X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną InviMed Wroclaw
Odpowiedz

InviMed Wroclaw

Oceń ten wątek:
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2160 1189

    Wysłany: 28 października 2022, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateM wrote:
    No właśnie u nas problem z kariotypem jest.
    Nie myślimy o dawcy na ten moment, chcemy trafić zdrowy zarodek. Ale żeby go znaleźć musimy wiedzieć który to. Teraz jesteśmy w klinice która nie bada, badania tez wyszły nam w trakcie jakie wyszły.. wiec można powiedzieć, ze ciut za późno, za badanie i transport do kliniki w Gdańsku dostaliśmy cennik dwóch procedur, wiec się poddaliśmy. Przeszliśmy wzdłuż i wszerz rozmowy od genetyków po embriologow, i zdecydowaliśmy się transferować to co mamy, żeby nic nam w głowie nie siedziało, ze zamroziliśmy i czekać będzie 20 lat..
    Decyzja trudna, nikomu takiej nie zycze. Ale serce mi podpowiada spróbować Wrocław bo tułaczka do Białegostoku jest męcząca a tutaj wszystko mam u nas… zarodeczki ładne mieliśmy dobrej jakości ale mogą być obciążone wadami wiec póki co 2razy biochem i 2 razy beta nie ruszyła. Zostały nam 2 wiec już poniżej statystyki ile powinno być z nich zdrowych.
    Czech się boje bo wiem ze świetnie sobie radzą z niskim amh, a ja przy obu stymulacjach miałam dużo pęcherzyków, tylko pierwsze większość zdegenerowane lub puste, wtedy zmieniono protokół i na długim miałam już 8 dojrzałych z 14 pobranych. Ale 5 się zaplodnilo wiec w sumie na 7 zapłodnionych uzyskaliśmy 6 kropeczkow.
    Rownolegle zapisałam się do wawy na diagnostykę endo, z racji ze siostra miała a ja teoretycznie byłam zdrowa, wiec wole już wyjść ze strefy ze ze mną wszystko dobrze, bo czuje ze coś tam się kryje….
    Dlatego tak mi zależy by ktoś faktycznie podszedł do tego sumiennie. Czyli za sianem zostawionym w klinice zrobił mi diagnostykę i kombinował z lekami, zrobił coś..
    Boje się, ze się rozczaruje…
    Wow Paliga.. kolejna znana osoba.


    Gdzieś w internecie czytałam, że mają całkiem dobrą opinię jeśli chodzi o embriologów w porównaniu do pozostałych klinik we Wrocławiu. Możesz jeszcze sprawdzić każdego w necie. Ale to i tak niestety mam wrażenie jest loteria. Im dłużej temat mnie dotyczy to się dziwię, że mamy tyle ludzi na świecie i że w ogóle ludzie zachodzą w ciążę naturalnie. A że patologia nie ma z tym problemu to jest dla mnie zagadka. A wracając do tematu w invimedzie robią takie badania, a przynajmniej jest to w cenniku. Także jak macie coś nie tak w kariotypie to pewnie w tym kierunku zrobią badanie. Może warto się umówić jeszcze na jakąś konsultacje tam, aby z czystym sumieniem zacząć procedurę? I trochę dziwne, że wcześniej przed in vitro nikt od Was tego badania nie wymagał... Albo może jednak te zarodeczki co zostały Wam, Was zaskoczą:) trzymam kciuki 🤞

    KateM lubi tę wiadomość

    preg.png
  • KateM Autorytet
    Postów: 4330 7106

    Wysłany: 28 października 2022, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Gdzieś w internecie czytałam, że mają całkiem dobrą opinię jeśli chodzi o embriologów w porównaniu do pozostałych klinik we Wrocławiu. Możesz jeszcze sprawdzić każdego w necie. Ale to i tak niestety mam wrażenie jest loteria. Im dłużej temat mnie dotyczy to się dziwię, że mamy tyle ludzi na świecie i że w ogóle ludzie zachodzą w ciążę naturalnie. A że patologia nie ma z tym problemu to jest dla mnie zagadka. A wracając do tematu w invimedzie robią takie badania, a przynajmniej jest to w cenniku. Także jak macie coś nie tak w kariotypie to pewnie w tym kierunku zrobią badanie. Może warto się umówić jeszcze na jakąś konsultacje tam, aby z czystym sumieniem zacząć procedurę? I trochę dziwne, że wcześniej przed in vitro nikt od Was tego badania nie wymagał... Albo może jednak te zarodeczki co zostały Wam, Was zaskoczą:) trzymam kciuki 🤞

    Właśnie, z tymi opiniami to też tak jest, jak piszę. Sama uległam pionierskiej klinice w PL, w najblizszym otoczeniu 2 transfery pierwsze udane i dzieci są na świecie, więc dlaczego ze mną ma być inaczej, więc wiem, że każdy poleca tam gdzie mu się udało :P

    37w0 Gustaw 🐻
    15.12.2023 3040g, 51cm

    kirAA, allo-mlr 0, morfo 0%,2%, Fragmentacja DNA - 28%,ŻPN II st
    Kariotyp❗️BT (11;22)
    03.2022 I IVF - Artemida Białystok
    09.03 punkcja ❄️❄️08.04 transfer 1AA ❄️ 10dpt < 1.1 05.05 transfer 3AA ❄️ 6-6,8-11,10-5 cb💔🖤
    06.2022 II IVF długi protokół
    04.07 punkcja❄️❄️❄️❄️ 08.09 transfer 1BB, accofil + acard 14.09 6dpt <0.2 🖤09.10 transfer 4AA accofil+acard 4dpt - 3,7 6dpt-8,2 8dpt - 4.6 💔🖤
    09.11 transfer 4AA 6-3.5,8-17,9-25,10-27,12-18💔🖤
    14.12 transfer 3AB 5 -13,7 - 27.1 💔🖤
    16.01.2023 - Invimed Wrocław - start
    13.02 punkcja 13/20, 11 zapłodnionych 🍀🍀🍀
    8❄️ zbadanych 2❄️BT
    19.04 - 7 transfer 4AA
    4dpt 9, 7dpt 45,10dpt 243, 13dpt 810, 15dpt 1872, 17dpt 3401, 27dpt usg + wlew ivig

    21w3 440g chłopaka 🐥
    28w5 1438g chłopaka🐥
    35w3 2700g chłopaka 🐣
    37w0 3040g
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8526 7420

    Wysłany: 28 października 2022, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateM szkoda, że wcześniej nie zrobiliście kariotypow ale nie jest to standardowe badanie przy ivf więc mądry polak po szkodzie. Powiem Ci, że jak zaczynałam poszukiwania kliniki we Wrocku to zaczynaliśmy od invicty bo z tego co się orientowałam mieli właśnie świetne wyniki w badaniu zarodkow i wiele innowacji w embriologi które wprowadzali w klinice.
    Zakończyliśmy u nich przygodę na etapie inseminacji bo zostaiwlisny kupę kasy, był problem z wizytami, a po każdym wyjściu z kliniki wyłam jak bóbr, że traktują mnie jak śmiecia, ściągają hajs, a ja wcale nie czuje się choć trochę ważna w tym wszystkim. Maszynowo...

    Pozniej byłam na konsultacji na NFZ u genetyka w Opolu który zajmował się badaniami zarodkow w którejś właśnie wrocławskiej klinice ale za cholere nie mogę sobie przypomnieć w której. Ogólnie fajna babka. Z wizyty byłam zadowolona. Trochę opowiadała też o tych badaniach, że właśnie w tjaifh przypadku jak my, że wyniki ok ale ciąży brak to wypadałoby zbadać zarodki ale ze u nas nie ma czego badać, a koszty są duże i jak już to robić to cksnac z kilkoma zarodkami to mówiła, że u nas lepiej te pieniądze przeznaczyć na procedurę i po prostu próbować do skutku. Ze są takie przypadki, że po prostu geny się nie łącza. Wyjaśniła dlaczego u nas najwaznijszy jest ten czynnik męski, że te plemniki mają właśnie uszkodzone główki a tam jest materiał genetyczny i mogą niesc wadliwy materiał genetyczny, a mogą nieść dobry ale nawet ivf ciężko to przeskoczyć mimo prawidłowych genów z kariotypu bo te plemniki nie umieją tych genów sprzedać do komórki.

    Ake w Waszym przypadku zarodki są ale rzeczywiście istnieje ryzyko, że są wadliwe i tu działa selekcja naturalna. Nie ma sensu robić transfery w nieskończoność.
    Badanie zarodkow w takim przypadku jest bardzo wskazane.
    A przygotowanie Ciebie do tego transferu idealnego zarodka to dodatkowy czynnik.

    Szczerze to nie wiem, która klinikę bym wybrała.

    Przeszłam invicte, Angelius i teraz invimed.
    Mam piękne zarodki w imvimedzie ale w ciąży jeszcze nie jestem.
    Poza tym po poprzednich klinikach, Angeliusie jestem mądrzejsza, wiem czego chce i czego mogę oczekiwać. Nikt mi kitu już nie wciśnie ani nie będzie mnie ciągnął od wizyty do wizyty. Więc podejrzewam, że to też ma wpływ. Ze ja już nie oczekuje współczucia tylko działania. Angelius jeszcze rok czy dwa temu w ogóle nie miał opcji badania zarodkow. Teraz to chyba działa na zasadzie współpracy z jakimś labo ale na dobrą sprawę wypada najgorzej bo doświadczenie mają mniejsze.

    Ty też po przejściach oczekujesz czegoś innego. Sprawdź jakcy genetycy zajmują się badaniami zarodkow, poproś i nazwiska, poczytaj opinię, dopytaj gdzie są wysyłane zarodki i ile się czeka na wyniki. Czy zarodki uznane, że nieprawidłowe są niszczone czy jednak masz prawo je transferować, bo są opinie, że zarodki mogą się naprawić i chyba to kwestia dogadania czy decydujesz się na utylizację.

    Na dobrą sprawę zanim wybierzesz klinikę do prepcedury to chyba musisz wybrać genetyka/czy embriologa typowo pod te badania zarodkow.

    Bo procedura raczej powiną pójść dobrze gdzie byś nie była.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2022, 13:17

    Hydrourea, Umka lubią tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Czereśnia Autorytet
    Postów: 735 1340

    Wysłany: 28 października 2022, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate ja przerobiłam we Wrocku tez i invimed i invicte. Na dłużej zostałam w tej drugiej. W invimedzie byłam u dwóch różnych lekarzy, potem androlog i każdy mówił co innego, wyszłam taka pogubiona, ze in vitro odpuściliśmy na ponad rok. W invikcie za to czułam się naprawdę zaopiekowana i wiedziałam, ze z naszym kiepskim nasieniem potrzebujemy dobrych embriologów. Oni faktycznie maja labolatoria dobrze rozwinięte i juz długo badają zarodki. Jedynie to dość specyficzna klinika, musisz pilnować, żeby umawiali Cię do jednego lekarza, każda najmniejsza pierdoła to koszt . Nawet wystawienie recepty telefonicznie.

    Córcia 05.11.2012 naturals ❤️
    I transfer - 😭💔
    II transfer - ✅ -Brak serduszka 🖤
    14.06. 2022 ⏸ NATURALS 🙏🏻🥹
    Synek 09.02.2023 💙
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8526 7420

    Wysłany: 28 października 2022, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśnia wrote:
    Kate ja przerobiłam we Wrocku tez i invimed i invicte. Na dłużej zostałam w tej drugiej. W invimedzie byłam u dwóch różnych lekarzy, potem androlog i każdy mówił co innego, wyszłam taka pogubiona, ze in vitro odpuściliśmy na ponad rok. W invikcie za to czułam się naprawdę zaopiekowana i wiedziałam, ze z naszym kiepskim nasieniem potrzebujemy dobrych embriologów. Oni faktycznie maja labolatoria dobrze rozwinięte i juz długo badają zarodki. Jedynie to dość specyficzna klinika, musisz pilnować, żeby umawiali Cię do jednego lekarza, każda najmniejsza pierdoła to koszt . Nawet wystawienie recepty telefonicznie.

    O właśnie! Ja bylam zielona idąc do invicty i co wizyta to to inny lekarz, w kółko te same badania, nich ich nie chciał omówić bo ma to zrobić lekarz prowadzący, a do niego nie dało się umówić. Więc w kółko się badaliśmy tylko sztuka dla sztuki bo byle gówno. Na dobre 15 wizyt prowadzącego widziałam 2 razy w tym raz podczas samej iui gdzie wpadł i wypadł.
    Pamiętam, że raz mnie babka nie chciała umówić na wizytę w stymulacji do iui dopóki nie zrobię poziomu progesteronu u nich w klinice tego samego dnia i basta. A ja wtedy miałam mieć wizyte popołudniu a badanie miało być rano. I tłumaczę jej, że dojeżdżam z Lubina, że będę po pracy i jadę na podgląd, a ta nie i chuj. No wkurwiała mnie ta klinika wtedy strasznie ale teraz to człowiek jest już twardy jak skala, jak bym jej wygarnęła to by jej w pięty poszło albo zaraz bym pisała maila ze skarga. A wtedy czułam się bezradna i ciemna totalnie.

    Z invimedem przecież były te same przeboje tyle, że się już człowiek tak nie dał i ma być wizyta i koniec.

    Także pewnie i ta invicta by mnie teraz już tak nie doprowadzała do łez. A ponoć jeśli chodzi o te badania zarodki to przodują.

    Czereśnia, a może są jakieś akcje w inbikcie z darmową wizyta wtepna?
    Możesz zapytać przy okazji jak będziesz?

    P. S. Gratuluję naturalsa. Piękne są takie historie gdy po przejściach trafiają się takie cuda!

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Czereśnia Autorytet
    Postów: 735 1340

    Wysłany: 28 października 2022, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    O właśnie! Ja bylam zielona idąc do invicty i co wizyta to to inny lekarz, w kółko te same badania, nich ich nie chciał omówić bo ma to zrobić lekarz prowadzący, a do niego nie dało się umówić. Więc w kółko się badaliśmy tylko sztuka dla sztuki bo byle gówno. Na dobre 15 wizyt prowadzącego widziałam 2 razy w tym raz podczas samej iui gdzie wpadł i wypadł.
    Pamiętam, że raz mnie babka nie chciała umówić na wizytę w stymulacji do iui dopóki nie zrobię poziomu progesteronu u nich w klinice tego samego dnia i basta. A ja wtedy miałam mieć wizyte popołudniu a badanie miało być rano. I tłumaczę jej, że dojeżdżam z Lubina, że będę po pracy i jadę na podgląd, a ta nie i chuj. No wkurwiała mnie ta klinika wtedy strasznie ale teraz to człowiek jest już twardy jak skala, jak bym jej wygarnęła to by jej w pięty poszło albo zaraz bym pisała maila ze skarga. A wtedy czułam się bezradna i ciemna totalnie.

    Z invimedem przecież były te same przeboje tyle, że się już człowiek tak nie dał i ma być wizyta i koniec.

    Także pewnie i ta invicta by mnie teraz już tak nie doprowadzała do łez. A ponoć jeśli chodzi o te badania zarodki to przodują.

    Czereśnia, a może są jakieś akcje w inbikcie z darmową wizyta wtepna?
    Możesz zapytać przy okazji jak będziesz?

    P. S. Gratuluję naturalsa. Piękne są takie historie gdy po przejściach trafiają się takie cuda!
    Dziękuje ❤️
    Wiesz o wizytach gratisowych nie słyszałam, co jakiś czas robią badanie nasienie, chyba w ubiegłym roku z okazji Dnia Ojca czy jakoś tak. Pierwsza wizyta droższa oczywiście, nawet w przypadku powrotu do kliniki po czasie dłuższym niż 12 mcy. Niestety kasa, kasa … musi się zgadzać.

    Córcia 05.11.2012 naturals ❤️
    I transfer - 😭💔
    II transfer - ✅ -Brak serduszka 🖤
    14.06. 2022 ⏸ NATURALS 🙏🏻🥹
    Synek 09.02.2023 💙
  • KateM Autorytet
    Postów: 4330 7106

    Wysłany: 28 października 2022, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, ja pojde na sucho do invimedu na wizytę zobacze czy lekarz zrobi na mnie to wrażenie i plan.
    Mam tez opcje Reprogenesis, ale wyjazdy do Brna zima nawet na punkcje lub transfer jestem zmęczona trochę ostatnimi miesiącami w podróży do kliniki..

    Nam genetyczka z wro zaproponowała Gizlera i sama powiedziała, ze odsyła do niego swoich pacjentów. Niestety bardzo mnie nagabywaniem zawiodła, bo od razu podała gdzie w Oleśnicy robi się świetne prywatne biopsje i amniopunkcję… i ze w sumie to od razu może lepiej adopcja nasienia, zarodka albo dziecka.
    Wiem jakie są szanse, ale my nie prosiliśmy o złote rady, tylko statystki , informacje o chorobach, wiedzę genetyka.

    W invikcie diagnozowalismy męża, kliniki ogólnie wyglada spoko, ale cenowo jest dużo droższa. Invicta tez ma lab dla innych klinik, właśnie gdzie badają zarodki. Osobiście tez na ten moment Invicty nie biorę pod uwagę.

    37w0 Gustaw 🐻
    15.12.2023 3040g, 51cm

    kirAA, allo-mlr 0, morfo 0%,2%, Fragmentacja DNA - 28%,ŻPN II st
    Kariotyp❗️BT (11;22)
    03.2022 I IVF - Artemida Białystok
    09.03 punkcja ❄️❄️08.04 transfer 1AA ❄️ 10dpt < 1.1 05.05 transfer 3AA ❄️ 6-6,8-11,10-5 cb💔🖤
    06.2022 II IVF długi protokół
    04.07 punkcja❄️❄️❄️❄️ 08.09 transfer 1BB, accofil + acard 14.09 6dpt <0.2 🖤09.10 transfer 4AA accofil+acard 4dpt - 3,7 6dpt-8,2 8dpt - 4.6 💔🖤
    09.11 transfer 4AA 6-3.5,8-17,9-25,10-27,12-18💔🖤
    14.12 transfer 3AB 5 -13,7 - 27.1 💔🖤
    16.01.2023 - Invimed Wrocław - start
    13.02 punkcja 13/20, 11 zapłodnionych 🍀🍀🍀
    8❄️ zbadanych 2❄️BT
    19.04 - 7 transfer 4AA
    4dpt 9, 7dpt 45,10dpt 243, 13dpt 810, 15dpt 1872, 17dpt 3401, 27dpt usg + wlew ivig

    21w3 440g chłopaka 🐥
    28w5 1438g chłopaka🐥
    35w3 2700g chłopaka 🐣
    37w0 3040g
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2160 1189

    Wysłany: 28 października 2022, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateM wrote:
    Dzięki dziewczyny, ja pojde na sucho do invimedu na wizytę zobacze czy lekarz zrobi na mnie to wrażenie i plan.
    Mam tez opcje Reprogenesis, ale wyjazdy do Brna zima nawet na punkcje lub transfer jestem zmęczona trochę ostatnimi miesiącami w podróży do kliniki..

    Nam genetyczka z wro zaproponowała Gizlera i sama powiedziała, ze odsyła do niego swoich pacjentów. Niestety bardzo mnie nagabywaniem zawiodła, bo od razu podała gdzie w Oleśnicy robi się świetne prywatne biopsje i amniopunkcję… i ze w sumie to od razu może lepiej adopcja nasienia, zarodka albo dziecka.
    Wiem jakie są szanse, ale my nie prosiliśmy o złote rady, tylko statystki , informacje o chorobach, wiedzę genetyka.

    W invikcie diagnozowalismy męża, kliniki ogólnie wyglada spoko, ale cenowo jest dużo droższa. Invicta tez ma lab dla innych klinik, właśnie gdzie badają zarodki. Osobiście tez na ten moment Invicty nie biorę pod uwagę.

    Ja ze swojej strony mogę dodać, że póki co invimed robi na mnie dobre wrażenie. Nie mam problemu, aby umówić się do swojego lekarza. Nawet jak nie było miejsca, a musiałam się pokazać to kontaktowali się z lekarzem i mnie zapisali. Nie wyobrażam sobie mieć każdą wizytę z innym lekarzem. 😳 Stymulację i punkcję oraz hsg lekarz przeprowadził mi bez komplikacji. Zdaję sobie sprawę, że każdy organizm jest inny i pacjentka i lekarz przy każdym zabiegu musi mieć trochę szczęścia. Ale najlepiej jak pójdziesz i sama się przekonasz. Androloga i genetyka z invimedu nie polecam. A dr G. jest specyficzny. Ale dużo dziewczyn go chwali, także sami musicie zobaczyć czy poczujecie zaufanie. Bo bez tego się nie da.

    KateM lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8526 7420

    Wysłany: 28 października 2022, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateM to chyba decyzja już zapadła z tego co piszesz. Pozostaje wierzyć, że będzie dobrze. Osobiście sama uderzyłam do gizlera i o ile nie jest jakiś super empatyczny czy coś to myślę, że jako wrocławskie guru jest w stanie wyłuskać z naszych jajnikow najwięcej.
    Mi się spodobał za konkrety, ja powiedziałam czego oczekuje, on powiedział co może zaproponować i co o tym sądzi. Doszliśmy do konsensusu. Raz na stymulacji chciał mi znacząco zmniejszyć leki ale przypomniałam się, że lecimy z koksem agresywnie bo ja do transferu nie podchodzę więc zmniejszył ile uważał za konieczne ale nie tyle ile chciał na początku.
    Dzięki temu mam kilka szans.
    Propozycja mrożenia zarodki wyszła ode mnie. I o ile mówił, że już odchodzą od mrozakow z 3 doby to u mnie jest to wskazane.

    Także nie mam ogólnie zastrzeżeń.
    Wierzę, że do samego transferu też mnie dobrze przygotuje. Mam nadzieję, że wypisze recepty na acofil, heparyne itd bez konieczności szlajania się po paśnikach. Ale tego dowiem się na wizycie w swoim czasie.

    Na wizytę do gizlera czekałam chyba 2 miesiące rok temu. No to powiedz nam jeszcze kiedy planujesz podchodzić do stymulacji?

    KateM lubi tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • KateM Autorytet
    Postów: 4330 7106

    Wysłany: 28 października 2022, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    KateM to chyba decyzja już zapadła z tego co piszesz. Pozostaje wierzyć, że będzie dobrze. Osobiście sama uderzyłam do gizlera i o ile nie jest jakiś super empatyczny czy coś to myślę, że jako wrocławskie guru jest w stanie wyłuskać z naszych jajnikow najwięcej.
    Mi się spodobał za konkrety, ja powiedziałam czego oczekuje, on powiedział co może zaproponować i co o tym sądzi. Doszliśmy do konsensusu. Raz na stymulacji chciał mi znacząco zmniejszyć leki ale przypomniałam się, że lecimy z koksem agresywnie bo ja do transferu nie podchodzę więc zmniejszył ile uważał za konieczne ale nie tyle ile chciał na początku.
    Dzięki temu mam kilka szans.
    Propozycja mrożenia zarodki wyszła ode mnie. I o ile mówił, że już odchodzą od mrozakow z 3 doby to u mnie jest to wskazane.

    Także nie mam ogólnie zastrzeżeń.
    Wierzę, że do samego transferu też mnie dobrze przygotuje. Mam nadzieję, że wypisze recepty na acofil, heparyne itd bez konieczności szlajania się po paśnikach. Ale tego dowiem się na wizycie w swoim czasie.

    Na wizytę do gizlera czekałam chyba 2 miesiące rok temu. No to powiedz nam jeszcze kiedy planujesz podchodzić do stymulacji?

    Nie, decyzja jeszcze nie podjęta. Zapisałam się na koniec grudnia na wizytę żeby go poznać i zobaczyć czy ma na nas plan.
    Ale, umówiłam się jeszcze na diagnostykę do Warszawy pod endometrioze. Plus teraz znowu mam konsultacje z Pasnikiem żeby dowiedzieć się co proponuje prócz accofilu.
    Chciałabym zrobić jeszcze przed histero i wycinki wysłać, ale już liczę na niego, bądź mojego drugiego doktora.
    Wiec myśle, ze najwcześniej ze stymulacja ruszę w styczniu. Bo w grudniu i teraz w listopadzie będę podchodziła do transferów tego co zostało w klinice.

    Masz ładny wynik 5 mrozaczkow, mam nadzieje, ze da Ci wszystkie leki i transfery się udadzą bez dodatkowego kombinowania. Ale wiadomo jak bywa…

    Właśnie ja od niego nie oczekuje empatii, głaskania po głowie, a działania. Oczywiście te cechy tez są potrzebne, mój prof z Białego jest specyficzny, ale do niego nie mam siły się stawiać. Idąc tutaj wiem czego oczekuje, co chce. Wiec to tez doświadczenie z kliniki robi swoje😉

    37w0 Gustaw 🐻
    15.12.2023 3040g, 51cm

    kirAA, allo-mlr 0, morfo 0%,2%, Fragmentacja DNA - 28%,ŻPN II st
    Kariotyp❗️BT (11;22)
    03.2022 I IVF - Artemida Białystok
    09.03 punkcja ❄️❄️08.04 transfer 1AA ❄️ 10dpt < 1.1 05.05 transfer 3AA ❄️ 6-6,8-11,10-5 cb💔🖤
    06.2022 II IVF długi protokół
    04.07 punkcja❄️❄️❄️❄️ 08.09 transfer 1BB, accofil + acard 14.09 6dpt <0.2 🖤09.10 transfer 4AA accofil+acard 4dpt - 3,7 6dpt-8,2 8dpt - 4.6 💔🖤
    09.11 transfer 4AA 6-3.5,8-17,9-25,10-27,12-18💔🖤
    14.12 transfer 3AB 5 -13,7 - 27.1 💔🖤
    16.01.2023 - Invimed Wrocław - start
    13.02 punkcja 13/20, 11 zapłodnionych 🍀🍀🍀
    8❄️ zbadanych 2❄️BT
    19.04 - 7 transfer 4AA
    4dpt 9, 7dpt 45,10dpt 243, 13dpt 810, 15dpt 1872, 17dpt 3401, 27dpt usg + wlew ivig

    21w3 440g chłopaka 🐥
    28w5 1438g chłopaka🐥
    35w3 2700g chłopaka 🐣
    37w0 3040g
  • AGAaa Autorytet
    Postów: 888 696

    Wysłany: 28 października 2022, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateM chyba Ci mówiła o Oleśnicy do histeroskopii z biopsją itp.bo tam dr Walasek przyjmuje i jest świetny....ale jak sobie załatwisz skierowanie od np. Gizlera (bez problemu wystawia) i zadzwonisz do Walaska i powiesz mu,że masz skierowanie (on z Gizlerem w Klinice na Grobli przyjmuje) i chcesz zrobić histero na nfz to On Ci to zrobi :)
    Tylko nie pamiętam jak to z biopsją endo jest...bo za coś trzeba dopłacić ale chyba za cd138 mi mówił a nie za biopsję.
    W każdym razie jak zadzwonisz,to Ci wszystko powie :)

    Ja od G dostałam skierowanie na histeroskopię z biopsją endo i cd138,ale w końcu nie u Walaska zrobiłam tylko normalnie w szpitalu u siebie,bo były nawet szybkie terminy. Także warto dzwonić i pytać, bo co z tego,że skierowanie z prywatnej kliniki,jak na nfz normalnie to robią :)

    KateM lubi tę wiadomość

  • Jaszczureczka Autorytet
    Postów: 2734 2244

    Wysłany: 28 października 2022, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateM - szukałam kiedyś info dla koleżanki z endometriozą I we Wro dziewczyny polecały te klinike https://leczymyendometrioze.pl/specjalisci/
    Ten wątek jej podsyłałam
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/endometrioza,81,186.html
    Możliwe, że nie będziesz tym zainteresowana, jednak juz zostawie te link.

    2023
    40w4 | 3280g - ♀️ - 2023.04
    ----
    39w6 | 3166g
    38w6 | 3000g
    36w6 | 2730g
    33w6 | 2109g
    30w6 | 1605g
    28w5 | 1256g
    26w6 | 909g
    22w6 | 501g
    20w5 | 337g
    18w6 | 230g - ♀️
    14w6 | 90mm
    12w5 | 65mm
    8w6 | 20mm
    8w0 | 12mm
    49dc | 6w6d | ❤ 7mm
    43dc | bHCG 15 527 | prog 26,9
    40dc II

    Metformina 2x850 ; Q-10 ; Folian ; B12 ; NAC ; R-ALA ; Wit D, C, E ; Mioinozytol 4g ; Tran
    ----
    2021
    41w2d - ♀️ - 2021.04
    ----
    2020
    29dpt ❤
    13.07 - FET

    18.06 - punkcja >> 17 pęcherzy >> 3 oocyty >> po 24h 1 zarodek zamrożony w 3 dobie
    I IVF

    4 IUI - biochem
    ---
    2019
    3 IUI - biochem
    2 IUI - biochem
    1 IUI - puste jajo płodowe
    ---
    2018 - pierwsza wizyta w klinice
    ---
    2016 - początek starań
  • KateM Autorytet
    Postów: 4330 7106

    Wysłany: 28 października 2022, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszczureczka wrote:
    KateM - szukałam kiedyś info dla koleżanki z endometriozą I we Wro dziewczyny polecały te klinike https://leczymyendometrioze.pl/specjalisci/
    Ten wątek jej podsyłałam
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/endometrioza,81,186.html
    Możliwe, że nie będziesz tym zainteresowana, jednak juz zostawie te link.

    Właśnie do wro do Medicusa jestem na luty zapisana, a do Warszawy na rezerwowej liście 16.12 😀
    Właśnie znalazłam to na naszym forum, plus o Warszawie dostałam namiar od dziewczyny z Białego. Pozostaje mi czekać..

    37w0 Gustaw 🐻
    15.12.2023 3040g, 51cm

    kirAA, allo-mlr 0, morfo 0%,2%, Fragmentacja DNA - 28%,ŻPN II st
    Kariotyp❗️BT (11;22)
    03.2022 I IVF - Artemida Białystok
    09.03 punkcja ❄️❄️08.04 transfer 1AA ❄️ 10dpt < 1.1 05.05 transfer 3AA ❄️ 6-6,8-11,10-5 cb💔🖤
    06.2022 II IVF długi protokół
    04.07 punkcja❄️❄️❄️❄️ 08.09 transfer 1BB, accofil + acard 14.09 6dpt <0.2 🖤09.10 transfer 4AA accofil+acard 4dpt - 3,7 6dpt-8,2 8dpt - 4.6 💔🖤
    09.11 transfer 4AA 6-3.5,8-17,9-25,10-27,12-18💔🖤
    14.12 transfer 3AB 5 -13,7 - 27.1 💔🖤
    16.01.2023 - Invimed Wrocław - start
    13.02 punkcja 13/20, 11 zapłodnionych 🍀🍀🍀
    8❄️ zbadanych 2❄️BT
    19.04 - 7 transfer 4AA
    4dpt 9, 7dpt 45,10dpt 243, 13dpt 810, 15dpt 1872, 17dpt 3401, 27dpt usg + wlew ivig

    21w3 440g chłopaka 🐥
    28w5 1438g chłopaka🐥
    35w3 2700g chłopaka 🐣
    37w0 3040g
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8526 7420

    Wysłany: 28 października 2022, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateM widzę, że lubisz mieć plan, tak jak ja, bez tego nie umiem funkcjonować hehe.
    Ale wiesz... Kiedy podchodziłam do ostatniego transferu miałam już wytyczone 3 inne drogi. Adopcja nasienia, adopcja zarodka w Czechach i ośrodek adopcyjny we wro. Uruchomiłam wszystkie 3 i jak się okazało wszystkie były zbędne.

    Będę trzymać kciuki żeby Tobie też nie była potrzebna zmiana kliniki! Mam nadzieję że zdrowe dzieciątko już na Ciebie czeka!

    KateM lubi tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • KateM Autorytet
    Postów: 4330 7106

    Wysłany: 28 października 2022, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AGAaa wrote:
    KateM chyba Ci mówiła o Oleśnicy do histeroskopii z biopsją itp.bo tam dr Walasek przyjmuje i jest świetny....ale jak sobie załatwisz skierowanie od np. Gizlera (bez problemu wystawia) i zadzwonisz do Walaska i powiesz mu,że masz skierowanie (on z Gizlerem w Klinice na Grobli przyjmuje) i chcesz zrobić histero na nfz to On Ci to zrobi :)
    Tylko nie pamiętam jak to z biopsją endo jest...bo za coś trzeba dopłacić ale chyba za cd138 mi mówił a nie za biopsję.
    W każdym razie jak zadzwonisz,to Ci wszystko powie :)

    Ja od G dostałam skierowanie na histeroskopię z biopsją endo i cd138,ale w końcu nie u Walaska zrobiłam tylko normalnie w szpitalu u siebie,bo były nawet szybkie terminy. Także warto dzwonić i pytać, bo co z tego,że skierowanie z prywatnej kliniki,jak na nfz normalnie to robią :)

    O ja… zapisze to sobie, wow❤️
    Bardzo dziękuje, właśnie mi się kojarzy z poprzednich stron ten temat. Ale póki co wszystkie kliniki które sprawdzałam to prywatnie robią. Ale jak mi się nie uda zrobić na NFZ to trudno chce to mieć przebadane, nawet jakby wyszło ze wszystko pięknie♥️
    Liczę ze zrobię to w Bialym bo oni z kliniki tez to wykonują tylko potrzebuje się zebrać w sobie i zmusić lekarza by wykonali mi zabieg.
    Przy pierwszym transferze lekarz tez napomknął ze mam ognisko endometriozy na szyjce, ale drugi powiedział ze to nadżerki.. niestety doczytałam się ze jak toognisko to może za tym iść adenomioza, która jest już problematyczna.
    Ale właśnie chciałabym żeby to wyszło od lekarza.
    Dzięki dziewczyny, jak macie jeszcze jakieś rady, ciekawostki to śmiało, ja już w takim punkcie jestem, ze wszystkiego się łapie…♥️

    AGAaa lubi tę wiadomość

    37w0 Gustaw 🐻
    15.12.2023 3040g, 51cm

    kirAA, allo-mlr 0, morfo 0%,2%, Fragmentacja DNA - 28%,ŻPN II st
    Kariotyp❗️BT (11;22)
    03.2022 I IVF - Artemida Białystok
    09.03 punkcja ❄️❄️08.04 transfer 1AA ❄️ 10dpt < 1.1 05.05 transfer 3AA ❄️ 6-6,8-11,10-5 cb💔🖤
    06.2022 II IVF długi protokół
    04.07 punkcja❄️❄️❄️❄️ 08.09 transfer 1BB, accofil + acard 14.09 6dpt <0.2 🖤09.10 transfer 4AA accofil+acard 4dpt - 3,7 6dpt-8,2 8dpt - 4.6 💔🖤
    09.11 transfer 4AA 6-3.5,8-17,9-25,10-27,12-18💔🖤
    14.12 transfer 3AB 5 -13,7 - 27.1 💔🖤
    16.01.2023 - Invimed Wrocław - start
    13.02 punkcja 13/20, 11 zapłodnionych 🍀🍀🍀
    8❄️ zbadanych 2❄️BT
    19.04 - 7 transfer 4AA
    4dpt 9, 7dpt 45,10dpt 243, 13dpt 810, 15dpt 1872, 17dpt 3401, 27dpt usg + wlew ivig

    21w3 440g chłopaka 🐥
    28w5 1438g chłopaka🐥
    35w3 2700g chłopaka 🐣
    37w0 3040g
  • Jaszczureczka Autorytet
    Postów: 2734 2244

    Wysłany: 28 października 2022, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateM - moje dwa pomysły:
    1. krzywa insulinowo-glukozowa min.3pkt i na konsultacje wyników endokrynolog G.Gawryś lub A.Janus (Janus fajna babka do pogadania, jak pracowała w medicover to byłam pod jej opieką endokrynologiczną to się bardzo mną interesowała). Badanie zrobisz bez problemu w Diagnostyce I Dolmedzie. Chyba taniej jest w Dolmedzie. Najlepiej 4pkt (0h, 30min, 1h, 2h). Nie wiem czy coś to wniesie teraz do diagnostyki, ale zbyt wysoki poziom insuliny nie pomaga I w jakości komórek i w implantacji (podejrzewam że u mnie to jedna z przyczyn niepowodzeń) - z tego co tu na forum doczytałam dawka 1500 metforminy realnie zaczyna coś pomagać przy regulacji organizmu (sama miałam 2x850 od Janus przy często ignorowanym IO, a mąż stopniowo wchodził na dawkę 2x1000 przy hiperinsulinemii i IO).
    2. Suplementy z wątku miesięcznego z książki R.Fett "It all starts with the eggs", zwłaszcza Q10 (w ksiazce Q10 zaznaczono że jakąś skuteczność na płodność ma udokumentowaną Bio quinone Pharma Nord (https://gemini.pl/bio-quinon-active-q10-gold-100-mg-90-kapsulek-0085000.

    W przypadku krzywej zrobiłabym ją od razu, w przypadku supli to dopiero jakbyś miała się szykować do procedury, min 3 miesiące stosowania z tego co kojarze. Ja też liczę, że kolejną procedurę odpalicie tylko, żeby pierwsze dziecko miało rodzeństwo

    Poza tym sprawdziłabym homocysteinę, kwas foliowy, witB12 i super byłoby też b6 z krwi. Jak masz mutacje mthfr a1298c to w sumie tylko homocysteine bym sprawdzila jeśli ostatnio tego nie robiłaś - to wrażliwe badanie także nie każdy punkt zgodzi się pobrać krew (diagnostyka u mnie pod domem odmówiła, mimo że wcześniej przed pandemią robiła, ale przy pandemii zmieniła im się logistyka. Lepiej homocysteine przy labie robić (na Fieldorfa synevo, na Opolskiej Diagnostyka itp).
    Jest jeszcze test Alice i Emma jeśli możesz mieć problemy z przewlekłym zapaleniem endo (dopiero dziś się na to natknęłam)https://oviklinika.pl/emma-i-alice.
    Tylko sama musisz wiedzieć kiedy w diagnostyce powiedzieć sobie dość, bo można się badać I badać, a nic ta wiedza nie wniesie I ciąży nie da.
    Oczywiscie jak chcesz liste badan od hematologa Dr Potoczka (jak masz pakiet w medicover to możesz z niego załatwić konsultacje u dr) czy od endokrynologa Dr Gawrysia to oczywiście mogę Ci wkelić I sobie sprawdzisz czy coś ciekawego tam znajdziesz dla siebie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2022, 23:14

    KateM, AGAaa, Umka lubią tę wiadomość

    2023
    40w4 | 3280g - ♀️ - 2023.04
    ----
    39w6 | 3166g
    38w6 | 3000g
    36w6 | 2730g
    33w6 | 2109g
    30w6 | 1605g
    28w5 | 1256g
    26w6 | 909g
    22w6 | 501g
    20w5 | 337g
    18w6 | 230g - ♀️
    14w6 | 90mm
    12w5 | 65mm
    8w6 | 20mm
    8w0 | 12mm
    49dc | 6w6d | ❤ 7mm
    43dc | bHCG 15 527 | prog 26,9
    40dc II

    Metformina 2x850 ; Q-10 ; Folian ; B12 ; NAC ; R-ALA ; Wit D, C, E ; Mioinozytol 4g ; Tran
    ----
    2021
    41w2d - ♀️ - 2021.04
    ----
    2020
    29dpt ❤
    13.07 - FET

    18.06 - punkcja >> 17 pęcherzy >> 3 oocyty >> po 24h 1 zarodek zamrożony w 3 dobie
    I IVF

    4 IUI - biochem
    ---
    2019
    3 IUI - biochem
    2 IUI - biochem
    1 IUI - puste jajo płodowe
    ---
    2018 - pierwsza wizyta w klinice
    ---
    2016 - początek starań
  • KateM Autorytet
    Postów: 4330 7106

    Wysłany: 29 października 2022, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszczureczka wrote:
    KateM - moje dwa pomysły:
    1. krzywa insulinowo-glukozowa min.3pkt i na konsultacje wyników endokrynolog G.Gawryś lub A.Janus (Janus fajna babka do pogadania, jak pracowała w medicover to byłam pod jej opieką endokrynologiczną to się bardzo mną interesowała). Badanie zrobisz bez problemu w Diagnostyce I Dolmedzie. Chyba taniej jest w Dolmedzie. Najlepiej 4pkt (0h, 30min, 1h, 2h). Nie wiem czy coś to wniesie teraz do diagnostyki, ale zbyt wysoki poziom insuliny nie pomaga I w jakości komórek i w implantacji (podejrzewam że u mnie to jedna z przyczyn niepowodzeń) - z tego co tu na forum doczytałam dawka 1500 metforminy realnie zaczyna coś pomagać przy regulacji organizmu (sama miałam 2x850 od Janus przy często ignorowanym IO, a mąż stopniowo wchodził na dawkę 2x1000 przy hiperinsulinemii i IO).
    2. Suplementy z wątku miesięcznego z książki R.Fett "It all starts with the eggs", zwłaszcza Q10 (w ksiazce Q10 zaznaczono że jakąś skuteczność na płodność ma udokumentowaną Bio quinone Pharma Nord (https://gemini.pl/bio-quinon-active-q10-gold-100-mg-90-kapsulek-0085000.

    W przypadku krzywej zrobiłabym ją od razu, w przypadku supli to dopiero jakbyś miała się szykować do procedury, min 3 miesiące stosowania z tego co kojarze. Ja też liczę, że kolejną procedurę odpalicie tylko, żeby pierwsze dziecko miało rodzeństwo

    Poza tym sprawdziłabym homocysteinę, kwas foliowy, witB12 i super byłoby też b6 z krwi. Jak masz mutacje mthfr a1298c to w sumie tylko homocysteine bym sprawdzila jeśli ostatnio tego nie robiłaś - to wrażliwe badanie także nie każdy punkt zgodzi się pobrać krew (diagnostyka u mnie pod domem odmówiła, mimo że wcześniej przed pandemią robiła, ale przy pandemii zmieniła im się logistyka. Lepiej homocysteine przy labie robić (na Fieldorfa synevo, na Opolskiej Diagnostyka itp).
    Jest jeszcze test Alice i Emma jeśli możesz mieć problemy z przewlekłym zapaleniem endo (dopiero dziś się na to natknęłam)https://oviklinika.pl/emma-i-alice.
    Tylko sama musisz wiedzieć kiedy w diagnostyce powiedzieć sobie dość, bo można się badać I badać, a nic ta wiedza nie wniesie I ciąży nie da.
    Oczywiscie jak chcesz liste badan od hematologa Dr Potoczka (jak masz pakiet w medicover to możesz z niego załatwić konsultacje u dr) czy od endokrynologa Dr Gawrysia to oczywiście mogę Ci wkelić I sobie sprawdzisz czy coś ciekawego tam znajdziesz dla siebie ;)

    krzywą miałam robioną 2 lata temu, glukoze i insulinę i witaminki sprawdzane przy okazji wykrycia problemu z tarczycą i hashi..
    ale krzywą planuję zrobić jeszcze raz, bo wiem, że to może się zmienić niestety..
    Listę supli mam zapisaną i tak wiem, że 3 miesiące minimum trzeba stosować.
    Mutacja żadna i trombo mi nie wyszły, ale homocysteine i kwas też chcę wykonać..

    Póki co zależy mi głównie na wykluczeniu endo i stanu zapalnego, ale jak pisałam, to plan po tych 2 transferach.

    moc wiedzy mi dałyście <3 Dziękuję! :*

    Jaszczureczka lubi tę wiadomość

    37w0 Gustaw 🐻
    15.12.2023 3040g, 51cm

    kirAA, allo-mlr 0, morfo 0%,2%, Fragmentacja DNA - 28%,ŻPN II st
    Kariotyp❗️BT (11;22)
    03.2022 I IVF - Artemida Białystok
    09.03 punkcja ❄️❄️08.04 transfer 1AA ❄️ 10dpt < 1.1 05.05 transfer 3AA ❄️ 6-6,8-11,10-5 cb💔🖤
    06.2022 II IVF długi protokół
    04.07 punkcja❄️❄️❄️❄️ 08.09 transfer 1BB, accofil + acard 14.09 6dpt <0.2 🖤09.10 transfer 4AA accofil+acard 4dpt - 3,7 6dpt-8,2 8dpt - 4.6 💔🖤
    09.11 transfer 4AA 6-3.5,8-17,9-25,10-27,12-18💔🖤
    14.12 transfer 3AB 5 -13,7 - 27.1 💔🖤
    16.01.2023 - Invimed Wrocław - start
    13.02 punkcja 13/20, 11 zapłodnionych 🍀🍀🍀
    8❄️ zbadanych 2❄️BT
    19.04 - 7 transfer 4AA
    4dpt 9, 7dpt 45,10dpt 243, 13dpt 810, 15dpt 1872, 17dpt 3401, 27dpt usg + wlew ivig

    21w3 440g chłopaka 🐥
    28w5 1438g chłopaka🐥
    35w3 2700g chłopaka 🐣
    37w0 3040g
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8526 7420

    Wysłany: 29 października 2022, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.tiktok.com/@centek_vape/video/7151315674390990086

    Dziewczyny zostawiam do obejrzenia na poprawę humoru 🙂🙂

    KateM, Jaszczureczka lubią tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Jaszczureczka Autorytet
    Postów: 2734 2244

    Wysłany: 30 października 2022, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89 - eee, myślałam że fragment o in vitro :P

    https://youtu.be/OaiZ761dzW0?list=TLGGRCheUQ0_MDwzMDEwMjAyMg
    Od 1:04:00 , po fragmencie tym co wrzuciłaś z tik toka

    A na yt oglądałam taką analize tego występu u Antoniego Syrka-Dąbrowskiego
    https://youtu.be/dyOi2MD2MNg?list=TLGGxnfbVQUQm0EzMDEwMjAyMg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2022, 09:08

    Ewa89_89 lubi tę wiadomość

    2023
    40w4 | 3280g - ♀️ - 2023.04
    ----
    39w6 | 3166g
    38w6 | 3000g
    36w6 | 2730g
    33w6 | 2109g
    30w6 | 1605g
    28w5 | 1256g
    26w6 | 909g
    22w6 | 501g
    20w5 | 337g
    18w6 | 230g - ♀️
    14w6 | 90mm
    12w5 | 65mm
    8w6 | 20mm
    8w0 | 12mm
    49dc | 6w6d | ❤ 7mm
    43dc | bHCG 15 527 | prog 26,9
    40dc II

    Metformina 2x850 ; Q-10 ; Folian ; B12 ; NAC ; R-ALA ; Wit D, C, E ; Mioinozytol 4g ; Tran
    ----
    2021
    41w2d - ♀️ - 2021.04
    ----
    2020
    29dpt ❤
    13.07 - FET

    18.06 - punkcja >> 17 pęcherzy >> 3 oocyty >> po 24h 1 zarodek zamrożony w 3 dobie
    I IVF

    4 IUI - biochem
    ---
    2019
    3 IUI - biochem
    2 IUI - biochem
    1 IUI - puste jajo płodowe
    ---
    2018 - pierwsza wizyta w klinice
    ---
    2016 - początek starań
  • Jaszczureczka Autorytet
    Postów: 2734 2244

    Wysłany: 30 października 2022, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateM - to myślę, żebyś temat tych testów Emma i Alice trochę bardziej przestudiowała. Moja znajoma z IE też po nieudanym transferze od lekarza uslyszala, że od cd138 się odchodzi teraz, bo jest za ogólne I proponował jej właśnie test Emma I Alice. Drogie dziadostwo niestety. Na tym wątku Aaasiaaa ma dość ciekawe doświadczenia I mocniej zgłębiła temat, a ja czytałam tylko kilka początkowych stron wątku, więc może Tobie uda się jeszcze coś przydatnego wyciągnąć z jej doświadczeń.
    Mam te ksiazke R.Fett, aktualnie pożyczona, ale jak ją odzyskam to mogę Ci użyczyć jak bedziesz chciala

    KateM lubi tę wiadomość

    2023
    40w4 | 3280g - ♀️ - 2023.04
    ----
    39w6 | 3166g
    38w6 | 3000g
    36w6 | 2730g
    33w6 | 2109g
    30w6 | 1605g
    28w5 | 1256g
    26w6 | 909g
    22w6 | 501g
    20w5 | 337g
    18w6 | 230g - ♀️
    14w6 | 90mm
    12w5 | 65mm
    8w6 | 20mm
    8w0 | 12mm
    49dc | 6w6d | ❤ 7mm
    43dc | bHCG 15 527 | prog 26,9
    40dc II

    Metformina 2x850 ; Q-10 ; Folian ; B12 ; NAC ; R-ALA ; Wit D, C, E ; Mioinozytol 4g ; Tran
    ----
    2021
    41w2d - ♀️ - 2021.04
    ----
    2020
    29dpt ❤
    13.07 - FET

    18.06 - punkcja >> 17 pęcherzy >> 3 oocyty >> po 24h 1 zarodek zamrożony w 3 dobie
    I IVF

    4 IUI - biochem
    ---
    2019
    3 IUI - biochem
    2 IUI - biochem
    1 IUI - puste jajo płodowe
    ---
    2018 - pierwsza wizyta w klinice
    ---
    2016 - początek starań
‹‹ 864 865 866 867 868 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ