Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną 🌹 🍩 ❤️ IVF LUTY '24 ❤️ 🍩 🌹
Odpowiedz

🌹 🍩 ❤️ IVF LUTY '24 ❤️ 🍩 🌹

Oceń ten wątek:
  • Lidziorek Ekspertka
    Postów: 166 117

    Wysłany: 15 lutego 2024, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my dzisiaj odebraliśmy pgta...niestety czeka mnie kolejna procedura....eh...najbardziej boję się stymulacji,ten d.protokol to mnie pozamiatał.
    Przykro mi ale już i tak zaszliśmy tym razem dużo dalej.
    W miedzy czasie jak czekaliśmy na wynik badania,podczytując forum zaczęłam sie zastanawiać Czy cokolwiek oprócz cd138 cd56 moglabym jeszcze spr. Jakieś badania? Niestety nigdy nie staraliśmy się naturalnie ze względu na chorobę męża...ale jak tak czytam sobie forum to zaczynam panikować,że cel może być jeszcze dalej niż się nam wydaje...tyle tutaj przypadków gdzie miesza immunologia 😔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2024, 18:15

    Ona: '87 On: '82 (zespół Alporta dziedziczenie sprzężone z chromosomem X, 2 przeszczepy)
    1 ICSI 12.2022 p.krótki -> 16 -> 5xMII-> 1 z. -> ❌️
    2 ICSI 08.2023 p.krótki (Zymot) -> 17-> 3xMII -> ❌️
    3 ICSI 01.2024 p.dlugi -> 15-> 8xMII -> 2 z. -> 1x 5.1.1. -> PGT-A ♀️ ❌️
    4 ICSI 08.2024 p.długi (Zymot, Meta) -> 13-> 9xMII-> 1 nieprawidlowe z. -> ❌️
    5 ICSI 10.2025 p.długi -> 20-> 7xMII->  3 z. -> 1x 4BA (6doba) -> PGT-A ♂️ ✅️
    19.12.25 I FET, CN (Duphaston 3x1, Cyclogest 2x1): 5dpt II | 6dpt beta 31,6 prog 50,9 | 8dpt beta 66,4 | 10dpt beta 176,8 prog 50,7 | 12dpt beta 478,9 prog 50,3 | 26dpt 6+3 CRL 0,61cm ❤️ 117 ud/min
    12+1 CRL 6,34 cm, FHR 168/min prenatalne I -> ryzyka niskie
    21+1 425g FHR 138/min prenatalne II -> wszystko dobrze, 100% chłopiec
    preg.png
  • Nauczycielka Autorytet
    Postów: 295 801

    Wysłany: 15 lutego 2024, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim!

    Nie zapytałam o grubość endo ze stresu ...
    Jutro zastrzyk z Ovitrelle.
    Od soboty Utrogestan i w końcu się doczekałam... 📆 22.02 transfer mrozaczka 5.1.2

    Przed transferem test UMA i ew.wlew.
    Czy któraś z Was miała ten test? Jaka jest skuteczność?

    Jenny93, izabelka90, aga12345, Magda33, Nicole123, Różyczka91, Przedszkolanka123, hope28, Frankfurterka, Annn90, Nadzieja25, zulka, Mokosza, aganieszkam, Sarenka, Yahu, Mała3, Megi-x lubią tę wiadomość

    Starania od 2018
    ♀️Ja- 33lata, hsg ✅
    HASHIMOTO
    MThfr ❌HLAC C1
    KIR BX (brak 3ds-ów)

    ♂️ Mąż- 35lat,
    Morfologia 4% ➡️3%
    Fragmentacja DNA 18 ➡️22% ❌Kariotypy ✅
    HLAC C1

    10.2023 invitro start 🍀
    4❄ 5.1.1 😭, 5.1.2 ❌, 5.1.2❌, 5.1.2 wszystkie przebadane beta 0

    06.12.23 cykl sztuczny
    5.1.1 PGT-A 👍
    5dpt I
    6dpt II Bhcg 7
    10dpt bhcg 108
    17dpt bhcg 1233 pęcherzyk ciążowy
    28dpt bhcg 11259
    04.01 poronienie zatrzymane

    Druga procedura: 5.1.1, 5.1.2, 5.2.2 po pgta beta 0

    Biopsja nie ma stanu zapalnego, receptywność Ok

    4.04.25 transfer 5.2.2 pgta✅️
    Cykl naturalny: luteina, ovitrelle, accofil.
    4dpt II
    5dpt II
    6dtp bhcg 28
    10dpt bhcg 255
    14dpt bhcg 1368
    15dpt pęcherzyk ciążowy
    18dpt bhcg 5550
    19 pęcherzyk ciążowy i żółtkowy
    31dpt serduszko ♥️ crl 1,03, 🧩 7+1

    preg.png
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 15 lutego 2024, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lidziorek wrote:
    A my dzisiaj odebraliśmy pgta...niestety czeka mnie kolejna procedura....eh...najbardziej boję się stymulacji,ten d.protokol to mnie pozamiatał.
    Przykro mi ale już i tak zaszliśmy tym razem dużo dalej.
    W miedzy czasie jak czekaliśmy na wynik badania,podczytując forum zaczęłam sie zastanawiać Czy cokolwiek oprócz cd138 cd56 moglabym jeszcze spr. Jakieś badania? Niestety nigdy nie staraliśmy się naturalnie ze względu na chorobę męża...ale jak tak czytam sobie forum to zaczynam panikować,że cel może być jeszcze dalej niż się nam wydaje...tyle tutaj przypadków gdzie miesza immunologia 😔
    Przykro mi 😥 myślę, że w Waszym przypadku warto zbadać immuno zanim dojdzie do transferu, bo prawidłowy zarodek u Was na wagę złota będzie patrząc na wyniki procedur 🙏

    Victoria85, Lidziorek lubią tę wiadomość

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 5512 6252

    Wysłany: 15 lutego 2024, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lidziorek wrote:
    A my dzisiaj odebraliśmy pgta...niestety czeka mnie kolejna procedura....eh...najbardziej boję się stymulacji,ten d.protokol to mnie pozamiatał.
    Przykro mi ale już i tak zaszliśmy tym razem dużo dalej.
    W miedzy czasie jak czekaliśmy na wynik badania,podczytując forum zaczęłam sie zastanawiać Czy cokolwiek oprócz cd138 cd56 moglabym jeszcze spr. Jakieś badania? Niestety nigdy nie staraliśmy się naturalnie ze względu na chorobę męża...ale jak tak czytam sobie forum to zaczynam panikować,że cel może być jeszcze dalej niż się nam wydaje...tyle tutaj przypadków gdzie miesza immunologia 😔

    Bardzo mi przykro 🥺 nie wyobrażam sobie jak musi Ci być ciężko.

    5 lat walki o nasz cud 🌈
    11/2021 9/12 tc 💔

    🔸 IVF: 03/2024
    14/05 (N) I FET ❄️ cb ?
    15/06 (N) II FET ❄️ cb 💔
    13/08 (S) III FET ❄️ 5/7 tc 💔
    30/12 (S) IV FET ❄️ nieudany

    09/06 (S) V FET ❄️ 🌈🍀
    Nasza córeczka jest już z nami 💖
    20.02.2026 (39+2) CC 3790g 56 cm

    age.png
  • Lidziorek Ekspertka
    Postów: 166 117

    Wysłany: 15 lutego 2024, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    Przykro mi 😥 myślę, że w Waszym przypadku warto zbadać immuno zanim dojdzie do transferu, bo prawidłowy zarodek u Was na wagę złota będzie patrząc na wyniki procedur 🙏
    Izabelko od czego zacząć? Które badanie juz by coś powiedziało i najwyzej wskazalo co dalej badać? Dla mnie to totalnie czarna magia...🙈

    Ona: '87 On: '82 (zespół Alporta dziedziczenie sprzężone z chromosomem X, 2 przeszczepy)
    1 ICSI 12.2022 p.krótki -> 16 -> 5xMII-> 1 z. -> ❌️
    2 ICSI 08.2023 p.krótki (Zymot) -> 17-> 3xMII -> ❌️
    3 ICSI 01.2024 p.dlugi -> 15-> 8xMII -> 2 z. -> 1x 5.1.1. -> PGT-A ♀️ ❌️
    4 ICSI 08.2024 p.długi (Zymot, Meta) -> 13-> 9xMII-> 1 nieprawidlowe z. -> ❌️
    5 ICSI 10.2025 p.długi -> 20-> 7xMII->  3 z. -> 1x 4BA (6doba) -> PGT-A ♂️ ✅️
    19.12.25 I FET, CN (Duphaston 3x1, Cyclogest 2x1): 5dpt II | 6dpt beta 31,6 prog 50,9 | 8dpt beta 66,4 | 10dpt beta 176,8 prog 50,7 | 12dpt beta 478,9 prog 50,3 | 26dpt 6+3 CRL 0,61cm ❤️ 117 ud/min
    12+1 CRL 6,34 cm, FHR 168/min prenatalne I -> ryzyka niskie
    21+1 425g FHR 138/min prenatalne II -> wszystko dobrze, 100% chłopiec
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2024, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dsiewczyny a jaki powinien być poziom progesteronu przez transferem na cyklu sztucznym?

  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 15 lutego 2024, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lidziorek wrote:
    Izabelko od czego zacząć? Które badanie juz by coś powiedziało i najwyzej wskazalo co dalej badać? Dla mnie to totalnie czarna magia...🙈
    Z takiej postawy to zrobiłabym kir, to badanie genetyczne i można je w każdym momencie zrobić.
    Do tego z immunologii ocena równowagi cytokin, immunofenotyp, do tych badań musisz być najlepiej od 4 tygodni zdrowa i nie brać antybiotyków w tym czasie, immunofenotyp dodatkowo tak koło 6 dni po owulacji, ana 3lub 4 w zależności co lab oferuje.
    Zespół antyfosfolipidowy.

    I moze gdybyś poprosiła lekarza aby podczas punkcji pobrali Ci od razu biopsje na stan zapalny endo cd138 to by w ogóle rewelacja była 🙏

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2024, 19:17

    Lidziorek lubi tę wiadomość

  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 15 lutego 2024, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Dsiewczyny a jaki powinien być poziom progesteronu przez transferem na cyklu sztucznym?
    Wiesz różnie wymagają lekarze, więcej niż 10,15, 20.
    U mnie np przy 14 było okej, ale miałam dupka co we krwi nie wychodzi.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 13539 18067

    Wysłany: 15 lutego 2024, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Dsiewczyny a jaki powinien być poziom progesteronu przez transferem na cyklu sztucznym?
    Ja miałam dzień przed transferem 21.4, lekarka była zadowolona ☺️ badanie było 2.5 dnia po rozpoczęciu brania proga. Wiadomo u mnie kolejnego dnia był transfer ☺️

    nick nieaktualny, izabelka90 lubią tę wiadomość

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 35l. 👩‍🦰
    On 35l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉, punkcja 3🥚jeden maluszek w 3 dobie❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo ⏸️
    🔹14.06 126,27 --> 17.06 339.86 -> 19.06 948,19
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm 🧸
    🔹27.07 10+2 krwawienie,szpital 3.44cm łobuza🥰
    🔹05.08 11+5 I prenatalne 5.26cm zdrowego synka💙
    🔹03.09 15+6 11 cm i 151 g śpiocha 💙
    🔹07.10 20+5 II prenatalne 388 g zdrowego 🧸 🥹
    🔹05.11 24+6 997 g 🥔
    🔹26.11 27+6 1330 g 🐸
    🔹09.12 29+5 III prenatalne 1456 g zdrowego 🐻
    🔹07.01 33+6 2522 g 🍈
    🔹28.01 36+6 3350 g 🦁
    Witaj maluszku ♥️ 13.02.2025 3220 g, 56 cm SN
    age.png
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5300 4300

    Wysłany: 15 lutego 2024, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Dsiewczyny a jaki powinien być poziom progesteronu przez transferem na cyklu sztucznym?

    Ja miałam dzisiaj rano przed transferem 42,3 (badanie 4h po wzięciu luteiny). Tak zalecił lekarz. Ale jaki powinien być to nie mam pojęcia. Nie zwiększyli mi dawki proga, więc chyba jest ok.

    nick nieaktualny, izabelka90 lubią tę wiadomość

  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5300 4300

    Wysłany: 15 lutego 2024, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lidziorek wrote:
    A my dzisiaj odebraliśmy pgta...niestety czeka mnie kolejna procedura....eh...najbardziej boję się stymulacji,ten d.protokol to mnie pozamiatał.
    Przykro mi ale już i tak zaszliśmy tym razem dużo dalej.
    W miedzy czasie jak czekaliśmy na wynik badania,podczytując forum zaczęłam sie zastanawiać Czy cokolwiek oprócz cd138 cd56 moglabym jeszcze spr. Jakieś badania? Niestety nigdy nie staraliśmy się naturalnie ze względu na chorobę męża...ale jak tak czytam sobie forum to zaczynam panikować,że cel może być jeszcze dalej niż się nam wydaje...tyle tutaj przypadków gdzie miesza immunologia 😔


    Bardzo mi przykro 😭 Dziewczyny tutaj mają potężną wiedzę. Pokierują jakie badania można jeszcze zrobić. Przytulam ❤️

    Lidziorek lubi tę wiadomość

  • zulka Autorytet
    Postów: 1783 2298

    Wysłany: 15 lutego 2024, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martit wrote:
    Dziewczyny jak podnieść żelazo i ferrytynę?
    Biorę probiotyk suncośtam, dostałam receptę na sorbifer. Mam już dość buraków i natki z pietruszki. Ten lek poprawi wynik ferrytyny?
    Ja jestem pod opieką hematologa ze względu na żelazo. Biorę tendyferon a zalecenia miałam takie, że przyjmować mam tabletkę dwie godziny po bezbiałkowej kolacji popijając tabletkę wodą z kranu. Szybko wyniki wróciły do normy. Po dzisiejszej teleporadzie mam przyjmować 1 tabletkę w tygodniu a w drugim dwie i tak na zmianę.

  • zulka Autorytet
    Postów: 1783 2298

    Wysłany: 15 lutego 2024, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mokosza wrote:
    Ja wzielam wczoraj 2x i dzis bo bole krzyzowe mam jak na @
    Jak się czujesz po transferze?

  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 15 lutego 2024, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny93 wrote:
    Ja miałam dzisiaj rano przed transferem 42,3 (badanie 4h po wzięciu luteiny). Tak zalecił lekarz. Ale jaki powinien być to nie mam pojęcia. Nie zwiększyli mi dawki proga, więc chyba jest ok.
    Ty masz bardzo okej, bo masz swój naturalny z cialek żółtych po punkcji 🤗 na cyklach sztucznych jedyny progesteron to ten który dostarczamy z zewnątrz, no wiadomo na późniejszym etapie łożysko zaczyna produkować, ale to trzeba sobie poczekać na to.

  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5300 4300

    Wysłany: 15 lutego 2024, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zulka wrote:
    Ja jestem pod opieką hematologa ze względu na żelazo. Biorę tendyferon a zalecenia miałam takie, że przyjmować mam tabletkę dwie godziny po bezbiałkowej kolacji popijając tabletkę wodą z kranu. Szybko wyniki wróciły do normy. Po dzisiejszej teleporadzie mam przyjmować 1 tabletkę w tygodniu a w drugim dwie i tak na zmianę.

    A jak długo brałaś codziennie? Ja z kolei mam brać na czczo 2 h przed śniadaniem, więc wstaję o 4, łykam i dalej spać żeby przed pracą zjeść śniadanie 😅

  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5300 4300

    Wysłany: 15 lutego 2024, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    Ty masz bardzo okej, bo masz swój naturalny z cialek żółtych po punkcji 🤗 na cyklach sztucznych jedyny progesteron to ten który dostarczamy z zewnątrz, no wiadomo na późniejszym etapie łożysko zaczyna produkować, ale to trzeba sobie poczekać na to.

    Aaaa oki, to nie wiedziałam, że chodzi o ten dostarczany tylko z zewnątrz. Nie chciałam nikogo wprowadzać w błąd :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2024, 20:20

    izabelka90 lubi tę wiadomość

  • Mokosza Autorytet
    Postów: 684 1135

    Wysłany: 15 lutego 2024, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nauczycielka wrote:
    Hej wszystkim!

    Nie zapytałam o grubość endo ze stresu ...
    Jutro zastrzyk z Ovitrelle.
    Od soboty Utrogestan i w końcu się doczekałam... 📆 22.02 transfer mrozaczka 5.1.2

    Przed transferem test UMA i ew.wlew.
    Czy któraś z Was miała ten test? Jaka jest skuteczność?
    Wczoraj mialam ;)
    Nie wiem jaka skutecznosc. Jest tyle skladowych na udany transfer ze ciezko pewnie powiedziec... ale moze sa jakies badania. 🤔 Trzebaby poszukac w necie.

    izabelka90, Nauczycielka lubią tę wiadomość

    Starania od 2012
    82' 87'
    Mamy:🥚7 zamrożonych
    Mamy: ❄2BB ❄4BB

    Naturalny cud 🤯🙉💗 tp 22.07.26 r.

    14.02.24💚transfer 3BB💚 AH,embryoglue,atosiban
    21.02.24 7dpt - 20,1
    24.02.24 10dpt - 89,9
    26.02.24 12dpt - 171
    28.02.24 14dpt - 316
    06.03.24 21dpt - 2611
    12.03.24 27dpt - 0,29 cm i ❤ (6w4d)
    17.03.24 7w2d - 0,73 cm krwawienie szpital
    26.03.24 8w4d - 1,61 cm
    11.04.24 10w6d- 3,99 cm
    24.04.24 prenatalne- wysokie ryzyka skier. na amnio
    09.05.24 14w15d- 8cm
    13.05.24 15w2d - amnio 💗 zdrowa dziewczynka 🙏
    31.10.24 39w6d 3186 g
    07.11.24 40+6 3280g
    08.11.24 41+0 3070 g 57 cm 10 pkt🤱🎉🎀🎈

    27.11.21🍀transfer 3AB 🍀embryoglue
    13.08.22 40w 0d- 2770 g 56 cm SN 🤱

    age.png
    age.png
  • Martit Autorytet
    Postów: 519 816

    Wysłany: 15 lutego 2024, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejny lekarz? :/ mam już tak dość. Jakie miałyście te poziomy żelaza i ferrytyny?
    Moje żelazo to 50, ferrytyna 9. Kiepsko

    preg.png
  • Milvaaa Autorytet
    Postów: 1515 2455

    Wysłany: 15 lutego 2024, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martit wrote:
    Kolejny lekarz? :/ mam już tak dość. Jakie miałyście te poziomy żelaza i ferrytyny?
    Moje żelazo to 50, ferrytyna 9. Kiepsko
    Ja żelazo 140, a ferrytyna 12,8... I nie wiem w sumie co robić, bo zaczęłam suplementować żelazo, ale wyczytałam, że to powinna być ostatnia deska ratunku. I że jakaś przyczyna tej niskiej ferrytyny musi być.
    Ja mam od wielu lat dolegliwości różne jelitowo-żołądkowe. Miałam nawet kolonoskopie, a żadnemu lekarzowi nie przyszło do głowy zlecić badania typu tolerancje pokarmowe czy chociażby Helicobacter.... Ręce opadają, że człowiek sam musi szukać po internecie 🙄

    A myślicie, że taka ferrytyna może być przyczyną ogólnie zmęczenia i senności? Ja coraz gorzej się czuję z każdym miesiącem. Latem trochę lepiej, bo inaczej się spędza dni, ale jesienią i zimą mam taki zjazd energii, że od 13 to ja mam ochotę się poskładać i nie mam ani sił ani ochoty na nic. Tylko na przykład nie mam problemów z wypadaniem włosów, paznokciami czy skórą, więc tak jakby wybiórcze objawy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2024, 20:47

    ONA: 96' ON: 94'
    🔴 NK z krwi 42% 🔴 KIR AA 🔴 Morfologia plemników 0-1% 🔴 MTHFR_677C>T homo, PAI-1 4G homo
    🔴 Choroba genetyczna jednogenowa (50% ryzyka wady u dziecka)

    💔 10.05.2023 transfer I 💔 Puste jajo płodowe

    🍀 24.04.2024 transfer II 🍀 (encorton, intralipid, accofil, neoparin, estrofem, cyclogest, agolutin)
    4dpt6dpt beta 44,5; 12 dpt beta 425; 14 dpt beta 813; 20dpt beta 6556, CRL 0,17cm 🥰 23 dpt migające ❤️
    12+0 I prenatalne ok 🍀 5,3cm dziewczynki 🎀 14+4 8,5 cm i 98g malutkiej, zero krwiaków 🥳
    22+0 USG połówkowe 🍀 440g ❤️ 28+6 III USG prenatalne 🎀 1320g

    Córeczka ur. 31.12.2024r., 2980g, 53 cm 🥰
    age.png
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5300 4300

    Wysłany: 15 lutego 2024, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak najbardziej niski poziom ferrytyny może powodować chroniczne zmęczenie. Mi hematolog powiedziała, że bardzo ważny jest też ruch, przebywanie na świeżym powietrzu. Przyczyny mogą być różne. Pasożyty, helicobacter, celiakia, obfite miesiączki, trudności z wchłanianiem, albo po prostu niedobór żelaza w diecie...

    Też miałyście po transferze takie uczucie bulgotania i przelewania w brzuchu? Wzięłam nospę, ale skurczów żadnych w sumie nie czuję, tylko właśnie takie dziwne bulgotania. Myślałam, że przejdzie po tabletce, ale cały czas to czuję

‹‹ 166 167 168 169 170 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ