X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Komórka dawczyni przy IVF
Odpowiedz

Komórka dawczyni przy IVF

Oceń ten wątek:
  • Jeanette87 Debiutantka

Wysłany: 1 sierpnia, 15:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emily0723 wrote:
    W jakiej jesteś klinice? Czy nie miałaś w umowie gwarancji zarodkow ? Płaciliście za te nieudane procedury?

Jesteśmy w Bocianie, nie ma gwarancji zaraodków, ale mamy określoną liczbę komórek, które będą zapładniane. W tym wypadku powyżej 6. Koordynator szuka dawczyni we wszystkich ich oddziałach, mąż dojeżdza oddać nasienie tam gdzie jest punkcja. Nie pobierają kasy za nieudane procedury, gdyby tak było to nie zastanawiałabym się nad zmianą. Dziwi mnie to, że do KD robią punkcje i pobierają 2 lub 4 komórki. Tyle to sama potrafię wyprodukować 😉

• Luusia Autorytet

Wysłany: 1 sierpnia, 18:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez jestem w Bocianie i mieliśmy 10 blastek z tym ze dopłacaliśmy do wszystkich komórek dawczyni - łącznie było 12, 11 się zapłodniło, a do etapu blastki dotarło 10.

g53Zp2.png
    42 lata
    Klinika Vitrolive / Bocian
    KIR: Bx
    Obecne: 2DS1
    Brakujące: 2DS2, 2DS3, 2DS5, 3DS1 ‼️
    Rozjechane cytokiny - TNF alfa > 48tys., IL2>500, IL10>9000
    ANA 2 - ujemne
    On - morfologia 0%, fragmentacja DNA 11%

08 - 12. 2019 - 3 procedury IVF - łącznie 5 blastek, transfery nieudane
    02.2020 - 09.2021 stymulacja aromkiem- 05.2020 - [*] 8tc

10.2021 - IV procedura IVF KD - 10 blastek ❄️
    11.2021 - transfer 4AA - nieudany
    12.2021 - transfer 4AA - nieudany
    04.2022 - transfer 4AA - accofil, intralipid, AH, embryoglue, encorton, heparyna
    10dpt - 114mlU/ml, 12dpt - 355mlU/ml,16dpt - 2259mlU/ml, 6t3d 💔-krwiak
    06.2022 - transfer 4AA - accofil, intralipid, embryoglue, prograf/ encorton
    8dpt - 135,8mlU/ml, 10dpt - 313,3mlU/ml, 14dpt - 1235mlU/ml
    28dpt - mamy❤️, CRL-0,71cm -6t4d
    9t6d - 3,02cm CRL, 12t - prenatalne ok, NIFTY - zdrowa 👧
    20t0d - połówkowe ok
  • Jeanette87 Debiutantka

Wysłany: 1 sierpnia, 18:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luusia wrote:
    Tez jestem w Bocianie i mieliśmy 10 blastek z tym ze dopłacaliśmy do wszystkich komórek dawczyni - łącznie było 12, 11 się zapłodniło, a do etapu blastki dotarło 10.

Luusia śledziłam już Twoja historię od początku, dlatego wiem, że się innym udaje 😀 widocznie to nie były nasze dawczynie, musimy czekać na swoje szczęście. Tobie z serca gratuluję!

Luusia lubi tę wiadomość

• Dina Przyjaciółka

Wysłany: 20 września, 08:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Strategicznie odświeżam wątek bo próbuję póki co zorientować się w temacie. Widzę, że tu mniej aktywny wątek niż na AZ.
    My z mężem pomimo prawidłowych kariotypow mamy powtarzające się u zarodków aneuploidie-zarówno w staraniach naturalnych jak i IVF. Lekarze nie wiedzą po czyjej stronie jest problem. Nam jest bliżej właśnie do KD.
    Widzę, że każda klinika ma to jakoś inaczej rozwiązane, ciężko mi się połapać na razie dlaczego np. Bocian ma lepsze ceny niż Invimed?
    Ponieważ u mnie komórek z punkcji było sporo zastanawiamy się nad jeszcze jedna stymulacja. Jeden lekarz zaproponował połączone IVF moich komórek i dawczyni. Próbował ktoś coś takiego?

4 poronienia zatrzymane ok. 10 t. c.
    2018 - wada
    2019 - nie wiadomo
    2020 - wada
    03.2022 - wada

Nasze kariotypy ok, oboje 37 l
    Hashimoto, IO
    AMH 3,6
    Lipiec 2022 - start IVF, 9 komórek, 5 ❄️➡️PGD➡️aneuplodie
  • Jeanette87 Debiutantka

Wysłany: 20 września, 12:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dina wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Strategicznie odświeżam wątek bo próbuję póki co zorientować się w temacie. Widzę, że tu mniej aktywny wątek niż na AZ.
    My z mężem pomimo prawidłowych kariotypow mamy powtarzające się u zarodków aneuploidie-zarówno w staraniach naturalnych jak i IVF. Lekarze nie wiedzą po czyjej stronie jest problem. Nam jest bliżej właśnie do KD.
    Widzę, że każda klinika ma to jakoś inaczej rozwiązane, ciężko mi się połapać na razie dlaczego np. Bocian ma lepsze ceny niż Invimed?
    Ponieważ u mnie komórek z punkcji było sporo zastanawiamy się nad jeszcze jedna stymulacja. Jeden lekarz zaproponował połączone IVF moich komórek i dawczyni. Próbował ktoś coś takiego?

Jeśli chodzi o ceny, to musisz sobie przeanalizować dokładnie jakie składowe wchodzą w cenę. Z ciekawości spojrzałam na cennik Invimed i w pakiecie " program ivitro komórkami dawczyni" zawiera się 10-12 komórek oraz transfer. W Bocianie gdzie ja jestem, osobno się dopłaca do większej ilości komórek, oraz transfer jest zupełnie osobno liczony.
    U nas lekarze nie wiedzieli po której stonie leży przyczyną słabej hodowli zarodków i zaproponowali zapłodnienie moich oocytów, pół na pól z dawcą. Nic się nie zmieniło, zapłodnienie z dawcą dalej nie przyniosło dobrej jakości zarodków. To pokazało, że problemu trzeba szukać po stronie oocytów. U Was widocznie takie różnicowanie diagnostyczne lekarz chcę zacząć od strony komórek.

Dina lubi tę wiadomość

• Dina Przyjaciółka

Wysłany: 21 września, 08:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Jeanette,
    u nas po prostu aspekt psychologiczny przemawia za tym wyborem-obojgu nam łatwiej jakoś z KD niż ND, chociaż koszty są znacznie gorsze, lekarz nie wskazywał od czego zacząć, zostawił to nam.
    A wiesz, że zarodki nie były zdrowe na podstawie obserwacji embriologów czy robiliście PGS po zapłodnieniu nasieniem dawcy?
    A teraz podchodzicie do KD w Bocianie?

2018 - wada
    2019 - nie wiadomo
    2020 - wada
    03.2022 - wada

Hashimoto, IO
    AMH 3,6
  • Jeanette87 Debiutantka

Wysłany: 21 września, 10:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dina wrote:
    Dzięki Jeanette,
    u nas po prostu aspekt psychologiczny przemawia za tym wyborem-obojgu nam łatwiej jakoś z KD niż ND, chociaż koszty są znacznie gorsze, lekarz nie wskazywał od czego zacząć, zostawił to nam.
    A wiesz, że zarodki nie były zdrowe na podstawie obserwacji embriologów czy robiliście PGS po zapłodnieniu nasieniem dawcy?
    A teraz podchodzicie do KD w Bocianie?

Dla nas czy to będzie czy KD, czy ND było to obojętne. Ze względu na koszty zdecydowaliśmy się w poprzedniej procedurze bez wahania na dawcę. Nie badaliśmy nigdy zarodków. Hodowla zawsze przebiegała mało różowo, dużo komórek się nie zapładniało, albo źle i wolno się dzieliły. W efekcie łącznie na 40 oocytów był tylko takie blastki 2.2.2 i 3.2.2, a z dawcą 4.1.2 i 3.3.3.
    Tak, doczekaliśmy się w końcu dawczyni w Bocianie i mamy 10 pięknych blastocyst, z czego 8 najwyższej klasy. Luusia przesłała bardzo dobre fluidy :-) i się udało. Ale nie jestem do końca zadowolona, bo czekaliśmy ponad pół roku i dopiero 3 dawczyni to była ta szczęśliwa. Czy inni robią to lepiej, szybciej, sprawniej to nie wiem....

Dina, Luusia lubią tę wiadomość

• Nowa na forum Ekspertka

Wysłany: 21 września, 10:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też Bocian i kd. Na dawczynię czekaliśmy 3 miesiące, mieliśmy 6 komórek z czego finalnie 3 zarodki. Aktualnie jestem po transferze pierwszego i czekam z nadzieją. Jeśli chodzi o koszt, to wszystko mają na stronie.

Dina lubi tę wiadomość

'81, 09.2021 początek starań o invitro, badania
    Amh 0,66, na usg widoczne 8 dobrze rokujących pęcherzyków i liczne małe
    01.2022 stymulacja I - 2 pęcherzyki zareagowały, przerwana w 8 dc
    01.-02.2022- 1 cykl antykoncepcja
    02.2022 stymulacja II, 4dc 4 pęcherzyki 7mm, 8 dc 1 pęcherzyk 17 mm, stymulacja przerwana
    Decyzja o kd
    09.2022 transfer +kleik+ah (progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard) 10dpt beta 🙁
    10.2022 transfer II (kleik, ah, intralipid, progesteron besins, estrofem, cyclogest, neoparin, encorton, acard) 10dpt beta poniżej 0,2 🙁
    11.2022 transfer III (ostatni ❄️, kleik+ah, intralipid, atosiban, encorton, acard, neoparin), beta poniżej 0, 2 😭😭😭😭😭
  • Dina Przyjaciółka

Wysłany: 21 września, 13:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, to trzymam za was mocno kciuki 😗
    U nas embriologicznie w cyklu IVF na naszych komorkach hodowla wyglądała ładnie, ale już wiedzieliśmy z materiału po poronieniach, że trzeba zbadać i niestety wszystkie 5 blastocyst miało aneuploidie. A ponieważ nie wiemy po czyjej stronie problem to i tak chcemy zbadać, zwłaszcza, że naturalne ciąże też trwały do 8 tygodnia, nie mam już siły na kolejne poronienia.
    Czyli Bocian robi na świeżo od dawczyń. A jak z poprzednimi dawczyniami nie wyszło to i tak za to płaciłaś?
    Widzę, że muszę jeszcze poczytać ten drugi wątek czy jest jakaś przewaga świeżych komórek nad mrożonymi bo właśnie Bocian na swojej stronie ma wykres, że podobna skuteczność

2018 - wada
    2019 - nie wiadomo
    2020 - wada
    03.2022 - wada

Hashimoto, IO
    AMH 3,6
  • Nowa na forum Ekspertka

Wysłany: 21 września, 14:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różnica taka, że świeże dostajesz 6 i na nich "pracują", mrożone też 6 tylko jest kwestia ile z nich się dobrze rozmrozi, podobno bywa różnie, oczywiście można dopłacić do wszystkich , wtedy mrożone np.12, co zdecydowanie zwiększa szanse. My zdecydowaliśmy się na świeże, bez dopłaty do wszystkich.

Jeanette87 lubi tę wiadomość

'81, 09.2021 początek starań o invitro, badania
    Amh 0,66, na usg widoczne 8 dobrze rokujących pęcherzyków i liczne małe
    01.2022 stymulacja I - 2 pęcherzyki zareagowały, przerwana w 8 dc
    01.-02.2022- 1 cykl antykoncepcja
    02.2022 stymulacja II, 4dc 4 pęcherzyki 7mm, 8 dc 1 pęcherzyk 17 mm, stymulacja przerwana
    Decyzja o kd
    09.2022 transfer +kleik+ah (progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard) 10dpt beta 🙁
    10.2022 transfer II (kleik, ah, intralipid, progesteron besins, estrofem, cyclogest, neoparin, encorton, acard) 10dpt beta poniżej 0,2 🙁
    11.2022 transfer III (ostatni ❄️, kleik+ah, intralipid, atosiban, encorton, acard, neoparin), beta poniżej 0, 2 😭😭😭😭😭
  • Jeanette87 Debiutantka

Wysłany: 21 września, 18:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dina wrote:
    Dzięki dziewczyny, to trzymam za was mocno kciuki 😗
    U nas embriologicznie w cyklu IVF na naszych komorkach hodowla wyglądała ładnie, ale już wiedzieliśmy z materiału po poronieniach, że trzeba zbadać i niestety wszystkie 5 blastocyst miało aneuploidie. A ponieważ nie wiemy po czyjej stronie problem to i tak chcemy zbadać, zwłaszcza, że naturalne ciąże też trwały do 8 tygodnia, nie mam już siły na kolejne poronienia.
    Czyli Bocian robi na świeżo od dawczyń. A jak z poprzednimi dawczyniami nie wyszło to i tak za to płaciłaś?
    Widzę, że muszę jeszcze poczytać ten drugi wątek czy jest jakaś przewaga świeżych komórek nad mrożonymi bo właśnie Bocian na swojej stronie ma wykres, że podobna skuteczność

Nie, nie płaciliśmy za nieudane punkcje u dawczyń. U pierwszej dawczyni w ogóle stymulacja się nie udała, a u drugiej pobrali tylko 5 komórek. To chyba loteria, zresztą teraz już to nieistotne. Ważne, że finalnie mamy zarodki i mogę myślą być już przy transferze.
    Przeanalizuj sobie na spokojnie. Liczę, że się wszystko ułoży :-)

Dina lubi tę wiadomość

‹‹ 23 24 25 26 27
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ