X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • monia10291 Przyjaciółka
    Postów: 172 41

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka! Dziewczyny jak myślicie czy tuż po laparoskopii mogę wybrać się w dłuższą podróż? Czy będę w stanie znieść siedzenie w aucie przez 6 godzin? Chciałbym wykorzystać to że będę na urlopie po zabiegu i wyjechać w góry :-) czy lepiej zostać w domu i odpoczywać?

    03.2015 - początek starań
    13.01.17r - laparoskopia ( niedrożne jajowody, endometrioza 1 st.- naprawione)
    Czekamy na efekty
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy co to znaczy "tuz po".
    Ja do jakies takiej w miare formy wrocilam po zdjeciu szwow, czyli po 7dniach.

    Edit. I zalezy co beda robic, jak to tylko diagnostyczna to szybciej sie zregenerujesz, jak beda grzebac i wycinac to moze byc slabo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2017, 17:29

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzis 1 dzien po laparo jestem w domu. Statam sie chodzic jak najwiecej ( aby zrostow nie bylo), ale jak zaczynam chodzic to bardzo bola ramiona( to pewnie od tego gazu). Ja nie pojechalabym nigdzie. Dzis jsk maz wipzl mnie autrm to czulam kazda dziure. Ale Bella ma racje, zalezy jak bedzie rozlegly zabieg.

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • monia10291 Przyjaciółka
    Postów: 172 41

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam zamiar wyjechać po trzech dniach od laparo. Ale macie rację. Nie wiadomo co tam zastaną i jak rozległy będzie zabieg dlatego rozsądnie będzie na spokojnie dojść do siebie w domu. Taka podróż ogólnie jest męcząca dla zdrowego człowieka a co mówić o osłabionym

    03.2015 - początek starań
    13.01.17r - laparoskopia ( niedrożne jajowody, endometrioza 1 st.- naprawione)
    Czekamy na efekty
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny odebralam dzis wynik AMH po laparoskopii spadl z 2,96 pod koniec pazdziernika na 1,2 w polowie grudnia :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monia10291 wrote:
    Hejka! Dziewczyny jak myślicie czy tuż po laparoskopii mogę wybrać się w dłuższą podróż? Czy będę w stanie znieść siedzenie w aucie przez 6 godzin? Chciałbym wykorzystać to że będę na urlopie po zabiegu i wyjechać w góry :-) czy lepiej zostać w domu i odpoczywać?
    Monia, wszystko zależy jak się będziesz czuła. Ja wyszłam ze szpitala 2 dni po laparo, a miałam kawałek do domu więc podróż wspominam średnio. Przy każdym zakręcie czy hopce czułam ból, więc 6 godz jazda to sporo jak zaraz po operacji. Ja dopiero po jakiś 10 dniach zaczęłam się czuć lepiej, ale np jak próbowałam prowadzić samochód 3 tyg po laparo to czułam duży dyskomfort. Moim zdaniem ok 2 tyg po laparo trzeba na siebie bardziej uważać. Pozdrawiam i daj koniecznie znać jaką decyzję podjęłaś :-)

  • monia10291 Przyjaciółka
    Postów: 172 41

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odzew dziewczyny. Jak będę po dam znać co i jak. :-)

    03.2015 - początek starań
    13.01.17r - laparoskopia ( niedrożne jajowody, endometrioza 1 st.- naprawione)
    Czekamy na efekty
  • monia10291 Przyjaciółka
    Postów: 172 41

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A umówiona jestem na 13.01. Także wkrótce mam nadzieję że się wyjaśni przyczyna niepowodzeń

    03.2015 - początek starań
    13.01.17r - laparoskopia ( niedrożne jajowody, endometrioza 1 st.- naprawione)
    Czekamy na efekty
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monia10291 wrote:
    A umówiona jestem na 13.01. Także wkrótce mam nadzieję że się wyjaśni przyczyna niepowodzeń
    Bardzo dobrze, że się zdecydowałaś. U mnie akurat wykryli endo i na razie próbujemy naturalnie, a jakby się nie udało to za jakiś czas zaczynam leczenie farmakologiczne.

  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ;) właśnie zapisałam się na laparo i 26.01 kładę się do szpitala. Boję się strasznie Tego co tam znajdą no ale nie mam wyjścia. jestem po cc i laparo pęcherzyka więc pewnie mam w brzuchu jakieś zrosty i bez zabiegu raczej nie uda mi się zajść. Oby przyniosła dobre efekty :)

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja również dołączam do Was:-)
    Laparoskopia w Katowicach na Łubinowej 11.01. Operował będzie mnie dr Bystrzejewski.

    Historię mam bogatą: 2 cc, 1 raz ewakuacja krwiaka po cc (czyli 3 otwarcie), 3 poronienia.
    Lewy jajowód niedrożny - gin stawia na zrosty. Stwierdził, że pewno niezły kosmos mam w jamie brzusznej.

    Żel Hyalobarrier Endo czeka sobie w lodówce:-)

    Także Witajcie:-)

    Foto_Anna lubi tę wiadomość

  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa a w drugą ciążę po pierwszej cc zaszłaś bez problemu?

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meginka wrote:
    Alisa a w drugą ciążę po pierwszej cc zaszłaś bez problemu?

    tak w I cyklu starań.
    5 ciąż i każda z I cyklu.

  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ja cie! Wszystkie w pierwszym?? No to niezła farciara jesteś ;) ja o drugie dziecię się staram półtora roku i bardzo liczę że ta laparo mi pomoże ;) oby mi usunęli te zrosty i pod koniec roku rodzę! tylko pewnie wyleje wiadro łez za moim pierworodnym przez te kilka dni w szpitalu. No ale jak mus to mus. :)

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meginka wrote:
    O ja cie! Wszystkie w pierwszym?? No to niezła farciara jesteś ;) ja o drugie dziecię się staram półtora roku i bardzo liczę że ta laparo mi pomoże ;) oby mi usunęli te zrosty i pod koniec roku rodzę! tylko pewnie wyleje wiadro łez za moim pierworodnym przez te kilka dni w szpitalu. No ale jak mus to mus. :)
    Tak Meginko - wszystkie ciążę z 1 cs. Do teraz zastanawiam się jak to było możliwe:-)
    Zrosty pewno " piękne" u mnie. Na nic nie nastawiam się. Co ma być to będzie.

  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz stresa przed laparo? bo u Ciebie to już za kilka dni ;) u mnie za 3 tygodnie a już myślę co spakować do szpitala ;)

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meginka wrote:
    Masz stresa przed laparo? bo u Ciebie to już za kilka dni ;) u mnie za 3 tygodnie a już myślę co spakować do szpitala ;)
    Szczerze: nie. Ja jestem juz po tylu operacjach, zabiegach. Zaprawiona jestem.
    Ja będę wychodziła do domu w ten sam dzień wieczorem bądź do godz 9 dnia następnego.
    Biorę: piżamę szlafrok badania żel antyzrostowy i wsio :-)

  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa powiedz mi cos wiecej odnosnie tego zelu antyzrostowego. Jestem po laparo ale nikt mi o czym takim nie mowil.

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    Alisa powiedz mi cos wiecej odnosnie tego zelu antyzrostowego. Jestem po laparo ale nikt mi o czym takim nie mowil.
    http://zrosty.pl/hyalobarrier-gel-hyalobarrier-gel-endo/

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    Alisa powiedz mi cos wiecej odnosnie tego zelu antyzrostowego. Jestem po laparo ale nikt mi o czym takim nie mowil.
    Bella juz wrzuciła Ci linka :-) ja ten żel miałam również przy usunięciu przegrody macicy histeroskopowo w styczniu 2016.

    Teraz planując laparo od razu spytałam o niego gina - zalecił. Zakupiłam go w aptece Ziko za 540zl.

‹‹ 422 423 424 425 426 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ