X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną InviMed Wroclaw
Odpowiedz

InviMed Wroclaw

Oceń ten wątek:
  • Blondie81 Autorytet
    Postów: 480 617

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kika wrote:
    Mania a ten dokument dostanę (np mailowo) czy sama mam się po to zgłosić?
    Mi lekarz dał na wizycie ale my nie ogarneliśmy że taki dokument będzie 😉 Ale myślę że jak zapytasz w recepcji to też powinni dać.

    Kika lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    atka666 wrote:
    Dziewczynki przepraszam Was, że wczoraj nie pisałam, ale udało mi się zasnąć...Dzisiaj byłam u gina u mnie w mieście, bo rano doszły nudności i dreszcze no i niestety jest hiperka. Janiki są bardzo duże, i na kazdym sporo torbieli, mam tez plyn/wode w brzuchu. Lekarz zastanawiał się, ale powiedział, że przez weekend mam leżec plackiem i jeżeli nie przejdzie, to w poniedziałek do szpitala. Dostałam czopki Dicloberl. (niesteroidowe przeciwzapalne). Wierze, że mi jednak przejdzie i obejdzie się bez szpitala. Powiedzcie, czy powinnam napisac do mojego lekarza i dać znać co i jak? Nie dałam rady jechać do Wrocławia do kliniki, ledwo wstaje do łazienki.

    Trzymaj się Kochana. 🍀

  • Nasty Autorytet
    Postów: 1142 1155

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kika tu masz pełna listę:

    https://zapodaj.net/487c627388d2c.jpg.html

    Pamiętaj tez, ze najwiecej tu ma do powiedzenia Twój cykl, rozpoczęcie stymulacji głównie od tego zależy. Trzymam kciuki, żeby udało Wam się wszystko dobrać w czasie, skąd jesteście ?

    ckaiyx8dpef0wqq7.png

    32l
    Amh 1,18
    Niedoczynnosc tarczycy, opanowana
    Ureoplasma parvum- wyleczona w pierwszym podejściu
    Kariotyp OK
    Czynnik męski: żylaki powrózka nasiennego, usunięte, brak poprawy
    Plemniki prawidłowe 0%
    17/01.2020 rozpoczęcie stymulacja, protokół krótki z antagonista
    29/01.2020 Punkcją - pobranych 6 dojrzałych komórek. Transfer odroczony, progesteron 1,82
    Mamy 4 ❄️❄️❄️❄️!!!
    Kolejny transfer odroczony- torbiele krwotoczne po stymulacji
    23/03 FET 3dniowca
    7dpt jest cień :) HCG 20
    29dpt jest <3
  • Kika Autorytet
    Postów: 1103 1181

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasty wrote:
    Kika tu masz pełna listę:

    https://zapodaj.net/487c627388d2c.jpg.html

    Pamiętaj tez, ze najwiecej tu ma do powiedzenia Twój cykl, rozpoczęcie stymulacji głównie od tego zależy. Trzymam kciuki, żeby udało Wam się wszystko dobrać w czasie, skąd jesteście ?

    Ojej Nasty dziękuję ale chyba coś źle napisałam bo my mieliśmy póki co pierwsza IUI i chodziło mi o ten protokół z IUI 🙂🙂

    Kasia 1987 lubi tę wiadomość

    km5ssg18adat8uu9.png

    03.06 - 1 IUI 🎉
    18.07 - Aniołek - poronienie zatrzymane w 8tc 💔
    15.10 - 2 IUI 🍷
    12.11 - 3 IUI 🙏✊
    24.11(25dc) - beta 48,4 mlU/ml
    26.11(27dc) - beta 191,0 mlU/ml, progesteron 71,9 ng/ml
    01.12 (32dc) beta 3855 mlU/ml
    03.12 (34dc) beta 7657 mlU/ml, progesteron 51,6 ng/ml
    12.12 jest ❤️

    Kropeczko, zostań z nami ❤️🙏
  • Nasty Autorytet
    Postów: 1142 1155

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kika wrote:
    Ojej Nasty dziękuję ale chyba coś źle napisałam bo my mieliśmy póki co pierwsza IUI i chodziło mi o ten protokół z IUI 🙂🙂

    Ah to może ja coś zle zrozumiałam, z Inseminacja powinno być zdecydowanie łatwiej logistycznie ;)
    Ale ja nigdy nie miałam wiec niestety się nie orientuje ;)

    Kika lubi tę wiadomość

    ckaiyx8dpef0wqq7.png

    32l
    Amh 1,18
    Niedoczynnosc tarczycy, opanowana
    Ureoplasma parvum- wyleczona w pierwszym podejściu
    Kariotyp OK
    Czynnik męski: żylaki powrózka nasiennego, usunięte, brak poprawy
    Plemniki prawidłowe 0%
    17/01.2020 rozpoczęcie stymulacja, protokół krótki z antagonista
    29/01.2020 Punkcją - pobranych 6 dojrzałych komórek. Transfer odroczony, progesteron 1,82
    Mamy 4 ❄️❄️❄️❄️!!!
    Kolejny transfer odroczony- torbiele krwotoczne po stymulacji
    23/03 FET 3dniowca
    7dpt jest cień :) HCG 20
    29dpt jest <3
  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Ile czekalyscie na wynik cytologia w invimed? czytałam, ze 2-3 tygodnie się czeka i boję się, że nie zdążę z wynikiem do wizyty, jeśli będą to równe 3 tygodnie.
    Czy można rozpocząć symulację do in vitro jeśli będę miała wszystkie wyniki badań bez cytologii? Miała może któraś z Was taką sytuację?

  • Aguś19 Autorytet
    Postów: 972 353

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinaaa28 wrote:
    Dziewczyny,
    Ile czekalyscie na wynik cytologia w invimed? czytałam, ze 2-3 tygodnie się czeka i boję się, że nie zdążę z wynikiem do wizyty, jeśli będą to równe 3 tygodnie.
    Czy można rozpocząć symulację do in vitro jeśli będę miała wszystkie wyniki badań bez cytologii? Miała może któraś z Was taką sytuację?
    Ka robiłam w maju i nawet tydz nie czekałam, sama się zdziwiłam

    p19udqk3oonve1f7.png

    2004 urodziła się moja córka
    2011 torbiel na jajniku, usunięty jajnik z przydatkami, endometrioza
    04.2016 rozpoczęcie starań o dziecko
    12.2016 ciąża biochemiczna
    2017 naturalne starania
    2018 badanie amh 0.01 :(
    2018 pierwsza wizyta w invimed zapisanie w kolejkę kd
    2019 amh 0,02
    11.2019 pierwszy transfer niestety nieudany
    Zostały 2 śnieżynki
    Wysoka homocysteina
    01.06.2020 transfer
  • Viki 1991 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinaaa28 wrote:
    Dziewczyny,
    Ile czekalyscie na wynik cytologia w invimed? czytałam, ze 2-3 tygodnie się czeka i boję się, że nie zdążę z wynikiem do wizyty, jeśli będą to równe 3 tygodnie.
    Czy można rozpocząć symulację do in vitro jeśli będę miała wszystkie wyniki badań bez cytologii? Miała może któraś z Was taką sytuację?
    Ja nie dawno robiłam i czekałam równe 10 dni więc trzeba dzwonić i się dopytywać...

    10.2019 invined
    2 nieudane inseminacje
    Niepłodność idiopatyczna
    Przygotowania do in vitro
  • Viki 1991 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinaaa28 wrote:
    Dziewczyny,
    Ile czekalyscie na wynik cytologia w invimed? czytałam, ze 2-3 tygodnie się czeka i boję się, że nie zdążę z wynikiem do wizyty, jeśli będą to równe 3 tygodnie.
    Czy można rozpocząć symulację do in vitro jeśli będę miała wszystkie wyniki badań bez cytologii? Miała może któraś z Was taką sytuację?
    A tak poza tym to widzę że jesteś na ttm samym etapie co ja... Czyli na początku 😊Miałam zaczynać symulację teraz w czerwcu ale niestety pojawił się torbiel i trzeba wszystko przełożyć o miesiąc żeby znikł... Mam nadzieję że to będzie już ostatni miesiąc oczekiwań... Jeśli można wiedzieć długo się staracie? Macie jakiś zdiagnozowany problem??? U nas niepłodność idiopatyczna... 2 inseminacje nie udane... Dlatego zdecydowaliśmy się na in vitro... Nie chcemy już dłużej czekać... Mamy wszystko a zarazem nic... 😋 Trochę się wyżaliłam hehe 😋

    10.2019 invined
    2 nieudane inseminacje
    Niepłodność idiopatyczna
    Przygotowania do in vitro
  • Alicja1105 Autorytet
    Postów: 820 1042

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinaaa28 wrote:
    Dziewczyny,
    Ile czekalyscie na wynik cytologia w invimed? czytałam, ze 2-3 tygodnie się czeka i boję się, że nie zdążę z wynikiem do wizyty, jeśli będą to równe 3 tygodnie.
    Czy można rozpocząć symulację do in vitro jeśli będę miała wszystkie wyniki badań bez cytologii? Miała może któraś z Was taką sytuację?
    Ja teraz robilam i czekalam ok.7 dni roboczych.

    ×Nieprawidłowy kariotyp

    1 Procedura(4 pobrane,3 zaplodnione)
    I 2020 ET 😔
    VI 2020 FET😔

    2 Procedura (8 pobranych,8 zapłodnionych)
    VIII 2020 ET😔
    X 2020 FET😔

    3 Procedura (5 pobranych,2 zapłodnione)
    II 2021 ET 🥰
  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny , trochę mnie pocieszylyscie :) nie chcemy tracić znow kolejnego cyklu, już ten niestety przepadl. Dobrze, że mamy super Panią Doktor ktora uprzedzila nas mailowo, że przy następnym cyklu wszystkie nasze badania będą nieaktualne. Więc na predce powtarzamy.

  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Viki 1991 wrote:
    A tak poza tym to widzę że jesteś na ttm samym etapie co ja... Czyli na początku 😊Miałam zaczynać symulację teraz w czerwcu ale niestety pojawił się torbiel i trzeba wszystko przełożyć o miesiąc żeby znikł... Mam nadzieję że to będzie już ostatni miesiąc oczekiwań... Jeśli można wiedzieć długo się staracie? Macie jakiś zdiagnozowany problem??? U nas niepłodność idiopatyczna... 2 inseminacje nie udane... Dlatego zdecydowaliśmy się na in vitro... Nie chcemy już dłużej czekać... Mamy wszystko a zarazem nic... 😋 Trochę się wyżaliłam hehe 😋


    Staramy się już ponad 2 lata... W klinice jesteśmy od stycznia. Wcześniej lekarze stawiali diagnozy u mnie i tu szukali przyczyny, twierdzac że u męża jest wszystko dobrze.... Jak się jednak okazało po stronie męża tkwi przyczyna - morfologia 0%
    Androlog z kliniki zalecił suplementacje mężowi przez 3 miesiące z nadzieją że wynik ulegnie poprawie. Niestety nic się nie zmieniło. Moje wyniki są wszystkie dobre.
    Przez koronawirus i zamknięta klinike wszystko Nam się opoznilo. W czerwcu nie moglismy mogliśmy rozpocząć stymulacji bo czekaliśmy na kolejne wyniki męża i kariotypy które przyszły wczoraj ale już jest za późno.
    A teraz poinformowała nas Pani Doktor że wyniki w lipcu będą już nieaktualne więc powtarzamy wszystkie, żeby móc rozpocząć stymulacje od początku lipca.

    PszczółkaBasia lubi tę wiadomość

  • Viki 1991 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinaaa28 wrote:
    Staramy się już ponad 2 lata... W klinice jesteśmy od stycznia. Wcześniej lekarze stawiali diagnozy u mnie i tu szukali przyczyny, twierdzac że u męża jest wszystko dobrze.... Jak się jednak okazało po stronie męża tkwi przyczyna - morfologia 0%
    Androlog z kliniki zalecił suplementacje mężowi przez 3 miesiące z nadzieją że wynik ulegnie poprawie. Niestety nic się nie zmieniło. Moje wyniki są wszystkie dobre.
    Przez koronawirus i zamknięta klinike wszystko Nam się opoznilo. W czerwcu nie moglismy mogliśmy rozpocząć stymulacji bo czekaliśmy na kolejne wyniki męża i kariotypy które przyszły wczoraj ale już jest za późno.
    A teraz poinformowała nas Pani Doktor że wyniki w lipcu będą już nieaktualne więc powtarzamy wszystkie, żeby móc rozpocząć stymulacje od początku lipca.
    A możesz mi powiedzieć jakie badania stwierdzają o morfologi 0 %. Bo nie wiem czy mąż miał robione? Jeśli wszystko będzie ok to również zaczynamy stymulację w lipcu 😊

    10.2019 invined
    2 nieudane inseminacje
    Niepłodność idiopatyczna
    Przygotowania do in vitro
  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż wykonywał rozszerzone badanie nasienia i MSOME-660

  • PszczółkaBasia Ekspertka
    Postów: 147 345

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wczoraj miałam punkcję. Jednak transfer mam odłożony na następny cykl bo mam za wysoki estradiol powyżej 5000... Po ile dniach można dowiadywać się o jak się udała punkcja? Czy do Was sami dzwonili z tą informacją?
    Pozdrawiam

  • Nasty Autorytet
    Postów: 1142 1155

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Viki 1991 wrote:
    A możesz mi powiedzieć jakie badania stwierdzają o morfologi 0 %. Bo nie wiem czy mąż miał robione? Jeśli wszystko będzie ok to również zaczynamy stymulację w lipcu 😊

    Rozszerzone badanie nasienia

    ckaiyx8dpef0wqq7.png

    32l
    Amh 1,18
    Niedoczynnosc tarczycy, opanowana
    Ureoplasma parvum- wyleczona w pierwszym podejściu
    Kariotyp OK
    Czynnik męski: żylaki powrózka nasiennego, usunięte, brak poprawy
    Plemniki prawidłowe 0%
    17/01.2020 rozpoczęcie stymulacja, protokół krótki z antagonista
    29/01.2020 Punkcją - pobranych 6 dojrzałych komórek. Transfer odroczony, progesteron 1,82
    Mamy 4 ❄️❄️❄️❄️!!!
    Kolejny transfer odroczony- torbiele krwotoczne po stymulacji
    23/03 FET 3dniowca
    7dpt jest cień :) HCG 20
    29dpt jest <3
  • Viki 1991 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasty wrote:
    Rozszerzone badanie nasienia
    Mam przed sobą te wyniki... I jest tak : morfologia :plemniki prawidłowe 4,00
    plemniki nieprawidłowe 96,00
    Czy to są dobre wyniki?

    10.2019 invined
    2 nieudane inseminacje
    Niepłodność idiopatyczna
    Przygotowania do in vitro
  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Viki 1991 wrote:
    Mam przed sobą te wyniki... I jest tak : morfologia :plemniki prawidłowe 4,00
    plemniki nieprawidłowe 96,00
    Czy to są dobre wyniki?

    Przy aktualnych normach wg WHO 4% to granica prawidłowej normy, ale nam powiedział androlog że takie parametry nie wykluczają możliwości zapłodnienia, ale nieco zmniejszają szansę na powodzenie naturalnego poczęcia.
    U nas jest niestety gorzej prawidłowe 0%, nieprawidłowe 100%, do tego plemniki o ruchu postepowym 16% przy normie powyżej 32%
    Po suplementacji i zmianie trybu życia przez męża mieliśmy nadzieję na poprawę morfologii chociaż o 1%.. :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2020, 22:20

  • Alicja1105 Autorytet
    Postów: 820 1042

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od dzis biore estrofem.Trzymajcie kciuki za moj tranafer w czerwcu.

    Viki 1991, mila82 lubią tę wiadomość

    ×Nieprawidłowy kariotyp

    1 Procedura(4 pobrane,3 zaplodnione)
    I 2020 ET 😔
    VI 2020 FET😔

    2 Procedura (8 pobranych,8 zapłodnionych)
    VIII 2020 ET😔
    X 2020 FET😔

    3 Procedura (5 pobranych,2 zapłodnione)
    II 2021 ET 🥰
  • Kama1988 Ekspertka
    Postów: 152 526

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja1105 wrote:
    Dziewczyny od dzis biore estrofem.Trzymajcie kciuki za moj tranafer w czerwcu.

    Trzymam kciuki 🤞 🤞 🤞 ja od jutra zaczynam brać 😉

    mila82 lubi tę wiadomość

    xnw443r8y41i7bid.png

    InviMed Wrocław

    🙎🏼‍♀️AMH 7.1
    PCOS?
    👨czynnik męski

    29-01-2020 Start: protokół krótki z antagonistą
    19-02-2020 Punkcja: pobrano 13 oocytów dojrzałych

    ICSI: 6 oocytów zapłodnionych, 6 zamrożonych , 1 odrzucony *nieprawidłowa morfologia
    transfer odwołany z powodu ryzyka OHSS

    5 zarodków odrzuconych, 1 zamrożony

    22-06-2020 FET 3-dniowca 7bl I, 11dpt HCG+B <0.1U/l🥺


    ICSI- 20-04-2021: 3 z 6 oocytow prawidłowo zapłodnionych- tylko 1 zarodek z 3 doby
    23-04-2021 transfer zarodka z 3 doby 8bl I
    11dpt HCG-B 185,5U/l,
    13dpt 479,7U/l,
    22dtp 16850U/l pęcherzyk ciążowy GS 19,6 i żółtkowy
    24-05-2021 II USG❤️
    05-07-2021 prenatalne - ok
    02-09-2021 połówkowe
‹‹ 240 241 242 243 244 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ