X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF po IUI

Oceń ten wątek:
  • Niusja Autorytet
    Postów: 632 313

    Wysłany: 7 marca 2018, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosiaa wrote:
    Niusja a gdzie robicie invitro - chodzi mi o miasto. Nam w klinice mówili , że to o d ręki i że formalności załatwia klinika, a ja tylko podpisuje wniosek :/

    Łódź. Może już teraz szybciej to trwa bo zaczął się rok. I faktycznie klinika wszystkim się zajmuje. My tylko płacimy :)

    Grosiaa lubi tę wiadomość

    Ja 34 lata, M 37 lat (starania od 2016)
    Salve Medica Łódź 2017
    HSG (drożne) XI 2017
    Nasienie super
    Nieregularne i długie cykle + io + nadciśnienie
    29.03.2018 punkcja (2x4AA i 1x3AB)
    03.04.2018 transfer - 8 tydzień (*)
    15.10.2018 ct - 7 tydzień (*)
    03.02.2020 ct - <0,2
    Immunologia: KIR BX i brak 3.
    MTHFR 1298A-C hetero, PAI-1 4G homo, NK 12%
    Histerioskopia 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2018, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skórka, chyba nikt z nas:( Leków też nie miałaś refundowanych? Ja na nfz je i hsc, a wszystko prywatnie.... :( szkoda, ze moje miasto nic nie dokłada...ech

    Odpisał mi gin, kazał brać 2x2 fertilman plus...ale dziadostwo drogie, musze je namierzyć w aptece dziś...Ech płać i płacz... A najgorsze jest to, ze my mamy taką determinację, że zapłacimy i zjemy wszystko...

  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 7 marca 2018, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety kasa leci jak woda
    Ja miałam niby dofinansowanie na leki ale i tak z 1000zl na stymulacje wydałam i to nie koniec.
    Ninkali mój M też brał fertilman plus a potem profertil i zawsze kupowałam przez neta z apteki gemini bo było najtaniej i wysyłka kurierem ale Tobie pewnie zależy na czasie

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 7 marca 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ninkali, mój brał fertliman plus chyba z 4 opakowania, i tez zamawiałam tak jak iwkaa w gemini, tam było najtaniej. U nas owszem podniosło niektóre parametry ale żeby to był jakiś ogromny efekt to nie. Kup Androvit plus. Chyba w każdej aptece dostępny.
    Ja miałam zniżki tylko na leki do stymulacji przy ivf. Reszta wszystko 100%

    Prawdę mówią, że gdy pojawia się dziecko to staje się inwestycją na całe życie, a my inwestujemy w nie zanim się jeszcze urodzi a nawet żeby się w ogóle pojawiło.

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skórka33 wrote:
    Dziewczyny Wy przynajmniej macie szanse na dofinansowanie.
    Ja za całe leczenie od samego początku płacę. Na NFZ miałam tylko laparoskopię i przy stymulacji niektóre leki refundowane. Nie jestem w stanie zliczyć tego ile pieniędzy już wydałam, zresztą co Wam będę tu mówić o kosztach, same wiecie jak z tym jest. Dodam, że po drodze straciłam pracę, m. in. ze względu na częste nieobecności. Cóż nie wszyscy rozumieją. Ale jakoś dajemy radę. Żyjemy w miarę normalnie, inwestujemy w dom, ale jakby nie było pieniądze odłożone "na dziecko" kończą się. Najbardziej żałuję, że nie zdążyłam na rządowe ivf, ale wtedy nie sądziłam, że będzie mi to potrzebne. Gdybym miała szansę dostać jakiekolwiek dofinansowanie od miasta, nie wahałabym się ani chwili.
    Jeśli to Cię pocieszy, to ja nawet refundacji na leki przy stymulacji nie miałam podchądząc do inseminacji... A czemu nie masz szansy na dofinansowanie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2018, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dofinansowanie jest aktualnie tylko w kilku miastach w Polsce, bo rząd wycofał poprzedni ogólnopolski program i teraz samorządy same finansują program invitro ze swoich budżetów :-(.

    Ja mam to szczęście ze jestem z Warszawy a samorząd warszawski finansuje, ale większość dziewczyn niestety nie :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2018, 16:15

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosiaa wrote:
    Dofinansowanie jest aktualnie tylko w kilku miastach w Polsce, bo rząd wycofał poprzedni ogólnopolski program i teraz samorządy same finansują program invitro ze swoich budżetów :-(.

    Ja mam to szczęście ze jestem z Warszawy a samorząd warszawski finansuje, ale większość dziewczyn niestety nie :-(
    AAA, teraz rozumie, faktycznie to jest ylko kilka większych miast w PL, jakoś mieszkając w WAW nie wzięłam tego pod uwagę :( Ja nie wiem czy uda nam się dostać jakiekolwiek dofinansowanie. Jutro mam wizytę u lekarza i mam nadzieję, ze będziemy już rozmawiac o szczegółąch czyli gdzie, jak i co. Czy to jest tak, że lekarz wystawia "skierowanie" na dofinansowanie a potem się idzie na jakąś komisję do NFZ czy coś? przepraszam, jeśli zadałąm glupie pytanie, ale tak jak pisałam jeszcze nie miałam okazji pogadac z lekarzem.

  • Niusja Autorytet
    Postów: 632 313

    Wysłany: 7 marca 2018, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka1985 wrote:
    AAA, teraz rozumie, faktycznie to jest ylko kilka większych miast w PL, jakoś mieszkając w WAW nie wzięłam tego pod uwagę :( Ja nie wiem czy uda nam się dostać jakiekolwiek dofinansowanie. Jutro mam wizytę u lekarza i mam nadzieję, ze będziemy już rozmawiac o szczegółąch czyli gdzie, jak i co. Czy to jest tak, że lekarz wystawia "skierowanie" na dofinansowanie a potem się idzie na jakąś komisję do NFZ czy coś? przepraszam, jeśli zadałąm glupie pytanie, ale tak jak pisałam jeszcze nie miałam okazji pogadac z lekarzem.

    Wypełniliśmy z M trochę papierów I oddaliśmy do recepcji. Potem telefon z kliniki, że zostaliśmy zakwalifikowani do programu. Potem wizyta ok 20 dnia cyklu...lekarz zlecił branie witamin do tego Metronidazol i tantum rosa. Od 1 dnia kolejnego cyklu juz zastrzyki na stymulację i badania hormonów. Na tym etapie na razie jesteśmy.

    inka1985 lubi tę wiadomość

    Ja 34 lata, M 37 lat (starania od 2016)
    Salve Medica Łódź 2017
    HSG (drożne) XI 2017
    Nasienie super
    Nieregularne i długie cykle + io + nadciśnienie
    29.03.2018 punkcja (2x4AA i 1x3AB)
    03.04.2018 transfer - 8 tydzień (*)
    15.10.2018 ct - 7 tydzień (*)
    03.02.2020 ct - <0,2
    Immunologia: KIR BX i brak 3.
    MTHFR 1298A-C hetero, PAI-1 4G homo, NK 12%
    Histerioskopia 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2018, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skórka33 wrote:
    Ninkali, mój brał fertliman plus chyba z 4 opakowania, i tez zamawiałam tak jak iwkaa w gemini, tam było najtaniej. U nas owszem podniosło niektóre parametry ale żeby to był jakiś ogromny efekt to nie. Kup Androvit plus. Chyba w każdej aptece dostępny.
    Ja miałam zniżki tylko na leki do stymulacji przy ivf. Reszta wszystko 100%

    Prawdę mówią, że gdy pojawia się dziecko to staje się inwestycją na całe życie, a my inwestujemy w nie zanim się jeszcze urodzi a nawet żeby się w ogóle pojawiło.
    Czyli myslisz, że ten Fertilman i jeszcze androvit? Jutro rano w aptece przy klinice M kupi :)

  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 7 marca 2018, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym wzięła tylko androvit.
    Wy nie macie problemów z nasieniem, a sam antybiotyk może ale wcale nie musi zaszkodzić. Ja bym w fertilman nie szła, bo to jest typowo na jakość nasienia a Was ten problem nie dotyczy. Do tego ta cena. Zresztą pamiętam, że tam pisze na opakowaniu, że trzeba brać przez 3 miesiące żeby był rezultat. Wy z tego co rozumiem macie porostu wziąć jakieś wspomagające witaminy, tak na wszelki wypadek.

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 7 marca 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka tak jak dziewczyny pisały, tylko nieliczne miasta dofinansowują ivf ze swoich budżetów. Z tego co wiem to trzeba też spełnić jakieś warunki w kwestii zamieszkania.

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skórka, tak jakoś wspomóc. jeśli nasienie jest ok. A my chcemy tylko podreperować je od teraz przez np. 2tyg do zabiegu. To co mówisz że androvit? Jejku. Ja to serio już jestem gotowa dużo płacić. Ale byle by pomogło

  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 7 marca 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym dala fertilman bo o ile sie nie mylę androvit nie zawiera glutationu, a to ważne od katem stresu oksydacyjnego, a mysle ze tu wlasnie chodzi o dna plemników lekarzowi...a nie ogólnie o wyniki nasienia...niewiele Wam zostało juz czasu, koszty i tak wysokie całej procedury wiec chyba lepiej juz dołożyć i miec poczucie ze sie zrobiło wszystko co moglo

    ninkali lubi tę wiadomość

  • ka87 Autorytet
    Postów: 635 506

    Wysłany: 7 marca 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak zwykle zielona w tych tematach :( tylko czytam, a nie podpowiem- Przepraszam siostro

    ninkali lubi tę wiadomość

    Plemniki-morfologia1%, liczba ok, hba83%
    14.02.2017 punkcja,11 pęcherzyków,7komorek,6 zaplodnionych
    19.02.2017 transfer1blastusi6dniowej4aa, (3krio6dn)
    4dpt5,76 5dpt13,6 7dpt32,45 9dpt69 10dpt134 12dpt214 14dpt462 16dpt983 21dpt4823
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 7 marca 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ninkali decyzja jest Twoja. Ja zostaje przy swoim zdaniu. Mam też nadzieję że ani choroba ani antybiotyk w żaden sposób na Wasze plany nie wpłyną i tego Ci życzę.

    Mamaporaz2 Ty ciążę prowadzisz w Macierzyństwie?

    ninkali lubi tę wiadomość

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • soncia18 Autorytet
    Postów: 276 211

    Wysłany: 7 marca 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mam na sprzedaż leki pozostałe po stymulacji do In Vitro. Kupowałam je po cenach pełnopłatnych ponieważ nie miałam refundacji:

    Fragmin 5000 - 17 strzykawek- 100 zł (cena za opakowanie 10 szt kosztuje 110 zł)

    Neoparin 40mg- 17 strzykawek - 100 zł( cena za opakowanie 10 szt- 112 zł)

    Lutinus- 30 tabletek- 100 zł

    Encorton - 45 tabletek- 40 zł

    Gonal f 150j- 170 zł 0(płaciłam 240 zł) nowy nie otwarty i nie mieszany trzymany w lodówce


    w razie pytań : [email protected]

    Prawie 10 lat starań
    7 IUI nieudanych
    luty 2017 - Laparoskopia i Histeroskopia - wszystko super
    Żadnej ciąż
    Niepłodność Idiopatyczna
    6.12- rozpoczęcie procedury
    23.12- transfer 1 zarodka - nieudany
    Został 1 ❄3-dniowy
    II Transfer- 26.02. -->8 dpt -beta 21--> 10 dpt- beta 74,6 -->14 dpt-578
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 7 marca 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skórka33 wrote:
    Ninkali decyzja jest Twoja. Ja zostaje przy swoim zdaniu. Mam też nadzieję że ani choroba ani antybiotyk w żaden sposób na Wasze plany nie wpłyną i tego Ci życzę.

    Mamaporaz2 Ty ciążę prowadzisz w Macierzyństwie?
    Nie bo JP nie prowadzi ciąż. Wróciłam do swojej ginekolog do scanmedu na podgorska

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2018, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z okazji naszego święta wszystkiego najlepszego koszyka kobietki!!!<3
    Mamaporaz2 ja te kciuki to trzymam tak mocno,że białe ręce mam! Będzie dobrze!!!
    Iwkaa trzymam kciuki, zaraz będzie kropek!!!!!
    Ka87,siostro! Za Ciebie i Anielke!!!!
    Miłego dnia życzę!!!!

    Halszka112, Iwkaaa, Niusja, inka1985 lubią tę wiadomość

  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 8 marca 2018, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey, Ninkali dzięki i ja również życzę Wam kobietki Wszystkiego co najlepsze !!!

    A za Was Ka,Iwkaaa i Mamaporaz2 trzymam mocne mocne kciuki !!!!
    I czekam na relację

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 8 marca 2018, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewuszki my już na miejscu !!!
    Dzięki za miłe słowa!!
    Ależ mi nie dobrze, jak ja nie lubię być na czczo i jeszcze ta jazda autem masakra jakaś...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2018, 14:14

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
‹‹ 57 58 59 60 61 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ