X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF a Anglii?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sisi wrote:
    Malgo trzymam kciuki żeby wszystko się zaczęło w lipcu !!!!
    Pragnaca dzidziusia mam 30 lat i staramy sie już ponad 2 lata, przez to, że mam drożne jajowody chcą czekać kolejny rok, niby takie procedury. Sraty taty ja im tu w nic nie wierze, chociaz czytałam opinie o moim chirurgu i niby się zna na rzeczy. Mam tylko nadzieję, że jesienią dobrze się spisze i ładnie mnie wyczyści. Myślę, że w styczniu będę mogła zacząć wyciszanie i w lutym mieć punkcję i transfer :D

    Nie dziwię się , ze wziełąś sprawe w swoje ręce, bo ile można czekać?? To jest dobijające :(
    Mam nadzieję, ze wszystko pójdzie ci zgodnie z planem i pojawi się maleńki owoc Waszej miłości :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malgo31 wrote:
    Pragnaca dzidziusia oczywiście, że będę trzymać kciuki!!!! I pisz koniecznie jak było i kiedy startujesz :)

    Sisi dziękuję :) Tobie też życzę powodzenia! I kciuki za 2016 ;)

    A ja czekam na leki heh mój charakter nie pozwala mi na spokój, teraz sie denerwuję czy mi doślą do @ :D


    Kochana napewno doślą...ale nie dziwie się, zę cię nerwy zjadają, ja też się bałam dzisiejszej wizyty. Mąz musi jeszce 3 kg schudnąć i ma na to 2-3 tyg :O Stymulacje zaczynamy menopour'em w 3 dc kolejnego cyklu za ok 7-10 dni :) Juz nie moge sie doczekać :)
    Informuj mnie na bieżąco, jak u Ciebie wszystko przebiega :)

  • olecha Koleżanka
    Postów: 40 47

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż tak się wciągnął w odchudzanie,że aż mnie to niepokoi,mieliśmy schudnąc po 5 kg,a on jak sie rozpędził to juz ma minus 15 kg,nawet brokuły je hehehe,coś co kiedyś było nie do pomyślenia ;) Zaczęłam własnie magiczny cykl,13 lipca zaczynam zastrzyki,pielęgniarka wyliczyła i zostałam wpisana w kalendarz na pobieranie jajeczek na pierwszy tydzień sierpnia,uff

    pragnaca dzidziusia, sisi lubią tę wiadomość

    zem34z17t0d41i0r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2015, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olecha wrote:
    Mój mąż tak się wciągnął w odchudzanie,że aż mnie to niepokoi,mieliśmy schudnąc po 5 kg,a on jak sie rozpędził to juz ma minus 15 kg,nawet brokuły je hehehe,coś co kiedyś było nie do pomyślenia ;) Zaczęłam własnie magiczny cykl,13 lipca zaczynam zastrzyki,pielęgniarka wyliczyła i zostałam wpisana w kalendarz na pobieranie jajeczek na pierwszy tydzień sierpnia,uff


    To super :) Mój musi jeszcze 3 kg minimum zgubić i mimo iz bardz się stara, nie je cukrów, je dużo warzyw i owoców i ćwiczy to powoli mu to idzie. Miał dużą nadwagę i ciężko teraz mu sobie z nią poradzić + uwielbia jeść, więc to dodatkowa przeszkoda, ale wierzę, że da radę :)
    Powodzenia kochana...kciuki mocno zaciśnięte :D <3

    olecha lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ przyszła...zaczynamy 3 dc. Trzymajcie kciuki dziewczyny :)

    malgo31, olecha lubią tę wiadomość

  • malgo31 Ekspertka
    Postów: 149 137

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pragnaca dzidziusia wrote:
    @ przyszła...zaczynamy 3 dc. Trzymajcie kciuki dziewczyny :)


    Super!!!! Trzymam z całych sił :-) a ja dziś dostałam wszystkie leki i czekam na @
    Mam nadzieję, że niedługo do Ciebie dołączę ; -)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2015, 19:04

    pragnaca dzidziusia, olecha lubią tę wiadomość

    Aniołek [*] [8/08/2014] 10tc
    Aniołek [*] [9/11/2017] 6tc
    Isabella nasze szczęscie urodzona 25/04/2016 waga 3700g <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malgo31 wrote:
    Super!!!! Trzymam z całych sił :-) a ja dziś dostałam wszystkie leki i czekam na @
    Mam nadzieję, że niedługo do Ciebie dołączę ; -)


    a jakie leki na stymulacje dostałaś? Menopour? Ja dostane je dopiero w czwartek jak pojade na pierwszy zastrzyk, wtedy tez beda mnie uczyc jak sie robi zastrzyki sobie :)
    Zastzryki i całą reszte mam odebrać w klinice sama w czwartek...troszkę inaczej to wygląda u Nas, a ten sam kraj :)
    Mam nadzieje, ze @ szybko przyjdzie i juz niedlugo zaczniesz...moja sie ociagala, ale wkoncu przylazla :)

  • malgo31 Ekspertka
    Postów: 149 137

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mam Menopour, do tego od 4dnia stymulacji Cetrotide. Mam tez tabletki Metformin od 1dnia i Cyclogest po punkcji. Ehh doczekać się nie mogę ;) no faktycznie inaczej z organizacja u Ciebie ale najważniejszy będzie efekt ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2015, 23:53

    pragnaca dzidziusia lubi tę wiadomość

    Aniołek [*] [8/08/2014] 10tc
    Aniołek [*] [9/11/2017] 6tc
    Isabella nasze szczęscie urodzona 25/04/2016 waga 3700g <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2015, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Punkcja w piątek, wygląda na to, ze będę miała 6-7 jajeczek...szału nie ma, ale tzreba się cieszyć z tego co jest. Trzymajcie kciuki dziewczyny :)

    malgo31 lubi tę wiadomość

  • malgo31 Ekspertka
    Postów: 149 137

    Wysłany: 9 lipca 2015, 00:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana to jest szał ;) potrzebny jest tylko ten jeden jedyny i szczęśliwy zarodeczek :) trzymam kciuki i wierzę, że na rocznicę będziecie mieć piękny prezent &&&&&&&&

    pragnaca dzidziusia lubi tę wiadomość

    Aniołek [*] [8/08/2014] 10tc
    Aniołek [*] [9/11/2017] 6tc
    Isabella nasze szczęscie urodzona 25/04/2016 waga 3700g <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2015, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od wczoraj jestesmy w trojke :) Boze czuwaj nad Nami <3

    olecha, malgo31 lubią tę wiadomość

  • olecha Koleżanka
    Postów: 40 47

    Wysłany: 16 lipca 2015, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wielgachne spocone kciukasy!!! Leżcie sobie i odpoczywajcie,bierzesz nospę,tak sama od siebie? Pytam,bo byłam trzy tygodnie temu w Polsce na usg i lekarka mówiła,żeby nie pytać tylko brać.Ja dziś czwarty dzień wyciszania,początek stymulacji wyznaczyli mi na 4 sierpnia.Będzie dobrze dziewczyny!

    malgo31, pragnaca dzidziusia lubią tę wiadomość

    zem34z17t0d41i0r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2015, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie kochana. Nic nie biore bo nic mnie nie boli. W razie bolu brzucha kazali brac paracetamol.
    Trzymam juz mocno kciukasy za Ciebie. <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2015, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy moglabym Was prosic zebyscie w skrocie opisaly jak wyglada pierwsza wizyta po skierowaniu na ivf? My kwalifikujemy sie do ivf na nhs.
    Za tydzien mam wizyte w szpitalu, kiedy to bedziemy musieli podjac decyzje czy chcemy byc wciagnieci na liste i zapisani na pierwsza wizyte. Wciaz bije sie z myslami.
    Mam straszne wahania nastrojow, raz mowie ze na pewno nie, ze jeszcze poprobujemy naturalnie, innym razem boje sie, ze to moja jedyna szansa na dziecko.
    Wybralam leczenie naprotechnologiczne ktore wyklucza ivf i inseminacje, ale ja sama nie podjelam jeszcze ostatecznej decyzji.

    Prosze opiszcie swoje doswiadczenia i czy taka wizyta pomogla Wam podjac decyzje?

    pragnaca dzidziusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2015, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulkaa wrote:
    Dziewczyny czy moglabym Was prosic zebyscie w skrocie opisaly jak wyglada pierwsza wizyta po skierowaniu na ivf? My kwalifikujemy sie do ivf na nhs.
    Za tydzien mam wizyte w szpitalu, kiedy to bedziemy musieli podjac decyzje czy chcemy byc wciagnieci na liste i zapisani na pierwsza wizyte. Wciaz bije sie z myslami.
    Mam straszne wahania nastrojow, raz mowie ze na pewno nie, ze jeszcze poprobujemy naturalnie, innym razem boje sie, ze to moja jedyna szansa na dziecko.
    Wybralam leczenie naprotechnologiczne ktore wyklucza ivf i inseminacje, ale ja sama nie podjelam jeszcze ostatecznej decyzji.

    Prosze opiszcie swoje doswiadczenia i czy taka wizyta pomogla Wam podjac decyzje?[/

    To wszystko zależy od indywidualnych czynników. Czy macie szanse naturalnie? Jaki długo się staracie? Jaki macie problem?
    U Nas decyzja nie była trudna do podjecia, jednakże długo nie mogliśmy się pogodzić z faktem, ze naturalnie nie będziemy mieli dzieci :( To był straszny cios dla Nas i bardzo wówczas pomogły Nam spotkania z psychologiem.

    Jak udało Nam się juz oswoić z tym faktem, teraz cieszymy się że została Nam dana szansa żeby wogóle mieć własne dzieci.

    W podjęciu odpowiedniej decyzji napewno pomoże Wam lekarz.

    zycze powodzenia z całego serca <3

    Anulkaa lubi tę wiadomość

  • malgo31 Ekspertka
    Postów: 149 137

    Wysłany: 20 lipca 2015, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulkaa, dokładnie tak jak pisze pragnaca dzidziusia. Wszystko zależy od tego czy spróbowaliście każdej innej drogi. My się nie zastanawialiśmy, za dużo nas spotkało, dlatego decyzja była szybka i prosta. Brak owulacji, stymulacja clomidem+pregnyl, laparoskopia, w końcu cud-ciąża dokładnie rok temu, niestety zakończona poronieniem w 10tc. potem jeszcze kilka cykli starań, aż doszło do wyboru: albo druga laparoskopia albo IVF. Nie wahałam sie nawet.
    Na pierwszej wizycie w klinice, pełen wywiad, konsultant nic innego już nie proponował, tylko in vitro. Jeśli będziesz miała pytania z chęcią odpowiem ;)

    Dzisiaj zaczynam stymulację :) doczekałam sie ehh :)

    pragnaca dzidziusia, Anulkaa lubią tę wiadomość

    Aniołek [*] [8/08/2014] 10tc
    Aniołek [*] [9/11/2017] 6tc
    Isabella nasze szczęscie urodzona 25/04/2016 waga 3700g <3
  • olecha Koleżanka
    Postów: 40 47

    Wysłany: 21 lipca 2015, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli zdecydujecie się na ivf to traficie do kolejki,dlugość oczekiwania jest zależna od wieku kobiety tzn,jeżeli masz 30 i troche to stoisz normalnie,jeżeli bliżej 40 i ponad to u nas są to trzy miesiące około,oprócz tego biorą też pod uwagę wyniki np fsh,bo to też pokazuje ile masz czasu. Potem będa spotkania ze stosem dokumentów,spotkanie na którym nauczysz się jak robic zastrzyki i dowiesz się jak wyglada cały proces. Jak juz wszystko będzie jasne to na kolejnym spotkaniu wpasują w twój cykl protokół,który dla Ciebie wybiorą. Jeśli nie jesteś na stówę pewna,to w każdej chwili możesz zrezygnować,to nie jest zabieg przymusowy,poza tym,w ciagu tych kilku miesięcy będziesz miała mnóstwo czasu na zastanawianie. Mnie osobiście bardzo uspokoiło spotkanie na którym opisano i pokazano nam cały proces,nie ma w tym nic strasznego,delematy moralne rozwiała też możliwość oddania zarodków do adopcji,co też planujemy zrobić jezeli będziemy mieli nadmiar. Nikt niczego nie zrobi wbrew twojej woli,dokładnie określasz co chcesz aby zrobiono. My też podchodzimy na nhs,u nas są trzy warunki do spełnienia: brak innych dzieci w domu,BMI poniżej 30 i coś jeszcze ale za cholere nie pamiętam. Zważą was,zmierzą,założą dokumentację,ja miałam usg na pierwszej wizycie,ale nie wiem czy to standard. Trzymam kciuki,działaj kochana,będzie dobrze!

    Anulkaa lubi tę wiadomość

    zem34z17t0d41i0r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2015, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo wam dziękuję za wypowiedzi, wiem ze decyzja należy tylko do nas, ale jak same pewnie wiecie nie należy do łatwych. U nas warunkiem koniecznym jest prawidłowy poziom amh, którego nie miałam jeszcze badanego. Niestety fsh jest wysokie, co nie wróży za dobrze, no ale nie ma co się martwić na zapas.
    Mam 31 lat więc nie powinnam zwlekać zbyt długo z decyzją.

    malgo31, pragnaca dzidziusia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2015, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malgo31 wrote:
    Witam sie i ja ☺ w lutym zostalam skierowana na ivf w st. MARY's w Manchester. Luty- wyslanie dokumentow, marzec- badania krwi moje i meza, 22 kwiecien- spotkanie z konsultantem, dostalismy juz list zeby zglosic sie 1dc. Okaze sie czy nas przyjma czy mamy czekac dalej. Dr mowil, ze moze byc tak ze nam 2 razy odmowia, ale na 3 cykl juz sie zgodza. Mam nadzieje jednak, ze zgodza sie juz teraz. Oczekuje @ w weekend. Trzymam kciuki za wszystkie!!!
    Ja też jestem pacjentką St.Mary's w Manchester. Na razie biorę Clo przez cykle ale chcieli mnie zapisywać na IVF praktycznie z marszu, od następnego cyklu. Odmówiłam, bo chcę jeszcze na Clo spróbować a jak się nie uda to prawdopodobnie we wrześniu będzie IVF.
    Pozdrawiam

    malgo31, pragnaca dzidziusia lubią tę wiadomość

  • olecha Koleżanka
    Postów: 40 47

    Wysłany: 25 lipca 2015, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulkaa,znasz DHEA? Jeśli nie, to poczytaj.Wynik fsh można poprawić,a amh nie jest miarodajne,będą ci proponowali komórkę dawcy prawdopodobnie. Ja mam fsh 6,a amh 0,02 czyli jak kobieta w zaawansowanej menopauzie co jest absolutną bzdurą.Jeżeli twoim problemem jest tylko fsh,tzn nie masz policystycznych jajników to spróbuj DHEA. Koleżanka zaszła całkowicie naturalnie po pół roku brania Biosteronu,a fsh miała 26 i propozycję KD.

    ojejku lubi tę wiadomość

    zem34z17t0d41i0r.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ