Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • MmOoNnIiKkAa Autorytet
    Postów: 385 154

    Wysłany: 29 listopada 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    A ile czekaliście na hsg na Polnej? Długie są terminy? Rozumiem, że przyjmują na oddział, robią badanie i wypuszczają do domku?
    Ja miałam w końcu przy okazji ogólnej operacji na moje pcos robione więc 3 dni w szpitalu.
    A jak idziesz tylko na drożność to rano idziesz i po obiedzie wychodzisz i to jest znieczulenie miejscowe.
    Ja w sumie obdrazu mogłam iść zależało to od miesiączki A to że muduakam mieć wywoływana to z lekarzem co do dnia wpisywalismy termjn. Ale chodzilam do ordynatira i profesora oddzialu wiec moze dlatego to co on zapisał jaki termin to tak było. Bo inna koleżanka czekala dłużejna termin jak ja skyerowal ginekolog z poza szpitala.

    4 IVF i córka 2019 r. :)
  • Asiulka84 Autorytet
    Postów: 2289 1833

    Wysłany: 29 listopada 2018, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :)ja mialam tak dawno ta droznosc jakies 7 lat temu ze nie pamietam ile czekalam. Ksiazka na jutro uszykowana ;)

    MmOoNnIiKkAa, MonikA_89! lubią tę wiadomość

    zi13sek28nq2a06c.png

    mhsv9vvjjd21ilfh.png
    ~~~~~~~~
    IV procedury in vitro - bez sukcesu
    Zostały nam❄❄
    ~~~~~~~~~
    AMH - 0,91(poprawa na 1,95)
    MTHFR 1298A-C - homo
    PAI-1 - hetero
    NK - 21%
    ASA - 1:10
    ANA - ujemne
    ▪przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej
    ▪endometrioza 1 stopień

    "Dopóki oddycham nie tracę nadziei"
  • Anna Ka Autorytet
    Postów: 681 351

    Wysłany: 29 listopada 2018, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leżę i już mnie nerw bierze. Bo pierwszy lekarz który mnie badL stwierdził że szyjka jest jeszcze ok. Moja pani dr twierdzi że trzeba zakładać. A teraz inny lekarz na wieczornym obchodzie powiedział że w ciąży bliźniaczej pesser jest nie wskazany.. co lekarz to inne zdanie.oszalec można. Ogólnie to pobrali mi krew crp mocz wymazy i czekac.

    l22ncwa1pup21wo8.png

    przeciwciała przeciw osłonce przezroczystej
    cykle bezowoluacyjne / nie pękające pęcherzyki
    słabe nasienie morf. 2%
    Scd 45%

    1 procedura IVF / sierpierń 2017 /3 transfery, 8tc (*)
    2 procedura IVF / lipiec 2018 / ciąża bliźniacza <3 <3

    Dziewczynki urodzone w 35tc
  • MmOoNnIiKkAa Autorytet
    Postów: 385 154

    Wysłany: 29 listopada 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Ka wrote:
    Leżę i już mnie nerw bierze. Bo pierwszy lekarz który mnie badL stwierdził że szyjka jest jeszcze ok. Moja pani dr twierdzi że trzeba zakładać. A teraz inny lekarz na wieczornym obchodzie powiedział że w ciąży bliźniaczej pesser jest nie wskazany.. co lekarz to inne zdanie.oszalec można. Ogólnie to pobrali mi krew crp mocz wymazy i czekac.
    Wspolczuje:( A twoja doktor tam pracuje na tym oddziale ?

    4 IVF i córka 2019 r. :)
  • Martita92 Autorytet
    Postów: 638 656

    Wysłany: 29 listopada 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka84 wrote:
    Kochana nie wiem jaki powinien byc progesteron na tym etapie ja badalam tylko przy jednym transferze i mialam cos ok 30. A jak twoje samopoczucie?
    Dziękuję Asiulka, dobrze:) pracuje więc czas leci :) boję się myśleć i doszukiwać się symptomów... A Ty kiedy kontrola przed transferem?

    08 - 2016 rozpoczęcie starań;
    06 - 2018 rozpoczęcie leczenia w InVimed
    19-10-2018 kriotransfer - nieudany
    21-11-2018 II kriotransfer - udany
    17-12-2018 bijące serduszko
    21-08-2019 przychodzi na świat Helenka
    16-07-2020 kriotransfer - nieudany
    17-08-2020 kriotransfer - udany
    28-04-2021 przychodzi na świat Antonina
  • Asiulka84 Autorytet
    Postów: 2289 1833

    Wysłany: 29 listopada 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita92 wrote:
    Dziękuję Asiulka, dobrze:) pracuje więc czas leci :) boję się myśleć i doszukiwać się symptomów... A Ty kiedy kontrola przed transferem?
    Kontrole mam za tydzien w piatek i mam nadzieje ze juz mi powie kiedy transfer. Ty lada moment testujesz trzymam kciuki :)

    Martita92 lubi tę wiadomość

    zi13sek28nq2a06c.png

    mhsv9vvjjd21ilfh.png
    ~~~~~~~~
    IV procedury in vitro - bez sukcesu
    Zostały nam❄❄
    ~~~~~~~~~
    AMH - 0,91(poprawa na 1,95)
    MTHFR 1298A-C - homo
    PAI-1 - hetero
    NK - 21%
    ASA - 1:10
    ANA - ujemne
    ▪przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej
    ▪endometrioza 1 stopień

    "Dopóki oddycham nie tracę nadziei"
  • MmOoNnIiKkAa Autorytet
    Postów: 385 154

    Wysłany: 29 listopada 2018, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita92 wrote:
    Dziękuję Asiulka, dobrze:) pracuje więc czas leci :) boję się myśleć i doszukiwać się symptomów... A Ty kiedy kontrola przed transferem?
    Ty po niedzieli jakoś testujesz :) wielki dzień :)

    Martita92 lubi tę wiadomość

    4 IVF i córka 2019 r. :)
  • Asiulka84 Autorytet
    Postów: 2289 1833

    Wysłany: 29 listopada 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Ka wrote:
    Leżę i już mnie nerw bierze. Bo pierwszy lekarz który mnie badL stwierdził że szyjka jest jeszcze ok. Moja pani dr twierdzi że trzeba zakładać. A teraz inny lekarz na wieczornym obchodzie powiedział że w ciąży bliźniaczej pesser jest nie wskazany.. co lekarz to inne zdanie.oszalec można. Ogólnie to pobrali mi krew crp mocz wymazy i czekac.
    Ja cie krece ale bajzel. Cierliwosci kochana ci zycze i daj znac co lekarze postanowili.

    zi13sek28nq2a06c.png

    mhsv9vvjjd21ilfh.png
    ~~~~~~~~
    IV procedury in vitro - bez sukcesu
    Zostały nam❄❄
    ~~~~~~~~~
    AMH - 0,91(poprawa na 1,95)
    MTHFR 1298A-C - homo
    PAI-1 - hetero
    NK - 21%
    ASA - 1:10
    ANA - ujemne
    ▪przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej
    ▪endometrioza 1 stopień

    "Dopóki oddycham nie tracę nadziei"
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11236

    Wysłany: 29 listopada 2018, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Ka wrote:
    Leżę i już mnie nerw bierze. Bo pierwszy lekarz który mnie badL stwierdził że szyjka jest jeszcze ok. Moja pani dr twierdzi że trzeba zakładać. A teraz inny lekarz na wieczornym obchodzie powiedział że w ciąży bliźniaczej pesser jest nie wskazany.. co lekarz to inne zdanie.oszalec można. Ogólnie to pobrali mi krew crp mocz wymazy i czekac.
    Mogliby się zdecydować w końcu, a nie że Ci każą czekać w niepewności. Po co w takim razie kazali się dzisiaj zgłaszać na oddział....paranoja jakaś. Oby jutro podjęli jakąś sensowną decyzję

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Karr Autorytet
    Postów: 815 892

    Wysłany: 30 listopada 2018, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    A ile czekaliście na hsg na Polnej? Długie są terminy? Rozumiem, że przyjmują na oddział, robią badanie i wypuszczają do domku?
    Dziwne że nie miałaś hsg na początku drogi, ale przy in vitro w zasadzie drożność jest bez znaczenia...

    CZWARTA PROCEDURA
    *2023.03. 9dpt - 276 ; 11dpt - 507 ; 14dpt - 1004 ; 15dpt - 1454 ; 26dpt - ❤️😍✊️✊️✊️ 👨‍👩‍👧‍👦
    *2022.12. 9dpt - 11 ; 10dpt - 13 :(

    TRZECIA PROCEDURA
    *2022.05. punkcja , brak zarodków :(

    DRUGA PROCEDURA
    *2019.10. 9dpt - 155 ; 11dpt - 392 ; 15dpt - 2061 ; 21dpt - 10.348 ; 24dpt - ❤ 😍✊✊✊👨‍👩‍👦
    *2019.05. 9dpt - 19 ; 11dpt - 24 ; 14dpt - 47 ; 18dpt - 216 ; 22dpt - 698 ; 24dpt - 851 ; 42dpt - 1756 ; 43dpt - 1615 (8t+4) :(
    *2019.04. 9dpt 8,28 ; 11dpt 2,8 :(
    *2019.02. punkcja, transfer odroczony

    PIERWSZA PROCEDURA
    *2018.02. beta 0 :(
    *2018.04. beta 0 :(
    *2018.07. beta 0 :(
  • Martita92 Autorytet
    Postów: 638 656

    Wysłany: 30 listopada 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MmOoNnIiKkAa wrote:
    Ty po niedzieli jakoś testujesz :) wielki dzień :)
    W poniedziałek:) Ale będzie zwariowany dzień bo jadę na szkolenie i wyniki odbiorę jak wrócę...:)

    Asiulka84 lubi tę wiadomość

    08 - 2016 rozpoczęcie starań;
    06 - 2018 rozpoczęcie leczenia w InVimed
    19-10-2018 kriotransfer - nieudany
    21-11-2018 II kriotransfer - udany
    17-12-2018 bijące serduszko
    21-08-2019 przychodzi na świat Helenka
    16-07-2020 kriotransfer - nieudany
    17-08-2020 kriotransfer - udany
    28-04-2021 przychodzi na świat Antonina
  • MmOoNnIiKkAa Autorytet
    Postów: 385 154

    Wysłany: 30 listopada 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita92 wrote:
    W poniedziałek:) Ale będzie zwariowany dzień bo jadę na szkolenie i wyniki odbiorę jak wrócę...:)
    Przynajmniej czas szybko Ci zleci ;)

    Martita92 lubi tę wiadomość

    4 IVF i córka 2019 r. :)
  • i_ka Autorytet
    Postów: 1850 1508

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam HSG na Lutyckiej w marcu tego roku, czekałam ok. 3 tyg. Bardzo przyjemny jest ten oddział, byłam 2 razy, raz 2 tygodnie z ostrym zapaleniem przydatkow. Ja sama poprosiłam lekarkę o skierowanie,podobnie jak sama zaproponowałam monitoring. Wcześniej tylko lekarze mi mówili, ze wszystko wyglada ok i czasami trzeba się dluzej postarać, ale ja czułam, ze cis jest nie tak i sama zaczelam działać.

    f2w39n73dgdg4l6w.png

    klz99vvj720njnd5.png

    20.01.2022 mamy ❤️
    27.12.2021 FET❄️
    Beta7dpt83,1;9dpt212,2;11dpt464,8;14dpt1851,3
    —————————-————
    12.12.2019 mamy ❤️
    Beta7dpt61,21;9dpt177,4;11dpt465,05;14dpt1965,72
    18.11.2019 FET ❄️
    10.2019 II IVF
    —————————————-
    Zostały ❄️❄️❄️
    —————————————-
    7.2019 FETx2 - beta <0,1
    6.2019 I IVF ❄️❄️
    —————————————-
    9.17 - pocz. starań; 9.18 Invimed
    Endometrioza I st., AMH 1,91
    MTHFR_677C-T hetero, PAI-1 homo
    on: morf. 1% Kariotypy: ok
  • Anna Ka Autorytet
    Postów: 681 351

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia jak tam intralipid?

    l22ncwa1pup21wo8.png

    przeciwciała przeciw osłonce przezroczystej
    cykle bezowoluacyjne / nie pękające pęcherzyki
    słabe nasienie morf. 2%
    Scd 45%

    1 procedura IVF / sierpierń 2017 /3 transfery, 8tc (*)
    2 procedura IVF / lipiec 2018 / ciąża bliźniacza <3 <3

    Dziewczynki urodzone w 35tc
  • Asiulka84 Autorytet
    Postów: 2289 1833

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaka telepatia Aniu :)wlasnie mnie podłączyli i leze ;)narazie jest ok jedynie zyla troche boli od wenflonu ale to zawsze tak mam. A jak u ciebie jaka decyzja zapadla

    zi13sek28nq2a06c.png

    mhsv9vvjjd21ilfh.png
    ~~~~~~~~
    IV procedury in vitro - bez sukcesu
    Zostały nam❄❄
    ~~~~~~~~~
    AMH - 0,91(poprawa na 1,95)
    MTHFR 1298A-C - homo
    PAI-1 - hetero
    NK - 21%
    ASA - 1:10
    ANA - ujemne
    ▪przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej
    ▪endometrioza 1 stopień

    "Dopóki oddycham nie tracę nadziei"
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11236

    Wysłany: 30 listopada 2018, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka, jak się czujesz po kroplówce? Długo z nią leżałaś?

    Ania, u Ciebie już coś wiadomo? Zakładają coś na tą nieszczęsną szyjkę?

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11236

    Wysłany: 30 listopada 2018, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i_ka wrote:
    Ja miałam HSG na Lutyckiej w marcu tego roku, czekałam ok. 3 tyg. Bardzo przyjemny jest ten oddział, byłam 2 razy, raz 2 tygodnie z ostrym zapaleniem przydatkow. Ja sama poprosiłam lekarkę o skierowanie,podobnie jak sama zaproponowałam monitoring. Wcześniej tylko lekarze mi mówili, ze wszystko wyglada ok i czasami trzeba się dluzej postarać, ale ja czułam, ze cis jest nie tak i sama zaczelam działać.
    Dziękuję za informację :)

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11236

    Wysłany: 30 listopada 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karr wrote:
    Dziwne że nie miałaś hsg na początku drogi, ale przy in vitro w zasadzie drożność jest bez znaczenia...
    Przy ivf nie ma znaczenia, ale 8 cykli przed ivf byłam stymulowana clo. Szkoda, że wtedy nie wpadłam na to, żeby poprosić o skierowanie na badanie :P

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Asiulka84 Autorytet
    Postów: 2289 1833

    Wysłany: 30 listopada 2018, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Asiulka, jak się czujesz po kroplówce? Długo z nią leżałaś?

    Ania, u Ciebie już coś wiadomo? Zakładają coś na tą nieszczęsną szyjkę?
    Siedzialam niecale 3 h nawet szybko zlecialo. Czuje sie dobrze chociaz troche mi sie w głowie krecilo. A jak u ciebie pojawil sie okres czy testowalas moze ;)

    zi13sek28nq2a06c.png

    mhsv9vvjjd21ilfh.png
    ~~~~~~~~
    IV procedury in vitro - bez sukcesu
    Zostały nam❄❄
    ~~~~~~~~~
    AMH - 0,91(poprawa na 1,95)
    MTHFR 1298A-C - homo
    PAI-1 - hetero
    NK - 21%
    ASA - 1:10
    ANA - ujemne
    ▪przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej
    ▪endometrioza 1 stopień

    "Dopóki oddycham nie tracę nadziei"
  • Anna Ka Autorytet
    Postów: 681 351

    Wysłany: 30 listopada 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Asiulka, jak się czujesz po kroplówce? Długo z nią leżałaś?

    Ania, u Ciebie już coś wiadomo? Zakładają coś na tą nieszczęsną szyjkę?


    W poniedziałek moze zadziałają, dzisiaj sie dowiedzialam tylko tyle ze musze czekać do poniedziałku na wynik wymazu z kanału szyjki bo musi byc ok zeby założyli, i pesser musiałam sobie sama zamowic i przywiezie go kurier w poniedziałek, wiec tak czy inaczej zostaje do poniedziałku a potem sie zobaczy, juz na nic sie nie nastawiam , rownie dobrze mogliby mnie puscic do domu i w poniedziałek bym wrociła... ale nie mam tu lezec i czekac, tak u nas jest

    l22ncwa1pup21wo8.png

    przeciwciała przeciw osłonce przezroczystej
    cykle bezowoluacyjne / nie pękające pęcherzyki
    słabe nasienie morf. 2%
    Scd 45%

    1 procedura IVF / sierpierń 2017 /3 transfery, 8tc (*)
    2 procedura IVF / lipiec 2018 / ciąża bliźniacza <3 <3

    Dziewczynki urodzone w 35tc
‹‹ 176 177 178 179 180 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Obrotowy fotelik tyłem - bezpieczeństwo i funkcjonalność

Fotelik obrotowy to wygoda i bezpieczeństwo w jednym – dzięki funkcji obracania ułatwia wkładanie i wyjmowanie dziecka z samochodu, a także pozwala na łatwe ustawienie tyłem do kierunku jazdy, co jest najbezpieczniejszą pozycją dla najmłodszych pasażerów. Jakie ma jeszcze korzyści?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ