X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • asia95 Nowa

Wysłany: 14 kwietnia, 05:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulon wrote:
    Czy pobolewal was pępek po laparaskopii? U mnie to już ponad miesiąc po zabiegu i co jakiś czas mnie kłuje...

U mnie czwarty tydzień teraz leci po laparoskopi i czasami mnie kłuje ale tak bardziej pod pępkiem, ale delikatnie :)

• wojaniela Przyjaciółka

Wysłany: 14 kwietnia, 07:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulon wrote:
    Czy pobolewal was pępek po laparaskopii? U mnie to już ponad miesiąc po zabiegu i co jakiś czas mnie kłuje...
    Ja tak miałam - bolało mnie w okolicach pępka. I niestety okazało się, że była to pozostałość szwów, które były najpierw źle założone, a później źle wyciągnięte. Po ok. pół roku miałam wyciągnięty szew, którego w ogóle nie było widać. Znalazł go lekarz przy okazji innej wizyty, któremu mimochodem o tym wspomniałam. Niestety u mnie przejścia z pępkiem trwały dwa lata... Paskudziło się okropnie, łącznie z rozwojem kilku bakterii. A wszystko przez źle założone szwy.
    Pewnie u Ciebie nie będzie aż takich przejść, ale warto obserwować i zweryfikować, czy nie został szew jak ból nie minie.

• Zestresowanaana Nowa

Wysłany: 9 maja, 22:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dużo wam spadło AMH po laparoskopii?

• Sowa35 Koleżanka

Wysłany: 10 maja, 14:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!

Postanowiłam tu napisać z prośbą o dobre słowo. Naprawdę nie mam z kim porozmawiać...
    Od 4 lat staramy się o dziecko i dopiero w tym roku udało się dostać do Angeliusa i do doktor Paligi. Wczesniejsi lekarze bezradnie rozkladali ręce. Doktor Paliga zaleciła laparo z histeroskopia bo mam polipa w endometrium wielkości ok.12 mm oraz podejrzenie endometriozy. Nikt wcześniej tego nie widział.

Za tydzień, rowno za tydzień!, mam zabieg w Angeliusie. Niewiele o nim wiem... będzie to moja 1sza operacja w życiu. Boję się jak cholera.

Do tego dochodzi stres związany ze zmianą pracy. Nową pracę zaczynam w lipcu i pierwsza umowa zaledwie na 6 miesięcy. Martwię się zatem jak będzie wyglądać kwestia ew.zajscia w ciążę w tym czasie. No i znowu boję się, że jeśli zajdę w ciągu najbliższych 6miesiecy to po porodzie zostanę z niczym:(

Reasumując, czy mogę liczyć na jakieś wsparcie z Waszej strony? Może to głupie ale czasem słowa obcych osób dają wiele niż zapewnienia rodzony z cyklu: nie martw się, jakoś to będzie.

Z góry dziękuję wszystkim i pozdrawiam serdecznie!

Zoja101 lubi tę wiadomość

• Zoja101 Autorytet

Wysłany: 10 maja, 15:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jak najbardziej możesz liczyć na wsparcie!! :)
    Staracie się już dość długo. Jakie badania robiliście do tej pory? Problem w ogóle nie jest zdiagnozowany u Was?
    Ja miałam laparoskopię w grudniu, mogę na priv podesłać Ci dokładny opis jak to u mnie wyglądało :) i ogólnie jak chcesz to możemy pogadać ;) wysłałam Ci zaproszenie.

Sowa35 lubi tę wiadomość

• Sowa35 Koleżanka

Wysłany: 10 maja, 17:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja, serdecznie dziękuję! Odezwałam się na priv. :)
    Korzystam z apki i dopiero ja poznaję, więc mam nadzieję że wiadomość dotrze i ogarnę kiedy ew.odpiszesz;)
    Pisałam Ci o tym na priv, ale pozwól że i tu odpowiem na Twoje pytania.
    Z uwagi na pandemię z jakąkolwiek diagnostyką ruszyliśmy dopiero pod koniec 2020 r. Zalaplismy się na darmowy program dla bezdzietnych par, celem znalezienia problemu.
    Zrobili nam badania krwi na choroby przenoszone droga płciową, morfologię spermy męża, nadania genetyczne u mnie. Mam kilka mutacji - ale poza nieprzyswajaniem kwasu foliowego i koniecznością brania heparyny w ciąży, nic nie stwierdzono. Niestety, drożności nie miałam. Zabrakło czasu w ramach programu.
    Nie zlecili żadnych dodatkowych badań. Zostawili nas samymi sobie, twierdząc że jak zejdzie że mnie stres to znajdę w ciaze.
    Jak widać, tak nie jest.
    Dodam, że żaden wcześniej lekarz nie zauważył w usg żadnego polipa, który podobno siedzi w endometrium. Mam podejdzenie endometriozy z uwagi na silne bóle miesiaczkowe :(

Zoja101 lubi tę wiadomość

• Sol35 Ekspertka

Wysłany: 10 maja, 18:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Sowa🙂
    Ja również miałam laparoskopię w grudniu i pamiętam jak to był stres dla mnie.
    Jeśli chcesz porozmawiać to wysłałam zaproszenie 🙂

Sowa35 lubi tę wiadomość

"Co ma być to będzie, a jak już będzie to trzeba się z tym zmierzyć."
  • Sowa35 Koleżanka

Wysłany: 10 maja, 20:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sol35 wrote:
    Witaj Sowa🙂
    Ja również miałam laparoskopię w grudniu i pamiętam jak to był stres dla mnie.
    Jeśli chcesz porozmawiać to wysłałam zaproszenie 🙂

Dziękuję! Chętnie wymienię się uwagami! :) niestety, zaproszenia nie widzę. Spróbuję zatem Cie zaprosić. Mam nadzieję, że ta opcja w aptece jest dostępna. :)

Sol35 lubi tę wiadomość

• Aszha Przyjaciółka

Wysłany: 7 czerwca, 23:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Będę miała w lipcu laparoskopię (próbę udrożnienia jajowodów). Czy którejś ta operacja pomogła udrożnić jajowody a co najważniejsze zajść w ciążę naturalnie?

Starania od 12.2020
    ♀️
    Suplementacja:
    Koenzym Q10 (ubichinol 200mg), witamina E, witamina D, witamina C, Inofolic Combi, zioła ojca sroki, pragna start
    06.2021 FSH 14,2 reszta w normie
    09.2021 wykryto ureaplazme i niski przyrost pęcherzyków - leczenie
    10.2021 lametta
    11.2021 lametta
    12.2021 lametta + ovitrelle
    01.2021 lametta
    02.2021 badania posiewów, bakteriologiczne - w normie
    Testosteron 55 🔴
    FSH 18,5 🔴
    LH 15,40 🔴
    AMH 1,06 🔴
    Zioła ojca sroki
    03.2022
    Klinika leczenia nieplodnosci
    Testosteron dalej za wysoki 🔴
    FSH 14,9 🔴
    LH 10,2
    AMH 1,42 🔴 (miesiąc suplementacji Q10)
    Dhupaston
    Zalecenie lekarza: in vitro
    04.2022
    --> zasięgnięcie konsultacji u innego lekarza
    05.2022 histeroskopia - całkowita niedrożność obu jajowodów
    07.2022 planowana laparoskopia w celu udrożnienia jajowodow

♂️
    07.2021 Badanie nasienia, USG, hormony w normie. Suplementacja Fertilman, korzeń maca, tran, palma sabałowa od połowy grudnia 2021
  • Kluska Autorytet

Wysłany: 7 czerwca, 23:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszha wrote:
    Hej
    Będę miała w lipcu laparoskopię (próbę udrożnienia jajowodów). Czy którejś ta operacja pomogła udrożnić jajowody a co najważniejsze zajść w ciążę naturalnie?
    Mi niestety nie pomogła ale doktor powiedział, że w większości przypadków się udaje. Ja podobno byłam jego drugim przypadkiem w tym roku a operacje tego typu wykonuje często.
    Nie namawiam, ale mam na sprzedaż żel przeciwzrostowy do zastosowania w laparoskopii. U mnie nie było żadnych do usunięcia więc ostatecznie nie użyto go.

Artvimed Kraków/03.09.2022 rozpoczęcie nowej stymulacji/21.09.2022 mamy ❄️❄️❄️❄️❄️ i czekamy na wyniki PGT-A

06.2022 pierwsza stymulacja przerwana w 6 dniu ze względu na zbyt dużą liczbę pęcherzyków i wysokie ryzyko OHSS

Starania ok 2 lat, 👱‍♀️35 lat, 🧔 36 lat

♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne, przyczyna nieznana, nieudana próba udrożnienia w histerolaparoskopii

KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy

Układ heterozygotyczny w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu

Wysokie NK maciczne- encorton od transferu

Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • Mama34 Koleżanka

Wysłany: 8 czerwca, 00:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kluski ja też startuje z IVF w Artvimedzie. Od czerwcowego cyklu zaczynam stymulacje. Niestety poza endometioza I obustronna niedroznoscia jajowodow mam jeszcze bardzo niskie AMH . Podejrzewam że sobie "załatwiłam"jajniki laparoskopia która miałam rowno rok temu w celu wyluszenka ognisk endometialnych i torbieli endometialnych z jajników. Niestety wtedy byłam zupełnie zielona w temacie i mimo wielu specjalistów z którymi kontakotwalam się zarówno przed jak i po laparoskopii, to żaden z nich nie wpadł na pomysł abym sprawiłam AMH. O tym badaniu dowedzielam się w kwietniu kiedy trafiłam już do Artvimedu. Pozdrawiam i życzę powodzenia

• Kluska Autorytet

Wysłany: 8 czerwca, 00:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama34 wrote:
    Kluski ja też startuje z IVF w Artvimedzie. Od czerwcowego cyklu zaczynam stymulacje. Niestety poza endometioza I obustronna niedroznoscia jajowodow mam jeszcze bardzo niskie AMH . Podejrzewam że sobie "załatwiłam"jajniki laparoskopia która miałam rowno rok temu w celu wyluszenka ognisk endometialnych i torbieli endometialnych z jajników. Niestety wtedy byłam zupełnie zielona w temacie i mimo wielu specjalistów z którymi kontakotwalam się zarówno przed jak i po laparoskopii, to żaden z nich nie wpadł na pomysł abym sprawiłam AMH. O tym badaniu dowedzielam się w kwietniu kiedy trafiłam już do Artvimedu. Pozdrawiam i życzę powodzenia

U mnie całe szczęście nie było żadnych zabiegów na jajnikach i rezerwę akurat mam bardzo dobra i operacja nie zaszkodziła ale to dlatego że nie ruszali jajników.

Ja też w najbliższym cyklu zaczynam stymulację :). W piątek idę po recepty i rozpiskę co i jak :).

Powodzenia :)

Artvimed Kraków/03.09.2022 rozpoczęcie nowej stymulacji/21.09.2022 mamy ❄️❄️❄️❄️❄️ i czekamy na wyniki PGT-A

06.2022 pierwsza stymulacja przerwana w 6 dniu ze względu na zbyt dużą liczbę pęcherzyków i wysokie ryzyko OHSS

Starania ok 2 lat, 👱‍♀️35 lat, 🧔 36 lat

♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne, przyczyna nieznana, nieudana próba udrożnienia w histerolaparoskopii

KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy

Układ heterozygotyczny w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu

Wysokie NK maciczne- encorton od transferu

Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • Aszha Przyjaciółka

Wysłany: 8 czerwca, 22:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za informację. Ja niestety też mam niskie AMH więc trochę się obawiam ale lekarz zapewnił mnie, że nie będzie ruszał jajników. Niedrożność na HSG wyszła zaraz przy macicy więc myślę, że albo jest tylko w tym miejscu albo całe jajowody pozarastane ale obstawiam, że wokół jajników to nie, przynajmniej mam taką nadzieję. Miałam dość długi czas - tak podejrzewam, nieleczona ureaplasme, która mogła spowodować moja niedrożność. Miałam nawracające infekcje grzybicze i dopiero po półtora roku kazano mi zbadać bakterie no i wyszła. Odkąd ja wyleczyłam to infekcje nie wracają ale czytałam, że mogła spowodować zrosty.
    Ta laparoskopia to mój ostatni przystanek przed IVF. Zobaczymy - być może się uda.

Starania od 12.2020
    ♀️
    Suplementacja:
    Koenzym Q10 (ubichinol 200mg), witamina E, witamina D, witamina C, Inofolic Combi, zioła ojca sroki, pragna start
    06.2021 FSH 14,2 reszta w normie
    09.2021 wykryto ureaplazme i niski przyrost pęcherzyków - leczenie
    10.2021 lametta
    11.2021 lametta
    12.2021 lametta + ovitrelle
    01.2021 lametta
    02.2021 badania posiewów, bakteriologiczne - w normie
    Testosteron 55 🔴
    FSH 18,5 🔴
    LH 15,40 🔴
    AMH 1,06 🔴
    Zioła ojca sroki
    03.2022
    Klinika leczenia nieplodnosci
    Testosteron dalej za wysoki 🔴
    FSH 14,9 🔴
    LH 10,2
    AMH 1,42 🔴 (miesiąc suplementacji Q10)
    Dhupaston
    Zalecenie lekarza: in vitro
    04.2022
    --> zasięgnięcie konsultacji u innego lekarza
    05.2022 histeroskopia - całkowita niedrożność obu jajowodów
    07.2022 planowana laparoskopia w celu udrożnienia jajowodow

♂️
    07.2021 Badanie nasienia, USG, hormony w normie. Suplementacja Fertilman, korzeń maca, tran, palma sabałowa od połowy grudnia 2021
‹‹ 562 563 564 565 566
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ