Forum Starając się z pomocą medyczną leczenie Mycoplasma i Ureaplasma
Odpowiedz

leczenie Mycoplasma i Ureaplasma

Oceń ten wątek:
  • Luna13 Przyjaciółka

Wysłany: 12 października 2021, 12:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś wyleczył się z tego globulkami ?

Starania od listopad 2020
    Kwiecień 2021 puste jajo :( 9tc
    Lipiec 2021 wykryta ureaplasma - starania wstrzymane
  • Karola 122 Nowa

Wysłany: 29 października 2021, 16:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem że temat stary ale może ktoś tu jeszcze zagląda. Szukam informacji bo niestety muszę diagnozować się sama nikt nie widzi problemu. A więc tak zaczęło się jakieś 7 lat temu niby zwykła infekcja pęcherza oczywiście lekarz antybiotyk badanie moczu wszystko o. K tylko bakterie ale objawy nie ustąpiły lekarz twierdzi że furagina i przejdzie nie przeszło znowu do lekarza kazał iść do ginekologa tu oczywiście leki na grzybice myślę sobie o. K może to od tego niestety leki nie pomogły znowu wizyta i Inna seria leków nic między czasie objawy troszkę się zmieniły wyglądało to tak parcie na pęcherz wrażenie opuchnięcia cewki i takie ciągnięcie w cewce ciągle to straszne uczucie no nic kolejny lekarz kolejne leki i nic się nie zmienia. Zrobiłam w końcu posiew moczu na własną rękę no i jalowy. Czyli dalej nic nie wiem😔znowu zmiana lekarza może ten coś wymyśli że wszystkimi badaniami moczu robione i co chwila gdzie juz wychodzą b. Liczne bakterie i posiewem jalowy, pani doktor stwierdziła że za szybko sikam 🤣🤣i podrazniam cewke niestety nie ma takiej możliwości bo sikam ciągle ale bez jakiegoś silnego strumienia😔. Następna pani ginekolog nic nie widzi pH 4 pochwy więc o. K. Pytam czy w razie ciąży moje infekcje są problemem odp. "absolutnie nie" więc się zdecydowałam no i niestety poroniłam moja kruszynkę w 9tc zarodek nie rozwijał się od 6t2d 😭. Przeżyłam to strasznie no i postanowiłam zbadać uraplasme która może dawać takie objawy i powodować poronienia niestety to nie takie proste ginegolodzy u których byłam nie wykonują takiego badania 🤔a laboratoria w mojej okolicy tylko jedno i to wysylkowe które muszę sobie sama pobrać. Więc w podam na "mądry pomysł" i załatwiłam sobie dla mnie i dla męża dexycylinum i sumamed mąż oczywiście nie ma objawów za to ja po 10 dniach czuje się o niebo lepiej nie czuje tego parcia na pęcherz choć z tą cewka jeszcze nie jest idealnie mam nadzieję że to jest to i że objawy nie wrócą po antybiotyku i będę mogła w końcu spokojnie zajść w ciążę 😔. Może ktoś miał podobnie do mnie i objawy całkowicie ustapily? Ale się rozpisałam ale musiałam bo mam dość serdecznie 😁

• Himi Nowa

Wysłany: 29 października 2021, 18:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola 122 wrote:
    Wiem że temat stary ale może ktoś tu jeszcze zagląda. Szukam informacji bo niestety muszę diagnozować się sama nikt nie widzi problemu. A więc tak zaczęło się jakieś 7 lat temu niby zwykła infekcja pęcherza oczywiście lekarz antybiotyk badanie moczu wszystko o. K tylko bakterie ale objawy nie ustąpiły lekarz twierdzi że furagina i przejdzie nie przeszło znowu do lekarza kazał iść do ginekologa tu oczywiście leki na grzybice myślę sobie o. K może to od tego niestety leki nie pomogły znowu wizyta i Inna seria leków nic między czasie objawy troszkę się zmieniły wyglądało to tak parcie na pęcherz wrażenie opuchnięcia cewki i takie ciągnięcie w cewce ciągle to straszne uczucie no nic kolejny lekarz kolejne leki i nic się nie zmienia. Zrobiłam w końcu posiew moczu na własną rękę no i jalowy. Czyli dalej nic nie wiem😔znowu zmiana lekarza może ten coś wymyśli że wszystkimi badaniami moczu robione i co chwila gdzie juz wychodzą b. Liczne bakterie i posiewem jalowy, pani doktor stwierdziła że za szybko sikam 🤣🤣i podrazniam cewke niestety nie ma takiej możliwości bo sikam ciągle ale bez jakiegoś silnego strumienia😔. Następna pani ginekolog nic nie widzi pH 4 pochwy więc o. K. Pytam czy w razie ciąży moje infekcje są problemem odp. "absolutnie nie" więc się zdecydowałam no i niestety poroniłam moja kruszynkę w 9tc zarodek nie rozwijał się od 6t2d 😭. Przeżyłam to strasznie no i postanowiłam zbadać uraplasme która może dawać takie objawy i powodować poronienia niestety to nie takie proste ginegolodzy u których byłam nie wykonują takiego badania 🤔a laboratoria w mojej okolicy tylko jedno i to wysylkowe które muszę sobie sama pobrać. Więc w podam na "mądry pomysł" i załatwiłam sobie dla mnie i dla męża dexycylinum i sumamed mąż oczywiście nie ma objawów za to ja po 10 dniach czuje się o niebo lepiej nie czuje tego parcia na pęcherz choć z tą cewka jeszcze nie jest idealnie mam nadzieję że to jest to i że objawy nie wrócą po antybiotyku i będę mogła w końcu spokojnie zajść w ciążę 😔. Może ktoś miał podobnie do mnie i objawy całkowicie ustapily? Ale się rozpisałam ale musiałam bo mam dość serdecznie 😁

Dziewczyno jak masz taki wielki problem to powinnaś pojechać do większego miasta i zrobić sobie badania cpr na choroby przenoszone droga płciową prywatnie. Może i trochę zapłacisz, ale w końcu będziesz wiedziała co ci jest, w zwykłych posiewach nic nie wyjdzie. Za badanie cpr na ureaplasme, mycoplasme i chamydie zapłacisz 300 zł. Wez sprawy w swoje ręce,bo ci lekarze do których chodziłaś to niezle konowały nikogo nie obrażając. Mając takie objawy na pewno coś jest nie tak, ty jak i partner powinniście się zdiagnozować i przeleczyc pod okiem dobrego lekarza.

• Korkli91 Nowa

Wysłany: 30 grudnia 2021, 11:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie dziewczyny 😊

Jestem tu nowa. Mam spory problem… od ponad 2 lat staramy się o dzidziusia i nic. Zmieniłam lekarza bo efektów nie było za to były koszta i to nie małe… obecnie jestem w klinice leczenia niepłodności w Katowicach i lekarka zaleciła badania, z których wyszło, ze mam ureplasme parvum. Leczyłam się już 2 razy i dziś dostałam wynik znowu pozytywny… jestem zła bo wszystko trwa tyle czasu, do tego te koszta… na początku brałam jakiś lek na D, nie pamietam nazwy a teraz 1 tabl przez 3 dni summamedu i tak przez 3 tyg a bakteria jest nadal. Nie wiem już co robić… mam alergie na doksycykline wiec wszystkiego brać nie mogę… czy ktoś z Katowic, okolic ma może lekarza, który potrafi to wyleczyć? Bez tego drożność nie wchodzi w grę ☹️

• izaz123 Przyjaciółka

Wysłany: 30 grudnia 2021, 12:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Korkli91 wrote:
    Witam wszystkie dziewczyny 😊

Jestem tu nowa. Mam spory problem… od ponad 2 lat staramy się o dzidziusia i nic. Zmieniłam lekarza bo efektów nie było za to były koszta i to nie małe… obecnie jestem w klinice leczenia niepłodności w Katowicach i lekarka zaleciła badania, z których wyszło, ze mam ureplasme parvum. Leczyłam się już 2 razy i dziś dostałam wynik znowu pozytywny… jestem zła bo wszystko trwa tyle czasu, do tego te koszta… na początku brałam jakiś lek na D, nie pamietam nazwy a teraz 1 tabl przez 3 dni summamedu i tak przez 3 tyg a bakteria jest nadal. Nie wiem już co robić… mam alergie na doksycykline wiec wszystkiego brać nie mogę… czy ktoś z Katowic, okolic ma może lekarza, który potrafi to wyleczyć? Bez tego drożność nie wchodzi w grę ☹️
    Hej. Leczylam to dziadostwo 2 lata temu. Dostalam unidox 2x1 dziennie przez 20 dni. Po ok. Miesiacu kontrola. Czy maz tez jest leczony? To istotne.

• Korkli91 Nowa

Wysłany: 30 grudnia 2021, 18:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unidoxu nie mogę brać bo mam alergie. Tak mąż tez był leczony ale obecnie nie musi. Mamy za sobą 2 leczenia i bez efektu… najpierw miałam przez 20 dni Dalacin 2x1 a teraz sumamed przed 3 tyg. I nic…

‹‹ 11 12 13 14 15
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ