X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF

Oceń ten wątek:
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 26 lutego 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly, dr Paliga jest naprawdę świetnym lekarzem. Trzymam się Provity tylko i wyłącznie z jej powodu. Gdyby jej nie było w Provi to mnie też.
    Dr oprócz tego, że przyjmuje pacjentki na wizyty to jeszcze operuje więc tego czasu na wizyty jest coraz mniej. Dodatkowo robi drugą specjalizację więc jeszcze mniej czasu ;) Dr Mańka też jest ok, w końcu małżeństwo :)
    Jak już będziesz na pierwszej wizycie to później terminy nie są tak odległe. Zapisujesz się wtedy kiedy dr Ci każe i nie ma z tym problemu.
    Dla mnie istnieje tylko troje lekarzy do których mam zaufanie: dr Paliga, dr Mańka, dr Cholewa. Resztę omijam szerokim łukiem.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine, nie wiedziałam, że to małżeństwo :) a tak z ciekawości miałaś Ty, albo któraś z Was transfer w Provicie? Jakie są standardy? Czy przed transferem dostaje się Relanium, czy po się leży? Tak z ciekawości pytam :)

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 26 lutego 2017, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly_love wrote:
    Justine, nie wiedziałam, że to małżeństwo :) a tak z ciekawości miałaś Ty, albo któraś z Was transfer w Provicie? Jakie są standardy? Czy przed transferem dostaje się Relanium, czy po się leży? Tak z ciekawości pytam :)

    Miałam wszystkie 5 transferów w Provicie ;)
    Standardy się zmieniły w tym czasie, ale obecnie relanium 2h przed transferem oraz trzeba mieć pół-pełny pęcherz. Leżysz sobie jakieś 20min po transferze, a później sru do domu :)

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 26 lutego 2017, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a bierzecie witaminy na implantacje zarodka? mi w klinice mowili byl lykala fertinea - ferti formuła oil I PISZE ulatwienie implantacji zarodka..

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Tyszanka81 Autorytet
    Postów: 3251 2546

    Wysłany: 26 lutego 2017, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tak czytam ze AZ kosztuje 1000zl to chyba bardziej oplaca sie AZ niz inseminacje robic?jesli ktos kiepsko sie stymuluje...

    5 inseminacji/ czerwiec 2014 beta 70,niestety biochemiczna
    I IMSI Transfer 8.01- beta <1,2 :-(
    5.04- II IMSI-podano 2 zarodeczki 8A i 6A ☺
    8t2dz cud przestal trwac :-(
    16.09.2016 criotransfer babla 8B :-(
    2017- 3 szczepienia w Łodzi...allo mlr 62,3% ☺
    12.06.transfer- :-(
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 26 lutego 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Dziewczyny a bierzecie witaminy na implantacje zarodka? mi w klinice mowili byl lykala fertinea - ferti formuła oil I PISZE ulatwienie implantacji zarodka..
    Przeczytalam sklad...wyglada to na zwykle naciagactwo. 60tabl kosztuje 99zl, glownym skladnikiem jest DHA, to samo tylko w podwojnej dawce mam w tabl. za 35zł.

    Evaa lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Viki26 Autorytet
    Postów: 524 527

    Wysłany: 26 lutego 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kiedy dostalyscie @ po odstawieniu lekow? 4 doba mija i nic:/

    2014 ISCI1 :( cp 2015 crio :( 05.2015 ISCI2 :) 2017 ISCI3 :( 02.2018 ISCI4 :( 2018 ...?i co teraz?
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 26 lutego 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Viki26 wrote:
    Dziewczyny kiedy dostalyscie @ po odstawieniu lekow? 4 doba mija i nic:/

    Raz miałam jakoś 3-4 dni a raz czekalam tydzień

    Viki26 lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyszanka81 wrote:
    Dziewczyny tak czytam ze AZ kosztuje 1000zl to chyba bardziej oplaca sie AZ niz inseminacje robic?jesli ktos kiepsko sie stymuluje...
    ja nigdy nie byłam stymulowana, nie miałam inseminacji ani inf na własnych komórkach. Dopóki były innne opcje starałam się z nich skorzystać. AZ to moj plan B, po prostu zawiodło kd i czas na tę opcje. Inseminacja wg mnie jest nisko skuteczna, albo inaczej-inseminowac się można w domu, w przyjemniejszych warunkach, w dodatku za darmo :) mogę nie mieć racji oczywiście. Jednak myślę, że gdy zawodzą inne opcje, AZ to wyjście czasem jedyne. Biorąc pod uwagę koszt... jednak gdybym miała wybor to chciałabym mieć dziecko z gamet moich i męża. Szybko przelknelam fakt, iż jest to niemożliwe w naszym przypadku i ze została opcja KD. Jednak gdy i to zawiodło to trzeba skorzystać z tego, co nam zostało :)...

  • Tyszanka81 Autorytet
    Postów: 3251 2546

    Wysłany: 26 lutego 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly_love wrote:
    ja nigdy nie byłam stymulowana, nie miałam inseminacji ani inf na własnych komórkach. Dopóki były innne opcje starałam się z nich skorzystać. AZ to moj plan B, po prostu zawiodło kd i czas na tę opcje. Inseminacja wg mnie jest nisko skuteczna, albo inaczej-inseminowac się można w domu, w przyjemniejszych warunkach, w dodatku za darmo :) mogę nie mieć racji oczywiście. Jednak myślę, że gdy zawodzą inne opcje, AZ to wyjście czasem jedyne. Biorąc pod uwagę koszt... jednak gdybym miała wybor to chciałabym mieć dziecko z gamet moich i męża. Szybko przelknelam fakt, iż jest to niemożliwe w naszym przypadku i ze została opcja KD. Jednak gdy i to zawiodło to trzeba skorzystać z tego, co nam zostało :)...
    Ehhh...no trudne to wszystkom

    5 inseminacji/ czerwiec 2014 beta 70,niestety biochemiczna
    I IMSI Transfer 8.01- beta <1,2 :-(
    5.04- II IMSI-podano 2 zarodeczki 8A i 6A ☺
    8t2dz cud przestal trwac :-(
    16.09.2016 criotransfer babla 8B :-(
    2017- 3 szczepienia w Łodzi...allo mlr 62,3% ☺
    12.06.transfer- :-(
  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 26 lutego 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was miała może badanie receptywności endometrium? Czytałam, że robią je w Salve w Łodzi i Gyncentrum w Katowicach... a może jeszcze gdzieś?

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 26 lutego 2017, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86 wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z Was miała może badanie receptywności endometrium? Czytałam, że robią je w Salve w Łodzi i Gyncentrum w Katowicach... a może jeszcze gdzieś?

    A co to jest ta receptywnosc Endo? Czyli aktywność czy jak?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 26 lutego 2017, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    A co to jest ta receptywnosc Endo? Czyli aktywność czy jak?

    Receptywność endometrium to gotowość błony śluzowej macicy na przyjęcie i zagnieżdżenie zarodka.

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 26 lutego 2017, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86 wrote:
    Receptywność endometrium to gotowość błony śluzowej macicy na przyjęcie i zagnieżdżenie zarodka.
    Milo, ze zajrzalas. Z badaniem nie pomoge niestety. Co tam u Was jakies nowe plany?

    7pqmag4.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 26 lutego 2017, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly_love wrote:
    ja nigdy nie byłam stymulowana, nie miałam inseminacji ani inf na własnych komórkach. Dopóki były innne opcje starałam się z nich skorzystać. AZ to moj plan B, po prostu zawiodło kd i czas na tę opcje. Inseminacja wg mnie jest nisko skuteczna, albo inaczej-inseminowac się można w domu, w przyjemniejszych warunkach, w dodatku za darmo :) mogę nie mieć racji oczywiście. Jednak myślę, że gdy zawodzą inne opcje, AZ to wyjście czasem jedyne. Biorąc pod uwagę koszt... jednak gdybym miała wybor to chciałabym mieć dziecko z gamet moich i męża. Szybko przelknelam fakt, iż jest to niemożliwe w naszym przypadku i ze została opcja KD. Jednak gdy i to zawiodło to trzeba skorzystać z tego, co nam zostało :)...
    Ciekawe czemu zawiodlo KD, kurcze myslalam, ze biora juz takich bardziej pewnych dawcow. Mieliscie tylko komorki od dawcy czy nasienie tez?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2017, 23:03

    7pqmag4.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 26 lutego 2017, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyszanka81 wrote:
    Dziewczyny tak czytam ze AZ kosztuje 1000zl to chyba bardziej oplaca sie AZ niz inseminacje robic?jesli ktos kiepsko sie stymuluje...
    Jesli komus nie zalezy na swoim dziecku biologicznym to tak, ale mysle ze na poczatek kazdy jednak walczy o te swoje geny. Wszystko przychodzi z czasem.

    7pqmag4.png
  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 26 lutego 2017, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Milo, ze zajrzalas. Z badaniem nie pomoge niestety. Co tam u Was jakies nowe plany?

    W sumie nic nowego. Planów brak. Byłam u lekarza z poprzedniej kliniki-wspomniał o takim badaniu i zaplodnieniu metoda PICSI. Niedługo idę do lekarza z obecnej kliniki i zobaczę, co ona wymyśli. Choć na nic się nie nastawiam. Nie wiem, co dalej robić. Chcialabym, aby ktoś za mnie podjął decyzję...

    Anatolka, Konwalia lubią tę wiadomość

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 27 lutego 2017, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86 wrote:
    W sumie nic nowego. Planów brak. Byłam u lekarza z poprzedniej kliniki-wspomniał o takim badaniu i zaplodnieniu metoda PICSI. Niedługo idę do lekarza z obecnej kliniki i zobaczę, co ona wymyśli. Choć na nic się nie nastawiam. Nie wiem, co dalej robić. Chcialabym, aby ktoś za mnie podjął decyzję...
    Ale myslisz o nowej procedurze? Twoj maz robil test hba ze dr proponowal picsi? Moj robil ale kompletnie bez sensu bo mamy na wyniku bram mozliwosci interpretacji ze wzgledu na niskie parametry nasienia takze....

    7pqmag4.png
  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 27 lutego 2017, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Ale myslisz o nowej procedurze? Twoj maz robil test hba ze dr proponowal picsi? Moj robil ale kompletnie bez sensu bo mamy na wyniku bram mozliwosci interpretacji ze wzgledu na niskie parametry nasienia takze....

    Nie, nie robił, bo wtedy w Invikcie nie robili, choć miał takie zalecenia.
    Doktor w styczniu po prostu szukał różnych możliwości, różnych procedur, których jeszcze nie próbowaliśmy (a próbowaliśmy dużo), więc wpadł na pomysł tego testu ERA i PICSI.
    Za parę dni idę do lekarki w Novum i zobaczymy, co ona wymyśli... pewnie niewiele.

    Czasami myślę o nowej procedurze, ale jeszcze nie teraz. Nie mamy teraz na to kasy i siły. Ale boję się spróbować jeszcze raz. Lekarz wyraźnie powiedział, że szanse są mniejsze. Pytał nawet, czy myśleliśmy o dawcy nasienia. Na to się nie zgodzimy. Więc boję się, że wydalibyśmy masę kolejnej kasy, a efektu może nie być... Jestem w ogromnej rozterce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2017, 08:19

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 27 lutego 2017, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyszanka81 wrote:
    Dziewczyny tak czytam ze AZ kosztuje 1000zl to chyba bardziej oplaca sie AZ niz inseminacje robic?jesli ktos kiepsko sie stymuluje...

    Jeśli nie zależy Ci na genach to moim zdaniem bardziej opłaca się robić AZ ;)

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
‹‹ 4480 4481 4482 4483 4484 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ