃣ Start IVF Invimed🍀 Poznań
    Ovaleap 300 IU.10 zapłodnionych
    ICSI- 0 zarodków ❌️ Kiepska jakość komórek😵‍💫

    2️⃣06.01 Menopur 300IU
    ICSI 5 trzydniowych zarodków✊️❤️❤️

    I 2023 - ET 2 zarodki 9 bl ❌️ cb?
    III '23 FET 2 zarodki 7 bl 😭 ❌️cb

    3️⃣ Zmiana kliniki-Poznań Polna
    5.10 Scratching endo
    8.10 Puregon 275J, lametta, mensinorm 75 J 10dojrzałych/6zapłodnionych 🙏
    Mamy❄️❄️ 3AA, 4BB🥹🥹
    Transfer 3AA, 18.12.23--> accofil, prograf, neoparin,encorton 🙏✊️
    Cb ❌️
    Cała immunologia przebadana...
    Kwiecień 2024-histeroskopia z biopsją endometrium-wynik ok.
    🏳🏳🏳🏳
  • paulist Koleżanka
    Postów: 54 16

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgulaM wrote:
    O kurczę, też mam do kliniki godzinę jazdy autem. Będę musiała kombinować z urlopem :) taka stymulacja ile trwa jak powiedzmy wszystko idzie dobrze ? Dwa tygodnie ? Ile jest wtedy wizyt ?

    Jeśli dobrze pamiętam, ja miałam 3 wizyty przed punkcją. Gdybym zle mówiła, to poprawcie mnie dziewczyny😊

    AgulaM lubi tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10275

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgulaM wrote:
    O kurczę, też mam do kliniki godzinę jazdy autem. Będę musiała kombinować z urlopem :) taka stymulacja ile trwa jak powiedzmy wszystko idzie dobrze ? Dwa tygodnie ? Ile jest wtedy wizyt ?
    Ja jeździłam 140 km do kliniki i po prostu prosiłam o wizyty popołudniowe. Stymulacja to czas ok. 2 tygodni. Wizyty wypadają 3-4. Zależy od organizmu. :)

    AgulaM lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz na dzień punkcji i transferu dostałam bez problemu l4.

    AgulaM lubi tę wiadomość

  • Zgania91 Autorytet
    Postów: 905 1033

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgulaM wrote:
    O kurczę, też mam do kliniki godzinę jazdy autem. Będę musiała kombinować z urlopem :) taka stymulacja ile trwa jak powiedzmy wszystko idzie dobrze ? Dwa tygodnie ? Ile jest wtedy wizyt ?

    Ja mam autem 2 godzinki, czasami jak zdecyduję się na pociąg to jeszcze dłużej. Przed punkcją miałam tylko 2 wizyty.

    AgulaM lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.

    AMH 3,69 / 3,2 / 2,8
    P-ciała p/osłonce przejrzystej jajnika +
    - V R2 - układ heterozygotyczny
    - PAI-1 - układ homozygotyczny
    - brak Kirów implantacyjnych

    I IVF Invimed Poznań
    Punkcja 27.06
    Transfer ❄️ 02.09.22 10dpt 378 12dpt 788 14dpt 1347 19dpt 7994 6tc ❌
    Transfer ❄️ 09.12.22 8dpt 76,46 10dpt 178 14dpt 890 18dpt 4278 22dpt 16146
    23dpt ❤️
    7+2 serce przestało bić ❌
    Ostatni ❄️ zdegradował ❌

    II IVF Vitrolive Szczecin
    Punkcja 03.07
    Transfer 08.07 ❌
    Transfer 21.10 CB ❌
    Transfer 22.11 10dpt 202 12dpt 593 16dpt 3152 22dpt♥️
    6+5 łyżeczkowanie ❌
    Mamy jeszcze ❄️❄️
‹‹ 1770 1771 1772 1773 1774 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak obliczyć dni płodne?

Czy starając się zajść w ciążę powinnaś wiedzieć kiedy występuje owulacja i kiedy są dni płodne? Czy nie wystarczy zadbać o to, żeby kochać się regularnie przez cały cykl i prędzej czy później i tak zajdziesz w ciążę? Nie zawsze. Każdego cyklu masz zaledwie 20% szans na zajście w ciążę, a pary z obniżoną płodnością mają ich dużo mniej. Warto wiedzieć jak obliczyć dni płodne i poznać wady i zalety każdej z metod.  

CZYTAJ WIĘCEJ