X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną leczenie Mycoplasma i Ureaplasma
Odpowiedz

leczenie Mycoplasma i Ureaplasma

Oceń ten wątek:
  • Jessica205113 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 4 maja 2021, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Ja teraz przy długotrwałym leczeniu muszę mieć specjalną dietę od lekarza i żołądek jest ok. Po leczeniu pierwszy raz urea myślałam że padnę na żołądek ale wtedy nie znałam diety a lekarz nic nie mówił nawet o probiotykach. Najgorsza na żołądek jest właśnie doxycyklina. Przy niej trzeba dużo zjeść a dopiero potem ją zarzyć.
    Miała pani jakieś objawy związane z bakteria?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2021, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jessica205113 wrote:
    A kiedy ma pani badania kontrolne? Ile już razy była leczona urea. Ja niestety odebrałam wyniki i znów ta przeklęta urea wyszła już nie wiem czym to leczyć i czy to wogole da się wyleczyć 😔
    Zostały mi jeszcze niecałe dwa miesiące leczenia. Będzie razem 5 miesięcy na antybiotykach. Miało być rok leczenia ale moja rezerwa nie wygląda dobrze i muszę szybciej robić transfer. Jestem pełna obaw że znowu wyjdzie ta franca. Wymaz będę robiła dopiero w połowie lipca. Chcę zachować okres 3 tygodni od odstawienia antybiotyków. Gdy robiłam wymaz za wcześnie to jej nie było a potem znów była...leczyłam ją już chyba z 5 razy.

    Aszha lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2021, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jessica205113 wrote:
    Miała pani jakieś objawy związane z bakteria?
    A czym teraz była Pani leczona? Ja mam tylko czasem lekkie szczypanie przy oddawaniu moczu. Jeżeli dołącza do urea inna bakteria np e coli to wtedy mam jazdy bo bardzo piecze.

  • Słoneczko2 Znajoma
    Postów: 23 5

    Wysłany: 7 maja 2021, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część czy możecie mi powiedzieć mykoplazma i ureaplaza czy miałyście jakieś objawy czy to są bakterie bez objawowe

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2021, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słoneczko2 wrote:
    Część czy możecie mi powiedzieć mykoplazma i ureaplaza czy miałyście jakieś objawy czy to są bakterie bez objawowe
    U mnie bezobjawowe. Jedynie w połączeniu z "zwykłymi bakteriami" ujawnia się pieczenie przy oddawaniu moczu, parcie na pęcherz i częste siku.

  • Luna13 Przyjaciółka
    Postów: 133 33

    Wysłany: 26 lipca 2021, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Witam się pierwszym postem, wcześniej byłam tylko obserwatorem.

    W cyklu własnej diagnostyki Ureaplasma stwierdzona u mnie i męża. Uczulona na doksycyklinę czekam na inny antybiotyk.
    I teraz pytanie czy po zakończeniu leczenia robić badanie metodą PCR czy może wystarczy zwykła mikro ?
    Niestety u mnie problem z dostępnością badań PCR.
    Co polecacie i jaki jest orientacyjny czas odczekania przed jednym lub drugim testem po zakończeniu antybiotykoterapii ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2021, 14:05

    Starania od listopad 2020
    Kwiecień 2021 puste jajo :( 9tc
    Lipiec 2021 wykryta ureaplasma - starania wstrzymane
    Czerwiec 2022 ureaplasma - pokonana
    Lipiec 2022 laparoskopia - torbiel 10cm
    Endometrioza IIIst.
    Sierpień 2022 stan zapalny endometrium
  • Maryjanka Koleżanka
    Postów: 31 23

    Wysłany: 26 lipca 2021, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna13 wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Witam się pierwszym postem, wcześniej byłam tylko obserwatorem.

    W cyklu własnej diagnostyki Ureaplasma stwierdzona u mnie i męża. Uczulona na doksycyklinę czekam na inny antybiotyk.
    I teraz pytanie czy po zakończeniu leczenia robić badanie metodą PCR czy może wystarczy zwykła mikro ?
    Niestety u mnie problem z dostępnością badań PCR.
    Co polecacie i jaki jest orientacyjny czas odczekania przed jednym lub drugim testem po zakończeniu antybiotykoterapii ?

    U mnie za każdym razem podkreślali, aby była to metoda PCR. Badanie kontrolne min. 2 tyg po zakończonej kuracji.

  • Luna13 Przyjaciółka
    Postów: 133 33

    Wysłany: 27 lipca 2021, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz mówił o tygodniu co wydawało mi się nieco krótkim czasem. Bardzo nie chciałabym wyników fałszywych bo zależy mi na czasie, chyba jak każdej z was 🤷🏻‍♀️A czy udało się wyleczyć w miarę szybko?

    I pytanie także do innych dziewczyn, czy próbowałyście wspomagać leczenie naturalnymi metodami?

    Starania od listopad 2020
    Kwiecień 2021 puste jajo :( 9tc
    Lipiec 2021 wykryta ureaplasma - starania wstrzymane
    Czerwiec 2022 ureaplasma - pokonana
    Lipiec 2022 laparoskopia - torbiel 10cm
    Endometrioza IIIst.
    Sierpień 2022 stan zapalny endometrium
  • Sandi95123 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Od 4 miesięcy próbuje się wyleczyć ale dopiero od 2-3 tyg wiem ze to ureaplasma, lekarze przepisują mi unidox który brałam 14 dni i nie pomogło… w następna środę idę na powotorzenie wymazu.
    Czy 10 dni od zakończę ja leczenia wystarczy?
    Ktoś może mi polecić dobrego lekarza który zna się na tej bakterii i spojrzy na to innym okiem? Mma wrazenie ze każdy ginekolog so którego chodzę ma wywalone i jie słucha co mowie.
    Czy po skończeniu leczenia mieliście jeszcze jakieś objawy a potem przeszło? Jakie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny, czy polecacie jakies miejsce w Warszawie gdzie mozna zrobic wymaz pcr na ureaplasme i mycoplasme?

  • Luna13 Przyjaciółka
    Postów: 133 33

    Wysłany: 16 sierpnia 2021, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja z innej mańki trochę, czy ktoś próbował globulek z jaskółczego ziela (glistnik) na infekcje lub inne problemy z drogami rodnymi ? Jakie macie doświadczenia ?
    Sandi i Nuch2 niestety sama nie znalazłam dobrego lekarza i nie miałam objawów. Zero.

    Starania od listopad 2020
    Kwiecień 2021 puste jajo :( 9tc
    Lipiec 2021 wykryta ureaplasma - starania wstrzymane
    Czerwiec 2022 ureaplasma - pokonana
    Lipiec 2022 laparoskopia - torbiel 10cm
    Endometrioza IIIst.
    Sierpień 2022 stan zapalny endometrium
  • Sandi95123 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 22 sierpnia 2021, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie próbowałam
    Opowiedz coś o tym

  • Himi Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 22 sierpnia 2021, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Ja niby wyleczona, bo nie wychodziło z testów PCR ureaplsma, ale dalej miałam objawy, szczególnie jak jakiś środek, który miał pomóc, mnie podrażnił. Rzuciłam to wszystko w pi*du, zainteresowałam się medycyną chińską, dostałam środek o nazwie zhi bai di huang. Biorę od 2 miesięcy i wszystkie objawy jak ręką odjął, jedynie przy okresie czasem odczuwam swędzenie, ale to zioła więc żeby w pełni zadziały trzeba brać pare miesięcy. Już odchodziłam od zmysłów, bo wydałam parę tysięcy złoty żeby się z tego wyleczyć, a tutaj zwykłe zioła za sumę niewielką i taki postęp.Jest mnóstwo ziół na infekcje intymne i inne dolegliwości, które są zdrowe i nie wywołują środków ubocznych, nigdy już nie wezmę antybiotyków czy leków skoro mamy naturę! W końcu mogę uprawiać normalnie seks i się nie martwić, że potem będę płakać z podrażnienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2021, 21:00

  • Luna13 Przyjaciółka
    Postów: 133 33

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Himi wrote:
    Witajcie. Ja niby wyleczona, bo nie wychodziło z testów PCR ureaplsma, ale dalej miałam objawy, szczególnie jak jakiś środek, który miał pomóc, mnie podrażnił. Rzuciłam to wszystko w pi*du, zainteresowałam się medycyną chińską, dostałam środek o nazwie zhi bai di huang. Biorę od 2 miesięcy i wszystkie objawy jak ręką odjął, jedynie przy okresie czasem odczuwam swędzenie, ale to zioła więc żeby w pełni zadziały trzeba brać pare miesięcy. Już odchodziłam od zmysłów, bo wydałam parę tysięcy złoty żeby się z tego wyleczyć, a tutaj zwykłe zioła za sumę niewielką i taki postęp.Jest mnóstwo ziół na infekcje intymne i inne dolegliwości, które są zdrowe i nie wywołują środków ubocznych, nigdy już nie wezmę antybiotyków czy leków skoro mamy naturę! W końcu mogę uprawiać normalnie seks i się nie martwić, że potem będę płakać z podrażnienia.

    Wyleczona zostałaś lekami czy tymi ziołami ? Jeśli lekami to co i jak?

    Ja jestem w niekomfortowej sytuacji uczulona na doksycykline, po erytromycynie jazdy z żołądkiem nie do przejścia a fluorochinolonów już nigdy nie wezmę. Także kończą mi się opcje. Aktualnie stosuje globulki z jaskółczego ziela i przymoczki z Vagosanu biorę witaminy i planuje robić później przymoczki z serwatki na polepszenie flory bakteryjnej naturalnej.

    Kochana te zioła to skąd wytrzasnęłaś ? Znasz jakiegoś fitoterapełtę czy to jakieś inne źródło podsunęło Ci ten pomysł?

    Starania od listopad 2020
    Kwiecień 2021 puste jajo :( 9tc
    Lipiec 2021 wykryta ureaplasma - starania wstrzymane
    Czerwiec 2022 ureaplasma - pokonana
    Lipiec 2022 laparoskopia - torbiel 10cm
    Endometrioza IIIst.
    Sierpień 2022 stan zapalny endometrium
  • Vaiana Autorytet
    Postów: 364 721

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandi95123 wrote:
    Hej dziewczyny
    Od 4 miesięcy próbuje się wyleczyć ale dopiero od 2-3 tyg wiem ze to ureaplasma, lekarze przepisują mi unidox który brałam 14 dni i nie pomogło… w następna środę idę na powotorzenie wymazu.
    Czy 10 dni od zakończę ja leczenia wystarczy?
    Ktoś może mi polecić dobrego lekarza który zna się na tej bakterii i spojrzy na to innym okiem? Mma wrazenie ze każdy ginekolog so którego chodzę ma wywalone i jie słucha co mowie.
    Czy po skończeniu leczenia mieliście jeszcze jakieś objawy a potem przeszło? Jakie?
    Ja nie miałam żadnych objawów ureaplasmy. Brałam unidox i potem powtórny wymaz, niestety kuracja nie pomogła, wynik był dodatni. Potem dostałam unidox i summamed- pomogło, wynik ujemny. Niby u męża wyszedł od początku ujemny wynik, ale wymaz sobie musiał sam pobrać i ma wątpliwość czy dobrze to zrobił. Ale dla pewności również przeszedł antybiokoterapię, po tym też miał ujemny wynik.

    age.png

    Starania od 06.2019
    3x IUI ❌
    Kwiecień 2022-ivf
    30.04 - 1 transfer
    9dpt beta 127
    11dpt beta 343
    13dpt beta 741
    16dpt beta 2226
    27dpt mamy ❤️
    11.01.2023 -52cm, 3100g 🩷
  • Luna13 Przyjaciółka
    Postów: 133 33

    Wysłany: 25 września 2021, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka
    Czy któraś z was stosowała 2g azytromycyny w pojedynczej dawce? Czyli sumamedu ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2021, 13:46

    Starania od listopad 2020
    Kwiecień 2021 puste jajo :( 9tc
    Lipiec 2021 wykryta ureaplasma - starania wstrzymane
    Czerwiec 2022 ureaplasma - pokonana
    Lipiec 2022 laparoskopia - torbiel 10cm
    Endometrioza IIIst.
    Sierpień 2022 stan zapalny endometrium
  • Aszha Ekspertka
    Postów: 237 184

    Wysłany: 7 października 2021, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Od 10 cykli staramy się o dziecko - wszystkie badania, które robiliśmy ja i mąż wyszły w normie. We wrześniu zmieniłam lekarza i od razu zapisał mnie na badania PCR na obecność bakterii bo w dalszych krokach chciał mi zrobić badanie drożności jajowodów. Ku mojemu zdziwieniu wyszło, że mam bakterie ureaplasma. Wizytę mam w przyszłym tygodniu (a miałam zacząć już stymulacje lametta :( ). Z Waszego doświadczenia lekarz dawał antybiotyk dla obojga czy najpierw parter musiał zrobić posiew? Nie mam żadnych objawów, mąż też nie. Jak długo zajęło Wam leczenie oraz czy po wyleczeniu udało się w końcu zajść w ciążę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2021, 23:57

    Starania od 12.2020
    ♀️ 31
    Suplementacja podczas starań:
    Koenzym Q10 (ubichinol 400mg), witamina E, witamina D, witamina C, Inofolic Combi, pregna start, DHEA 50mg

    Dotychczasowe leczenie:
    -Ureaplasma - wyleczona
    -Niskie AMH/Wysokie FSH
    -6 cykli Lametty - bez efektu
    -Histeroskopia - macica prawidłowa, jajowody niedrożne
    -Laparoskopia - udrożniony prawy jajowód
    -KIR AA
    -Brak KIRów implantacyjnych
    - IMSI 02.2023 AP 💉 Krótki protokół + MACS
    8🥚-> 4 zaplodnione->3 blastki 3AA, 3AA, 3BB
    02.23 - świeży transfer 3AA z Accofilem
    BetaHCG: 7dpt - 82, 9dpt - 189, 12 dpt - 452, 14dpt - 1289
    27.03 - 35 dpt jest ❤️ i 1,30 cm dzieciątka
    ♂️ 34
    Suplementacja podczas starań: Fertilman, korzeń maca, tran, palma sabałowa
    - słaba morfologia
    - słabe HBA i fragmentacja
    preg.png
  • Luna13 Przyjaciółka
    Postów: 133 33

    Wysłany: 8 października 2021, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszha powinno się leczyć także partnera równocześnie my zrobiliśmy mężowi zwykły posiew pod katem tych bakterii tak dla pewności i kontrola PCR po 2 tyg od zakończenia leczenia. Tyle że M wyleczony a ja nadal walczę.

    Starania od listopad 2020
    Kwiecień 2021 puste jajo :( 9tc
    Lipiec 2021 wykryta ureaplasma - starania wstrzymane
    Czerwiec 2022 ureaplasma - pokonana
    Lipiec 2022 laparoskopia - torbiel 10cm
    Endometrioza IIIst.
    Sierpień 2022 stan zapalny endometrium
  • Aszha Ekspertka
    Postów: 237 184

    Wysłany: 8 października 2021, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna13 wrote:
    Aszha powinno się leczyć także partnera równocześnie my zrobiliśmy mężowi zwykły posiew pod katem tych bakterii tak dla pewności i kontrola PCR po 2 tyg od zakończenia leczenia. Tyle że M wyleczony a ja nadal walczę.

    Czy po zakończeniu leczenia planujesz zrobić badanie drożności jajowodów? Czytałam, że bakteria może powodować zrosty w jajowodach.

    Starania od 12.2020
    ♀️ 31
    Suplementacja podczas starań:
    Koenzym Q10 (ubichinol 400mg), witamina E, witamina D, witamina C, Inofolic Combi, pregna start, DHEA 50mg

    Dotychczasowe leczenie:
    -Ureaplasma - wyleczona
    -Niskie AMH/Wysokie FSH
    -6 cykli Lametty - bez efektu
    -Histeroskopia - macica prawidłowa, jajowody niedrożne
    -Laparoskopia - udrożniony prawy jajowód
    -KIR AA
    -Brak KIRów implantacyjnych
    - IMSI 02.2023 AP 💉 Krótki protokół + MACS
    8🥚-> 4 zaplodnione->3 blastki 3AA, 3AA, 3BB
    02.23 - świeży transfer 3AA z Accofilem
    BetaHCG: 7dpt - 82, 9dpt - 189, 12 dpt - 452, 14dpt - 1289
    27.03 - 35 dpt jest ❤️ i 1,30 cm dzieciątka
    ♂️ 34
    Suplementacja podczas starań: Fertilman, korzeń maca, tran, palma sabałowa
    - słaba morfologia
    - słabe HBA i fragmentacja
    preg.png
  • Luna13 Przyjaciółka
    Postów: 133 33

    Wysłany: 9 października 2021, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszha wrote:
    Czy po zakończeniu leczenia planujesz zrobić badanie drożności jajowodów? Czytałam, że bakteria może powodować zrosty w jajowodach.

    Nie planuje. W kwietniu byłam w ciąży wiec myśle ze nie ma takiej potrzeby.

    Starania od listopad 2020
    Kwiecień 2021 puste jajo :( 9tc
    Lipiec 2021 wykryta ureaplasma - starania wstrzymane
    Czerwiec 2022 ureaplasma - pokonana
    Lipiec 2022 laparoskopia - torbiel 10cm
    Endometrioza IIIst.
    Sierpień 2022 stan zapalny endometrium
‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ