X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Macierzyństwo- Kraków
Odpowiedz

Macierzyństwo- Kraków

Oceń ten wątek:
  • Asia8818 Ekspertka
    Postów: 154 101

    Wysłany: 10 marca 2021, 02:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestemza wrote:
    Ale których przeciwciał? Bo miałam badane ich mnóstwo

    Jak wczoraj bylas na szczepieniu to dostalas kartke i tam byly cyfry np 150 .

  • Jestemza Autorytet
    Postów: 293 176

    Wysłany: 10 marca 2021, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic takiego nie dostałam, tylko kartkę z wynikiem męża gdzie było 450 chyba,że tyle osocza wyizolowano

    ✓Starania od 2015 (cb)
    💊💉1 procedura-czerwiec-Lipiec 2020 Punkcja->transfer 3.1.1 , nieudany.
    08.2020 badania:
    🔍MTHFR 677C>T homozygota
    🔍 pai-1 4g heterozygota
    🔍Hashimoto-Euthyrox
    🔍Kariotypy prawidłowy
    🔍 Przeciwciała ok
    🔍Prolaktyna po obciążeniu podwyższona

    ✓10.2020
    Zmiana lekarza ->💪diagnostyka immuno:
    ✓Allo mlr 0%
    ✓Kiry bx( brak m.in 3 implantacyjnych)
    ✓ Hla c 05,07
    ✓Hla partnera c 07
    💉💊01/02.2021-> 2 procedura
    Mamy zamrożone dwa( 1 przebadany,zdrowy
    )💙💙💪
    04.2021 naturalny cud😍💪
  • Asia8818 Ekspertka
    Postów: 154 101

    Wysłany: 10 marca 2021, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestemza wrote:
    Nic takiego nie dostałam, tylko kartkę z wynikiem męża gdzie było 450 chyba,że tyle osocza wyizolowano

    Dokladnie o to mi chodzilo ale nie umialam tego nazwac😜😜 to niezly wynik.

  • Jestemza Autorytet
    Postów: 293 176

    Wysłany: 10 marca 2021, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nawet nie wiem jaka norma jest bo tam nie było wartości referencyjnych.A Ty już po szczepieniach czy jeszcze któreś zostało?

    ✓Starania od 2015 (cb)
    💊💉1 procedura-czerwiec-Lipiec 2020 Punkcja->transfer 3.1.1 , nieudany.
    08.2020 badania:
    🔍MTHFR 677C>T homozygota
    🔍 pai-1 4g heterozygota
    🔍Hashimoto-Euthyrox
    🔍Kariotypy prawidłowy
    🔍 Przeciwciała ok
    🔍Prolaktyna po obciążeniu podwyższona

    ✓10.2020
    Zmiana lekarza ->💪diagnostyka immuno:
    ✓Allo mlr 0%
    ✓Kiry bx( brak m.in 3 implantacyjnych)
    ✓ Hla c 05,07
    ✓Hla partnera c 07
    💉💊01/02.2021-> 2 procedura
    Mamy zamrożone dwa( 1 przebadany,zdrowy
    )💙💙💪
    04.2021 naturalny cud😍💪
  • Sto_krotka Autorytet
    Postów: 1658 1777

    Wysłany: 11 marca 2021, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bazylia86 wrote:
    Dziewczyny! Czy któraś z Was miała zalecenie przyjmowania encortonu i prografu do transferu? Mam takie zalecenia od dr. Sydora. Chciałabym przystąpić do transferu w następnym cyklu, wizytę u dr. Przybycienia mam 22 marca. To będzie prawdopodobnie 2 albo 3 dzień cyklu i zastanawiam się, czy to nie za późno na wdrożenie tych leków? Macie może jakieś doświadczenia w tym temacie?
    Prawdopodonie dr S by napisał w zaleceniach jeśli mialabyś rozpocząć kurację przed danym cyklem 🙂
    Bodaj 5 dni przed transferem zaczynałam, po stwierdzeniu owulacji 🤔

    Bazylia86 lubi tę wiadomość

    2021 (4FET)💙
    2022 naturals 💔
    2023 (5FET)ostatni 💝 ❄ 3.1.2 🙏🍀
    3-7dpt II, 7dpt bhcg 83,32| 9dpt 267,7| 11dpt 626,6 🙏 | 17dpt 6006,0
  • Sto_krotka Autorytet
    Postów: 1658 1777

    Wysłany: 11 marca 2021, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, któraś będzie w najbliższym czasie używała Gonapeptyl Daily? Może któraś też już nie ma refundacji to odstąpię, bo zostało mi 8 ampułkostrzykawek (cały czas w lodówce)🙂

    2021 (4FET)💙
    2022 naturals 💔
    2023 (5FET)ostatni 💝 ❄ 3.1.2 🙏🍀
    3-7dpt II, 7dpt bhcg 83,32| 9dpt 267,7| 11dpt 626,6 🙏 | 17dpt 6006,0
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 11 marca 2021, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto_krotka wrote:
    Dziewczyny, któraś będzie w najbliższym czasie używała Gonapeptyl Daily? Może któraś też już nie ma refundacji to odstąpię, bo zostało mi 8 ampułkostrzykawek (cały czas w lodówce)🙂

    Ja nie mam refundacji, ale nie wiem co mnie czeka. Jutro mam wizytę, to się odezwę 🤗

    Sto_krotka lubi tę wiadomość

  • Asia8818 Ekspertka
    Postów: 154 101

    Wysłany: 11 marca 2021, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak by bylo ponizej 90 to juz jest zle. Mi zostalo jeszcze raz we środę.

    Jestemza lubi tę wiadomość

  • Bazylia86 Przyjaciółka
    Postów: 61 50

    Wysłany: 12 marca 2021, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto_krotka wrote:
    Prawdopodonie dr S by napisał w zaleceniach jeśli mialabyś rozpocząć kurację przed danym cyklem 🙂
    Bodaj 5 dni przed transferem zaczynałam, po stwierdzeniu owulacji 🤔
    Dziękuje za odpowiedź 🙂 Wczoraj udało mi się dość nieoczekiwanie dostać na wizytę. Pani z recepcji z własnej inicjatywy znalazła dla mnie wolny termin i zadzwoniła, to było bardzo miłe i zaskakujące 😄 Już wszystko wiem i też będę wdrażać leki po stwierdzeniu owulacji🙂 Szkopuł w tym, że owulacja wypada mi w święta, więc nie wiadomo, czy transfer w kwietniu dojdzie do skutku, ale liczę, że delikatnie się przesunie🙂

    Jestemza lubi tę wiadomość

  • Sto_krotka Autorytet
    Postów: 1658 1777

    Wysłany: 12 marca 2021, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bazylia86 wrote:
    Dziękuje za odpowiedź 🙂 Wczoraj udało mi się dość nieoczekiwanie dostać na wizytę. Pani z recepcji z własnej inicjatywy znalazła dla mnie wolny termin i zadzwoniła, to było bardzo miłe i zaskakujące 😄 Już wszystko wiem i też będę wdrażać leki po stwierdzeniu owulacji🙂 Szkopuł w tym, że owulacja wypada mi w święta, więc nie wiadomo, czy transfer w kwietniu dojdzie do skutku, ale liczę, że delikatnie się przesunie🙂
    Super, bardzo się cieszę 🙂to w Gyncentrum tak miło? Może akurat coś się przesunie, albo dr coś wymyśli, oni są przyzwyczajeni do takich akcji. A u kogo jesteś? Pierwsze podejście? Trzymam kciuki 🙂✊🍀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2021, 20:20

    2021 (4FET)💙
    2022 naturals 💔
    2023 (5FET)ostatni 💝 ❄ 3.1.2 🙏🍀
    3-7dpt II, 7dpt bhcg 83,32| 9dpt 267,7| 11dpt 626,6 🙏 | 17dpt 6006,0
  • Bazylia86 Przyjaciółka
    Postów: 61 50

    Wysłany: 13 marca 2021, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto_krotka wrote:
    Super, bardzo się cieszę 🙂to w Gyncentrum tak miło? Może akurat coś się przesunie, albo dr coś wymyśli, oni są przyzwyczajeni do takich akcji. A u kogo jesteś? Pierwsze podejście? Trzymam kciuki 🙂✊🍀
    Takie rzeczy nawet w CM Macierzyństwo się zdarzają 😄 To będzie mój drugi transfer, w grudniu był nieudany, mamy jeszcze 3 zarodki. Leczyłam się u dr. Mirockiego, teraz jestem u dr.Przybycienia, bo dr M. odszedł z kliniki. Dr P. trochę mnie dołuje, bo każdą wizytę zaczyna od mówienia jak niemądrze zrobiliśmy, że nie badaliśmy zarodków, ale poprzedni lekarz w ogóle nie wspominał, że to w naszej sytuacji zasadne, a ja byłam wtedy taka zielona i przestraszona...U mnie niby wszystko było zawsze super, ale w badaniach, które zrobiłam po transferze wyszły rozjechane cytokiny i brak kirów 2DS3 i 3DS1. Dr. P. zdecydował, że będzie na to steryd i accofill, teraz transfer będzie na cyklu naturalnym, co też mnie cieszy, bo sztuczny chyba mi nie służył. Pozostaje nam mieć nadzieję, że tym razem się uda, a przede wszystkim że trafimy na prawidłowy genetycznie zarodek💪😃

    Jestemza lubi tę wiadomość

  • Sto_krotka Autorytet
    Postów: 1658 1777

    Wysłany: 13 marca 2021, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bazylia86 wrote:
    Takie rzeczy nawet w CM Macierzyństwo się zdarzają 😄 To będzie mój drugi transfer, w grudniu był nieudany, mamy jeszcze 3 zarodki. Leczyłam się u dr. Mirockiego, teraz jestem u dr.Przybycienia, bo dr M. odszedł z kliniki. Dr P. trochę mnie dołuje, bo każdą wizytę zaczyna od mówienia jak niemądrze zrobiliśmy, że nie badaliśmy zarodków, ale poprzedni lekarz w ogóle nie wspominał, że to w naszej sytuacji zasadne, a ja byłam wtedy taka zielona i przestraszona...U mnie niby wszystko było zawsze super, ale w badaniach, które zrobiłam po transferze wyszły rozjechane cytokiny i brak kirów 2DS3 i 3DS1. Dr. P. zdecydował, że będzie na to steryd i accofill, teraz transfer będzie na cyklu naturalnym, co też mnie cieszy, bo sztuczny chyba mi nie służył. Pozostaje nam mieć nadzieję, że tym razem się uda, a przede wszystkim że trafimy na prawidłowy genetycznie zarodek💪😃
    A, nie sądziłam, że dr Sydor ma coś z CMM wspólnego, dlatego o Gyncentrum pytałam, bo tam m.in. przyjmuje 🙂
    Wiesz, każdy lekarz ma swoje podejście, wiem, że dr P z tych co namawiają na badanie chyba każdą, myślę, żeby zniwelować niepowodzenia do minimum.
    Super, a ile jeszcze macie ❄i jaki teraz będziecie zabierać?😀
    Myślę, że cykl naturalny jest super, tzn. mi też służył bardziej i w końcu się udało. Też mam rozjechane cytokiny i BX z dużymi brakami. Ja byłam u dr P tylko w zastępstwie, ale uważam, że jest świetnym specjalista i przede wszystkim ma ogromne doświadczenie. Transfer z jego ręki okazał się szczęśliwy 😊 trzymam kciuki, żeby i u Was tak było! ✊🍀

    Bazylia86, panib lubią tę wiadomość

    2021 (4FET)💙
    2022 naturals 💔
    2023 (5FET)ostatni 💝 ❄ 3.1.2 🙏🍀
    3-7dpt II, 7dpt bhcg 83,32| 9dpt 267,7| 11dpt 626,6 🙏 | 17dpt 6006,0
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2021, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy jest tu jakas pacjentka, ktora byla wprowadzana w sztuczna menopauze przy endometriozie?

  • Bazylia86 Przyjaciółka
    Postów: 61 50

    Wysłany: 13 marca 2021, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto_krotka wrote:
    A, nie sądziłam, że dr Sydor ma coś z CMM wspólnego, dlatego o Gyncentrum pytałam, bo tam m.in. przyjmuje 🙂
    Wiesz, każdy lekarz ma swoje podejście, wiem, że dr P z tych co namawiają na badanie chyba każdą, myślę, żeby zniwelować niepowodzenia do minimum.
    Super, a ile jeszcze macie ❄i jaki teraz będziecie zabierać?😀
    Myślę, że cykl naturalny jest super, tzn. mi też służył bardziej i w końcu się udało. Też mam rozjechane cytokiny i BX z dużymi brakami. Ja byłam u dr P tylko w zastępstwie, ale uważam, że jest świetnym specjalista i przede wszystkim ma ogromne doświadczenie. Transfer z jego ręki okazał się szczęśliwy 😊 trzymam kciuki, żeby i u Was tak było! ✊🍀
    Mamy trzy zarodki: 5.1.1., 4.1.1. i 3.2.2. Nie wiem jeszcze, który będziemy teraz transferować w kwietniu, ten z nieudanego transferu był klasy 5.1.1., ale beta nawet nie drgnęła.
    Super, że Wam się udało, życzę Ci, aby ciąża przebiegała bez żadnych perturbacji 😊Mam nadzieję, że nam też dr P. przyniesie szczęście. Mimo tego jego marudzenia o badaniu zarodków wyczuwam z jego strony dużą empatię, wierzę w fachowość, generalnie mam bardzo dobre przeczucia 😀 Dzięki za wsparcie, kciuki na pewno się przydadzą😊

  • Sto_krotka Autorytet
    Postów: 1658 1777

    Wysłany: 13 marca 2021, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Durkapa wrote:
    Dziewczyny czy jest tu jakas pacjentka, ktora byla wprowadzana w sztuczna menopauze przy endometriozie?
    Miałam ogniska adenomiozy i problem z endo i miałam 1x Zoladex

    2021 (4FET)💙
    2022 naturals 💔
    2023 (5FET)ostatni 💝 ❄ 3.1.2 🙏🍀
    3-7dpt II, 7dpt bhcg 83,32| 9dpt 267,7| 11dpt 626,6 🙏 | 17dpt 6006,0
  • Sto_krotka Autorytet
    Postów: 1658 1777

    Wysłany: 13 marca 2021, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bazylia86 wrote:
    Mamy trzy zarodki: 5.1.1., 4.1.1. i 3.2.2. Nie wiem jeszcze, który będziemy teraz transferować w kwietniu, ten z nieudanego transferu był klasy 5.1.1., ale beta nawet nie drgnęła.
    Super, że Wam się udało, życzę Ci, aby ciąża przebiegała bez żadnych perturbacji 😊Mam nadzieję, że nam też dr P. przyniesie szczęście. Mimo tego jego marudzenia o badaniu zarodków wyczuwam z jego strony dużą empatię, wierzę w fachowość, generalnie mam bardzo dobre przeczucia 😀 Dzięki za wsparcie, kciuki na pewno się przydadzą😊
    To piękne! ❄❄❄ 😊gratuluję takich! u mnie przy dwóch klasy 1.1. nie drgnęła, raz cb i teraz klasy 1.2 dał radę. Mam wrażenie, że co jak co, ale embriologia się stara i ładne blastki hodują 🙂
    Będziesz teraz obstawiona lekami to szansa dużo, dużo większa!!! ❤✊🍀będę czekać na wieści!
    Tak, można odczuć, że "dusza człowiek" czasem jest zakręcenie, ale jak pomyślę ile pacjentek i jakie ważne to sprawy itd.

    Bazylia86 lubi tę wiadomość

    2021 (4FET)💙
    2022 naturals 💔
    2023 (5FET)ostatni 💝 ❄ 3.1.2 🙏🍀
    3-7dpt II, 7dpt bhcg 83,32| 9dpt 267,7| 11dpt 626,6 🙏 | 17dpt 6006,0
  • Sto_krotka Autorytet
    Postów: 1658 1777

    Wysłany: 14 marca 2021, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mogę jeszcze zapytać czy teraz dr Sydor w CMM przyjmuje?

    2021 (4FET)💙
    2022 naturals 💔
    2023 (5FET)ostatni 💝 ❄ 3.1.2 🙏🍀
    3-7dpt II, 7dpt bhcg 83,32| 9dpt 267,7| 11dpt 626,6 🙏 | 17dpt 6006,0
  • Bazylia86 Przyjaciółka
    Postów: 61 50

    Wysłany: 14 marca 2021, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto_krotka wrote:
    A mogę jeszcze zapytać czy teraz dr Sydor w CMM przyjmuje?
    Ja pojechałam z własnej inicjatywy na wizytę do Tarnowa, bo balam się, że dr P. mnie i tak odeśle do immunologa, a nie chciałam tak krążyć i tracić czasu. Z tego, co wiem, to dr Sydor nie przyjmuje w CMM.

  • Gusia1985 Autorytet
    Postów: 655 481

    Wysłany: 14 marca 2021, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2023, 18:12

  • panib Przyjaciółka
    Postów: 118 258

    Wysłany: 15 marca 2021, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Cześć dziewczyny, czy któraś z Was była stymulowana bemfola + mensinorm?

    Ja :) przyniosło super efekty + gonapeptyl.
    Więcej w stopce :)

    Allende lubi tę wiadomość

    Rozpoczęcie starań 17.08.2019 od dnia ślubu <3
    Po 4 mc podstawowe badania. Bingo. Wyrok
    30.12.19 wyniki nasienia 0,01mln/ morfologia 0%/ ruch 3%/ liczne zwapnienia i zanikanie jądra. Wskazanie do IVF, dzięki Bogu nie czekaliśmy roku niepłodności.
    Ovum Lublin - zlecone badania (do ivf) tsh, fsh, morfologia :D stracone dwa miesiące.
    04.02.20 w najlepszych rękach CM Macierzyństwo Kraków<3
    Przeglądy kurnika Tarnów <3
    Poza normą AMH 1,8 / PRL po teście 297,03 / KIR Bx / Allo 0% - po szczepieniach 77%/ heterozygota w C677T i A1298C
    18.08.20 Punkcja 25 jajek <3 marvelon/bemfola/mensinorm/gonapeptyl daily/
    19 zapłodnionych zarodków <3 w piątej dobie pozostało z nami 11 blastocyst , prawie wszystkie 1.1 lub 1.2 <3
    Zrzekliśmy się z miejsca 4 zarodków, aby służyły innym <3 :)
    Transfer odroczony ze względu na 3 zarodki do PGS/PGD
    15.09.20 wynik badania: 2 prawidłowe zarodki , 1 z dodatkowym chormosomem 16 .
    15.10.20 transfer -> nieudany :( walczymy dalej!
‹‹ 52 53 54 55 56 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ