Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Komórka dawczyni przy IVF
Odpowiedz

Komórka dawczyni przy IVF

Oceń ten wątek:
  • Luusia Autorytet
    Postów: 1241 1243

    Wysłany: 1 sierpnia 2022, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez jestem w Bocianie i mieliśmy 10 blastek z tym ze dopłacaliśmy do wszystkich komórek dawczyni - łącznie było 12, 11 się zapłodniło, a do etapu blastki dotarło 10.

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    age.png
    44 lata
    Klinika Vitrolive / Bocian
    KIR: Bx
    Obecne: 2DS1
    Brakujące: 2DS2, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Rozjechane cytokiny - TNF alfa > 48tys., IL2>500, IL10>9000
    ANA 2 - ujemne
    On - morfologia 0%, fragmentacja DNA 11%

    08 - 12. 2019 - 3 procedury IVF - łącznie 5 blastek, transfery nieudane
    02.2020 - 09.2021 stymulacja aromkiem- 05.2020 - [*] 8tc

    10.2021 - IV procedura IVF KD - 10 blastek ❄️ 11.2021 - 4AA - 🙁, 12.2021 - 4AA - 🙁
    04.2022 - 4AA - accofil, intralipid, AH, embryoglue, encorton, heparyna
    10dpt - 114mlU/ml, 12dpt - 355mlU/ml,16dpt - 2259mlU/ml, 6t3d 💔-krwiak
    06.2022 - 4AA - accofil, intralipid, embryoglue, prograf/ encorton
    8dpt - 135,8mlU/ml, 10dpt - 313,3mlU/ml, 14dpt - 1235mlU/ml
    28dpt - mamy❤️, CRL-0,71cm -6t4d
    9t6d - 3,02cm CRL, 12t - prenatalne ok, NIFTY - zdrowa 👧
    20t0d - połówkowe ok
    38t - CC, 2320g, 49cm
  • Jeanette87 Koleżanka
    Postów: 50 24

    Wysłany: 1 sierpnia 2022, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luusia wrote:
    Tez jestem w Bocianie i mieliśmy 10 blastek z tym ze dopłacaliśmy do wszystkich komórek dawczyni - łącznie było 12, 11 się zapłodniło, a do etapu blastki dotarło 10.

    Luusia śledziłam już Twoja historię od początku, dlatego wiem, że się innym udaje 😀 widocznie to nie były nasze dawczynie, musimy czekać na swoje szczęście. Tobie z serca gratuluję!

    Luusia lubi tę wiadomość

  • Dina Ekspertka
    Postów: 198 285

    Wysłany: 20 września 2022, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Strategicznie odświeżam wątek bo próbuję póki co zorientować się w temacie. Widzę, że tu mniej aktywny wątek niż na AZ.
    My z mężem pomimo prawidłowych kariotypow mamy powtarzające się u zarodków aneuploidie-zarówno w staraniach naturalnych jak i IVF. Lekarze nie wiedzą po czyjej stronie jest problem. Nam jest bliżej właśnie do KD.
    Widzę, że każda klinika ma to jakoś inaczej rozwiązane, ciężko mi się połapać na razie dlaczego np. Bocian ma lepsze ceny niż Invimed?
    Ponieważ u mnie komórek z punkcji było sporo zastanawiamy się nad jeszcze jedna stymulacja. Jeden lekarz zaproponował połączone IVF moich komórek i dawczyni. Próbował ktoś coś takiego?

    **************
    21dpt ❤️
    15dpt 3395
    11dpt 798
    7pt beta 98
    29.07.24 FET 🌟✊
    VII.24 IVIG 💉
    ALLO MLR 0 ➡️szczepienia➡️nadal 0

    XI. 2023 - III stymulacja
    13🥚➡️2❄️➡️zdrowe !🍀

    31.05 transfer FET❄️ beta 0 😞
    1❄️4BB➡️zdrowa
    Styczeń 2023 - II stymulacja

    Lipiec 2022 - I IVF, 5 ❄️➡️PGD➡️aneuplodie 😔

    4 poronienia zatrzymane ok. 10 t. c.
    2022 - aneuploidia
    2020 - aneuploidia
    2019 - nie zbadane
    2018 aneuploidia

    Kariotypy ✅, wiek 39
    Hashimoto, IO już uregulowana
    USG 3D ✅
    AMH styczeń 2023 -3.06
  • Jeanette87 Koleżanka
    Postów: 50 24

    Wysłany: 20 września 2022, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dina wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Strategicznie odświeżam wątek bo próbuję póki co zorientować się w temacie. Widzę, że tu mniej aktywny wątek niż na AZ.
    My z mężem pomimo prawidłowych kariotypow mamy powtarzające się u zarodków aneuploidie-zarówno w staraniach naturalnych jak i IVF. Lekarze nie wiedzą po czyjej stronie jest problem. Nam jest bliżej właśnie do KD.
    Widzę, że każda klinika ma to jakoś inaczej rozwiązane, ciężko mi się połapać na razie dlaczego np. Bocian ma lepsze ceny niż Invimed?
    Ponieważ u mnie komórek z punkcji było sporo zastanawiamy się nad jeszcze jedna stymulacja. Jeden lekarz zaproponował połączone IVF moich komórek i dawczyni. Próbował ktoś coś takiego?

    Jeśli chodzi o ceny, to musisz sobie przeanalizować dokładnie jakie składowe wchodzą w cenę. Z ciekawości spojrzałam na cennik Invimed i w pakiecie " program ivitro komórkami dawczyni" zawiera się 10-12 komórek oraz transfer. W Bocianie gdzie ja jestem, osobno się dopłaca do większej ilości komórek, oraz transfer jest zupełnie osobno liczony.
    U nas lekarze nie wiedzieli po której stonie leży przyczyną słabej hodowli zarodków i zaproponowali zapłodnienie moich oocytów, pół na pól z dawcą. Nic się nie zmieniło, zapłodnienie z dawcą dalej nie przyniosło dobrej jakości zarodków. To pokazało, że problemu trzeba szukać po stronie oocytów. U Was widocznie takie różnicowanie diagnostyczne lekarz chcę zacząć od strony komórek.

    Dina lubi tę wiadomość

  • Dina Ekspertka
    Postów: 198 285

    Wysłany: 21 września 2022, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Jeanette,
    u nas po prostu aspekt psychologiczny przemawia za tym wyborem-obojgu nam łatwiej jakoś z KD niż ND, chociaż koszty są znacznie gorsze, lekarz nie wskazywał od czego zacząć, zostawił to nam.
    A wiesz, że zarodki nie były zdrowe na podstawie obserwacji embriologów czy robiliście PGS po zapłodnieniu nasieniem dawcy?
    A teraz podchodzicie do KD w Bocianie?

    **************
    21dpt ❤️
    15dpt 3395
    11dpt 798
    7pt beta 98
    29.07.24 FET 🌟✊
    VII.24 IVIG 💉
    ALLO MLR 0 ➡️szczepienia➡️nadal 0

    XI. 2023 - III stymulacja
    13🥚➡️2❄️➡️zdrowe !🍀

    31.05 transfer FET❄️ beta 0 😞
    1❄️4BB➡️zdrowa
    Styczeń 2023 - II stymulacja

    Lipiec 2022 - I IVF, 5 ❄️➡️PGD➡️aneuplodie 😔

    4 poronienia zatrzymane ok. 10 t. c.
    2022 - aneuploidia
    2020 - aneuploidia
    2019 - nie zbadane
    2018 aneuploidia

    Kariotypy ✅, wiek 39
    Hashimoto, IO już uregulowana
    USG 3D ✅
    AMH styczeń 2023 -3.06
  • Jeanette87 Koleżanka
    Postów: 50 24

    Wysłany: 21 września 2022, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dina wrote:
    Dzięki Jeanette,
    u nas po prostu aspekt psychologiczny przemawia za tym wyborem-obojgu nam łatwiej jakoś z KD niż ND, chociaż koszty są znacznie gorsze, lekarz nie wskazywał od czego zacząć, zostawił to nam.
    A wiesz, że zarodki nie były zdrowe na podstawie obserwacji embriologów czy robiliście PGS po zapłodnieniu nasieniem dawcy?
    A teraz podchodzicie do KD w Bocianie?

    Dla nas czy to będzie czy KD, czy ND było to obojętne. Ze względu na koszty zdecydowaliśmy się w poprzedniej procedurze bez wahania na dawcę. Nie badaliśmy nigdy zarodków. Hodowla zawsze przebiegała mało różowo, dużo komórek się nie zapładniało, albo źle i wolno się dzieliły. W efekcie łącznie na 40 oocytów był tylko takie blastki 2.2.2 i 3.2.2, a z dawcą 4.1.2 i 3.3.3.
    Tak, doczekaliśmy się w końcu dawczyni w Bocianie i mamy 10 pięknych blastocyst, z czego 8 najwyższej klasy. Luusia przesłała bardzo dobre fluidy :-) i się udało. Ale nie jestem do końca zadowolona, bo czekaliśmy ponad pół roku i dopiero 3 dawczyni to była ta szczęśliwa. Czy inni robią to lepiej, szybciej, sprawniej to nie wiem....

    Dina, Luusia, happilyeverafter lubią tę wiadomość

  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 2077 1833

    Wysłany: 21 września 2022, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też Bocian i kd. Na dawczynię czekaliśmy 3 miesiące, mieliśmy 6 komórek z czego finalnie 3 zarodki. Aktualnie jestem po transferze pierwszego i czekam z nadzieją. Jeśli chodzi o koszt, to wszystko mają na stronie.

    Dina lubi tę wiadomość

    '81, 09.2021 początek starań invitro,
    01.2022/02.2022: 2xbrak odpowiedzi, stymulacja przerwana,
    Decyzja o kd
    09./10./11.2022: 3xtransfer (+kleik+ah, progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard, encorton, intralipid, atosiban) 3xbeta 0🙁
    Immunologia:kir bx, brak 1 ważny kir,mutacja mthfr, cytokiny i nk ok.
    Procedura 2: accofil, encorton, prograf
    Mamy 3 blastki
    10.23 transfer
    8dpt-beta 100, 10dpt-363, 14dpt-1911,
    19dpt:pęcherzyk z zarodkiem i ❤️
    35dpt:1,6cm i ❤️ (180/min)
    11tc: 4,89cm
    13tc: 7,67 cm, usg prenatalne ok
    19tc: 308g dzieciaczka
    21tc: 375g chłopczyk (II prenatalne ok)
    23 tc. 600 gram
    26+4: 1100 gram
    31+3: 1700 gram
    34: ok. 2000 gram
    35+6: ok. 2600 gram
    37+3: 2600 g 🥰

    age.png
  • Dina Ekspertka
    Postów: 198 285

    Wysłany: 21 września 2022, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, to trzymam za was mocno kciuki 😗
    U nas embriologicznie w cyklu IVF na naszych komorkach hodowla wyglądała ładnie, ale już wiedzieliśmy z materiału po poronieniach, że trzeba zbadać i niestety wszystkie 5 blastocyst miało aneuploidie. A ponieważ nie wiemy po czyjej stronie problem to i tak chcemy zbadać, zwłaszcza, że naturalne ciąże też trwały do 8 tygodnia, nie mam już siły na kolejne poronienia.
    Czyli Bocian robi na świeżo od dawczyń. A jak z poprzednimi dawczyniami nie wyszło to i tak za to płaciłaś?
    Widzę, że muszę jeszcze poczytać ten drugi wątek czy jest jakaś przewaga świeżych komórek nad mrożonymi bo właśnie Bocian na swojej stronie ma wykres, że podobna skuteczność

    **************
    21dpt ❤️
    15dpt 3395
    11dpt 798
    7pt beta 98
    29.07.24 FET 🌟✊
    VII.24 IVIG 💉
    ALLO MLR 0 ➡️szczepienia➡️nadal 0

    XI. 2023 - III stymulacja
    13🥚➡️2❄️➡️zdrowe !🍀

    31.05 transfer FET❄️ beta 0 😞
    1❄️4BB➡️zdrowa
    Styczeń 2023 - II stymulacja

    Lipiec 2022 - I IVF, 5 ❄️➡️PGD➡️aneuplodie 😔

    4 poronienia zatrzymane ok. 10 t. c.
    2022 - aneuploidia
    2020 - aneuploidia
    2019 - nie zbadane
    2018 aneuploidia

    Kariotypy ✅, wiek 39
    Hashimoto, IO już uregulowana
    USG 3D ✅
    AMH styczeń 2023 -3.06
  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 2077 1833

    Wysłany: 21 września 2022, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różnica taka, że świeże dostajesz 6 i na nich "pracują", mrożone też 6 tylko jest kwestia ile z nich się dobrze rozmrozi, podobno bywa różnie, oczywiście można dopłacić do wszystkich , wtedy mrożone np.12, co zdecydowanie zwiększa szanse. My zdecydowaliśmy się na świeże, bez dopłaty do wszystkich.

    Jeanette87 lubi tę wiadomość

    '81, 09.2021 początek starań invitro,
    01.2022/02.2022: 2xbrak odpowiedzi, stymulacja przerwana,
    Decyzja o kd
    09./10./11.2022: 3xtransfer (+kleik+ah, progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard, encorton, intralipid, atosiban) 3xbeta 0🙁
    Immunologia:kir bx, brak 1 ważny kir,mutacja mthfr, cytokiny i nk ok.
    Procedura 2: accofil, encorton, prograf
    Mamy 3 blastki
    10.23 transfer
    8dpt-beta 100, 10dpt-363, 14dpt-1911,
    19dpt:pęcherzyk z zarodkiem i ❤️
    35dpt:1,6cm i ❤️ (180/min)
    11tc: 4,89cm
    13tc: 7,67 cm, usg prenatalne ok
    19tc: 308g dzieciaczka
    21tc: 375g chłopczyk (II prenatalne ok)
    23 tc. 600 gram
    26+4: 1100 gram
    31+3: 1700 gram
    34: ok. 2000 gram
    35+6: ok. 2600 gram
    37+3: 2600 g 🥰

    age.png
  • Jeanette87 Koleżanka
    Postów: 50 24

    Wysłany: 21 września 2022, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dina wrote:
    Dzięki dziewczyny, to trzymam za was mocno kciuki 😗
    U nas embriologicznie w cyklu IVF na naszych komorkach hodowla wyglądała ładnie, ale już wiedzieliśmy z materiału po poronieniach, że trzeba zbadać i niestety wszystkie 5 blastocyst miało aneuploidie. A ponieważ nie wiemy po czyjej stronie problem to i tak chcemy zbadać, zwłaszcza, że naturalne ciąże też trwały do 8 tygodnia, nie mam już siły na kolejne poronienia.
    Czyli Bocian robi na świeżo od dawczyń. A jak z poprzednimi dawczyniami nie wyszło to i tak za to płaciłaś?
    Widzę, że muszę jeszcze poczytać ten drugi wątek czy jest jakaś przewaga świeżych komórek nad mrożonymi bo właśnie Bocian na swojej stronie ma wykres, że podobna skuteczność

    Nie, nie płaciliśmy za nieudane punkcje u dawczyń. U pierwszej dawczyni w ogóle stymulacja się nie udała, a u drugiej pobrali tylko 5 komórek. To chyba loteria, zresztą teraz już to nieistotne. Ważne, że finalnie mamy zarodki i mogę myślą być już przy transferze.
    Przeanalizuj sobie na spokojnie. Liczę, że się wszystko ułoży :-)

    Dina lubi tę wiadomość

  • Nuśkaja Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 9 stycznia 2023, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny,
    Czy dawczyni nie powinna mieć tej samej grupy krwi co ja mam? Poprosiłam o te dane na potrzeby testu Pappa i okazuje się, że ma inną grupę (ja B+ a ona A-). Szczerze to trochę mnie to zaskoczyło a wręcz zmroziło..

  • monester Autorytet
    Postów: 4805 4689

    Wysłany: 9 stycznia 2023, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuśkaja wrote:
    hej dziewczyny,
    Czy dawczyni nie powinna mieć tej samej grupy krwi co ja mam? Poprosiłam o te dane na potrzeby testu Pappa i okazuje się, że ma inną grupę (ja B+ a ona A-). Szczerze to trochę mnie to zaskoczyło a wręcz zmroziło..
    A partner jaka ma ? Bo powinni dobrać tak, żeby dziecko miało krzyżówkę krwi taka jakby możliwa była z waszych .

  • Nuśkaja Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    A partner jaka ma ? Bo powinni dobrać tak, żeby dziecko miało krzyżówkę krwi taka jakby możliwa była z waszych .

    Tak jest jak mówisz, partner ma A+, dzwoniłam do koordynatorki, dopasowały pod niego.
    Dzięki

    monester lubi tę wiadomość

  • monester Autorytet
    Postów: 4805 4689

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuśkaja wrote:
    Tak jest jak mówisz, partner ma A+, dzwoniłam do koordynatorki, dopasowały pod niego.
    Dzięki
    Powodzenia na prenetalnych!

    Nuśkaja, Salome lubią tę wiadomość

  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2271 1937

    Wysłany: 4 lipca 2023, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luusia wrote:
    Tez jestem w Bocianie i mieliśmy 10 blastek z tym ze dopłacaliśmy do wszystkich komórek dawczyni - łącznie było 12, 11 się zapłodniło, a do etapu blastki dotarło 10.

    Luusiu nie wiem czy zaglądasz tu jeszcze, miałabym kilka pytań do Ciebie :-)

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻👶
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2271 1937

    Wysłany: 4 lipca 2023, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeanette87 wrote:
    Nie, nie płaciliśmy za nieudane punkcje u dawczyń. U pierwszej dawczyni w ogóle stymulacja się nie udała, a u drugiej pobrali tylko 5 komórek. To chyba loteria, zresztą teraz już to nieistotne. Ważne, że finalnie mamy zarodki i mogę myślą być już przy transferze.
    Przeanalizuj sobie na spokojnie. Liczę, że się wszystko ułoży :-)

    Kochana mam kilka pytań, mogę zadać na priv?

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻👶
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • IVF bee Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 30 października 2023, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Szukamy dawczyn komorek jajowych, ktore zgodzilyby sie na wyjazd do Chin lub Tajlandii. Tutejsi klienci placa o wiele wiecej, nawet do 40 tys zl! Moze Wam to sie wydawac skamem, natomiast jesli zdecydujesz sie na wspolprace, a przede wszystkim jesli jestes w pelni zdrowa, o co dba nasza klinika (wszystkie badania dna oplacone sa przez nas), Twoje zycie moze sie odmienic. Nie ukrywajmy ze to najwyzsza obecnie cena za dawstwo komorek jajowych..

    Kontakt: [email protected]

    Instagram: @ivf.bee.cn

‹‹ 23 24 25 26 27
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ