X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Klinika VitroLive Szczecin
Odpowiedz

Klinika VitroLive Szczecin

Oceń ten wątek:
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ale się wściekłam. Byłam dziś na podglądaniu, zgodnie z zaleceniem RS w 14dc. Cały czas brałam estrofem. I co? A no to, kurła, że jest podejrzenie, że doszło do owulacji (płyn w zatoce Douglasa i nietrojliniowe endometrium), która nie wiadomo kiedy była, i transferu moze nie być. Oznaczyłam progesteron i jutro się dowiem. Ale nie mogę pojąć, po co w takim razie miałam brać estrogen, skoro cykl wygląda jak naturalny i dlaczego tak późno miałam wizytę. Gdybym przyszła wcześniej, to pewnie można by wyłapać moment owulacji i wyliczyć okno implantacyjne, a tak pewnie stracę miesiąc życia i masę nerwów.

    Mam już dość tego ciągłego tracenia czasu na zabawy w ciuciubabkę. :/

    Jeśli prog będzie ok, to transfer będzie dopiero w pon. Z tych nerwów zapomniałam spytać, kto tam wtedy dyżuruje. Wiecie może?

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • sylwia211987 Autorytet
    Postów: 1670 630

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam tak dwa razy....pomimo brania cetrotide...ale to podczas stymulacji....obie stymulacje stracone

    Sylwia211987
  • Kulta Autorytet
    Postów: 602 361

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Cześć dziewczyny, ale się wściekłam. Byłam dziś na podglądaniu, zgodnie z zaleceniem RS w 14dc. Cały czas brałam estrofem. I co? A no to, kurła, że jest podejrzenie, że doszło do owulacji (płyn w zatoce Douglasa i nietrojliniowe endometrium), która nie wiadomo kiedy była, i transferu moze nie być. Oznaczyłam progesteron i jutro się dowiem. Ale nie mogę pojąć, po co w takim razie miałam brać estrogen, skoro cykl wygląda jak naturalny i dlaczego tak późno miałam wizytę. Gdybym przyszła wcześniej, to pewnie można by wyłapać moment owulacji i wyliczyć okno implantacyjne, a tak pewnie stracę miesiąc życia i masę nerwów.

    Mam już dość tego ciągłego tracenia czasu na zabawy w ciuciubabkę. :/

    Jeśli prog będzie ok, to transfer będzie dopiero w pon. Z tych nerwów zapomniałam spytać, kto tam wtedy dyżuruje. Wiecie może?


    Glabowski robi transfery w poniedzialek

    szatanka lubi tę wiadomość

    - rozpoczęcie starań IX 2015
    - 6 IUI, dwie pełne procedury IVF, dwie ciąże biochemiczne po transferach
    - XII 2019 szczepienia limfocytami Męża u dr P, cb
    - XII 2020 Synek - naturalny cud😍
    - VI 2022 cb
    - III 2023 antybiotykoterapia dr P
    AMH 0,23😱
    - VI 2023 immunosupresja (azathiopryne i encorton). Pierwszy cykl- torbiel. Drugi cykl- polip. Koniec starań z pomocą medyczną, organizm mówi PAS.
  • Kulta Autorytet
    Postów: 602 361

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Cześć dziewczyny, ale się wściekłam. Byłam dziś na podglądaniu, zgodnie z zaleceniem RS w 14dc. Cały czas brałam estrofem. I co? A no to, kurła, że jest podejrzenie, że doszło do owulacji (płyn w zatoce Douglasa i nietrojliniowe endometrium), która nie wiadomo kiedy była, i transferu moze nie być. Oznaczyłam progesteron i jutro się dowiem. Ale nie mogę pojąć, po co w takim razie miałam brać estrogen, skoro cykl wygląda jak naturalny i dlaczego tak późno miałam wizytę. Gdybym przyszła wcześniej, to pewnie można by wyłapać moment owulacji i wyliczyć okno implantacyjne, a tak pewnie stracę miesiąc życia i masę nerwów.

    Mam już dość tego ciągłego tracenia czasu na zabawy w ciuciubabkę. :/

    Jeśli prog będzie ok, to transfer będzie dopiero w pon. Z tych nerwów zapomniałam spytać, kto tam wtedy dyżuruje. Wiecie może?



    Ja dlatego Ci pisałam, ze późno masz wizytę, bo ja w 15 dniu to miałam już transfer! Wiec nie bardzo rozumiem podejście takie..

    - rozpoczęcie starań IX 2015
    - 6 IUI, dwie pełne procedury IVF, dwie ciąże biochemiczne po transferach
    - XII 2019 szczepienia limfocytami Męża u dr P, cb
    - XII 2020 Synek - naturalny cud😍
    - VI 2022 cb
    - III 2023 antybiotykoterapia dr P
    AMH 0,23😱
    - VI 2023 immunosupresja (azathiopryne i encorton). Pierwszy cykl- torbiel. Drugi cykl- polip. Koniec starań z pomocą medyczną, organizm mówi PAS.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolkowa jak beta?

  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kulta wrote:
    Ja dlatego Ci pisałam, ze późno masz wizytę, bo ja w 15 dniu to miałam już transfer! Wiec nie bardzo rozumiem podejście takie..

    Ja poprzednie miałam w 14 dniu i uważam, że były za wcześnie. Dziś EB też to potwierdziła, że trochę wcześnie, więc ja już nic nie rozumiem z tego. Miałam wizytę na piątek, ale specjalnie przełożyłam, bo mi się okres spóźnił jeden dzień, a RS kazał w 13-14 dc przyjść. Dzisiaj był akurat 14. A tak pewnie byłoby jeszcze przed owulacją, kuźwa.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • karolkowa Autorytet
    Postów: 742 293

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia88z wrote:
    Karolkowa jak beta?
    Beta z godz. 16:30 to 386♥️♥️ w środę powtórka 🤗
    Rano byłam w diagnostyce ale okazało się że nie okleili moich probówek i musiałam po południu jeszcze raz iść na badanie. Ale się opłacało 😁 Teraz już musi być dobrze! 😉 Muszę w to wierzyć 😉

    Lońka, Jula86, Misia88z, Kulta, szatanka, Mała_Mi2, Lisek1985, Stiffi, sylwia211987, Kemi, Julka19, Asia28, Minutka lubią tę wiadomość

    09.2018 - ICSI , 22 oocyty - mamy 6 blastocyst: 4AA, 4BA, 3AA, 3BA, 3BB, jedna wczesna blastka
    07.08.2019 - 4 crio ❄ 3BA + scratching + Accofil = Oliwia <3
    Zaczynamy kolejne starania
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolkowa wrote:
    Beta z godz. 16:30 to 386♥️♥️ w środę powtórka 🤗
    Rano byłam w diagnostyce ale okazało się że nie okleili moich probówek i musiałam po południu jeszcze raz iść na badanie. Ale się opłacało 😁 Teraz już musi być dobrze! 😉 Muszę w to wierzyć 😉

    Super! Oby tak dalej!

    karolkowa lubi tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolkowa wrote:
    Beta z godz. 16:30 to 386♥️♥️ w środę powtórka 🤗
    Rano byłam w diagnostyce ale okazało się że nie okleili moich probówek i musiałam po południu jeszcze raz iść na badanie. Ale się opłacało 😁 Teraz już musi być dobrze! 😉 Muszę w to wierzyć 😉

    Pięknie ❤❤ gratulacje 😍😍🍀🍀

    karolkowa lubi tę wiadomość

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • Kemi Ekspertka
    Postów: 226 101

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolkowa wrote:
    Beta z godz. 16:30 to 386♥️♥️ w środę powtórka 🤗
    Rano byłam w diagnostyce ale okazało się że nie okleili moich probówek i musiałam po południu jeszcze raz iść na badanie. Ale się opłacało 😁 Teraz już musi być dobrze! 😉 Muszę w to wierzyć 😉
    Ekstra!!! Powodzenia! ❤

    karolkowa lubi tę wiadomość

    Przęcięty prawy jajowód, IO, hiperinsulinemia

    08.2018 - AMH 1,5
    02.2016 - córeczka
    01.2017 - CB
    10.2017 - ciąża pozamaciczna
    02.2019 - CB
    04.2019 - CB
  • Kulta Autorytet
    Postów: 602 361

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny cudne?
    A jak to jest z progesterone besins? Jest refundowany? Jakie to są koszty mniej wiecej?
    Luteina tania, ale kurde nie jest najbardziej komfortowa na swiecie;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2019, 10:34

    - rozpoczęcie starań IX 2015
    - 6 IUI, dwie pełne procedury IVF, dwie ciąże biochemiczne po transferach
    - XII 2019 szczepienia limfocytami Męża u dr P, cb
    - XII 2020 Synek - naturalny cud😍
    - VI 2022 cb
    - III 2023 antybiotykoterapia dr P
    AMH 0,23😱
    - VI 2023 immunosupresja (azathiopryne i encorton). Pierwszy cykl- torbiel. Drugi cykl- polip. Koniec starań z pomocą medyczną, organizm mówi PAS.
  • Kulta Autorytet
    Postów: 602 361

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już widzę, ze nie jest refundowany i pewnie koło 40zł za 10dni. Stosowalyscie doustnie czy dopochwowo?

    - rozpoczęcie starań IX 2015
    - 6 IUI, dwie pełne procedury IVF, dwie ciąże biochemiczne po transferach
    - XII 2019 szczepienia limfocytami Męża u dr P, cb
    - XII 2020 Synek - naturalny cud😍
    - VI 2022 cb
    - III 2023 antybiotykoterapia dr P
    AMH 0,23😱
    - VI 2023 immunosupresja (azathiopryne i encorton). Pierwszy cykl- torbiel. Drugi cykl- polip. Koniec starań z pomocą medyczną, organizm mówi PAS.
  • karolkowa Autorytet
    Postów: 742 293

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kulta, dopochwowo. Dla mnie o niebo lepsze niż luteina!

    Kulta lubi tę wiadomość

    09.2018 - ICSI , 22 oocyty - mamy 6 blastocyst: 4AA, 4BA, 3AA, 3BA, 3BB, jedna wczesna blastka
    07.08.2019 - 4 crio ❄ 3BA + scratching + Accofil = Oliwia <3
    Zaczynamy kolejne starania
  • Kulta Autorytet
    Postów: 602 361

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny? A nie macie czasem poczucia,ze coś dziwnego jest w VL? Ze dużo trzeba się samemu dowiedzieć itd? Np mojej koleżance po 6 transferach ( 5 procedur, dwie ciąże stracone w 9tyg) nikt nie powiedział o badaniach immuno? To jak to jest? Same mamy drążyć temat?
    Ja np się upieralam przy badaniu hba, PC mówił, ze niepotrzebnie, a wyszło, ze jednak coś nie tak tam. I ze chcę metodę IMSI, a koleżanka 5 procedur, słabo się zapladniaja, a dalej jej ICSI cisną.
    Ja wiem, ze jestem typem drazacym, ale wkurwia mnie to, ze nie ma jakichś jednoznacznych procedur postępowania. Np ale zapłodnienia, to badasz to i to. Tyle nieudanych transferów, może immuno? Co myślicie?

    - rozpoczęcie starań IX 2015
    - 6 IUI, dwie pełne procedury IVF, dwie ciąże biochemiczne po transferach
    - XII 2019 szczepienia limfocytami Męża u dr P, cb
    - XII 2020 Synek - naturalny cud😍
    - VI 2022 cb
    - III 2023 antybiotykoterapia dr P
    AMH 0,23😱
    - VI 2023 immunosupresja (azathiopryne i encorton). Pierwszy cykl- torbiel. Drugi cykl- polip. Koniec starań z pomocą medyczną, organizm mówi PAS.
  • Asia28 Autorytet
    Postów: 297 250

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolkowa wrote:
    Beta z godz. 16:30 to 386♥️♥️ w środę powtórka 🤗
    Rano byłam w diagnostyce ale okazało się że nie okleili moich probówek i musiałam po południu jeszcze raz iść na badanie. Ale się opłacało 😁 Teraz już musi być dobrze! 😉 Muszę w to wierzyć 😉
    Gratulacje !!! :*

    karolkowa lubi tę wiadomość

    Endometrioza 3/4 st, PCOS, hiperprolaktynemia, hiperinsulinemia

    5926p1.png

    09/2018r- stymulacja clo :(
    10/2018r.- stymulacja clo :(
    11/2018r.- stymulacja clo :(
    12/2018r.- lametta :(
    01/2019- gonadotropiny starania nat :(
    02/2019r- gonadotropiny starania nat :(
    07.2019r. In Vitro długi protokół- 2 blastki
    17.07.2019r. Transfer świeżaka- blastka 4.1.1.
    8dpt 125,4 10dpt 181,6 12dpt 364.5 14 dpt 672.4 16dpt 1286 , 30dpt ♥️
    05.2023r. powrót po rodzeństwo <3 /badania do transferu
    06.2023r. rozpoczęcie leków do FET/ w 12dc wykryty wodniak jajowodu :(- przerwanie leków
    08.2023r. zaplanowana laparoskopia

    dietetyk-zabicka.pl
    Jestem dietetykiem i specjalizuję się w dietoterapii w niepłodności /PCOS/ endometriozie- w chorobach, których niestety sama doświadczyłam <3. Dieta w staraniach o ciążę odgrywa ogromną rolę <3.
  • Asia28 Autorytet
    Postów: 297 250

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kulta wrote:
    Już widzę, ze nie jest refundowany i pewnie koło 40zł za 10dni. Stosowalyscie doustnie czy dopochwowo?
    43 zł za 5 dni...

    Endometrioza 3/4 st, PCOS, hiperprolaktynemia, hiperinsulinemia

    5926p1.png

    09/2018r- stymulacja clo :(
    10/2018r.- stymulacja clo :(
    11/2018r.- stymulacja clo :(
    12/2018r.- lametta :(
    01/2019- gonadotropiny starania nat :(
    02/2019r- gonadotropiny starania nat :(
    07.2019r. In Vitro długi protokół- 2 blastki
    17.07.2019r. Transfer świeżaka- blastka 4.1.1.
    8dpt 125,4 10dpt 181,6 12dpt 364.5 14 dpt 672.4 16dpt 1286 , 30dpt ♥️
    05.2023r. powrót po rodzeństwo <3 /badania do transferu
    06.2023r. rozpoczęcie leków do FET/ w 12dc wykryty wodniak jajowodu :(- przerwanie leków
    08.2023r. zaplanowana laparoskopia

    dietetyk-zabicka.pl
    Jestem dietetykiem i specjalizuję się w dietoterapii w niepłodności /PCOS/ endometriozie- w chorobach, których niestety sama doświadczyłam <3. Dieta w staraniach o ciążę odgrywa ogromną rolę <3.
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kulta wrote:
    Dziewczyny? A nie macie czasem poczucia,ze coś dziwnego jest w VL? Ze dużo trzeba się samemu dowiedzieć itd? Np mojej koleżance po 6 transferach ( 5 procedur, dwie ciąże stracone w 9tyg) nikt nie powiedział o badaniach immuno? To jak to jest? Same mamy drążyć temat?
    Ja np się upieralam przy badaniu hba, PC mówił, ze niepotrzebnie, a wyszło, ze jednak coś nie tak tam. I ze chcę metodę IMSI, a koleżanka 5 procedur, słabo się zapladniaja, a dalej jej ICSI cisną.
    Ja wiem, ze jestem typem drazacym, ale wkurwia mnie to, ze nie ma jakichś jednoznacznych procedur postępowania. Np ale zapłodnienia, to badasz to i to. Tyle nieudanych transferów, może immuno? Co myślicie?

    Mnie się wydaje, że oni bazują na swoich opiniach i doświadczeniu i nie polecają czegoś, co uznają za nieskuteczne. Ja też się uparłam na IMSI, choć JW mówiła, że nic nie wniesie. Ostatnio RS mi powiedział, że nie szedłby w immuno, bo jeśli organizm wzbrania się przed ciążą, to ma jakiś powód, a zmuszanie go do ciąży może skutkować później ujawnioną chorobą matki lub dziecka. JW z kolei mówiła, że jeżeli wszystko już zawiedzie, to wyśle mnie do Paśnika. Tak że wydaje mi się, że oni mają ustaloną procedurę, zgodną zresztą z oficjalną rekomendacją Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (kiedyś ją czytałam w necie), ale tylko do pewnego stopnia. Dalej już jest empiria i stosowanie mniej lub bardziej skutecznych metod, w zależności od osobistych przekonań lekarza.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Kulta Autorytet
    Postów: 602 361

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka, a co z Twoim transferem? Wiesz już?

    - rozpoczęcie starań IX 2015
    - 6 IUI, dwie pełne procedury IVF, dwie ciąże biochemiczne po transferach
    - XII 2019 szczepienia limfocytami Męża u dr P, cb
    - XII 2020 Synek - naturalny cud😍
    - VI 2022 cb
    - III 2023 antybiotykoterapia dr P
    AMH 0,23😱
    - VI 2023 immunosupresja (azathiopryne i encorton). Pierwszy cykl- torbiel. Drugi cykl- polip. Koniec starań z pomocą medyczną, organizm mówi PAS.
  • sylwia211987 Autorytet
    Postów: 1670 630

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba muszę częściej tu zaglądać....karolkowa umknal mi normalnie twój transfer a teraz już czytam że beta okej!!!!super!!!

    Ja jakoś wiecie...jakoś nie ciągnie mnie na to in vitro...A muszę wrócić ale po zarodek idę dopiero grudzień......chyba...ze względu na to że zmieniłam pracę i takie tam pierwsza umowa na trzy miesiące....chociaż z tej nie będę musiała tak szybko brać zwolnienia

    A dziś czekam na usg piersi...w końcu się zmotywowałam

    karolkowa lubi tę wiadomość

    Sylwia211987
  • Minutka Przyjaciółka
    Postów: 109 104

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kulta, ja też ostatnio mam jakieś zwątpienie w vitrolive. W tym miesiącu miałam taki cykl, że wypadała mi wizyta u 3 różnych lekarzy i mam wrażenie a dowód w lekach, że tak trochę jakby podwazali kompetencje swoich kolegów. Jeden stwierdził, że nie te leki, drugi że po co mi w ogóle te leki a trzeci, że lepiej dać więcej w razie czego. Zdawać by się mogło, że powinni mieć jednakowy tryb postępowania. Skąd mam wiedzieć, który z nich będzie bardziej skuteczny 😒

    Starania od 2014
    Miliony badań i wyniki w normie.
    Inseminacja 2018 :(
    Punkcja 4/2019
    4 blastki 5.1.1 ❄️
    Wstrzymany transfer, hiperstymulacja :(
    16.07 criotransfer - brak ciąży
    13.08 criotransfer - brak ciąży
    Immunologia
    Histeroskopia + scratching
    25.11 criotransfer + accofil - 8dpt beta 35, 10dpt beta 74,2
    zem3vcqg8ubmymjq.png
‹‹ 1015 1016 1017 1018 1019 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ