Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF

Oceń ten wątek:
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6911

    Wysłany: 28 października 2017, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, nam w 1 z 3 procedur tez padły zarodki i nie bylo transferu. Kariotypy mamy ok. U nas przyczyną byly bakterie w nasieniu męża. Warto sprawdzić jesli nie było jeszcze. Nam to zepsuło 2 procedury. Z 3 po wyleczeniu mamy synka. Aaaa i spermiogram mój mąż miał super. Nic nie wskazywało na taką sytuację a jednak... Powodzenia.

    V, && :-)

    niezapominajka2017, gosia81, KateB, Beata.D lubią tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4487 2375

    Wysłany: 28 października 2017, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka dzieki, ze to napisalas, wysle mojego na badanie. Spermiogramy ma super, ale badanie na bakterie mial ostatnie w lutym.
    Jakie badanie nasienia takie pelne z bakteriami mozna wykonac w pl np w diagnostyce?

    Cierpliwa piszac tutaj myslalam o mojej klinice, faktycznie moze zabrzmialo to jak de, nie pomyslalam o tym...
    Ale fajne jest, ze sie dostaje w ciazy wszystkie leki za darmo. To chyba jest wszedzie w de tak samo.
    U gina tez mialam w sumie 4 usg w ciagu dwoch tygodni i 2 bety za darmo. No ale w klinice chcieli kase.
    Za to badania genetyczne nam zrobili na KK.
    Ale mysle, ze to nie sa tematy na ten watek tylko na nasz z DE ;)

    Edit: wiesz dlaczego tak moglo byc, bo mialam cykl z criotransferem. I to nie bylo w ramach behandlungsplanu tylko prywatny cykl.
    Moze jakbym zaszla w cyklu z punkcja, za ktory KK doklada, mialabym za darmo te usg itp.
    Bete i wszystkie badania (TSH, prog, LH, FSH i E2) mialam w klinice za darmo dwa razy nawet w cyklu z crio.

    Rany jak sie tak zastanawiam to mialam 10 razy pobierana krew na bete! I 7 usg w przeciagu ostatnich 3 tyg! Jakas masakra :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2017, 14:54

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 28 października 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kunia
    Przytulam.

    Niezapominajka
    Dobre podejście, wyciągnąć wnioski i do przodu. &&&

    Sylwia
    Uszy do góry. Może to tylko przejściowe problemy. Przebadajcie się. A już trzymam &&& za następne podejście,

    Oczekujące &&&&

    Tylko Kobiety mam wrażenie potrafią Tyle przejść, Faceci by się poddali.

    niezapominajka2017, KateB, sylvuś lubią tę wiadomość

    Ewee
  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 28 października 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na bakterie trzeba zrobić posiew. W diagnostyce osobno robią posiew bakteryjny i posiew mykologiczny (trzeba poprosić 2 badania - przynajmniej u mnie w mieście). Aż się zdziwiłam, że nie w każdej klinice jest to badanie wymagane do procedury? U nas w klinice posiew zarówno kobiety jak i mężczyzny jest ważny miesiąc i musi być aktualny w dniu punkcji/zapłodnienia.

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 28 października 2017, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ..::Butterfly::.. wrote:
    Dzisiaj robiłam , i wynosi prawie 17 tys.
    Fiu fiu :)

    ..::Butterfly::.. lubi tę wiadomość

    Ewee
  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4487 2375

    Wysłany: 28 października 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    V jak u Ciebie?

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4487 2375

    Wysłany: 28 października 2017, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kabełka wrote:
    Na bakterie trzeba zrobić posiew. W diagnostyce osobno robią posiew bakteryjny i posiew mykologiczny (trzeba poprosić 2 badania - przynajmniej u mnie w mieście). Aż się zdziwiłam, że nie w każdej klinice jest to badanie wymagane do procedury? U nas w klinice posiew zarówno kobiety jak i mężczyzny jest ważny miesiąc i musi być aktualny w dniu punkcji/zapłodnienia.

    A powiedz mi jeszcze czy w tym juz jest morfologia nasienia ta z dna plemnika itp? Czy to jest jeszcze jedno badanie?
    Rozumiem, ze wszystko moga wykonac z jednej probki tak?

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 28 października 2017, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fragmentacja dna plemnika to osobne badanie. Jego koszt to ok 350zl. Ale z morfologia i posiewem można z 1 próbki z tego co pamiętam.
    Myślałam ze posiew jest konieczny przed in vitro
    A z drugiej strony jak są bakterie powinny być leulocyty...teoryetycznie
    Bo o dziwo wcale nie musi. Badając mocz często sa bakterie Ale to leukocyty przesadzaj o tym czy to się leczy. Mogą byc bakterie bez leukocytów
    Zamotalam Ale serio myślałam że posiew zrobić trzeba

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2017, 15:21

    iv09i09katk65tr1.png
  • anemic Ekspertka
    Postów: 137 169

    Wysłany: 28 października 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny.
    Myszykujemy się do crio, dzisiaj 2dc. Wyniki immuno wyglądają tak:

    - p/c. przeciw kardiolipinie- ujemne
    - p/c przeciw plemnikowe - niestwierdzono
    - antykoagulant toczniowy - ujemny
    - p/c p. beta-2-glikoproteinie (yhm ja to w ogóle robiłam??) - ok
    - ANA 2 - dodatni ( "stwierdzono obeność przeciwciał przeciwjądrowych dających na komórkach HEp- 2 typ świecenia ziarnisty w mianie 1:320
    - Komórki NKtest:
    % specyficznej aktywności 50,1 (norma:9,9-26,1)
    % specyficznej aktywności po dodaniu II-2 (6U/próbkę) 63,7 (norma:14,8-33,4)

    WYNIKI TYPOWANIA KIR:
    KIR obecne - 2DL1,2DL3,2DL4NORM, 2DL4DEL, 2DS4(DEL-22BP),3DL1,3DL2,3DL3,2DP1,3DP1NORM
    KIRnieobecne - 2DL2,2DL5(DR.1),2DL5(DR.1),2DS1,2DS2,2DS3, 2DS4NORM, 2DS5,3DS1,3DP1VAR

    genotyp KIR - AA

    Czy któras z Was ma podobnie?

    Zastanawiam się czy jeżeli immunolog właczy mi leczenie to czy zdążę zrobić transfer w listopadzie czy trzeba jakoś odczekać aż leki zaczną działać?
    A mamy zamrożone 2 zarodki -3 dniowe i 1 blastka i zastanawiamy się na co się zdecydować. Jakie macie doświadczenie, co brałyście?

    f2w33e3krygmun4e.png

    12.12 - crio beta: 12 dpt: 230; 15 dpt 935,5

    22.06 transfer-5t 5dz - Strata :(
    ANA 2 - dodatni 1:320
    NK: 50,1%, hashimoto
  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 28 października 2017, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka2017 wrote:
    A powiedz mi jeszcze czy w tym juz jest morfologia nasienia ta z dna plemnika itp? Czy to jest jeszcze jedno badanie?
    Rozumiem, ze wszystko moga wykonac z jednej probki tak?

    Posiew to samo stwierdzenie bakterii/ grzybów - jeśli coś znajdą to w cenie robią od razu antybiogram. Morfologia itp to osobne badanie. Seminogram i posiewy można zrobić z jednej próbki nasienia.

    Mój M też nie miał leukocytów w seminogramie, a bakterie w posiewie wychodziły liczne. W miesiącu z ivf też przeleczał antybiotykiem kilka dni przed moją punkcją.

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2606

    Wysłany: 28 października 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    V. ??? Czekamy &&

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • V. Autorytet
    Postów: 969 1629

    Wysłany: 28 października 2017, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dziękuję za pamięć :* Rano zrobiłam test totalnie wypruta z emocji, spojrzałam na niego "na odczep się"... i mnie wmurowało. Blada kreska, ale kreska, nie żaden cień. Beta 82,30. Od rana trzęsą mi się ręce. Pierwszy raz cokolwiek drgnęło. Podchodzimy do tego z mężem z dużym dystansem, wiemy że jeszcze może być różnie, ale mimo wszystko... Szok. Trzecia procedura, ostatni zarodek, prawie zero wiary. Umrę w poniedziałek czekając na wynik z powtórki.

    Progesteron 8,18 - chyba trochę za niski? Biorę 3 x 1 Duphaston, 2 x 2 Utrogestan i 1 x 1 Crinone. Klinika zamknięta, mój lekarz na urlopie. Co robić? Dokładać na własną rękę? Niech się wypowie ktoś ogarnięty w tym temacie proszę.

    Yoselyn82, niezapominajka2017, lena7, Asia_88, amygdala, szurusiowa, Natka-matka wariatka :), MalaHD, Bella93, Flowwer, Justine, Sabinkak, Mag85, Anna Ka, lipcowka86, Stiffi, Asiula86, jasmina6, Kamilka, gosia81, sandzu, KateB, emka29, Evaa, nick nieaktualny, Beata.D, Konwalia, zizia_a, zohasamoha, Ewee, Cccierpliwa, sylvuś, KarenMillen, Kotowa, anakonda, sylwia80, Sansivieria lubią tę wiadomość

    3.5 roku ciężkiej walki, 3 pełne procedury IVF, 4 transfery, 1 ciąża... 8 tc :(
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 28 października 2017, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    V. Czułam ze tak bedzie :) 3mam kciuki za to by było tylko do przodu i tylko dobrze.

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • Scent86 Autorytet
    Postów: 986 1181

    Wysłany: 28 października 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    V kciuki jeszcze mocniej &&&

    atdci09kxlp3hm83.png


    05.2016, 10.2016 - ciąże pozamaciczne :(
    07.2016 - 5 tc. c.b. :(
    30.10.2017 -I IMSI- 2 x 3dniowe - c.b.
    11.12.2017 - crio - 2 x 3dniowe- c.b.
    04.2018 - ciąża naturalna - CUDZIE TRWAJ
    04.01.2019 - nasze marzenie się spełniło - synek
  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4487 2375

    Wysłany: 28 października 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    V. jupiiiii!!!! Bardzo sie ciesze!
    Ktory masz dzis dpt?

    Ja bym dolozyla 3x2 utrogestanu albo najlepiej prolutex.

    Trzymam bardzo mocne kciuki za przyrost &&&&

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 28 października 2017, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    V w jakich jednostkach ten prog bo nie napisalas

    iv09i09katk65tr1.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14995 18898

    Wysłany: 28 października 2017, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    V kciuki po cichu gratuluje.. odnosnie prg to zwieksz na 3x2 utrogestan albo zastrzyki prolutex jesli masz :)

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2606

    Wysłany: 28 października 2017, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    V super! Mieliśmy tak samo, 3 procedura, 4 transfer i zero objawów... Byłam pewna, ze znów nic z tego. Mi progesteron 10dpt wyszedł niecałe 12 i tego samego dnia dostałam receptę na Prolutex (brałam 3x1 Lutinus i 3x2 lutiena podjęzykowa).

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 28 października 2017, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam napisać to samo co Asia Ale wg mnie 3x1 duphaston i 3x2 utro
    Crinone bym już nie dawała. I zastrzyki prolutex jest ok bo możesz robić sama w domu podskórnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2017, 16:03

    iv09i09katk65tr1.png
  • V. Autorytet
    Postów: 969 1629

    Wysłany: 28 października 2017, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj 8 dpt 6-dniowca, czyli jakby 14 dpo. Dołożę po jednym Utrogestanie w takim razie i poczekam do poniedziałku, znowu zrobię betę i prog, a z wynikiem zadzwonię do kliniki i zobaczymy co doradzą. Dziękuję :* Trzymajcie kciuki. Kurde, mam mocno zakorzenione, że może być różnie, ale i tak mega się cieszę, że w końcu, po prawie 4 latach starań coś drgnęło.

    Scent86, gosia81, Asia_88, KateB, Beata.D lubią tę wiadomość

    3.5 roku ciężkiej walki, 3 pełne procedury IVF, 4 transfery, 1 ciąża... 8 tc :(
‹‹ 5082 5083 5084 5085 5086 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ