Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Macierzyństwo- Kraków
Odpowiedz

Macierzyństwo- Kraków

Oceń ten wątek:
  • Sylwia Sylwia Autorytet
    Postów: 3174 3183

    Wysłany: 7 kwietnia 2021, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika225 wrote:
    Dziewczyny kupowaliście leki w jakiejś konkretnej sieci aptek? Zastanawiam się czy są znaczące różnice między aptekami na leki do transferu?
    Wtrace się Wam. Najtaniej wychodziły w aptece w Kauflandzie na Bratysławskiej , chyba nazywała się dr Max. Różnice w cenach są ogromne. Dla porównania na początku procedury za Lutinus płaciłam w dr Max 110 zł a najtaniej w moim województwie znalazłam za 250 🙆 więc przebicie duuuze. A ta apteka jest niedaleko od Macierzyństwa.

    Odnośnie filmików z zarodkami, to ja miałam punkcję w grudniu 2019 i mam taki. Chyba od 2018 albo z początkiem 2019 mają monitoring zarodków. Jeśli któraś z Was nie dostała filmu to można się upomnieć u Pań w rejestracji 🙂

    Ostatnio rzadko zaglądam na ten wątek, ale pozdrawiam Was wszystkie i te które mnie kojarzą, i te które z którymi się nie znam 😉 trzymam kciuki za udane procesury ✊

    Bazylia86, Gusia1985 lubią tę wiadomość

    atdc9vvjubcfojyx.png
    2015 r. - Rozpoczęcie starań, oligozoospermia ekstremalna - Novum, od 2019 Macierzyństwo,
    17.12.2019 r. ICSI, punkcja
    16.01.2020 r. Crio Blastusia 3.1.1.
    6 dpt - bhcg 16,2
    25 dpt jest ♥️
    Mamy jeszcze❄️❄️❄️ 3.1.2., 4.1.1., 4.2.3.
  • Asia8818 Ekspertka
    Postów: 154 101

    Wysłany: 7 kwietnia 2021, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestemza wrote:
    Dziękuję, kiedy u Ciebie transfer?
    Bazylia kciuki za kropka zaciśnięte 😁✊

    Hejka ja za 2 tyg mam dopiero wyniki ml allo i zobaczymy czy mam 25 procent. Ale ostatnio chora jestem i nie moge sie wyleczyc. Jestem dobrej mysli i moze w maju transfer.

    Bazylia86, Jestemza lubią tę wiadomość

  • Silaczka Przyjaciółka
    Postów: 84 24

    Wysłany: 7 kwietnia 2021, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie, czy macierzyństwo i dr P. Ogarniają AK czy raczej tylko klasyczna procedura?

    Zbliża się moja wizyta u P,ale im blizej terminu tym bardziej myślę o AK ,tak bardzo nie mam siły na 5 ivf ...jeszcze gdyby miało nie wyjść to już w ogóle koniec

    panib lubi tę wiadomość

  • Gusia1985 Autorytet
    Postów: 655 481

    Wysłany: 8 kwietnia 2021, 04:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2023, 18:14

    panib lubi tę wiadomość

  • Silaczka Przyjaciółka
    Postów: 84 24

    Wysłany: 8 kwietnia 2021, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia1985 wrote:
    Jak byłam na pierwszej wizycie we wrześniu to dr. nam powiedział że jeśli się nie zdecydujemy na ivf i badania będa nie za dobre to przygotuje mnie pod transfer KD wrazie niepowodzenia myśle o Czechach. O AK się nie wypowiem bo nie pytałam.
    Przekrecilam nazwę KD komórka dawczyni ,AK adopcja komórki. The same :)) właśnie ja się boje,że 5 ivf bd jak 4 poprzednie i nie wiem czy nie iść z mostu w adopcję komórki i to w Czechach,bo tam sa te komórki chyba od przebadanych babek ,a na pewno zarodki są badane,a to jest ogromny krok ku powodzeniu

  • Gusia1985 Autorytet
    Postów: 655 481

    Wysłany: 8 kwietnia 2021, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2023, 18:15

    Jestemza lubi tę wiadomość

  • panib Przyjaciółka
    Postów: 118 258

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bazylia86 wrote:
    Dziękuję za radę w sprawie filmiku🙂
    Dr P wczoraj na transferze był w fantastycznej formie, ciekawe jaki będzie rezultat...☺ Wybierasz się w najbliższym czasie do niego?

    W poniedzialek :)

    Jestemza, Bazylia86 lubią tę wiadomość

    Rozpoczęcie starań 17.08.2019 od dnia ślubu <3
    Po 4 mc podstawowe badania. Bingo. Wyrok
    30.12.19 wyniki nasienia 0,01mln/ morfologia 0%/ ruch 3%/ liczne zwapnienia i zanikanie jądra. Wskazanie do IVF, dzięki Bogu nie czekaliśmy roku niepłodności.
    Ovum Lublin - zlecone badania (do ivf) tsh, fsh, morfologia :D stracone dwa miesiące.
    04.02.20 w najlepszych rękach CM Macierzyństwo Kraków<3
    Przeglądy kurnika Tarnów <3
    Poza normą AMH 1,8 / PRL po teście 297,03 / KIR Bx / Allo 0% - po szczepieniach 77%/ heterozygota w C677T i A1298C
    18.08.20 Punkcja 25 jajek <3 marvelon/bemfola/mensinorm/gonapeptyl daily/
    19 zapłodnionych zarodków <3 w piątej dobie pozostało z nami 11 blastocyst , prawie wszystkie 1.1 lub 1.2 <3
    Zrzekliśmy się z miejsca 4 zarodków, aby służyły innym <3 :)
    Transfer odroczony ze względu na 3 zarodki do PGS/PGD
    15.09.20 wynik badania: 2 prawidłowe zarodki , 1 z dodatkowym chormosomem 16 .
    15.10.20 transfer -> nieudany :( walczymy dalej!
  • SweetDream07 Autorytet
    Postów: 409 598

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silaczka wrote:
    Dziewczyny mam pytanie, czy macierzyństwo i dr P. Ogarniają AK czy raczej tylko klasyczna procedura?

    Zbliża się moja wizyta u P,ale im blizej terminu tym bardziej myślę o AK ,tak bardzo nie mam siły na 5 ivf ...jeszcze gdyby miało nie wyjść to już w ogóle koniec

    Cześć.
    Kojarzę Cię z innego forum o KD ;)
    W Macierzyństwie byliśmy 10 miesięcy temu - nadal czekamy na komórki.. Zdecydowanie nie polecam. My zapisaliśmy się na komórki od kobiet, które się u nich leczą. Cena kusząca bo jak pamiętam to 13 tysięcy. Można też "zamówić" komórki z eurobanku czy jakoś tak z Hiszpanii, ale to już droga impreza bo koszt 12stu komórek to 4000 EURO plus do tego koszty In Vitro w Macierzyństwie. Biorąc pod uwagę, że te komórki dostaje się mrożone to uznaliśmy, że jedziemy do Czech.

    Jestemza lubi tę wiadomość

    preg.png

    13.02.23r. - transfer, Reprofit Ostrava
    05.03.23r. - jest 💚
    18.04.23r. - prenatalne OK, 5.85 cm 💚
    02.05.23r. - USG 13+6, 8.20 cm 💚 dziewczynka 💚🤗
    06.06.23r. - USG 18+6, 330 gram Księżniczki 💚
    04.07.23r. - USG 22+6, 630 gram Szczęścia 💚
    - - - - -
    Historia IVF:
    I procedura, 3 zarodki z KD - Eurofertil:
    * 1 transfer - biochem
    * 2 transfer - beta 0
    * 3 transfer - puste jajo, poronienie wywołane w szpitalu w 9 tc 💔

    II procedura, 1 zarodek z KD - Eurofertil:
    * 4 transfer - beta 0

    III procedura, 6 zarodków z KD - Reprofit:
    * 5 transfer (świeży) - beta 0
    * 6 transfer - nasz Okruszek 💚
    Czekają na Nas: ⛄⛄⛄⛄
  • Jestemza Autorytet
    Postów: 293 176

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bazylia kiedy betujesz?
    Co do ak czy aż to doktor podobno sam poleca Czechy.

    ✓Starania od 2015 (cb)
    💊💉1 procedura-czerwiec-Lipiec 2020 Punkcja->transfer 3.1.1 , nieudany.
    08.2020 badania:
    🔍MTHFR 677C>T homozygota
    🔍 pai-1 4g heterozygota
    🔍Hashimoto-Euthyrox
    🔍Kariotypy prawidłowy
    🔍 Przeciwciała ok
    🔍Prolaktyna po obciążeniu podwyższona

    ✓10.2020
    Zmiana lekarza ->💪diagnostyka immuno:
    ✓Allo mlr 0%
    ✓Kiry bx( brak m.in 3 implantacyjnych)
    ✓ Hla c 05,07
    ✓Hla partnera c 07
    💉💊01/02.2021-> 2 procedura
    Mamy zamrożone dwa( 1 przebadany,zdrowy
    )💙💙💪
    04.2021 naturalny cud😍💪
  • Słoneczko2 Znajoma
    Postów: 23 5

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SweetDream07 wrote:
    Cześć.
    Kojarzę Cię z innego forum o KD ;)
    W Macierzyństwie byliśmy 10 miesięcy temu - nadal czekamy na komórki.. Zdecydowanie nie polecam. My zapisaliśmy się na komórki od kobiet, które się u nich leczą. Cena kusząca bo jak pamiętam to 13 tysięcy. Można też "zamówić" komórki z eurobanku czy jakoś tak z Hiszpanii, ale to już droga impreza bo koszt 12stu komórek to 4000 EURO plus do tego koszty In Vitro w Macierzyństwie. Biorąc pod uwagę, że te komórki dostaje się mrożone to uznaliśmy, że jedziemy do Czech.

    Priv

  • Silaczka Przyjaciółka
    Postów: 84 24

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia1985 wrote:
    Musisz sama zdecydować ale może idź na tą wizytę do dr., może się dowiesz czegoś nowego, inne spojrzenie na Wasz problem. Wizyta przecież nie zobowiązuje odrazu do ivf. Ja byłam bardzo zadowolona po wizycie u dr. z badań wyszło że muszę mieć accofil do transferu i jeśli się uda to do 12 tyg. Zapisałam się jeszcze do immunologa niech on też zerknie na wyniki, chce się jak najlepiej przygotować do ivf.
    Co do Czech to zarodki z KD nie są badane a przynajmniej nie wszystkie.
    Nie miałam krzywej cukrowej robionej,a to ponoć ma wpływ na jakośc komórek, nie było też kariotypu z tego co przepatrzylam,a to po 4 ivf to już chyba powinno być :( ale wszystko jak leci to tak szybko ,a jak się pyta co jeszcze zrobić to nikt nic nie zaleca ... To jest średnio fajne;/

  • Silaczka Przyjaciółka
    Postów: 84 24

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SweetDream07 wrote:
    Cześć.
    Kojarzę Cię z innego forum o KD ;)
    W Macierzyństwie byliśmy 10 miesięcy temu - nadal czekamy na komórki.. Zdecydowanie nie polecam. My zapisaliśmy się na komórki od kobiet, które się u nich leczą. Cena kusząca bo jak pamiętam to 13 tysięcy. Można też "zamówić" komórki z eurobanku czy jakoś tak z Hiszpanii, ale to już droga impreza bo koszt 12stu komórek to 4000 EURO plus do tego koszty In Vitro w Macierzyństwie. Biorąc pod uwagę, że te komórki dostaje się mrożone to uznaliśmy, że jedziemy do Czech.
    Czemu tak długo ? Ehh ... Ciężko o grupę krwi ? Czyli Hiszpania komórki ok 20 tysi i jeszcze na bide z 18 tysi za procedurę bez refundacji ? :/ Jeśli tak,to dość sporo,a jeszcze nie ma gwarancji np w moim przypadku czy organizm i endometrioza nie odrzuca zarodków , nie mamy też gwarancji,że to wina komórek moich, a nie plemników , bo wszystko nam pada po 4 dobie i opinie są różne . Gdyby ktoś był w stanie jednoznacznie podać nasz problem to bym się zdecydowała żeby iść w AK lub AZ ... Tak to jest to loteria. Macierzyństwo kusi mnie b.dobrymi wynikami laboratorium i też dr P ma duże doświadczenie i może On wreszcie nami wstrząśnie ,że 5 ivf ma sens lub sens ma AK lub AZ. Wiem,że to nasza decyzja ... Ale wolałabym wreszcie usłyszeć głos rozsądku , doświadczenia , coś poparte statystykami,a nie "sami zdecydujcie" ,chyba coś jest mocno źle ,że już tyle razy nie wyszło nic

    Jestemza lubi tę wiadomość

  • SweetDream07 Autorytet
    Postów: 409 598

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 04:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silaczka wrote:
    Czemu tak długo ? Ehh ... Ciężko o grupę krwi ? Czyli Hiszpania komórki ok 20 tysi i jeszcze na bide z 18 tysi za procedurę bez refundacji ? :/ Jeśli tak,to dość sporo,a jeszcze nie ma gwarancji np w moim przypadku czy organizm i endometrioza nie odrzuca zarodków , nie mamy też gwarancji,że to wina komórek moich, a nie plemników , bo wszystko nam pada po 4 dobie i opinie są różne . Gdyby ktoś był w stanie jednoznacznie podać nasz problem to bym się zdecydowała żeby iść w AK lub AZ ... Tak to jest to loteria. Macierzyństwo kusi mnie b.dobrymi wynikami laboratorium i też dr P ma duże doświadczenie i może On wreszcie nami wstrząśnie ,że 5 ivf ma sens lub sens ma AK lub AZ. Wiem,że to nasza decyzja ... Ale wolałabym wreszcie usłyszeć głos rozsądku , doświadczenia , coś poparte statystykami,a nie "sami zdecydujcie" ,chyba coś jest mocno źle ,że już tyle razy nie wyszło nic

    Mają braki w liczbie dawczyń :)
    Hiszpania wyjdzie jakieś 30 tysi łącznie i bez gwarancji zarodków. Czechy są tańsze o co najmniej 10 tysięcy.

    preg.png

    13.02.23r. - transfer, Reprofit Ostrava
    05.03.23r. - jest 💚
    18.04.23r. - prenatalne OK, 5.85 cm 💚
    02.05.23r. - USG 13+6, 8.20 cm 💚 dziewczynka 💚🤗
    06.06.23r. - USG 18+6, 330 gram Księżniczki 💚
    04.07.23r. - USG 22+6, 630 gram Szczęścia 💚
    - - - - -
    Historia IVF:
    I procedura, 3 zarodki z KD - Eurofertil:
    * 1 transfer - biochem
    * 2 transfer - beta 0
    * 3 transfer - puste jajo, poronienie wywołane w szpitalu w 9 tc 💔

    II procedura, 1 zarodek z KD - Eurofertil:
    * 4 transfer - beta 0

    III procedura, 6 zarodków z KD - Reprofit:
    * 5 transfer (świeży) - beta 0
    * 6 transfer - nasz Okruszek 💚
    Czekają na Nas: ⛄⛄⛄⛄
  • natalia_nyk Autorytet
    Postów: 321 116

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, mam pytanie. Podobno chodzą słuchy że macierzyństwo ma najlepsze labolatorium, tzn dziewczyny uzyskuja ładne zarodki. Czy możecie mi wyjaśnić od czego to zależy? Tzn są lepsi embriolodzy czy lepsze warunki do przechowywania? Skąd są te różnice, o ile są takie różnice w porównaniu z innymi klinikami, ale po lekturze wielu wątków dochodzę do takiego wniosku :)

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalia_nyk wrote:
    Cześć, mam pytanie. Podobno chodzą słuchy że macierzyństwo ma najlepsze labolatorium, tzn dziewczyny uzyskuja ładne zarodki. Czy możecie mi wyjaśnić od czego to zależy? Tzn są lepsi embriolodzy czy lepsze warunki do przechowywania? Skąd są te różnice, o ile są takie różnice w porównaniu z innymi klinikami, ale po lekturze wielu wątków dochodzę do takiego wniosku :)

    Też mnie to nurtuje, gdzieś zasłyszałam, że wiele od embriologa zależy... Ale na jakiej płaszczyźnie? Hmm, poziom wiedzy czy tylko bardziej sprawna ręka? Może któraś z was ma bardziej naukowe informacje w tej kwestii?

    natalia_nyk lubi tę wiadomość

  • Mika225 Koleżanka
    Postów: 47 53

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silaczka wrote:
    Czemu tak długo ? Ehh ... Ciężko o grupę krwi ? Czyli Hiszpania komórki ok 20 tysi i jeszcze na bide z 18 tysi za procedurę bez refundacji ? :/ Jeśli tak,to dość sporo,a jeszcze nie ma gwarancji np w moim przypadku czy organizm i endometrioza nie odrzuca zarodków , nie mamy też gwarancji,że to wina komórek moich, a nie plemników , bo wszystko nam pada po 4 dobie i opinie są różne . Gdyby ktoś był w stanie jednoznacznie podać nasz problem to bym się zdecydowała żeby iść w AK lub AZ ... Tak to jest to loteria. Macierzyństwo kusi mnie b.dobrymi wynikami laboratorium i też dr P ma duże doświadczenie i może On wreszcie nami wstrząśnie ,że 5 ivf ma sens lub sens ma AK lub AZ. Wiem,że to nasza decyzja ... Ale wolałabym wreszcie usłyszeć głos rozsądku , doświadczenia , coś poparte statystykami,a nie "sami zdecydujcie" ,chyba coś jest mocno źle ,że już tyle razy nie wyszło nic



    To jest zdecydowanie lekarz, który potrafi wstrząsnąć i moim zdaniem nie robi rzeczy, które nie mają sensu. Owszem jest bardzo miły i konkretny, ale mówi co myśli. Jeśli chodzi o laboratorium tez slyszałam, ze maja super sprzęt i bardzo doświadczonych pracowników

    Jestemza, Bazylia86, Gusia1985 lubią tę wiadomość

  • natalia_nyk Autorytet
    Postów: 321 116

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w ogóle jest ktoś kto leczył się w Angeliusie w Katowicach i przeszedł do Macierzyństwa? A może odwrotnie był w Macierzyństwie i przeszedl do Angeliusa? Oczywiście wiem że to zależy od danego przypadku ale po prostu jestem ciekawa waszych doświadczen

  • Jestemza Autorytet
    Postów: 293 176

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalia_nyk wrote:
    Cześć, mam pytanie. Podobno chodzą słuchy że macierzyństwo ma najlepsze labolatorium, tzn dziewczyny uzyskuja ładne zarodki. Czy możecie mi wyjaśnić od czego to zależy? Tzn są lepsi embriolodzy czy lepsze warunki do przechowywania? Skąd są te różnice, o ile są takie różnice w porównaniu z innymi klinikami, ale po lekturze wielu wątków dochodzę do takiego wniosku :)
    Może chodzi o ten nowoczesny system laboratorium IVF tzn EmbryoScope+ z wbudowanym systemem time-lapse, gdzie nie muszą codziennie wyciągać zarodków.No ale Embriolodzy swoją drogą świetni:))

    Allende, Bazylia86, natalia_nyk, panib lubią tę wiadomość

    ✓Starania od 2015 (cb)
    💊💉1 procedura-czerwiec-Lipiec 2020 Punkcja->transfer 3.1.1 , nieudany.
    08.2020 badania:
    🔍MTHFR 677C>T homozygota
    🔍 pai-1 4g heterozygota
    🔍Hashimoto-Euthyrox
    🔍Kariotypy prawidłowy
    🔍 Przeciwciała ok
    🔍Prolaktyna po obciążeniu podwyższona

    ✓10.2020
    Zmiana lekarza ->💪diagnostyka immuno:
    ✓Allo mlr 0%
    ✓Kiry bx( brak m.in 3 implantacyjnych)
    ✓ Hla c 05,07
    ✓Hla partnera c 07
    💉💊01/02.2021-> 2 procedura
    Mamy zamrożone dwa( 1 przebadany,zdrowy
    )💙💙💪
    04.2021 naturalny cud😍💪
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestemza wrote:
    Może chodzi o ten nowoczesny system laboratorium IVF tzn EmbryoScope+ z wbudowanym systemem time-lapse, gdzie nie muszą codziennie wyciągać zarodków.No ale Embriolodzy swoją drogą świetni:))

    Brzmi rozsądnie.

    natalia_nyk lubi tę wiadomość

  • Bazylia86 Przyjaciółka
    Postów: 61 50

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestemza wrote:
    Bazylia kiedy betujesz?
    Co do ak czy aż to doktor podobno sam poleca Czechy.
    Betę będę robić 14kwietnia. A Ty byłaś już u naszego doktora na wizycie?

‹‹ 61 62 63 64 65 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ