X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF

Oceń ten wątek:
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 19 marca 2022, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja też wpadam tu czasem zobaczyć, co słychać u starych weteranek.

    Mar2śka, strasznie mi przykro :( Sama straciłam ciążę w 16tc, ale zawsze najbardziej się bałam takiej straty w mocno zaawansowanej ciąży, choć i przy okazji swojej bardzo mocno to przeżyłam. Mogę sobie tylko wyobrazić, przez co przechodzicie. :( Z doświadczenia mogę Ci tylko powiedzieć, że czas zawsze leczy rany i po jakimś czasie już tak nie boli, ale warto zadbać o siebie, bo ja w wyniku tej traumy przeszłam prawdziwą gehennę i do dziś borykam się z atakami duszności na tle nerwowym.

    Ja też miałam dość stresujący poród. Ciążę miałam fizjologiczną, jednak kilka razy w stresie leciałam na KTG badać ruchy, bo ogólnie moja młoda była mało ruchliwa (w przeciwieństwie do teraz, gdy jest już po tej stronie brzucha). W pt, 4 dni przed porodem, byłam na planowej wizycie, lekarz chciał mnie namówić na indukcję, ale ja bardzo chciałam, żeby wszystko się zadziało naturalnie. Zgodził się, gdyż wszystko wyglądało idealnie i wskazań do indukcji jako takich nie było. We wtorek, w dniu terminu, okazało się, że mam małowodzie, czyli moje łożysko w te kilka dni dosłownie zaczęło zwijać interes, bo w pt. ponoć spełniałam normę ilości wód przy nawet jednym z czterech miejsc pobierania pomiarów. No ale we wtorek wód prawie nie było, więc na cito do szpitala. Tam zaczęło się wywoływanie, a gdy przebili pęcherz, to wypłynęły zielone wody... Młoda dostała 1 punkt mniej za siny kolor, a po porodzie zabrali mi ją na monitoring, bo miała za niską saturację. Do tego okazało się, że mam przyrośnięte łożysko do macicy (ponoć jeden przypadek na 1000), więc lekarz musiał mi je dosłownie wyrwać. Gdybym rodziła w domu, co rozważałam w związku z wybuchem pandemii, to pewnie dzisiaj bym już do Was nie pisała... W każdym razie sytuacja z saturacją zaczęła się diametralnie poprawiać, gdy podałam Lilce swoje mleko, więc po 2 dobach normalnie wyszłyśmy do domu. Jednak po kilku miesiącach okazało się, że brak jest oczekiwanego rozwoju ruchowego (młoda nie przekręcała się na brzuszek) i zaczęło się dla mnie 6 miesięcy permanentnego stresu, czy ten poród nie spowodował jednak jakichś nieodwracalnych uszkodzeń. Na szczęście po kilkumiesięcznej rehabilitacji młoda podgoniła, a dziś chyba szykuje się na jakąś kaskaderkę, bo wszędzie jej pełno. Niemniej moja historia, mój wiek (40 lat) i inne opowieści, które słyszę, powodują, że bardzo obawiam się zajścia w kolejną ciążę i nie wiem, czy się ostatecznie zdecyduję, choć mamy jeszcze 4 mrozaki. Tyle rzeczy może pójść nie tak. Do tego po porodzie sama mam problemy z mięśniami dna miednicy i obawiam się, czy to też nie zagrozi ciąży. Coraz mocniej rozważamy więc adopcję, bo jednak chcielibyśmy rodzeństwo dla Lilianki.

    Wombie, nie wiedziałam, że jesteś ze Szczecina. :) Chodzisz może do Ciepieli? Ja rozważam przeniesienie mrozaków z VitroLive do Bociana i pójście właśnie do niego, jeśli będziemy jeszcze próbować, ale zastanawiam się, czy on nie jest teraz zbyt zawalony robotą. Gratuluję kolejnej ciąży i trzymam mocno kciuki, żeby tym razem wszystko poszło idealnie!

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 19 marca 2022, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Leczyłam się u Ciepieli w VL - dwie pierwsze procedury. Trzecia w VL u WG
    Potem przeniosłam się do Bociana do Baczkowskiego i zupełnie inny wynik ivf. Facet jest bardzo bardzo mądry ale ma straszne obłożenie i często opóźnienia więcej niż godzinę, ale warto

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2022, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Używacie aplikatora przy lutelinie? 😊

  • Moly83 Ekspertka
    Postów: 144 405

    Wysłany: 19 marca 2022, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucsi wrote:
    Używacie aplikatora przy lutelinie? 😊
    Podbijam pytanie :)
    Gdzies na innym forum czytalam ze po transferze powinno sie umieszczac bez aplikatora. Ja lutinus jade z aplikatorem wiec jezeli ma ktos tutaj wiedze medyczna prosze i ja o info.
    Dzieki 🍀

    🦸🏻‍♀️38 , pcos, niedoczynnosc tarczycy (euthyrox 100) mutacja w genie MTHFR ( kwas foliowy metylowany+b12)
    AMH 12,08
    🦹🏼‍♂️45
    Morfologia 1%
    Fragmentacja DNA
    8,8% zdefragmentowane
    91,2% niezdefragmentowane
    Punkcja 6.01.2022 Poznań Medart
    18 pobranych—> 14 zaplodnionych —>10 blastek po 6 dobie.
    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    Badanie genetyczne pierwszych 4 sztuk —>2 zarodki prawidłowe .
    1FET 4.1.1 transfer 6.03.2022 /sztuczny
    Beta 10 dpt 290, prog. 190,8 nmol/l
    Beta 14 dpt 1348
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 20 marca 2022, 02:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wombi wrote:
    Hej
    Leczyłam się u Ciepieli w VL - dwie pierwsze procedury. Trzecia w VL u WG
    Potem przeniosłam się do Bociana do Baczkowskiego i zupełnie inny wynik ivf. Facet jest bardzo bardzo mądry ale ma straszne obłożenie i często opóźnienia więcej niż godzinę, ale warto

    Mnie właśnie Bączek uratował życie w tym szpitalu wyrywając mi łożysko zanim doszło do krwotoku, więc ma chłop moją dozgonną wdzięczność :) Godzina to jeszcze nie tak źle, słyszałam, że ma opóźnienia nawet 4-godzinne, co w sytuacji posiadania już jednego dziecka byłoby problematyczne. A rozważałam też pozostanie w VL i wtedy właśnie WG, bo mam go też w Medicover wtedy za darmo do ewentualnego prowadzenia ciąży. To on robił mi udany transfer z Lilą :)

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 20 marca 2022, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Mnie właśnie Bączek uratował życie w tym szpitalu wyrywając mi łożysko zanim doszło do krwotoku, więc ma chłop moją dozgonną wdzięczność :) Godzina to jeszcze nie tak źle, słyszałam, że ma opóźnienia nawet 4-godzinne, co w sytuacji posiadania już jednego dziecka byłoby problematyczne. A rozważałam też pozostanie w VL i wtedy właśnie WG, bo mam go też w Medicover wtedy za darmo do ewentualnego prowadzenia ciąży. To on robił mi udany transfer z Lilą :)
    Teraz w Bocianie już nie ma po 4h. Maksymalnie chyba trafiłam na półtorej.
    Bączek mi tego mega pomógł w szpitalu jak wywoływali mi poronienie. Nie chciało nic się ruszyć. Miałam takie skurcze ze ledwo oddychałam. Przeniósł mnie na sale gdzie cały czas siedziały ze mną pielęgniarki, dał mi leki po których na chwile usnęłam a potem nie do końca ogarnialam co się dzieje. Jestem mu bardzo za to wdzięczna. Po jego interwencji po 2h byłam po wszystkim

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • *MiKi23* Autorytet
    Postów: 321 338

    Wysłany: 21 marca 2022, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny, u mnie przygody ciąg dalszy. Oto moje ostatnie wyniki...
    20dpt-266,4
    22dpt-377
    24dpt-522,3
    27dpt-960,2
    Kolejna wizyta w piątek, może coś będzie widać. No i standardowo beta w środę 😐
    Sama już nie wiem co o tym myśleć... Trochę to już męczące, poza tym czuje się ok.

    18.11.2018 <3
    Nasze przedszkole:
    |2❄️3-dniowe |
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2022, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *MiKi23* wrote:
    Hey dziewczyny, u mnie przygody ciąg dalszy. Oto moje ostatnie wyniki...
    20dpt-266,4
    22dpt-377
    24dpt-522,3
    27dpt-960,2
    Kolejna wizyta w piątek, może coś będzie widać. No i standardowo beta w środę 😐
    Sama już nie wiem co o tym myśleć... Trochę to już męczące, poza tym czuje się ok.
    Musisz czekać, ważne ze rośnie. Zaraz będzie 1000 to powinno być juz widać na wizycie. Trzymam mocno kciuki🍀✊🏻

    *MiKi23*, Sherlook lubią tę wiadomość

  • *MiKi23* Autorytet
    Postów: 321 338

    Wysłany: 21 marca 2022, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dustofstars wrote:
    Musisz czekać, ważne ze rośnie. Zaraz będzie 1000 to powinno być juz widać na wizycie. Trzymam mocno kciuki🍀✊🏻

    Dziękuję, mam nadzieję że zobaczymy z dr co tam jest grane. Przyrosty niezaciekawe ale nadzieja jest🤗

    dustofstars lubi tę wiadomość

    18.11.2018 <3
    Nasze przedszkole:
    |2❄️3-dniowe |
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2022, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *MiKi23* wrote:
    Dziękuję, mam nadzieję że zobaczymy z dr co tam jest grane. Przyrosty niezaciekawe ale nadzieja jest🤗
    Ja już przyjęłam postawę będzie co ma być. Nie mamy na to wpływu niestety…

    *MiKi23* lubi tę wiadomość

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 22 marca 2022, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka przykro mi, że również doświadczyłaś straty . Od początku poszliśmy na terapię bo miałam wrażenie , że sytuacja mnie przerasta. To już było ponad moje siły . Dziś minęły trzy miesiące . Nadal nie ma dnia żebyśmy nie myśleli o naszej córeczce ale czasami jest trochę lżej . Bardzo bym chciała mieć dużą rodzinę i rodzeństwo dla naszej starszej córeczki . Mogę mieć tylko nadzieję, że jeszcze kiedyś zaświeci dla nas słońce .

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 23 marca 2022, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Szatanka przykro mi, że również doświadczyłaś straty . Od początku poszliśmy na terapię bo miałam wrażenie , że sytuacja mnie przerasta. To już było ponad moje siły . Dziś minęły trzy miesiące . Nadal nie ma dnia żebyśmy nie myśleli o naszej córeczce ale czasami jest trochę lżej . Bardzo bym chciała mieć dużą rodzinę i rodzeństwo dla naszej starszej córeczki . Mogę mieć tylko nadzieję, że jeszcze kiedyś zaświeci dla nas słońce .
    Trzymam kciuki, aby tak było! Wirtualne usciski Ci sle:*

    mar2śka lubi tę wiadomość

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • *MiKi23* Autorytet
    Postów: 321 338

    Wysłany: 23 marca 2022, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś wynik beta 1350. Uparta dalej rośnie... 🙄 Co tam się dzieje?! Mam nadzieję że teraz na USG coś wyjdzie.

    18.11.2018 <3
    Nasze przedszkole:
    |2❄️3-dniowe |
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 24 marca 2022, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *MiKi23* wrote:
    U mnie dziś wynik beta 1350. Uparta dalej rośnie... 🙄 Co tam się dzieje?! Mam nadzieję że teraz na USG coś wyjdzie.
    Miki trzymam kciuki ! Kiedy masz usg?

    *MiKi23* lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • *MiKi23* Autorytet
    Postów: 321 338

    Wysłany: 24 marca 2022, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Miki trzymam kciuki ! Kiedy masz usg?

    Jutro jadę na USG. Jedyne co mnie martwi to to że nic się jutro nie wyjaśni i będę musiała kolejny tydzień czekać i badać bete🙄
    Mam nadzieję że Twoje kciukasy pomogą 😊

    mar2śka lubi tę wiadomość

    18.11.2018 <3
    Nasze przedszkole:
    |2❄️3-dniowe |
  • *MiKi23* Autorytet
    Postów: 321 338

    Wysłany: 25 marca 2022, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po USG, widać pęcherzyk 4mm ale nie wiadomo czy ktoś w nim mieszka. Beta z dziś to 1999. Kolejne badanie z krwi w środę, a USG 4 kwietnia. Tak więc historii nie ma końca jak na razie 🙄

    18.11.2018 <3
    Nasze przedszkole:
    |2❄️3-dniowe |
  • Trini87 Autorytet
    Postów: 900 437

    Wysłany: 25 marca 2022, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Wam zazdroszczę, że cokolwiek się u Was rusza. U mnie po 3 transferach nic. Beta 0,2 😔

    Leczenie od 2018 roku.
    #2023 - 2kolejne histeroskopie, usunięte zrosty i potwierdzony brak stanu zapalnego macicy (CD138)
    #2021 - 2histeroskopie. Przegroda zlikwidowana w 80%
    #11.2021 Hiperinsulinemia (dieta 🥗 + leki💊)
    #Endometrioza
    #Mutacje: G20210A, 4G/5G, C677T, A1298C 🧬🧬
    #Kariotypy ok
    #Ferrytyna dolna granica
    #Homocysteina 9/12
    #DHEAS nieznacznie powyżej normy
    #Ana2-słabo dodatni

    #B.niskie parametry nasienia, kiepskie wiązanie z hialuronianem 😔 Tabletki nic nie dają. Prawdopodobnie genetyka.

    #Witaminy💊 i meta

    1IV - tylko 2 ❄❄ 5dniowe (2BB i 3BB, PICSI)
    2IV - 3 ❄❄❄3.2.3, 4.2.3, 1.2.3, wykorzystane 😓 (PICSI)
    3IV -2 ❄️❄️ 5.2.2., 5.2.3 (prawidłowe) - Embriogen, IMSI. Został 1...

    Cross-match 57%, Allo-mlr 41,9%
    Cytokiny- atak zarodka
    Braki KIR: 2DL5 (grupa 1), 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1, 3DP1var
  • calistas Koleżanka
    Postów: 263 5

    Wysłany: 27 marca 2022, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :),
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Bardzo proszę o Twoją pomoc w tym badaniu.

    https://forms.gle/quP93Gt7csuce1HU6

  • *MiKi23* Autorytet
    Postów: 321 338

    Wysłany: 31 marca 2022, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny, ja melduje się dziś z najnowszym wynikiem bety, który wynosi 4922. Tak więc dalej rośnie, muszę teraz poczekać cierpliwie na kolejne USG 🙂

    18.11.2018 <3
    Nasze przedszkole:
    |2❄️3-dniowe |
  • calistas Koleżanka
    Postów: 263 5

    Wysłany: 31 marca 2022, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :),
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Twoją pomoc w tym badaniu będzie dla mnie bardzo cenna. Dziękuję.

    https://forms.gle/quP93Gt7csuce1HU6

‹‹ 5989 5990 5991 5992 5993 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ