X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 23 lutego 2021, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! Pozazdrościć. Nasze są obie temperamentne i iskry lecą;) śpią raz lepiej, raz gorzej, trochę choruja, na szczęście nic powaznego. Energia je ciągle rozsadza, a rodzice padają od samego patrzenia;)

    Anna Ka lubi tę wiadomość

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Kassssia Autorytet
    Postów: 400 282

    Wysłany: 24 lutego 2021, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Ja to słyszałam u siebie w przychodni, że po 21 t.c. położna z przychodni raz w tygodniu przychodzi na szkolenie ;). A tak w ogóle to czuję już ruchy 😍. Od kilku dni. To na pewno to i jest super ❤. Dziewczyny. Jak Wam lekarz liczy t.c.? Bo u mnie na podstawie USG, nie wiem czemu. Byłam wczoraj na wizycie, z terminu OM to było 17+3 (stopka mi źle liczy), a doktor wpisuje 17+5. I tak cały czas, na każdej wizycie zawyża mi te dni (maluch jest trochę większy)
    Super, że już czujesz ruchy <3 ja nie mogę się już tego doczekać!
    Co do liczenia wieku ciąży to u mnie w karcie ciąży mam wpisany termin porodu wg pierwszej wizyty usg gdzie lekarka mierzyła długość CRL i tam wyszło 3dni więcej niż według OM. Natomiast na wszystkich wydrukach usg mam wpisany wiek wg ostatniej miesiączki - pewnie tak wpisała do systemu i tak już zostało.
    Żeby było ciekawiej wg pomiarów na prenatalnych - CRL + obwód główki wyszło 7 dni więcej niż wg OM.
    Stwierdziłam, że ten wiek chyba jest orientacyjną wartością :)

    Ula30 lubi tę wiadomość

    l22n9vvj7eq2lufw.png
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 24 lutego 2021, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam liczone wg daty ostatniej miesiączki i tak i jest też wymiar kosmity ;) więc mi się to nachodzi. Ciekawi mnie jedynie, że ja miałam podany 5-dniowy zarodek...a tego nie uwzględniają 😆

    Dziś mam wizytę... 😬

    Danadana
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 24 lutego 2021, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dadana, kciuki za wizytę! 😘✊ Daj znać jak wyjdziesz

    Co do wieku ciąży, to mój dr też liczy wg OM. Miałam transfer 3 dniowych zarodków w 17dc, więc idealnie się wpasowałam w cykle 28-dniowe :P Na prenatalnych chłopcy byli o tydzień starsi, a teraz się to wyrównało i idą równo z terminem wyliczonym wg OM. W sumie tydzień temu dr był nawet w szoku, że mają już po 950g, bo zwykle bliźnięta są nieco mniejsze 😁 Powiedział jeszcze, że drugi moment wolniejszego wzrostu przy bliźniętach jest po 30tc. Mam nadzieję, że chłopaki też to oleją i będą koksować dalej 😅

    Witam się w 3 trymestrze i rozpoczętym 28tc. Jak dobijemy do 30tc, to może się nieco uspokoję 🙏

    Danadana, Kassssia lubią tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 24 lutego 2021, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dadana za wizytę ✊✊

    Monia gratuluję wkroczenia w 3 trymestr 😁 ja też do 32 odliczam żeby się uspokoić, a już po 32 tyg marzyłam żeby pomału wyszły;p
    A w szpitalu po urodzeniu wszyscy także byli w szoku że bliźniaki takie duże;)

    Danadana lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2021, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dana, czekamy na info z wizyty 🙂. Monika, już ostatnia prosta! Z górki będzie :). Kasia, jeszcze kilka tygodni i też będziesz czuła. Szybko Ci lecą tygodnie? Mi ogólnie szybko, ale jak tak całościowo patrzę to zawsze mam "ojej, dopiero 18, jakbym chciała żeby już był 28" :D. Ale ogólnie to mam wrażenie, że jeszcze wczoraj liczyłam "byle do 12" :p.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2021, 16:39

    Danadana lubi tę wiadomość

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 24 lutego 2021, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już jestem po- wszystko, na szczęście, okej i w porządalu👌👌😍
    Umówiłam się już na połówkowe,bo do tej doktor, do której chciałam iść są jakieś turbo dalekie terminy. Badanie mogłaby zrobić też moja lekarka,ale ma taką zasadę, że na połówkowe wysyła gdzie indziej,żeby drugi lekarz spojrzał - podoba mi się takie podejście. Jutro mam rozmowę z położną,a od 20 tyg zaczynam kupować 😂

    lukaszkowa, Kassssia, lindalia, MonikA_89!, dobuska lubią tę wiadomość

    Danadana
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2021, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Już jestem po- wszystko, na szczęście, okej i w porządalu👌👌😍
    Umówiłam się już na połówkowe,bo do tej doktor, do której chciałam iść są jakieś turbo dalekie terminy. Badanie mogłaby zrobić też moja lekarka,ale ma taką zasadę, że na połówkowe wysyła gdzie indziej,żeby drugi lekarz spojrzał - podoba mi się takie podejście. Jutro mam rozmowę z położną,a od 20 tyg zaczynam kupować 😂
    Suuuper 🙂. Kiedy masz połówkowe? Ja się umówiłam na 16.03, to będzie 20+4t.c.

    Danadana lubi tę wiadomość

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 24 lutego 2021, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na 30/03, to będzie 20 tydzień + 6 dzień. :)) A dokąd idziesz? Ja do centrum Drews do dr Hamid. 😊

    Danadana
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 24 lutego 2021, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Ja na 30/03, to będzie 20 tydzień + 6 dzień. :)) A dokąd idziesz? Ja do centrum Drews do dr Hamid. 😊
    Robiłam pierwsze prenatalne i połówkowe w Centrum Drews :) Byłam u dwóch różnych lekarzy i wyszłam bardzo zadowolna. Super sprzęt mają, wszystko ładnie widać na dodatkowym monitorze. No i lekarze dokładnie omawiali każdą część ciała maluszków. 15/03 mam umówione trzecie prenatalne, mam nadzieję, że uda się jakieś ładne zdjęcie zrobić, bo na połówkowych chłopaki się zbuntowały i tak jak ładnie pozowali do mierzenia, tak na słowo "zdjęcie" odwrócili się tyłkiem 😅. Dr chciał mi tez nagrać filmik (miałam że sobą pendrive), ale niestety nie chcieli współpracować.

    Coraz bliżej piątek 😱 Zejdę na zawał przed tą wizytą

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2021, 20:25

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 24 lutego 2021, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Robiłam pierwsze prenatalne i połówkowe w Centrum Drews :) Byłam u dwóch różnych lekarzy i wyszłam bardzo zadowolna. Super sprzęt mają, wszystko ładnie widać na dodatkowym monitorze. No i lekarze dokładnie omawiali każdą część ciała maluszków. 15/03 mam umówione trzecie prenatalne, mam nadzieję, że uda się jakieś ładne zdjęcie zrobić, bo na połówkowych chłopaki się zbuntowały i tak jak ładnie pozowali do mierzenia, tak na słowo "zdjęcie" odwrócili się tyłkiem 😅. Dr chciał mi tez nagrać filmik (miałam że sobą pendrive), ale niestety nie chcieli współpracować.

    Coraz bliżej piątek 😱 Zejdę na zawał przed tą wizytą
    Ja w sumie na każdym USG mam omawiane części ciała, łącznie z kośćmi stóp i przyrodzeniem szanownego delikwenta 😂 ale cieszy mnie to, że ktoś inny na to spojrzy. To fajnie, że byłaś zadowolona - to najważniejsze! 😊

    Trzymam kciuki za wizytę 🤞🤞🤞🤞🤞🤞

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

    Danadana
  • Kassssia Autorytet
    Postów: 400 282

    Wysłany: 24 lutego 2021, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Dana, czekamy na info z wizyty 🙂. Monika, już ostatnia prosta! Z górki będzie :). Kasia, jeszcze kilka tygodni i też będziesz czuła. Szybko Ci lecą tygodnie? Mi ogólnie szybko, ale jak tak całościowo patrzę to zawsze mam "ojej, dopiero 18, jakbym chciała żeby już był 28" :D. Ale ogólnie to mam wrażenie, że jeszcze wczoraj liczyłam "byle do 12" :p.
    U mnie ten czas to różnie. Jak jestem po wizycie u lekarza to pierwsze dni lecą szybko, ale jak się zbliża czas do kolejnej wizyty to zaczynam się denerwować i dzień za dniem strasznie mi się dłużą.
    Ale powoli czuję już, że zaczyna się drugi trymestr. Od trzech dni żadnych mdłości i mam tyle energii - może jeszcze ta ładna pogoda przy tym pomaga :)

    Ula30, Danadana lubią tę wiadomość

    l22n9vvj7eq2lufw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2021, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogoda jest super, w końcu 🙂. Zaczęłam trochę więcej się ruszać i spacerować. No i ograniczam słodycze bo już 3kg na plusie jestem 😀. Dana, ja połówkowe mam w Szczecinie ;).

    Danadana lubi tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 25 lutego 2021, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzudi wrote:
    Jestem pacjentką, ale stymulowana byłam do grudnia i postanowiliśmy że wrócimy już typowo pod ivf. Mam nadzieję, że uda się z dofinansowaniem 😁
    To ja myślę, że się uda. Trzymam kciuki! :)
    Ja tez czekam, aż w ogóle ruszy kwalifikacja w Lubuskiem. Już zaczynam być rozdrażniona, bo że w tym cyklu się nie uda zacząć, to już się pogodziłam, ale żeby chociaż w kolejnym się udało!:(
    Szczególnie, że wszystkie badania zrobione i ich ważność jest limitowana. :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2021, 13:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2021, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejne cztery tygodnie za nami :) Gabi wazy ok 1300 g, szyjka długa. Nie ma ryzyka przedwczesnego porodu, a nawet gdyby coś się wydarzyło, Dr powiedział, ze od 28 tygodnia ciąży „dzieci już są nasze” :) dostałam dziś zastrzyk z immunoglobuliny, a za dwa tygodnie mam się zaszczepić na krztusiec. Kolejna wizyta za miesiąc. Swoją drogą mała tak kopie, że nawet podczas usg dawała się ostro we znaki 😂🙈

    Kassssia, MonikA_89!, dobuska lubią tę wiadomość

  • Aniaaaa Ekspertka
    Postów: 260 61

    Wysłany: 25 lutego 2021, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napiszcie proszę jak to jest...biorąc prolutex i estrofem jestem w stanie dostać okres ? Czy dopiero wtedy jak odstawia się leki to po kilku dniach sama się pojawi?

  • Martita92 Autorytet
    Postów: 638 656

    Wysłany: 25 lutego 2021, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaaa wrote:
    Napiszcie proszę jak to jest...biorąc prolutex i estrofem jestem w stanie dostać okres ? Czy dopiero wtedy jak odstawia się leki to po kilku dniach sama się pojawi?
    U mnie zawsze po odstawieniu ok. 2-3 dni

    08 - 2016 rozpoczęcie starań;
    06 - 2018 rozpoczęcie leczenia w InVimed
    19-10-2018 kriotransfer - nieudany
    21-11-2018 II kriotransfer - udany
    17-12-2018 bijące serduszko
    21-08-2019 przychodzi na świat Helenka
    16-07-2020 kriotransfer - nieudany
    17-08-2020 kriotransfer - udany
    28-04-2021 przychodzi na świat Antonina
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 26 lutego 2021, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaaa wrote:
    Napiszcie proszę jak to jest...biorąc prolutex i estrofem jestem w stanie dostać okres ? Czy dopiero wtedy jak odstawia się leki to po kilku dniach sama się pojawi?
    Po nieudanym transferze, biorąc prolutex i besins, miałam kiedyś plamienia 2-3 dni przed planowaną betą. Rozkręciło się porządnie dopiero jak odstawiłam leki

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 26 lutego 2021, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff szyjka dzisiaj miała 27mm i dr powiedział, że jest super. Kamień z serca! Za ok 2 tyg kontrola. Oczywiście dalej mam się bardzo oszczędzać, więc poleguję na kanapie cały dzień i pozwalam mężowi się rozpieszczać :) Byle dotrwać do 34tc 💪

    lukaszkowa, Asiemka, Kassssia, Asiulka84, Karr lubią tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2021, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzisiaj impreza w brzuchu 😀.

‹‹ 698 699 700 701 702 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ