X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IVF a endometrioza
Odpowiedz

IVF a endometrioza

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, myślę od dawna czy robić laparo czy nie. Lekarz nie każe bo torbiel 'nieduża', niecałe 30mm. na dwóch histero nikt nie mówił, że widać ogniska endo.
    boję się gmerania tam w środku, ale z drugiej strony, może lepiej zrobić porządek? tylko czy to coś da..przecież w 100% się nigdy nie usunie ognisk więc i tak toksyny są rozsiewane.
    mąż nie chce żebym szła na operacje bo wiadomo to niepotrzebne ryzyko.
    doradźcie co mówili Wasi lekarze, bo ja na razie opieram się tylko na rekomendacjach tych z kliniki.

  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja osobiście bym poszła na laparo, jakby kazali drugi raz to też bym poszła

    lipa, shooa lubią tę wiadomość

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shooa ja tez bym poszła. W sumie to nawet mam w planie, chce spróbować udrożnić jajowody.

    shooa lubi tę wiadomość

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Mam endometriozę 3 stopnia potwierdzoną przy laparoskopii. Miałam bolesne miesiączki ale nie obfite. Torbiel na prawym jajniku, przy laparo wypalili mi ogniska endo. Podeszliśmy do in vitro i udało się za pierwszym razem, poważniejszy problem był po stronie męża.

    shooa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa jak ja sie ciesze, ze napisalas! Ja tez mialam wlasnie laparo i tez mi usuneli rozlega endometrioze 3 stopnia, torbiel na prawym jajniku, zrosty, endo miedzy macica a jelitem, no duzo tego bylo.

    W tym watku malo dziewczyn napisalo, ze ivf sie udalo i troche mnie to martwilo, szczerze mowiac.

    A powiedz w ktorym cyklu po laparo zdecydowaliscie sie na ivf?

    U nas z nasieniem wszystko w porzadku, ale lekarka wspomniala, ze jak 2-3 razy stymulacja hormonalna nie podziala to sugeruje ivf. Transfer mialas jednego czy dwoch zarodkow?

    Dziewczyny robilyscie moze badanie na pasozyty? Przeczytalam wywiad z lekarzem na forum i zaczelam nad tym intensywnie myslec szczegolnie nad tymi przywrami, ktore moga roznosic endo.

    ewa81 lubi tę wiadomość

  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joasia ja co roku się odrobaczam, każdy powinien...

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joasia82 laparo miałam na początku maja a w czerwcu zaczęliśmy procedurę i 15 lipca miałam transfer. Chcieliśmy jak najszybciej, też ze względu na refundację leków. Miałam podany jeden zarodek, choć mogłam dwa, ale nie chciałam. Mamy jeszcze dwa mrozaczki.

    joasia1982 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa super czyli praktycznie od razu po laparo wystartowaliscie z ivf. My sprobujemy z jeden, dwa cykle ze stymulacja, ale dluzej nie ma co czekac. Tez bym chciala jeden zarodek, bo nie dam rady z blizniakami. Mieszkamy w DE i jestesmy tu calkiem sami.

    Wombi, a jakie badanie byloby wiarygodne szczegolnie na przywry? Bo odrobaczanie w czasie staran chyba nie jest wskazane?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joasia, jeden cykl miałam jeszcze po laparo żeby organizm się zregenerował po zabiegu zanim do procedury podeszliśmy. Potem drugi cykl już ze stymulacją.
    U Was tylko problem z Twoją endometriozą? Moja koleżanka zaszła dwa razy naturalnie w ciążę a też ma endometriozę, chyba 4 stopnia bo ma typowe objawy i źle to znosi.
    Wy chcecie podejść do in vitro? Jak długo się staracie?

  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia można zrobić badanie z kału ale to i tak nie wszystkie pasożyty wyjdą, ja się leczę naturalnie, można to robić podczas starań:
    przez 21 3x1 tab. liście czarnego orzecha, pau'darco, olejek oregano. Jak były jakieś niepokojące objawy to probiotyk, kiszonki i papaję

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Dziewczyny, myślę od dawna czy robić laparo czy nie. Lekarz nie każe bo torbiel 'nieduża', niecałe 30mm. na dwóch histero nikt nie mówił, że widać ogniska endo.
    boję się gmerania tam w środku, ale z drugiej strony, może lepiej zrobić porządek? tylko czy to coś da..przecież w 100% się nigdy nie usunie ognisk więc i tak toksyny są rozsiewane.
    mąż nie chce żebym szła na operacje bo wiadomo to niepotrzebne ryzyko.
    doradźcie co mówili Wasi lekarze, bo ja na razie opieram się tylko na rekomendacjach tych z kliniki.

    Shoa ja również na Twoim miejscu zrobiłam bym laparo aby usunąć endometriozę. Sama jestem po laparo gdzie wykryli endo 3 stopnia. Skoagulowali i wycięli ogniska i póki co liczę na naturę bo mam drożne oba jajowody. A co do laparo to nie ma się czego bać. Powikłania zdarzają się bardzo rzadko.

    shooa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa u nas starania trwaja 1,5 roku. Problem jest z endometrioza i hiperprolaktymia czynnosciowa, biore bromka. Lekarka nam zasugerowala, zeby dlugo nie czekac i ze poleca nam ivf...ja koncze 35 lat w marcu, a wiadomo, ze wiek tez nie sprzyja. No i boje sie nawrotu endo.

    Wombi dziekuje za info. Bede probowac zrobic badanie, jak bede w Pl i sprobuje znalezc te produkty, o ktorych napisalas. Czytalam jeszcze o 7 glowkach czosnku zalanych sokiem z ogorkow kiszonych i po 10 dniach trzymania pod przykryciem pic dziennie 1 lyzke.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za Wasze cenne opinie.
    Zdecydowałam się na laparo, mam wstępnie kwalifikację ale szczegóły ustalę 9.01.
    Mam nadzieję, że to będzie krok do przodu i kolejny (niestety już ÓSMY!) transfer po laparo się powiedzie :)

    lipa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi83 wrote:
    Shooa ja tez bym poszła. W sumie to nawet mam w planie, chce spróbować udrożnić jajowody.
    Aga a wiesz gdzie masz niedrożne jajowody? ja chyba przy ujściu macicy, po cichu liczę, że coś z tym zrobią, ale się nie nastawiam..kiedy planujesz laparo?

  • ewe_a85 Autorytet
    Postów: 437 291

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shooa ja też mam niedrożne jajowody obustronnie. Miałam laparoskopie, ale nikt mi nie wspominał o tym, że mam endometrioze więc może nie koniecznie ją masz?
    Na wypisie z laparo mam napisane: stwierdzono liczne płaszczyznowe zrosty sieci większej i jelita grubego z tylną ścianą macicy i jajowodami. Na powierzchni macicy otrzewnej pęcherza moczowego i zatoki Douglasa liczne prosówkowate zmiany.

    Jak masz okazję sobie zrobić laparo to może warto? Ja mimo iż bardzo źle je przeszłam poszłabym na to drugi raz

    mhsv6iye17jtj0kr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewe, mam torbiel którą każdy lekarz określa jako endometrialną, więc już się przyzwyczaiłam do tej myśli..
    a próbowali Ci coś udrożnić?

  • ewe_a85 Autorytet
    Postów: 437 291

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbowali usunąć zrosty, ale bez powodzenia i potem trzykrotna próba udrożniania i kontrast nie przeszedł.

    mhsv6iye17jtj0kr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewe, ważny efekt a jest cudowny, teraz tylko <3 i pewnie odetchniesz :)
    który transfer po laparo się powiódł?

  • ewe_a85 Autorytet
    Postów: 437 291

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piąty transfer :) i wczoraj widziałam maleńki zarodeczek <3 za tydzień jade zobaczyć serduszko.

    mhsv6iye17jtj0kr.png
  • Fruzia85 Autorytet
    Postów: 364 477

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się wpisze. Prawdopodobnie mam endometrioze,pewna nie jestem bo nie było laparo ale torbiel o strukturze endometrialnej na jajniku,podwyższone CA i niedroznosc jajowodu. Ponieważ mam 31 lat,to szybko zdecydowałam się na ivf(wiem że czas działa na niekorzyść) i pierwsza procedura,pierwszy transfer udany,podano bliźniaki,został jeden Chłopczyk który właśnie podskakuje w brzuszku!

    shooa lubi tę wiadomość

    ex2bdf9hbfpg3rt5.png

    3i49k6nlyja0did5.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ