X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • Kulka Ekspertka
    Postów: 178 110

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny szukam dobrego diabetologa z Poznania który wiadomo ogarnia temat in vitro. Macie może kogoś do polecenia?

    👩🏼 34l 🧔🏻‍♂️41l
    Starania od 2020r🥰

    Stymulacja lamettą - styczeń 2021r cb 😔

    1 procedura in vitro IMSI (zapłodniono 6 komórek) :
    🔹3BB z 5 doby - bhcg <1,10❌
    🔹4BB z 6 doby 11tc zabieg łyżeczkowania (serduszko przestało bić) 👼😭
    🔹4BB z 5 doby bhcg ?❌
    🔹4BB z 5 doby bhcg <2,30❌

    ona:
    - AMH 2,78ng/mL
    -mutacja C677T heterozygota
    - mutacja A1298C heterozygota
    - trombofilia
    - ANA profil 1- ujemny
    -polimorfizm 4g/5g -wykazano obecność
    - histeroskopia - wszystko ok ✅
    - endometrium - wzorowe✅

    on:
    -plemniki 100% wady główki (pogorszenie wyników po rocznej suplementacji) 😔

    2 procedura in vitro ICSI ( zapłodniono 9 komórek):
    -z 5 doby mamy 2x4AB i 4BB
    -z 6 doby mamy 4BB
    ❄️❄️❄️❄️
    Kolejne badania :
    🔹KIR bx
    Zmiana immunologa
    🔹Komórki NK
    🔹Cytokiny test CBA

    Niech się stanie wreszcie cud... 🙏
  • Dżoanniks Autorytet
    Postów: 4118 2787

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katrin83 wrote:
    Dziewczyny może mi pomożecie😔 dostałam wynik na Cmv Igg awidnosc wynik wyszedl 58,1 co to oznacza że przechorowalam chorobę w dawnym czasie. Pisałam do koordynatorki i odpisała po chwili ze wynik jest dobry. Mam mieć transfer w środę, może któraś coś pomoże 😔

    Igg oznacza, że masz przeciwciała, a jakie miałaś igm? Bo jak nie masz igm to bardzo dobrze. Bo to znaczy, że już przeszłaś (dawno/niedawno).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2022, 09:23

    Leon ur. 28.02.2023 ❤️
  • Katrin83 Autorytet
    Postów: 536 303

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoanniks wrote:
    Igg oznacza, że masz przeciwciała, a jakie miałaś igm? Bo jak nie masz igm to bardzo dobrze.
    Igm w mojej przychodni wyszło reaktywne a na 2 dzień zrobilam w klinice I wyszło niereaktywne 0.24.

  • Dżoanniks Autorytet
    Postów: 4118 2787

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katrin83 wrote:
    Igm w mojej przychodni wyszło reaktywne a na 2 dzień zrobilam w klinice I wyszło niereaktywne 0.24.

    W klinice wyszło ci w takim razie ok, dlatego ci tak napisała. Może w przychodni jakiś błąd był? Można zawsze zrobić awidność igg :
    CMV (Cytomegalovirus) IgG, awidność - Krótko o badaniu
    Badanie mające na celu odróżnienie przeciwciał IgG anty-CMV, powstałych w wyniku odległego zakażenia CMV, od IgG powstających w przebiegającym, ostrym zakażeniu CMV lub powstałych podczas zakażenia nieodległego.
    Tylko nie wiem ile to trwa.

    Albo może spytaj się jakiegoś lekarza co on o tym myśli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2022, 09:45

    Leon ur. 28.02.2023 ❤️
  • Katrin83 Autorytet
    Postów: 536 303

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoanniks wrote:
    W klinice wyszło ci w takim razie ok, dlatego ci tak napisała. Może w przychodni jakiś błąd był? Można zawsze zrobić awidność igg :
    CMV (Cytomegalovirus) IgG, awidność - Krótko o badaniu
    Badanie mające na celu odróżnienie przeciwciał IgG anty-CMV, powstałych w wyniku odległego zakażenia CMV, od IgG powstających w przebiegającym, ostrym zakażeniu CMV lub powstałych podczas zakażenia nieodległego.
    Tylko nie wiem ile to trwa.

    Albo może spytaj się jakiegoś lekarza co on o tym myśli.
    Dżoanniks ja właśnie zrobilam to badanie na igG awidnosc I wyszedl właśnie taki wynik 58.1

  • Dżoanniks Autorytet
    Postów: 4118 2787

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katrin83 wrote:
    Dżoanniks ja właśnie zrobilam to badanie na igG awidnosc I wyszedl właśnie taki wynik 58.1


    Aaa przepraszam, umknęło mi to, że ty awidność sprawdzałaś, myślałam że tylko te podstawowe badanie na obecność. No to w takim razie jak napisała ci z kliniki, że jest ok to bym się nie martwiła. W końcu powinni wiedzieć. A są tam jakieś zakresy na tym wyniku czy nie ma ? Nigdy go nie robiłam, to nie wiem jak to wygląda.

    Kasiaa93 lubi tę wiadomość

    Leon ur. 28.02.2023 ❤️
  • Katrin83 Autorytet
    Postów: 536 303

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoanniks wrote:
    Aaa przepraszam, umknęło mi to, że ty awidność sprawdzałaś, myślałam że tylko te podstawowe badanie na obecność. No to w takim razie jak napisała ci z kliniki, że jest ok to bym się nie martwiła. W końcu powinni wiedzieć. A są tam jakieś zakresy na tym wyniku czy nie ma ? Nigdy go nie robiłam, to nie wiem jak to wygląda.
    Jest zakres i na moje jest wysoki. Myślę że znają się bo ostatnio to takie cyrki od nich wyszły ze juz zaczynam się bać. Nie umie wstawić wyniku ale może Ci napisze na priv

  • Dżoanniks Autorytet
    Postów: 4118 2787

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katrin83 wrote:
    Jest zakres i na moje jest wysoki. Myślę że znają się bo ostatnio to takie cyrki od nich wyszły ze juz zaczynam się bać. Nie umie wstawić wyniku ale może Ci napisze na priv

    Ok, tylko nie wiem czy ja zdołam z tym pomóc. Ale dawaj zobaczymy.

    Leon ur. 28.02.2023 ❤️
  • angie Ekspertka
    Postów: 182 69

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiecie może kiedy dr L ma urlop?

    Ivf '22 ❄️❄️ ❌
    Ivf '23 ❄️❄️❄️❄️🤞

    12.04 transfer 💞
    6dpt -8, 8dpt-46, 10dpt-127, 12dpt 293, 16dpt - 1958, 22dpt-19550 ✊ 27 dpt - ❤️

    👩32 🧔33
    💙

    preg.png
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katrin83 wrote:
    Ja te mutację mam Ok MTHFR_667C>T Ale Dr. Powiedział że to nie ma znaczenia. Kurcze mam nadzieje ze wie co robi, dodam że u genetyka nie byliśmy.
    Na pewno wie co robi :) spokojnie. :)

    Katrin83 lubi tę wiadomość

  • Katrin83 Autorytet
    Postów: 536 303

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angie wrote:
    Dziewczyny wiecie może kiedy dr L ma urlop?
    W środę go już ba 100%nie ma.

  • angie Ekspertka
    Postów: 182 69

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katrin83 wrote:
    W środę go już ba 100%nie ma.

    Ale nie wiesz czy tydzień czy dłużej?

    Ivf '22 ❄️❄️ ❌
    Ivf '23 ❄️❄️❄️❄️🤞

    12.04 transfer 💞
    6dpt -8, 8dpt-46, 10dpt-127, 12dpt 293, 16dpt - 1958, 22dpt-19550 ✊ 27 dpt - ❤️

    👩32 🧔33
    💙

    preg.png
  • Katrin83 Autorytet
    Postów: 536 303

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angie wrote:
    Ale nie wiesz czy tydzień czy dłużej?
    Tego nie wiem.

  • Wiki1993 Przyjaciółka
    Postów: 116 182

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angie wrote:
    Dziewczyny wiecie może kiedy dr L ma urlop?

    Ja miałam mieć wizytę 22 to też go nie ma.

  • angie Ekspertka
    Postów: 182 69

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba jakiś dłuższy urlop ma.

    Zastanawiam się bo dzisiaj 8 dpt (blastka 5 dniowa) i beta <1,20 więc nasz pierwszy transfer nieudany.
    I teraz nie wiem czy pisać od razu do kliniki i łapać dr L póki jest czy lepiej poczekać do 12 dpt (boję się że mnie zganią za zbyt szybkie badanie bety).
    A jak to było u was? Po nieudanym transferze trzeba się umawiać na wizytę przed kolejnym transferem czy lekarz zdalnie zalecił branie leków tak jak ostatnio?

    Ivf '22 ❄️❄️ ❌
    Ivf '23 ❄️❄️❄️❄️🤞

    12.04 transfer 💞
    6dpt -8, 8dpt-46, 10dpt-127, 12dpt 293, 16dpt - 1958, 22dpt-19550 ✊ 27 dpt - ❤️

    👩32 🧔33
    💙

    preg.png
  • Kulka Ekspertka
    Postów: 178 110

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angie wrote:
    To chyba jakiś dłuższy urlop ma.

    Zastanawiam się bo dzisiaj 8 dpt (blastka 5 dniowa) i beta <1,20 więc nasz pierwszy transfer nieudany.
    I teraz nie wiem czy pisać od razu do kliniki i łapać dr L póki jest czy lepiej poczekać do 12 dpt (boję się że mnie zganią za zbyt szybkie badanie bety).
    A jak to było u was? Po nieudanym transferze trzeba się umawiać na wizytę przed kolejnym transferem czy lekarz zdalnie zalecił branie leków tak jak ostatnio?
    Ja po nieudanym transferze wysłałam wyniki bety z 12dpt i poprosiłam o receptę żeby z następnym cyklem rozpocząć nową stymulację, potem wizyta 11-13dc żeby sprawdzić endo i tyle. Chyba że chcesz coś zmienić to wiadomo trzeba się umówić wcześniej 😉

    angie lubi tę wiadomość

    👩🏼 34l 🧔🏻‍♂️41l
    Starania od 2020r🥰

    Stymulacja lamettą - styczeń 2021r cb 😔

    1 procedura in vitro IMSI (zapłodniono 6 komórek) :
    🔹3BB z 5 doby - bhcg <1,10❌
    🔹4BB z 6 doby 11tc zabieg łyżeczkowania (serduszko przestało bić) 👼😭
    🔹4BB z 5 doby bhcg ?❌
    🔹4BB z 5 doby bhcg <2,30❌

    ona:
    - AMH 2,78ng/mL
    -mutacja C677T heterozygota
    - mutacja A1298C heterozygota
    - trombofilia
    - ANA profil 1- ujemny
    -polimorfizm 4g/5g -wykazano obecność
    - histeroskopia - wszystko ok ✅
    - endometrium - wzorowe✅

    on:
    -plemniki 100% wady główki (pogorszenie wyników po rocznej suplementacji) 😔

    2 procedura in vitro ICSI ( zapłodniono 9 komórek):
    -z 5 doby mamy 2x4AB i 4BB
    -z 6 doby mamy 4BB
    ❄️❄️❄️❄️
    Kolejne badania :
    🔹KIR bx
    Zmiana immunologa
    🔹Komórki NK
    🔹Cytokiny test CBA

    Niech się stanie wreszcie cud... 🙏
  • Kasiaa93 Przyjaciółka
    Postów: 102 47

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angie wrote:
    To chyba jakiś dłuższy urlop ma.

    Zastanawiam się bo dzisiaj 8 dpt (blastka 5 dniowa) i beta <1,20 więc nasz pierwszy transfer nieudany.
    I teraz nie wiem czy pisać od razu do kliniki i łapać dr L póki jest czy lepiej poczekać do 12 dpt (boję się że mnie zganią za zbyt szybkie badanie bety).
    A jak to było u was? Po nieudanym transferze trzeba się umawiać na wizytę przed kolejnym transferem czy lekarz zdalnie zalecił branie leków tak jak ostatnio?
    Hej 😊
    Ja przy ostatnim transferze tez miałam taki wynik w 7 lub 8 dpt, wynik przesłałam koordynatorkom spodziewając się odpowiedzi, żeby brac dalej leki i powtórzyć bete ale dostalam odpowiedź zeby odstawić leki.
    Ja podchodziłam od razu do kolejnego transferu, trzeba się tylko umówić okolo 13 dc na podgląd endo 😊

    angie lubi tę wiadomość

  • angie Ekspertka
    Postów: 182 69

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiaa93 wrote:
    Hej 😊
    Ja przy ostatnim transferze tez miałam taki wynik w 7 lub 8 dpt, wynik przesłałam koordynatorkom spodziewając się odpowiedzi, żeby brac dalej leki i powtórzyć bete ale dostalam odpowiedź zeby odstawić leki.
    Ja podchodziłam od razu do kolejnego transferu, trzeba się tylko umówić okolo 13 dc na podgląd endo 😊
    Oo dobrze że mowisz. A do jakiego lekarza chodzisz?

    Tylko dr L przestrzegał żeby tylko nie robić testu wcześniej a już wogole broń boże nie odstawiać leków w 9 dpt... Co dokładnie chciałabym zrobić 😅 dlatego mam wątpliwości co to tego jakie będzie jego podejście

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2022, 17:29

    Ivf '22 ❄️❄️ ❌
    Ivf '23 ❄️❄️❄️❄️🤞

    12.04 transfer 💞
    6dpt -8, 8dpt-46, 10dpt-127, 12dpt 293, 16dpt - 1958, 22dpt-19550 ✊ 27 dpt - ❤️

    👩32 🧔33
    💙

    preg.png
  • AniaAnia1 Autorytet
    Postów: 382 505

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Jestem po wizycie jest pęcherzyk żółtkowy 😁
    Wszystko dobrze, nastepna wizyta serduszkowa za 2 tygodnie.
    😍

    Dżoanniks, Katrin83, Zgania91, Okinny, Wiki1993, Agatiii, MarToosia, Andziaaa28, AgulaM, Lidia lubią tę wiadomość

  • Dżoanniks Autorytet
    Postów: 4118 2787

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaAnia1 wrote:
    Dziewczyny,
    Jestem po wizycie jest pęcherzyk żółtkowy 😁
    Wszystko dobrze, nastepna wizyta serduszkowa za 2 tygodnie.
    😍

    Cudownie ❤️. Czyli jest jeden maluszek mimo takich bet. Trzymam kciuki za kolejne usg.

    AniaAnia1 lubi tę wiadomość

    Leon ur. 28.02.2023 ❤️
‹‹ 1825 1826 1827 1828 1829 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ