X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną leczenie Mycoplasma i Ureaplasma
Odpowiedz

leczenie Mycoplasma i Ureaplasma

Oceń ten wątek:
  • Luna13 Przyjaciółka
    Postów: 133 33

    Wysłany: 12 października 2021, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś wyleczył się z tego globulkami ?

    Starania od listopad 2020
    Kwiecień 2021 puste jajo :( 9tc
    Lipiec 2021 wykryta ureaplasma - starania wstrzymane
    Czerwiec 2022 ureaplasma - pokonana
    Lipiec 2022 laparoskopia - torbiel 10cm
    Endometrioza IIIst.
    Sierpień 2022 stan zapalny endometrium
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2021, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem że temat stary ale może ktoś tu jeszcze zagląda. Szukam informacji bo niestety muszę diagnozować się sama nikt nie widzi problemu. A więc tak zaczęło się jakieś 7 lat temu niby zwykła infekcja pęcherza oczywiście lekarz antybiotyk badanie moczu wszystko o. K tylko bakterie ale objawy nie ustąpiły lekarz twierdzi że furagina i przejdzie nie przeszło znowu do lekarza kazał iść do ginekologa tu oczywiście leki na grzybice myślę sobie o. K może to od tego niestety leki nie pomogły znowu wizyta i Inna seria leków nic między czasie objawy troszkę się zmieniły wyglądało to tak parcie na pęcherz wrażenie opuchnięcia cewki i takie ciągnięcie w cewce ciągle to straszne uczucie no nic kolejny lekarz kolejne leki i nic się nie zmienia. Zrobiłam w końcu posiew moczu na własną rękę no i jalowy. Czyli dalej nic nie wiem😔znowu zmiana lekarza może ten coś wymyśli że wszystkimi badaniami moczu robione i co chwila gdzie juz wychodzą b. Liczne bakterie i posiewem jalowy, pani doktor stwierdziła że za szybko sikam 🤣🤣i podrazniam cewke niestety nie ma takiej możliwości bo sikam ciągle ale bez jakiegoś silnego strumienia😔. Następna pani ginekolog nic nie widzi pH 4 pochwy więc o. K. Pytam czy w razie ciąży moje infekcje są problemem odp. "absolutnie nie" więc się zdecydowałam no i niestety poroniłam moja kruszynkę w 9tc zarodek nie rozwijał się od 6t2d 😭. Przeżyłam to strasznie no i postanowiłam zbadać uraplasme która może dawać takie objawy i powodować poronienia niestety to nie takie proste ginegolodzy u których byłam nie wykonują takiego badania 🤔a laboratoria w mojej okolicy tylko jedno i to wysylkowe które muszę sobie sama pobrać. Więc w podam na "mądry pomysł" i załatwiłam sobie dla mnie i dla męża dexycylinum i sumamed mąż oczywiście nie ma objawów za to ja po 10 dniach czuje się o niebo lepiej nie czuje tego parcia na pęcherz choć z tą cewka jeszcze nie jest idealnie mam nadzieję że to jest to i że objawy nie wrócą po antybiotyku i będę mogła w końcu spokojnie zajść w ciążę 😔. Może ktoś miał podobnie do mnie i objawy całkowicie ustapily? Ale się rozpisałam ale musiałam bo mam dość serdecznie 😁

  • Himi Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 29 października 2021, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola 122 wrote:
    Wiem że temat stary ale może ktoś tu jeszcze zagląda. Szukam informacji bo niestety muszę diagnozować się sama nikt nie widzi problemu. A więc tak zaczęło się jakieś 7 lat temu niby zwykła infekcja pęcherza oczywiście lekarz antybiotyk badanie moczu wszystko o. K tylko bakterie ale objawy nie ustąpiły lekarz twierdzi że furagina i przejdzie nie przeszło znowu do lekarza kazał iść do ginekologa tu oczywiście leki na grzybice myślę sobie o. K może to od tego niestety leki nie pomogły znowu wizyta i Inna seria leków nic między czasie objawy troszkę się zmieniły wyglądało to tak parcie na pęcherz wrażenie opuchnięcia cewki i takie ciągnięcie w cewce ciągle to straszne uczucie no nic kolejny lekarz kolejne leki i nic się nie zmienia. Zrobiłam w końcu posiew moczu na własną rękę no i jalowy. Czyli dalej nic nie wiem😔znowu zmiana lekarza może ten coś wymyśli że wszystkimi badaniami moczu robione i co chwila gdzie juz wychodzą b. Liczne bakterie i posiewem jalowy, pani doktor stwierdziła że za szybko sikam 🤣🤣i podrazniam cewke niestety nie ma takiej możliwości bo sikam ciągle ale bez jakiegoś silnego strumienia😔. Następna pani ginekolog nic nie widzi pH 4 pochwy więc o. K. Pytam czy w razie ciąży moje infekcje są problemem odp. "absolutnie nie" więc się zdecydowałam no i niestety poroniłam moja kruszynkę w 9tc zarodek nie rozwijał się od 6t2d 😭. Przeżyłam to strasznie no i postanowiłam zbadać uraplasme która może dawać takie objawy i powodować poronienia niestety to nie takie proste ginegolodzy u których byłam nie wykonują takiego badania 🤔a laboratoria w mojej okolicy tylko jedno i to wysylkowe które muszę sobie sama pobrać. Więc w podam na "mądry pomysł" i załatwiłam sobie dla mnie i dla męża dexycylinum i sumamed mąż oczywiście nie ma objawów za to ja po 10 dniach czuje się o niebo lepiej nie czuje tego parcia na pęcherz choć z tą cewka jeszcze nie jest idealnie mam nadzieję że to jest to i że objawy nie wrócą po antybiotyku i będę mogła w końcu spokojnie zajść w ciążę 😔. Może ktoś miał podobnie do mnie i objawy całkowicie ustapily? Ale się rozpisałam ale musiałam bo mam dość serdecznie 😁

    Dziewczyno jak masz taki wielki problem to powinnaś pojechać do większego miasta i zrobić sobie badania cpr na choroby przenoszone droga płciową prywatnie. Może i trochę zapłacisz, ale w końcu będziesz wiedziała co ci jest, w zwykłych posiewach nic nie wyjdzie. Za badanie cpr na ureaplasme, mycoplasme i chamydie zapłacisz 300 zł. Wez sprawy w swoje ręce,bo ci lekarze do których chodziłaś to niezle konowały nikogo nie obrażając. Mając takie objawy na pewno coś jest nie tak, ty jak i partner powinniście się zdiagnozować i przeleczyc pod okiem dobrego lekarza.

  • Korkli91 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 30 grudnia 2021, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie dziewczyny 😊

    Jestem tu nowa. Mam spory problem… od ponad 2 lat staramy się o dzidziusia i nic. Zmieniłam lekarza bo efektów nie było za to były koszta i to nie małe… obecnie jestem w klinice leczenia niepłodności w Katowicach i lekarka zaleciła badania, z których wyszło, ze mam ureplasme parvum. Leczyłam się już 2 razy i dziś dostałam wynik znowu pozytywny… jestem zła bo wszystko trwa tyle czasu, do tego te koszta… na początku brałam jakiś lek na D, nie pamietam nazwy a teraz 1 tabl przez 3 dni summamedu i tak przez 3 tyg a bakteria jest nadal. Nie wiem już co robić… mam alergie na doksycykline wiec wszystkiego brać nie mogę… czy ktoś z Katowic, okolic ma może lekarza, który potrafi to wyleczyć? Bez tego drożność nie wchodzi w grę ☹️

  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1117 973

    Wysłany: 30 grudnia 2021, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Korkli91 wrote:
    Witam wszystkie dziewczyny 😊

    Jestem tu nowa. Mam spory problem… od ponad 2 lat staramy się o dzidziusia i nic. Zmieniłam lekarza bo efektów nie było za to były koszta i to nie małe… obecnie jestem w klinice leczenia niepłodności w Katowicach i lekarka zaleciła badania, z których wyszło, ze mam ureplasme parvum. Leczyłam się już 2 razy i dziś dostałam wynik znowu pozytywny… jestem zła bo wszystko trwa tyle czasu, do tego te koszta… na początku brałam jakiś lek na D, nie pamietam nazwy a teraz 1 tabl przez 3 dni summamedu i tak przez 3 tyg a bakteria jest nadal. Nie wiem już co robić… mam alergie na doksycykline wiec wszystkiego brać nie mogę… czy ktoś z Katowic, okolic ma może lekarza, który potrafi to wyleczyć? Bez tego drożność nie wchodzi w grę ☹️
    Hej. Leczylam to dziadostwo 2 lata temu. Dostalam unidox 2x1 dziennie przez 20 dni. Po ok. Miesiacu kontrola. Czy maz tez jest leczony? To istotne.

  • Korkli91 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 30 grudnia 2021, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unidoxu nie mogę brać bo mam alergie. Tak mąż tez był leczony ale obecnie nie musi. Mamy za sobą 2 leczenia i bez efektu… najpierw miałam przez 20 dni Dalacin 2x1 a teraz sumamed przed 3 tyg. I nic…

  • Edyta15 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 21 marca 2022, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy macie do polecenia lekarza z Warszawy, który pomógł Wam zwalczyć ureaplasmę?

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 21 marca 2022, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mixpomogl zwykly ginekolog. Obydwoje z mężem mieliśmy dosycykline na 3 tygodnie.

  • Mimi19 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 23 marca 2022, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!

    Czy znacie jakieś domowe sposoby na złagodzenie objawów Ureaplasmy?

    Wykryto u mnie tę bakterie dwa tygodnie temu (chociaż diagnozowałam się prawie rok czasu..) W tym momencie biorę już drugi antybiotyk, ale niestety nic nie pomaga.
    Od ponad pół roku mam okropne objawy, chroniczny brak snu ponieważ w nocy objawy się nasilają - okropne parcie na pęcherz, pieczenie.. muszę chodzić do toalety co 10 minut dosłownie. Już nie mam siły….

    Niedługo kończę terapie antybiotykiem, ale z racji tego że nie pomogło wybieram się do lekarza kolejny raz. Mam nadzieję, że w końcu uda się trafić z lekiem. Ale chciałabym chociaż trochę sobie ulżyć, bo to nie daje mi spać:(

    Czy znacie jakieś sposoby na złagodzenie objawów??

  • calistas Koleżanka
    Postów: 263 5

    Wysłany: 27 marca 2022, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :),
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Bardzo proszę o Twoją pomoc w tym badaniu.

    https://forms.gle/quP93Gt7csuce1HU6

  • A.A. Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 19 maja 2022, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Moja przygoda z Ureaplasmą trwa już rok od czerwca 2021 roku. Zaraził mnie mój były chłopak i mecze się z tym do dziś. Po zdiagnozowaniu (wymaz z cewki PCR) dostałam 2 antybiotyki od urologa na 10 dni Doxycylinum i Summamed (po nim dostałam biegunki) niestety nie pomogły wiec poszłam do ginekologa który przepisał pałeczki dopochwowe z doksycyllina pomogły do tej pory niestety obawiam się, ze bakteria wróciła. Moje objawy to ciagle uczucie parcia na pęcherz, częste sikanie i nacisk na podbrzusze.
    Jestem już bezradna i leczenie rujnuje finansowo.
    Obecnie nie mam możliwości wykonać badań ponieważ zażywam kolejny antybiotyk na Zatoki Zinnat. Natomiast na 99% wróciła ta bakteria (objawy takie same jak miałam) .

    Czy ktoś zmaga się z tym tak samo? Czy jest jakiś skuteczny lek na wyleczenie tego dziadostwa? Czy polecacie jakiegoś specjalistę z Krakowa lub okolic?

  • Mimi19 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 19 maja 2022, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A.A. wrote:
    Hej,

    Moja przygoda z Ureaplasmą trwa już rok od czerwca 2021 roku. Zaraził mnie mój były chłopak i mecze się z tym do dziś. Po zdiagnozowaniu (wymaz z cewki PCR) dostałam 2 antybiotyki od urologa na 10 dni Doxycylinum i Summamed (po nim dostałam biegunki) niestety nie pomogły wiec poszłam do ginekologa który przepisał pałeczki dopochwowe z doksycyllina pomogły do tej pory niestety obawiam się, ze bakteria wróciła. Moje objawy to ciagle uczucie parcia na pęcherz, częste sikanie i nacisk na podbrzusze.
    Jestem już bezradna i leczenie rujnuje finansowo.
    Obecnie nie mam możliwości wykonać badań ponieważ zażywam kolejny antybiotyk na Zatoki Zinnat. Natomiast na 99% wróciła ta bakteria (objawy takie same jak miałam) .

    Czy ktoś zmaga się z tym tak samo? Czy jest jakiś skuteczny lek na wyleczenie tego dziadostwa? Czy polecacie jakiegoś specjalistę z Krakowa lub okolic?

  • Mimi19 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 19 maja 2022, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Mam dokładnie to samo. Wyżej opisałam swoją historie.
    Od roku męczę się z parciem na pęcherz, moja ginekolog zrujnowała mnie finansowo. Tak oto, po 5 różnych antybiotykach, ciągłych wymazach, nic nie pomogło.
    Zastanowiłam się chwilę i zmieniłam lekarza - tym razem poszłam do urologa. Wytłumaczył mi, że ureaplasma nie daje takich objawów jak parcie na pęcherz i ciagle chodzenie do toalety! Zresztą po 5 antybiotykach na pewno juz jej nie ma.
    Zdiagnozował u mnie zespół pęcherza nadreaktywnego, na co dostałam leki oraz zalecenia takie jak fizjoterapia uroginekologiczna i trening pęcherza. To schorzenie mogło się pojawić jako następstwo ureaplasmy lub innych infekcji.
    Polecam Ci wybrać się do innego specjalisty, wziąć pod uwagę również inne schorzenia. U mnie się sprawdziło - już czuję się o wiele lepiej i czuję że odzyskuje kontrole nad moim parciem na pęcherz które nie dawało mi żyć przez ostatni rok. Sprawdź swój pęcherz.
    Ściskam i życzę powodzenia.

    P.S też jestem w Krakowie i nie mogę znalezc dobrego lekarza. Ale bardzo wiele dobrego słyszałam o Barska Clinic w Nowym Sączu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2022, 22:12

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi19 wrote:
    Hej,

    Mam dokładnie to samo. Wyżej opisałam swoją historie.
    Od roku męczę się z parciem na pęcherz, moja ginekolog zrujnowała mnie finansowo. Tak oto, po 5 różnych antybiotykach, ciągłych wymazach, nic nie pomogło.
    Zastanowiłam się chwilę i zmieniłam lekarza - tym razem poszłam do urologa. Wytłumaczył mi, że ureaplasma nie daje takich objawów jak parcie na pęcherz i ciagle chodzenie do toalety! Zresztą po 5 antybiotykach na pewno juz jej nie ma.
    Zdiagnozował u mnie zespół pęcherza nadreaktywnego, na co dostałam leki oraz zalecenia takie jak fizjoterapia uroginekologiczna i trening pęcherza. To schorzenie mogło się pojawić jako następstwo ureaplasmy lub innych infekcji.
    Polecam Ci wybrać się do innego specjalisty, wziąć pod uwagę również inne schorzenia. U mnie się sprawdziło - już czuję się o wiele lepiej i czuję że odzyskuje kontrole nad moim parciem na pęcherz które nie dawało mi żyć przez ostatni rok. Sprawdź swój pęcherz.
    Ściskam i życzę powodzenia.

    P.S też jestem w Krakowie i nie mogę znalezc dobrego lekarza. Ale bardzo wiele dobrego słyszałam o Barska Clinic w Nowym Sączu.
    Witam,
    Na podstawie jakich badań urolog stwierdził u Pani zespół pęcherza nadrektywnego.

  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 309 48

    Wysłany: 17 września 2022, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Korkli91 wrote:
    Witam wszystkie dziewczyny 😊

    Jestem tu nowa. Mam spory problem… od ponad 2 lat staramy się o dzidziusia i nic. Zmieniłam lekarza bo efektów nie było za to były koszta i to nie małe… obecnie jestem w klinice leczenia niepłodności w Katowicach i lekarka zaleciła badania, z których wyszło, ze mam ureplasme parvum. Leczyłam się już 2 razy i dziś dostałam wynik znowu pozytywny… jestem zła bo wszystko trwa tyle czasu, do tego te koszta… na początku brałam jakiś lek na D, nie pamietam nazwy a teraz 1 tabl przez 3 dni summamedu i tak przez 3 tyg a bakteria jest nadal. Nie wiem już co robić… mam alergie na doksycykline wiec wszystkiego brać nie mogę… czy ktoś z Katowic, okolic ma może lekarza, który potrafi to wyleczyć? Bez tego drożność nie wchodzi w grę ☹️
    Hej! I jak poszło? Wyleczyłas się ? Pytam, bo akurat walczę z ureaplasma i w mojej klinice chcą mi zrobić hsg podając jednocześnie antybiotyk.

  • Korkli91 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 18 września 2022, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wyleczyłam w końcu… brałam Davercin 3x po 2 tabletki co 8 godzin i dodatkowo LacibiosFemina. Udało się za 3 razem wyleczyć.

  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1322 1557

    Wysłany: 15 listopada 2022, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Korkli91 wrote:
    Tak wyleczyłam w końcu… brałam Davercin 3x po 2 tabletki co 8 godzin i dodatkowo LacibiosFemina. Udało się za 3 razem wyleczyć.
    Tobie tez wychodziła najpierw ureoplasma 10 do 4 , a później 10 do 6?

    Mam tez zaplanowane badanie drożności jajowodów i już nie mam siły….
    06.10 miałam dodatnia ureoplasme 10 do 4
    31.10 inne laboratorium badanie ujemne
    08.11 ureoplasma dodatnia 10 do 6

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1238 612

    Wysłany: 17 listopada 2022, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Ja kiedyś leczyłam urea nie pamiętam nazw antybiotykow. Ale kuracja trwała 3 tyg. Ja i maz się leczyliśmy oboje. Mój lekarz mówi, że krótsze leczenie nie jest efektywne. Brałam coś doustnie i dopochwowo.

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀
  • Atika Autorytet
    Postów: 844 799

    Wysłany: 17 listopada 2022, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam urea. Dostałam antybiotyk doustnie przez 7 dni a następnie globulki, również 7 dni. Mąż ma jednodniową.

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%

    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(

    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500

    XII starania naturalne
    5dpo 1,70
    8dpo 1,30 :-(

    X 23 histeroskopia - ok
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1322 1557

    Wysłany: 17 listopada 2022, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie teraz tez dostałam antybiotyk na 7 dni. A jaki miałaś wynik?

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ