X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, po biopsji w Invimed - ile mieliście słomek z biopsji?

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Ja po punkcji tak jak pisałam - brałam 3 dni urlopu i nie żałuję, bo sobie polegiwalam, spacerowałam, oglądałam seriale, dużo piłam i miałam wszystko w d*** 😁 po prostu luz blues.

    Ja mam wizyty co 3 tygodnie i też czuję strach.... Wolałabym co 2 :( ale gin mówi,że jak jest OK to nie ma co zmieniac częstotliwości.

    Teraz wizytę mam w piątek.

    Niestety, muszę jeszcze iść do onkologa, bo na ostatniej wizycie u dermatologa dostałam skierowanie do wycięcia jednego znamienia, które jest jakieś "brzydkie" , więc muszę zasięgnąć opinii, czy w ogóle mogę je usunąć będąc w ciąży.

    A jak z dentystą, wiecie coś? Ja chcę się wybrać na przegląd i nie wiem, co można,a co nie... Pewnie nie rekomendują znieczulenia, ale ja nie potrzebuję.
    Ja chodzę normalnie do dentysty. Znieczulenia akurat nie brałam, bo nie było mi potrzebne, ale moja dentystka mówiła, że są bezpieczne i za każdym razem mi się pyta czy podać :P

    Danadana lubi tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Ja chodzę normalnie do dentysty. Znieczulenia akurat nie brałam, bo nie było mi potrzebne, ale moja dentystka mówiła, że są bezpieczne i za każdym razem mi się pyta czy podać :P
    Dzięki :) !

    Danadana
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Dziewczyny, po biopsji w Invimed - ile mieliście słomek z biopsji?
    Mąż po mTese miał 10 słomek - 6 poszło na jedną procedurę.

    Danadana
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    Jeśli zaczniesz rodzic przed 35tyg, to i tak wyladujesz na Polnej. Bliźnięta donoszone można rodzić na Polnej lub w sw Rodzinie, aczkolwiek z tego co pamiętam Anna K. rodziła na.lutyckiej trochę przypadkiem. Ja wybrałam Polną, bo tam są najbardziej doświadczeni lekarze, CC robią taśmowo, mają super neonatologie. Minusem Polnej jest to, że nie ma oddziału noworodkowego i nikt nie zabierze od Ciebie dzieci, a wierz mi, że po CC jak się ledwo ruszasz, jeszcze kompletnie nie ogarniasz, a dwójka się rozwyje, to będziesz o tym marzyć. Jak u mnie był hardcore i dziewczyny się darły, to zazwyczaj któraś położna przychodziła pomoc, raz jak miałam wyraźny spadek formy, to zabrały mi dzieci na ok 2h i mogłam pójść spać. A w ciągu dnia przychodzil maz na kilka godzin. Nie wiem, jak wygląda opieka nad bliźniętami teraz na Polnej, jeśli wizyty są zakazane. Jeżeli masz być sama całą dobę z nimi, to idź do sw. Rodziny, tam podobno są bardziej pomocni i mogą zabrać dziecko. Wiem, że teraz opcja "zabierania dziecka od matki" brzmi źle, ale wierz mi, że będzie Ci to potrzebne. Ja miałam CC w południe, przez około 2h trzęsłam się z zimna i nie byłabym w stanie wziąć dziecka na ręce, poza tym trzeba leżeć, znieczulenie odpuszcza i to boli. Do jako takiej formy doszłam około 21, wstałam koło północy. Przez całą pierwszą noc przychodziła do mnie położna, bo bez przerwy coś się działo i uważam, że miałam ogromnego farta w tę pierwszą noc, bo inne położne nie były już takie uczynne i sympatyczne.
    Na Lutyckiej na pewno nie chcę, bo opinie mają tam straszne. Rozważałam do tej pory Raszei albo Św Rodzinę. Siostra w sumie podobnie. Wybrała Św Rodzinę, bo tam nie robią testów na Covid, a ona miała pozytyw przed świętami i bała się, ze jeszcze we krwi wirus jest obecny. No a wtedy wysyłają na Polną, robią cesarkę, zabierają dziecko i oddają dopiero przy wypisie. Podczas pobytu w szpitalu matka odciąga mleko i przekazuje położnym. Także dramat. Mam nadzieję, że do kwietnia/maja się to zmieni, bo to są cyrki jakieś, żeby matce odbierać dziecko na 3 dni.

    Mam nadzieję, że dociągnę jakoś do tego 35tc, chociaż wydaje mi się, że to tak daleko. Dzisiaj miałam USG i szyjka miała 2.4cm a po skurczu 2.67cm czyli dość słabo :( Leżeć niby nie muszę, dr mówił, że na spacer czy zakupy też śmiało mogę iść. Biorę na noc 2 tabletki luteiny, no i staram się nie szaleć za bardzo, ale różnie mi to wychodzi. Od wczoraj chłopaki tak mnie kopią, że pewnie szyjce też się dostało 😅

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Dzięki :) !
    Aaa i w ciąży jest darmowe leczenie kanałowe i dodatkowe ściąganie kamienia :)

    Danadana lubi tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Mąż po mTese miał 10 słomek - 6 poszło na jedną procedurę.
    To już po odwirowaniu?

  • Kassssia Autorytet
    Postów: 400 282

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She_Wolf wrote:
    Trafiłam na jakąś złotą babeczkę, która wszystko skonsultowała z lekarzem. Poprosili żebym dziś przyniosła całą dokumentację medyczną do IVF, lekarz chce się tym zająć osobiście. Jestem ich pierwszym przypadkiem takim ponoć 😆. Dbałość o pacjenta/klienta na etapie pierwszego telefonu level master.
    Namiary tu: https://premedicare.pl/
    Miejscówka polecona przez doktora Srokę.
    Też jestem tak umówiona na prenatalne :)
    Moja ginekolog też polecała to miejsce i potwierdzam obsługa przez telefon super!
    Masz już ustaloną datę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2021, 19:27

    l22n9vvj7eq2lufw.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Wam,
    ale miałam do dzisiaj meksyk w pracy... Nadrabiam Wam.:) Pojutrze planuję pojechać z mężem zrobić wszystkie potrzebne badania, żeby tylko czekać na informację o dofinansowaniu. W najlepszym przypadku za miesiąc będę zaczynać, ale raczej szykuję się, że za dwa.

    onaona ja mam coś ok 120 km do kliniki. No cóż. Moja szefowa po prostu wie o mojej sytuacji, a ja staram się umawiać na godziny wieczorne.:)

    She_Wolf super! <3

    Danadana gratuluję! <3

    Danadana, She_Wolf lubią tę wiadomość

  • _meva_ Autorytet
    Postów: 319 147

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89!
    Ty robiłaś test Papp-A prawda?
    Możesz mi powiedzieć jaka wyszła Ci wolna beta przy bliźniakach?

    Powiem Wam dziewczyny, że dziś chodzę zła jak osa. Okazało się, że Diagnostyka błędnie zarejestrowała mi badania do pappy. Choć na skierowaniu było: białko pappa i wolne Hcg, oni zarejestrowali wolne Hcg i całkowite hcg 😡
    Na szczęście jest moja zamrożona próbka krwi i wyizolują białko pappa.
    Niestety na wynik będę musiała dłużej poczekać 😡

    Jak to trzeba jednak wszystko samemu pilnować...

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    To już po odwirowaniu?
    Wirują dopiero przy zapładnianiu - przynajmniej u nas tak było. U męża była tkanka pobierana, z której embriolodzy w Warszawie pobierali plemniki. Wirowali embriolodzy w Poznaniu - dopiero po rozmrożeniu tych próbek do procedury zapładniania po punkcji. My mieliśmy mTese - to inny rodzaj biopsji niż ta, która Ty miałaś, więc może procedura jest inna. Możesz umówić się na darmową konsultację z embriologiem, jak już będziesz pacjentką kliniki. :) Mi pani wszystko fajnie wytłumaczyła.

    Danadana
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Wirują dopiero przy zapładnianiu - przynajmniej u nas tak było. U męża była tkanka pobierana, z której embriolodzy w Warszawie pobierali plemniki. Wirowali embriolodzy w Poznaniu - dopiero po rozmrożeniu tych próbek do procedury zapładniania po punkcji. My mieliśmy mTese - to inny rodzaj biopsji niż ta, która Ty miałaś, więc może procedura jest inna. Możesz umówić się na darmową konsultację z embriologiem, jak już będziesz pacjentką kliniki. :) Mi pani wszystko fajnie wytłumaczyła.


    Na papierku z biopsji mam informację, ze były wirowane. Po tym procesie mamy koncentrację 8 [10m6/ml]. W tym 15% ruchliwych, 10% ruchliwych postępowo. Ale wszystko zamknięte w jednej slomce i to mnie martwi. :(

    Kiedy się umawialas na konsultacje z embriologiem? Przed punkcja czy po?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2021, 21:12

  • Martita92 Autorytet
    Postów: 638 656

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Na papierku z biopsji mam informację, ze były wirowane. Po tym procesie mamy koncentrację 8 [10m6/ml]. W tym 15% ruchliwych, 10% ruchliwych postępowo. Ale wszystko zamknięte w jednej slomce i to mnie martwi. :(

    Kiedy się umawialas na konsultacje z embriologiem? Przed punkcja czy po?
    U nas po biopsji nie miałam informacji ile zamrozili. Wiem że wszystko zostało wykorzystane po punkcji. Mieliśmy 11 komórek z czego przetrwało 6 zarodków

    08 - 2016 rozpoczęcie starań;
    06 - 2018 rozpoczęcie leczenia w InVimed
    19-10-2018 kriotransfer - nieudany
    21-11-2018 II kriotransfer - udany
    17-12-2018 bijące serduszko
    21-08-2019 przychodzi na świat Helenka
    16-07-2020 kriotransfer - nieudany
    17-08-2020 kriotransfer - udany
    28-04-2021 przychodzi na świat Antonina
  • She_Wolf Przyjaciółka
    Postów: 110 246

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kassssia wrote:
    Też jestem tak umówiona na prenatalne :)
    Moja ginekolog też polecała to miejsce i potwierdzam obsługa przez telefon super!
    Masz już ustaloną datę?

    Rano zadzwoniłam i o 17 byłam oddać krew :) także w tym samym dniu wszystko. Wynik za 10 dni. No i pani z tej przychodni namówiła mnie na podwójny Pappa jeszcze (choć po Sanco i innych tego typu niby nie trzeba), skoro mam za darmo to szkoda nie skorzystać. Rekomendowała, ze robią bardzo dokładne usg więc będzie Panorama, a później Pappa.

    Starania od 2018 r
    🚺 36 lat
    🚹 36 lat
    ✅ 08. 2020 - pierwsza wizyta w Invimed Poznań
    ✅ 06.11.2020 - punkcja
    ✅ 09.11.2020 - transfer jednego zarodka 🧪🧫🚀 zostały ❄️❄️❄️
    ⛔️ 11dpt 20.11.2020 - beta HCG: 0,1
    ✅ 04.12.2020 - transfer ❄️❄️ został ❄️
    ✅15.12.2020/11dpt - betaHCG 244,70 mlU/ml
    ✅ 17.12.2020/13 dpt - betaHCG 678,93 mIU/ml
    ✅ 19.12.2020/15 dpt - betaHCG 1800, 70 mlU/ml
    ✅ 23.12.2020/19 dpt - betaHCG 8828,68 mlU/ml

    👨🏼‍⚕️Dr Sroka, Invimed Poznań

    f2w343r88xcgxp05.png
  • Kassssia Autorytet
    Postów: 400 282

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She_Wolf wrote:
    Rano zadzwoniłam i o 17 byłam oddać krew :) także w tym samym dniu wszystko. Wynik za 10 dni. No i pani z tej przychodni namówiła mnie na podwójny Pappa jeszcze (choć po Sanco i innych tego typu niby nie trzeba), skoro mam za darmo to szkoda nie skorzystać. Rekomendowała, ze robią bardzo dokładne usg więc będzie Panorama, a później Pappa.
    A na usg też się tam umówiłaś? Masz już datę? Ja jestem umówiona na 12 lutego na usg+Pappa.
    I jeśli mogę spytać dlaczego masz Pappa za darmo?
    A to Sanco/ Panorama itp. nie trzeba od skończonego 10 tygodnia?
    P.S. Widzę po Twoim suwaczku, że mimo iż miałyśmy inną datę trasferu to wiek ciąży mamy taki sam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2021, 22:10

    l22n9vvj7eq2lufw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _meva_ wrote:
    MonikA_89!
    Ty robiłaś test Papp-A prawda?
    Możesz mi powiedzieć jaka wyszła Ci wolna beta przy bliźniakach?

    Powiem Wam dziewczyny, że dziś chodzę zła jak osa. Okazało się, że Diagnostyka błędnie zarejestrowała mi badania do pappy. Choć na skierowaniu było: białko pappa i wolne Hcg, oni zarejestrowali wolne Hcg i całkowite hcg 😡
    Na szczęście jest moja zamrożona próbka krwi i wyizolują białko pappa.
    Niestety na wynik będę musiała dłużej poczekać 😡

    Jak to trzeba jednak wszystko samemu pilnować...
    Ehhh... Dziady 😑. Dobrze, że się wyjaśniło i da radę zrobić to badanie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meva, Dana, a Wy już odstawiłyscie progesteron czy jeszcze bierzecie?

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Na papierku z biopsji mam informację, ze były wirowane. Po tym procesie mamy koncentrację 8 [10m6/ml]. W tym 15% ruchliwych, 10% ruchliwych postępowo. Ale wszystko zamknięte w jednej slomce i to mnie martwi. :(

    Kiedy się umawialas na konsultacje z embriologiem? Przed punkcja czy po?
    Przed punkcją, bo po punkcji to już będzie wszystko załatwione 😃 oni w ciągu paru godzin rozmrażają i zapładniają. Nie martw się jedną słomką! Wynik macie super i do tego ruchliwe plemniki - czad 🎊 u nas wszystkie nieruchliwe,a widzisz - jeden się przyjął :) my mieliśmy tyle słomek, bo to jest tkanka bez wirowania, my w tych 6 zużytych mieliśmy 22 plemniki , więc u Was sytuacja nieporównywalnie lepsza! Najlepiej jak się umówisz do embriologa poprzez formularz na stronie Invimed - zadzwoni do Ciebie wtedy konsultantka i umówi na telefon z embriologiem z Poznania. Pamiętaj też, że oni będą wyszukiwać najlepszych plemników - ruchliwych i tych z dobrym "wyglądem" 😃

    lindalia lubi tę wiadomość

    Danadana
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Meva, Dana, a Wy już odstawiłyscie progesteron czy jeszcze bierzecie?
    Ja jeszcze biorę.
    Teraz będę odstawiać od soboty - tydzień 400mg, znów tydzień 200mg i przejdę na luteinę.
    Pewnie bym szybciej odstawiła,ale mam dopiero wizytę w piątek, więc na razie zostałam z tym, co było ustalone 3 tygodnie temu.
    Jutro zaczynam 12 tydzień.

    Ula30 lubi tę wiadomość

    Danadana
  • She_Wolf Przyjaciółka
    Postów: 110 246

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kassssia wrote:
    A na usg też się tam umówiłaś? Masz już datę? Ja jestem umówiona na 12 lutego na usg+Pappa.
    I jeśli mogę spytać dlaczego masz Pappa za darmo?
    A to Sanco/ Panorama itp. nie trzeba od skończonego 10 tygodnia?
    P.S. Widzę po Twoim suwaczku, że mimo iż miałyśmy inną datę trasferu to wiek ciąży mamy taki sam :)
    Hej, już wszystko wyjaśniam. Wizytę Usg mam 11.02 w ramach pappa. Zakładam, ze będę robić tylko USG, bo krew będzie zbadana w tamach Panoramy.
    Mam za darmo pappa, bo mam więcej niż 35 lat :)
    A suwaczkiem się nie sugeruj, on mi ucina jeden tydzień 😁 ponoć różne aplikacje różnie liczą, np nie licząc pierwszych dni już jako pierwszego tygodnia. Ja mam z usg wiek ciąży ustalony na ponad 10 tydzień, dopytywałam zresztą i dra Srokę i Panią w tym centrum badań prenatalnych. Także luz. Zresztą panoramę można robić od 9 tygodnia, wczoraj doczytałam w tych ich ulotkach :)

    Starania od 2018 r
    🚺 36 lat
    🚹 36 lat
    ✅ 08. 2020 - pierwsza wizyta w Invimed Poznań
    ✅ 06.11.2020 - punkcja
    ✅ 09.11.2020 - transfer jednego zarodka 🧪🧫🚀 zostały ❄️❄️❄️
    ⛔️ 11dpt 20.11.2020 - beta HCG: 0,1
    ✅ 04.12.2020 - transfer ❄️❄️ został ❄️
    ✅15.12.2020/11dpt - betaHCG 244,70 mlU/ml
    ✅ 17.12.2020/13 dpt - betaHCG 678,93 mIU/ml
    ✅ 19.12.2020/15 dpt - betaHCG 1800, 70 mlU/ml
    ✅ 23.12.2020/19 dpt - betaHCG 8828,68 mlU/ml

    👨🏼‍⚕️Dr Sroka, Invimed Poznań

    f2w343r88xcgxp05.png
‹‹ 672 673 674 675 676 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ