Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Macierzyństwo- Kraków
Odpowiedz

Macierzyństwo- Kraków

Oceń ten wątek:
  • Dziuba1339 Autorytet
    Postów: 2154 1824

    Wysłany: 25 kwietnia 2022, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrs_dz0ana wrote:
    Trzymam kciuki, żeby w tym cyklu się udało bez torbieli i z owulacja.
    Jaki wynik po punkcji i zapłodnieniu? Ile macie mrozaczków?
    Mieliśmy 4zarodki z 5 doby + 2 z 6 doby. Przebadaliśmy genetycznie 3 najlepsze i tylko jeden jest zdrowy. Kolejne 3 oczekują na badanie w przyszlosci.

  • anulla91 Autorytet
    Postów: 840 855

    Wysłany: 25 kwietnia 2022, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrs_dz0ana wrote:
    Mi doktor powiedział koło 25 tys. do punkcji z badaniem zarodków a później transfer to wiadomo, że różnie bywa bo nie wiadomo ile ich będzie...
    U nas trochę problemów się nazbierało, ale jeśli chodzi o procedurę to najbardziej się obawiamy słabego nasienia i mojego KIR AA w połączeniu z męża HLA-C2. Doktor stwierdził, że następnym razem do łóżka mam wybierać faceta na podstawie wyniku HLA-C a nie że jakaś miłość :D

    Aha u nas tylko niby to nasienie choć accofil wcześniej do starań też miała bo mi brakuję kilku DS. No my raczej dobierzemy jakiejś pożyczki ale chce mieć to juz za soba i dlatego nie chce z tym zwlekać.

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    04.2024 punkcja nr 2
    3 zdrowe zarodki ❄️❄️❄️
    06.2024 Transfer
    7dp beta 85,00
    9dp beta 205
    13.02.2025 Olaf
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6463 3627

    Wysłany: 25 kwietnia 2022, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, mam Metypred 4mg całe opakowanie za darmo do oddania. Dr Przybycien z niego lubi korzystać o ile dobrze pamietam. Nie potrzebuje któraś?? Jak coś to priv.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2022, 09:01

  • Nowagg Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 26 kwietnia 2022, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia dziewczyny zaczynające procedurę. ✊✊Ja miałam krótki i punkcję 8 czerwca ubiegłego roku. To bardzo dobry czas. Mam wrażenie, że to było dopiero co. Życzę sporo pięknych jajeczek i cudnych zarodków. Wytrwałości co do transferów. U mnie pierwszy po 2 miesiącach, następny po kolejnych 3, i ostatni po kolejnych 5. I prawie rok po punkcji jest nasza mała iskierka w brzuszku. ✊✊👐🙏🙏

  • calistas1 Koleżanka
    Postów: 264 5

    Wysłany: 26 kwietnia 2022, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Dziewczyny,
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Twoją pomoc w tym badaniu będzie dla mnie bardzo cenna. Dziękuję.

    https://forms.gle/quP93Gt7csuce1HU6

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2022, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej... troche się biłam z myślami czy napisać taki post... ale w sumie juz nie mam na siebie pomysłu

    Starania od maja 2020r.
    *wrzesień 2020 - ciąża po clostilbegycie (zakończona w 6tc) zazywałam jedynie duphaston
    wymaz z policzka ( mutacja V Leiden, 2x mthfr, pai -1 wszystko w heterozygocie)
    *grudzień - sono hsg - udrożnienie jajwodow - najpierw lewy pozniej prawy
    *starania na clostilbegyt do kwietnia 2021 - bez rezultatu
    zmiana lekarza na dr. Milewicza z Krakowa, który zlecił KIR - wyszedł bx, wykonał znów hsg pod rtg - wyszło wszystko drożne, następnie stymulował Lamettą do sierpnia 2021r. - bez efektów
    *od września - listopada stwierdziłam ze moze przesadzam z tym wszystkim i dałam sobie czas na luz i nie myślenie o monitoringu, brak efektów @ co msc
    *grudzien 2021 - dr Przybycień - zlecił stos badań genetycznych itp + stwierdził ze da skierowanie na laparoskopie z histeroskopia bo nie ma sensu sie monitorować skoro to nie przynosi efektu.
    * marzec 2022 - po laparoskopii z histeroskopią - wszystko wyszło ok, jajowody drożne

    Na podstawie badań wykonywanych
    - allo mlr - 34
    -hlac - identyczne z mężem ( jestesmy tkankowym rodzeństwem)
    - polimorfizm - na jednym allelu w heterozygocie

    dr Przybycień stwierdził PCOS, insulinooporność, trombofilia i hiperprolaktynemie

    Beta od 1,5 roku na poziomie 0

    *marzec 2022 po laparoskopii pecherzyk 17 mm --> ovitrelle + accofil, cyclogest, berberryna, dostinex, duphaston, pregna start , aspirin cardio
    * kwiecień 2022 - lametta 2x2 - 12 dc 3 pecherzyki ---> 14dc ovitrelle

  • Puls2 Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 28 kwietnia 2022, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    facebook wrote:
    Hej... troche się biłam z myślami czy napisać taki post... ale w sumie juz nie mam na siebie pomysłu

    Starania od maja 2020r.
    *wrzesień 2020 - ciąża po clostilbegycie (zakończona w 6tc) zazywałam jedynie duphaston
    wymaz z policzka ( mutacja V Leiden, 2x mthfr, pai -1 wszystko w heterozygocie)
    *grudzień - sono hsg - udrożnienie jajwodow - najpierw lewy pozniej prawy
    *starania na clostilbegyt do kwietnia 2021 - bez rezultatu
    zmiana lekarza na dr. Milewicza z Krakowa, który zlecił KIR - wyszedł bx, wykonał znów hsg pod rtg - wyszło wszystko drożne, następnie stymulował Lamettą do sierpnia 2021r. - bez efektów
    *od września - listopada stwierdziłam ze moze przesadzam z tym wszystkim i dałam sobie czas na luz i nie myślenie o monitoringu, brak efektów @ co msc
    *grudzien 2021 - dr Przybycień - zlecił stos badań genetycznych itp + stwierdził ze da skierowanie na laparoskopie z histeroskopia bo nie ma sensu sie monitorować skoro to nie przynosi efektu.
    * marzec 2022 - po laparoskopii z histeroskopią - wszystko wyszło ok, jajowody drożne

    Na podstawie badań wykonywanych
    - allo mlr - 34
    -hlac - identyczne z mężem ( jestesmy tkankowym rodzeństwem)
    - polimorfizm - na jednym allelu w heterozygocie

    dr Przybycień stwierdził PCOS, insulinooporność, trombofilia i hiperprolaktynemie

    Beta od 1,5 roku na poziomie 0

    *marzec 2022 po laparoskopii pecherzyk 17 mm --> ovitrelle + accofil, cyclogest, berberryna, dostinex, duphaston, pregna start , aspirin cardio
    * kwiecień 2022 - lametta 2x2 - 12 dc 3 pecherzyki ---> 14dc ovitrelle
    Czesc
    Moge Ci tyle powiedziec że ja będąc w ciąży, mając tez mutacje Pai 1 mialam zalecenie do końca ciąży brać heparyne drobnocząsteczkową.
    U mnie pierwsze podejście zakończone ciąża,natomiast 4 następne podejścia też juz beta 0

  • Puls2 Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 28 kwietnia 2022, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tak mnie to zastanawia z tymi kosztami, piszecie że nawet 25 tys zł.
    Podchodzicie do prodedury"skuteczne in vitro" czy raczej każdy zabieg z osobna wolicie płacić?

  • Zuzzaa Nowa
    Postów: 3 10

    Wysłany: 28 kwietnia 2022, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem właśnie po transferze. Do tej pory wydaliśmy na procedurę 22 tys. w tym zbadaliśmy dwa zarodki. Teraz z niecierpliwością, pełni nadziei, czekamy na wynik :)

    Mrs_dz0ana, Zoja101, Gusia1985 lubią tę wiadomość

  • Mrs_dz0ana Autorytet
    Postów: 1101 2284

    Wysłany: 29 kwietnia 2022, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puls2 wrote:
    Dziewczyny tak mnie to zastanawia z tymi kosztami, piszecie że nawet 25 tys zł.
    Podchodzicie do prodedury"skuteczne in vitro" czy raczej każdy zabieg z osobna wolicie płacić?
    Pytałam doktor o to co się bardziej opłaca. Mówił, że jeśli bada się zarodki to pakiety nie mają sensu - czemu? nie dopytywałam.

    age.png
    💃89' AMH 3, Niedrożne jajowody, Adenomioza, MTHFR, Polipy , KIR AA bez DS, Oboje HLA C1/C2, Allo 31%
    🕺 91' Ruch 24%, morfo 1%, DFI 21%, HBA 60%, Poli. apal IGF2, inwersja chrom. 9
    🧐Długi: marvelon, diostinex, gonalpeptyl, gonal, menopur + masa supli -> 19🥚
    10x❄️: 4x4.1.1, 2x5.1.1, 2x6.1.1, 4.1.2, 3.1.2; PGT-A: 3x zdrowe❄️: 2x5.1.1, 4.1.1
    🍍Sztuczny: Estrofem, Vagifem, Aspirin, Metypred, Accofil, Neoparin, Prolutex, Cyclogest, Crinone -> FET 5.1.1 (Embryoglue + Atosiban)🍀
    5 dpt: beta 35; 8 dpt: beta 186, 12 dpt: beta 832; 14 dpt: GS 6mm; 24 dpt: ASP 110; 8+4: CRL 2cm, ASP 175; 10+1: CRL 3,13cm, ASP 175, 37g; 11+3: CRL 4,66cm, ASP 172, 51g; 14+3: CRL 8,7cm, 95g KSIĘŻNICZKI 🥰; 17+2: 201g 23+1: 605g; 27+0 1,05kg; 31+0 1,80kg DO KOCHANIA ❤️
  • Mrs_dz0ana Autorytet
    Postów: 1101 2284

    Wysłany: 29 kwietnia 2022, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzzaa wrote:
    Jestem właśnie po transferze. Do tej pory wydaliśmy na procedurę 22 tys. w tym zbadaliśmy dwa zarodki. Teraz z niecierpliwością, pełni nadziei, czekamy na wynik :)
    Kciuki zaciśnięte. Kiedy betujesz?

    age.png
    💃89' AMH 3, Niedrożne jajowody, Adenomioza, MTHFR, Polipy , KIR AA bez DS, Oboje HLA C1/C2, Allo 31%
    🕺 91' Ruch 24%, morfo 1%, DFI 21%, HBA 60%, Poli. apal IGF2, inwersja chrom. 9
    🧐Długi: marvelon, diostinex, gonalpeptyl, gonal, menopur + masa supli -> 19🥚
    10x❄️: 4x4.1.1, 2x5.1.1, 2x6.1.1, 4.1.2, 3.1.2; PGT-A: 3x zdrowe❄️: 2x5.1.1, 4.1.1
    🍍Sztuczny: Estrofem, Vagifem, Aspirin, Metypred, Accofil, Neoparin, Prolutex, Cyclogest, Crinone -> FET 5.1.1 (Embryoglue + Atosiban)🍀
    5 dpt: beta 35; 8 dpt: beta 186, 12 dpt: beta 832; 14 dpt: GS 6mm; 24 dpt: ASP 110; 8+4: CRL 2cm, ASP 175; 10+1: CRL 3,13cm, ASP 175, 37g; 11+3: CRL 4,66cm, ASP 172, 51g; 14+3: CRL 8,7cm, 95g KSIĘŻNICZKI 🥰; 17+2: 201g 23+1: 605g; 27+0 1,05kg; 31+0 1,80kg DO KOCHANIA ❤️
  • Dziuba1339 Autorytet
    Postów: 2154 1824

    Wysłany: 29 kwietnia 2022, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrs_dz0ana wrote:
    Pytałam doktor o to co się bardziej opłaca. Mówił, że jeśli bada się zarodki to pakiety nie mają sensu - czemu? nie dopytywałam.
    Nam doktor też odradził pakiet. Z tego co pamiętam to pakiet opłaca się jeżeli zakłada się że będzie 3 lub więcej transferow. A przy pierwszej procedurze raczej większość z nas wierzy i nastawia się na powodzenie pierwszego transferu 🙂

  • Zuzzaa Nowa
    Postów: 3 10

    Wysłany: 29 kwietnia 2022, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betę robimy w poniedziałek... strasznie mi się dłuży :D czekam na jakiekolwiek objawy ale nic...

  • Zuzzaa Nowa
    Postów: 3 10

    Wysłany: 2 maja 2022, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Beta 113! :)

    karolka1205, Dziuba1339, Zoja101, Mrs_dz0ana, Gusia1985, Puls2, Nowagg lubią tę wiadomość

  • Mrs_dz0ana Autorytet
    Postów: 1101 2284

    Wysłany: 2 maja 2022, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzzaa wrote:
    Dziewczyny! Beta 113! :)
    Gratulacje <3 który dzień po transferze?

    age.png
    💃89' AMH 3, Niedrożne jajowody, Adenomioza, MTHFR, Polipy , KIR AA bez DS, Oboje HLA C1/C2, Allo 31%
    🕺 91' Ruch 24%, morfo 1%, DFI 21%, HBA 60%, Poli. apal IGF2, inwersja chrom. 9
    🧐Długi: marvelon, diostinex, gonalpeptyl, gonal, menopur + masa supli -> 19🥚
    10x❄️: 4x4.1.1, 2x5.1.1, 2x6.1.1, 4.1.2, 3.1.2; PGT-A: 3x zdrowe❄️: 2x5.1.1, 4.1.1
    🍍Sztuczny: Estrofem, Vagifem, Aspirin, Metypred, Accofil, Neoparin, Prolutex, Cyclogest, Crinone -> FET 5.1.1 (Embryoglue + Atosiban)🍀
    5 dpt: beta 35; 8 dpt: beta 186, 12 dpt: beta 832; 14 dpt: GS 6mm; 24 dpt: ASP 110; 8+4: CRL 2cm, ASP 175; 10+1: CRL 3,13cm, ASP 175, 37g; 11+3: CRL 4,66cm, ASP 172, 51g; 14+3: CRL 8,7cm, 95g KSIĘŻNICZKI 🥰; 17+2: 201g 23+1: 605g; 27+0 1,05kg; 31+0 1,80kg DO KOCHANIA ❤️
  • anulla91 Autorytet
    Postów: 840 855

    Wysłany: 3 maja 2022, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny u mnie 21 dc. Wynik amh 2,92 więc łapię się na refundację. Od 1 dc zaczynam mervelon i mam pojawić się na USG między 10-12 dc. Już się nie mogę doczekać tego wszystkiego, teraz tylko oby się wszystko udało.

    Mrs_dz0ana, Gusia1985 lubią tę wiadomość

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    04.2024 punkcja nr 2
    3 zdrowe zarodki ❄️❄️❄️
    06.2024 Transfer
    7dp beta 85,00
    9dp beta 205
    13.02.2025 Olaf
  • Mrs_dz0ana Autorytet
    Postów: 1101 2284

    Wysłany: 3 maja 2022, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulla91 wrote:
    Hej dziewczyny u mnie 21 dc. Wynik amh 2,92 więc łapię się na refundację. Od 1 dc zaczynam mervelon i mam pojawić się na USG między 10-12 dc. Już się nie mogę doczekać tego wszystkiego, teraz tylko oby się wszystko udało.
    Kiedy będziesz mieć ten 1dc? U mnie to będzie za jakieś 5 dni i tez zaczynam antyki.

    age.png
    💃89' AMH 3, Niedrożne jajowody, Adenomioza, MTHFR, Polipy , KIR AA bez DS, Oboje HLA C1/C2, Allo 31%
    🕺 91' Ruch 24%, morfo 1%, DFI 21%, HBA 60%, Poli. apal IGF2, inwersja chrom. 9
    🧐Długi: marvelon, diostinex, gonalpeptyl, gonal, menopur + masa supli -> 19🥚
    10x❄️: 4x4.1.1, 2x5.1.1, 2x6.1.1, 4.1.2, 3.1.2; PGT-A: 3x zdrowe❄️: 2x5.1.1, 4.1.1
    🍍Sztuczny: Estrofem, Vagifem, Aspirin, Metypred, Accofil, Neoparin, Prolutex, Cyclogest, Crinone -> FET 5.1.1 (Embryoglue + Atosiban)🍀
    5 dpt: beta 35; 8 dpt: beta 186, 12 dpt: beta 832; 14 dpt: GS 6mm; 24 dpt: ASP 110; 8+4: CRL 2cm, ASP 175; 10+1: CRL 3,13cm, ASP 175, 37g; 11+3: CRL 4,66cm, ASP 172, 51g; 14+3: CRL 8,7cm, 95g KSIĘŻNICZKI 🥰; 17+2: 201g 23+1: 605g; 27+0 1,05kg; 31+0 1,80kg DO KOCHANIA ❤️
  • anulla91 Autorytet
    Postów: 840 855

    Wysłany: 3 maja 2022, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrs_dz0ana wrote:
    Kiedy będziesz mieć ten 1dc? U mnie to będzie za jakieś 5 dni i tez zaczynam antyki.

    No ja zazwyczaj mam cykle 28-29 dni, więc za jakieś 8 dni to prawie równo będziemy szły.
    Oby z powodzeniem, dr daje nam duże szanse. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    04.2024 punkcja nr 2
    3 zdrowe zarodki ❄️❄️❄️
    06.2024 Transfer
    7dp beta 85,00
    9dp beta 205
    13.02.2025 Olaf
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2022, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puls2 wrote:
    Czesc
    Moge Ci tyle powiedziec że ja będąc w ciąży, mając tez mutacje Pai 1 mialam zalecenie do końca ciąży brać heparyne drobnocząsteczkową.
    U mnie pierwsze podejście zakończone ciąża,natomiast 4 następne podejścia też juz beta 0

    Wiem wiem
    Doktorek zalecił w tym cyklu stos leków

    W tym cyklu mam tak :
    2x2 lametta
    2 i 10 dc dostinex
    3x1 berberyna
    3x1 cyclogest
    Co drugi dzień pół ampulki accofilu
    1x pregna start
    1x aspirin cardio
    2x duphaston

  • Cytrynka 123 Autorytet
    Postów: 1266 2897

    Wysłany: 5 maja 2022, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Czy któraś z Was korzystała z programu "skuteczne in vitro " ?? Opłaca się bardziej ten program czy płacenie wszystkiego osobno??

    👱‍♀️89'
    👦91'
    Kariotypy✅️
    2020-start in vitro- brak jajowodów (2x cp)
    01.2021- 4 Transfery z obstawą leków- 1 biochem
    ODPOCZYNEK +ZMIANA KLINIKI I LEKARZA 🙏
    28.06.22- punkcja-11 zarodków 😍🙏🍀
    5ty Transfer 29.08
    30 dpt- 💔🖤
    6sty Transfer 18.02 z immunoglobulinami 🙏🍀
    4dpt - 6,4 ❤️ 5dpt -17,92 prog 32❤️7dpt- 54,58 , prog 48 ❤️9dpt- 166,5 , prog 40❤️11dpt- 465,8 ❤️
    13dpt - 1239❤️
    24dpt - crl 0,41cm , 100 unm❤️
    7+1- 1,07cm i 140 uderzeń ❤️
    5.04- 2,7cm dziecia, ❤️167 ❤️
    17.04- 4,88 cm❤️❤️
    26.04-12+2- prenatalne- wszystko ok❤️
    16.06- połówkowe 315gram ❤️🥰
    23.08- III prenatalne 1300g ❤️
    13.11.23- na świecie Jagódka
    7my transfer- 13.12 💩
    8my transfer- 14.01 🙏☃️
    6dpt- 15 , prog 32 ❤️ 8dpt- 63,6❤️10dpt- 170❤️13dpt- 478, prog 45❤️ 15dpt- 887❤️ 17-dpt - 1749❤️❤️🍀
‹‹ 101 102 103 104 105 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

MUUVO Quick SE 2 – dlaczego jest idealny na pierwszy wózek dla dziecka?

Zastanawiasz się, który wózek sprawdzi się najlepiej już od pierwszych spacerów z maluchem? MUUVO Quick SE 2 to wyjątkowa propozycja, która łączy w sobie elegancki design z praktycznymi funkcjami docenianymi i przez dzieci, i rodziców. Warto zwrócić uwagę na innowacyjne rozwiązania, takie jak regulowana budka, wentylowane oparcie i wygoda składania. Sprawdź, co sprawia, że Quick SE 2 może stać się idealnym wyborem na start.

CZYTAJ WIĘCEJ

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ

Rana po cc – jak o nią dbać na każdym etapie jej gojenia?

Rana po cesarskim cięciu to nie tylko ślad na skórze, lecz także miejsce, które przez wiele tygodni wymaga uważnej pielęgnacji. Od pierwszych dni po operacji aż do momentu, gdy blizna blednie i mięknie, zmienia się zarówno jej wygląd, jak i potrzeby. Sprawdź, co jest typowym etapem gojenia, jak dbać o ranę w domu, czego unikać, a także kiedy zmiany w okolicy blizny wymagają konsultacji z lekarzem.

CZYTAJ WIĘCEJ