X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • _meva_ Autorytet
    Postów: 319 147

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Meva, Dana, a Wy już odstawiłyscie progesteron czy jeszcze bierzecie?

    Ja biorę 3x100 luteinę do wizyty 09.02. Później zobaczę co powie gin.

    Danadana, Ula30 lubią tę wiadomość

  • ania14 Autorytet
    Postów: 1024 456

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, kiedyś ja szukałam opini więc dziś wyrażę swoją, może komuś się przyda.
    Invimed Poznań , dr Malendowicz
    Spóźniony... wizyta 5min - 200zl
    Komplet badań od 2013r, ostatnie z przed miesiąca
    Patrzył patrzył... nie powiedział nic mądrego, zlecił te badania które mąż miał miesiąc temu jeszcze raz ALE KONIECZNIE U NICH W KLINICE!! Genetyczne też najchętniej zlecilby jeszcze raz ale nie bo u nich w klinice ich nie robią i kazał wrócić na kolejną wizytę.
    Kolejna porażka 🙈

    2015 corka 😍 po 2 latach starań
    Starania o rodzeństwo od 2016
    Ja wysoka prolaktyna , 2 mutacje
    On brak plemników, wysoka homocysteina , 2 mutacje
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My chyba w większości chodziłyśmy do dr Sroki - lekarza prowadzącego można zawsze zmienić. Ja na klinikę nie powiem złego słowa :) a z lekarzami jak zawsze i wszędzie - różnie bywa.
    Badania genetyczne chyba nie są potrzebne, bo raczej geny się nie zmieniły ;) co do tego, że badania mają robione być u nich w klinice to są różne podejścia - to nie zawsze jest wyciąganie kasy. Czasami lekarze chcą, żeby robić w klinikach, bo znają jakość laboratorium i jeśli ktoś kontynuuje leczenie w jednym miejscu to lekarz może uważać ,że najlepiej jak badania (np.nasienia) ma się z jednego miejsca. Oczywiście, finalna decyzja należy do Pacjenta :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2021, 13:26

    Danadana
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2312 1371

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, Danadana! Uspokoilas mnie. Im bliżej tego wszystkiego tym więcej niepewnych. Muszę się nauczyć, ze w in vitro nie ilość a jakość się liczy. Ja to czasem sobie mysle, ze chyba spokojna bym byla gdybym miała zapas 50 komórek jajowych I dwóch kilogramów plemników. :D Dowiem się co i jak z tym embriologiem. :) jak czytam o takim przykładzie jak Ty, to aż mi dech zapiera- cuda się dzieją! :)

    Ze swojej strony powiem, ze labo w klinice niektóre badania ma tańsze, niz inne punkty. Ja i mąż raczej większość robimy tam od razu jak jesteśmy na miejscu. Ja juz z zapasem na czczo przyjeżdżam. Nie przeszkadza mi robienie badań w Invi, mam to na miejscu przy okazji wizyty, potem nie tracę na dojazdy i nie muszę brać wolnego żeby pobrać krew.

    Mąż chodził do wyżej wspomnianego doktora, potem doktor zaniemogl i przenieśli go do nowego profesora,który jest w klinice niedawno, tak sądzę bo nie było go na stronie. Na doktora M mąż nie narzekał, ale profesora byl pod wrażeniem. :) ostatecznie biopsje wykonywał profesor.

  • Kassssia Autorytet
    Postów: 400 282

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She_Wolf wrote:
    Hej, już wszystko wyjaśniam. Wizytę Usg mam 11.02 w ramach pappa. Zakładam, ze będę robić tylko USG, bo krew będzie zbadana w tamach Panoramy.
    Mam za darmo pappa, bo mam więcej niż 35 lat :)
    A suwaczkiem się nie sugeruj, on mi ucina jeden tydzień 😁 ponoć różne aplikacje różnie liczą, np nie licząc pierwszych dni już jako pierwszego tygodnia. Ja mam z usg wiek ciąży ustalony na ponad 10 tydzień, dopytywałam zresztą i dra Srokę i Panią w tym centrum badań prenatalnych. Także luz. Zresztą panoramę można robić od 9 tygodnia, wczoraj doczytałam w tych ich ulotkach :)
    Dzięki za odpowiedź :)
    Mi niby wg usg ciąża też wychodzi 4 dni starsza niż wg miesiączki.

    l22n9vvj7eq2lufw.png
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Dzięki, Danadana! Uspokoilas mnie. Im bliżej tego wszystkiego tym więcej niepewnych. Muszę się nauczyć, ze w in vitro nie ilość a jakość się liczy. Ja to czasem sobie mysle, ze chyba spokojna bym byla gdybym miała zapas 50 komórek jajowych I dwóch kilogramów plemników. :D Dowiem się co i jak z tym embriologiem. :) jak czytam o takim przykładzie jak Ty, to aż mi dech zapiera- cuda się dzieją! :)

    Ze swojej strony powiem, ze labo w klinice niektóre badania ma tańsze, niz inne punkty. Ja i mąż raczej większość robimy tam od razu jak jesteśmy na miejscu. Ja juz z zapasem na czczo przyjeżdżam. Nie przeszkadza mi robienie badań w Invi, mam to na miejscu przy okazji wizyty, potem nie tracę na dojazdy i nie muszę brać wolnego żeby pobrać krew.

    Mąż chodził do wyżej wspomnianego doktora, potem doktor zaniemogl i przenieśli go do nowego profesora,który jest w klinice niedawno, tak sądzę bo nie było go na stronie. Na doktora M mąż nie narzekał, ale profesora byl pod wrażeniem. :) ostatecznie biopsje wykonywał profesor.
    Wiadomo, że będziesz się stresować, jak każda z nas.... Ja bym radziła, żebyś za dużo nie czytała w necie i słuchała się już lekarzy. Trzymam kciuki bardzo mocno 🤞 jak będziesz mieć jakieś pytania to wal śmiało!

    lindalia lubi tę wiadomość

    Danadana
  • ania14 Autorytet
    Postów: 1024 456

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    My chyba w większości chodziłyśmy do dr Sroki - lekarza prowadzącego można zawsze zmienić. Ja na klinikę nie powiem złego słowa :) a z lekarzami jak zawsze i wszędzie - różnie bywa.
    Badania genetyczne chyba nie są potrzebne, bo raczej geny się nie zmieniły ;) co do tego, że badania mają robione być u nich w klinice to są różne podejścia - to nie zawsze jest wyciąganie kasy. Czasami lekarze chcą, żeby robić w klinikach, bo znają jakość laboratorium i jeśli ktoś kontynuuje leczenie w jednym miejscu to lekarz może uważać ,że najlepiej jak badania (np.nasienia) ma się z jednego miejsca. Oczywiście, finalna decyzja należy do Pacjenta :)
    M zapytał czy to jakaś różnica to powiedział że nie ale ma być u nich. Nie podał dlaczego. Dla mnie bez sensu robić te same wyniki co miesiąc temu. Genetyczne przecież się nie zmieniają ale też by je zlecił gdyby robili u siebie w klinice. Gdzie logika?
    A Sroka to też urolog, androlog?

    2015 corka 😍 po 2 latach starań
    Starania o rodzeństwo od 2016
    Ja wysoka prolaktyna , 2 mutacje
    On brak plemników, wysoka homocysteina , 2 mutacje
  • ania14 Autorytet
    Postów: 1024 456

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Dzięki, Danadana! Uspokoilas mnie. Im bliżej tego wszystkiego tym więcej niepewnych. Muszę się nauczyć, ze w in vitro nie ilość a jakość się liczy. Ja to czasem sobie mysle, ze chyba spokojna bym byla gdybym miała zapas 50 komórek jajowych I dwóch kilogramów plemników. :D Dowiem się co i jak z tym embriologiem. :) jak czytam o takim przykładzie jak Ty, to aż mi dech zapiera- cuda się dzieją! :)

    Ze swojej strony powiem, ze labo w klinice niektóre badania ma tańsze, niz inne punkty. Ja i mąż raczej większość robimy tam od razu jak jesteśmy na miejscu. Ja juz z zapasem na czczo przyjeżdżam. Nie przeszkadza mi robienie badań w Invi, mam to na miejscu przy okazji wizyty, potem nie tracę na dojazdy i nie muszę brać wolnego żeby pobrać krew.

    Mąż chodził do wyżej wspomnianego doktora, potem doktor zaniemogl i przenieśli go do nowego profesora,który jest w klinice niedawno, tak sądzę bo nie było go na stronie. Na doktora M mąż nie narzekał, ale profesora byl pod wrażeniem. :) ostatecznie biopsje wykonywał profesor.
    My mamy 100km do kliniki i badania zrobiliśmy miesiąc temu profilaktycznie to gdzie sens zeby kasę wydawać na te sama badania jeszcze raz?
    Nie powiedział nic sensownego, nie zaproponował biopsji. Pieniądze wyrzucone w błoto i stracony czas.
    Gdyby zlecił coś nowego to też by mąż u nich zrobil i by mu to nie przeszkadzało ale powyprzenie tego samego to ewidentnie naciąganie i nic więcej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2021, 14:01

    2015 corka 😍 po 2 latach starań
    Starania o rodzeństwo od 2016
    Ja wysoka prolaktyna , 2 mutacje
    On brak plemników, wysoka homocysteina , 2 mutacje
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ktos mi podpowie jak starać się o dofinansowanie in vitro? Lekarz mi wczoraj powiedział że od tego roku jest dla całej wielkopolski. Jestem w tym zielona, skąd pobrać wniosek? Dzwonić do kliniki? Jak to wygląda, wiem ze jest dużo chętnych i szanse male ale warto próbować.

  • Martita92 Autorytet
    Postów: 638 656

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My byliśmy zadowoleni z dr M. Żadnych badań dodatkowy nie chciał, nawet wizyty były tylko dwie. Jak zapytałam o kontrolę to zapytał czy za dużo pieniędzy mamy

    08 - 2016 rozpoczęcie starań;
    06 - 2018 rozpoczęcie leczenia w InVimed
    19-10-2018 kriotransfer - nieudany
    21-11-2018 II kriotransfer - udany
    17-12-2018 bijące serduszko
    21-08-2019 przychodzi na świat Helenka
    16-07-2020 kriotransfer - nieudany
    17-08-2020 kriotransfer - udany
    28-04-2021 przychodzi na świat Antonina
  • mo_Nika Autorytet
    Postów: 614 659

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania14 wrote:
    M zapytał czy to jakaś różnica to powiedział że nie ale ma być u nich. Nie podał dlaczego. Dla mnie bez sensu robić te same wyniki co miesiąc temu. Genetyczne przecież się nie zmieniają ale też by je zlecił gdyby robili u siebie w klinice. Gdzie logika?
    A Sroka to też urolog, androlog?

    Dr Sroka to ginekolog-położnik. Mój M też zaliczył dwie wizyty u dr Malendowicza-androloga, na jednej byliśmy nawet razem i powiem szczerze, że wrażenia bardzo średnie. W ogóle nas do siebie nie przekonał. Dużo więcej informacji nt. wyników męża uzyskaliśmy od dr Sroki i to on zlecił kolejne badania m. in. genetyczne. Do Malendowicza już więcej nie wróciliśmy, za to u dr Sroki leczymy się nadal i sobie chwalimy. Jest dość specyficzny, ale konkretny :)

    3jgxcsqva773duy4.png
  • Kassssia Autorytet
    Postów: 400 282

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia89 wrote:
    Witam ktos mi podpowie jak starać się o dofinansowanie in vitro? Lekarz mi wczoraj powiedział że od tego roku jest dla całej wielkopolski. Jestem w tym zielona, skąd pobrać wniosek? Dzwonić do kliniki? Jak to wygląda, wiem ze jest dużo chętnych i szanse male ale warto próbować.
    Zadzwoń do kliniki i umówi się na wizytę kwalifikującą.
    W klinice wszystko Ci wytłumaczą, dadzą dokumenty do wypełnienia itp. :)
    Nie wiem jak to wygląda w przypadku wielkopolski, ale jak było dofinansowanie dla mieszkańców Poznania to pieniędzy starczyło dla wszystkich chętnych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2021, 14:34

    l22n9vvj7eq2lufw.png
  • ania14 Autorytet
    Postów: 1024 456

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mo_Nika wrote:
    Dr Sroka to ginekolog-położnik. Mój M też zaliczył dwie wizyty u dr Malendowicza-androloga, na jednej byliśmy nawet razem i powiem szczerze, że wrażenia bardzo średnie. W ogóle nas do siebie nie przekonał. Dużo więcej informacji nt. wyników męża uzyskaliśmy od dr Sroki i to on zlecił kolejne badania m. in. genetyczne. Do Malendowicza już więcej nie wróciliśmy, za to u dr Sroki leczymy się nadal i sobie chwalimy. Jest dość specyficzny, ale konkretny :)
    Ale czy nam dr Sroka pomoże jak mąż nie ma ani 1 plemnika? 😪

    2015 corka 😍 po 2 latach starań
    Starania o rodzeństwo od 2016
    Ja wysoka prolaktyna , 2 mutacje
    On brak plemników, wysoka homocysteina , 2 mutacje
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania14 wrote:
    My mamy 100km do kliniki i badania zrobiliśmy miesiąc temu profilaktycznie to gdzie sens zeby kasę wydawać na te sama badania jeszcze raz?
    Nie powiedział nic sensownego, nie zaproponował biopsji. Pieniądze wyrzucone w błoto i stracony czas.
    Gdyby zlecił coś nowego to też by mąż u nich zrobil i by mu to nie przeszkadzało ale powyprzenie tego samego to ewidentnie naciąganie i nic więcej.
    Hmm... Ja się nigdy z czymś takim nie spotkałam, byłam u dr S. Większość badań miałam robione w Szczecinie, bo tam mam bliżej i doktor je honorował, nie powtarzałam nic. W klinice robiłam tylko takie "na już", albo coś czego wcześniej nie miałam. A lekarza o którym piszesz nie znam. Ale nie dziwię się Tobie, tez bym nie była zadowolona z takiego podejścia. Pomyśl o zmianie lekarza

    ania14 lubi tę wiadomość

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania14 wrote:
    M zapytał czy to jakaś różnica to powiedział że nie ale ma być u nich. Nie podał dlaczego. Dla mnie bez sensu robić te same wyniki co miesiąc temu. Genetyczne przecież się nie zmieniają ale też by je zlecił gdyby robili u siebie w klinice. Gdzie logika?
    A Sroka to też urolog, androlog?
    Na pewno Wam kazał robić jeszcze raz genetykę? Dziwne bardzo i raczej nielogiczne.
    Dr Sroka to ginekolog położnik. Nie wiedziałam,że mówimy o andrologu.

    Danadana
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania14 wrote:
    Ale czy nam dr Sroka pomoże jak mąż nie ma ani 1 plemnika? 😪

    Jak mąż ma azoospermię to ja rekomenduję tylko i wyłącznie dr Wolskiego z Warszawy. Wejdź na forum o wątku bezplemnikowcy i tam dziewczyny potwierdza moje słowa.
    Co do andrologów z Poznania - podziękuję. Każdy mówił nam,że tutaj tylko dawca,a dzięki dr Wolskiemu jestem w ciąży z mężem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2021, 16:14

    Danadana
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _meva_ wrote:
    MonikA_89!
    Ty robiłaś test Papp-A prawda?
    Możesz mi powiedzieć jaka wyszła Ci wolna beta przy bliźniakach?

    Powiem Wam dziewczyny, że dziś chodzę zła jak osa. Okazało się, że Diagnostyka błędnie zarejestrowała mi badania do pappy. Choć na skierowaniu było: białko pappa i wolne Hcg, oni zarejestrowali wolne Hcg i całkowite hcg 😡
    Na szczęście jest moja zamrożona próbka krwi i wyizolują białko pappa.
    Niestety na wynik będę musiała dłużej poczekać 😡

    Jak to trzeba jednak wszystko samemu pilnować...
    Ja robiłam badanie 11+0 (skończone). Wyniki miałam takie:
    wolne ß-hCG 113,0 IU/l Odpowiada 1,122 MoM
    PAPP-A 14,300 IU/l Odpowiada 2,499 MoM

    Ale wydaje mi się, że ciężko porównywać wyniki, bo oni nakładają na to jeszcze wiek matki i obraz USG

    _meva_ lubi tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do badań prenatalnych, to jak macie pakiet w Medicover, to można zrobić za free. Przynajmniej u mnie się udało. Ciążę prowadzę w Luxmed, bo mam pakiet prywatny, a Medicover mam z pracy. No i w Luxmed prenatalne są płatne, a w Medi mam za darmo. Plus jak nie ma miejsca u nich to dają skierowanie do placówki zewnętrznej, więc dwa raz robiłam w Centrum Drews :D

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania14 wrote:
    Ale czy nam dr Sroka pomoże jak mąż nie ma ani 1 plemnika? 😪
    To może biopsja jąder by pomogła. Czasem plemników nie ma w nasieniu a podczas biopsji jakieś uda się znaleźć. Druga możliwość to in vitro z dawcą nasienia

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przede wszystkim trzeba zdiagnozować, czy nie ma żylaków powrózka nasiennego, zrobić USG jąder, zrobić badania dot.prostaty i nowotworów jąder. Potem badania genetyczne - kariotypy, CFTR i AZF, plus wirusologia i bakteriologia z cewki i z moczu. Biopsja zwykła daje szansę na pewno,ale największe daje biopsja mTese. Niestety, jest o wiele bardziej kosztowna - około 11 tysięcy złotych. Dlatego z całych sił polecam dr Wolskiego. On doradzi i powie, co robić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2021, 20:34

    Danadana
‹‹ 673 674 675 676 677 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ