Tydzień dla Płodności   

Uwaga: to już ostatnia szansa!   
Nie zwlekaj - zbadaj swoją płodność - pierwsza wizyta 1zł!
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • Mysza28 Autorytet
    Postów: 949 524

    Wysłany: 28 listopada 2023, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki25 wrote:
    Ktory u Ciebie tc wypadnie na szczepieniu?

    Dziewczyny mi dr odpisal że na ketony mam stosować dietę cukrzycową, macie jakieś profile na ig /fb do polecenia z przepisami? Nie wiem czy wybierać się do dietetyka, bo może być tak że sama je wyeliminuje z organizmu zanim na wizytę się dostanę..
    Wiecie czy mogę jesc proteinowe jogurty z Lidla bez cukru?
    Myślę że możesz poczytać na necie co jeść. Wpisz sobie produkty z niskim wskaźnikiem glikemicznym i takie rzeczy staraj się jeść.

  • Mysza28 Autorytet
    Postów: 949 524

    Wysłany: 28 listopada 2023, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linia 2286 wrote:
    Dziewczyny mam dola muszę przez kilka dni przyjmować jedna dawkę sterydu do nosa bo mam tak zawalone zatoki :(
    Kiedy myślałam że już spokój że sterydami znowu to same jutro zaczynam 16 tydzień 😔😔
    Spokojnie lekarze przepisują takie leki które możesz brać. Niestety taki mamy okres że ciężko nie zachorować.

    Linia 2286 lubi tę wiadomość

  • Linia 2286 Autorytet
    Postów: 290 118

    Wysłany: 29 listopada 2023, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza28 wrote:
    Spokojnie lekarze przepisują takie leki które możesz brać. Niestety taki mamy okres że ciężko nie zachorować.

    Dziękuję , dziewczyny z innego forum też mi napisała że te do nosa są mało wchłaniane i nic się nie działo po ich stosowaniu więc się też uspokoiłam.
    Po jednej dawce już mam ulgę więc działa i mam nadzieję że nie długo będę je brała.

    Kiki25, Mysza28 lubią tę wiadomość

  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 561 251

    Wysłany: 29 listopada 2023, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo zdrówka dla Ciebie 🥰 juz coś wyprawki masz? Mysza kiedy pierzesz ubranka? Bo mnie już korci, ale nie wiem czy to jednak nie będzie za wcześnie.

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Linia 2286 Autorytet
    Postów: 290 118

    Wysłany: 29 listopada 2023, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki mam takie pytanie, na 99,9% mam cesarskie się to dopiero za 5 miesięcy, jednak już teraz myślę o dwóch rzeczach może mi podpowiecie
    Czy mimo cesarski zapisały byście się do szkoły rodzenia/?
    A jak to wygląda z położną?

  • Mysza28 Autorytet
    Postów: 949 524

    Wysłany: 29 listopada 2023, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki25 wrote:
    Dużo zdrówka dla Ciebie 🥰 juz coś wyprawki masz? Mysza kiedy pierzesz ubranka? Bo mnie już korci, ale nie wiem czy to jednak nie będzie za wcześnie.
    Ja już właśnie dzisiaj skończyłam prac. Ja mam tu tyle tego że wypralam w programie antyalergicznym w tych płynach dziecięcych i mam popakowane w torbach próżniowych. Ale to że względu na tp to że ja nie mam pojęcia jak długo będzie w szpitalu i jaki rozmiar zacznie nosić. Po porodzie jak już więcej będę wiedziała to męża wkopie w prasowanie 😅

    Kiki25 lubi tę wiadomość

  • Mysza28 Autorytet
    Postów: 949 524

    Wysłany: 29 listopada 2023, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale muszę się wam dziewczyny pochwalić że maluch ma już tylko wątrobę w przepiklinie bo reszta ładnie się wpakowała spowrotem do brzuszka. Z różnych dzikich pomiarów bo ciężko normalnie określić to wiekiem odpowiada swojemu tygodniowi i cała reszta ok 🥰🥰🥰🩵

    Dżoanniks, Patty23 lubią tę wiadomość

  • Mysza28 Autorytet
    Postów: 949 524

    Wysłany: 29 listopada 2023, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linia 2286 wrote:
    Dziewczynki mam takie pytanie, na 99,9% mam cesarskie się to dopiero za 5 miesięcy, jednak już teraz myślę o dwóch rzeczach może mi podpowiecie
    Czy mimo cesarski zapisały byście się do szkoły rodzenia/?
    A jak to wygląda z położną?
    Ja odpadam bo z racji tego co nas czeka olalam szkołę rodzenia bo i tak mi nie powiedzą nic konkretnego. Moja siostra mając 4 dzieci w żadnej szkole nie była a z kolei męża siostra nawet przy trzecim chodziła i z tego co z nią rozmawiam to żadnych nowości nie poznała

    Linia 2286 lubi tę wiadomość

  • Linia 2286 Autorytet
    Postów: 290 118

    Wysłany: 29 listopada 2023, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza28 wrote:
    Ja odpadam bo z racji tego co nas czeka olalam szkołę rodzenia bo i tak mi nie powiedzą nic konkretnego. Moja siostra mając 4 dzieci w żadnej szkole nie była a z kolei męża siostra nawet przy trzecim chodziła i z tego co z nią rozmawiam to żadnych nowości nie poznała

    Dziękuję 🤗
    Czyli z małym coraz lepiej ❤️ trzymam kciuki

    Mysza28 lubi tę wiadomość

  • Mysza28 Autorytet
    Postów: 949 524

    Wysłany: 29 listopada 2023, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linia 2286 wrote:
    Dziękuję 🤗
    Czyli z małym coraz lepiej ❤️ trzymam kciuki
    Tak. Dziękujemy 😊

  • Mysza28 Autorytet
    Postów: 949 524

    Wysłany: 29 listopada 2023, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki25 wrote:
    A ile wynosi jeśli można wiedzieć? Bo ja mam co wizytę duże rozbieżności ale dr zawsze mówi że jest w porządku.
    To wszystko zależy od tygodnia ciąży. Ja cały czas miałam między 5 a 5.5 w poniedziałek było 3.5 i się wystraszyłam że tyle się skróciła. Ale dr. L mnie uspokoił że teraz to już dobrze bo ona powinna do porodu się skracać stopniowo żeby po porodzie wszystko ładnie się oczyściło

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 29 listopada 2023, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam drugie cc i w obu ciążach uczęszczałam na szkołę, polecam bardzo.
    W czasach covidu robiłam z Zaufaj Położnej
    teraz robiłam w placówce gdzie będę rodzić i również wyciągnęłam kilka nowych rzeczy chociażby pod względem tego jak sama ta placówka funkcjonuje, co ma mieć mój mąż, gdzie być, czekać, kangurowanie po cc w tym konkretnym miejscu itp. itd. Było też chustonoszenie, dietetyk i fizjo. Ja polecam każdemu.
    Ogólnie nie zaszkodzi a może dużo pomóc i ułożyć w głowie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2023, 19:09

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 29 listopada 2023, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza28 wrote:
    Ja odpadam bo z racji tego co nas czeka olalam szkołę rodzenia bo i tak mi nie powiedzą nic konkretnego. Moja siostra mając 4 dzieci w żadnej szkole nie była a z kolei męża siostra nawet przy trzecim chodziła i z tego co z nią rozmawiam to żadnych nowości nie poznała
    To po co chodziła 3 razy? :D

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Mysza28 Autorytet
    Postów: 949 524

    Wysłany: 29 listopada 2023, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    To po co chodziła 3 razy? :D
    Szczerze nie mam pojęcia 😉

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 29 listopada 2023, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza28 wrote:
    Szczerze nie mam pojęcia 😉
    Może chciała się wyrwać z domu, poniekąd rozumiem :D

    Mysza28 lubi tę wiadomość

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 561 251

    Wysłany: 29 listopada 2023, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza bardzo się cieszę że z Twoim maluszkiem jest lepiej 🥰 teraz to już tylko czekać do świąt, a później styczeń szybko zleci i można rodzic.
    Ja właśnie kupiłam lovela w Rossmannie i oficjalnie zaczynam pranie (narazie mam 56 i 62, 68 kilka z promek letnich kolekcji wyczaiłam ale to będę później kupować bo nie mam pojęcia gdzie to trzymać).
    Ja nie zapisałam się do szkoły rodzenia bo w moim mieście jej nie ma, a średnio chce raz w tygodniu dojeżdżać do Pz (najbliżej a to nadal ponad 40 km) zimą... kupiłam kursy online na zaufaj położnej, moja siostra nie była w szkole rodzenia i dała rade urodzić naturalnie, koleżanka też, więc myślę że to w naszej podświadomości siedzi glownie. Wiadomo każda by chciała jak najszybszy poród, ale myślę że szkoła tutaj na to nie wpłynie i tak.

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 29 listopada 2023, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki25 wrote:
    Mysza bardzo się cieszę że z Twoim maluszkiem jest lepiej 🥰 teraz to już tylko czekać do świąt, a później styczeń szybko zleci i można rodzic.
    Ja właśnie kupiłam lovela w Rossmannie i oficjalnie zaczynam pranie (narazie mam 56 i 62, 68 kilka z promek letnich kolekcji wyczaiłam ale to będę później kupować bo nie mam pojęcia gdzie to trzymać).
    Ja nie zapisałam się do szkoły rodzenia bo w moim mieście jej nie ma, a średnio chce raz w tygodniu dojeżdżać do Pz (najbliżej a to nadal ponad 40 km) zimą... kupiłam kursy online na zaufaj położnej, moja siostra nie była w szkole rodzenia i dała rade urodzić naturalnie, koleżanka też, więc myślę że to w naszej podświadomości siedzi glownie. Wiadomo każda by chciała jak najszybszy poród, ale myślę że szkoła tutaj na to nie wpłynie i tak.
    Ale pamiętajcie, że chyba zasadniczo o rodzeniu na tych szkołach nie mówi się dużo :). Dać rade to każda z nas da <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2023, 19:34

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Mysza28 Autorytet
    Postów: 949 524

    Wysłany: 29 listopada 2023, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki25 wrote:
    Mysza bardzo się cieszę że z Twoim maluszkiem jest lepiej 🥰 teraz to już tylko czekać do świąt, a później styczeń szybko zleci i można rodzic.
    Ja właśnie kupiłam lovela w Rossmannie i oficjalnie zaczynam pranie (narazie mam 56 i 62, 68 kilka z promek letnich kolekcji wyczaiłam ale to będę później kupować bo nie mam pojęcia gdzie to trzymać).
    Ja nie zapisałam się do szkoły rodzenia bo w moim mieście jej nie ma, a średnio chce raz w tygodniu dojeżdżać do Pz (najbliżej a to nadal ponad 40 km) zimą... kupiłam kursy online na zaufaj położnej, moja siostra nie była w szkole rodzenia i dała rade urodzić naturalnie, koleżanka też, więc myślę że to w naszej podświadomości siedzi glownie. Wiadomo każda by chciała jak najszybszy poród, ale myślę że szkoła tutaj na to nie wpłynie i tak.
    Ja nie mam przekonania też bo słyszałam że nie zawsze te nauki są jednakowe. Że np. nowości uwaga że nie odbija się po posiłku....że nie używa się oliwki ( relacje znajomych. Więc ja będę jak najwięcej pytała położnych w szpitalu i korzystała z doświadczenia siostry. Reszta wyjdzie w praniu 😊
    Narazie mamy rzeczy, wózek, fotelik i wanienkę. Resztę na spokojnie dokupuje co miesiac bo już mi się robi problem z miejscem a tu jeszcze trochę czasu zostało.
    Wybrałaś już gdzie rodzisz ?

  • Mysza28 Autorytet
    Postów: 949 524

    Wysłany: 29 listopada 2023, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Ale pamiętajcie, że chyba zasadniczo o rodzeniu na tych szkołach nie mówi się dużo :). Dać rade to każda z nas da <3
    Ja tam się w ogóle nie odzywam bo w tym wszystkim plusem jest fakt że będę miała CC więc 5 minut i po sprawie. Tylko się boje jak z tym bólem po jak się przechodzi

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 29 listopada 2023, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza28 wrote:
    Ja tam się w ogóle nie odzywam bo w tym wszystkim plusem jest fakt że będę miała CC więc 5 minut i po sprawie. Tylko się boje jak z tym bólem po jak się przechodzi
    Ło z tym nastawieniem 5 minut i po sprawie to bym zrewidowała. Poczytaj na pewno też o tym jak rozhulać laktację po cc jeśli chcesz kp.
    Tak z nowości faktycznie, nie używa się Octeniseptu, nie oliwkuje, sma w badaniach przesiewowych i inne takie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2023, 20:11

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
‹‹ 2158 2159 2160 2161 2162 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 sposobów jak zwiększyć inteligencję swojego dziecka jeszcze w brzuchu!

Czy wiesz, że na poziom inteligencji swojego dziecka możesz mieć już wpływ podczas ciąży? Połączenia nerwowe w mózgu dziecka tworzą się już na etapie życia płodowego. Stymulację neuronów w mózgu dziecka mogą zwiększać pewne aktywności. Sprawdź, co robić lub czego unikać, aby zadbać o optymalny rozwój mózgu Twojego dziecka! 

CZYTAJ WIĘCEJ