X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _meva_ wrote:
    Dana artykuł bardzo ciekawy.

    Ja się czuję dobrze, popołudniami męczą mnie mdłości, ale już nie tak mocno jak wcześniej.
    Cały czas mam plamienia 😐 A jak u Ciebie?

    MoniakA_89! Jak często masz wizyty u gina?
    Zapisuje się co 2tyg, bo dłużej bez podglądu to nie wytrzymam 🙈

    _meva_ lubi tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kassssia wrote:
    To mnie trochę zmartwiłyście, wyobrażałam sobie, że lekarz mi wszystko dokładnie tłumaczy i omawia co widzi na badaniach prenatalnych. Miałam nadzieję, że po tym 12 trochę odetchnę...

    A w zleceniu w diagnostyce masz może wpisane "w trakcie realizacji", czy w ogóle nie ma pozycji "białko pappa". Mi lekarka ostatnio mówiła, że na wiele wyników krwi czeka się teraz dłużej w takich lab. jak np. diagnostyka, bo są zawaleni testami z krwi na covid...
    Ja robiłam prenatalne i połówkowe w Centrum Drews u dwóch różnych lekarzy. Oboje cały czas mówili co widzą na ekranie, pokazywali serduszko, narządy, sprawdzali przepływy. Z pierwszego prenatalnego mam ładne zdjęcia, na drugim nie chcieli się ustawić do zdjęcia i w sumie mam tylko zbliżenie buźki jednego z chłopców. Dałam też len driva, żeby nagrać filmiki, ale baaaardzo nie chcieli współpracować i mimo chęci lekarza odpuściliśmy, bo nie byłoby nic widać

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Ja dzisiaj mam jakiś helikopter, czuję się jak pijana. Może dlatego, że sprzątałam 2 łazienki różnymi płynami. Wy normalnie sprzątacie? W sensie używacie płynów do szyb, wanny z tymi wszystkimi zapachami?
    Ja sprzątam normalnie. Polecam płyn do kabin prysznicowych Frosch z Rossmanna. Pachnie winogronami i ma dobry skład :) Jedynie jak wsypuję kreta do odpływu to na wdechu i uciekam z łazienki. Jak potem go spłukuję, to też nie oddycham przez chwilę 😅

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Asiulka84 Autorytet
    Postów: 2289 1833

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Na patronażowe można się przepisać do swojej położnej, która będzie przychodzić do domu. Chyba taka opcja przy bliźniętach będzie bardziej sensowna :) Mam przychodnię 400m od domu, więc nawet jakbym miała podjechać to biorę wózek i tyle, a żeby dojechać do MamaGaja to musiałabym zapakować chłopaków do auta ;)
    No ja nie mialam swojej poloznej wiec wzięliśmy ta ze szkoly rodzenia, niby byla ok bo zawsze pod telefonem ale jak jechalismy na patronaze to trwaly moze 10 min tak na szybko ja czasem to zapominalam co wogole chce zapytać

    zi13sek28nq2a06c.png

    mhsv9vvjjd21ilfh.png
    ~~~~~~~~
    IV procedury in vitro - bez sukcesu
    Zostały nam❄❄
    ~~~~~~~~~
    AMH - 0,91(poprawa na 1,95)
    MTHFR 1298A-C - homo
    PAI-1 - hetero
    NK - 21%
    ASA - 1:10
    ANA - ujemne
    ▪przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej
    ▪endometrioza 1 stopień

    "Dopóki oddycham nie tracę nadziei"
  • Kassssia Autorytet
    Postów: 400 282

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mnie trochę uspokoiłyście z tymi badaniami prenatalnymi.
    Najwyżej będę prosiła lekarza żeby komentował co widzi, ale to jeszcze ponad 2 tygodnie to wizyty więc muszę się w cierpliwość uzbroić.

    Co do sprzątania środkami w domu to u mnie robi to mąż, bo mi od samego zapachu niedobrze. Mamy małe mieszkanie więc jak ostatnio sprzątał jakąś "chemią" to musiałam pootwierać okna, bo tak mi słabo było.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2021, 15:55

    l22n9vvj7eq2lufw.png
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jutro rano mam USG! 😱 Mam nadzieję, że maluchy ładnie przybrały, a szyjka trzyma pomimo tego, że ciągle w nią kopią 😅 Niby te kopniaki uspokajają, ale stres przed wizytą i tak jest

    Asiulka84, Kassssia, _meva_, Karr lubią tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    A ja jutro rano mam USG! 😱 Mam nadzieję, że maluchy ładnie przybrały, a szyjka trzyma pomimo tego, że ciągle w nią kopią 😅 Niby te kopniaki uspokajają, ale stres przed wizytą i tak jest
    To trzymam kciuki i czekamy na wieści z wizyty 🙂. Ja mam we wtorek wizytę u swojego prowadzącego.

    _meva_ lubi tę wiadomość

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad wyborem szpitala. Mąż twardo jest za Polną. Siostra urodziła kilka dni temu synka w św. Rodzinie. Jest bardzo zadowolona z opieki i szczerze poleca. Zastanawiam się jednak czy przy bliźniakach Polna nie jest najlepszym wyborem. Jako jedyny szpital w Poznaniu na 3st referencyjności. Tym bardziej jakby miało się okazać, że rozwiązanie będzie koniecznie przed 36tc. Już kit z moim komfortem, najważniejsze żeby chłopcami się najlepiej zajęli 🤔

    Mamusie bliźniaków, gdzie rodziłyście i jakie macie odczucia? 😘

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    To trzymam kciuki i czekamy na wieści z wizyty 🙂. Ja mam we wtorek wizytę u swojego prowadzącego.
    Kciuki! ✊ Kiedy ostatnio miałaś wizytę? :) Tez masz tak, że z jednej strony ekscytacja a z drugiej paraliżujący strach? 🙈

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Kciuki! ✊ Kiedy ostatnio miałaś wizytę? :) Tez masz tak, że z jednej strony ekscytacja a z drugiej paraliżujący strach? 🙈
    W zeszły wtorek miałam prenatalne. A teraz mam wizytę u prowadzącego (wcześniejsza u niego 4 tygodnie temu). Zawsze przed wizytą się boje, a potem jak zobaczę na USG że maluch się rusza i serduszko bije, to ciśnienie schodzi ;). Co do wyboru szpitala- nie znam akurat tych poznanskich, ale wybierz koniecznie ten o 3st referejcyjnosci i ten, który ma intensywną terapię noworodka. Mam 3 pary bliźniąt w najbliższej rodzinie, wiem co piszę.

  • onaona Znajoma
    Postów: 25 0

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny jestem przed 1 wizytą w Poznaniu... jak łączycie pracę zawodową z dojazdami(mam na mysli te ktore pracuja od pn-pt) Moja odleglosc to prawie 200km a wiadomo, że urlop jest ograniczony. z gory dziekuję 😊😊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    onaona wrote:
    dziewczyny jestem przed 1 wizytą w Poznaniu... jak łączycie pracę zawodową z dojazdami(mam na mysli te ktore pracuja od pn-pt) Moja odleglosc to prawie 200km a wiadomo, że urlop jest ograniczony. z gory dziekuję 😊😊
    U mnie podobna odległość. Około 3,5 h przed wizytą musiałam wyjeżdżać z domu, żeby bezpiecznie z zapasem dojechać. Po prostu umawiałam wizyty na najpóźniejszą możliwa godzinę. A do pracy chodziłam trochę wcześniej, żeby móc wcześniej wyjść. W okolicy punkcji i transferu brałam urlop.

  • She_Wolf Przyjaciółka
    Postów: 110 246

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    She_wolf ma dzis wizyte - trzymam kciuki!!

    Dziękuję za kciuki :)
    U nas wszystko ok. Mamy potwierdzonego jednego bobasa. Wszystko dobrze, maluch rośnie, a serducho wali jak karabin (cytuję dra Srokę 😉)

    Jutro dzwonię w sprawie Sanco :)

    lukaszkowa, Kassssia, _meva_, Danadana, Karr, Ma_gda, MonikA_89!, dobuska lubią tę wiadomość

    Starania od 2018 r
    🚺 36 lat
    🚹 36 lat
    ✅ 08. 2020 - pierwsza wizyta w Invimed Poznań
    ✅ 06.11.2020 - punkcja
    ✅ 09.11.2020 - transfer jednego zarodka 🧪🧫🚀 zostały ❄️❄️❄️
    ⛔️ 11dpt 20.11.2020 - beta HCG: 0,1
    ✅ 04.12.2020 - transfer ❄️❄️ został ❄️
    ✅15.12.2020/11dpt - betaHCG 244,70 mlU/ml
    ✅ 17.12.2020/13 dpt - betaHCG 678,93 mIU/ml
    ✅ 19.12.2020/15 dpt - betaHCG 1800, 70 mlU/ml
    ✅ 23.12.2020/19 dpt - betaHCG 8828,68 mlU/ml

    👨🏼‍⚕️Dr Sroka, Invimed Poznań

    f2w343r88xcgxp05.png
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She_Wolf wrote:
    Dziękuję za kciuki :)
    U nas wszystko ok. Mamy potwierdzonego jednego bobasa. Wszystko dobrze, maluch rośnie, a serducho wali jak karabin (cytuję dra Srokę 😉)

    Jutro dzwonię w sprawie Sanco :)
    Ja mam żelazo "jak ruski czołg" ☺

    Kassssia, Danadana lubią tę wiadomość

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She wolf- cudownie!
    Dziewczyny czy po punkcji i transferze bralyscie urlop czy wracalyscie do pracy?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She_ Wolf, dobrze że się w końcu odezwałaś. Cieszę się z że wszystko dobrze ;).

    She_Wolf lubi tę wiadomość

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Ja dzisiaj mam jakiś helikopter, czuję się jak pijana. Może dlatego, że sprzątałam 2 łazienki różnymi płynami. Wy normalnie sprzątacie? W sensie używacie płynów do szyb, wanny z tymi wszystkimi zapachami?
    Ja od paru lat sprzątam płynami Yope - one nie mają sztucznych dodatków. Do tego fajnie myją. :) Możesz też sprzątać w maseczce lub otwierać okno jak myjesz coś czymś bardziej żrącym.

    Ula30, dobuska lubią tę wiadomość

    Danadana
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    She wolf- cudownie!
    Dziewczyny czy po punkcji i transferze bralyscie urlop czy wracalyscie do pracy?
    Jeśli chodzi o punkcje- 2 razy miałam urlop, 2 razy szłam do pracy. Ale ja bardzo dobrze znoszę znieczulenia, miałam ich już chyba z 7. 2 godziny po takim krótkim normalnie funkcjonuje. I nie miałam nigdy dużych bóli po punkcji. Z transferami to roznie. Wypadaly mi i w urlopie, i w sobotę- wtedy weekend leżałam i w poniedziałek do pracy. Czasem szłam od razu na drugi dzień do pracy. Udany był u mnie ten, gdzie na drugi dzień byłam w pracy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2021, 21:29

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po punkcji tak jak pisałam - brałam 3 dni urlopu i nie żałuję, bo sobie polegiwalam, spacerowałam, oglądałam seriale, dużo piłam i miałam wszystko w d*** 😁 po prostu luz blues.

    Ja mam wizyty co 3 tygodnie i też czuję strach.... Wolałabym co 2 :( ale gin mówi,że jak jest OK to nie ma co zmieniac częstotliwości.

    Teraz wizytę mam w piątek.

    Niestety, muszę jeszcze iść do onkologa, bo na ostatniej wizycie u dermatologa dostałam skierowanie do wycięcia jednego znamienia, które jest jakieś "brzydkie" , więc muszę zasięgnąć opinii, czy w ogóle mogę je usunąć będąc w ciąży.

    A jak z dentystą, wiecie coś? Ja chcę się wybrać na przegląd i nie wiem, co można,a co nie... Pewnie nie rekomendują znieczulenia, ale ja nie potrzebuję.

    Danadana
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    She wolf- cudownie!
    Dziewczyny czy po punkcji i transferze bralyscie urlop czy wracalyscie do pracy?
    Lindalia,
    A może Ty chcesz leki, które mi zostały?
    Nie mam ich dużo, ale no zawsze coś. :) Najważniejsze,że mam zastrzyk, który się podaje przed samą punkcją - on jest potrzebny jeden, a kupuje się całe opakowanie... Cały czas był w lodówce, oczywiście z terminem ważności, kupowany we wrześniu 2020. :)
    Mogłabym je Tobie gdzieś zostawić w Poznaniu lub w Gno. Oczywiście, nic za to nie chcę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2021, 21:48

    Danadana
‹‹ 670 671 672 673 674 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ