X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • Marzycielka7 Autorytet
    Postów: 791 466

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    A mi się włączył tryb: a niech się dzieje co chce.

    Jakoś tak nie ekscytuję się na myśl o kolejnej stymulacji, jak na myśl o pierwszej. Może to strach przed tym, że znowu nic nie wyhoduję? Głupio tak zawalić na takim etapie...
    Miałyście tak? Czy tylko ja jestem taki ignorant?
    Jakby mi teraz ktoś powiedział, że nie zrobię stymulacji w tym miesiącu to bym nie rozpaczała już.

    A może to dobrze, że jestem taka spokojna?🤔

    Ja mam podobnie
    Pomimo tego ze się cieszę na wizyty to juz nie myśle ze się uda bo wiem ze jak coś pójdzie nie tak to znów będzie rozpacz i psycha siądzie 😟
    Teraz obrałam myślenie ze mamy trzy próby i miejmy nadzieje ze któraś się powiedzie a jak nie to będziemy wiedzieli i czuli ze zrobiliśmy wszystko co mogliśmy
    Nasze małżeństwo jest dla nas mega ważne i tez byśmy nie chcieli się zapętlić tak by zatracić siebie

    dobuska lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaPaprotka wrote:
    Powtórzę jutro, żeby wiedzieć o co chodzi
    Paprotka, ja bym spróbowała, żeby chociaż przekonać się, że coś tam się zadziało, a nie równiutkie 0. Nawet jak nie wyjdzie, będzie to jakaś dodatkowa informacja, która może przyda się w nowej klinice. Oby zmiana była pomyślna, trzymam kciuki za to z całego serca! 😘 ✊🍀

    ZielonaPaprotka lubi tę wiadomość

  • ZielonaPaprotka Autorytet
    Postów: 1513 1762

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia wrote:
    Paprotka, ja bym spróbowała, żeby chociaż przekonać się, że coś tam się zadziało, a nie równiutkie 0. Nawet jak nie wyjdzie, będzie to jakaś dodatkowa informacja, która może przyda się w nowej klinice. Oby zmiana była pomyślna, trzymam kciuki za to z całego serca! 😘 ✊🍀
    Dziękuje ❤️

    beta 6dpt 70 7dpt 130 9dpt 461 11dpt 1414 16dpt 18 360 19dpt 33 750 25 dpt jest ❤️ 30 dpt są ❤️❤️
    Dwa ❄️❄️ czekają 8599xzkrxp12ener.png
  • Gosiaczek:* Koleżanka
    Postów: 57 17

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaPaprotka wrote:
    Powtórzę jutro, żeby wiedzieć o co chodzi

    Daj znać! Może jeszcze będzie stanie się cud? :) Dużo historii takich czytałam :D
    Kurczę trzymam mocno kciuki!

    ZielonaPaprotka lubi tę wiadomość

    Starania od końca 2019r.
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Zrobiłam sobie dłuższy spacer po oddziale z nadzieją, że coś się ruszy. Jak chodziłam to spinał mi się brzuch tak, że aż bolał no i wody cały czas ciekną. Skurczy jeszcze nie mam albo nie wiem że to są właśnie one, bo chłopcy tak walą główkami w szyjkę i kopią w przeponę, że zgłupiałam 😅
    Podniosłam sobie wyżej zagłówek łóżka, żeby grawitacja podziałała, szczypię sutki. Nie wiem co jeszcze zrobić. Po schodach mi nie kazali chodzić, bo pytałam 😜

    No ja zawsze słyszałam, że seks, szampan i ciepła kąpiel na przyspieszenie porodu, ale może być Ci to ciężko tam zorganizować;)

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    No ja zawsze słyszałam, że seks, szampan i ciepła kąpiel na przyspieszenie porodu, ale może być Ci to ciężko tam zorganizować;)
    😅😂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paprotka przykro mi :(. Ale cieszę się, że masz plan i będziesz dalej walczyć. Mi zmiana kliniki po 3 procedurze przyniosła sukces, mam nadzieję że u Ciebie też tak będzie. Nie poddawaj się!

    ZielonaPaprotka lubi tę wiadomość

  • wioleta16 Znajoma
    Postów: 19 10

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sosenka wrote:
    Hej. Leczę się u doktora Sroki, u dr Szymczak byłam raz prywatnie poza kliniką. Również zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Rozumiem Twój entuzjazm. Byłam trzy dni temu na pierwszej wizycie i też wyszłam jakoś dziwnie uskrzydlona. Może to świadomość, że coś się do przodu rusza.
    Dziewczyny, fajnie się czyta wasze historie. Dodajecie sił i nadziei.

    Hej, dziekuje :) to dopiero pierwsza wizyta u dr Sroki jak rozumiem? Nad nim też się zastanawiałam, ale jakoś finalnie przekonały mnie opinie na znanym o dr Szymczak. Tak, to chyba dokładnie to poczucie, że jakiś krok do przodu jest w tym wszystkim tak działa :) I faktycznie jak tutaj czytam, że jedna za drugą już rodzą, to mega motywujące!

    Sosenka lubi tę wiadomość

    Rozpoczęcie leczenia w invimed Poznań - 04.2021
  • wioleta16 Znajoma
    Postów: 19 10

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzycielka7 wrote:
    My tez jesteśmy po pierwszej wizycie u Pani doktor 🤗
    Tak samo jak na Tobie na nas zrobiła również pozytywne wrażenie
    Co prawda mieliśmy juz wcześniej wiele badań a we wtorek jedziemy na wymazy i później juz chyba zaczniemy stymulację 😃
    Kariotypy kazała Wam robić ?

    Nie, na razie cała lista innych badań, bo my w zasadzie żadnych jeszcze nie robiliśmy, więc może dlatego. Kariotypy to chyba do in vitro się robi? Wy szykujecie się do procedury jak rozumiem? Ja cały czas się łudzę, że może jakaś drobna blokada jest u nas i dlatego nie wychodzi, więc jeszcze mam nadzieję, że uda się naturalnie, choć oswajam się z myślą o tym, że może w końcu trzeba będzie podejśc do in vitro, zaczęłam w tym celu już nieco ograniczać wydatki, bo zawsze lepiej być przygotowanym finansowo. Jakie u Was jest wskazanie do in vitro jeśli mogę zapytać?

    Marzycielka7 lubi tę wiadomość

    Rozpoczęcie leczenia w invimed Poznań - 04.2021
  • wioleta16 Znajoma
    Postów: 19 10

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona Paprotka przykro mi, że się nie udało :(

    Monika, mocno trzymam kciuki za przebieg porodu i szybkie, szczęśliwe rozwiązanie. Jestem tutaj nowa, ale już się nakręciłam jak czytam Twoją historię:) Widziałam po stopce, że długa droga za wami, cudownie że się udało i od razu bliźnięta😍 Co mówią lekarze? Będą rozwiązywać ciążę ze względu na te sączące się wody?

    ZielonaPaprotka lubi tę wiadomość

    Rozpoczęcie leczenia w invimed Poznań - 04.2021
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    A mi na wizycie okazało się, że moje pęcherze popękały i zostawiły sporo płynu, stąd ten brzuch balon. W 1/2 dniu cyklu sprawdzimy czy woda zeszła i lekarz zdecyduje czy zaczynamy teraz czy przekładamy na kolejny cykl. Moje jajniki ruszyły niestety trochę za późno. Mam delikatną wersję hiperki.
    Oprócz Puregonu dostałam też Lamettę.
    O ludzie! A na kiedy wstępnie wypada Ci @?

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona Paprotka ogromnie mi przykro, ale tez bym powtórzyła betę. Oczywiście nie chodzi mi o to, by Cię nakręcać, bo niestety 11 dpt to już poooozno, ale to może być informacja dla Ciebie i nowego lekarza.
    Myślę, że ta zmiana to dobra decyzja❤️

    ZielonaPaprotka lubi tę wiadomość

  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia żeby się coś zaczęło dziać ✊✊ A pytałaś czy mają jakiś plan na Ciebie, czy każą Ci tak czekać?

    Paprotko ja bym też powtórzyła z ciekawością ta betę, ja przy każdym nieudanym miałam okrągłe zero, więc wychodzi że przynajmniej jakaś próba implementacji u Ciebie była, a wcześniej jak u Ciebie z betą bywało?

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    O ludzie! A na kiedy wstępnie wypada Ci @?
    Doktor określił, że między środą a piątkiem 😅 czułam, że tak to się może skończyć i mogę nie zacząć w tym cyklu. Zobaczymy czy woda będzie schodzić.

  • Marzycielka7 Autorytet
    Postów: 791 466

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    No ja zawsze słyszałam, że seks, szampan i ciepła kąpiel na przyspieszenie porodu, ale może być Ci to ciężko tam zorganizować;)
    No dla Moni teraz to chyba picollo 😁🍾

    MonikA_89!, Danadana lubią tę wiadomość

  • Marzycielka7 Autorytet
    Postów: 791 466

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wioleta16 wrote:
    Nie, na razie cała lista innych badań, bo my w zasadzie żadnych jeszcze nie robiliśmy, więc może dlatego. Kariotypy to chyba do in vitro się robi? Wy szykujecie się do procedury jak rozumiem? Ja cały czas się łudzę, że może jakaś drobna blokada jest u nas i dlatego nie wychodzi, więc jeszcze mam nadzieję, że uda się naturalnie, choć oswajam się z myślą o tym, że może w końcu trzeba będzie podejśc do in vitro, zaczęłam w tym celu już nieco ograniczać wydatki, bo zawsze lepiej być przygotowanym finansowo. Jakie u Was jest wskazanie do in vitro jeśli mogę zapytać?

    W sumie wszedzie zawsze było napisane niepłodność idiopatyczna
    Ale mam jeden jajowod drożny i AMH niepowalające😏
    Mąż wyniki ok
    Ale mimo to się nie udaje 😫

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Mi koleżanka mówiła, że najważniejsze to nie leżeć tylko właśnie coś robić :DD chodzić, kucać, trochę poskakać na piłce. Masz opcje piłki?

    Ja myślę, że do czasu Twojego porodu, Lukaszkowa, jeszcze się to zmieni. Chociaż myślę, że Ty po porodzie będziesz tak zmęczona,że będziesz chciała święty spokój 😄 znajome mi zawsze mówiły, że po porodzie jak już zabiorą dziecko na badania/zaśnie itd to po prostu śpij, póki można.
    Na porodówce jest piłka, ale na oddziale nie bardzo jest możliwość.

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Malowana lala Koleżanka
    Postów: 119 12

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wioleta16 wrote:
    Nie, na razie cała lista innych badań, bo my w zasadzie żadnych jeszcze nie robiliśmy, więc może dlatego. Kariotypy to chyba do in vitro się robi? Wy szykujecie się do procedury jak rozumiem? Ja cały czas się łudzę, że może jakaś drobna blokada jest u nas i dlatego nie wychodzi, więc jeszcze mam nadzieję, że uda się naturalnie, choć oswajam się z myślą o tym, że może w końcu trzeba będzie podejśc do in vitro, zaczęłam w tym celu już nieco ograniczać wydatki, bo zawsze lepiej być przygotowanym finansowo. Jakie u Was jest wskazanie do in vitro jeśli mogę zapytać?
    Jesteś już po wizycie? Ja mam w maju pierwsza wizytę. Jak długo się staracie? Wiadomo dlaczego się nie udaje? U mnie powodem jest to że pęcherzyki nie pękają. Też chcielibyśmy aby udało się naturalne.

  • Malowana lala Koleżanka
    Postów: 119 12

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Na porodówce jest piłka, ale na oddziale nie bardzo jest możliwość.
    Trzymam kciuki za szybką akcję!

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wioleta16 wrote:
    Zielona Paprotka przykro mi, że się nie udało :(

    Monika, mocno trzymam kciuki za przebieg porodu i szybkie, szczęśliwe rozwiązanie. Jestem tutaj nowa, ale już się nakręciłam jak czytam Twoją historię:) Widziałam po stopce, że długa droga za wami, cudownie że się udało i od razu bliźnięta😍 Co mówią lekarze? Będą rozwiązywać ciążę ze względu na te sączące się wody?
    Lekarze chcą czekać aż się samo zacznie. Dostaję antybiotyk, żeby nie wdała się infekcja i czekam.

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
‹‹ 811 812 813 814 815 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ