Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF

Oceń ten wątek:
  • ef36 Autorytet
    Postów: 1502 1654

    Wysłany: 30 maja 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Lekarz policzyl antralne, Kotowa napisala ze "drobnica" ;)
    Skąplikowane to wszystko ;)

    1 x CP
    3 x poronienie (5tc, 6tc, 13tc)
    ANA1 wątpliwe
    Mutacja PAI-1
    12.2020 IVF ostatnie podejście
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10853 8487

    Wysłany: 30 maja 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ef36 wrote:
    Skąplikowane to wszystko ;)
    W jajnikach u zdrowej kobiety, zawsze jest kilka pecherzykow, z tych antralnych, 1/2/3 wybijaja i jest z nich owulacja, a reszta zostaje malutka.
    Ja tych malutkich mam po ok 20na kazdym jajniku i nawet jak jest pecherzyk dominujacy, to te male mozna policzyc.

    ef36 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤

    Matylda 🩷 11.08.2022
    Zoya 🤎 Vincent 🩶 25.08.2025
  • ef36 Autorytet
    Postów: 1502 1654

    Wysłany: 30 maja 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za wyjaśnienie ;)

    1 x CP
    3 x poronienie (5tc, 6tc, 13tc)
    ANA1 wątpliwe
    Mutacja PAI-1
    12.2020 IVF ostatnie podejście
  • Kotowa Autorytet
    Postów: 2992 3627

    Wysłany: 30 maja 2018, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już wszystko wiem :-) w piątek mam się znów stawić na krew i usg. Koksuję zatem endo. Na zajęcia biorę migdały i morele, wieczorem wino i carpaccio z buraka ;-)

    ef36, Asia_88, Bella93 lubią tę wiadomość

    Małgosia 24tc +15.08.2015💔
    09.2016 - 1 ICSI PGD: 22 oocyty->18 zarodków->0 po PGD
    02.2017 - 2 ICSI PGD: 20 oocytów->14 zarodków->1 po PGD-> cb 😔
    10.2017 - 3 ICSI PGD: 19 oocytów->12 zarodków->2 po PGD
    02.2018 - crio 1 blastki 😔
    06.2018 - crio 1 blastki 😔
    05.2019 - 4 ICSI PGD: 20 oocytów->16 zarodków->2 po PGD
    12.2019 - cb😔
    09.2020 - "niespodzianka!"
    Jasiek 15tc +23.11.2020💔
    03.2021 - crio 1 blastki 😔
    06.2021 - crio 1 blastki 😔
    02.2022 - 5 ICSI PGD: 14 oocytów->2 blastki->1❄po PGD
    09/2022 - crio blastki, 5dpt - 16, 7dpt - 40, 9dpt - 113, 11dpt - 382, 19dpt - 6563,
    4/10 - usg, crl 9,1mm, ❤ 135/min
    Alicja ❤️ 26/05/23, 3600g, 50cm
  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 30 maja 2018, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze pierzga pszczela na endo. Odstawić po pozytywnej becie. To są granulki, zalać wieczorem a rano dolać ciepłej wody. Można miodem posłodzić bo smak średni.

    Kotowa lubi tę wiadomość

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 30 maja 2018, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na endo zdaje się taki preparat pomaga nie wiem czy dobrze pamiętam inofem czy infolic..

    Kotowa lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 30 maja 2018, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotowa wrote:
    Mum2b viagry nie miałam.
    No nic, czekam na telefon z kliniki. Zobaczymy, co zdecydują. Dzięki dziewczyny
    Kotowa sprobuj koniecznie te viagre dopochwowo. Bralam chyba 3 a potem 4 tabletki dziennie. Pomoglo mi.

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • Kotowa Autorytet
    Postów: 2992 3627

    Wysłany: 30 maja 2018, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :-)

    Mum2b pogadam o tym z moją gin. W tej chwili robimy podejście do crio na cyklu naturalnym, bo wszelkie estrogeny na mnie nie działają. Propozycja jest taka, żeby w razie problemów na naturalnym zająć się dalszą diagnostyką: przepływy, biopsja endo itd.

    Małgosia 24tc +15.08.2015💔
    09.2016 - 1 ICSI PGD: 22 oocyty->18 zarodków->0 po PGD
    02.2017 - 2 ICSI PGD: 20 oocytów->14 zarodków->1 po PGD-> cb 😔
    10.2017 - 3 ICSI PGD: 19 oocytów->12 zarodków->2 po PGD
    02.2018 - crio 1 blastki 😔
    06.2018 - crio 1 blastki 😔
    05.2019 - 4 ICSI PGD: 20 oocytów->16 zarodków->2 po PGD
    12.2019 - cb😔
    09.2020 - "niespodzianka!"
    Jasiek 15tc +23.11.2020💔
    03.2021 - crio 1 blastki 😔
    06.2021 - crio 1 blastki 😔
    02.2022 - 5 ICSI PGD: 14 oocytów->2 blastki->1❄po PGD
    09/2022 - crio blastki, 5dpt - 16, 7dpt - 40, 9dpt - 113, 11dpt - 382, 19dpt - 6563,
    4/10 - usg, crl 9,1mm, ❤ 135/min
    Alicja ❤️ 26/05/23, 3600g, 50cm
  • Kotowa Autorytet
    Postów: 2992 3627

    Wysłany: 30 maja 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alberta wrote:
    Jeszcze pierzga pszczela na endo. Odstawić po pozytywnej becie. To są granulki, zalać wieczorem a rano dolać ciepłej wody. Można miodem posłodzić bo smak średni.
    To teraz mi powiedz, jak to będzie po francusku :-D

    Małgosia 24tc +15.08.2015💔
    09.2016 - 1 ICSI PGD: 22 oocyty->18 zarodków->0 po PGD
    02.2017 - 2 ICSI PGD: 20 oocytów->14 zarodków->1 po PGD-> cb 😔
    10.2017 - 3 ICSI PGD: 19 oocytów->12 zarodków->2 po PGD
    02.2018 - crio 1 blastki 😔
    06.2018 - crio 1 blastki 😔
    05.2019 - 4 ICSI PGD: 20 oocytów->16 zarodków->2 po PGD
    12.2019 - cb😔
    09.2020 - "niespodzianka!"
    Jasiek 15tc +23.11.2020💔
    03.2021 - crio 1 blastki 😔
    06.2021 - crio 1 blastki 😔
    02.2022 - 5 ICSI PGD: 14 oocytów->2 blastki->1❄po PGD
    09/2022 - crio blastki, 5dpt - 16, 7dpt - 40, 9dpt - 113, 11dpt - 382, 19dpt - 6563,
    4/10 - usg, crl 9,1mm, ❤ 135/min
    Alicja ❤️ 26/05/23, 3600g, 50cm
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 30 maja 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alberta wrote:
    Jeszcze pierzga pszczela na endo. Odstawić po pozytywnej becie. To są granulki, zalać wieczorem a rano dolać ciepłej wody. Można miodem posłodzić bo smak średni.
    Dawalam to mezowi na poprawę plemnikow
    Pluł tym ale pił dzielnie :-D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2018, 16:05

    iv09i09katk65tr1.png
  • Joanna84 Koleżanka
    Postów: 38 37

    Wysłany: 30 maja 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyna mam pytanie do osób które były już stymulowane, w Poniedziałek mam punkcję i dziś byłam na drugim monitoringu , wyszło na to ze wychodowalam 6 pęcherzyków czy to nie złamało. Wyszłam ze spotkania z lekarzem załamana czy mam jakakolwiek szanse na wyprodukowanie jeszcze jakiś dodatkowych , te 6 pęcherzyków ma już 9mm . Prosze poradzicie

  • ef36 Autorytet
    Postów: 1502 1654

    Wysłany: 30 maja 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna84 wrote:
    Cześć dziewczyna mam pytanie do osób które były już stymulowane, w Poniedziałek mam punkcję i dziś byłam na drugim monitoringu , wyszło na to ze wychodowalam 6 pęcherzyków czy to nie złamało. Wyszłam ze spotkania z lekarzem załamana czy mam jakakolwiek szanse na wyprodukowanie jeszcze jakiś dodatkowych , te 6 pęcherzyków ma już 9mm . Prosze poradzicie
    W którym dniu cyklu jesteś? Jeśli masz mniej niż 35 lat, to 6 pęcherzyków jest idealnie bo więcej i tak nie pozwolą Ci zapłodnić. Nie będziesz też przestymulowana ;)
    U mnie na USG przed punkcją też nie było ich jakoś dużo, myślę że lekarz liczyła ~ 8-10, a podczas punkcji nazbierało się ich 16.
    Jedz orzechy, morele i awokado ;)

    1 x CP
    3 x poronienie (5tc, 6tc, 13tc)
    ANA1 wątpliwe
    Mutacja PAI-1
    12.2020 IVF ostatnie podejście
  • Kotowa Autorytet
    Postów: 2992 3627

    Wysłany: 30 maja 2018, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ef36 wrote:
    W którym dniu cyklu jesteś? Jeśli masz mniej niż 35 lat, to 6 pęcherzyków jest idealnie bo więcej i tak nie pozwolą Ci zapłodnić. Nie będziesz też przestymulowana ;)
    U mnie na USG przed punkcją też nie było ich jakoś dużo, myślę że lekarz liczyła ~ 8-10, a podczas punkcji nazbierało się ich 16.
    Jedz orzechy, morele i awokado ;)
    Ale w tych pęcherzykach może być mniej komórek jajowych, część też może być niedojrzała

    ef36 lubi tę wiadomość

    Małgosia 24tc +15.08.2015💔
    09.2016 - 1 ICSI PGD: 22 oocyty->18 zarodków->0 po PGD
    02.2017 - 2 ICSI PGD: 20 oocytów->14 zarodków->1 po PGD-> cb 😔
    10.2017 - 3 ICSI PGD: 19 oocytów->12 zarodków->2 po PGD
    02.2018 - crio 1 blastki 😔
    06.2018 - crio 1 blastki 😔
    05.2019 - 4 ICSI PGD: 20 oocytów->16 zarodków->2 po PGD
    12.2019 - cb😔
    09.2020 - "niespodzianka!"
    Jasiek 15tc +23.11.2020💔
    03.2021 - crio 1 blastki 😔
    06.2021 - crio 1 blastki 😔
    02.2022 - 5 ICSI PGD: 14 oocytów->2 blastki->1❄po PGD
    09/2022 - crio blastki, 5dpt - 16, 7dpt - 40, 9dpt - 113, 11dpt - 382, 19dpt - 6563,
    4/10 - usg, crl 9,1mm, ❤ 135/min
    Alicja ❤️ 26/05/23, 3600g, 50cm
  • Joanna84 Koleżanka
    Postów: 38 37

    Wysłany: 30 maja 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ef36 wrote:
    W którym dniu cyklu jesteś? Jeśli masz mniej niż 35 lat, to 6 pęcherzyków jest idealnie bo więcej i tak nie pozwolą Ci zapłodnić. Nie będziesz też przestymulowana ;)
    U mnie na USG przed punkcją też nie było ich jakoś dużo, myślę że lekarz liczyła ~ 8-10, a podczas punkcji nazbierało się ich 16.
    Jedz orzechy, morele i awokado ;)
    Jestem w 10 dniu cyklu i mam 33 lata , czytałam na forum ze dziewczyny maja po 10 -15 pęcherzyków i do tego nie wiem czy w tych 6 będą komórki jajowe , niewiem co o tym myśleć

  • ef36 Autorytet
    Postów: 1502 1654

    Wysłany: 30 maja 2018, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ale nie można przyjmować, że tak będzie. Lekarz też może nie zauważyć wszystkich pęcherzyków , u mnie na USG było ich mniej niż udało się "wyprodukować". Wynik mnie zaskoczył ;)

    Trzeba też pamiętać że nie ilość się liczy a jakość.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2018, 17:02

    1 x CP
    3 x poronienie (5tc, 6tc, 13tc)
    ANA1 wątpliwe
    Mutacja PAI-1
    12.2020 IVF ostatnie podejście
  • ef36 Autorytet
    Postów: 1502 1654

    Wysłany: 30 maja 2018, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna84 wrote:
    Jestem w 10 dniu cyklu i mam 33 lata , czytałam na forum ze dziewczyny maja po 10 -15 pęcherzyków i do tego nie wiem czy w tych 6 będą komórki jajowe , niewiem co o tym myśleć

    Jeszcze urosną, nie martw się na zapas. Każda z nas jest inna i każdy organizm inaczej reaguje na stymulację.
    Dziewczyny pisały też o 25 pęcherzykach z których nic nie było. Tu nie ma reguły, trzeba cierpliwie poczekać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2018, 17:06

    1 x CP
    3 x poronienie (5tc, 6tc, 13tc)
    ANA1 wątpliwe
    Mutacja PAI-1
    12.2020 IVF ostatnie podejście
  • Kotowa Autorytet
    Postów: 2992 3627

    Wysłany: 30 maja 2018, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ef36 wrote:
    Tak, ale nie można przyjmować, że tak będzie. Lekarz też może nie zauważyć wszystkich pęcherzyków , u mnie na USG było ich mniej niż udało się "wyprodukować". Wynik mnie zaskoczył ;)

    Trzeba też pamiętać że nie ilość się liczy a jakość.
    Ef36 ilość pęcherzyków nie musi być równa ilości komórek jajowych. To pęcherzyki zawierają komórki jajowe. Czasem z małej liczby pęcherzyków może być więcej komórek jajowych, ale zdarza się, że z ogromnej liczby pęcherzyków jest mało komórek, albo trafia się dużo niedojrzałych. Myślę, że w oszacowaniu ilości mógłby pomóc poziom estradiolu.
    Wiadomo będzie dopiero po punkcji :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2018, 17:20

    Małgosia 24tc +15.08.2015💔
    09.2016 - 1 ICSI PGD: 22 oocyty->18 zarodków->0 po PGD
    02.2017 - 2 ICSI PGD: 20 oocytów->14 zarodków->1 po PGD-> cb 😔
    10.2017 - 3 ICSI PGD: 19 oocytów->12 zarodków->2 po PGD
    02.2018 - crio 1 blastki 😔
    06.2018 - crio 1 blastki 😔
    05.2019 - 4 ICSI PGD: 20 oocytów->16 zarodków->2 po PGD
    12.2019 - cb😔
    09.2020 - "niespodzianka!"
    Jasiek 15tc +23.11.2020💔
    03.2021 - crio 1 blastki 😔
    06.2021 - crio 1 blastki 😔
    02.2022 - 5 ICSI PGD: 14 oocytów->2 blastki->1❄po PGD
    09/2022 - crio blastki, 5dpt - 16, 7dpt - 40, 9dpt - 113, 11dpt - 382, 19dpt - 6563,
    4/10 - usg, crl 9,1mm, ❤ 135/min
    Alicja ❤️ 26/05/23, 3600g, 50cm
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10853 8487

    Wysłany: 30 maja 2018, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotowa wrote:
    To teraz mi powiedz, jak to będzie po francusku :-D
    Poszukaj na francuskich stronach o produktach od pszczol.
    Moze pylek pszczeli bedzie Ci latwiej znalezc.

    Kotowa lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤

    Matylda 🩷 11.08.2022
    Zoya 🤎 Vincent 🩶 25.08.2025
  • Kotowa Autorytet
    Postów: 2992 3627

    Wysłany: 30 maja 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Poszukaj na francuskich stronach o produktach od pszczol.
    Moze pylek pszczeli bedzie Ci latwiej znalezc.
    Dziękuję, już znalazłam :-) jutro po pracy spróbuję gdzieś kupić

    Bella93 lubi tę wiadomość

    Małgosia 24tc +15.08.2015💔
    09.2016 - 1 ICSI PGD: 22 oocyty->18 zarodków->0 po PGD
    02.2017 - 2 ICSI PGD: 20 oocytów->14 zarodków->1 po PGD-> cb 😔
    10.2017 - 3 ICSI PGD: 19 oocytów->12 zarodków->2 po PGD
    02.2018 - crio 1 blastki 😔
    06.2018 - crio 1 blastki 😔
    05.2019 - 4 ICSI PGD: 20 oocytów->16 zarodków->2 po PGD
    12.2019 - cb😔
    09.2020 - "niespodzianka!"
    Jasiek 15tc +23.11.2020💔
    03.2021 - crio 1 blastki 😔
    06.2021 - crio 1 blastki 😔
    02.2022 - 5 ICSI PGD: 14 oocytów->2 blastki->1❄po PGD
    09/2022 - crio blastki, 5dpt - 16, 7dpt - 40, 9dpt - 113, 11dpt - 382, 19dpt - 6563,
    4/10 - usg, crl 9,1mm, ❤ 135/min
    Alicja ❤️ 26/05/23, 3600g, 50cm
  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 30 maja 2018, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna84 sześć to dobra liczba, bądź dobrej myśli. Potrzebna jest jedna zdrowa komórka. Owszem lepiej mieć więcej ale trzeba się cieszyć z sześciu.
    Kotowa pozytywna historia Spidermana, który uratował chłopca wiszącego poza balkonem. Czy PGS jest refundowane we Francji?

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
‹‹ 5672 5673 5674 5675 5676 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Rana po cc – jak o nią dbać na każdym etapie jej gojenia?

Rana po cesarskim cięciu to nie tylko ślad na skórze, lecz także miejsce, które przez wiele tygodni wymaga uważnej pielęgnacji. Od pierwszych dni po operacji aż do momentu, gdy blizna blednie i mięknie, zmienia się zarówno jej wygląd, jak i potrzeby. Sprawdź, co jest typowym etapem gojenia, jak dbać o ranę w domu, czego unikać, a także kiedy zmiany w okolicy blizny wymagają konsultacji z lekarzem.

CZYTAJ WIĘCEJ