X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • ania14 Autorytet
    Postów: 1037 462

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Jak mąż ma azoospermię to ja rekomenduję tylko i wyłącznie dr Wolskiego z Warszawy. Wejdź na forum o wątku bezplemnikowcy i tam dziewczyny potwierdza moje słowa.
    Co do andrologów z Poznania - podziękuję. Każdy mówił nam,że tutaj tylko dawca,a dzięki dr Wolskiemu jestem w ciąży z mężem.
    1 nasza wizyta w med art u dr żaka który powiedział że trzeba było zamrozić jak byly, po czym dal skierowanie na badania za tysiaka. Zrobiliśmy wysłaliśmy SMS jak chciał i już się nie odezwał a jak się nie upominałam bo M po tej wizycie miał dość i ledwo go namówiłam na dzisiejsza wizytę i co 😪 Malendowicz nie powiedział nic, ani że dawca ani biopsja. Na badania genetyczne w ogóle nie zwrócił uwagi bo przecież mamy już zdrowe jedno dziecko, no masakra!

    2015 corka 😍 po 2 latach starań
    Starania o rodzeństwo od 2016
    Ja wysoka prolaktyna , 2 mutacje
    On brak plemników, wysoka homocysteina , 2 mutacje
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego dobrze Ci radzę - nie traccie czasu.
    Żak nawet nie chciał wysłuchać naszej historii, od razu dawca. Umówcie się do Wolskiego na telekonsultację - możecie przez Znany lekarz albo dzwoniąc do kliniki Novum.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2021, 20:42

    Danadana
  • ania14 Autorytet
    Postów: 1037 462

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Na pewno Wam kazał robić jeszcze raz genetykę? Dziwne bardzo i raczej nielogiczne.
    Dr Sroka to ginekolog położnik. Nie wiedziałam,że mówimy o andrologu.
    Nie kazal 2 raz tylko powiedział do M że genetyki nie każe mu powtarzać bo oni nie robią u siebie a resztę co miał zrobiona kazal powtórzyć 🤷‍♀️

    2015 corka 😍 po 2 latach starań
    Starania o rodzeństwo od 2016
    Ja wysoka prolaktyna , 2 mutacje
    On brak plemników, wysoka homocysteina , 2 mutacje
  • Kassssia Autorytet
    Postów: 400 282

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania14 wrote:
    1 nasza wizyta w med art u dr żaka który powiedział że trzeba było zamrozić jak byly, po czym dal skierowanie na badania za tysiaka. Zrobiliśmy wysłaliśmy SMS jak chciał i już się nie odezwał a jak się nie upominałam bo M po tej wizycie miał dość i ledwo go namówiłam na dzisiejsza wizytę i co 😪 Malendowicz nie powiedział nic, ani że dawca ani biopsja. Na badania genetyczne w ogóle nie zwrócił uwagi bo przecież mamy już zdrowe jedno dziecko, no masakra!
    Niestety nie udało Ci się trafić na porządnych specjalistów :(
    My byliśmy raz u dr Żaka z med art z jednym wynikiem badań nasienia męża. Jednym...
    I co "doktor" stwierdził? Że trzeba robić invitro. Od razu. Po pierwszej wizycie. Każdy mówi, że badania nasienia trzeba powtórzyć po trzech miesiącach itp.
    Spytaliśmy o jakąś dodatkową diagnostykę dlaczego wyniki są słabe itp. Na co usłyszeliśmy odpowiedź, że jak chcemy to możemy iść się nawet do kościółka pomodlić żeby były lepsze ale to i tak nic nie da i tak wrócimy do niego na invitro.
    Powiem Wam, że ta wizyta tak nam strasznie na psychikę wjechała, że to był jeden z głównych powodów dla których długo nie mogliśmy się pozbierać i zabrać za leczenie.
    Przepraszam za dygresję, ale jak słyszę jego nazwisko to wszystko się przypomina...

    l22n9vvj7eq2lufw.png
  • ania14 Autorytet
    Postów: 1037 462

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Dlatego dobrze Ci radzę - nie traccie czasu.
    Żak nawet nie chciał wysłuchać naszej historii, od razu dawca. Umówcie się do Wolskiego na telekonsultację - możecie przez Znany lekarz albo dzwoniąc do kliniki Novum.
    Dziękuję kochana!! Porozmawiam z mężem jak on ochłonie bo narazie średnio między nami, załamał się jeszcze do tego pokłóciliśmy się jak wrocil 😫

    2015 corka 😍 po 2 latach starań
    Starania o rodzeństwo od 2016
    Ja wysoka prolaktyna , 2 mutacje
    On brak plemników, wysoka homocysteina , 2 mutacje
  • ania14 Autorytet
    Postów: 1037 462

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kassssia wrote:
    Niestety nie udało Ci się trafić na porządnych specjalistów :(
    My byliśmy raz u dr Żaka z med art z jednym wynikiem badań nasienia męża. Jednym...
    I co "doktor" stwierdził? Że trzeba robić invitro. Od razu. Po pierwszej wizycie. Każdy mówi, że badania nasienia trzeba powtórzyć po trzech miesiącach itp.
    Spytaliśmy o jakąś dodatkową diagnostykę dlaczego wyniki są słabe itp. Na co usłyszeliśmy odpowiedź, że jak chcemy to możemy iść się nawet do kościółka pomodlić żeby były lepsze ale to i tak nic nie da i tak wrócimy do niego na invitro.
    Powiem Wam, że ta wizyta tak nam strasznie na psychikę wjechała, że to był jeden z głównych powodów dla których długo nie mogliśmy się pozbierać i zabrać za leczenie.
    Przepraszam za dygresję, ale jak słyszę jego nazwisko to wszystko się przypomina...
    I teraz mąż nie chce dać się namówić nawet na wizytę online, mówi że jeszcze 2 takie wizyty i mogę dać mu sznurek🙈

    2015 corka 😍 po 2 latach starań
    Starania o rodzeństwo od 2016
    Ja wysoka prolaktyna , 2 mutacje
    On brak plemników, wysoka homocysteina , 2 mutacje
  • _meva_ Autorytet
    Postów: 319 147

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kassssia wrote:
    Niestety nie udało Ci się trafić na porządnych specjalistów :(
    My byliśmy raz u dr Żaka z med art z jednym wynikiem badań nasienia męża. Jednym...
    I co "doktor" stwierdził? Że trzeba robić invitro. Od razu. Po pierwszej wizycie. Każdy mówi, że badania nasienia trzeba powtórzyć po trzech miesiącach itp.
    Spytaliśmy o jakąś dodatkową diagnostykę dlaczego wyniki są słabe itp. Na co usłyszeliśmy odpowiedź, że jak chcemy to możemy iść się nawet do kościółka pomodlić żeby były lepsze ale to i tak nic nie da i tak wrócimy do niego na invitro.
    Powiem Wam, że ta wizyta tak nam strasznie na psychikę wjechała, że to był jeden z głównych powodów dla których długo nie mogliśmy się pozbierać i zabrać za leczenie.
    Przepraszam za dygresję, ale jak słyszę jego nazwisko to wszystko się przypomina...

    Cały Żak, raz od Niego z płaczem wyszłam 😐

    ania14 lubi tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania14 wrote:
    I teraz mąż nie chce dać się namówić nawet na wizytę online, mówi że jeszcze 2 takie wizyty i mogę dać mu sznurek🙈
    Strasznie trudna sprawa. Facetom bardzo trudno się oswoić z taką diagnozą, a jeszcze jak do tego dochodzi beznadziejna opieka medyczna to mamy przepis na załamanie.
    Myślę, że trzeba mężowi dać kilka dni na oswojenie się z tą sytuacją i faktycznie tak jak Danadana mówi uderzać już do najlepszego. Podejrzewam, że jak mąż się zgodzi na wizytę, to to już będzie z jego strony ostatnia szansa.
    Mocno trzymam kciuki!

    ania14 lubi tę wiadomość

  • Kassssia Autorytet
    Postów: 400 282

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania14 wrote:
    I teraz mąż nie chce dać się namówić nawet na wizytę online, mówi że jeszcze 2 takie wizyty i mogę dać mu sznurek🙈
    Daj mu trochę czasu i wiem, że trudno, ale nie naciskaj...
    Mój też na początku po wizycie u Żaka nie chciał słyszeć o żadnych andrologach, ale przeszło mu.
    Mi też było na początku trudno i cisnęłam go o kolejne wizyty, ale jak odpuściliśmy i na jakiś czas przestaliśmy o tym rozmawiać to potem temat naturalnie wrócił.

    ania14 lubi tę wiadomość

    l22n9vvj7eq2lufw.png
  • mo_Nika Autorytet
    Postów: 614 659

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na niektórych lekarzy zwyczajnie szkoda czasu. Ja nie wiem czy oni naprawdę nie mają pojęcia ile nas to zdrowia psychicznego kosztuje? Pewnego razu od dr Serdynskiej-Szuster z Polnej usłyszałam: "o ile mi wiadomo niepokalane poczęcie miało miejsce do tej pory tylko raz - u Maryji, i raczej mało prawdopodobne, że u Pani się wydarzy". Nie wiem czy to miało być śmieszne czy co...ale myślę, że można było delikatniej ująć pewne fakty. W każdym razie więcej do niej już nie poszłam. Potrzebuję lekarza, który próbuje za wszelką cenę pomóc i daje mi nadzieję, a nie takiego który ją odbiera.

    3jgxcsqva773duy4.png
  • Aniaaaa Ekspertka
    Postów: 260 61

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę pomóżcie
    Czy któraś z Was miała dodatni wynik ANA 2 przeciwciał przeciwjądrowych czy coś da się z tym zrobić . Jestem po jednym świeżym i 1 mrożonym transferze niestety nie udanym. Badania zlecone przez nasz panią immunolog .Teraz mam zrobić ANA 3?

  • Kassssia Autorytet
    Postów: 400 282

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaaa wrote:
    Proszę pomóżcie
    Czy któraś z Was miała dodatni wynik ANA 2 przeciwciał przeciwjądrowych czy coś da się z tym zrobić . Jestem po jednym świeżym i 1 mrożonym transferze niestety nie udanym. Badania zlecone przez nasz panią immunolog .Teraz mam zrobić ANA 3?
    Ja miałam ANA1 dodatnie i immunolog mi zleciła od razu ANA2 i ANA3 i oba również dodatnie.
    Samo dodatnie jeszcze o niczym złym nie świadczy, bo tam masz rozpiskę, które z przeciwciał w ramach danego ANA występują i w zależności od tego dobiera się ewentualne leczenie.
    Ja np. dostałam Encorton 5mg w ciąży, ale lekarka mi tłumaczyła, że jakby wyszło więcej innych przeciwciał to daje się jeszcze jakieś leki (nie pamiętam nazwy).

    l22n9vvj7eq2lufw.png
  • Aniaaaa Ekspertka
    Postów: 260 61

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kassssia wrote:
    Ja miałam ANA1 dodatnie i immunolog mi zleciła od razu ANA2 i ANA3 i oba również dodatnie.
    Samo dodatnie jeszcze o niczym złym nie świadczy, bo tam masz rozpiskę, które z przeciwciał w ramach danego ANA występują i w zależności od tego dobiera się ewentualne leczenie.
    Ja np. dostałam Encorton 5mg w ciąży, ale lekarka mi tłumaczyła, że jakby wyszło więcej innych przeciwciał to daje się jeszcze jakieś leki (nie pamiętam nazwy).
    To może zrobię od razu ANA 3 i 1 .w lutym chce podejść do transferu i się zastanawiam czy coś mi poradzi immunolog na te ANA

  • Kassssia Autorytet
    Postów: 400 282

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaaa wrote:
    To może zrobię od razu ANA 3 i 1 .w lutym chce podejść do transferu i się zastanawiam czy coś mi poradzi immunolog na te ANA
    Jak masz ANA2 zbadane i zrobisz ANA3 to ANA 1 nie ma sensu robić.
    Zazwyczaj zaczyna się od ANA1 i jak wychodzą dodatnie to robi się ANA2 i ANA3 dla poszerzenia diagnostyki.
    I zrób jak najszybciej, bo ja teraz na wynik ANA3 w Diagnostyce czekałam koło 10 dni.

    l22n9vvj7eq2lufw.png
  • Aniaaaa Ekspertka
    Postów: 260 61

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kassssia wrote:
    Jak masz ANA2 zbadane i zrobisz ANA3 to ANA 1 nie ma sensu robić.
    Zazwyczaj zaczyna się od ANA1 i jak wychodzą dodatnie to robi się ANA2 i ANA3 dla poszerzenia diagnostyki.
    I zrób jak najszybciej, bo ja teraz na wynik ANA3 w Diagnostyce czekałam koło 10 dni.
    Dziękuję za pomoc😊 jutro zadzwonię do laboratorium podobno do 30 dni przechowują surowice więc zrobią od razu ANA 3 😉 Pani immunolog mi podpowiedziała

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2021, 23:58

  • wiolla Znajoma
    Postów: 30 4

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Zdecydowaliśmy się spróbować in vitro w invimedzie, ze względu na dofinansowanie dla mieszkańców Wielkopolski. Teraz musimy wybrać lekarza. Zastanawiamy się nad dr Kuśnierczak. Czy ktoś z Was się u niej leczy? Możecie polecić jakiegoś dobrego lekarza w klinice?

    Przygotowujemy się do in vitro!

    U męża zdiagnozowana azoospermia.

    Invimed dr D.
    31.01 badanie Kariotypów -ok

    marzec 2022 stymulacja do in vitro
    6.04 planowana punkcją
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania14 wrote:
    I teraz mąż nie chce dać się namówić nawet na wizytę online, mówi że jeszcze 2 takie wizyty i mogę dać mu sznurek🙈
    Dokładnie - daj mu trochę czasu. Faceci ciężko znoszą taką diagnozę. Ja wiem to z autopsji. Po paru chwilach, może dłuższych, może krótszych, zacznijcie gadać na spokojnie. U nas też były kłótnie, też było ciężko. Ale mąż przemyślał sam sprawę i nawet zgodził się na dawcę, o czym wcześniej nie chciał słyszeć. Może czas tu jest receptą :) ja tylko dodam ,że dr Wolski to człowiek z klasą i sami zobaczycie, jeśli się zdecydujecie do niego pójść, że jest konkretny i niczego nie lekceważy. Ściskam 😘😘😘

    Danadana
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiolla wrote:
    Hej dziewczyny!
    Zdecydowaliśmy się spróbować in vitro w invimedzie, ze względu na dofinansowanie dla mieszkańców Wielkopolski. Teraz musimy wybrać lekarza. Zastanawiamy się nad dr Kuśnierczak. Czy ktoś z Was się u niej leczy? Możecie polecić jakiegoś dobrego lekarza w klinice?
    Poczytaj pare stron do tylu, albo w google wpisz sobie ovufriend invimed poznan kusnierczak bo taki temat pojawia sie co kilka dni ;)

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Nika1 Autorytet
    Postów: 262 178

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiolla wrote:
    Hej dziewczyny!
    Zdecydowaliśmy się spróbować in vitro w invimedzie, ze względu na dofinansowanie dla mieszkańców Wielkopolski. Teraz musimy wybrać lekarza. Zastanawiamy się nad dr Kuśnierczak. Czy ktoś z Was się u niej leczy? Możecie polecić jakiegoś dobrego lekarza w klinice?
    Ja się u Niej leczę i polecam w 100%

  • Martita92 Autorytet
    Postów: 638 656

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również leczyłam się u dr Doroty i bardzo byłam zadowolona. Miła, rzeczowa i mająca dużo empatii. Jak coś się działo dzwoniłam do niej na komórkę i zawsze się odezwała, a jak nie odbierała bo nie mogła to pisałam sms i zawsze po chwili oddzwaniała. Ja polecam z całego serca na moim przykładzie

    Nika1 lubi tę wiadomość

    08 - 2016 rozpoczęcie starań;
    06 - 2018 rozpoczęcie leczenia w InVimed
    19-10-2018 kriotransfer - nieudany
    21-11-2018 II kriotransfer - udany
    17-12-2018 bijące serduszko
    21-08-2019 przychodzi na świat Helenka
    16-07-2020 kriotransfer - nieudany
    17-08-2020 kriotransfer - udany
    28-04-2021 przychodzi na świat Antonina
‹‹ 674 675 676 677 678 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ