X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Nie wiem prawde mowiac nie mysle jeszcze o tym, wydaje mi się, ze to szybko. Zacznę bardziej się zastanawiać po 20 tygodniu może. Mam niedaleko niezłą porodówkę - w sumie w rankingu zaraz za polną więc nie wiem... nie wiem, nie wiem, nic nie wiem :D
    No w sumie tak, jeszcze może Ci się 10 razy zmienić. :D

  • Martita92 Autorytet
    Postów: 638 656

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    A miałaś do tego wskazania czy to tak z automatu?
    Ja chciałam bo z macierzyńskiego od razu weszłam na L4. Zapytałam i pani doktor od razu wystawiła bez żadnego ale

    08 - 2016 rozpoczęcie starań;
    06 - 2018 rozpoczęcie leczenia w InVimed
    19-10-2018 kriotransfer - nieudany
    21-11-2018 II kriotransfer - udany
    17-12-2018 bijące serduszko
    21-08-2019 przychodzi na świat Helenka
    16-07-2020 kriotransfer - nieudany
    17-08-2020 kriotransfer - udany
    28-04-2021 przychodzi na świat Antonina
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita92 wrote:
    Ja chciałam bo z macierzyńskiego od razu weszłam na L4. Zapytałam i pani doktor od razu wystawiła bez żadnego ale
    Aaa rozumiem. Dzięki. Dobrze wiedzieć, że nie ma z tym problemu większego. :)

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Później godziny wizyt to także jeden z punktów dla których wybrałam doktorka. Nie lubię brac wolnego w pracy, A wiem, ze przyjdzie jeździć dość często. :)
    Danadana Genesis Poznań? A na ile mutacji ? W karcie mamy napisane , ze cftr jako przyczyną niepłodności.

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobuska, konto na portalu pacjenta założyli nam w rejestracji przy pierwszej wizycie. Chyba wszystkim tak robią. Tak masz prawje wszystkie wyniki badań i plany leczenia czy recepty.

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Dobuska, konto na portalu pacjenta założyli nam w rejestracji przy pierwszej wizycie. Chyba wszystkim tak robią. Tak masz prawje wszystkie wyniki badań i plany leczenia czy recepty.
    Właśnie dwa lata temu jak byłam na pierwszej wizycie to mi tego nie zrobili. Być może jeszcze nie było, nie wiem. Teraz już mnie nikt nie pyta, bo pewnie myślą, że już mam. :D

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    forget-me-not wrote:
    Hej dziewczyny.

    Czy brałyście L4 po transferze? Ja mam pracę 'biurową' ale jest jej sporo i stresująca bywa. Zastanawiałam się, czy jest opcja, żeby dostać 2/3 dni zwolnienia, żeby na spokojnie to wszytsko przejść?
    Ja wzięłam 3 dni wolnego,a potem pracowałam ,ale pracowałam z domu (tzn nie podróżowałam). Wiem, że po transferze nie ma zalecenia leżenia, można spacerować na przykład :)

    Danadana
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Później godziny wizyt to także jeden z punktów dla których wybrałam doktorka. Nie lubię brac wolnego w pracy, A wiem, ze przyjdzie jeździć dość często. :)
    Danadana Genesis Poznań? A na ile mutacji ? W karcie mamy napisane , ze cftr jako przyczyną niepłodności.
    CFTR wydaje mi się,że była jednak. AZF są 3 mutacje :) za CFTR płaciłam jakieś 170zł. Do tego kariotypy,ale to było na NFZ.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2021, 13:54

    Danadana
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita92 wrote:
    Z dziećmi jest jeszcze jedna zasada .... Nie ma żadnych reguł. Moje dziecko w szpitalu nie potrafiło pić z piersi i odciagalam pokarm. Mówili mi że już się nie nauczy,a po 1.5 miesiąca jak ją przystawilam to zaczęła pić. No i jakieś jak będzie płakać nie będę nosić itp to można w kąt rzucić. Jak zaczyna histerycznie płakać to robisz wszystko byle tylko przestało 😉
    Od 16 roku życia zajmuję się dziecmi w różnym wieku ☺️ najmniejsze miało 3 miesiące. Mam nadzieję, że ta wiedza mi się przyda przy własnym. Choć wiadomo, że kogoś dzieci,a swoje to na pewno dwa zupełnie różne tematy.

    Danadana
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A myslalyscie już o jakiejś szkole rodzenia lub macie doświadczenia z którąś z Poznania?

    Wiem,że można się zapisywać od 20 tygodnia, ale ciekawa jestem czy zajęcia są i będą tylko online. Ja w 20tygodniu będę dopiero w kwietniu, więc przy takiej dynamicznej sytuacji zw.z pandemią wszystko się może zmienić.

    I drugie pytanie - czy izolujecie się? Tzn czy spotykacie się z innymi poza domownikami :) pytam, bo ja od listopada nie byłam u nikogo ani nikt u mnie, umawiam się tylko na spacery, ale już sama nie wiem, co robić.... Covid mi niepotrzebny, jak nikomu, bo po co się w tym stanie doprawiać...ale boję się, że na łeb dostanę. 😔


    Danadana
  • Kassssia Autorytet
    Postów: 400 282

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    A myslalyscie już o jakiejś szkole rodzenia lub macie doświadczenia z którąś z Poznania?

    Wiem,że można się zapisywać od 20 tygodnia, ale ciekawa jestem czy zajęcia są i będą tylko online. Ja w 20tygodniu będę dopiero w kwietniu, więc przy takiej dynamicznej sytuacji zw.z pandemią wszystko się może zmienić.

    I drugie pytanie - czy izolujecie się? Tzn czy spotykacie się z innymi poza domownikami :) pytam, bo ja od listopada nie byłam u nikogo ani nikt u mnie, umawiam się tylko na spacery, ale już sama nie wiem, co robić.... Covid mi niepotrzebny, jak nikomu, bo po co się w tym stanie doprawiać...ale boję się, że na łeb dostanę. 😔
    Hej - mam ostatnio podobne "rozkminy". xD
    Przeglądałam szkoły rodzenia w Poznaniu i z tego co się zorientowałam to większość zajęć online + np. jedne/dwa indywidualne stacjonarnie. Jednak chętnie posłuchałabym rady - czy coś polecacie?

    Co do izolacji to my tak samo - ja i mąż mamy pracę zdalną więc z domu to wychodzimy na ewentualnie na zakupy lub spacer. Ze znajomymi też jedynie na spacer. I dokładnie jak Ty - mam powoli tego dosyć, ale z drugiej strony po tych wszystkich problemach stres z covidem w ciąży to chyba byłoby już za dużo...

    l22n9vvj7eq2lufw.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem z tych racjonalnych i niepanikujących jeśli chodzi o COVID, ale w przypadku ciąży chyba byłabym równie mocno ostrożna. Co prawda mój mąż będzie musiał normalnie pracować, bo nie ma innej opcji, ale będziemy na pewno dużo bardziej uważać.

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja izolowalam/izoluje z 2ch wzgledow
    - tak mnie rypaly objawy, ze dodatkowych covidowych bym nie przezyla
    - jakby bylo cos ze mna czy z dzieckiem nie wiem jak z przyjeciem do szpitala

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pracuję w szpitalu i niespecjalnie mam się jak izolować. Po prostu chodzę ubrana po zęby w różnie gadżety. Ale pocieszam się tym, że przed samą ciążą zachorowałam, więc raczej mam mniejsze szanse na ponowne zachorowanie. Zwolnienie dopiero od marca wchodzi w grę. No chyba, że były by komplikacje, to inna sprawa. O szkole rodzenia nie myślałam. Może później. A She_Wolf się odzywała?

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Ja pracuję w szpitalu i niespecjalnie mam się jak izolować. Po prostu chodzę ubrana po zęby w różnie gadżety. Ale pocieszam się tym, że przed samą ciążą zachorowałam, więc raczej mam mniejsze szanse na ponowne zachorowanie. Zwolnienie dopiero od marca wchodzi w grę. No chyba, że były by komplikacje, to inna sprawa. O szkole rodzenia nie myślałam. Może później. A She_Wolf się odzywała?
    lukaszkowa podejrzewa, że She_Wolf jest jeszcze przed wizytą. :) Czekamy:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, to czekamy 😀.

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    A myslalyscie już o jakiejś szkole rodzenia lub macie doświadczenia z którąś z Poznania?

    Wiem,że można się zapisywać od 20 tygodnia, ale ciekawa jestem czy zajęcia są i będą tylko online. Ja w 20tygodniu będę dopiero w kwietniu, więc przy takiej dynamicznej sytuacji zw.z pandemią wszystko się może zmienić.

    I drugie pytanie - czy izolujecie się? Tzn czy spotykacie się z innymi poza domownikami :) pytam, bo ja od listopada nie byłam u nikogo ani nikt u mnie, umawiam się tylko na spacery, ale już sama nie wiem, co robić.... Covid mi niepotrzebny, jak nikomu, bo po co się w tym stanie doprawiać...ale boję się, że na łeb dostanę. 😔
    Ja się zapisałam do szkoły rodzenia Mama Gaja. Do wyboru 2h zajęć praktycznych indywidualnych lub 6h grupowych plus dostęp do bazy filmów online. Co czwartek jest też live z położną na Facebooku. W związku z Covid zdecydowaliśmy się na zajęcia praktyczne indywidualne. Idziemy jakoś pod koniec lutego :)

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :)

    Danadana
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    a propos wyprawek to znalazłam darmowy webinar organizowany przez Bank Komórek Macierzystych. Oczywiście, będzie jakaś reklama banku,ale może coś logicznego powiedzą o tych wyprawkach.

    Webinar
    JAK SKOMPLETOWAĆ WYPRAWKĘ?
    📅 26 stycznia 2021 (wtorek)
    ⏱ 17:00
    💻 online
    Webinar poprowadzą:
    Lena Krekora-Szczęsna – Doradca Wyprawkowy "Pani Wyprawka"
    Aneta Ganc - Konsultantka Medyczna PBKM

    W trakcie spotkania porozmawiamy m.in. o:
    ✅ tym, co warto zabrać do szpitala i co się przyda w domu po porodzie
    ✅ potencjale i ograniczeniach komórek macierzystych
    ✅ procedurze zabezpieczenia krwi pępowinowej

    Rejestracja 👇
    https://www.pbkm.pl/oferta-promocyjna/webinar-z-doradca-wyprawkowym-26-01

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2021, 19:03

    _meva_, dobuska lubią tę wiadomość

    Danadana
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Dziewczyny,
    a propos wyprawek to znalazłam darmowy webinar organizowany przez Bank Komórek Macierzystych. Oczywiście, będzie jakaś reklama banku,ale może coś logicznego powiedzą o tych wyprawkach.

    Webinar
    JAK SKOMPLETOWAĆ WYPRAWKĘ?
    📅 26 stycznia 2021 (wtorek)
    ⏱ 17:00
    💻 online
    Webinar poprowadzą:
    Lena Krekora-Szczęsna – Doradca Wyprawkowy "Pani Wyprawka"
    Aneta Ganc - Konsultantka Medyczna PBKM

    W trakcie spotkania porozmawiamy m.in. o:
    ✅ tym, co warto zabrać do szpitala i co się przyda w domu po porodzie
    ✅ potencjale i ograniczeniach komórek macierzystych
    ✅ procedurze zabezpieczenia krwi pępowinowej

    Rejestracja 👇
    https://www.pbkm.pl/oferta-promocyjna/webinar-z-doradca-wyprawkowym-26-01
    Fajne dzięki!!

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
‹‹ 668 669 670 671 672 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ