X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Kriobank Białystok
Odpowiedz

Kriobank Białystok

Oceń ten wątek:
  • justme Autorytet
    Postów: 402 406

    Wysłany: 20 sierpnia, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wojowniczka 💪🏻 wrote:
    W 3 dpt, a później z każdą beta :)
    Kurcze w takim razie nie wiem czemu zlecono w sobotę w 7 dpt. Dzisiejszy wynik to 74.300. Jest ok?

    🤰staramy się od 08.2022 r.
    ⏸️(lipiec 2023 r.) 💔6 tc


    👧30 lat
    ❌ niskie żelazo, ferrytyna, kwas foliowy
    ❌ za wysoka prolaktyna
    ❌ mutacja pai 1 i mthfr a1928c



    🧔30 lat
    ❌ za wysoka homocysteina, niski kwas foliowy
  • Wojowniczka 💪🏻 Autorytet
    Postów: 338 228

    Wysłany: 21 sierpnia, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justme wrote:
    Kurcze w takim razie nie wiem czemu zlecono w sobotę w 7 dpt. Dzisiejszy wynik to 74.300. Jest ok?
    No jest to piękny wynik! A co bierzesz na proga? Zlecili 7 dpt bo wtedy też beta :) czyli 3 dpt i 7 dpt no i jeśli beta pozytyw to przy każdej becie jak będziesz powtarzać też badasz proga ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia, 07:12

    justme lubi tę wiadomość

    starania od 2020r.
    01.2023 r.-08.2023 r. Artemida
    🔸7x cs letrozolem - starania naturalne ❌
    11.2023 r. Kriobank - decyzja o ivf I procedura
    🔸 17.02.2024 r. FET 1.1.1 cb ❌
    🔸 26.03.2024 r. FET 1.2.2❌
    🔸 18.06.2024 r. FET 3.1.2 ❌
    07.2024 r. Kriobank II procedura
    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ na zimowisku
    🔸 13.08.2024r. usunięcie jajowodów (wodniaki)
  • Silenka Autorytet
    Postów: 780 1005

    Wysłany: 21 sierpnia, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justme wrote:
    Kurcze w takim razie nie wiem czemu zlecono w sobotę w 7 dpt. Dzisiejszy wynik to 74.300. Jest ok?
    Zalezy w jakich jednostkach masz ten wynik, bo laboratoria w różnych podają

    🩷💙

    preg.png
  • Silenka Autorytet
    Postów: 780 1005

    Wysłany: 21 sierpnia, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cara wrote:
    Niestety Kriobank nie wydaje żadnej dokumentacji dotyczącej zarodków. Tylko ustnie informuje embriolog, jaki zarodek, ale też zazwyczaj że "ładny". Zero informacji więcej, jakie komórki zbudowane, dlaczego zarodki przestaly się rozwijać itp. O wszystkie informacje trzeba się dopraszać, a i tak nie zawsze je podają.
    O tyle dziwne, że wszystkie kliniki podają epikryzy po hodowli zarodków.
    Niech sobie każdy wyciągnie wnioski o jakości laboratorium i embriologolów tutaj 🤷‍♀️
    Jedyna dokumentacja jaka wydaje odnośnie zarodkow jest karta ogólna gdzie jest opis danego zarodka z ilu blastomerow się składa na danym etapie (w dobie, w której zostalmpoddany kontroli o ile zostal) i ostateczna klasa, która zostaje poddana zamrożeniu. Fakt inne kliniki podają więcej info, widzialam przykładowe karty, ale czy to jest aż tak istotne ? 😋
    Jak poprosisz dr to ci wydrukuje a jak nie to babeczki w rejestracji ogarną, tylko trzeba poprosić, bo sami z siebie nie dają oczywiście:D

    🩷💙

    preg.png
  • Cara Koleżanka
    Postów: 34 9

    Wysłany: 21 sierpnia, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silenka wrote:
    Jedyna dokumentacja jaka wydaje odnośnie zarodkow jest karta ogólna gdzie jest opis danego zarodka z ilu blastomerow się składa na danym etapie (w dobie, w której zostalmpoddany kontroli o ile zostal) i ostateczna klasa, która zostaje poddana zamrożeniu. Fakt inne kliniki podają więcej info, widzialam przykładowe karty, ale czy to jest aż tak istotne ? 😋
    Jak poprosisz dr to ci wydrukuje a jak nie to babeczki w rejestracji ogarną, tylko trzeba poprosić, bo sami z siebie nie dają oczywiście:D
    Miałam tam kilka punkcji, nigdy niczego nie dostałam, po 3 razie proszenia przestałam już prosić, bo ile można. Dr na wizycie tylko mówiła jaka klasa zarodka, nie pokazywała i nie dawała żadnej dokumentacji. Czułam się jak nachalny intruz ciągle o wszystko wypytując, a pani dr kazde trudne pytanie traktowała jako brak zaufania. A rozmowa z embriologiem to w ogóle śmiech na sali, wszystkie zarodki zawsze bardzo ładne, a jak się dopytywałam to znaczy jakie, to dopiero sprawdzali 😂 Tak że w Krio zawsze wszystko bardzo ładnie, tylko efektów brak.
    Może gdybym nie miała doświadczenia z innymi klinikami i z innymi embriologami, to bym myślała, że taki sposób to norma. Ale nie, nie jest to norma. Na szczęście.

  • słonecznik Ekspertka
    Postów: 246 189

    Wysłany: 21 sierpnia, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justme wrote:
    Hej, chciałabym zapytać te dziewczyny, które już są po transferze. Jak uzyskałyście info o zarodkach i ich klasie? W sobotę miałam transfer, pani doktor na szybko podała ustnie jakie zarodki uzyskaliśmy i w końcu nie wiem. Który był zatransferowany? Jakie zostały? W rejestracji panie nie chciały udzielić mi informacji.

    Byłam dzisiaj na badaniu progesteronu w 3 dpt, kolejne to beta i progesteron w 9 dpt. Wizyta dopiero 4-5 tygodni po transferze. Tak późno? Wy też tak miałyście? Proszę o podpowiedzi.

    Dokładnie tak jak dziewczyny piszą w Krio tego nie podają czasami Pani doktor się wyrwie jaki jest zarodek. Ja miałam transfer tydzień temu i dziś robię Bete bo tak robiłam wcześniej a zauważyłam, że teraz w zaleceniach jest żeby robić 9-10 dni po transferze kolejna wizyta jeśli oczywiście transfer jest udany to rzeczywiście po około 3 tygodniach bo wtedy już powinno być widoczne serduszko. Wróciłam po zarodki po 2 latach i widzę różne zmiany w klinice.

    ☀️ 1 IUI 19.04.2022r
    ☀️ IVF protokół krótki. Punkcja jajników 18.05.2022r ❄️❄️❄️❄️❄️
    ☀️ 20.06.2022r Transfer ❄️
    7dpt bHCG 1,10💔
    ☀️ 19.07.2022r Transfer❄️ + embryoglue
    7dpt-prg 71.10 bHCG 90 I 9dpt-prg 72.60 bHCG 219 I 13dpt-prg 82.30 bHCG 1260 I 29dpt mamy ❤️
    Córeczka 31.03.2023r.🐰

    ☀️14.08.2024r Transfer ❄️ + embryoglue
    7dpt bHCG 1,10 😞
    ☀️ 14.09.2024r Transfer ❄️ + embryoglue
    ??
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słonecznik wrote:
    Dokładnie tak jak dziewczyny piszą w Krio tego nie podają czasami Pani doktor się wyrwie jaki jest zarodek. Ja miałam transfer tydzień temu i dziś robię Bete bo tak robiłam wcześniej a zauważyłam, że teraz w zaleceniach jest żeby robić 9-10 dni po transferze kolejna wizyta jeśli oczywiście transfer jest udany to rzeczywiście po około 3 tygodniach bo wtedy już powinno być widoczne serduszko. Wróciłam po zarodki po 2 latach i widzę różne zmiany w klinice.

    A zmiany na plus czy minus? Nam zostały dwa zarodki i też niedługo będziemy chcieli podejść do transferu.
    O ile uda się jakoś wcisnąć na wizytę do pani dr.
    Odnośnie labu w kriobanku ja wypowiadałam się wiele razy i podtrzymuję swoją opinię. Zarodki zawsze piękne, a później się nie rozmrażają. Jak zatrzymają się w rozwoju, to nie idzie się na konsultację z embriologiem, tylko lekarz zdawkowo tłumaczy co poszło nie tak, raportu z hodowli się nie uświadczy. I jeszcze wcześniej był ten ich cennik „ od czapy”. Człowiek nigdy nie wiedział ile danego dnia zapłaci, bo nie wiadomo jakie stawki sobie państwo doktorzy wymyślą

    Cara, Pusiek lubią tę wiadomość

  • słonecznik Ekspertka
    Postów: 246 189

    Wysłany: 21 sierpnia, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toffik_0101 wrote:
    A zmiany na plus czy minus? Nam zostały dwa zarodki i też niedługo będziemy chcieli podejść do transferu.
    O ile uda się jakoś wcisnąć na wizytę do pani dr.
    Odnośnie labu w kriobanku ja wypowiadałam się wiele razy i podtrzymuję swoją opinię. Zarodki zawsze piękne, a później się nie rozmrażają. Jak zatrzymają się w rozwoju, to nie idzie się na konsultację z embriologiem, tylko lekarz zdawkowo tłumaczy co poszło nie tak, raportu z hodowli się nie uświadczy. I jeszcze wcześniej był ten ich cennik „ od czapy”. Człowiek nigdy nie wiedział ile danego dnia zapłaci, bo nie wiadomo jakie stawki sobie państwo doktorzy wymyślą

    Mi nie udało się wcisnąć na pierwszą wizytę więc poszłam do Andreja a później już do dr Agnieszki na szczęście. Teraz też płaci się za niektóre badania i leki ale nie są to już tak chorendalne kwoty. Transfer miałam robiony przez profesora i wchodząc na wizytę on wertuje moją kartę bo nic nie wie po co ja przyszłam i co dziś będę miała robione, już nawet nie chce mówić o tym, że miałam wizytę na 9:30, weszłam o 12, transfer był o 15 a z kliniki wyszłam o 16. Byłam już lekko mówiąc zdenerwowana, głodna i zmęczona co napewno nie wpływa pozytywnie w takim dniu.

    ☀️ 1 IUI 19.04.2022r
    ☀️ IVF protokół krótki. Punkcja jajników 18.05.2022r ❄️❄️❄️❄️❄️
    ☀️ 20.06.2022r Transfer ❄️
    7dpt bHCG 1,10💔
    ☀️ 19.07.2022r Transfer❄️ + embryoglue
    7dpt-prg 71.10 bHCG 90 I 9dpt-prg 72.60 bHCG 219 I 13dpt-prg 82.30 bHCG 1260 I 29dpt mamy ❤️
    Córeczka 31.03.2023r.🐰

    ☀️14.08.2024r Transfer ❄️ + embryoglue
    7dpt bHCG 1,10 😞
    ☀️ 14.09.2024r Transfer ❄️ + embryoglue
    ??
  • Silenka Autorytet
    Postów: 780 1005

    Wysłany: 21 sierpnia, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cara wrote:
    Miałam tam kilka punkcji, nigdy niczego nie dostałam, po 3 razie proszenia przestałam już prosić, bo ile można. Dr na wizycie tylko mówiła jaka klasa zarodka, nie pokazywała i nie dawała żadnej dokumentacji. Czułam się jak nachalny intruz ciągle o wszystko wypytując, a pani dr kazde trudne pytanie traktowała jako brak zaufania. A rozmowa z embriologiem to w ogóle śmiech na sali, wszystkie zarodki zawsze bardzo ładne, a jak się dopytywałam to znaczy jakie, to dopiero sprawdzali 😂 Tak że w Krio zawsze wszystko bardzo ładnie, tylko efektów brak.
    Może gdybym nie miała doświadczenia z innymi klinikami i z innymi embriologami, to bym myślała, że taki sposób to norma. Ale nie, nie jest to norma. Na szczęście.
    No ja mówię ze swojego doświadczenia, że jak się upomniałam to info dostałam 😉

    🩷💙

    preg.png
  • Silenka Autorytet
    Postów: 780 1005

    Wysłany: 21 sierpnia, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toffik_0101 wrote:
    A zmiany na plus czy minus? Nam zostały dwa zarodki i też niedługo będziemy chcieli podejść do transferu.
    O ile uda się jakoś wcisnąć na wizytę do pani dr.
    Odnośnie labu w kriobanku ja wypowiadałam się wiele razy i podtrzymuję swoją opinię. Zarodki zawsze piękne, a później się nie rozmrażają. Jak zatrzymają się w rozwoju, to nie idzie się na konsultację z embriologiem, tylko lekarz zdawkowo tłumaczy co poszło nie tak, raportu z hodowli się nie uświadczy. I jeszcze wcześniej był ten ich cennik „ od czapy”. Człowiek nigdy nie wiedział ile danego dnia zapłaci, bo nie wiadomo jakie stawki sobie państwo doktorzy wymyślą
    A z tym co poszlo nie tak tłumaczeniem, to akurat ja usłyszałam "nie wiem" jak w pierwszej procedurze mialam zero zarodkow do mrozenia 😂

    🩷💙

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silenka wrote:
    A z tym co poszlo nie tak tłumaczeniem, to akurat ja usłyszałam "nie wiem" jak w pierwszej procedurze mialam zero zarodkow do mrozenia 😂
    Ja po pierwszej procedurze, gdzie nie mieliśmy zarodków usłyszałam od profesora po 3 minutowym usg, że mam endometriozę na obu jajnikach (czego później specjalista od endometriozy nie potwierdził, nawet dr Agnieszka się uśmiechnęła pod nosem). Oczywiście rozwiązaniem miał być hormon wzrostu, na który nigdy bym się nie zgodziła. Sama doszłam do wielu rzeczy, które były bagatelizowane

  • justme Autorytet
    Postów: 402 406

    Wysłany: 21 sierpnia, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silenka wrote:
    Zalezy w jakich jednostkach masz ten wynik, bo laboratoria w różnych podają
    NG/ml

    No właśnie betę wyznaczona mam na 9 dzień po transferze. Biorę cyclogest 2 razy dziennie i 2 razy dziennie duphaston.

    Co do karty panie powiedziały że będę mogła na wizycie zapytać - panie w rejestracji nie zawsze są mile.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia, 17:56

    Silenka lubi tę wiadomość

    🤰staramy się od 08.2022 r.
    ⏸️(lipiec 2023 r.) 💔6 tc


    👧30 lat
    ❌ niskie żelazo, ferrytyna, kwas foliowy
    ❌ za wysoka prolaktyna
    ❌ mutacja pai 1 i mthfr a1928c



    🧔30 lat
    ❌ za wysoka homocysteina, niski kwas foliowy
  • słonecznik Ekspertka
    Postów: 246 189

    Wysłany: 21 sierpnia, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justme wrote:
    NG/ml

    No właśnie betę wyznaczona mam na 9 dzień po transferze. Biorę cyclogest 2 razy dziennie i 2 razy dziennie duphaston.

    Co do karty panie powiedziały że będę mogła na wizycie zapytać - panie w rejestracji nie zawsze są mile.

    Ja byłam kiedyś świadkiem jak para chyba chciała zmienić klinikę i dostać swoją dokumentację a właśnie Panie w rejestracji nie chciały im nic oddać.

    Trzymam kciuki ✊ u mnie niestety porażka 😞

    justme lubi tę wiadomość

    ☀️ 1 IUI 19.04.2022r
    ☀️ IVF protokół krótki. Punkcja jajników 18.05.2022r ❄️❄️❄️❄️❄️
    ☀️ 20.06.2022r Transfer ❄️
    7dpt bHCG 1,10💔
    ☀️ 19.07.2022r Transfer❄️ + embryoglue
    7dpt-prg 71.10 bHCG 90 I 9dpt-prg 72.60 bHCG 219 I 13dpt-prg 82.30 bHCG 1260 I 29dpt mamy ❤️
    Córeczka 31.03.2023r.🐰

    ☀️14.08.2024r Transfer ❄️ + embryoglue
    7dpt bHCG 1,10 😞
    ☀️ 14.09.2024r Transfer ❄️ + embryoglue
    ??
  • Silenka Autorytet
    Postów: 780 1005

    Wysłany: 21 sierpnia, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justme wrote:
    NG/ml

    No właśnie betę wyznaczona mam na 9 dzień po transferze. Biorę cyclogest 2 razy dziennie i 2 razy dziennie duphaston.

    Co do karty panie powiedziały że będę mogła na wizycie zapytać - panie w rejestracji nie zawsze są mile.
    No to jak w takiej jednostce, to dobry wynik :) w cyklu naturalnym pewnie jesteś

    justme lubi tę wiadomość

    🩷💙

    preg.png
  • justme Autorytet
    Postów: 402 406

    Wysłany: 21 sierpnia, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za kciuki, głowa już świruje. W razie niepowodzenia kolejny transfer wypada w kolejnym cyklu? Czy to indywidualna sprawa?

    Mnie najbardziej przeraża chaos, w sobotę było tyle ludzi że podpieraliśmy ściany.

    🤰staramy się od 08.2022 r.
    ⏸️(lipiec 2023 r.) 💔6 tc


    👧30 lat
    ❌ niskie żelazo, ferrytyna, kwas foliowy
    ❌ za wysoka prolaktyna
    ❌ mutacja pai 1 i mthfr a1928c



    🧔30 lat
    ❌ za wysoka homocysteina, niski kwas foliowy
  • słonecznik Ekspertka
    Postów: 246 189

    Wysłany: 21 sierpnia, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justme wrote:
    Dziękuję za kciuki, głowa już świruje. W razie niepowodzenia kolejny transfer wypada w kolejnym cyklu? Czy to indywidualna sprawa?

    Mnie najbardziej przeraża chaos, w sobotę było tyle ludzi że podpieraliśmy ściany.

    Jeśli wszystko będzie ok to tak. Dr Agnieszka jest zwolenniczką że trzeba iść za ciosem.
    To dokładnie tak samo było w dniu mojego transferu bo było to przed drugim weekendem po 7 godzinach spędzonych tam miałam już wszystkiego serdecznie dość.

    ☀️ 1 IUI 19.04.2022r
    ☀️ IVF protokół krótki. Punkcja jajników 18.05.2022r ❄️❄️❄️❄️❄️
    ☀️ 20.06.2022r Transfer ❄️
    7dpt bHCG 1,10💔
    ☀️ 19.07.2022r Transfer❄️ + embryoglue
    7dpt-prg 71.10 bHCG 90 I 9dpt-prg 72.60 bHCG 219 I 13dpt-prg 82.30 bHCG 1260 I 29dpt mamy ❤️
    Córeczka 31.03.2023r.🐰

    ☀️14.08.2024r Transfer ❄️ + embryoglue
    7dpt bHCG 1,10 😞
    ☀️ 14.09.2024r Transfer ❄️ + embryoglue
    ??
  • Pusiek Autorytet
    Postów: 981 550

    Wysłany: 21 sierpnia, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słonecznik bardzo mi przykro :(

    Silenka a jak Ty się czujesz? Widzę, że już powoła ciąży za Wami 🥰

    ❤️ Zosia 21.12.2023, 3020 gr, 50 cm

    age.png
  • Silenka Autorytet
    Postów: 780 1005

    Wysłany: 22 sierpnia, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusiek wrote:
    Słonecznik bardzo mi przykro :(

    Silenka a jak Ty się czujesz? Widzę, że już powoła ciąży za Wami 🥰
    A dziękuję, że pytasz , wszystko Oki, Zuchy rosna, ja też 🥰

    justme lubi tę wiadomość

    🩷💙

    preg.png
  • Pusiek Autorytet
    Postów: 981 550

    Wysłany: 22 sierpnia, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silenka wrote:
    A dziękuję, że pytasz , wszystko Oki, Zuchy rosna, ja też 🥰

    Cudownie 🥰 spokojnej drugiej połowy ciazy :)

    Silenka lubi tę wiadomość

    ❤️ Zosia 21.12.2023, 3020 gr, 50 cm

    age.png
  • justme Autorytet
    Postów: 402 406

    Wysłany: 23 sierpnia, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, może którejś z was został może agolutin? Szukam bo słabo z dostępnością...

    🤰staramy się od 08.2022 r.
    ⏸️(lipiec 2023 r.) 💔6 tc


    👧30 lat
    ❌ niskie żelazo, ferrytyna, kwas foliowy
    ❌ za wysoka prolaktyna
    ❌ mutacja pai 1 i mthfr a1928c



    🧔30 lat
    ❌ za wysoka homocysteina, niski kwas foliowy
‹‹ 667 668 669 670 671
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ