X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • Adgam Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 23 kwietnia, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iska0108 wrote:
    Miałam rekovelle 18, menopur 300 i miałam tylko 6 komórek, gdzie rok wcześniej miałam o połowę mniejsze dawki leków i 12 komórek. Jeden jajnik prawie wcale nie zareagował i były tylko na nim 2 pęcherzyki.
    Ja miałam podobnie. W pierwszej stymulacji Rekovelle 12, Menopur 150 i miałam 7 komórek, z czego dwie dojrzałe. A w drugiej stymulacji Rekovelle 18 i Menopur 300 i 5 komórek, z czego jedna dojrzała. 🤷

    pinkola lubi tę wiadomość

  • pinkola Ekspertka
    Postów: 134 85

    Wysłany: 23 kwietnia, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adgam wrote:
    Ja miałam podobnie. W pierwszej stymulacji Rekovelle 12, Menopur 150 i miałam 7 komórek, z czego dwie dojrzałe. A w drugiej stymulacji Rekovelle 18 i Menopur 300 i 5 komórek, z czego jedna dojrzała. 🤷
    u r K? jakie masz AMH?

    starania od początku 2022 r.

    ona: '86, endometrioza ❌, KIR Bx ✔️, AMH: 6,34 ng/ml (15.09.22) ----> 4,84 (14.04.24)✔️, hormony ✔️, uszkodzony gen HLA DQ2/DQ8 ❌-> dieta bezglutenowa , białko C ✔️, białko S ✔️, cytokiny ✔️, subpopulacja limfocytów ✔️, przeciwciała przeciwplemnikowe: brak ✔️, Ana1 wynik śladowy, Ana3 brak ✔️, czynnik V Leiden ✔️, pai 4g/4g ❌

    on: '85, wszystkie parametry nasienia ✔️, morfologia 4% ✔️, fragmentacja 15,70% ✔️, przeciwciała przeciwplemnikowe -> wynik ujemny ✔️, uszkodzony gen HLA DQ2/DQ8 ❌ > dieta bezglutenowa

    kwiecień 2022 - wrzesień 2022: Visanne

    czerwiec 2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    lipiec 2023: ureaplasma wynik pozytywny ❌
    wrzesień 2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    listopad 2023: ureaplasma wynik negatywny ✔️
  • iska0108 Autorytet
    Postów: 642 466

    Wysłany: 23 kwietnia, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adgam wrote:
    Ja miałam podobnie. W pierwszej stymulacji Rekovelle 12, Menopur 150 i miałam 7 komórek, z czego dwie dojrzałe. A w drugiej stymulacji Rekovelle 18 i Menopur 300 i 5 komórek, z czego jedna dojrzała. 🤷

    Jakie masz AMH? Masz endometriozę?
    Co planujecie dalej?

    👱🏻‍♀️25 🧔🏻‍♂️33
    Starania od 09.2021
    KIR AA, endometrioza, niedoczynność tarczycy.
    AMH 0,7-0,9 (03.22) ➡️ 1,45 ng/ml (06.22) ➡️ 1,7 ng/ml (09.22) ➡️ 1,63 ng/ml 🆗 ➡️ 0,9 ng/ml (10.23)
    03.23 I IVF
    ❄️4BA❄️4BA❄️3BB
    28.03 FET ❄️4BA 💚
    5dpt ⏸️ | 8dpt 25,24 |10dpt 49,94 | 14 dpt 436,9 | 16 dpt 1304 | 20dpt 5219 | 24dpt 9860 | 27dpt 💚 6+3 💔👼 łyżeczkowanie x2 😫
    18.09 FET ❄️4BA ❌(accofil, EG)
    13.11 FET ❄️3BB ❌(accofil, EG, heparyna)
    01.24 II IVF ❌

    ➡️ Zmiana kliniki.
  • Adgam Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 23 kwietnia, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pinkola wrote:
    u r K? jakie masz AMH?
    U dr Sz. AMH będę badać teraz w sobotę, ale przed ostatnią stymulacja miałam 2,18.

  • Adgam Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 23 kwietnia, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iska0108 wrote:
    Jakie masz AMH? Masz endometriozę?
    Co planujecie dalej?
    Będę badać teraz w sobotę, ale przed ostatnią stymulacją miałam 2.18.
    Nie mam endometriozy.
    2 mają mam zaplanowaną mezoterapię jajników. Ale czy to coś da tego nie wiem. Proponowano mi też suplementację Biosteronem, ale nie podjęłam się tego. Biorę Koenzym Q10.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia, 11:19

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 23 kwietnia, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iska0108 wrote:
    Póki co jesteśmy w Medart, zobaczymy czy tak zostanie ;)
    Do kogo udaliście się w Medarcie ?
    Szkoda, że Medart zrezygnował z wejścia w program refundacji ivf.

  • iska0108 Autorytet
    Postów: 642 466

    Wysłany: 23 kwietnia, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Do kogo udaliście się w Medarcie ?
    Szkoda, że Medart zrezygnował z wejścia w program refundacji ivf.

    Dr. Kubiaczyk-Paluch.
    A jest już gdzieś informacja że nie wchodzą? :)

    👱🏻‍♀️25 🧔🏻‍♂️33
    Starania od 09.2021
    KIR AA, endometrioza, niedoczynność tarczycy.
    AMH 0,7-0,9 (03.22) ➡️ 1,45 ng/ml (06.22) ➡️ 1,7 ng/ml (09.22) ➡️ 1,63 ng/ml 🆗 ➡️ 0,9 ng/ml (10.23)
    03.23 I IVF
    ❄️4BA❄️4BA❄️3BB
    28.03 FET ❄️4BA 💚
    5dpt ⏸️ | 8dpt 25,24 |10dpt 49,94 | 14 dpt 436,9 | 16 dpt 1304 | 20dpt 5219 | 24dpt 9860 | 27dpt 💚 6+3 💔👼 łyżeczkowanie x2 😫
    18.09 FET ❄️4BA ❌(accofil, EG)
    13.11 FET ❄️3BB ❌(accofil, EG, heparyna)
    01.24 II IVF ❌

    ➡️ Zmiana kliniki.
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 23 kwietnia, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iska0108 wrote:
    Dr. Kubiaczyk-Paluch.
    A jest już gdzieś informacja że nie wchodzą? :)
    Wiem jedynie, że nie planowali brać udziału w konkursie, natomiast to było z miesiąc temu i może się zmieniło.
    Mam koleżankę u tej pani doktor - dobre opinie ma o niej :)

  • iska0108 Autorytet
    Postów: 642 466

    Wysłany: 23 kwietnia, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Wiem jedynie, że nie planowali brać udziału w konkursie, natomiast to było z miesiąc temu i może się zmieniło.
    Mam koleżankę u tej pani doktor - dobre opinie ma o niej :)

    Ja rozmawiałam z Panią Doktor i wersja jest taka, że chcieliby podejść.
    Myślę że w maju wszystko będzie jasne.

    👱🏻‍♀️25 🧔🏻‍♂️33
    Starania od 09.2021
    KIR AA, endometrioza, niedoczynność tarczycy.
    AMH 0,7-0,9 (03.22) ➡️ 1,45 ng/ml (06.22) ➡️ 1,7 ng/ml (09.22) ➡️ 1,63 ng/ml 🆗 ➡️ 0,9 ng/ml (10.23)
    03.23 I IVF
    ❄️4BA❄️4BA❄️3BB
    28.03 FET ❄️4BA 💚
    5dpt ⏸️ | 8dpt 25,24 |10dpt 49,94 | 14 dpt 436,9 | 16 dpt 1304 | 20dpt 5219 | 24dpt 9860 | 27dpt 💚 6+3 💔👼 łyżeczkowanie x2 😫
    18.09 FET ❄️4BA ❌(accofil, EG)
    13.11 FET ❄️3BB ❌(accofil, EG, heparyna)
    01.24 II IVF ❌

    ➡️ Zmiana kliniki.
  • pinkola Ekspertka
    Postów: 134 85

    Wysłany: 23 kwietnia, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iska0108 wrote:
    Ja rozmawiałam z Panią Doktor i wersja jest taka, że chcieliby podejść.
    Myślę że w maju wszystko będzie jasne.
    ja slyszalam, ze planuja podejsc, jednak uzalezniaja to od tego, czy bedzie mozliwa diagnostyka preimplantacyjna zarodkow. W sensie za dodatkowa oplata, bo z programu rzadowego na pewno nie bedzie finansowana.

    starania od początku 2022 r.

    ona: '86, endometrioza ❌, KIR Bx ✔️, AMH: 6,34 ng/ml (15.09.22) ----> 4,84 (14.04.24)✔️, hormony ✔️, uszkodzony gen HLA DQ2/DQ8 ❌-> dieta bezglutenowa , białko C ✔️, białko S ✔️, cytokiny ✔️, subpopulacja limfocytów ✔️, przeciwciała przeciwplemnikowe: brak ✔️, Ana1 wynik śladowy, Ana3 brak ✔️, czynnik V Leiden ✔️, pai 4g/4g ❌

    on: '85, wszystkie parametry nasienia ✔️, morfologia 4% ✔️, fragmentacja 15,70% ✔️, przeciwciała przeciwplemnikowe -> wynik ujemny ✔️, uszkodzony gen HLA DQ2/DQ8 ❌ > dieta bezglutenowa

    kwiecień 2022 - wrzesień 2022: Visanne

    czerwiec 2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    lipiec 2023: ureaplasma wynik pozytywny ❌
    wrzesień 2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    listopad 2023: ureaplasma wynik negatywny ✔️
  • pinkola Ekspertka
    Postów: 134 85

    Wysłany: 23 kwietnia, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adgam wrote:
    U dr Sz. AMH będę badać teraz w sobotę, ale przed ostatnią stymulacja miałam 2,18.

    niewiele komórek jak na takie AMH... a masz jeszcze jakies inne schorzenia lub lekarz powiedzial Ci, czym moze byc to spowodowane? Ten rekovelle jest jednak chyba slaby, z tego co udalo mi sie znalezc na forum raczej dziewczyny nie osiagaja takich wynikow jak przy stymulacji innymi gonadotropinami...

    Adgam lubi tę wiadomość

    starania od początku 2022 r.

    ona: '86, endometrioza ❌, KIR Bx ✔️, AMH: 6,34 ng/ml (15.09.22) ----> 4,84 (14.04.24)✔️, hormony ✔️, uszkodzony gen HLA DQ2/DQ8 ❌-> dieta bezglutenowa , białko C ✔️, białko S ✔️, cytokiny ✔️, subpopulacja limfocytów ✔️, przeciwciała przeciwplemnikowe: brak ✔️, Ana1 wynik śladowy, Ana3 brak ✔️, czynnik V Leiden ✔️, pai 4g/4g ❌

    on: '85, wszystkie parametry nasienia ✔️, morfologia 4% ✔️, fragmentacja 15,70% ✔️, przeciwciała przeciwplemnikowe -> wynik ujemny ✔️, uszkodzony gen HLA DQ2/DQ8 ❌ > dieta bezglutenowa

    kwiecień 2022 - wrzesień 2022: Visanne

    czerwiec 2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    lipiec 2023: ureaplasma wynik pozytywny ❌
    wrzesień 2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    listopad 2023: ureaplasma wynik negatywny ✔️
  • Adgam Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 23 kwietnia, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pinkola wrote:
    niewiele komórek jak na takie AMH... a masz jeszcze jakies inne schorzenia lub lekarz powiedzial Ci, czym moze byc to spowodowane? Ten rekovelle jest jednak chyba slaby, z tego co udalo mi sie znalezc na forum raczej dziewczyny nie osiagaja takich wynikow jak przy stymulacji innymi gonadotropinami...
    Rozmawiałam z położną, czy moje AMH jak na mój wiek, a mam 38 lat, jest ok,czy za niskie. Powiedziała mi, że mój wynik jest bardzo dobry.
    A jak zapytałam lekarkę po punkcji, dlaczego tak się stało, że tylko jedna komórka to uargumentowała to właśnie wiekiem. Byłam i jestem nadal zniesmaczona ta odpowiedzią.
    Mam tylko niedoczynność tarczycy, Hashimoto. Ale jestem pod kontrolą zewnętrznego endokrynologa i tarczyca jest unormowana. Cały czas ja kontroluję. Przed stymulacją, po stymulacji, przed transferem. I wszystko było ok i nadal jest. USG tarczycy też bez zmian.
    Dochodzę do wniosku, że cała ta procedura w moim przypadku jest w ciemno i bez konkretów.
    Szkoda tylko, że przed poprzednia, czyli druga stymulacją lekarka nie zaproponowała nic innego jak zwiększenie dawki leków.
    Nie wiem czy mogę wypowiadać się na temat leków, bo kompletnie się na tym nie znam. Ale skoro dawka była duża, to dlaczego rezultat jeszcze gorszy. A przed pierwsza stymulacja gdzie dawki były mniejsze, AMH miałam prawie 4. Naprawdę jestem już zielona.
    A u Ciebie jak to wygląda?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia, 15:51

    pinkola lubi tę wiadomość

  • pinkola Ekspertka
    Postów: 134 85

    Wysłany: 23 kwietnia, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no rzeczywiście słaba odpowiedź... kobiety starsze się stymulują i mają lepsze wyniki. Może u Ciebie warto byłoby pomyśleć nad zmianą protokołu, bo rozumiem, że miałaś krótki? w dłuższym protokole uzyskuje się zwykle więcej komórek, ale np. u mnie (według lekarza) nie można go zastosować z uwagi na wysokie AMH i ryzyko hiperstymulacji.

    ja jeszcze nie wiem, jak to u mnie będzie, bo jestem w trakcje stymulacji, więc za kilka dni dam znać.

    Edit: teraz zobaczyłam, że rekovelle został objęty refundacją dopiero w 2020 r. i jest wskazany do stosowania w kontrolowanej hiperstymulacji jajników u pacjentek w wieku poniżej 40 roku życia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia, 16:24

    Adgam lubi tę wiadomość

    starania od początku 2022 r.

    ona: '86, endometrioza ❌, KIR Bx ✔️, AMH: 6,34 ng/ml (15.09.22) ----> 4,84 (14.04.24)✔️, hormony ✔️, uszkodzony gen HLA DQ2/DQ8 ❌-> dieta bezglutenowa , białko C ✔️, białko S ✔️, cytokiny ✔️, subpopulacja limfocytów ✔️, przeciwciała przeciwplemnikowe: brak ✔️, Ana1 wynik śladowy, Ana3 brak ✔️, czynnik V Leiden ✔️, pai 4g/4g ❌

    on: '85, wszystkie parametry nasienia ✔️, morfologia 4% ✔️, fragmentacja 15,70% ✔️, przeciwciała przeciwplemnikowe -> wynik ujemny ✔️, uszkodzony gen HLA DQ2/DQ8 ❌ > dieta bezglutenowa

    kwiecień 2022 - wrzesień 2022: Visanne

    czerwiec 2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    lipiec 2023: ureaplasma wynik pozytywny ❌
    wrzesień 2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    listopad 2023: ureaplasma wynik negatywny ✔️
  • Adgam Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 23 kwietnia, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pinkola wrote:
    no rzeczywiście słaba odpowiedź... kobiety starsze się stymulują i mają lepsze wyniki. Może u Ciebie warto byłoby pomyśleć nad zmianą protokołu, bo rozumiem, że miałaś krótki? w dłuższym protokole uzyskuje się zwykle więcej komórek, ale np. u mnie (według lekarza) nie można go zastosować z uwagi na wysokie AMH i ryzyko hiperstymulacji.

    ja jeszcze nie wiem, jak to u mnie będzie, bo jestem w trakcje stymulacji, więc za kilka dni dam znać.

    Edit: teraz zobaczyłam, że rekovelle został objęty refundacją dopiero w 2020 r. i jest wskazany do stosowania w kontrolowanej hiperstymulacji jajników u pacjentek w wieku poniżej 40 roku życia

    Mnie też zdziwiła ta odpowiedź. Ale człowiek taki ogłupiony wyszedł z tego zabiegu. Jeszcze dodatkowo w ciągu godziny musieliśmy podjąć decyzję, czy mrozimy te jedną komórkę, ponieważ korzystamy z materiału dawcy nasienia i nie chcieli nam jej zapłodnić. Teraz nie dam się tak szybko zbyć. Została nam ostatnia szansa z refundowanych leków do stymulacji. Ale zastanawiam się czy nie lepiej coś zmienić. Sama już nie wiem.
    Do tej pory stymulacja była w krótkich protokołach, ok. 12 dni.
    Dziękuję za podpowiedź z tą refundacją. Może dlatego tak standardowo dają to Rekovelle.
    Szczerze mówiąc jestem już zmęczona tymi ciągłymi niewiadomymi.

    I koniecznie daj znać jak już u Ciebie będzie po wszystkim.
    Jakie leki obecnie masz do stymulacji i jak długo jej przyjmujesz, bądź będziesz przyjmować?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia, 17:13

  • pinkola Ekspertka
    Postów: 134 85

    Wysłany: 24 kwietnia, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adgam wrote:
    Mnie też zdziwiła ta odpowiedź. Ale człowiek taki ogłupiony wyszedł z tego zabiegu. Jeszcze dodatkowo w ciągu godziny musieliśmy podjąć decyzję, czy mrozimy te jedną komórkę, ponieważ korzystamy z materiału dawcy nasienia i nie chcieli nam jej zapłodnić. Teraz nie dam się tak szybko zbyć. Została nam ostatnia szansa z refundowanych leków do stymulacji. Ale zastanawiam się czy nie lepiej coś zmienić. Sama już nie wiem.
    Do tej pory stymulacja była w krótkich protokołach, ok. 12 dni.
    Dziękuję za podpowiedź z tą refundacją. Może dlatego tak standardowo dają to Rekovelle.
    Szczerze mówiąc jestem już zmęczona tymi ciągłymi niewiadomymi.

    I koniecznie daj znać jak już u Ciebie będzie po wszystkim.
    Jakie leki obecnie masz do stymulacji i jak długo jej przyjmujesz, bądź będziesz przyjmować?

    nie myslalas nad zmiana kliniki? zawsze to inne podejscie... rekovelle wlasnie nie daja standardowo wszedzie, wrecz przeciwnie to lek z dosc krotka historia refundacji, w dodatku drogi. do innych przy refundacji nie ma prawie doplaty. poza tym tylko do 40 roku zycia. inne nie maja takich zatsrzezen. najpopularniejszy jest chyba puregon.

    je tez lece na rekovelle 12 + orgalutran. w poniedzialek bylam na kontroli i dzisiaj w srode, tyle samo jest pecherzykow, co bylo, czyli ok. 10, ale nic nie podrosly. w piatek mam znow mointoring

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 11:54

    Adgam lubi tę wiadomość

    starania od początku 2022 r.

    ona: '86, endometrioza ❌, KIR Bx ✔️, AMH: 6,34 ng/ml (15.09.22) ----> 4,84 (14.04.24)✔️, hormony ✔️, uszkodzony gen HLA DQ2/DQ8 ❌-> dieta bezglutenowa , białko C ✔️, białko S ✔️, cytokiny ✔️, subpopulacja limfocytów ✔️, przeciwciała przeciwplemnikowe: brak ✔️, Ana1 wynik śladowy, Ana3 brak ✔️, czynnik V Leiden ✔️, pai 4g/4g ❌

    on: '85, wszystkie parametry nasienia ✔️, morfologia 4% ✔️, fragmentacja 15,70% ✔️, przeciwciała przeciwplemnikowe -> wynik ujemny ✔️, uszkodzony gen HLA DQ2/DQ8 ❌ > dieta bezglutenowa

    kwiecień 2022 - wrzesień 2022: Visanne

    czerwiec 2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    lipiec 2023: ureaplasma wynik pozytywny ❌
    wrzesień 2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    listopad 2023: ureaplasma wynik negatywny ✔️
  • Adgam Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 24 kwietnia, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pinkola wrote:
    nie myslalas nad zmiana kliniki? zawsze to inne podejscie... rekovelle wlasnie nie daja standardowo wszedzie, wrecz przeciwnie to lek z dosc krotka historia refundacji, w dodatku drogi. do innych przy refundacji nie ma prawie doplaty. poza tym tylko do 40 roku zycia. inne nie maja takich zatsrzezen. najpopularniejszy jest chyba puregon.

    je tez lece na rekovelle 12 + orgalutran. w poniedzialek bylam na kontroli i dzisiaj w srode, tyle samo jest pecherzykow, co bylo, czyli ok. 10, ale nic nie podrosly. w piatek mam znow mointoring

    Myślałam, żeby skonsultować to z innym lekarzem, ale spoza kliniki. Nie wiem też co by było w przypadku zmiany w ogóle miejsca leczenia, a została nam jedna zamrożona komórka? Czy mogą nam ją oddać, czy jak to wygląda? Orientujesz się może?

    Rozumiem. Trzymam kciuki, żeby było dobrze u Ciebie. Kiedy masz planowana punkcję?

  • pinkola Ekspertka
    Postów: 134 85

    Wysłany: 24 kwietnia, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    komorki jajowe mozna na pewno niszczyc (nie tak jak zarodki). mysle ze jedna komorka nie robi duzej roznicy, w sensie nie oplaca sie jej przenosic.

    starania od początku 2022 r.

    ona: '86, endometrioza ❌, KIR Bx ✔️, AMH: 6,34 ng/ml (15.09.22) ----> 4,84 (14.04.24)✔️, hormony ✔️, uszkodzony gen HLA DQ2/DQ8 ❌-> dieta bezglutenowa , białko C ✔️, białko S ✔️, cytokiny ✔️, subpopulacja limfocytów ✔️, przeciwciała przeciwplemnikowe: brak ✔️, Ana1 wynik śladowy, Ana3 brak ✔️, czynnik V Leiden ✔️, pai 4g/4g ❌

    on: '85, wszystkie parametry nasienia ✔️, morfologia 4% ✔️, fragmentacja 15,70% ✔️, przeciwciała przeciwplemnikowe -> wynik ujemny ✔️, uszkodzony gen HLA DQ2/DQ8 ❌ > dieta bezglutenowa

    kwiecień 2022 - wrzesień 2022: Visanne

    czerwiec 2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    lipiec 2023: ureaplasma wynik pozytywny ❌
    wrzesień 2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    listopad 2023: ureaplasma wynik negatywny ✔️
  • Adgam Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 24 kwietnia, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pinkola wrote:
    komorki jajowe mozna na pewno niszczyc (nie tak jak zarodki). mysle ze jedna komorka nie robi duzej roznicy, w sensie nie oplaca sie jej przenosic.
    Rozumiem. Kwestia przemyślenia.
    Przed nami trzecia stymulacja, ostatnia refundowana, więc jak teraz pójdzie coś nie tak to tylko pozostaje nam pełnopłatnie podchodzić do stymulacji, bądź adopcja zarodka. Ale szczerze mówiąc, to już chyba dla mnie za dużo.

    Daj znać co powie lekarz w piątek.

  • pinkola Ekspertka
    Postów: 134 85

    Wysłany: 24 kwietnia, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a kiedy masz nastepna stymulacje? jest cos takiego jak "poor responders". sa na to suple, poczytaj sobie. albo moze tez dietetyk do rozwazenia. jaki bierzesz q10? ubichnol?

    z ta komorka jajowa to proponowalam niszczenie bo myslalam, ze chcesz sie przeniesc do innej kliniki. jak bedziesz miala kolejna stymulacje w tej samej to chyba moga Ci tez ja zaplodnic razem z nowymi, ktore uzyskasz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 15:32

    starania od początku 2022 r.

    ona: '86, endometrioza ❌, KIR Bx ✔️, AMH: 6,34 ng/ml (15.09.22) ----> 4,84 (14.04.24)✔️, hormony ✔️, uszkodzony gen HLA DQ2/DQ8 ❌-> dieta bezglutenowa , białko C ✔️, białko S ✔️, cytokiny ✔️, subpopulacja limfocytów ✔️, przeciwciała przeciwplemnikowe: brak ✔️, Ana1 wynik śladowy, Ana3 brak ✔️, czynnik V Leiden ✔️, pai 4g/4g ❌

    on: '85, wszystkie parametry nasienia ✔️, morfologia 4% ✔️, fragmentacja 15,70% ✔️, przeciwciała przeciwplemnikowe -> wynik ujemny ✔️, uszkodzony gen HLA DQ2/DQ8 ❌ > dieta bezglutenowa

    kwiecień 2022 - wrzesień 2022: Visanne

    czerwiec 2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    lipiec 2023: ureaplasma wynik pozytywny ❌
    wrzesień 2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    listopad 2023: ureaplasma wynik negatywny ✔️
  • Adgam Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 24 kwietnia, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pinkola wrote:
    a kiedy masz nastepna stymulacje? jest cos takiego jak "poor responders". sa na to suple, poczytaj sobie. albo moze tez dietetyk do rozwazenia. jaki bierzesz q10? ubichnol?

    z ta komorka jajowa to proponowalam niszczenie bo myslalam, ze chcesz sie przeniesc do innej kliniki. jak bedziesz miala kolejna stymulacje w tej samej to chyba moga Ci tez ja zaplodnic razem z nowymi, ktore uzyskasz
    Tak, ja wiem. Zrozumiałam. 😉
    Następna stymulacja pewnie nie wcześniej jak po ok 8 tygodniach po mezoterapii. Mezoterapię mam 2 maja.
    Myślałam o dietetyku, ale to kolejne koszty...
    A q 10 biorę Ubichinon.
    I teraz tak czytam, że lepszy jest ubichinol.

‹‹ 2188 2189 2190 2191 2192 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ