X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną InviMed Wroclaw
Odpowiedz

InviMed Wroclaw

Oceń ten wątek:
  • taśta Autorytet
    Postów: 509 492

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lobuziaraLILLY wrote:
    No to powiem Ci, że u nas bardzo podobnie to wygląda. Mój mąż brał profertil i trochę pomógł. Ale najlepiej wpłynęły na niego zioła ojca sroki. A Twój co brał i co teraz zamierza brać?
    wtedy brał podstawowe suplementy jak cynk, selen, maca, l-karnityna, l-arganina, wit. C 1000, kwas foliowy- wszystko oddzielnie i poprawa była całkiem fajna, teraz też to brał ale zaczął się buntować że tyle tego, zapominał albo rano albo wieczorem i średnio poszło więc teraz zainwestowaliśmy właśnie profertil i do tego maca, wit. C 1000 i l-karnityna więc może to lepiej ogarnie ;) teraz przed podejściem morfo było 2% i wyniki takie średnie i podeszliśmy bo sami podjęliśmy decyzję że chcemy spróbować a jak się nie udało ostatnim razem uzyskać dawki to lekarz sam zasugerował żeby się wstrzymać z invitro tylko spróbować jeszcze 3-6 miesięcy podkręcić nasienie i spróbować ponownie i wtedy jak się nie uda będziemy myśleć o invitro, i mimo że mamy po 35 lat wcale nie naciska że nie mamy czasu itp więc jestem mu bardzo wdzięczna że nic na nas nie wymusza

    po 6 latach starań, po drodze 2 aniołki, 1 IUI czerwiec 2015 <3 Invimed Wrocław
    powrót po rodzeństwo-
    IUI 18.10.2018 :(
    IUI 11.2018 odwołana
    IUI 12.12.2018 odwołana
    11.2019 ICSI 10 kom., 5 zarodków- transfer 3-dniowca 1 klasy :( zero mrozaków :(
    ja- 36 lat, ponoć wszystko ok, AMH 1,5
    mąż- 35 lat, bardzo słabe nasienie, zwapnienia w jądrach
  • lobuziaraLILLY Przyjaciółka
    Postów: 149 28

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    taśta wrote:
    wtedy brał podstawowe suplementy jak cynk, selen, maca, l-karnityna, l-arganina, wit. C 1000, kwas foliowy- wszystko oddzielnie i poprawa była całkiem fajna, teraz też to brał ale zaczął się buntować że tyle tego, zapominał albo rano albo wieczorem i średnio poszło więc teraz zainwestowaliśmy właśnie profertil i do tego maca, wit. C 1000 i l-karnityna więc może to lepiej ogarnie ;) teraz przed podejściem morfo było 2% i wyniki takie średnie i podeszliśmy bo sami podjęliśmy decyzję że chcemy spróbować a jak się nie udało ostatnim razem uzyskać dawki to lekarz sam zasugerował żeby się wstrzymać z invitro tylko spróbować jeszcze 3-6 miesięcy podkręcić nasienie i spróbować ponownie i wtedy jak się nie uda będziemy myśleć o invitro, i mimo że mamy po 35 lat wcale nie naciska że nie mamy czasu itp więc jestem mu bardzo wdzięczna że nic na nas nie wymusza
    Wiem o czym mówisz bo mój też się buntuje a ja czasem już nie mam na to siły. Co do leków, to Profertil podnosi parametry ale jego cena jest zabójcza. Dlatego po trzymiesięcznej kuracji zmieniliśmy na fertilman który jest trzy razy tańszy i efekty też były niezłe. No ale czego się nie robi dla spełnienia największego marzenia. My teraz przenieslismy się do Invimed i zobaczymy co nam lekarz powie. IVF to bardzo duże obciążenie dla organizmu ale skoro nam nie wyszła pierwsza próba to IUI chyba tym bardziej nie wyjdzie...

    Starania od 10.2016
    Ja: niskie AMH, On: słabe nasienie
    ICSI 20.12 transfer zarodka 6A :(
    0 śnieżynek
  • taśta Autorytet
    Postów: 509 492

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lobuziaraLILLY wrote:
    Wiem o czym mówisz bo mój też się buntuje a ja czasem już nie mam na to siły. Co do leków, to Profertil podnosi parametry ale jego cena jest zabójcza. Dlatego po trzymiesięcznej kuracji zmieniliśmy na fertilman który jest trzy razy tańszy i efekty też były niezłe. No ale czego się nie robi dla spełnienia największego marzenia. My teraz przenieslismy się do Invimed i zobaczymy co nam lekarz powie. IVF to bardzo duże obciążenie dla organizmu ale skoro nam nie wyszła pierwsza próba to IUI chyba tym bardziej nie wyjdzie...
    właśnie ze względu na cenę łykał do tej pory wszystko oddzielnie ale po ostatnim kryzysie stwierdziłam że już wolę zapłacić więcej ale niech ma tego mniej, zobaczymy za 3 miesiące chociaż i tak nie będziemy mieli dokladnego porownania bo teraz nie robił badań, będziemy bazować jedynie na tych parametrach które są podane w karcie informcyjnej IUI. Nieudane invitro moim zdaniem wcale nie przekreśla szans na IUI ale to już decyzja lekarza. Dobrze widzę po stopce że mieliście tylko 1 zarodek?

    po 6 latach starań, po drodze 2 aniołki, 1 IUI czerwiec 2015 <3 Invimed Wrocław
    powrót po rodzeństwo-
    IUI 18.10.2018 :(
    IUI 11.2018 odwołana
    IUI 12.12.2018 odwołana
    11.2019 ICSI 10 kom., 5 zarodków- transfer 3-dniowca 1 klasy :( zero mrozaków :(
    ja- 36 lat, ponoć wszystko ok, AMH 1,5
    mąż- 35 lat, bardzo słabe nasienie, zwapnienia w jądrach
  • lobuziaraLILLY Przyjaciółka
    Postów: 149 28

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    taśta wrote:
    właśnie ze względu na cenę łykał do tej pory wszystko oddzielnie ale po ostatnim kryzysie stwierdziłam że już wolę zapłacić więcej ale niech ma tego mniej, zobaczymy za 3 miesiące chociaż i tak nie będziemy mieli dokladnego porownania bo teraz nie robił badań, będziemy bazować jedynie na tych parametrach które są podane w karcie informcyjnej IUI. Nieudane invitro moim zdaniem wcale nie przekreśla szans na IUI ale to już decyzja lekarza. Dobrze widzę po stopce że mieliście tylko 1 zarodek?
    Niestety tak. Ja bardzo źle reagowałam na stymulację i pomimo tego że podawało mi końskie dawki puregonu to komórki nie chciały rosnąć a gdy zaczęły to już było późno i udało się pobrać tylko dwie z czego jedna się zapłodniła. Pomimo tego, że był to bardzo ładny zarodek to nie chciał ze mną zostać na dłużej :(

    Starania od 10.2016
    Ja: niskie AMH, On: słabe nasienie
    ICSI 20.12 transfer zarodka 6A :(
    0 śnieżynek
  • Aguś19 Autorytet
    Postów: 972 353

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też bym nie chciała ciąży bliźniaczej bo chyba bym sobie nie poradziła. Za pierwszym razem zdecydujemy się chyba na jeden. I mam nadzieje że się uda ;)

    p19udqk3oonve1f7.png

    2004 urodziła się moja córka
    2011 torbiel na jajniku, usunięty jajnik z przydatkami, endometrioza
    04.2016 rozpoczęcie starań o dziecko
    12.2016 ciąża biochemiczna
    2017 naturalne starania
    2018 badanie amh 0.01 :(
    2018 pierwsza wizyta w invimed zapisanie w kolejkę kd
    2019 amh 0,02
    11.2019 pierwszy transfer niestety nieudany
    Zostały 2 śnieżynki
    Wysoka homocysteina
    01.06.2020 transfer
  • Endżi81 Nowa
    Postów: 4 3

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Staramy się od 3 lat, na razie naturalnie. Rok temu poszłam do Polmedis Wrocław, badania dla mnie: prolaktyna, progesteron i tsh, mąż nasienie. I tyle. Dostałam clo, który nic nie dał :( poszłam więc i poprosiłam o dodatków badania, m.in. drożność jajowodów a dostałam pakiet informacyjny z in vitro. Pan doktor Siejkowski nawet nie zrobił mi cytologii, od razu stwierdził, że w moim wieku to nie ma sensu robić tych badań tylko in vitro. Wizyta trwała 10 min i niby wszystko miało być dla mnie jasne. Zatkało mnie i postanowiliśmy z mężem zmienić lekarza i klinikę. 15.01 idziemy na pierwszą wizytę właśnie do Invimed do dra Gizlera. Mam nadzieje, że doczekamy się w końcu swojej fasolki <3

    Ja: przeszczep, nowotwór, nadciśnienie, RZS, nadczynność tarczycy
    On: ok
    Od 2015 czekamy na swoje pierwsze ❤
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endżi81 wrote:
    Hej dziewczyny,
    Staramy się od 3 lat, na razie naturalnie. Rok temu poszłam do Polmedis Wrocław, badania dla mnie: prolaktyna, progesteron i tsh, mąż nasienie. I tyle. Dostałam clo, który nic nie dał :( poszłam więc i poprosiłam o dodatków badania, m.in. drożność jajowodów a dostałam pakiet informacyjny z in vitro. Pan doktor Siejkowski nawet nie zrobił mi cytologii, od razu stwierdził, że w moim wieku to nie ma sensu robić tych badań tylko in vitro. Wizyta trwała 10 min i niby wszystko miało być dla mnie jasne. Zatkało mnie i postanowiliśmy z mężem zmienić lekarza i klinikę. 15.01 idziemy na pierwszą wizytę właśnie do Invimed do dra Gizlera. Mam nadzieje, że doczekamy się w końcu swojej fasolki <3
    W twoim wieku nie ma sensu robić cytologii?! A jaki wiek jest na to odpowiedni? Masakracja, dobrze ,że zmieniliście lekarza.

  • Aguś19 Autorytet
    Postów: 972 353

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zawsze słyszałam że to wina endometriozy, dopiero po dwóch latach trafiłam do prof. Spaczynskiego zlecił amh i fsh, no i okazalo się że nie mam już rezerwy jajnikowej :(

    p19udqk3oonve1f7.png

    2004 urodziła się moja córka
    2011 torbiel na jajniku, usunięty jajnik z przydatkami, endometrioza
    04.2016 rozpoczęcie starań o dziecko
    12.2016 ciąża biochemiczna
    2017 naturalne starania
    2018 badanie amh 0.01 :(
    2018 pierwsza wizyta w invimed zapisanie w kolejkę kd
    2019 amh 0,02
    11.2019 pierwszy transfer niestety nieudany
    Zostały 2 śnieżynki
    Wysoka homocysteina
    01.06.2020 transfer
  • Endżi81 Nowa
    Postów: 4 3

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    W twoim wieku nie ma sensu robić cytologii?! A jaki wiek jest na to odpowiedni? Masakracja, dobrze ,że zmieniliście lekarza.
    Nie ma sensu na badania typu drożność jajowodów. Lepiej od razu in vitro. A o badaniach pozostałych nawet nie wspomniano. Przecież mogę mieć inne problemy, nie miałam żadnej ciąży, więc może mam problem z zagnieżdżeniem? I tutaj in vitro zawiedzie. Ale po co? Lepiej wyciągać kasę:(
    A cytologii nie zrobił też:(

    Ja: przeszczep, nowotwór, nadciśnienie, RZS, nadczynność tarczycy
    On: ok
    Od 2015 czekamy na swoje pierwsze ❤
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endżi81 wrote:
    Nie ma sensu na badania typu drożność jajowodów. Lepiej od razu in vitro. A o badaniach pozostałych nawet nie wspomniano. Przecież mogę mieć inne problemy, nie miałam żadnej ciąży, więc może mam problem z zagnieżdżeniem? I tutaj in vitro zawiedzie. Ale po co? Lepiej wyciągać kasę:(
    A cytologii nie zrobił też:(
    Diagnostyka jest ważna, nawet do in vitro, tak jak mówisz. Także walcz o to aby sprawdzili o jedno za dużo niż jeżeli o jedno za mało.

    Endżi81 lubi tę wiadomość

  • Kalija Autorytet
    Postów: 1140 1234

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BitterSweetSymphony wrote:
    Co Ty mówisz :O Dzięki za ostrzeżenie.
    Zmartwiłam się :( Wydawało mi się, że Invimed jest dobrą kliniką, a tu takie rzeczy wychodzą.
    Kalija a pamiętasz może jak się ta Pani koordynator nazywała? Może jest już inna. Oby...

    Ja też chodzę do dr Trzeciaka ;)

    Aleksandra Wójcik

    dqprgu1royghdo7j.png
  • BitterSweetSymphony Autorytet
    Postów: 2574 1638

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguś19 wrote:
    Też bym nie chciała ciąży bliźniaczej bo chyba bym sobie nie poradziła. Za pierwszym razem zdecydujemy się chyba na jeden. I mam nadzieje że się uda ;)


    Oczywiście, że się uda i to za pierwszym razem :D

    Morwa lubi tę wiadomość

    km5sio4pjn03nphx.png
    Nied.tarczycy, Hashi, niskie AMH (0,28), wysokie FSH, MTHFR a1298c hetero i PAI hetero, endo IV st.:
    1).24.04.19r. I Laparo --> 09.05. --> Visanne START/półroczna kuracja)
    2). 03.10.19r. II Laparo

    15.05.2013r. córka Maja ❤️ (ciąża naturalna)
    Moje ANIOŁKI:
    1. Po dwóch latach starań- ICSI - Michalinka 8/9tc (10tc - 09.09.17r.)
    2. Po trzech latach starań naturalny cud - Marcelinka 7/8tc (11tc - 25.08.18r.)

    02.11. 18r.- transfer śnieżynki (3-dniowy zarodek) :(
    29.09.20r. - rozpoczęcie procedury z KD (Eurofertil/Ostrawa)
    13.10.20r. - mamy dawczynie/początek stymulacji
    28.10.20r. - mamy trzy blastki ❄❄❄
    18.11.20r. (11:30) - transfer jednego ⛄ / dwie śnieżynki na zimowisku
    22.11.20r. - dwie kreseczki na teście (4dpt) 🥰/Beta: 6dpt - 27,2/8dpt -101/14dpt - 2091/15dpt - jest pęcherzyk ciążowy (również krwiak)/27dpt - 0,62cm maluszka z bijącym 💗 (133u/min)
  • Aguś19 Autorytet
    Postów: 972 353

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że sie wszystkim nam uda w tym roku :)

    Endżi81, Morwa, lobuziaraLILLY, BitterSweetSymphony, NeverLoseHope lubią tę wiadomość

    p19udqk3oonve1f7.png

    2004 urodziła się moja córka
    2011 torbiel na jajniku, usunięty jajnik z przydatkami, endometrioza
    04.2016 rozpoczęcie starań o dziecko
    12.2016 ciąża biochemiczna
    2017 naturalne starania
    2018 badanie amh 0.01 :(
    2018 pierwsza wizyta w invimed zapisanie w kolejkę kd
    2019 amh 0,02
    11.2019 pierwszy transfer niestety nieudany
    Zostały 2 śnieżynki
    Wysoka homocysteina
    01.06.2020 transfer
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguś19 wrote:
    Mam nadzieję że sie wszystkim nam uda w tym roku :)
    Nie widzę innej opcji ;)

  • BitterSweetSymphony Autorytet
    Postów: 2574 1638

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa kiedy masz pierwszą wizytę u nowego lekarza?

    km5sio4pjn03nphx.png
    Nied.tarczycy, Hashi, niskie AMH (0,28), wysokie FSH, MTHFR a1298c hetero i PAI hetero, endo IV st.:
    1).24.04.19r. I Laparo --> 09.05. --> Visanne START/półroczna kuracja)
    2). 03.10.19r. II Laparo

    15.05.2013r. córka Maja ❤️ (ciąża naturalna)
    Moje ANIOŁKI:
    1. Po dwóch latach starań- ICSI - Michalinka 8/9tc (10tc - 09.09.17r.)
    2. Po trzech latach starań naturalny cud - Marcelinka 7/8tc (11tc - 25.08.18r.)

    02.11. 18r.- transfer śnieżynki (3-dniowy zarodek) :(
    29.09.20r. - rozpoczęcie procedury z KD (Eurofertil/Ostrawa)
    13.10.20r. - mamy dawczynie/początek stymulacji
    28.10.20r. - mamy trzy blastki ❄❄❄
    18.11.20r. (11:30) - transfer jednego ⛄ / dwie śnieżynki na zimowisku
    22.11.20r. - dwie kreseczki na teście (4dpt) 🥰/Beta: 6dpt - 27,2/8dpt -101/14dpt - 2091/15dpt - jest pęcherzyk ciążowy (również krwiak)/27dpt - 0,62cm maluszka z bijącym 💗 (133u/min)
  • zulka Autorytet
    Postów: 1542 1847

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endżi81 wrote:
    Hej dziewczyny,
    Staramy się od 3 lat, na razie naturalnie. Rok temu poszłam do Polmedis Wrocław, badania dla mnie: prolaktyna, progesteron i tsh, mąż nasienie. I tyle. Dostałam clo, który nic nie dał :( poszłam więc i poprosiłam o dodatków badania, m.in. drożność jajowodów a dostałam pakiet informacyjny z in vitro. Pan doktor Siejkowski nawet nie zrobił mi cytologii, od razu stwierdził, że w moim wieku to nie ma sensu robić tych badań tylko in vitro. Wizyta trwała 10 min i niby wszystko miało być dla mnie jasne. Zatkało mnie i postanowiliśmy z mężem zmienić lekarza i klinikę. 15.01 idziemy na pierwszą wizytę właśnie do Invimed do dra Gizlera. Mam nadzieje, że doczekamy się w końcu swojej fasolki <3
    Powiem, ci że Polmedis mnie też rozczarował. Dr Polak nawet nie spojrzał na datę badań tylko stwierdził, że musimy nowe robić. To samo w Invikcie robią. Zdecydowałam się na Invimed i dr Lachowskiego i jak na razie jest ok. Jak pójdziesz na wizytę to zabierz wszystkie badania jakie masz. Na pewno dostaniesz skierowanie na cytologię bo to podstawa u każdej kobiety. Wiele badań jest takich samych jak do invitro.

  • zulka Autorytet
    Postów: 1542 1847

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguś19 wrote:
    Też bym nie chciała ciąży bliźniaczej bo chyba bym sobie nie poradziła. Za pierwszym razem zdecydujemy się chyba na jeden. I mam nadzieje że się uda ;)
    Ja bym się bardzo ucieszyła z bliźniaków jeden raz i spokój. Mam szansę bo ze względu na wiek możliwe, że podadzą mi dwa. Z tego co czytałam są kategorie wiekowe kiedy podaje się 1 lub 2 zarodki. Ale mogę się mylić. Mój mąż ucieszyłby się jakby była 3. Zawsze chciał mieć 3 dzieci.

    Morwa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dostalyscie w Invi protokół po IUI z danymi nasienia itp.

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 02:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BitterSweetSymphony wrote:
    Morwa kiedy masz pierwszą wizytę u nowego lekarza?
    23 stycznia.. ale zanim z czymkolwiek ruszymy to sporo wody w rzecze upłynie.. najpierw muszę naprawić swe zdrowie. Na wizycie teraz zależy mi głównie , dlatego że chce oblukac plan działania. Zobaczyć co mam porobić z badań i powkładać to wszystko w mój kalendarz ;)

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 02:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zulka wrote:
    Ja bym się bardzo ucieszyła z bliźniaków jeden raz i spokój. Mam szansę bo ze względu na wiek możliwe, że podadzą mi dwa. Z tego co czytałam są kategorie wiekowe kiedy podaje się 1 lub 2 zarodki. Ale mogę się mylić. Mój mąż ucieszyłby się jakby była 3. Zawsze chciał mieć 3 dzieci.
    Ja też ucieszylabym się z bliźniaków, baa przyjmę nawet trojaczki.. a co do kategorii wiekowych... W praktyce wszystko zależy od pacjentki i od lekarza. Ja biorąc dwa zarodki miałam skończone 26 lat (rocznikowo 27). Przyjął się jeden i jeden pozostał z nami co widać w suwaczku. Teraz gdybym miała taką możliwość to też bym brała dwa ,ale... Pozostał nam już tylko jeden zgredek na zimowisku.

‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ