Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Klinika VitroLive Szczecin
Odpowiedz

Klinika VitroLive Szczecin

Oceń ten wątek:
  • Kulta Autorytet
    Postów: 603 362

    Wysłany: 15 marca 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie bardzo pomogę, bo póki co idę w programie i nie mam refundowanych leków. Mam menopur i ovaleap plus orgalutran- koszt 1500póki co. Dzisiaj pewnie dostanę dalej leki, jutro wieczorem muszę prawdopodobnie podać dwa pregnyle. Plus punkcja 6600. Plus embryoscope. Plus leki po transferze- zależy od tego, jakie leki. No i plus takie "drobiazgi ", jak np estradiol i proge dzisiaj -42 zł. Plus transfer. Myślę, ze takich będzie dużo badań. Więc ciężko, jak kiedyś liczyłam, to wydaje mi się, ze trzeba mieć ze 12 tysięcy. Potem- jeśli masz mrozaki, no to koszt monitoringow, lekow, transferu. Plus koszty mrozenia... dużo kasy trzeba mieć:-/

    - rozpoczęcie starań IX 2015
    - 6 IUI, dwie pełne procedury IVF, dwie ciąże biochemiczne po transferach
    - XII 2019 szczepienia limfocytami Męża u dr P, cb
    - XII 2020 Synek - naturalny cud😍
    - VI 2022 cb
    - III 2023 antybiotykoterapia dr P
    AMH 0,23😱
    - VI 2023 immunosupresja (azathiopryne i encorton). Pierwszy cykl- torbiel. Drugi cykl- polip. Koniec starań z pomocą medyczną, organizm mówi PAS.
  • Pani Loyd Przyjaciółka
    Postów: 99 99

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam za odpowiedzi. Tak myslalam,ze te 18 tys trzeba miec...
    Qrcze jestem teraz na takim zyciowym rozstaju- chcialabym zmienic prace, ale marze o.drugim.dziecku, wiec na takie zmiany jak praca nie powinnam.sie porywac.... i metryka te mowi, ze powinnam sie spiąć....
    Nic trzeba kombinowac fundusze

    abvonc lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Loyd wrote:
    Dziękuję Wam za odpowiedzi. Tak myslalam,ze te 18 tys trzeba miec...
    Qrcze jestem teraz na takim zyciowym rozstaju- chcialabym zmienic prace, ale marze o.drugim.dziecku, wiec na takie zmiany jak praca nie powinnam.sie porywac.... i metryka te mowi, ze powinnam sie spiąć....
    Nic trzeba kombinowac fundusze
    Musisz mieć poprawkę I ok 5000 +/-
    Nigdy nie ma pewności na którym podejściu się skończy, wizyty , leki, my już ok 26000 w ciągu 2 lat wydaliśmy.
    Miejmy nadzieję uda się tym razem.
    Powodzenia w realizacji planów życzę 😊

    Pani Loyd lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wieje , pada , pogoda byle jaka.
    Jak Wasze nastroje?
    Pozytywnie nastawione ? 😊😊

  • Kraspedia Koleżanka
    Postów: 60 11

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Loyd mam podobnie jak Ty. Jestem życiowo zawieszona. Praca do dupy. I marzenie o drugim dziecku choc powoli chyba sie poddaję. Ile masz lat? Ja 36

  • Lońka Autorytet
    Postów: 843 407

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie jak któraś z dziewczyn napisała zależy jak będziesz prowadzona. Ja na swoim przykładzie w ciągu roku miałam 4 procedury in vitro kazda inna jesli chodzi o ceny. W pierwszej wydalalam jakieś 8000 zł( bez wszystkich badań) i nie było zarodków więc jakos ie doszly klejne koszty. W drugiej procedurze jakies 12000 tys. Bo już byłam mądrzejsza o jedną procedurę wzięłam dodatkowe opcje jak klej czy ten embroskope i w tej procedurze mialam koszt mrozenia zarodka + kriotransferu który wychodzi drożej niż świeży.
    Trzecia procedura 11000 tys. Świeży transfer + nasienie dawcy + plus wszystkie pakiety pomagajace by tym razem sie udało.
    I w końcu czwarte podejscie, długi protokół, leki do stymulacji najtansze ze wszystkich stymulacji bo ok. 300 zł. Cała procedura 13500 tys. Z czego 2000zl mrożenie zarodków. W tym kriotransfer 1600 zł + plus leki do calego transferu jakies 1500 zl (na 14 dni). Te.wszystkie procedury sa bez badań. A powtarzałem je co pol roku bo bie ktore maja taki limit.
    Trzeba mieć dużo cierpliwości, wytrwałości i wiary przedewszystkim wiary. I oczywiście rzecz niezbędna finanse!

    Życzę Ci tego z całego serca. :)

    2017-2020(4 IVF,6 ET, IUI)
    ______________________
    2021
    5.05 IUI🤰🏼
    ▪️ 21.01.2022 - 🤱🏼

    ______________________
  • Pani Loyd Przyjaciółka
    Postów: 99 99

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki abvonc 😊
    Zaluje ze te 4 lata temu,jak podchodzilam w.programie rzadowym to nie podeszlam do.kolejnych prób i nie pomrozilismy rodzeństwa dla coreczki...ale cóż, czasu sie cofnie...
    A co myslicie o wizytach w filii Bociana, u dr B?

  • Pani Loyd Przyjaciółka
    Postów: 99 99

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam juz 38 lat 😰

  • Pani Loyd Przyjaciółka
    Postów: 99 99

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lońka- masz rację. Trzeba mieć dużo wiary. Ja uważam, że niepłodność, w ogole cala ta walka o potomstwo uczy cierpliwości. Wiem po sobie, bo też duzo przeszlam, po ciąży pozamacicznej, ktora mialam przed in vitro.

    Lońka lubi tę wiadomość

  • Lońka Autorytet
    Postów: 843 407

    Wysłany: 15 marca 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie to jest jedna walka/batalia!

    2017-2020(4 IVF,6 ET, IUI)
    ______________________
    2021
    5.05 IUI🤰🏼
    ▪️ 21.01.2022 - 🤱🏼

    ______________________
  • Makas Przyjaciółka
    Postów: 140 43

    Wysłany: 15 marca 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Loyd wrote:
    Dzieki abvonc 😊
    Zaluje ze te 4 lata temu,jak podchodzilam w.programie rzadowym to nie podeszlam do.kolejnych prób i nie pomrozilismy rodzeństwa dla coreczki...ale cóż, czasu sie cofnie...
    A co myslicie o wizytach w filii Bociana, u dr B?

    Loyd ja jestem z programu rządowego. Z pierwszego podejścia miałam z 6 zaplodnionych komórek dwa zarodki, które dotrwały. Jeden mi podali i urodziłam córcie, drugi w 5 dobie zamrozili. Właśnie jestem po transferze za który nie płaciłamw ramach programu. Płaciłam za leki i za wizyty. A u Ciebie jak było?

  • Pani Loyd Przyjaciółka
    Postów: 99 99

    Wysłany: 15 marca 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makas- ja z.pierwszego podejscia mialam.5 wyhodowanych zarodkow, najpierw podano mi 1 świeży, ale nie.bylo z tego ciazy. z pozostalych 4 tylko jeden zamrozlilismy, bo reszta nie prEtrzetrwala. po miesiacu od niepowodzenia na tym swiezym mialam kriotransfer. Podano mi ten ostatni zarodek, z ktorego mam coreczke. Zgodnie z umowa moglam miec jeszcze dwie proby, ale sie.corka.urodzila to bylam tak nia zaaferowana, ze machnelam reka. Szkoda bylo mi, ze.musialabym przestac karmic, bo musialabym.brac hormony itp...
    Wtedy wydalam.tylko ze 3tys na leki. A teraz mnie ta kasa przeraza. Maz zalozyl.wlasna działalność i jak na razie to roznie u nas z.kasa....
    Trzymam kciuki za Ciebie

  • Makas Przyjaciółka
    Postów: 140 43

    Wysłany: 15 marca 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Loyd wrote:
    Makas- ja z.pierwszego podejscia mialam.5 wyhodowanych zarodkow, najpierw podano mi 1 świeży, ale nie.bylo z tego ciazy. z pozostalych 4 tylko jeden zamrozlilismy, bo reszta nie prEtrzetrwala. po miesiacu od niepowodzenia na tym swiezym mialam kriotransfer. Podano mi ten ostatni zarodek, z ktorego mam coreczke. Zgodnie z umowa moglam miec jeszcze dwie proby, ale sie.corka.urodzila to bylam tak nia zaaferowana, ze machnelam reka. Szkoda bylo mi, ze.musialabym przestac karmic, bo musialabym.brac hormony itp...
    Wtedy wydalam.tylko ze 3tys na leki. A teraz mnie ta kasa przeraza. Maz zalozyl.wlasna działalność i jak na razie to roznie u nas z.kasa....

    A dzwoniłaś do VL zapytać jak to jest? Przecież oni za to kasę wzięli. Ja tylko pamiętam, że mieliśmy z programu 3 podejścia, ale nie wiem czy chodziło to o całe 3 procedury? Ja po 6 latach miałam transfer za darmo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2019, 11:47

  • Makas Przyjaciółka
    Postów: 140 43

    Wysłany: 15 marca 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loyd był jakiś czas,że musisz wykorzystać kolejne próby?

  • Pani Loyd Przyjaciółka
    Postów: 99 99

    Wysłany: 15 marca 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAKASakas- Chyba byl, bo pamietam, ze dzwoniono do mnie jakos po roku od transferu, akurat wladza sie zmienila i wygaszano ten program. W sumiento moze zadzwonie i zapytam.
    Ale pamietam ze mialam.telefon

  • Makas Przyjaciółka
    Postów: 140 43

    Wysłany: 15 marca 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Loyd wrote:
    MAKASakas- Chyba byl, bo pamietam, ze dzwoniono do mnie jakos po roku od transferu, akurat wladza sie zmienila i wygaszano ten program. W sumiento moze zadzwonie i zapytam.
    Ale pamietam ze mialam.telefon

    Jak będziesz miała informację napisz co ci powiedzieli. Ja nie przypominam sobie ,żeby ktoś do mnie dzwonił.

  • Zocha85 Autorytet
    Postów: 472 149

    Wysłany: 15 marca 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie za 3 procedury, z czego czeka mnie jeszcze jeden transfer, wyszło 44000, ale zanim będzie ten transfer to czeka mnie jeszcze przygoda z immunologią. A tak w temacie immunologii czy orientujecie sie jaki jest koszt szczepienia pullowanego?

    IV. 2017 - VI 2018 -4 IUI :-(
    XII.2017 - 1 ICSI, brak ❄
    VI.2018 - 2 ICSI 1 ❄
    X. 2018 crio :-(
    I. 2019 -3 ICSI ❄
    Niedoczynność, pai-1 4g homo, mthfr 1298a c hetero, ana+, kir aa, nk 25,5%
  • sylwia211987 Autorytet
    Postów: 1670 630

    Wysłany: 15 marca 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Loyd wrote:
    Dziękuję Wam za odpowiedzi. Tak myslalam,ze te 18 tys trzeba miec...
    Qrcze jestem teraz na takim zyciowym rozstaju- chcialabym zmienic prace, ale marze o.drugim.dziecku, wiec na takie zmiany jak praca nie powinnam.sie porywac.... i metryka te mowi, ze powinnam sie spiąć....
    Nic trzeba kombinowac fundusze


    Jezu kobieto jak ja ciebie rozumiem z tą pracą i chęcią posiadania dziecka!!!!

    Ja mam pracę której nienawidzę...dosłownie...ale mam dobrą umowę...wszystkie świadczenia trzynastki..wczasy urlop no wszystko co można chcieć...chcę ją zmienić ale nie mogę bo chce dziecko!!którego też mogę narazie urodzić bo in vitro zawodzi....jeśli zmienię pracę.....dostanę umowę na krótko...pewie okres próbny...i co z tym czasie uda się z in vitro i zostaje na lodzie...A tak ucieknd na zwolnienie i już tam nie wrócę!!! Z drugiej strony tak jak teraz....jestem po transferze położyłam zwolnienie i mam wszystko w nosie....ech....rozumiem cie naprawdę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2019, 14:01

    abvonc lubi tę wiadomość

    Sylwia211987
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 15 marca 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja z pracą mam podobnie jak tylko sie uda kłade L4 a potem bede myslała a jak sie nie uda i nie bedziemy juz próbować to ja zmienie mimo isc prace bardzo lubie mam samodzielne stanowisko ale nie dogaduje sie z ala przełożonym
    ja mam dzis dentystę boszsz jakoś mam cyka heheh

    7b0f9c1e19.png
  • Lońka Autorytet
    Postów: 843 407

    Wysłany: 15 marca 2019, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia bo ty chyba byłaś na histeroskopi w MSWiA powoedz mi byłaś szczepiona na wzw, wzw B? Bo ja nie bylam a babka z rejestracji sie o to pytała i teraz nie wiem czy musze się zaszczepić...noo masakra. A nie chce zeby zaraz się to nie przeciagalo w czasie. Wrr..

    2017-2020(4 IVF,6 ET, IUI)
    ______________________
    2021
    5.05 IUI🤰🏼
    ▪️ 21.01.2022 - 🤱🏼

    ______________________
‹‹ 789 790 791 792 793 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ