X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Luteina

Oceń ten wątek:
  • Cordy Autorytet
    Postów: 385 369

    Wysłany: 26 czerwca 2015, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś dopiero pierwszy raz przyjęłam Lutkę (19 dc). Jestem świeżakiem w tej sprawie, ale opiszę mój przypadek w razie czego ;)

    Już razem <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IWI wrote:
    Ja mam w tym cyklu taką sytuację, że byłam u gin na monitoringu i uznała w 23dc że był to cykl bezowulacyjnym. Dostałam luteinę 10 dni po 2 tabl podjęzykowo. Skończyłam brać w piątek 12 czerwca a @brak. W sobotę robiłam test ale negatywny. Czy któraś tak miała? Obawiam się trochę, że zrobiła mi się torbiel, a moja gin nie przyjmuje w tym tygodniu....

    IWi jak tam u Ciebie sytuacja? Jest ok?

  • Cordy Autorytet
    Postów: 385 369

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, powiedzcie mi czy to jest normalne, że przy lutce (dopochwowo) mam takie nadmierne ilości kremowego śluzu? Nie jestem nawiedzona ;) Tylko pytam, bo przez pierwsze 3 dni przyjmowania nic takiego nie zauważyłam, a dziś normalnie jakbym powódź miała ;D Miła któraś z Was tak?

    Już razem <3
  • Mimbla Autorytet
    Postów: 1947 6858

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cordy, a który to dzień cyklu? Taki kremowy śluz to nie musi być jeszcze nic złego.

    Co innego, jeśli masz wrażenie że tabletki Luteiny podrażniły Twoją śluzówkę przez co zainfekowała Cię jakaś bakteria. Odpowiedź da Ci tylko wymaz z posiewem :( u ginekologa.
    W międzyczasie możesz kupić test w aptece taki z papierkiem lakmusowym żeby wykluczyć infekcję.. Będziesz spokojniejsza.

    Ja Luteinę brałam w grudniu ub. roku fatalnie to wspominam. Z dnia na dzień lek coraz słabiej się przyjmował, coraz trudniej mi się go aplikowało, niestety nigdy już do tego leku nie wrócę choć jest tak dostępny, polski i tani. Nie dla mnie.


    35+, czynnik męski uwarunkowany genetycznie. 3 x IVF (12.2014, 04.2015, 02.2016)
    d51054bc0b.png
  • Cordy Autorytet
    Postów: 385 369

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź. Dziś jest 23 dc. Nic mi się nie dzieje (infekcyjnie) - nie czuję pieczenia, ani swędzenia. Zapach wydzieliny jest normalny. Nie jest nieprzyjemny. Tylko jest jej baaaardzo dużo :) Nie obserwuje też efektów ubocznych, jak bóle głowy itd. Lekko mam nabrzmiałe piersi. Ale test warto zrobić (ten na infekcję - nawet nie wiedziałam, że takowe istnieją hehehe, nigdy nie potrzebowałam :P

    Już razem <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Cordy mi też pojawiło się jakby więcej śluzu (takiego kremowego) po lutce. Chociaż ja myślałam, ze to po prostu wymieszany mój własny śluz z rozpuszczającą się tabletką. Piersi też mi się powiększyły jak najbardziej, ale to u mnie stała reakcja na hormony.

  • Cordy Autorytet
    Postów: 385 369

    Wysłany: 1 lipca 2015, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elfku :) No właśnie, czyli to zupełnie normalne. U mnie piersi od jakiegoś czasu przestały reagować na fazy cyklu - wcześniej przed @ strasznie mnie bolały, a od 3 oststnich cyklów przestały. A który już cykl jesteś na luteinie?

    Już razem <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2015, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cordy u mnie przygoda z luteiną to osobna historia. Można powiedzieć, że brałam 1 cykl i raczej już nie wrócę.

    Mimbla lubi tę wiadomość

  • Cordy Autorytet
    Postów: 385 369

    Wysłany: 2 lipca 2015, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem. Ale bierzesz coś w zamian?czy zupełnie bez niczego?

    Już razem <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2015, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cordy, aktualnie nic, jestem w 5dc. Kontrolę mam 11dc i wtedy zdecydują co i jak. Będę musiała coś przyjmować, bo plamię w drugiej fazie cyklu :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2015, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam pytanie. Gin przepisal mi luteine na poczatku na wywolanie okresu. Mialam brac przez 9 dni po 1 tabletce, a jak pojawi sie okres to odstawic. Dzisiaj mialam wziac 8 tabletke ale pojawilo sie plamienie od rana i widac bylo ze nablonek delikatnie zaczal sie zluszczac tak jak na @ ale nie jest to typowe krwawienie. I teraz nie wiem czy brac czy juz odstawic tak jak mowil gin i potraktowac to jak okres.

    Ogolnie moja sytuacja wygladala tak ze w cyklu moje endo chyba zaniemoglo i w terminie przewidywanej @ po prostu nie miala z czego sie pojawic :/ Gin mowil ze cokolwiek jak sie pojawi to bedzie dobrze. Dodam, ze mam teraz taki bol typowo menstruacyjny, ale jest tylko brazowe plamienie, a na dodatek slabe. Nie wiem co robic bo pierwszy raz mam taka sytuacje :/

  • Cordy Autorytet
    Postów: 385 369

    Wysłany: 6 lipca 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Wełenka. Ja mam tak od wczoraj przy 9 dniu brania lutki zaczęło mi się brązowe leciutkie plamienie. Ale wybrałam tabletki do końca - do 10 dnia. A u ciebie w końcu pojawił się okres?

    Już razem <3
  • orchid Przyjaciółka
    Postów: 103 22

    Wysłany: 7 lipca 2015, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, od wczoraj (19 dc) jestem na luteinie dopochwowej 2x dziennie po 2 tabl przez 10 dni na plamienia przed @. Dziś pojawiło się bardzo małe krwawienie, czy to normalne, żeby były plamienia pomimo takiej dawki ?

  • Gianna Autorytet
    Postów: 253 263

    Wysłany: 7 lipca 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to i tak za mała dawka dla Ciebie, Orchid?
    Czy miałaś badany poziom progesteronu w drugiej fazie cyklu? W którym dniu??

    "Zamienię pustynię na pojezierze,
    a wyschniętą ziemię na wodotryski." Iz 41,18
    dqpr3e5ecs7r4rjb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2015, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wełenka wrote:
    Hej dziewczyny, mam pytanie. Gin przepisal mi luteine na poczatku na wywolanie okresu. Mialam brac przez 9 dni po 1 tabletce, a jak pojawi sie okres to odstawic. Dzisiaj mialam wziac 8 tabletke ale pojawilo sie plamienie od rana i widac bylo ze nablonek delikatnie zaczal sie zluszczac tak jak na @ ale nie jest to typowe krwawienie. I teraz nie wiem czy brac czy juz odstawic tak jak mowil gin i potraktowac to jak okres.

    Ogolnie moja sytuacja wygladala tak ze w cyklu moje endo chyba zaniemoglo i w terminie przewidywanej @ po prostu nie miala z czego sie pojawic :/ Gin mowil ze cokolwiek jak sie pojawi to bedzie dobrze. Dodam, ze mam teraz taki bol typowo menstruacyjny, ale jest tylko brazowe plamienie, a na dodatek slabe. Nie wiem co robic bo pierwszy raz mam taka sytuacje :/
    to juz mozna odstawic.

  • orchid Przyjaciółka
    Postów: 103 22

    Wysłany: 8 lipca 2015, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gianna, mialam badany w 21 i 25 dniu w tamtym cyklu i poprzednich, wyszedl bardzo prawidlowy, ten cykl jestem na clo i zastrzyku z pregnylu i boje sie ze znowu nic z tego wszystkiego :(

  • Gianna Autorytet
    Postów: 253 263

    Wysłany: 9 lipca 2015, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orchid, a prowadzisz może obserwacje cyklu?? Wiesz kiedy miałaś owulację? Bo tak naprawdę to badania w 21 i 25 dc mają sens tylko jeśli owu była 14 dc. A tak to należałoby je robić odpowiednio 7 i 9 dni po owulacji... Tylko lekarze zakładają, że nikt nie wie kiedy na owulację i prawdopodobnie wszystkie mamy ją w 14dc. Co oczywiście nie jest prawdą.

    Nie bój się. Strach i stres mogą utrudniać poczęcie. Spokój i po prostu miłość mogą wszystko :)

    "Zamienię pustynię na pojezierze,
    a wyschniętą ziemię na wodotryski." Iz 41,18
    dqpr3e5ecs7r4rjb.png
  • orchid Przyjaciółka
    Postów: 103 22

    Wysłany: 15 lipca 2015, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cos sie zawiesilam i nie zajrzalam znowu w ten temat ;) Obserwacje prowadze, jestem na monitoringu, owu stwierdzona 14 dc,po niej jeszcze jeden monitoring i wtedy luteina. Plamienie sie utrzymalo, lekarz kazal zwiekszyc dawke do 3x 3 tabl na dobe co dla mnie jest jakas masakryczna dawka, ale niestety i tak nie pomoglo na plamienia :( czekam na @

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2015, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy myślicie, że luteina daje więcej skutków ubocznych niż duphaston? Biorę 9 dzień luteinę i mam "wyprodukowaną" depresję. Mam ochotę to wszystko rzucić i niczego nie brać. Nie wiem już co zrobić :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2015, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, przeczytałam gdzies, ze biorac luteine nalezy wykonac ewentualny test ciazowy w ostatni dzien jej przyjmowania, slyszalyscie cos na ten temat? Podobno nalezy tak zrobic bo odstawienie nagłe progesteronu moze doprowadzic do poronienia...

    Poza tym w 22dc zrobilam sobie badanie progesteronu (takie mialam zalecenie) przy braniu luteiny 1tab dziennie i wynik nie byl powalajacy - 12,8 przy normie do 27...teraz mam zagwozdke czy owulacja byla czy wynik calosciowo zawdzieczam luteinie. Zaznacze ze w poprzednich cyklach w 21dc cyklu miewalam po 11,5 i 12,3 w badaniach progesteronu. Nie kumam tego kompletnie.

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ