X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną InviMed Wroclaw
Odpowiedz

InviMed Wroclaw

Oceń ten wątek:
  • Gabka86 Ekspertka
    Postów: 267 92

    Wysłany: 21 października 2021, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Cześć dziewczyny. Czy jest tu ktoś kto ma problem z przedwczesnym wygaszaniem funkcji jajników? Niestety chyba mnie ten problem dotyczy, objawia się to po AMH 1.46, bardzo wysokie FSH (w 3 miesiącach badane pomiędzy 1-5 dniem cyklu takie wyniki: pierwszy- 19.5, drugi- 10.5, trzeci- 16.5). Poza tym mam zwykle mało pęcherzyków na jajnikach podczas usg, ostatnio 5 ogółem. Żeby nie było zbyt prosto to jeszcze partner ma obniżone parametry nasienia ( 9.5mln na ml i w całości 20mln) plus za niskie FSH poniżej normy 1.2. Mam 32 lata i dr.G podkreśla że to są bardzo złe wyniki I że jest ryzyko że będę słabo reagować na stymulacja. Narazie szuka przyczyny (czekamy na wyniki badań genetycznych i inhibiny b) plus wiele rozszerzonych badań nasienia. Wiem że AMH nie podniosę ale chcę zrobić wszystko co w mojej mocy żeby mieć wpływ na jakoś moich komórek. Dziewczyny co radzicie? Macie jakieś sprawdzone sposoby? Narazie Dr zalecił branie DHEA, Q10 I Wit E. Sama kupiłam też inofem bo czytałam o nim wiele dobrego w kwestii regulacji hormonów więc mam nadzieję że pomoże mi obniżyć FSH.
    Trzymam za Was wszystkie kciuki i życzę szybkiego spełnienia marzeń :)
    Czesc, u mnie pare lat temu stwierdzono przedwczesne wygasanie czynności jajników. Jestem na HTZ. Moje AMH 0.12, FSH prawie 60 i niski estriadol. Lekarz od razu stwierdził, ze nie ma sensu robić in vitro na moich komórkach, bo nic z tego nie wyjdzie. Bylam stymulowana Clostilbegyt przez swojego ginekologa ale nic nie wyszlo. Zdecydowalismy sie zgodnie z zaleceniami lekarza na KD. Mialam 3 transfery, ale na razie żaden nieudany. :/ Ty masz lepsze wyniki, moze rzeczywiscie warto skorzystac z suplementacji i spróbować na swoich.

  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 21 października 2021, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabka86 wrote:
    Czesc, u mnie pare lat temu stwierdzono przedwczesne wygasanie czynności jajników. Jestem na HTZ. Moje AMH 0.12, FSH prawie 60 i niski estriadol. Lekarz od razu stwierdził, ze nie ma sensu robić in vitro na moich komórkach, bo nic z tego nie wyjdzie. Bylam stymulowana Clostilbegyt przez swojego ginekologa ale nic nie wyszlo. Zdecydowalismy sie zgodnie z zaleceniami lekarza na KD. Mialam 3 transfery, ale na razie żaden nieudany. :/ Ty masz lepsze wyniki, moze rzeczywiscie warto skorzystac z suplementacji i spróbować na swoich.
    Czytałam na wątkach o wysokim FSH i o DHEA że było nawet sporo takich przypadków że dziewczyny próbowały i IUI i IVF i się nie udawało a potem były naturalne niespodzianki nawet przy bardzo niskich wynikach AMH. To dodaje nadzieję jak człowiek jest podłamany. Także nawet i takie cuda są możliwe ;) mam nadzieję że tak będzie i w Twoim wypadku. A kazali Ci brać DHEA?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2021, 14:17

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 21 października 2021, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kulka wrote:
    Mąż ma dobre wyniki nasienia, wg nich nawet bardzo dobre ale, że szukamy przyczyny to zaproponował jeszcze SCD, HBA, MSOME-6600. Mąż ma żylaka powrózka, który nie miał sprawiać problemów ale być może to go skłoniło do zasugerowania zrobienia rozszerzonych badań.

    Natomiast mój cykl to ok. 30dni. Samo krwawienie to 7 dni. Kiedyś miałam bardzo bolesne miesiączki, teraz to się zmieniło. Od roku biorę euthyrox, bo mialam TSH blisko 4. Lekarz dał mi połówkę z 75 i póki co spadło do 1 i się trzyma. Drożność ok, cukier i insulina ok, żadnych Hashimoto itp. Progesteron po owulce wysoki, pecherzyki rosną i pękają chociaż mam ich dosyć dużo ale zawsze ten jeden dojrzeje - nie stwierdzono PCOS. Zdarzają mi się infekcje intymne ale posiewy, chlamydie i inne takie wyszły ok.
    Nigdy nikt nie zasugerował mi badań dot. immunologii, czy może w kierunku endometriozy, nie wiedziałabym nawet od czego zacząć.

    Szczerze mówiąc, zawsze staram się trzymać zdrowy tryb życia, Mąż też (wiadomo, zdarzają sie grzeszki ale komu nie). Może faktycznie wdrożyć dietę + suplementację tak na ostro.

    Boje się, że jeśli zdecydujemy sie chociażby na taki podstawowy pakiet (rozumiem że to pobranie jajeczek + zapłodnienie i podanie „gotowego” zarodka i to jest jedna próba?) iv to sie nie uda, a wiadomo ile to wszystko kosztuje. I my i lekarz motamy się jak żyd po pustym sklepie bo sami nie wiemy czy nadal szukać, czy podejść do zabiegu i przyspieszyć działania.

    Wiesz co....bardzo polecam Ci sie tym wszystkim po prostu zainteresować na maxa, poszperać poczytać, jest masa dróg innych niż IVF i jeśli nie macie jakiś problemów konkretnych to może warto dać sobie jeszcze chwile, trudno nam tu w kilku postach napisac instrukcj, to forum jest skarbnica wiedzy polecam też plodnaplatforma.pl :) i plodnosc.pl (oni mają też kanał na YT z spora ilością wywiadów )

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2021, 14:29

    Kulka lubi tę wiadomość

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
  • Zielona87 Autorytet
    Postów: 2524 2948

    Wysłany: 21 października 2021, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Cześć dziewczyny. Czy jest tu ktoś kto ma problem z przedwczesnym wygaszaniem funkcji jajników? Niestety chyba mnie ten problem dotyczy, objawia się to po AMH 1.46, bardzo wysokie FSH (w 3 miesiącach badane pomiędzy 1-5 dniem cyklu takie wyniki: pierwszy- 19.5, drugi- 10.5, trzeci- 16.5). Poza tym mam zwykle mało pęcherzyków na jajnikach podczas usg, ostatnio 5 ogółem. Żeby nie było zbyt prosto to jeszcze partner ma obniżone parametry nasienia ( 9.5mln na ml i w całości 20mln) plus za niskie FSH poniżej normy 1.2. Mam 32 lata i dr.G podkreśla że to są bardzo złe wyniki I że jest ryzyko że będę słabo reagować na stymulacja. Narazie szuka przyczyny (czekamy na wyniki badań genetycznych i inhibiny b) plus wiele rozszerzonych badań nasienia. Wiem że AMH nie podniosę ale chcę zrobić wszystko co w mojej mocy żeby mieć wpływ na jakoś moich komórek. Dziewczyny co radzicie? Macie jakieś sprawdzone sposoby? Narazie Dr zalecił branie DHEA, Q10 I Wit E. Sama kupiłam też inofem bo czytałam o nim wiele dobrego w kwestii regulacji hormonów więc mam nadzieję że pomoże mi obniżyć FSH.
    Trzymam za Was wszystkie kciuki i życzę szybkiego spełnienia marzeń :)
    ja tez jestem u G i mam AMH Ok 1,05 ,ale Inhibina b i fsh Ok ,przy pierwszej stymulacji udało się uzyskać 6 dojrzałych komórek ,2 zarodki transferowane w 3-dobie i były dwie blastki średniej klasy. Lekarz i ja byliśmy zadowoleni ,na razie bez sukcesu,ale liczę na cud przy ostatnim mrozaczki ,którego bierzemy w obstawie immuno w listopadzie ,a jak nie to robimy drugą i ostatnia stymulację od nowa. Ja zawsze trzymam się tego,że nie liczy się ilość ,tylko jakość . Do stymulacji polecił nam Dhea i q10 oraz standardowe wit b i d

    age.png
    👩87’
    👨85’
    Starania od 2015
    2017 IUI😔
    2018 IUI😔
    2019 Histeroskopia x2 usuwany polip
    AMH 1, nasienie ok
    Stos badań ,mutacje,trombofilie,kariotypy,zespół antyfos ok, z immuno cytokiny,imk Ok,Kir bx-Brak 2DL5, 2DL5, 2DS1, 2DS3, 2DS4,2DS5, 3DS1
    03.21 start 1 ivf
    04.21 ET 2x3dniowce😞
    06.21 2FET CB 😞
    04.11.21 3FET ostatni ❄️ 4bb encorton+accofil.
    7dpt-⏸ 8dpt-123mlU/ml ,10dpt-284mlU/ml (inny lab), 12dpt-452,14dpt-975,21dpt-11097
    26dpt- jest ❤️
    6.12 -crl 9,4mm❤️
    30.12- 3,85cm,fhr 171 -10+4
    11.01 usg prenatalne -crl 5,69cm fhr 165 (12+0) sanco-zdrowy chłopiec❤️👶
    crl 10,7cm fhr 146 15+0🥰
    254 g ❤️ 18+0
    420 g❤️20+6 usg połówkowe
    710 g❤️ 24+0
    980g❤️27+0
    1516g❤️ 30+0 usg III trym
    2180❤️33+0
    2606g❤️35+4
    2960g❤️37+0
    15.07.2022 38+3❤️CC 3070 kg, 53cm 👶🥰🥰
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 21 października 2021, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona87 wrote:
    ja tez jestem u G i mam AMH Ok 1,05 ,ale Inhibina b i fsh Ok ,przy pierwszej stymulacji udało się uzyskać 6 dojrzałych komórek ,2 zarodki transferowane w 3-dobie i były dwie blastki średniej klasy. Lekarz i ja byliśmy zadowoleni ,na razie bez sukcesu,ale liczę na cud przy ostatnim mrozaczki ,którego bierzemy w obstawie immuno w listopadzie ,a jak nie to robimy drugą i ostatnia stymulację od nowa. Ja zawsze trzymam się tego,że nie liczy się ilość ,tylko jakość . Do stymulacji polecił nam Dhea i q10 oraz standardowe wit b i d
    Tak dokładnie wystarczy 1 komórka ale ta idealna :) mi polecił właśnie to samo plus też Wit E 2x200. To trzymam kciuki żeby Wam się udało :)
    A co myślisz o doktorze? Ja mu ufam bo wiem że jest dobrym specjalista, narazie miałam dwie wizyty ale zauważyłam że on mówi prosto z mostu (co cenie) ale fajnie by było jakby mi dodał chociaż odrobinę nadziei ;) narazie podkreśla że jest źle i trzeba szybko działać i że niewiadomo czy w ogóle ivf będzie możliwe (jestem tego swiadoma) ale człowiek czasami potrzebuje chociaż odrobinę nadziei bo tak to się można całkiem załamać. Z drugiej strony wiem że nie ma czasu pocieszać każdej pacjentki. Ale miło by było :) narazie sama się pocieszam czytając jakieś pozytywne historie pomimo wielu przeciwności.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2021, 14:37

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • AGAaa Autorytet
    Postów: 888 696

    Wysłany: 21 października 2021, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza G nie pociesza jako tako, tak,jak piszesz - jest konkretny i życiowy. Nie owija w bawełnę ale też jest empatyczny.

  • mm1 Autorytet
    Postów: 1896 1726

    Wysłany: 21 października 2021, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może przykład dla pocieszenia. Moja koleżanka ( 30 lat ) po 3 miesiącach starań zaszła w ciążę, którą niestety poroniła. Zrobiła badania i okazało się, że ma amh około 0,7. Dr był zdziwiony, że tak szybko zaszła. Po kolejnych 3 miesiącach zaszła w ciążę, a w sierpniu urodziła syna. Także tu musi też chodzić o inne czynniki.

    Esperanza05 lubi tę wiadomość

    Ja 39 lat
    09.2006 Julia
    jajowody drożne, czynnik męski :( IO
    IUI 07.2017 :(
    08.2017 rozpoczęcie procedury IVF
    15.09.2017 pick up mamy ❄❄❄❄❄
    13.11.2017 crio ❄❄ :(
    19.07.2019 crio ❄ +embryoglue cb 😔
    23.10.2019 crio ❄+embryoglue 6tc*😢
    8 dpt beta 65,6
    10 dpt beta 117,4 ( po 43h ) prog 17,60
    12 dpt beta 264,3 prog 19,00
    24 dpt beta 15880 prog 19,00
    02.06.2020 crio ❄ + embryoglue 😢
    2 IVF 08.2020 IMSI
    21.08.2020 pick up mamy ❄ ❄ ❄ ❄
    26.10.2020 crio ❄ 4ab😢
    26.04.2021 crio ❄ cb 😢
    17.07.2021 crio ❄️ 3ab cb 😥
    20.09.2021 crio ❄️ 4ab 😢
    3 IVF 11.2021 IMSI
    29.11.2021 pick up mamy ❄️❄️ 3ab
    Biopsja ok, histeroskopia ok.
  • Zielona87 Autorytet
    Postów: 2524 2948

    Wysłany: 21 października 2021, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Tak dokładnie wystarczy 1 komórka ale ta idealna :) mi polecił właśnie to samo plus też Wit E 2x200. To trzymam kciuki żeby Wam się udało :)
    A co myślisz o doktorze? Ja mu ufam bo wiem że jest dobrym specjalista, narazie miałam dwie wizyty ale zauważyłam że on mówi prosto z mostu (co cenie) ale fajnie by było jakby mi dodał chociaż odrobinę nadziei ;) narazie podkreśla że jest źle i trzeba szybko działać i że niewiadomo czy w ogóle ivf będzie możliwe (jestem tego swiadoma) ale człowiek czasami potrzebuje chociaż odrobinę nadziei bo tak to się można całkiem załamać. Z drugiej strony wiem że nie ma czasu pocieszać każdej pacjentki. Ale miło by było :) narazie sama się pocieszam czytając jakieś pozytywne historie pomimo wielu przeciwności.
    jak Agaa napisała , jest konkretny i mi to odpowiada ,ani nie owija w bawełnę ..zanim trafiłam do kliniki miałam lekarzy którzy dawali czasem złudne nadzieje,albo mówili ,żeby się zrelaksować i pocieszali🤦‍♀️G mi odpowiada pod tym względem

    Esperanza05 lubi tę wiadomość

    age.png
    👩87’
    👨85’
    Starania od 2015
    2017 IUI😔
    2018 IUI😔
    2019 Histeroskopia x2 usuwany polip
    AMH 1, nasienie ok
    Stos badań ,mutacje,trombofilie,kariotypy,zespół antyfos ok, z immuno cytokiny,imk Ok,Kir bx-Brak 2DL5, 2DL5, 2DS1, 2DS3, 2DS4,2DS5, 3DS1
    03.21 start 1 ivf
    04.21 ET 2x3dniowce😞
    06.21 2FET CB 😞
    04.11.21 3FET ostatni ❄️ 4bb encorton+accofil.
    7dpt-⏸ 8dpt-123mlU/ml ,10dpt-284mlU/ml (inny lab), 12dpt-452,14dpt-975,21dpt-11097
    26dpt- jest ❤️
    6.12 -crl 9,4mm❤️
    30.12- 3,85cm,fhr 171 -10+4
    11.01 usg prenatalne -crl 5,69cm fhr 165 (12+0) sanco-zdrowy chłopiec❤️👶
    crl 10,7cm fhr 146 15+0🥰
    254 g ❤️ 18+0
    420 g❤️20+6 usg połówkowe
    710 g❤️ 24+0
    980g❤️27+0
    1516g❤️ 30+0 usg III trym
    2180❤️33+0
    2606g❤️35+4
    2960g❤️37+0
    15.07.2022 38+3❤️CC 3070 kg, 53cm 👶🥰🥰
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 21 października 2021, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mm1 wrote:
    Może przykład dla pocieszenia. Moja koleżanka ( 30 lat ) po 3 miesiącach starań zaszła w ciążę, którą niestety poroniła. Zrobiła badania i okazało się, że ma amh około 0,7. Dr był zdziwiony, że tak szybko zaszła. Po kolejnych 3 miesiącach zaszła w ciążę, a w sierpniu urodziła syna. Także tu musi też chodzić o inne czynniki.
    Tak właśnie dzisiaj o tym myślałam ile jest par które mają jakiś problem ale o tym nie wiedzą bo się nie badają dokładnie i zachodzą w ciążę. Najbardziej bym chciała jakąś tabletkę na wrzucenie na luz :) bo jak tu o tym zapomnieć i się zrelaksować jak co chwilę trzeba robić nowe badania a nie każde ma dobre wyniki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2021, 21:25

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • Gabka86 Ekspertka
    Postów: 267 92

    Wysłany: 21 października 2021, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Czytałam na wątkach o wysokim FSH i o DHEA że było nawet sporo takich przypadków że dziewczyny próbowały i IUI i IVF i się nie udawało a potem były naturalne niespodzianki nawet przy bardzo niskich wynikach AMH. To dodaje nadzieję jak człowiek jest podłamany. Także nawet i takie cuda są możliwe ;) mam nadzieję że tak będzie i w Twoim wypadku. A kazali Ci brać DHEA?
    Nie, lekarz nic nie mowil o DHEA. W moim przypadku to jest jeszcze nieprawidłowy kariotyp. Bylam u 3-ch roznych lekarzy i kazdy mowil ze jedyna opcja jest adopcja komorki, wiec raczej na cud nie licze. 😉 Ale pamiętam z tego forum dziewczyne chyba MUM2b i tez miala bardzo niskie amh, brala duzo supli. Wlasnie wit E, wit C 1000, koenzym Q10, DHEA, ashwaganda i cos tam jeszcze , brała te suplementy do poprawy jakosci komorek i nagle zaskoczyło i zaszla w ciążę naturalna 😊 Powodzenia kochana i badz dobrej mysli . Na pewno trzeba probowac roznych możliwości 🙂

  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 21 października 2021, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabka86 wrote:
    Nie, lekarz nic nie mowil o DHEA. W moim przypadku to jest jeszcze nieprawidłowy kariotyp. Bylam u 3-ch roznych lekarzy i kazdy mowil ze jedyna opcja jest adopcja komorki, wiec raczej na cud nie licze. 😉 Ale pamiętam z tego forum dziewczyne chyba MUM2b i tez miala bardzo niskie amh, brala duzo supli. Wlasnie wit E, wit C 1000, koenzym Q10, DHEA, ashwaganda i cos tam jeszcze , brała te suplementy do poprawy jakosci komorek i nagle zaskoczyło i zaszla w ciążę naturalna 😊 Powodzenia kochana i badz dobrej mysli . Na pewno trzeba probowac roznych możliwości 🙂
    Aa rozumiem. Też właśnie czekam na wyniki kariotypu. W każdym razie życzę Ci żeby wyszło wszystko po Twojej myśli :)
    Takie historie daja nadzieję jak człowiek ma gorszy dzień :) na pewno spróbuję wszystkiego co w mojej mocy żeby czuć chociaż odrobinę kontroli w tej niesprzyjającej sytuacji. Dziękuję Wam wszystkim za rady i za podzielenie się wiedzą. Na pewno przydadzą się niejednej osobie.

    Gabka86 lubi tę wiadomość

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2134 1175

    Wysłany: 22 października 2021, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kulka wrote:
    Mąż ma dobre wyniki nasienia, wg nich nawet bardzo dobre ale, że szukamy przyczyny to zaproponował jeszcze SCD, HBA, MSOME-6600. Mąż ma żylaka powrózka, który nie miał sprawiać problemów ale być może to go skłoniło do zasugerowania zrobienia rozszerzonych badań.

    Natomiast mój cykl to ok. 30dni. Samo krwawienie to 7 dni. Kiedyś miałam bardzo bolesne miesiączki, teraz to się zmieniło. Od roku biorę euthyrox, bo mialam TSH blisko 4. Lekarz dał mi połówkę z 75 i póki co spadło do 1 i się trzyma. Drożność ok, cukier i insulina ok, żadnych Hashimoto itp. Progesteron po owulce wysoki, pecherzyki rosną i pękają chociaż mam ich dosyć dużo ale zawsze ten jeden dojrzeje - nie stwierdzono PCOS. Zdarzają mi się infekcje intymne ale posiewy, chlamydie i inne takie wyszły ok.
    Nigdy nikt nie zasugerował mi badań dot. immunologii, czy może w kierunku endometriozy, nie wiedziałabym nawet od czego zacząć.

    Szczerze mówiąc, zawsze staram się trzymać zdrowy tryb życia, Mąż też (wiadomo, zdarzają sie grzeszki ale komu nie). Może faktycznie wdrożyć dietę + suplementację tak na ostro.

    Boje się, że jeśli zdecydujemy sie chociażby na taki podstawowy pakiet (rozumiem że to pobranie jajeczek + zapłodnienie i podanie „gotowego” zarodka i to jest jedna próba?) iv to sie nie uda, a wiadomo ile to wszystko kosztuje. I my i lekarz motamy się jak żyd po pustym sklepie bo sami nie wiemy czy nadal szukać, czy podejść do zabiegu i przyspieszyć działania.

    Doskonale Cię rozumiem. A badałas poziom kwasu foliowego i poziom homocysteiny? Dobrze to zbadać, jak poziom kwasu foliowego będzie powyżej normy kolejny krok to pakiet na trombofillie (na testdna.pl jest najtaniej) i sprawdzić czy nie masz jakiś mutacji. Bo czasem wystarczy wprowadzić acard i metylowane witaminy i się udaję. Jak reszta badań wyszła ok.

    preg.png
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 22 października 2021, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Doskonale Cię rozumiem. A badałas poziom kwasu foliowego i poziom homocysteiny? Dobrze to zbadać, jak poziom kwasu foliowego będzie powyżej normy kolejny krok to pakiet na trombofillie (na testdna.pl jest najtaniej) i sprawdzić czy nie masz jakiś mutacji. Bo czasem wystarczy wprowadzić acard i metylowane witaminy i się udaję. Jak reszta badań wyszła ok.
    Cześć. Czyli podwyższony kwas foliowy może świadczyć o mutacjach? Bo właśnie mam podwyzszony: 22.32 przy normie do 18.5. Homocysteina 6.48, Wit B12: 417. Pytałam o ten podwyższony kwas dr G ale mówił że to nic nie znaczy i że mam dalej brać to co brałam. Kwas mam w optimamed start tam jest 400mg metylowanego plus 400mg zwykłego. Myślicie że powinnam zrobić pakiet na trombofilie?

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2134 1175

    Wysłany: 23 października 2021, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę lekarzem nie jestem. Ale zrobić ten pakiet możesz dla siebie, aby wiedzieć na czym stoisz. Bo np. mutacja PAI-1 odpowiada za zagnieżdżenie się zarodka. Homocysteine masz w normie, ale to pewnie dzięki metylowanej formie kwasu. Powiem Ci na moim przykładzie (w ciąży póki co nie byłam i nie jestem), ale wyszły mi 2 mutację. Jedna odpowiada właśnie za przyswajanie witaminy z grupy B. I jak brałam zwykła formę kwasu miałam dużo powyżej normy. Jak poczytałam forum i zmieniłam na metylowaną formę to mimo, że biorę tyle ile wcześniej mój poziom się unormował i wyniki są już ok. Homocysteina też jest w normie, ale nie wiem ile było przed zmianą. Także myślę, że warto zrobić ten pakiet. Bo mogą wyjść Ci mutację, przy których musisz brać heparynę i acard, aby utrzymać ciążę lub w tą ciążę zajść. Inny przykład Beata z forum również robiła ten pakiet, wyszły jej 2 mutację, wprowadziła od udanego cyklu Acard, brała metylowane witaminy oraz monokoncentrat z ananasa i jej 4 IUI zakończyła się sukcesem. :) Lekarz jej tych badań nie zalecił i wszystkie dodatkowe badania robiła na własną rękę, czytając forum.

    I co jest ważne, czasem kobiety mające te mutację normalnie zachodzą w ciążę i rodzą zdrowe dzieci nic nie zmieniając w swoim życiu. Dlatego wydaje mi się niektórzy lekarze ignorują wynik tych badań.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2021, 13:30

    Esperanza05 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 23 października 2021, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Kurczę lekarzem nie jestem. Ale zrobić ten pakiet możesz dla siebie, aby wiedzieć na czym stoisz. Bo np. mutacja PAI-1 odpowiada za zagnieżdżenie się zarodka. Homocysteine masz w normie, ale to pewnie dzięki metylowanej formie kwasu. Powiem Ci na moim przykładzie (w ciąży póki co nie byłam i nie jestem), ale wyszły mi 2 mutację. Jedna odpowiada właśnie za przyswajanie witaminy z grupy B. I jak brałam zwykła formę kwasu miałam dużo powyżej normy. Jak poczytałam forum i zmieniłam na metylowaną formę to mimo, że biorę tyle ile wcześniej mój poziom się unormował i wyniki są już ok. Homocysteina też jest w normie, ale nie wiem ile było przed zmianą. Także myślę, że warto zrobić ten pakiet. Bo mogą wyjść Ci mutację, przy których musisz brać heparynę i acard, aby utrzymać ciążę lub w tą ciążę zajść. Inny przykład Beata z forum również robiła ten pakiet, wyszły jej 2 mutację, wprowadziła od udanego cyklu Acard, brała metylowane witaminy oraz monokoncentrat z ananasa i jej 4 IUI zakończyła się sukcesem. :) Lekarz jej tych badań nie zalecił i wszystkie dodatkowe badania robiła na własną rękę, czytając forum.

    I co jest ważne, czasem kobiety mające te mutację normalnie zachodzą w ciążę i rodzą zdrowe dzieci nic nie zmieniając w swoim życiu. Dlatego wydaje mi się niektórzy lekarze ignorują wynik tych badań.
    Super dziękuję za wyjaśnienie :) sprawdzę to sobie. Z ciekawości, przy której mutacji trzeba brać acard I na co on pomaga? W utrzymaniu ciazy tak?

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • mm1 Autorytet
    Postów: 1896 1726

    Wysłany: 23 października 2021, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atka.... Jak u Ciebie?

    atka666 lubi tę wiadomość

    Ja 39 lat
    09.2006 Julia
    jajowody drożne, czynnik męski :( IO
    IUI 07.2017 :(
    08.2017 rozpoczęcie procedury IVF
    15.09.2017 pick up mamy ❄❄❄❄❄
    13.11.2017 crio ❄❄ :(
    19.07.2019 crio ❄ +embryoglue cb 😔
    23.10.2019 crio ❄+embryoglue 6tc*😢
    8 dpt beta 65,6
    10 dpt beta 117,4 ( po 43h ) prog 17,60
    12 dpt beta 264,3 prog 19,00
    24 dpt beta 15880 prog 19,00
    02.06.2020 crio ❄ + embryoglue 😢
    2 IVF 08.2020 IMSI
    21.08.2020 pick up mamy ❄ ❄ ❄ ❄
    26.10.2020 crio ❄ 4ab😢
    26.04.2021 crio ❄ cb 😢
    17.07.2021 crio ❄️ 3ab cb 😥
    20.09.2021 crio ❄️ 4ab 😢
    3 IVF 11.2021 IMSI
    29.11.2021 pick up mamy ❄️❄️ 3ab
    Biopsja ok, histeroskopia ok.
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2134 1175

    Wysłany: 25 października 2021, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Super dziękuję za wyjaśnienie :) sprawdzę to sobie. Z ciekawości, przy której mutacji trzeba brać acard I na co on pomaga? W utrzymaniu ciazy tak?

    Tak jak napisałam. Mutacja PAI-1, może utrudniać zagnieżdżenie się zarodka oraz w 1 trymestrze może odpowiadać za poronienie.

    Esperanza05 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • BeataX Autorytet
    Postów: 2445 1305

    Wysłany: 25 października 2021, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Super dziękuję za wyjaśnienie :) sprawdzę to sobie. Z ciekawości, przy której mutacji trzeba brać acard I na co on pomaga? W utrzymaniu ciazy tak?
    Warto jeszcze dodać, że dobrze wiedzieć czy ma się mutację MTHFR, która odpowiada za metylację. Mi wyszła w wersji homozygotycznej czyli tej gorszej. Hematolog już na poczatku ciąży zalecił brać końską dawkę wit B12 - 1 mg (a miałam ją na poziomie 347), podwójny kwas foliowy - 0.8 ug i zwykłą dawkę B6. Te witaminy odgrywają bardzo ważne funkcje szczególnie od momentu zapłodnienia. Kwas foliowy jest bardzo ważny przy zamykaniu się cewy nerwowej w 8 tygodniu ciąży, a nieprawidłowa metylacja wit B12 może zwiększyć powstanie wad rozwojowych w tym zespołu downa.
    Za wysoki poziom kwasu foliowego świadczy już o zaburzeniach jego wchłaniania czyli metylacji. Ja również miałam go na poziomie 23 przy normie 20.
    Pakiet trombofilii możesz zrobić ze strony test DNA, bo jest tam najtaniej. Wynik masz w 7 dni i pokazuje 6 mutacji.

    O PAI-1 Bunkierka już pisała. Od siebiw dodam, że ta mutacja przyczynia się.do powstawania mikroskrzepów w macicy, które mogą uniemożliwiać zagnieżdżanie. Jeśli dojdzie do zagnieżdżenia to do końca pierwszego trymestru mogą pojawiać się skrzepy, które odcinają zarodek od odżywiania i dochodzi do poronienia. Tutaj ma pomóc Acard. Mi pomógł. Czasami jednak trzeba włączyć heparynę.
    Wielu lekarzu bagatelizuje te mutacje mówiąc, że połowa społeczeństwa je ma i żyje 🤦‍♀️ Ja żyję ale przez 5 lat nie udało mi się zajść w ciążę. Do tego hematolog powiedział mi, że powinnam już do końca życia suplementować wit B12 i kwas foliowy (w mniejszych dawkach niż teraz), aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia udaru i/lub zawału do którego mam predyspozycje właśnie przez te mutacje.

    Esperanza05 lubi tę wiadomość

    ⚡30.03.2021 r. - 4 IUI 🎉 (3-7dc CLO, 18 dc Ovitrelle)
    12.04. beta 78,80 🤩

    CnPDp2.png

    •od 2014 r. insulinooporność, hashimoto, niedoczynność tarczycy
    • PAI-1 4G heterozygotyczna
    • MTHFR C677T homozygotyczna
    💊 Euthyrox naprzemiennie 125/137, Acard 75, insulina na noc - 18 jedn. (cukrzyca ciążowa), metylowana witamina B12, B6 i B9.
  • atka666 Autorytet
    Postów: 1018 792

    Wysłany: 25 października 2021, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mm1 wrote:
    Atka.... Jak u Ciebie?
    Dziękuje, że pytasz <3 Cały czas leże. Plamienia są nadal, raz mniejsze, raz mocniejsze. W piątek zrobiłam bete i proga. Beta - 23698,41 mIU/ml, progesteron - 16,18 ng/ml, troszkę więcej, niż poprzednio.
    W piątek wizyta - mam nadziej, że dotrwam...

    Jaszczureczka lubi tę wiadomość

    - starania o pierwszą dzidzię od 2007 r., 41 lat
    - PCOS, Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Wrogi śluz, Wysoka prolaktyna, Mutacja genu MTHFR, (homozygota TT), problem z zagnieżdżeniem, rozjechane cytokiny, haplotyp KIR AA, wysokie NK, ANA 3 dodatnie, allo MLR - 0%, po szczepieniach allo MLR – 49%
    - 4 x IUI – ciąża biochemiczna :(
    - styczeń 2018r. ICSI - krótki protokół - 3 blastki
    - grudzień 2018 r. - crio blastki - ciąża biochemiczna :(
    - styczeń 2020 r. - crio dwóch blastek :(
    - luty 2020 r. - zmiana kliniki - Invimed, immunologia doc. Paśnik
    - 01.06.2020 r. - IMSI - krótki protokół z antagonistą – 7 blastek
    - 04.08.2020r. - crio blastki - ciąża biochemiczna :(
    - 16.10.2020r. crio blastki - 💔 6 tc
    - 16.03.2021r. - crio blastki - 💔 6/7 tc
    - 25.05., 15.06., 13.07.2021r. - szczepienia limfocytami męża
    - 30.09.2021r. - crio blastki
    - 29.10.2021r. - jest <3
    - Nifty pro - chłopczyk
    pjBmp1.png
  • mm1 Autorytet
    Postów: 1896 1726

    Wysłany: 25 października 2021, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    atka666 wrote:
    Dziękuje, że pytasz <3 Cały czas leże. Plamienia są nadal, raz mniejsze, raz mocniejsze. W piątek zrobiłam bete i proga. Beta - 23698,41 mIU/ml, progesteron - 16,18 ng/ml, troszkę więcej, niż poprzednio.
    W piątek wizyta - mam nadziej, że dotrwam...
    Beta piękna, progesteron też troszkę podskoczył mimo, że duphaston nie wychodzi we krwi. Oby tylko wszystko było dalej ok. Odezwij się w piątek 💓
    Ja dzisiaj po wizycie jestem. Muszę brać antykoncepcję, bo jakaś torbiel się zrobiła. Dzisiaj też jadę do Poznania do diagnostyki robić cytokiny, bo nasze synevo już nie wysyła do APC i są nieczytelne. Dr naciskał na konsultacje z immunologiem. Dobrze, że mam wizytę na 1.12.

    atka666 lubi tę wiadomość

    Ja 39 lat
    09.2006 Julia
    jajowody drożne, czynnik męski :( IO
    IUI 07.2017 :(
    08.2017 rozpoczęcie procedury IVF
    15.09.2017 pick up mamy ❄❄❄❄❄
    13.11.2017 crio ❄❄ :(
    19.07.2019 crio ❄ +embryoglue cb 😔
    23.10.2019 crio ❄+embryoglue 6tc*😢
    8 dpt beta 65,6
    10 dpt beta 117,4 ( po 43h ) prog 17,60
    12 dpt beta 264,3 prog 19,00
    24 dpt beta 15880 prog 19,00
    02.06.2020 crio ❄ + embryoglue 😢
    2 IVF 08.2020 IMSI
    21.08.2020 pick up mamy ❄ ❄ ❄ ❄
    26.10.2020 crio ❄ 4ab😢
    26.04.2021 crio ❄ cb 😢
    17.07.2021 crio ❄️ 3ab cb 😥
    20.09.2021 crio ❄️ 4ab 😢
    3 IVF 11.2021 IMSI
    29.11.2021 pick up mamy ❄️❄️ 3ab
    Biopsja ok, histeroskopia ok.
‹‹ 712 713 714 715 716 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ