X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • _meva_ Autorytet
    Postów: 319 147

    Wysłany: 24 listopada 2020, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Meva kciuczki!

    ❤️

  • Ważka40 Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 24 listopada 2020, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _meva_ wrote:
    Dziewczyny wczoraj był 11 dpt i beta 470.

    Powiedzcie mi jak u Was wyglądało odstawienie encortonu? Do tej pory brałam 10mg, od dziś mam brać 5mg przez 7 dni i później odstawić, ale szczerze mówiąc strasznie się boję.

    Wcześniej miałam 3 transfery.
    1 - ciąża biochemiczna
    2 - nieudany
    3 - beta przyrastała nieprawidłowo, zarodek zagnieżdżony na granicy macicy i jajowodu

    Juz się rejestrowałam do docenta Paśnika na badania immuno, ale niestety wizyty odległe i postanowiliśmy spróbować jeszcze raz przed wizytą.

    Powiedzcie mi, czy odstawienie encortonu wpłynęlo u Was w jakiś sposob na rozwój ciąży?


    Gratuluję pięknej bety :-)

    Ja idę na zaleceniach od doc. Paśnika, dzisiaj 15dpt - biorę m.in. Encorton 5mg i nie odstawiam, mam brać do 9 tyg (w 9 tyg 2,5mg) ale każdy przypadek jest inny i powinien być rozpatrywany indywidualnie.

    Trzymam kciuki za piękne przyrosty bety :-)

    _meva_ lubi tę wiadomość

    29.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2020, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _meva_ wrote:
    Ula30 miałaś podane 2 zarodki?
    Widzę, że beta od początku u Ciebie jest bardzo wysoka.
    Miałam jedną blastkę. 04.12 USG, przysięgam że osiwieję do tego czasu ze stresu. Pierwszy raz od ponad 5 lat coś bardziej ruszyło. Kciuki za Twój przyrost!

    _meva_, She_Wolf, Fisia lubią tę wiadomość

  • _meva_ Autorytet
    Postów: 319 147

    Wysłany: 24 listopada 2020, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Miałam jedną blastkę. 04.12 USG, przysięgam że osiwieję do tego czasu ze stresu. Pierwszy raz od ponad 5 lat coś bardziej ruszyło. Kciuki za Twój przyrost!

    Ja usg mam 03.12.

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 24 listopada 2020, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika pamiętasz moze w ktorym tygodniu odstawialas Prolutex? :)

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 24 listopada 2020, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Monika pamiętasz moze w ktorym tygodniu odstawialas Prolutex? :)
    Jakoś szybko 🤔 Jak byłam na wizycie serduszkowej 5+6 to dr mi jeszcze wypisał receptę na Estrofem, Besins i Encorton, a prolutex miałam wziąć do końca co miałam i koniec. Brałam może jeszcze 5dni. Czyli by wychodziło skończone 6+5 :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2020, 19:27

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2020, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _meva_ wrote:
    Ja usg mam 03.12.
    Kciuki za wizytę 🙂

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 24 listopada 2020, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Jakoś szybko 🤔 Jak byłam na wizycie serduszkowej 5+6 to dr mi jeszcze wypisał receptę na Estrofem i Encorton, a prolutex miałam wziąć do końca co miałam i koniec. Brałam może jeszcze 5dni. Czyli by wychodziło skończone 6+5 :D
    O rety ja jutro zaczynam 7 tydzien i jeszcze do piatku przynajmniej lece z prolutexem ale mam wrazenie, ze mam juz wysokiego proga i daje mi to w kosc...

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • lawenda109 Koleżanka
    Postów: 72 8

    Wysłany: 24 listopada 2020, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita92 wrote:
    Ja pisałam e-mail ale miałam przerwę prawie 2 lata więc wszystkie wyniki robiłam. Wysłała mi listę badań i jakie mają terminy ważności. Krew robiłam u siebie A cytologie, czystość i chlamydie na wizycie podczas której dostałam protokół

    Dzięki, napisałam dziś będę czekać na wiadomość. Ja wszystkie zrobię u siebie , jadę na wizytę w 10 dc więc nie wyrobie się z wynikami.
    Na monitoring pojadę jak dobrze pójdzie w przerwie świątecznej mam nadzieję że pracują ;)

    Martita92 lubi tę wiadomość

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 25 listopada 2020, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś mój wkurw już sięgnął zenitu na tę moją aptekę.... Przy realizacji recepty farmaceutka kazała mi Prolutex trzymać w lodówce, a ja głupia nie doczytałam i dopiero dzisiaj przy zastrzyku wpadł mi w oko napis na opakowaniu, żeby w lodówce tego nie przechowywać ..... 😐😑😓 Myślicie ,że to mocno zmienia działanie leku? Całe opakowanie już przyjęłam, które było w lodówce trzymane.... 😔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2020, 08:03

    Danadana
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2020, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Dziś mój wkurw już sięgnął zenitu na tę moją aptekę.... Przy realizacji recepty farmaceutka kazała mi Prolutex trzymać w lodówce, a ja głupia nie doczytałam i dopiero dzisiaj przy zastrzyku wpadł mi w oko napis na opakowaniu, żeby w lodówce tego nie przechowywać ..... 😐😑😓 Myślicie ,że to mocno zmienia działanie leku? Całe opakowanie już przyjęłam, które było w lodówce trzymane.... 😔


    Dana, przede wszystkim teraz nie masz już na to wpływu, więc nie rozbieraj tego na części pierwsze. Myślę, ze gorzej by było, gdyby były trzymane w zbyt wysokiej temperaturze. Oprócz prolutexu zapewne bierzesz też proga w innej formie, więc nie jesteś tak zupełnie „bez ochrony”. Kolejne opakowanie trzymaj w temperaturze pokojowej, ja przed podaniem rozgrzewałam delikatnie ampułki w dłoniach, trochę jakby mniej bolało 😊 i bądź dobrej myśli, stres z pewnością Ci teraz nie pomaga. Będzie dobrze, musi być ❤️
    Ja prolutex zamawiałam w doz.pl - był najtańszy, 149,99 zł za opakowanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2020, 10:15

    Danadana lubi tę wiadomość

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 25 listopada 2020, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki! No tak, niestety już nic nie zmienię... ale jak farmaceuta może być takim indolentem to nie wiem. Dzięki za słowa otuchy 💗

    Asiemka lubi tę wiadomość

    Danadana
  • Martita92 Autorytet
    Postów: 638 656

    Wysłany: 25 listopada 2020, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prolutex brałam do końca 10 tygodnia. Tak miałam na rozpisce

    lukaszkowa lubi tę wiadomość

    08 - 2016 rozpoczęcie starań;
    06 - 2018 rozpoczęcie leczenia w InVimed
    19-10-2018 kriotransfer - nieudany
    21-11-2018 II kriotransfer - udany
    17-12-2018 bijące serduszko
    21-08-2019 przychodzi na świat Helenka
    16-07-2020 kriotransfer - nieudany
    17-08-2020 kriotransfer - udany
    28-04-2021 przychodzi na świat Antonina
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 25 listopada 2020, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    O rety ja jutro zaczynam 7 tydzien i jeszcze do piatku przynajmniej lece z prolutexem ale mam wrazenie, ze mam juz wysokiego proga i daje mi to w kosc...
    6+5 to skończony 7tc czyli od rozpoczętego 8tc odstawiałam :) Będziesz mieć pewnie podobnie

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • _meva_ Autorytet
    Postów: 319 147

    Wysłany: 25 listopada 2020, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie dziś 13 dpt beta 1187.
    Miałam fatalną noc, strasznie niespokojnie spałam i już sobie wkręcam, że coś jest nie tak.

    Następna beta w piątek, wtedy zbadam też progesteron.

    Do tej pory progesteron utrzymywał mi się około 20 w momencie najmniejszego stężenia w organizmie, czyli po nocy a przed zastrzykiem z prolutexu. Chyba jest ok? Co sądzicie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2020, 16:47

    Martita92, MonikA_89!, Fisia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2020, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _meva_ wrote:
    Dziewczyny u mnie dziś 13 dpt beta 1187.
    Miałam fatalną noc, strasznie niespokojnie spałam i już sobie wkręcam, że coś jest nie tak.

    Następna beta w piątek, wtedy zbadam też progesteron.

    Do tej pory progesteron utrzymywał mi się około 20 w momencie najmniejszego stężenia w organizmie, czyli po nocy a przed zastrzykiem z prolutexu. Chyba jest ok? Co sądzicie?
    Progesteron ładny i przyrost bety też ładny 🙂. Oby tak dalej.

    _meva_ lubi tę wiadomość

  • Olka2304 Ekspertka
    Postów: 245 154

    Wysłany: 26 listopada 2020, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile po ustawieniu tabletek i zastrzyków czekałyście na miesiączkę ??Ja dziś 5 dzień po odstawieniu i ciągle czekam

    Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."
    02.06 - 462 g ❤️👧
    08.04- crl 7.1
    30.03 badania prenatalne 👶 crl 5.5 niskie ryzyka
    21.03 👶crl 3.64
    28.02 USG mamy ❤️
    ⏸️30 dc Bhcg 3.02 774,
    ⏸️32 DC bhcg 5.02 1612
    💉 Szczepienia limfocytami
    Rozjechane cytokiny , Kir AA, komórki NK 24,5 %
    ❄️ 13.11.2020 transfer nieudany
    Transfer 17.08.2020 - nieudany
    💉in vitro - sierpień 2020
    ⛔Mutacja C677T , PAI I

    zi13hqvka2bu7x6k.png
  • KASIA Koleżanka
    Postów: 34 19

    Wysłany: 26 listopada 2020, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka2304 wrote:
    Ile po ustawieniu tabletek i zastrzyków czekałyście na miesiączkę ??Ja dziś 5 dzień po odstawieniu i ciągle czekam
    Ja dostałam po 5 dniach.
    Też się martwiłam, że długo już to trwa i właśnie w 5 dzień zadzwoniłam do Koordynatorki. Powiedziała, że niektóre pacjentki dostają miesiączkę nawet w 40dc. Poradziła mi, że mam zadzwonić do nich jeśli miesiączka nie przyjdzie do 8-9 dni po odstawieniu leków to wtedy skontaktujemy się z lekarzem i ewentualnie da leki na wywołanie.

    Starania od 01.2017
    12.2019 rozpoczęcie leczenia w Invimed
    08.2020 rozpoczęcie procedury IMSI
    10.2020 pierwsza punkcja
    11.2020 transfer - nieudany :(
    12.2020 transfer drugiego zarodka - w oczekiwaniu na testowanie...
  • _meva_ Autorytet
    Postów: 319 147

    Wysłany: 26 listopada 2020, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka2304 wrote:
    Ile po ustawieniu tabletek i zastrzyków czekałyście na miesiączkę ??Ja dziś 5 dzień po odstawieniu i ciągle czekam

    Ja przy poprzedniej nieudanej procedurze 7 dni.

  • ZielonaPaprotka Autorytet
    Postów: 1513 1762

    Wysłany: 26 listopada 2020, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) Trochę mnie tutaj nie było i widzę, że sporo się pozmieniało :) Czytając posty z ostatnich 10 miesięcy moja radość sięgnęła zenitu :) Tak się cieszę Perełka, Lukaszowa i MonikA, że wam się udało i bardzo wam gratuluje !!! Ja wyłączyłam się z forum po mojej nieudanej próbie w styczniu bo miałam lekkie załamanie...a może nawet nie takie lekkie. Jeżeli chodzi o mnie to krótko po becie w styczniu strasznie się rozchorowałam, z powodu stresu dostałam zaostrzenia choroby jelit (Crohna). Przez pandemie nie mogłam dostać się do lekarza w wyniku czego mój organizm był strasznie wyniszczony. Schudłam 15 kg, wyniki krwi tragedia. W maju pojechałam do Doktor S w tym stanie bo chciałam podjąć kolejną próbę. Zrobiłam wtedy też badanie hormonów i AMH było na poziomie 0,3. W gabinecie u Doktora S zaczęłam ryczeć jak bóbr bo stwierdziłam, że teraz to już nie ma szans. Doktor S okazał się wówczas megaaaa wspierający, przez pół godziny rysował mi schemat działania rezerwy jajnikowej i tłumaczył, że AMH nie jest wiarygodnym miernikiem w moim wieku bo ulega wahaniom i zna dużo przypadków że nawet z wynikiem 0,02 pacjentki 40 letnie zachodziły naturalnie i że tak naprawdę w tym wieku to on by się tym wynikiem, aż tak nie przejmował i AMH bardziej służy określeniu liczy pęcherzyków a nie przekreśla szansy na ciąże. Podbudowałam się wtedy. Odradził mi jednak próbę in vitro bo stwierdził, że przez moją chorobę nic nie wchłaniam i też między innymi dlatego tak spadło mimo suplementacji. Umówiliśmy się na początek września. We wrześniu już prawie wychodziłam z zaostrzenia i AMH skoczyło do 0,4. Kazał brać suple jeszcze cały wrzesień i październik i potem AMH było już 0,8 a w listopadzie już 1,2 więc powiedział że teraz możemy podejść do II próby, wczoraj miałam punkcje. Miałam 9 pęcherzyków (ostatnio miałam 6) i z tego 7 komórek jajowych (ostatnio miałam 4) ale martwi się ze 1 może nie dojrzeć. Ja i tak się ciesze bo to dużo lepszy wynik niż ostatnio. W sobotę mam świeży transfer bo tym razem hormony ok i endometrium też nie takie złe w okolicy 8 mm więc jak na mnie (gdzie zawsze było 6) to całkiem ok wg Doktora. Oczywiście jeżeli będzie jakiś zarodek, jeżeli uda się uzyskać dwa to podamy dwa. Także dziewczyny proszę was bardzo trzymajcie za mnie kciuki! Czy któraś z was też miała transfer świeży? Myślicie że szanse są takie same jak przy mrożonym? Dajcie proszę jakieś porady co robiłyście po transferach, że się udało. Witam też wszystkie nowe dziewczyny i życzę powodzenia!

    beta 6dpt 70 7dpt 130 9dpt 461 11dpt 1414 16dpt 18 360 19dpt 33 750 25 dpt jest ❤️ 30 dpt są ❤️❤️
    Dwa ❄️❄️ czekają 8599xzkrxp12ener.png
‹‹ 579 580 581 582 583 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ