X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVITA Poznań

Oceń ten wątek:
  • Natka-matka wariatka :) Autorytet
    Postów: 4342 2128

    Wysłany: 14 października 2017, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sloncea
    ja miałam laparo z histero na Polnej.
    Ogólnie ok. Zgłaszasz się do nich wcześniej np telefonicznie i mówisz, że masz skierowanie itd (przynajmniej tak było jak ja robiłam)
    Potem zgłaszasz się w wyznaczonym dniu. Dzień wcześniej jesz już mniej, lekkostrawne. W dniu zgłoszenia na polna nic już nie jesz.
    Wieczorem dostajesz lewatywę i coś na uspokojenie :) by się super spało ;)
    Następnego dnia zabieg. Przed zabiegiem dostałam tzw głupiego Jasia w tabletce. Do zabiegu nie możesz mieć pomalowanych paznokci u rąk. Nawet bezbarwnym, kazali dziewczynom zmywać.
    Po zabiegu wiadomo, leżysz. Niektórzy wymiotują, zależy od twojej reakcji na znieczulenie.
    Trzeciego dnia przed południem do domu :)

    Ogólnie ludzie różnie przechodzą laparo. Jedne dziewczyny śmigają aż miło inne się nie mogą nawet wyprostować (ja należałam do tych drugich). Zależy co w środku miałaś robione i od indywidualnych predyspozycji.
    Ja osobiście gorzej wspominam czas po laparo niż czas po cesarce :) wiadomo, indywidualnie, każdy inaczej.
    Samego zabiegu nie ma co się bać :)

    Amelka 25.08.2016 :*, 1 ivf zakończone sukcesem
    5v79kzu.png

    Endometrioza, niedoczynność tarczycy, hashimoto, 7 IUI :( czynnik męski
  • sloncea Koleżanka
    Postów: 43 9

    Wysłany: 14 października 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki natka, ja idę do szpitala 2.11 trochę
    sie juz stresuje... tym bardziej ze mieszkam 150 km od Poznania i nikt nawet do mnie nie przyjedzie zeby ewentualnie coś mi pomoc;) mam nadzieje ze dam rade sama. Na ile dostałaś zwolnienie z pracy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2017, 17:45

    Sloncea
    starania od 2014
    08.2016 hsg- jajowody drożne
    02.2017-1 IUI
    04.2017-2 IUI
  • Sabinkak Autorytet
    Postów: 507 432

    Wysłany: 14 października 2017, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Cześć, pierwszy raz pojawiam się na tym wątku, będę trzymać za wszystkie kciuki z całej siły. Piszę ponieważ jestem w wielkiej potrzebie, nie mogę w Poznaniu nigdzie kupić leku oralgutan, brakuje mi jednej ampułki na jutro, mam zamówioną na poniedziałek, ale potrzebuję na jutro, ma może któraś z was odsprzedać? Byłabym niezmiernie wdzięczna

    ca5c089614.png

    morfologia nasienia 0% :(

    październik - startujemy z ivf :)
    18.10 - punkcja, mamy 7 jajeczek
    Tylko 2 zarodeczki :( od 20 października z mamusią :)
    28.10 piękne dwie kreseczki :)
  • Natka-matka wariatka :) Autorytet
    Postów: 4342 2128

    Wysłany: 14 października 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sloncea
    Ja dostałam zwolnienie na 3tyg. Twój mąż może też wziąć opiekę nad tobą na tydzień :)
    Ostatniego dnia musisz iść do pokoiku pielęgniarek po druczek do wypisania i tam zaznaczasz ile chcesz L4 i czy dla męża opieka.

    Amelka 25.08.2016 :*, 1 ivf zakończone sukcesem
    5v79kzu.png

    Endometrioza, niedoczynność tarczycy, hashimoto, 7 IUI :( czynnik męski
  • sloncea Koleżanka
    Postów: 43 9

    Wysłany: 14 października 2017, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabinka niestety nie pomogę. Natka dziekuje za odpowiedź.

    Sloncea
    starania od 2014
    08.2016 hsg- jajowody drożne
    02.2017-1 IUI
    04.2017-2 IUI
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2017, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Zalogowałam się dopiero
    Ja staram sie o dziecko 3 lata. Wszystkie badania ok. 26 października ide na laparoskopie i histeroskopie na Polną do Poznania. Czy ktoś też będzie może wtedy? Pozdrawiam. Natalia

  • sloncea Koleżanka
    Postów: 43 9

    Wysłany: 16 października 2017, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadiaaa jaki lekarz Cię skierował? ja będę tydzień po Tobie.. a jakim dniu cyklu będziesz miała laparoskopie? ja będę w 19dc i nie wiem czy to nie za późno. Pytałam pielęgniarki czy mogę skoro to już 19dc ale powiedziała ze tylko taki termin mają wolny i że nie jestem jedyna.. więc już nie dyskutowałam. koniecznie daj znać jak pójdzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2017, 16:20

    Sloncea
    starania od 2014
    08.2016 hsg- jajowody drożne
    02.2017-1 IUI
    04.2017-2 IUI
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 16 października 2017, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma się co bać dziewczyny. Miałam laparoskopie w czerwcu, z tym że w Raszei. Wiadomo, boli pierwsze dni, zwłaszcza barki po gazie ale ja dość szybko doszlam do siebie. To krok milowy w diagnostyce. Kto wie, może czasem mijamy się na korytarzu Ivity ;)

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • sloncea Koleżanka
    Postów: 43 9

    Wysłany: 16 października 2017, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do gazu....to prawda, że przez kilka dni ma się "napompowany" brzuch??

    Sloncea
    starania od 2014
    08.2016 hsg- jajowody drożne
    02.2017-1 IUI
    04.2017-2 IUI
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 17 października 2017, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, jest przez jakiś czas lekko "napompowany" brzuch,polecam luźne portki na gumce na wyjście ze szpitala ;)oraz przebywanie jak najwięcej na świeżym powietrzu, żeby gaz wyparował i szybciej przestały bolec barki - sprawdzone na sobie ;)

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sloncea.mnie skierowal doktor Madejczyk. Bylam stymulowana gonalem i kurcze okres mi sie spoznia 31 dzien cyklu dzis i nie ma, a niedlugo operacja. U mnie wszystko w porzadku. Kazde badanie ok. Laparoskopia i histeroskopia razem. I co dalej? Mam bolesne miesiączki wiec dziewczyny ja mam nadzieje, ze mam endometrioze. Moze to glupie , ale w koncu bym wiedziala co jest przyczyna.

  • sloncea Koleżanka
    Postów: 43 9

    Wysłany: 17 października 2017, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez bym w końcu chciała poznać przyczynę. Ja mam termin laparo na 2.11 i trochę się stresuje ze po owulacji już sporo będę... gdyby dalej okres Ci się spóźniał to chetnie sie z toba zamienie o termin laparo;)

    Sloncea
    starania od 2014
    08.2016 hsg- jajowody drożne
    02.2017-1 IUI
    04.2017-2 IUI
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2017, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to nie ma znaczenie kiedy
    Tak mi sie wydaje. Chyba tylko musisz sie powstrzymać od sexu ☺ zeby ewentualnej ciąży nie bylo.dam znać co z okresem. Ciekawe kto nas bedzie operował. Czy nasi lekarze czy ktoś inny.

  • malgos741 Autorytet
    Postów: 7451 21129

    Wysłany: 18 października 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam Cetrotide ważne do końca 10.2017 ktoś zainteresowany..szkoda by się zmarnowaly..prv

    01.2015 iui :( invicta Gdańska
    10.2015 iui :( Artemida Olsztyn
    ivf Kwiecień punkcja 14.04.2016 :(
    kariotypy ok
    mutacja MTHFR
    ivf listopad Novum co ma być to będzie...transfer 18.11.2017 :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sloncea ;)
    ide do szpitala 26 . dostałam okres w czwartek. także wszystko planowo.
    dam znać,zaraz jak odzyskam siły po operacji. A czy Twoj lekarz zlecił Ci jakies badania? Mocz? morfologia?Glukoza?Bo ja muszę je mieć. Jakby nie mogli tego zrobić w dniu przyjęcia ;)

  • sloncea Koleżanka
    Postów: 43 9

    Wysłany: 21 października 2017, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, tez muszę zrobić badania. Ekg, gr krwi, morfologia+ob, elrktrolity, alat, aspat, bilirubina, cukier i mocz. Masz do zrobienia to samo??

    Sloncea
    starania od 2014
    08.2016 hsg- jajowody drożne
    02.2017-1 IUI
    04.2017-2 IUI
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2017, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morfologia. Mocz. Glukoza na czczo i to krzepnięcie krwi. Nie pamietam nazwy. I to tyle. Szczepilas sie ba zoltaczke? Ja mialam szczepienie jak sie urodzilam i w maju zrobilam przypominająca, ale nie mam zaświadczenia. Nic o zaświadczeniu nie mowil. Grupe krwi mialam juz do hsg oznaczona.boje sie jak cholera. Mam podwyzszona temperature 37.3. To z nerwow.na wszystkich krzycze.

  • sloncea Koleżanka
    Postów: 43 9

    Wysłany: 21 października 2017, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się denerwuję ale tez nie mogę się już doczekać. Mam nadzieję wielką ze w końcu znajdą co mnie blokuje i doczekam się wreszcie maleństwa. Potraktuj to jako szansa na pokonanie niepłodności:) głowa do góry!

    Sloncea
    starania od 2014
    08.2016 hsg- jajowody drożne
    02.2017-1 IUI
    04.2017-2 IUI
  • mimi2 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 25 listopada 2017, 03:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowanie nie polecam kliniki.

  • Elelinka Koleżanka
    Postów: 55 16

    Wysłany: 26 listopada 2017, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja równie nie polecam, najgorzej wydane pieniądze na mojej drodze niepłodności. Doktor Korman i Hadaś nie nadają się kompletnie do tego zawodu.

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ