X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF

Oceń ten wątek:
  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 12 lipca 2020, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ..::Butterfly::.. wrote:
    Dziewczyny ,czy któraś z Was stosowała zamiennie fraxiparine i Neoparin ? Ja biorę Neoparin a koleżanka chce oddać mi 3 opakowania fraxiparine i tak się zastanawiam czy któraś z Was tak brała? Oczywiście będę to konsultować z lekarzem , ale chce rozeznać się jak to było u Was?. Wiem że zamiennikiem neoparinu jest clexane a fraxi jednak ma inna substancje czynną.
    Tak, możesz zamienić leki. Mają tę samą substancję czynną :) ale lekarz powinien to wiedzieć. 🍀❤️

    ..::Butterfly::.. lubi tę wiadomość

    18’córka❤️
  • Destiny80 Autorytet
    Postów: 310 134

    Wysłany: 20 lipca 2020, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkie starające się. Proszę napiszcie mi w który dniu cyklu najlepiej wykonać aktywność komórek nk. Wiem że w 2 połowie cyklu. Jednak Ja mogę wykonać to badanie w 27 poniedziałek. Będę w Łodzi, więc może poradzicie gdzie będzie najtaniej. I może wiecie ile to badanie kosztuje.

    Konktretne starania od 2015
    2 wczesne straty
    2017 In Vitro -niestety bez skutku
    AMH -1
    2018 In Vitro KD klapa:(
    2019 Badanie gdzie leży problem..
    Kir AA totalny brak kirów implantacyjnych
    Komórki nk
    Mąż Hla C C1
  • martuska09 Autorytet
    Postów: 1015 289

    Wysłany: 21 lipca 2020, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy do stymulacji dawali wam Encorton? Ja przy pierwszej nie miałam i komórki były o wiele lepszej jakości przy drugiej slaboooo to wyszło i właściwie nie wiem po co go dają. Teraz czeka mnie trzecia stymulacja i znow wciskają mi Encorton..

    33lat
    niedoczynność tarczycy,hashimoto,hiperprolaktynemia, io, endometrioza do kompletu🥴
    01.2021-laparoskopia
    10.2021 laparotomia z wycięciem jajowodów
    10transferów za nami ..
    1 poronienie w 8tc
    1cp
    W końcu Zmiana kliniki!
    Cdn...
    „Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe.”
  • Ad16 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 21 lipca 2020, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, poszukuję lek Rekovelle pilnie i Gonapeptyl, jeśli którejś został to proszę o kontakt, najlepiej mailem [email protected]

  • smagliczka Ekspertka
    Postów: 203 233

    Wysłany: 22 lipca 2020, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich ;)

    Podczytuję forum po cichu, nie udzielając się. Mam jednak pytanie do dziewczyn, które miały kilka stymulacji do in vitro.

    Czy w cyklu po stymulacji opóźnia się okres?

    Ja przeszłam dwie stymulacje pod rząd, bez transferów. Jedną w maju (długi protokół) drugą w czerwcu (krótki). Po każdej dość szybko (11 dnia po pick-upie) pojawiał się okres.
    Teraz po czerwcowej miesiączce u mnie cisza, a powinna już być. Ok 25 dc pobolewał mnie brzuch jak na okres (nawet mialam przy tym gorączkę jakby mnie grypa łamała), a potem przestał boleć brzuch i tempka wróciła do normy.

    Miałam zacząć w następnym cyklu brać antyki, do długiego protokołu, a jak na złość okresu brak. Czy mogło mi się poprzestawiać wszystko od leków i organizm świruje? W tym cyklu mialam dosć długo płodny śluz, ale nie wiem, czy wystąpiła owulacja.
    Czy któraś z Was miała taką sytuację, że musiała sztucznie wywoływać miesiączkę w cyklu po stymulacji?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2020, 10:09

    Diagnoza grudzień 2019
    JA -endometriozia III/IV st. AMH 2.08
    ON - mała ilość plemników w nasieniu, ale dobra fragmentacja i reszta ok
    Oboje kariotypy i mutacje -ok

    1IVF - 03.2020 - długi protokół IMSI - nieudany, 8 dobrych komórek, ale zero zarodków w 5 dobie

    2IVF - 05.2020 - krótki protokół IMSI+EmbryoGen - 6 dobrych komórek - jedna blastka ❄️

    3IVF - 08.2020- długi protokół IMSI+EmbryoGen- 7 dobrych komórek - 3 blastki ❄️❄️❄️

    4 mrozaczki do badania PGS - 3 prawidłowe

    18.1.2021 - kriotransfer BL.5.2.2
    5 dpt - beta 6,4
    10 dpt - beta 145,3
    17 dpt - beta 2752 pęcherzyk ciążowy 😊
    24 dpt - mamy serduszko ♥️
    1.10.2021 - urodziny Stasia 😃

    Kwiecień 2023 - nieudana próba z rodzeństwem. Brak zarodków.
  • Ika Autorytet
    Postów: 608 379

    Wysłany: 23 lipca 2020, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    One jak po histero?

    Od 2017 starania o 2 dziecko
    2x ciąża pozamaciczna,
    Brak jajowodów
    6xhisteroskopia
    Zespół Ashermana
    Hashimoto
    08.2019 I IVF -4 transfery-nieudane
    07.2020 II IVF-4 transfery-nieudane
    07.2021 III IVF
    08.2021 - cb
    09.2021- cb
    12.2021 😔
    02.2022 😔
    04.2022 transfer blastki 4.1.1
    8dpt - beta 55,1
    9dpt - beta 106,3
    12dpt - beta 528,0
    14dpt- beta 1132,0
    18dpt - beta 5071,0 prog 37
    23dpt- beta 19450, prog 36
    27dpt - serduszko ❤
    16.05 - usg - 8w3d 1,9 cm 170 fhr 😍
    🙏
  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ika wrote:
    One jak po histero?
    Dzięki, nie mam zrostów, uff! Miałam 2 małe polipy endometrialne. Jest ok, 🟢światło do et.
    U Ciebie?

    18’córka❤️
  • Ad16 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, został mi Rekovelle około 9mgr oraz 1 Gonapeptyl. Jeśli którejś potrzeba proszę pisać na [email protected]

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 2 października 2020, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tenor.gif

    Ostatnie wpisy z początkiem Sierpnia ? Wątek spadł na 4 stronę w wyszukiwarce .... kurde gdzie stara gwardia ? Ktoś tu jeszcze zagląda? Jak mam rozpocząć kolejną procedurę bez najlepszych cheerleaderek !? Tylko ja zostałam na placu boju ?

    czirliderka-ruchomy-obrazek-0028.gif

    Kotowa, Asia_88, sisi lubią tę wiadomość

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 3 października 2020, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa, kciuki!!!

    Ja oczekuje na wynik transferu ;)

    Morwa lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • SzyprowaSowka Autorytet
    Postów: 279 258

    Wysłany: 3 października 2020, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa jestem jeszcze ja, niezmiennie od 3 lat. Tylko miałam nick Milka. Teraz w przyszłym tyg, jak bd ok wymazy i wirusologia itd zaczynam 4 procedurę ale już u dr W w krakovi

    Najptaedopodobnej ok 17/19 punkcja

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2020, 09:56

    Morwa lubi tę wiadomość

  • Marita80 Ekspertka
    Postów: 193 74

    Wysłany: 3 października 2020, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny. Z tej strony 40 latka z niskim AMH 0,658. Bylam 2 cykle na letrozol, w pierwszym w 18dc torbiel krwotoczna, w drugim w 11dc pęcherzyk dominujący 23mm i ovitrelle ale się nie udało. Prowadziła mnie moja ginekolog, ktora skierowała mnie do specjalisty. Zbadał, popatrzył na pozostałe wyniki jakie do tej pory zrobilam, badanie nasienia. Wszystko ok ale wiek i amh więc tylko in vitro. Zdaję sobie sprawę, że ciekawie nie jest w tym wieku. Zapytalam o koszty bo wszystko mam płatne 100% i powiedział, że procedura około 8 tyś +zastrzyki w moim przypadku 10 dni po 3 ampułki ×100zl/ampułka czyli 3 tyś + oczywiście wszystkie badania przed procedura. Macie doświadczenie już w całej procedurze więc proszę Was o pomoc, co jeszcze może dojść do tych kosztów dodatkowo? Czy dostaję receptę na 30 zastrzyków od razu? Co jeśli dobrze nie zareaguje na stymulacje danym lekiem i trzeba będzie przerwać? Czy można kupować po kilka ampułek w razie czego żeby nie wywalać jednorazowo calej kwoty gdyby okazalo się, że nie działają albo wystarczy mniejsza ilość? Czy może w klinice będę dostawała te zastrzyki?

    Ja:
    40 lat
    AMH 0,66
    LH 8,4
    FSH 7,02
    On:
    40 lat
    koncentracja 140 mln
    morfologia 2%
  • Szarlottka Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 3 października 2020, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam do Was pytanie, bo nigdzie nie moge na forum znalezc odp na to pytanie. Zakonczylam dlugi protokol, pamiatka po nim nie byly zarodki, a 1 torbiel jajnika (nie wiem jak duza, lekarz mi nie powiedzial). Lekarz stwierdzil, ze sie wchlonie jak zacznie mi sie miesiaczka i od razu bez przerwy zaczelam kolejny protokol, tym razem krotki. Mialam kontrole w 8 dniu stymulacji i co sie okazuje? Torbiel sie nie wchlonela, nadal jest, na oko ma ok 4 cm. Mam dalej brac leki na stymulacje, bo komorki sa jeszcze za male do pobrania, ale martwie sie ta torbiela czy nie uszkodzi mojego jajnika i nie wplynie na efekt in vitro. Pytalam lekarza przed rozpoczeciem czy nie lepiej poczekac z kolejnym protokolem az sie wchlonie calkowicie, on stwierdzil, ze taka torbiel to nie przeciwskazanie do in vitro.

    starania od: lipiec 2019
    ONA:
    badania lab. - ok
    AMH-5,1
    hsg-drożne

    ON:
    asthenotheratozoospermia (morfologia 0%, ruch A+B-2%)
    niskie HBA
  • Szarlottka Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 3 października 2020, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marita80 wrote:
    Hej Dziewczyny. Z tej strony 40 latka z niskim AMH 0,658. Bylam 2 cykle na letrozol, w pierwszym w 18dc torbiel krwotoczna, w drugim w 11dc pęcherzyk dominujący 23mm i ovitrelle ale się nie udało. Prowadziła mnie moja ginekolog, ktora skierowała mnie do specjalisty. Zbadał, popatrzył na pozostałe wyniki jakie do tej pory zrobilam, badanie nasienia. Wszystko ok ale wiek i amh więc tylko in vitro. Zdaję sobie sprawę, że ciekawie nie jest w tym wieku. Zapytalam o koszty bo wszystko mam płatne 100% i powiedział, że procedura około 8 tyś +zastrzyki w moim przypadku 10 dni po 3 ampułki ×100zl/ampułka czyli 3 tyś + oczywiście wszystkie badania przed procedura. Macie doświadczenie już w całej procedurze więc proszę Was o pomoc, co jeszcze może dojść do tych kosztów dodatkowo? Czy dostaję receptę na 30 zastrzyków od razu? Co jeśli dobrze nie zareaguje na stymulacje danym lekiem i trzeba będzie przerwać? Czy można kupować po kilka ampułek w razie czego żeby nie wywalać jednorazowo calej kwoty gdyby okazalo się, że nie działają albo wystarczy mniejsza ilość? Czy może w klinice będę dostawała te zastrzyki?

    Nie wiem w jakiej klinice bedziesz robic. Srednio 8 tys to sam koszt in vitro, do tego dochodzi koszt wizyt lekarskich, za kazdym razem USG i badania krwi. Ja idac dlugim protokolem mialam ok 5 wizyt. Do tego koszt lekow-ja dostalam na kilka dni, potem wizyta i decyzja czy dalej czy juz wystarczy. Dodatkowe procedury jesli nasienie jest gorszej jakosci to tez dodatkowy koszt. Za konsultacje anestezjologiczna przed punkcja tez sie placi, przed punkcja trzeba zrobic duzo badan z krwi ktore tez sporo kosztuja. Te 8 tys plus cena lekow to tylko niestety ladnie brzmi. Tez sie nastawialismy ze tyle wydamy, a wyszlo inaczej, a na dodatek sie nie udalo i musimy zaczynac od nowa. Mysle ze trzeba liczyc ok 15 tys spokojnie za to wszystko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2020, 15:58

    starania od: lipiec 2019
    ONA:
    badania lab. - ok
    AMH-5,1
    hsg-drożne

    ON:
    asthenotheratozoospermia (morfologia 0%, ruch A+B-2%)
    niskie HBA
  • Marita80 Ekspertka
    Postów: 193 74

    Wysłany: 3 października 2020, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarlottka wrote:
    Nie wiem w jakiej klinice bedziesz robic. Srednio 8 tys to sam koszt in vitro, do tego dochodzi koszt wizyt lekarskich, za kazdym razem USG i badania krwi. Ja idac dlugim protokolem mialam ok 5 wizyt. Do tego koszt lekow-ja dostalam na kilka dni, potem wizyta i decyzja czy dalej czy juz wystarczy. Dodatkowe procedury jesli nasienie jest gorszej jakosci to tez dodatkowy koszt. Za konsultacje anestezjologiczna przed punkcja tez sie placi, przed punkcja trzeba zrobic duzo badan z krwi ktore tez sporo kosztuja. Te 8 tys plus cena lekow to tylko niestety ladnie brzmi. Tez sie nastawialismy ze tyle wydamy, a wyszlo inaczej, a na dodatek sie nie udalo i musimy zaczynac od nowa. Mysle ze trzeba liczyc ok 15 tys spokojnie za to wszystko.


    Też mi się wydaje,że to tylko wierzchołek góry lodowej i będzie znacznie więcej. Będę podchodzić w Invimed we Wrocławiu. Mi powiedział, że całość zajmie ok 2 tygodnie to chyba ten krótki protokół. Pisząc, że musisz zacząć od nowa, czyli cała procedura od nowa i kolejne 15 tys.?Kurcze, jestem zielona w temacie więc sorrki za te pytania.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2020, 16:14

    Ja:
    40 lat
    AMH 0,66
    LH 8,4
    FSH 7,02
    On:
    40 lat
    koncentracja 140 mln
    morfologia 2%
  • Szarlottka Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 3 października 2020, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marita80 wrote:
    Też mi się wydaje,że to tylko wierzchołek góry lodowej i będzie znacznie więcej. Będę podchodzić w Invimed we Wrocławiu. Mi powiedział, że całość zajmie ok 2 tygodnie to chyba ten krótki protokół. Pisząc, że się nie udało to chodzi o yo, że nie pobrali jajeczek? Czy się nie zapłodniły? Kurcze, jestem zielona w temacie więc sorrki za te pytania.
    Pobrali, ale nie uzyskalismy zarodkow w ogole, wiec nie bylo to transferowac. Cala kwota i 2 miesiace Poszly na marne :( Teraz zaczynamy podejscie nr 2, oby bylo lepsze, bo to naprawde nieprzyjemne dla organizmu dostawac taka duza dawke hormonow, ale czego nie robi sie dla dziecka. Niestety po nieudanej procedurze oprocz zalu pojawia sie zlosc, ze inne pary chuchna i zachodza w ciaze, a ktos kto liczyl ze in vitro okaze sie sposobem na uzyskanie upragnionego dziecka okazuje sie klapa. To boli bardzo. Ale nie poddaliśmy sie tylko walczymy dalej :) trzymam kciuki zeby i Wam sie udalo!

    starania od: lipiec 2019
    ONA:
    badania lab. - ok
    AMH-5,1
    hsg-drożne

    ON:
    asthenotheratozoospermia (morfologia 0%, ruch A+B-2%)
    niskie HBA
  • Marita80 Ekspertka
    Postów: 193 74

    Wysłany: 3 października 2020, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarlottka wrote:
    Pobrali, ale nie uzyskalismy zarodkow w ogole, wiec nie bylo to transferowac. Cala kwota i 2 miesiace Poszly na marne :( Teraz zaczynamy podejscie nr 2, oby bylo lepsze, bo to naprawde nieprzyjemne dla organizmu dostawac taka duza dawke hormonow, ale czego nie robi sie dla dziecka. Niestety po nieudanej procedurze oprocz zalu pojawia sie zlosc, ze inne pary chuchna i zachodza w ciaze, a ktos kto liczyl ze in vitro okaze sie sposobem na uzyskanie upragnionego dziecka okazuje sie klapa. To boli bardzo. Ale nie poddaliśmy sie tylko walczymy dalej :) trzymam kciuki zeby i Wam sie udalo!
    Czyli kolejne 15 tys?

    Ja:
    40 lat
    AMH 0,66
    LH 8,4
    FSH 7,02
    On:
    40 lat
    koncentracja 140 mln
    morfologia 2%
  • Szarlottka Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 3 października 2020, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marita80 wrote:
    Czyli kolejne 15 tys?
    Nawet wiecej, bo doktor zalecil nam dodatkowe procedury. Tym razem z lekami, wizytami itd. Wyjdzie ok 19 tys. Cale nasze oszczednosci na to przeznaczamy, ale nic nie jest wazniejsze w tej chwili.

    starania od: lipiec 2019
    ONA:
    badania lab. - ok
    AMH-5,1
    hsg-drożne

    ON:
    asthenotheratozoospermia (morfologia 0%, ruch A+B-2%)
    niskie HBA
  • Marita80 Ekspertka
    Postów: 193 74

    Wysłany: 3 października 2020, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarlottka wrote:
    Nawet wiecej, bo doktor zalecil nam dodatkowe procedury. Tym razem z lekami, wizytami itd. Wyjdzie ok 19 tys. Cale nasze oszczednosci na to przeznaczamy, ale nic nie jest wazniejsze w tej chwili.
    O kurcze, trzymam mocno kciuki żeby Wam się udało tym razem. Tak jak piszesz, inni raz i już w ciąży. Tutaj oszczędności wszystkie przeznaczasz a nie zawsze jest sukces po pierwszej procedurze. U Was wskazaniem do in vitro jest czynnik męski?

    Ja:
    40 lat
    AMH 0,66
    LH 8,4
    FSH 7,02
    On:
    40 lat
    koncentracja 140 mln
    morfologia 2%
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 3 października 2020, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Morwa, kciuki!!!

    Ja oczekuje na wynik transferu ;)
    29.09 mialaś transfer ? Bo w stopce masz 29.00. Mialas transfer 3 dniowca czy blastki ? Jednego czy 2? Kiedy testujesz / idziesz na betę ? Kciuki 🍀✊😍✊🍀

‹‹ 5940 5941 5942 5943 5944 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ