X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF po IUI

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2018, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ka87!!! Anielka:-*
    Grosiaa, tak do refundacji masz FSH,amh,wiek do 35rz.
    Inka1985,nie! Znam osobę,która miała od razu ivf,bo np IUI że względu na słabe parametry sensu nie miało.

    Dziewczynki,a może skoro mój M je ten antybiotyk,to dać mu suplementy na te kilka dni na poprawę nasienia? On wyniki ma ok. Ale żeby mi ten antybiotyk nie popsuł. To może by brał coś te dwa tygodnie? Jest sens? Nigdy nic nie brał

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali .....o kurka rurka a ja skończyłam 35....czyli nie dostanę refundacji ani do lekow ani do invitro?

    plemniki produkują się dłużej niż 2 tyg wiec chyba nie ma sensu

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 7 marca 2018, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    Ka87!!! Anielka:-*
    Grosiaa, tak do refundacji masz FSH,amh,wiek do 35rz.
    Inka1985,nie! Znam osobę,która miała od razu ivf,bo np IUI że względu na słabe parametry sensu nie miało.

    Dziewczynki,a może skoro mój M je ten antybiotyk,to dać mu suplementy na te kilka dni na poprawę nasienia? On wyniki ma ok. Ale żeby mi ten antybiotyk nie popsuł. To może by brał coś te dwa tygodnie? Jest sens? Nigdy nic nie brał

    Refundacja na leki jest do 40 roku życia, FSH poniżej 15, AMH powyżej 0,7.

    Grosiaa lubi tę wiadomość

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 uratowałaś mnie właśnie przed zawałem...dziękuję :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2018, 14:48

    sylwia80 lubi tę wiadomość

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 7 marca 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosiaa wrote:
    sylwia80 uratowałaś mnie właśnie przed zawałem...dziękuję :-)

    Dofinansowanie do IVF w Warszawie tez jest do 40 roku życia.

    Grosiaa, inka1985 lubią tę wiadomość

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rety, ja to wiem od gina. Serio! A byłam u niego w styczniu. Mówił mi,że żeby refundacja leków to amh nie mniej niż 1, wiek i to FSH(ale nie pamiętam normy). Grosiaa, zawału nie miej!
    Ja to czasem mam wrażenie, że w każdej części PL sprawy iui czy ivf żyją własnym życiem.... (Ja jestem we Wro)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2018, 14:54

    Grosiaa lubi tę wiadomość

  • Niusja Autorytet
    Postów: 632 313

    Wysłany: 7 marca 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki,a może skoro mój M je ten antybiotyk,to dać mu suplementy na te kilka dni na poprawę nasienia? On wyniki ma ok. Ale żeby mi ten antybiotyk nie popsuł. To może by brał coś te dwa tygodnie? Jest sens? Nigdy nic nie brał[/QUOTE]

    Spermogeneza plemników trwa 72 dni, wiec raczej nie ma to sensu..

    Ja 34 lata, M 37 lat (starania od 2016)
    Salve Medica Łódź 2017
    HSG (drożne) XI 2017
    Nasienie super
    Nieregularne i długie cykle + io + nadciśnienie
    29.03.2018 punkcja (2x4AA i 1x3AB)
    03.04.2018 transfer - 8 tydzień (*)
    15.10.2018 ct - 7 tydzień (*)
    03.02.2020 ct - <0,2
    Immunologia: KIR BX i brak 3.
    MTHFR 1298A-C hetero, PAI-1 4G homo, NK 12%
    Histerioskopia 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Grosiaa, zawału nie miej!" - jak Joda <3 hahahahahaha

    dobrze że nas tu tyle i że tyle wiemy, ja się czasem zastanawiam po co nam lekarz ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2018, 14:56

    ninkali lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2018, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niusja,no właśnie! Czyli też antybiotyk nie powinien zrobić aż tak źle :-). No bo obecne dojrzałe nasienie było bez antybiotyku!

  • do87 Autorytet
    Postów: 813 676

    Wysłany: 7 marca 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ninkali chyba nie ma sensu ale jak masz w domu to przecież nie zaszkodzą, nie? Bron boziu nie kupuj tylko daj co masz:D A i tak bidulek jest zdołowany to daj mu i bedzie miał wrażenie ze cos sam działa :) No wiesz, takie placebo ;)
    Tylko dziewczyny mnie poprawcie jeśli miałabym zaszkodzić !

    ninkali, Grosiaa, Iwkaaa lubią tę wiadomość

    Starania od 05.2015
    hsg ok,hba87% IgA,IgG0%, fragmentacja dna 21%; nasienie ok
    I iui 23.11.2017 :(
    II iui 12.04.2018 :(
    III iui 06 i 07.06.2018 :(
    30.07.2018 laparoskopia
    IV iui 04.09.2018 :(
    V iui 27.10.2018 :(
    Szczepienia limfocytami
    IVF-3 transfery nieudane
    2021 ciąża naturalna
    2023 ciąża naturalna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosiaa, padłam!:-D No i trzymamy się tego, co Sylwia napisała!

    Grosiaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do,ja właśnie nic nie mam! On nigdy nic nie brał! Dobra! A może lepiej go pocieszyć i wmówić, że jest bdb! Oooo, to tylko facecika:-P delikatne stworzenie, nie to co my:-D mój gin (facet) mówi,że jakby facetów leczył, to by rzucił zawód! Bezpośrednio ma kontakt, ale głównie kobietki napędzają walkę:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2018, 15:02

    Iwkaaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niusja wrote:
    My nie mieliśmy udokumentowanego roku leczenia. W klinice jesteśmy od października 2017 roku. Lekarz dał nam takie jakby "skierowanie" ze swoim podpisem, które zostało złożone w Urzędzie Miasta.
    Dzięki wielkie, bo my też od października, więc sie trochę martwiłam. Długo się ogarnia te wszystkie formalności? jakie macie doświadczenia? warto się starć o dofinansowanie czy to odwleka temat w czasie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2018, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    Rety, ja to wiem od gina. Serio! A byłam u niego w styczniu. Mówił mi,że żeby refundacja leków to amh nie mniej niż 1, wiek i to FSH(ale nie pamiętam normy). Grosiaa, zawału nie miej!
    Ja to czasem mam wrażenie, że w każdej części PL sprawy iui czy ivf żyją własnym życiem.... (Ja jestem we Wro)
    Nie nie, AMH nie mniejsze niż 0,7 takie sa warunki co do tego czynnika.

    ninkali lubi tę wiadomość

  • Niusja Autorytet
    Postów: 632 313

    Wysłany: 7 marca 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ninkali daj mu nawet zwykłą witaminę C, placebo, może zdziałać cuda :) a co do antybiotyku, to zadzwonię do naszego opiekuna i przy okazji zapytam....babeczka lekarzem nie jest ale współpracuje z całym zespołem od ivf

    ninkali lubi tę wiadomość

    Ja 34 lata, M 37 lat (starania od 2016)
    Salve Medica Łódź 2017
    HSG (drożne) XI 2017
    Nasienie super
    Nieregularne i długie cykle + io + nadciśnienie
    29.03.2018 punkcja (2x4AA i 1x3AB)
    03.04.2018 transfer - 8 tydzień (*)
    15.10.2018 ct - 7 tydzień (*)
    03.02.2020 ct - <0,2
    Immunologia: KIR BX i brak 3.
    MTHFR 1298A-C hetero, PAI-1 4G homo, NK 12%
    Histerioskopia 2020
  • Niusja Autorytet
    Postów: 632 313

    Wysłany: 7 marca 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka1985 wrote:
    Dzięki wielkie, bo my też od października, więc sie trochę martwiłam. Długo się ogarnia te wszystkie formalności? jakie macie doświadczenia? warto się starć o dofinansowanie czy to odwleka temat w czasie?

    Wiesz co to zależy jak na to patrzeć. Wniosek złożyliśmy pod koniec listopada i czekaliśmy na otwarcie budżetu na 2018 rok aż do chyba 10 lutego wiec długo, ale przez ten czas mąż brał leki na poprawę nasienia ja też uzupelnialam wit D i inne witaminyki. Wysępiłam wszystkie badania , które mogą (ale nie muszą)np. Usg piersi cytologia próby wątrobowe. Jak dla nas dofinansowanie to jedyna szansa...UM rekompensuje do 5000 tysięcy jednorazowo, więc jak dla nas to kupa kasy

    inka1985 lubi tę wiadomość

    Ja 34 lata, M 37 lat (starania od 2016)
    Salve Medica Łódź 2017
    HSG (drożne) XI 2017
    Nasienie super
    Nieregularne i długie cykle + io + nadciśnienie
    29.03.2018 punkcja (2x4AA i 1x3AB)
    03.04.2018 transfer - 8 tydzień (*)
    15.10.2018 ct - 7 tydzień (*)
    03.02.2020 ct - <0,2
    Immunologia: KIR BX i brak 3.
    MTHFR 1298A-C hetero, PAI-1 4G homo, NK 12%
    Histerioskopia 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niusja a gdzie robicie invitro - chodzi mi o miasto. Nam w klinice mówili , że to o d ręki i że formalności załatwia klinika, a ja tylko podpisuje wniosek :/

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 7 marca 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    Grosiaa, padłam!:-D No i trzymamy się tego, co Sylwia napisała!

    Wiem to z własnego doświadczenia, leki miałam refundowane, a mam więcej niż 35 lat. A może Ci chodzilo o to ze po 35 roku życia można zapłodnić więcej niż 6 komórek ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 7 marca 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Wy przynajmniej macie szanse na dofinansowanie.
    Ja za całe leczenie od samego początku płacę. Na NFZ miałam tylko laparoskopię i przy stymulacji niektóre leki refundowane. Nie jestem w stanie zliczyć tego ile pieniędzy już wydałam, zresztą co Wam będę tu mówić o kosztach, same wiecie jak z tym jest. Dodam, że po drodze straciłam pracę, m. in. ze względu na częste nieobecności. Cóż nie wszyscy rozumieją. Ale jakoś dajemy radę. Żyjemy w miarę normalnie, inwestujemy w dom, ale jakby nie było pieniądze odłożone "na dziecko" kończą się. Najbardziej żałuję, że nie zdążyłam na rządowe ivf, ale wtedy nie sądziłam, że będzie mi to potrzebne. Gdybym miała szansę dostać jakiekolwiek dofinansowanie od miasta, nie wahałabym się ani chwili.

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skorka33 rozumiem Cie bardzo dobrze, my sprzedaliśmy nasze ukochane motocykle, żeby była kasa na leczenie :( dlatego liczymy każdy grosz i chcemy walczyc o dofinansowanie :-)

‹‹ 56 57 58 59 60 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ