X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2021, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi w sprawie boli brzucha, trochę się pocieszyłam ;). Monika, ja też bym się umówiła jeszcze na kontrolę do kogoś innego. Oszczędzaj się i mam nadzieję, że szyjka wytrzyma jak najdłużej.

  • _meva_ Autorytet
    Postów: 319 147

    Wysłany: 19 lutego 2021, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    A propos szyjek... mnie co jakiś czas pobolewa właśnie szyjka, czuję takie pulsowanie i czasami kłucie... Zastanawiam się , czy to jest OK czy powinnam przyspieszyć wizytę u doktorki.

    Dana który ty jesteś tydzień teraz?
    Ja czasami też czuję kłucie, pulsowania nie czuję.

  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 19 lutego 2021, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Tak, ja chodziłam do tej pory co 2 tygodnie na wizyty. Zastanawiam się czy się nie umówić do Medicover na wizytę u innego gina. Zawsze to inny sprzęt i inne oko lekarza. Wiadomo, że jakoś błąd pomiaru może być

    Nie chcesz się do Sroki przejść? On jednak ma spore doświadczenie w blizniakach

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 19 lutego 2021, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    Nie chcesz się do Sroki przejść? On jednak ma spore doświadczenie w blizniakach
    Hmm trochę mi tak głupio wyskakiwać teraz z wizytą, jak prowadzę ciążę w innym miejscu. Z drugiej strony jeśli mógłby pomóc 🤔

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 19 lutego 2021, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _meva_ wrote:
    Dana który ty jesteś tydzień teraz?
    Ja czasami też czuję kłucie, pulsowania nie czuję.
    15 tydzień + 2 dni

    Danadana
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 19 lutego 2021, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Hmm trochę mi tak głupio wyskakiwać teraz z wizytą, jak prowadzę ciążę w innym miejscu. Z drugiej strony jeśli mógłby pomóc 🤔
    Ja mysle, ze on nie zwraca uwagi na takie rzeczy :) luzik. Tylko moze byc ciezko sie wbic

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2021, 16:45

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 19 lutego 2021, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Hmm trochę mi tak głupio wyskakiwać teraz z wizytą, jak prowadzę ciążę w innym miejscu. Z drugiej strony jeśli mógłby pomóc 🤔

    Myślę, że nie będziesz pierwszą osobą, która do niego wbija znienacka :)) więc jeśli to Cię uspokoi to się umawiaj:))

    Danadana
  • _meva_ Autorytet
    Postów: 319 147

    Wysłany: 19 lutego 2021, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    15 tydzień + 2 dni

    Jak masz być zdenerwowana to może przyspiesz wizytę dla własnego spokoju.

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 19 lutego 2021, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobuska, na Facebooku kliniki jest info, że Twoje lubuskie dostało dofinansowanie. :)

    Danadana, dobuska lubią tę wiadomość

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 19 lutego 2021, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Dobuska, na Facebooku kliniki jest info, że Twoje lubuskie dostało dofinansowanie. :)
    Powodzenia Dobuska! 🤞🤞🤞🤞

    dobuska lubi tę wiadomość

    Danadana
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 19 lutego 2021, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,a jak to jest z tym dofinansowaniem - myślicie, że moja koleżanka ma szansę je otrzymać, nawet jeśli była już po paru procedurach in vitro, ale w innej klinice i bez dofinansowania?

    Danadana
  • Kassssia Autorytet
    Postów: 400 282

    Wysłany: 19 lutego 2021, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Dziewczyny,a jak to jest z tym dofinansowaniem - myślicie, że moja koleżanka ma szansę je otrzymać, nawet jeśli była już po paru procedurach in vitro, ale w innej klinice i bez dofinansowania?
    To chyba zależy od tego co było przyczyną niepowodzeń tych procedur.
    Różne dofinansowania mają różne obostrzenia, np. minimalna wartość AMH, maksymalny wiek kobiety czy brak uzyskania zdolnych do zapłodnienia komórek jajowych w poprzednich próbach.

    Najlepiej jak umówi się na wizytę ze swoją historią do lekarza - on najlepiej będzie umiał ocenić.

    Danadana lubi tę wiadomość

    l22n9vvj7eq2lufw.png
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 19 lutego 2021, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Hmm trochę mi tak głupio wyskakiwać teraz z wizytą, jak prowadzę ciążę w innym miejscu. Z drugiej strony jeśli mógłby pomóc 🤔

    Zapłacisz za wizytę jak każda inna pacjentka, to co ma być głupio😆

    Ja byłam w ciąży kilka razy w Medicover i się cieszyłam, że nie muszę tam prowadzić ciązy. Moja refleksja jest taka, że tam można prowadzić proste ciąże bez komplikacji. Byłam u trzech lekarzy, wszyscy z polnej, jeden nie potrafił obsługiwać USG i przeprowadził źle badanie, po wizycie do mnie zadzwonił i przeprosił, że mnie nastraszył, bo jak poszłam to on jeszcze raz przeanalizował to badanie i znalazł swój błąd. Drugi mnie nastraszył na samym początku i powiedział, że ciąża bliźniacza to jest bardzo trudna ciąża dla kobiety i dla lekarza i ze mam się nie przyzwyczajać do myśli, że urodzę bliznięta, bo zazwyczaj jedno zanika. Zwiałam do Sroki, który jako jedyny nie panikował, nie straszył. Nie uważam, że on jest najlepszy do prowadzenia ciąży bliźniaczej, ale to powinien być lekarz, który ciąże bliźniacze widzi regularnie, a nie od święta.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2021, 22:32

    Martita92, MonikA_89! lubią tę wiadomość

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 21 lutego 2021, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy przy skręcającej się szyjce, trzeba leżeć głównie na boku czy pozycje siedzące/pół leżące też są ok? Jak na razie staram się wstawać tylko do łazienki, ewentualnie po drodze coś zabiorę z kuchni. No ale w ciągu dnia trochę jednak jestem na pół leżąco i się zastanawiam czy to ok. Natknęłam się na artykuł mamy ginekolog, że leżenie plackiem przez 22h na dobę jest wskazana tylko jak są krwawienia lub sączące się wody. W przeciwnym razie może wyrządzić więcej szkód noz pożytku, np. dziecko będzie mieć asymetrię od ciągłego leżenia na jednym boku, nie wstawi się w kanał a u matki bardzo osłabią się mięśnie, więc będzie ciężko urodzić SN i ogólnie dojść do siebie po porodzie. Zalecała tryb leniwej królowej, czyli bez dźwigania, obowiązków domowych, itp, ale z normalnym chodzeniem po domu czy siedzeniem. Oczywiście więcej leżenia, ale nie non stop. Wrzuciła też kilka linków anglojęzycznych z potwierdzeniem tego oczyma pisała. Mam teraz mętlik w głowie 🙈 Mój dr mówił tylko, że mam więcej leżeć i za tydzień się pokazać. Mąż z kolei panikuje, że zbyt często wstaję do łazienki (czasem co 1.5h). Nie chcę wylądować na Polnej, więc mogę się bardziej postarać i zapuszczać korzenie w łóżku, ale nie chcę też zaszkodzić chłopakom w rozwoju.

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2021, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Dziewczyny, czy przy skręcającej się szyjce, trzeba leżeć głównie na boku czy pozycje siedzące/pół leżące też są ok? Jak na razie staram się wstawać tylko do łazienki, ewentualnie po drodze coś zabiorę z kuchni. No ale w ciągu dnia trochę jednak jestem na pół leżąco i się zastanawiam czy to ok. Natknęłam się na artykuł mamy ginekolog, że leżenie plackiem przez 22h na dobę jest wskazana tylko jak są krwawienia lub sączące się wody. W przeciwnym razie może wyrządzić więcej szkód noz pożytku, np. dziecko będzie mieć asymetrię od ciągłego leżenia na jednym boku, nie wstawi się w kanał a u matki bardzo osłabią się mięśnie, więc będzie ciężko urodzić SN i ogólnie dojść do siebie po porodzie. Zalecała tryb leniwej królowej, czyli bez dźwigania, obowiązków domowych, itp, ale z normalnym chodzeniem po domu czy siedzeniem. Oczywiście więcej leżenia, ale nie non stop. Wrzuciła też kilka linków anglojęzycznych z potwierdzeniem tego oczyma pisała. Mam teraz mętlik w głowie 🙈 Mój dr mówił tylko, że mam więcej leżeć i za tydzień się pokazać. Mąż z kolei panikuje, że zbyt często wstaję do łazienki (czasem co 1.5h). Nie chcę wylądować na Polnej, więc mogę się bardziej postarać i zapuszczać korzenie w łóżku, ale nie chcę też zaszkodzić chłopakom w rozwoju.
    Moja znajoma jak miała skracają szyjkę, też w ciąży bliźniaczej, głównie była w pozycji leżącej i półleżącej. Mogła chodzić do toalety i na balkon. Ale też np jak była jakaś impreza, to szła i była przy stole tak na półleżąco, siedząco. Na pewno nie zaszkodzi, jak do kolejnej wizyty będziesz głównie leżeć, a na wizycie dokładnie wypytaj o zakres ruchu jaki możesz wykonywać w ciągu dnia.

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 21 lutego 2021, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla tych, które mają już bliżej niż dalej przesyłam link do darmowego webinaru dot. przygotowania do porodu, który znalazłam w necie 😊
    https://fb.me/e/5WLrUZlgD

    Ula30 lubi tę wiadomość

    Danadana
  • Dzudi Autorytet
    Postów: 5988 9076

    Wysłany: 21 lutego 2021, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka2304 wrote:
    Dostałam w końcu wyniki kir

    Wykryto haplotyp KIR: Bx
    Wykryto geny KIR: 2DL1, 2DL2, 2DL4norm, 2DL5 (grupa 1), 2DL5 (grupa 2), 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS5, 3
    DL2,3DL3, 3DS1, 2DP1, 3DP1norm, 3DP1var.
    Nie wykryto genów KIR: 2DL3, 2DL4del, 2DS4norm, 2DS4(del-22bp), 3DL1.
    Ktoś może to zinterpretować???

    Piękne kiry, pozazdrościć 😋

    LJOgp2.png

    Starania od 2014r. ☹️

    INVIMED POZNAŃ

    IVF - maj 2021
    Rozpoczęcie stymulacji - 10.05
    PUNKCJA - 21.05 💉
    CRIOTRANSFER - 17.06 blastocysta 4AB 🍀 11dpt - beta <1,2 mIU 💔

    20 LIPIEC21' - transfer blastek 4bb i 3bb 🍀 - 5dpt⏸️, 6dpt - bhcg 24 mIU/ml🍀 8dpt - bhcg 91 mIU/ml🍀 9dpt - bhcg 149mIU/ml🍀 11dpt - bhcg 332,2mIU/ml🍀 13dpt - bhcg 769mIU/ml🍀15dpt - bhcg 2120mIU/ml🍀
    16dpt - pęcherzyk ciążowy 7,7mm z ciałkiem żółtkowym 🍀
    21dpt - bhcg 22tys+ 🍀
    27dpt - 6mm👶 i bijące❤️
    35dpt - 7t5d - 1,26mm👶
    12t5d - 6,5cm 👶 156ud/min ❤️ Chłopak? 💙 I PRENATALNE
    13t6d - 90g 👶
    15t0d - 118g 👶
    17t0d - 177g 👶 SYN 💙
    17t6d - 200g 👶
    21t1d - 423g 👶 II PRENATALNE
    21t6d - 500g 👶
    24t5d - 804g 👶
    26t6d -1100g👶
    30t6d -1650g👶
    32t6d -1900g👶
    34t6d -2500g👶
    36t6d -2750g👶
    38t6d -3400g👶

    Alex
    08.04.2022
    9:04
    3760g ❤️
  • Olka2304 Ekspertka
    Postów: 245 154

    Wysłany: 21 lutego 2021, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzudi wrote:
    Piękne kiry, pozazdrościć 😋
    To szukamy dalej przyczyny naszych niepowodzeń 😑😑

    Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."
    02.06 - 462 g ❤️👧
    08.04- crl 7.1
    30.03 badania prenatalne 👶 crl 5.5 niskie ryzyka
    21.03 👶crl 3.64
    28.02 USG mamy ❤️
    ⏸️30 dc Bhcg 3.02 774,
    ⏸️32 DC bhcg 5.02 1612
    💉 Szczepienia limfocytami
    Rozjechane cytokiny , Kir AA, komórki NK 24,5 %
    ❄️ 13.11.2020 transfer nieudany
    Transfer 17.08.2020 - nieudany
    💉in vitro - sierpień 2020
    ⛔Mutacja C677T , PAI I

    zi13hqvka2bu7x6k.png
  • Kassssia Autorytet
    Postów: 400 282

    Wysłany: 21 lutego 2021, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy wy miałyście na wynikach z badań prenatalnych (ja robiłam usg+pappa) określone ryzyko preeklamsji przed 37 tygodniem ciąży?

    l22n9vvj7eq2lufw.png
  • Asiulka84 Autorytet
    Postów: 2289 1833

    Wysłany: 21 lutego 2021, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Dziewczyny, czy przy skręcającej się szyjce, trzeba leżeć głównie na boku czy pozycje siedzące/pół leżące też są ok? Jak na razie staram się wstawać tylko do łazienki, ewentualnie po drodze coś zabiorę z kuchni. No ale w ciągu dnia trochę jednak jestem na pół leżąco i się zastanawiam czy to ok. Natknęłam się na artykuł mamy ginekolog, że leżenie plackiem przez 22h na dobę jest wskazana tylko jak są krwawienia lub sączące się wody. W przeciwnym razie może wyrządzić więcej szkód noz pożytku, np. dziecko będzie mieć asymetrię od ciągłego leżenia na jednym boku, nie wstawi się w kanał a u matki bardzo osłabią się mięśnie, więc będzie ciężko urodzić SN i ogólnie dojść do siebie po porodzie. Zalecała tryb leniwej królowej, czyli bez dźwigania, obowiązków domowych, itp, ale z normalnym chodzeniem po domu czy siedzeniem. Oczywiście więcej leżenia, ale nie non stop. Wrzuciła też kilka linków anglojęzycznych z potwierdzeniem tego oczyma pisała. Mam teraz mętlik w głowie 🙈 Mój dr mówił tylko, że mam więcej leżeć i za tydzień się pokazać. Mąż z kolei panikuje, że zbyt często wstaję do łazienki (czasem co 1.5h). Nie chcę wylądować na Polnej, więc mogę się bardziej postarać i zapuszczać korzenie w łóżku, ale nie chcę też zaszkodzić chłopakom w rozwoju.
    Monia mi sie szyjka zaczela skracać jakos kolo 7 miesiaca i od 8 mialam zakaz sprzatania, dźwigania, moglam chodzic na krotkie spacery ale tez duzo odpoczywac no i juz nie moglam ćwiczyć. Nie wiem jak przy ciazy blizniaczej, mysle ze faktycznie do wizyty poleniuchuj i zobaczysz jak sytuacjai wtedy tez zapytasz lekarza. I nie czytaj za duzo w internecie bo sie bedziesz nakrecac niepotrzebnie.

    zi13sek28nq2a06c.png

    mhsv9vvjjd21ilfh.png
    ~~~~~~~~
    IV procedury in vitro - bez sukcesu
    Zostały nam❄❄
    ~~~~~~~~~
    AMH - 0,91(poprawa na 1,95)
    MTHFR 1298A-C - homo
    PAI-1 - hetero
    NK - 21%
    ASA - 1:10
    ANA - ujemne
    ▪przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej
    ▪endometrioza 1 stopień

    "Dopóki oddycham nie tracę nadziei"
‹‹ 696 697 698 699 700 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ