X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Ja też tak miałam w pewnym momencie. To jest właśnie to, o czym pisały Dziewczyny - każda z nas chce jak najszybciej być u celu,a tu potrzeba czasu i cierpliwości. Może dlatego też taki spokój wewnętrzny :) wg mnie bardzo dobrze. Na pewno stres i niepokój nie są sprzymierzeńcami w tej walce, więc lepiej mieć wy*****. 😁
    Ładnie powiedziane, bo ja właśnie mam tak trochę w*******🤣

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka84 wrote:
    Wiesz nie wiem jakie relacje masz ze swoim lekarzem, ja mojego poinformowałam odrazu jak mi zaczely wody odchodzic bo tez nie wiedzialam jak dlugo czekac no ale u mnie szybko pojawily sie skurcze wiec sie dlugo nie zastanawialam i jechalamdo szpitala. U mnie tez teoche inaczej bo moj lekarz jest z Polnej dlatego dalam mu znac ze rodze i to bo na plus bo caly czas monitorowal sytuacje dzwonil dopytywal jak przebiega akcja. Rozumiem ze czekacie az zaczna sie skurcze
    Mój lekarz nie pracuje na Polnej, nawet nie mam do niego numeru 🤔

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia89 wrote:
    Hej dziewczyny mam powtórkę bety

    136,90 (przyrost 134%)
    Poszłaś piecem!❤🙊

    gosia89 lubi tę wiadomość

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia wrote:
    Cześć, melduje się ! Ja już w domu, po punkcji. Wyszło 6 dojrzałych komórek, myślałam, że uda się więcej, bo pobrali 9, a na podglądzie 2 dni temu było ich koło 15. Nie wiem, czy się cieszyć, czy smucić, ale nic się już nie zmieni. Hodowla do przyszłego tygodnia, Sroka mówił, że koło czwartku będą dzwonić co i jak.
    Trzymam za Wasze porody! Oby Maluszki nie sprawiały problemów i szybko do Was przyszły ✊ ❤️
    Mam nadzieję, że czujesz się dobrze po punkcji :*
    Mocno trzymam kciuki za silne zarodki ✊🍀✊🍀

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia89 wrote:
    Hej dziewczyny mam powtórkę bety

    136,90 (przyrost 134%)
    Super! Gratulacje :)

    gosia89 lubi tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Powiem Ci, że to taki kopniak w moją kobiecość. Coś w tym jest.
    Mąż był pełen nadziei, a mój organizm nawalił na tak podstawowym etapie :/
    Mysle, że niepotrzebnie się obwiniasz. Twój organizm jest stworzony, żeby produkować jedno-dwa jajka na miesiąc, a nie 15. Nic dziwnego, że dostał pierdolca i nie wiedział ile w końcu tych jajek potrzeba do produkcji. To po prostu kwestią dawki i nowego planu. Jak widzimy tutaj, takie sytuacje zdarzają się dość często.
    A mąż niech nie będzie taki mądry, przypomnij mu ile lat Ty miałaś nadzieję, że mu się morfologia poprawi.😋 Facety!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Dobuska- dobre podejście! Gosia, ładny przyrost. Powtarzasz jeszcze czy umawiasz się na USG?

    Jestem umowiona na poniedziałek bo chce L4, myślę, że tym razem mi da bez problemu, chociaz z nim nic nie wiadomo. Więc przy okazji zrobię bete w klinice. Tylko ponoć nie powinno się robić w różnych labo wiec sama niewiem.

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia czy maz moze byc z Tobą teraz?

    Ja mam dzis tez taka wkretke smutna, ze nie wiem jak przezyje to, ze moj maz bedzie musial opuscic szpital 2h po porodzie i zostaje się samą na dwa dni. Wiem, ze trzeba zagryzc zęby i w ogole, ze dziewczyny dają rade ale dla mnie to jest dramat. Licze, ze jeszcze się cos zmieni :(

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Mysle, że niepotrzebnie się obwiniasz. Twój organizm jest stworzony, żeby produkować jedno-dwa jajka na miesiąc, a nie 15. Nic dziwnego, że dostał pierdolca i nie wiedział ile w końcu tych jajek potrzeba do produkcji. To po prostu kwestią dawki i nowego planu. Jak widzimy tutaj, takie sytuacje zdarzają się dość często.
    A mąż niech nie będzie taki mądry, przypomnij mu ile lat Ty miałaś nadzieję, że mu się morfologia poprawi.😋 Facety!

    u mnie było ok 25 pęcherzyków, wyjęli 18 jajek, a tylko 11 się do czegoś nadawało i embriolodzy określili je jako "słabej jakości" i też byłam zdziwiona;) z tych słabeuszy mam obecnie dwie mocarne córki, więc well:)

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Super! Gratulacje :)


    A Ty jak???

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Mam nadzieję, że czujesz się dobrze po punkcji :*
    Mocno trzymam kciuki za silne zarodki ✊🍀✊🍀
    Dziękuje, Monia! Nie jest tak źle, wszystko przecież da się znieść ;) Wyczekuję czwartku.
    Mam nadzieje, że z obstawą leków na te moje immuno coś się zadzieje po transferze.
    A Wy trzymajcie się tam na Polnej! ❤️
    Coś poszło do przodu?

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Monia czy maz moze byc z Tobą teraz?

    Ja mam dzis tez taka wkretke smutna, ze nie wiem jak przezyje to, ze moj maz bedzie musial opuscic szpital 2h po porodzie i zostaje się samą na dwa dni. Wiem, ze trzeba zagryzc zęby i w ogole, ze dziewczyny dają rade ale dla mnie to jest dramat. Licze, ze jeszcze się cos zmieni :(
    Mąż dopiero na poród może przyjechać. Jestem znów na 5-os sali czekając na skurcze, które coś nie chcą nadejść

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    A Ty jak???
    Zrobiłam sobie dłuższy spacer po oddziale z nadzieją, że coś się ruszy. Jak chodziłam to spinał mi się brzuch tak, że aż bolał no i wody cały czas ciekną. Skurczy jeszcze nie mam albo nie wiem że to są właśnie one, bo chłopcy tak walą główkami w szyjkę i kopią w przeponę, że zgłupiałam 😅
    Podniosłam sobie wyżej zagłówek łóżka, żeby grawitacja podziałała, szczypię sutki. Nie wiem co jeszcze zrobić. Po schodach mi nie kazali chodzić, bo pytałam 😜

    dobuska, Marzycielka7, kate2friend lubią tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia wrote:
    Dziękuje, Monia! Nie jest tak źle, wszystko przecież da się znieść ;) Wyczekuję czwartku.
    Mam nadzieje, że z obstawą leków na te moje immuno coś się zadzieje po transferze.
    A Wy trzymajcie się tam na Polnej! ❤️
    Coś poszło do przodu?
    Uda się, będę trzymać kciuki do białości 😘 Będziesz miała świeży transfer czy crio w kolejnym cyklu?

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Mysle, że niepotrzebnie się obwiniasz. Twój organizm jest stworzony, żeby produkować jedno-dwa jajka na miesiąc, a nie 15. Nic dziwnego, że dostał pierdolca i nie wiedział ile w końcu tych jajek potrzeba do produkcji. To po prostu kwestią dawki i nowego planu. Jak widzimy tutaj, takie sytuacje zdarzają się dość często.
    A mąż niech nie będzie taki mądry, przypomnij mu ile lat Ty miałaś nadzieję, że mu się morfologia poprawi.😋 Facety!
    O nie! Ja się zle wyrazilam! Mój mąż się gniewa jak ja się obwiniam. On mi powtarza, że ja nie jestem nic winna, a to ja miałam wkręty typu „nie mówisz, a pewnie tak myślisz”🤣
    Baba na hormonach...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2021, 15:38

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Zrobiłam sobie dłuższy spacer po oddziale z nadzieją, że coś się ruszy. Jak chodziłam to spinał mi się brzuch tak, że aż bolał no i wody cały czas ciekną. Skurczy jeszcze nie mam albo nie wiem że to są właśnie one, bo chłopcy tak walą główkami w szyjkę i kopią w przeponę, że zgłupiałam 😅
    Podniosłam sobie wyżej zagłówek łóżka, żeby grawitacja podziałała, szczypię sutki. Nie wiem co jeszcze zrobić. Po schodach mi nie kazali chodzić, bo pytałam 😜
    Ponoc cieply prysznic i lewatywa dobrze dzialaja - nie to zebym polecała :D

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Uda się, będę trzymać kciuki do białości 😘 Będziesz miała świeży transfer czy crio w kolejnym cyklu?
    Dziękuje😘 W kolejnym cyklu. Na świeży się nie zgodzili, bo mam przepisany Accofil i Intralipid, a ponoć to byłoby za dużo na raz z lekami do stymulacji.
    Poza tym, ponoć za wysoki progesteron.
    Spaceruj, spaceruj, oby coś ruszyło! Nie znam się kompletnie na tym, co może przyspieszyć poród, ale jak ma przyjść, to w swoim tylko odpowiednim momencie :) Będzie dobrze!

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Monia czy maz moze byc z Tobą teraz?

    Ja mam dzis tez taka wkretke smutna, ze nie wiem jak przezyje to, ze moj maz bedzie musial opuscic szpital 2h po porodzie i zostaje się samą na dwa dni. Wiem, ze trzeba zagryzc zęby i w ogole, ze dziewczyny dają rade ale dla mnie to jest dramat. Licze, ze jeszcze się cos zmieni :(
    A to teraz mąż może być przy porodzie? Nie nadążam. Ale ja pewnie miałabym tak jak Ty :(

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi na wizycie okazało się, że moje pęcherze popękały i zostawiły sporo płynu, stąd ten brzuch balon. W 1/2 dniu cyklu sprawdzimy czy woda zeszła i lekarz zdecyduje czy zaczynamy teraz czy przekładamy na kolejny cykl. Moje jajniki ruszyły niestety trochę za późno. Mam delikatną wersję hiperki.
    Oprócz Puregonu dostałam też Lamettę.

    lukaszkowa, dobuska lubią tę wiadomość

  • ZielonaPaprotka Autorytet
    Postów: 1513 1762

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie beta 2,99 w 11 dpt dwóch trzydniowcow . Zaczynam przygodę w innej klinice, żałuje tylko że tyle razy tutaj próbowałam. Może gdzie indziej mi pomogą. Napewno dam znać jeżeli się uda. Dzięki za wszystko dziewczyny, trzymajcie się i powodzenia ❤️

    beta 6dpt 70 7dpt 130 9dpt 461 11dpt 1414 16dpt 18 360 19dpt 33 750 25 dpt jest ❤️ 30 dpt są ❤️❤️
    Dwa ❄️❄️ czekają 8599xzkrxp12ener.png
‹‹ 809 810 811 812 813 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ