X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną InviMed Wroclaw
Odpowiedz

InviMed Wroclaw

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielonaherbata wrote:
    @35latka Myślę, że część dziewczyn po różnych przejściach może też potrzebować "głaskania po głowie" - ale to już lekarze, którzy przecież uczyli się też psychologii, powinni wiedzieć jak dostosować podejście.

    Z szacunkiem zgadzam się w 100%, to zresztą bardzo pojemna kategoria semantyczna, która bezpośrednio wiąże się z dobrym, sumiennym wykonywaniem swojej pracy. Tak np. ja z szacunku dla moich interesariuszy przed każdym spotkaniem jestem przygotowana (wiem z kim i o czym będę rozmawiać). Przykładam się do rzetelnej analizy sytuacji, żeby nic nie pominąć (choć niedopatrzenia miałbymy dużo mniejsze implikacje niż w zawodzie lekarza). I co ważne - w przypadku nieprawidłowości (niepowodzenia?) analizuję, co można było zrobić inaczej i proponuję rozwiązania. Adekwatnie, TYLKO i AŻ tyle wymagam od innych, w tym lekarzy. W moim przypadku w Invimedzie to okazało się zbyt wiele, całe szczęście w Oviklinice te oczekiwania zostały spełnione z nawiązką.

    Zgadam się z Tobą, w 100 procentach. Ja jestem dość wrażliwa osoba, stąd uważam, że lekarz powinien kierować się empatia, ale jak już jej nie ma za grosz, to powinien darować sobie chamskie docinki. Dla mnie to niedopuszczalne. I nigdy bym się na to nie zgodziła, na szczęście byłam/jestem pod opieką osoby, która nie dość że robiła wszystko by mi pomóc, to jeszcze wykazała się niezwykła cierpliwością, jestem sama w szoku ile maili wysłałam do Pani Doktor, a ona zawsze była dla mnie miła, powiedziała mi ostatnio, że rozumie swoje pacjentki i dla niej to normalne... Bo samo leczenie jest bardzo trudne dla psychiki. Można? Można! Tak jak mówisz, wiele kobiet jest po strasznych przejściach, to już je osłabia psychicznie, idąc do lekarza, potrzebuje wyciągnętej ręki, zaangażowania lekarza, a nie buczenia pod nosem, to nie to miejsce, to nie ginekolog na nfz...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2021, 21:03

  • Kejtusia Autorytet
    Postów: 2764 2345

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was może napisać aktualną i pełną listę badań, które trzeba wykonać do ivf w Invimed Wro. ?
    Chciałabym porównać z tymi do Iui. Z góry dziękuję za odpowiedz ✌😉

    2016 - początek starań
    2019 - czynnik męski ❌
    2021 - IVF ICSI = 7❄
    I transfer 4aa - 8tc. krwiak..💔

    2022:
    12.04 - II transfer 4aa + encorton + neoparin
    22dpt - jest serdunio❤️ i krwiak...
    Połówkowe: 425 gram miłości 💕
    💙It's a boy 💙🧸
    Echo serca: zdrowe serduszko🙏🏼

    💖38+5 K. 19.12.2022 | 3770 gram | 54cm💖

    Mutacja mthfr, niedoczynność tarczycy, zsp. antyfosfolipidowy wykluczony, Ana3 dodatnie, histeroskopia diagn. - wszystko ok.
    ______________________
    Cierpliwy do czasu
    dozna przykrości, ale później
    zakwitnie dla niego radość.
    - Syr 1,23 -
  • zielonaherbata Autorytet
    Postów: 593 517

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejtusia wrote:
    Czy któraś z Was może napisać aktualną i pełną listę badań, które trzeba wykonać do ivf w Invimed Wro. ?
    Chciałabym porównać z tymi do Iui. Z góry dziękuję za odpowiedz ✌😉

    To samo + kariotypy ;) Przed samą punkcją dochodzą badania dla anestezjologa (jeśli masz ten wydruk badań do IUI to one też tam są)

    zi13flw10c4ya4h9.png

    Unica Praga
    26.10.2021 transfer blastocysty AA
    6dpt II
    7dpt bhcg 80,1 prog 19,6
    9dpt bhcg 242,0 prog 22,6
    24dpt CRL 2,74 + ❤

    Nifty pro: oh, boy!

    Wcześniej: 2x IVF, IUI, laparoskopia
  • Jatosia Autorytet
    Postów: 726 418

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielonaherbata wrote:
    @Jatosia zarówno w Invimedzie jak i w Novum transferują 2 i 3-dniowe, pytanie czy to ma większy sens. W przypadku dobrego laboratorium (to faktycznie mega ważne), wg wielu lekarzy jeśli zarodek nie dotrwa do 5. doby w labie, to nie dotrwałby i w macicy. Czyli u Ciebie być może zapłaciłabyś 5x 2tys za transfery nierokujących zarodków - a za to można już zrobić kolejną procedurę. BTW Z 8 zarodków 3 blastocysty to bdb wynik.

    Taka właśnie metodę przyjęła Invicta. Twierdzą ze jeśli zarodek nie dotrwa do 5 doby znaczy ze jest słaby. Druga szkoła to ta mówiąca o tym ze w naturalnym środowisku zarodek miałby większe szanse dotrwaniu do stadium blastocysty.
    Generalnie po komentarzach widzę ze Novum raczej nie cieszy się dobra opinia .. może jedynie tym którym się udało

    Badania ok ✅ nasienie ok ✅ owulacja co m-c✅ Niepłodność idiopatyczna
    2019 pierwsza procedura 3 blastki
    3AA, 4AA, 5AA - 2 x beta 0, 1 x poronienie 7tc krwiak
    2021 druga procedura 4 blastki 3AA, 4AA 3x beta 0, 1x cb
    Badania immunologiczne
    Kir AA, skopane cytokiny
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    2023 trzecia procedura spdek AMH 0,6 i marne komórki 0 blastek
    Reprofit KD
  • zielonaherbata Autorytet
    Postów: 593 517

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosia wrote:
    Taka właśnie metodę przyjęła Invicta. Twierdzą ze jeśli zarodek nie dotrwa do 5 doby znaczy ze jest słaby. Druga szkoła to ta mówiąca o tym ze w naturalnym środowisku zarodek miałby większe szanse dotrwaniu do stadium blastocysty.
    Generalnie po komentarzach widzę ze Novum raczej nie cieszy się dobra opinia .. może jedynie tym którym się udało
    Ja po doświadczeniu z Invimedem myślałam nad zmianą m.in. na Novum, z kilku względów: laboratorium, kilku top w kraju lekarzy, np. Lewanowski czy Doniec i - z tego co czytałam - większa niż w Invimedzie kontrola nad procedurą. Dziewczyny pisały o badaniach hormonów przed każdą wizytą i kilkoma kontrolami podczas stymulacji. Natomiast wiadomo że m.in. po reklamie M.Rozenek, czy dokumentach telewizyjnych, które powstały przy współudziale Novum ciągną tam tłumy i to zapewne już nie jest ta klinka co kilka/naście lat temu. Ale to lepiej mogą się zapewne wypowiedzieć dziewczyny, które tam chodziły :D Ciekawi mnie jak wypada takie porównanie, byłabym mimo wszystko mocno zaskoczona gdyby wrocławski Invimed w jakiejś kategorii dorównywał Novum.

    zi13flw10c4ya4h9.png

    Unica Praga
    26.10.2021 transfer blastocysty AA
    6dpt II
    7dpt bhcg 80,1 prog 19,6
    9dpt bhcg 242,0 prog 22,6
    24dpt CRL 2,74 + ❤

    Nifty pro: oh, boy!

    Wcześniej: 2x IVF, IUI, laparoskopia
  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Novum mogę co nieco opowiedzieć. Zaczynałam od doktora Lewandowskiego z racji, że byliśmy przypadkiem po wcześniejszej słabo udanej procedurze w Poznaniu. Wystymulowana zostałam wydaje mi się dobrze,uzyskaliśmy 6 albo 7 zarodków jakoś. Faktycznie 3 dniowych,nikt nie pytał czy mają być trzymane dłużej czy krócej. Każdy transfer oprócz opłaty podstawowej,jest dodatkowo płatny jesli się chce żeby dokonywał go dok L. Nie jest to mała kwota. Z lekarzami nie ma kontaktu email lub SMS i jeśli w danym dniu nie mają tzw dyżuru telefonicznego to nie ma szansy na kontakt (taki kontakt jest oczywiście płatny jakoś 120 lub 150 zl). Na weekendy jesli się coś dzieje marne szanse żeby uzyskać jakąkolwiek pomoc.

  • zielonaherbata Autorytet
    Postów: 593 517

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inkaa85 wrote:
    Novum mogę co nieco opowiedzieć. Zaczynałam od doktora Lewandowskiego z racji, że byliśmy przypadkiem po wcześniejszej słabo udanej procedurze w Poznaniu. Wystymulowana zostałam wydaje mi się dobrze,uzyskaliśmy 6 albo 7 zarodków jakoś. Faktycznie 3 dniowych,nikt nie pytał czy mają być trzymane dłużej czy krócej. Każdy transfer oprócz opłaty podstawowej,jest dodatkowo płatny jesli się chce żeby dokonywał go dok L. Nie jest to mała kwota. Z lekarzami nie ma kontaktu email lub SMS i jeśli w danym dniu nie mają tzw dyżuru telefonicznego to nie ma szansy na kontakt (taki kontakt jest oczywiście płatny jakoś 120 lub 150 zl). Na weekendy jesli się coś dzieje marne szanse żeby uzyskać jakąkolwiek pomoc.
    @Inkaa85 uuu no to faktycznie kiepsko z tym brakiem kontaktu:/ W tej kwestii będziesz miała w Invimedzie poprawę- chyba każdy lekarz podaje maila /tel. W tym obszarze akurat nie miałam zastrzeżeń- moja byla lekarka odpowiadała relatywnie szybko na maile i smsy, także jak najbardziej na plus. A powiedz - jak jest w Novum z kontaktem ze strony embriologow po punkcji - dzwonia/ nie dzwonia?

    zi13flw10c4ya4h9.png

    Unica Praga
    26.10.2021 transfer blastocysty AA
    6dpt II
    7dpt bhcg 80,1 prog 19,6
    9dpt bhcg 242,0 prog 22,6
    24dpt CRL 2,74 + ❤

    Nifty pro: oh, boy!

    Wcześniej: 2x IVF, IUI, laparoskopia
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 1 lutego 2021, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr G podaje tylko maila, ale odpowiada zazwyczaj szybko chyba ze to piatek po poludniu wtedy dopiero w pon rano

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • Jatosia Autorytet
    Postów: 726 418

    Wysłany: 1 lutego 2021, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytając wasze opinie powiem wam ze nie wiem czy dam radę psychicznie z Novum, bycie takim no name będzie mnie mega frustrować.

    Badania ok ✅ nasienie ok ✅ owulacja co m-c✅ Niepłodność idiopatyczna
    2019 pierwsza procedura 3 blastki
    3AA, 4AA, 5AA - 2 x beta 0, 1 x poronienie 7tc krwiak
    2021 druga procedura 4 blastki 3AA, 4AA 3x beta 0, 1x cb
    Badania immunologiczne
    Kir AA, skopane cytokiny
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    2023 trzecia procedura spdek AMH 0,6 i marne komórki 0 blastek
    Reprofit KD
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2021, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielonaherbata wrote:
    @Jatosia zarówno w Invimedzie jak i w Novum transferują 2 i 3-dniowe, pytanie czy to ma większy sens. W przypadku dobrego laboratorium (to faktycznie mega ważne), wg wielu lekarzy jeśli zarodek nie dotrwa do 5. doby w labie, to nie dotrwałby i w macicy. Czyli u Ciebie być może zapłaciłabyś 5x 2tys za transfery nierokujących zarodków - a za to można już zrobić kolejną procedurę. BTW Z 8 zarodków 3 blastocysty to bdb wynik.

    Ja miałam bardzo wiele wątpliwości jak podawali mi 2-dniowy zarodek. Byłam pewna, że nie wyjdzie, ale pykło. Nie chcę oczywiście podawać swojego przypadku jako podstawę teorii, jest to czysty przykład anegdotyczny :)

    Jednak szukałam dożo informacji w sieci na ten temat i niekonieczne dobre laboratorium jest jedynym gwarantem rozwoju zarodka. Może się zdarzyć i tak, że zarodek, który zostanie transferowany wcześniej do macicy, ma większe szanse niż ten laboratoryjny.
    Oczywiście pewnie embriolodzy mogliby się bardziej wypowiedzieć na ten temat

  • zielonaherbata Autorytet
    Postów: 593 517

    Wysłany: 1 lutego 2021, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    UlaFalka wrote:
    Ja miałam bardzo wiele wątpliwości jak podawali mi 2-dniowy zarodek. Byłam pewna, że nie wyjdzie, ale pykło. Nie chcę oczywiście podawać swojego przypadku jako podstawę teorii, jest to czysty przykład anegdotyczny :)

    Jednak szukałam dożo informacji w sieci na ten temat i niekonieczne dobre laboratorium jest jedynym gwarantem rozwoju zarodka. Może się zdarzyć i tak, że zarodek, który zostanie transferowany wcześniej do macicy, ma większe szanse niż ten laboratoryjny.
    Oczywiście pewnie embriolodzy mogliby się bardziej wypowiedzieć na ten temat
    @UlaFalka - tak oczywiście, i nie jestes wcale aż tak odosobnionym przypadkiem z 2,3-dniowcami tez sie udaje i super:) W kwestii teorii: problem w tym, że jak rozumiem ta teoria nijak nie została udowodniona. Bo jak udowodnić, że zarodek X, który zdegenerował w labie, przetrwałby w macicy; albo ze zarodek Y przetrwal w macicy, a w labie to by się nie udało? Mysle ze to jest albo kwestia wiary danego lekarza w jakiś (niezmierzony, czyli może być 50%, 1% albo nic) wplyw naturalnego środowiska lub braku wiary w powodzenie hodowli do 5-dnia;) Oczywiscie wielu rzeczy się chwytamy podczas staran, wiec w to także można "uwierzyc". Natomiast zaleta hodowli do 5. doby jest dluzsza obserwacja zarodka i wychwycenie, ze zarodek się rozwinął, a np. nie doszło do implantacji (i tu wiadomo, np. poglebianie immuno). Przy 2-3-dniowych przy niepowodzeniu wiekszosc lekarzy powie, że wina z reguły leży w zarodka. A tak niekoniecznie musi być:)

    zi13flw10c4ya4h9.png

    Unica Praga
    26.10.2021 transfer blastocysty AA
    6dpt II
    7dpt bhcg 80,1 prog 19,6
    9dpt bhcg 242,0 prog 22,6
    24dpt CRL 2,74 + ❤

    Nifty pro: oh, boy!

    Wcześniej: 2x IVF, IUI, laparoskopia
  • Kejtusia Autorytet
    Postów: 2764 2345

    Wysłany: 1 lutego 2021, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielonaherbata wrote:
    To samo + kariotypy ;) Przed samą punkcją dochodzą badania dla anestezjologa (jeśli masz ten wydruk badań do IUI to one też tam są)
    A ja myślałam , że to jest dużo dłuższa lista 😊 dziękuję.

    2016 - początek starań
    2019 - czynnik męski ❌
    2021 - IVF ICSI = 7❄
    I transfer 4aa - 8tc. krwiak..💔

    2022:
    12.04 - II transfer 4aa + encorton + neoparin
    22dpt - jest serdunio❤️ i krwiak...
    Połówkowe: 425 gram miłości 💕
    💙It's a boy 💙🧸
    Echo serca: zdrowe serduszko🙏🏼

    💖38+5 K. 19.12.2022 | 3770 gram | 54cm💖

    Mutacja mthfr, niedoczynność tarczycy, zsp. antyfosfolipidowy wykluczony, Ana3 dodatnie, histeroskopia diagn. - wszystko ok.
    ______________________
    Cierpliwy do czasu
    dozna przykrości, ale później
    zakwitnie dla niego radość.
    - Syr 1,23 -
  • zielonaherbata Autorytet
    Postów: 593 517

    Wysłany: 1 lutego 2021, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejtusia wrote:
    A ja myślałam , że to jest dużo dłuższa lista 😊 dziękuję.
    @Kejtusia no właśnie niestety nie... To sa tylko te badania wymagane ustawa... Natomiast jeśli chcesz być dobrze zdiagnozowana, to nie ma na tej liście nawet kilku podstawowych badan i warto na pewno je zrobić (np. 5 tarczycowa, cukier, insulina, homocysteina, D3)

    zi13flw10c4ya4h9.png

    Unica Praga
    26.10.2021 transfer blastocysty AA
    6dpt II
    7dpt bhcg 80,1 prog 19,6
    9dpt bhcg 242,0 prog 22,6
    24dpt CRL 2,74 + ❤

    Nifty pro: oh, boy!

    Wcześniej: 2x IVF, IUI, laparoskopia
  • mm1 Autorytet
    Postów: 1896 1726

    Wysłany: 1 lutego 2021, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielonaherbata wrote:
    To samo + kariotypy ;) Przed samą punkcją dochodzą badania dla anestezjologa (jeśli masz ten wydruk badań do IUI to one też tam są)
    Jeszcze usg piersi

    Ja 39 lat
    09.2006 Julia
    jajowody drożne, czynnik męski :( IO
    IUI 07.2017 :(
    08.2017 rozpoczęcie procedury IVF
    15.09.2017 pick up mamy ❄❄❄❄❄
    13.11.2017 crio ❄❄ :(
    19.07.2019 crio ❄ +embryoglue cb 😔
    23.10.2019 crio ❄+embryoglue 6tc*😢
    8 dpt beta 65,6
    10 dpt beta 117,4 ( po 43h ) prog 17,60
    12 dpt beta 264,3 prog 19,00
    24 dpt beta 15880 prog 19,00
    02.06.2020 crio ❄ + embryoglue 😢
    2 IVF 08.2020 IMSI
    21.08.2020 pick up mamy ❄ ❄ ❄ ❄
    26.10.2020 crio ❄ 4ab😢
    26.04.2021 crio ❄ cb 😢
    17.07.2021 crio ❄️ 3ab cb 😥
    20.09.2021 crio ❄️ 4ab 😢
    3 IVF 11.2021 IMSI
    29.11.2021 pick up mamy ❄️❄️ 3ab
    Biopsja ok, histeroskopia ok.
  • Jaszczureczka Autorytet
    Postów: 2734 2244

    Wysłany: 1 lutego 2021, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mm1 - jak Ci idzie diagnostyka immuno? Coś ruszyłaś do przodu z diagnozą?

    2023
    40w4 | 3280g - ♀️ - 2023.04
    ----
    39w6 | 3166g
    38w6 | 3000g
    36w6 | 2730g
    33w6 | 2109g
    30w6 | 1605g
    28w5 | 1256g
    26w6 | 909g
    22w6 | 501g
    20w5 | 337g
    18w6 | 230g - ♀️
    14w6 | 90mm
    12w5 | 65mm
    8w6 | 20mm
    8w0 | 12mm
    49dc | 6w6d | ❤ 7mm
    43dc | bHCG 15 527 | prog 26,9
    40dc II

    Metformina 2x850 ; Q-10 ; Folian ; B12 ; NAC ; R-ALA ; Wit D, C, E ; Mioinozytol 4g ; Tran
    ----
    2021
    41w2d - ♀️ - 2021.04
    ----
    2020
    29dpt ❤
    13.07 - FET

    18.06 - punkcja >> 17 pęcherzy >> 3 oocyty >> po 24h 1 zarodek zamrożony w 3 dobie
    I IVF

    4 IUI - biochem
    ---
    2019
    3 IUI - biochem
    2 IUI - biochem
    1 IUI - puste jajo płodowe
    ---
    2018 - pierwsza wizyta w klinice
    ---
    2016 - początek starań
  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 1 lutego 2021, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielonaherbata wrote:
    @Inkaa85 uuu no to faktycznie kiepsko z tym brakiem kontaktu:/ W tej kwestii będziesz miała w Invimedzie poprawę- chyba każdy lekarz podaje maila /tel. W tym obszarze akurat nie miałam zastrzeżeń- moja byla lekarka odpowiadała relatywnie szybko na maile i smsy, także jak najbardziej na plus. A powiedz - jak jest w Novum z kontaktem ze strony embriologow po punkcji - dzwonia/ nie dzwonia?
    Z tego co pamiętam dzwonili ile się zapłodniło i jakiej klasy i jak pomrożone. Te najsłabsze mrożą do pary z lepszymi

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 1 lutego 2021, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o Novum i miałabym wymienić plusy i
    Minusy, to napewno czułam się tam komfortowo pod względem anonimowości, większa klinika i nikt nie siedzi za plecami (na recepcji) i słucha o Twoim przypadku, wiadomo, ze każdy przychodzi w jednym celu ale jakoś dla mnie było swobodniej niż w Wrocławskiej Invikcie. Przed wizytami symulacyjnym były robione badania hormonów. Lekarze, pielęgniarki a nawet Panie sprzątające bardzo wszyscy mili.
    Jeśli problemy ma mąż to najlepszy androlog w Polsce, to dr z Novum. Dzwonią z labolatorium, dobry kontakt z Paniami z lab.
    I to chyba byłoby na tyle..
    Minusy, to zapisujesz się do dr prowadzącego i mimo, ze czekasz specjalnie na wizytę do niego szmat czasu, może to być pierwsze i ostatnie spotkanie. Na wizyty poglądowe stymulację zapisują Cie na recepcji, do lekarza, do którego jest miejsce. Tak samo z punkcja i transferem. Badań cała masa, a zostają przekazane pielęgniarce i one tak naprawdę je sprawdzają, nie umniejszam ale wolałabym, żeby lekarz od niepłodności je sprawdzał.
    Ceny, to jest masakra, za wszystko się płaci, nawet za wypisanie kończących się leków, choć zdarzyło mi się raz bezpłatnie. Podniesienie cen w czasie pandemii, to był trochę cios poniżej pasa. Skrócili wtedy godziny pracy i podnieśli stawki o nawet 30%. Nie dość, ze dłużej czekało się na wizytę, to jeszcze drożej. Transfery w 2 dobie. Jak ktoś ma 8 zarodków i podanych w 2 dobie, to zanim trafi sie na tego dobrego to można wydać trochę pieniędzy ale i sie nastresowac niepowodzeniami. Nie jest to zła klinika ale ja nie czułam się zaopiekowana. Najbardziej bolało mnie to, ze nie wiem czy z moimi wynikami wszystko było Ok.
    Acha a w ogóle moja „teczka” zaginęła na pierwsza wizytę stymulacyjna i lekarka, która nie była moja prowadząca była na MNIE zła.. na szczescie się wszystko odnalazło ale co się nastresowalam dodatkowo to już moje było. Z tego co wyczytałam od innych dziewczyn, to nie każdy lekarz sprawdza immunologie i kieruje na badania.
    Pewnie gdyby mi się udało, to wszystko powyższe nie miałoby znaczenia, ale niestety zostwialam tam dobry samochód i morze lez..

  • Gabka86 Ekspertka
    Postów: 267 92

    Wysłany: 1 lutego 2021, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    35latka wrote:
    Zgadam się z Tobą, w 100 procentach. Ja jestem dość wrażliwa osoba, stąd uważam, że lekarz powinien kierować się empatia, ale jak już jej nie ma za grosz, to powinien darować sobie chamskie docinki. Dla mnie to niedopuszczalne. I nigdy bym się na to nie zgodziła, na szczęście byłam/jestem pod opieką osoby, która nie dość że robiła wszystko by mi pomóc, to jeszcze wykazała się niezwykła cierpliwością, jestem sama w szoku ile maili wysłałam do Pani Doktor, a ona zawsze była dla mnie miła, powiedziała mi ostatnio, że rozumie swoje pacjentki i dla niej to normalne... Bo samo leczenie jest bardzo trudne dla psychiki. Można? Można! Tak jak mówisz, wiele kobiet jest po strasznych przejściach, to już je osłabia psychicznie, idąc do lekarza, potrzebuje wyciągnętej ręki, zaangażowania lekarza, a nie buczenia pod nosem, to nie to miejsce, to nie ginekolog na nfz...

    W invimedzie leczylas sie u pani dr Anety Kozioł? Z tego co czytałam to prowadzisz u niej również ciążę i jesteś zadowolona z jej opieki ciążowej? :)

  • mm1 Autorytet
    Postów: 1896 1726

    Wysłany: 1 lutego 2021, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszczureczka wrote:
    Mm1 - jak Ci idzie diagnostyka immuno? Coś ruszyłaś do przodu z diagnozą?
    Dziękuję, że pytasz. Czekam na wyniki allo mlr I cross match. Mają być gdzieś za tydzień. Na chwilę obecną brakuje mi 3 kirow implantacyjnych, mam dodatnie ana2, rozjechane cytokiny i komórki nk 17 a powinno podobno przy staraniach być mniej. Jak juz będę mieć wszystko to czeka mnie konsultacja z Sydorem. .... mam nadzieję, że znajdzie na mnie sposób.
    Chciałabym ruszyć z transferem w marcu lub kwietniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2021, 20:31

    Jaszczureczka lubi tę wiadomość

    Ja 39 lat
    09.2006 Julia
    jajowody drożne, czynnik męski :( IO
    IUI 07.2017 :(
    08.2017 rozpoczęcie procedury IVF
    15.09.2017 pick up mamy ❄❄❄❄❄
    13.11.2017 crio ❄❄ :(
    19.07.2019 crio ❄ +embryoglue cb 😔
    23.10.2019 crio ❄+embryoglue 6tc*😢
    8 dpt beta 65,6
    10 dpt beta 117,4 ( po 43h ) prog 17,60
    12 dpt beta 264,3 prog 19,00
    24 dpt beta 15880 prog 19,00
    02.06.2020 crio ❄ + embryoglue 😢
    2 IVF 08.2020 IMSI
    21.08.2020 pick up mamy ❄ ❄ ❄ ❄
    26.10.2020 crio ❄ 4ab😢
    26.04.2021 crio ❄ cb 😢
    17.07.2021 crio ❄️ 3ab cb 😥
    20.09.2021 crio ❄️ 4ab 😢
    3 IVF 11.2021 IMSI
    29.11.2021 pick up mamy ❄️❄️ 3ab
    Biopsja ok, histeroskopia ok.
  • zielonaherbata Autorytet
    Postów: 593 517

    Wysłany: 1 lutego 2021, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabka86 wrote:
    W invimedzie leczylas sie u pani dr Anety Kozioł? Z tego co czytałam to prowadzisz u niej również ciążę i jesteś zadowolona z jej opieki ciążowej? :)
    @Gabka86 - ja tez byłam u dr Kozioł i niestety mam negatywne doświadczenie. Także weź może pod uwagę, że może być różnie. Polecam też poczytać opinie na grupach na fejsbuku, bo tu masz z obecnych tylko skrajne:)

    Gabka86 lubi tę wiadomość

    zi13flw10c4ya4h9.png

    Unica Praga
    26.10.2021 transfer blastocysty AA
    6dpt II
    7dpt bhcg 80,1 prog 19,6
    9dpt bhcg 242,0 prog 22,6
    24dpt CRL 2,74 + ❤

    Nifty pro: oh, boy!

    Wcześniej: 2x IVF, IUI, laparoskopia
‹‹ 548 549 550 551 552 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ