X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Macierzyństwo- Kraków
Odpowiedz

Macierzyństwo- Kraków

Oceń ten wątek:
  • nusia87 Znajoma
    Postów: 23 14

    Wysłany: 17 lipca 2019, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A do inseminacji bylo letrozole najpierw 1x1 ale byly tylko dwa pecherzyki z czego jeden mimo ovitrelle nie pekl. W trzecim podejsciu tez ten sam tylko dawka 1x2 i tylko jeden pęcherzyk pekl ale sie nie udalo. Jak rozmawialam z lekarzem to mówił ze przy niskim amh niestety komorki nie sa takiej dobrej jakosci i nawet jak podstawia plemnika pod same drzwi to moze sie okazac ze komórka jest zlej jakosci.

    NUSIA87
    Macierzyństwo Kraków
    Wiek: 32, starania od 2015
    3x nieudane IUI w 2019
    AMH luty 2019: 0,96
    stwierdzone przeciwciała antykardiolipnowe Igm
    Czynnik męski: obniżona ruchliwość
    Sierpień 2019 pierwsze podejście do IVF ( długi protokół), punkcja 14.08.2019 transfer świeży bl 5.1.1 na cyklu sztucznym 19.08.2019. Dwie mrożonki bl 5.1.2, bl 5.2.2.
    1 transfer beta 0
    2 transfer beta wysoko❤
    Czekamy na 👶
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 18 lipca 2019, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia nie martw się na zapas.
    Hercia też ma niskie AMH a udało jej się uzyskać 3 blastki z trzech zapłodnionych komórek ;)
    Laboratorium i embriolodzy w Macierzyństwie są naprawdę bardzo dobrzy!!
    Wyroba wiec co robi, mnie ładnie wystymulował i co najważniejsze uniknęłam hiperstymulacji, więcej dobrego o nim nie powiem, ale to z racji podejścia do pacjenta i zachowania. W żadnym wypadku nie podważam jego fachowości i kompetencji ;)

    nusia87 lubi tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • nusia87 Znajoma
    Postów: 23 14

    Wysłany: 18 lipca 2019, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Nusia nie martw się na zapas.
    Hercia też ma niskie AMH a udało jej się uzyskać 3 blastki z trzech zapłodnionych komórek ;)
    Laboratorium i embriolodzy w Macierzyństwie są naprawdę bardzo dobrzy!!
    Wyroba wiec co robi, mnie ładnie wystymulował i co najważniejsze uniknęłam hiperstymulacji, więcej dobrego o nim nie powiem, ale to z racji podejścia do pacjenta i zachowania. W żadnym wypadku nie podważam jego fachowości i kompetencji ;)

    Dziekuje za slowa otuchy. Powiem wam, ze to forum to źródło moich informacji i porad. Nikt z mojego otoczenia nie jest w takiej sytuacji i nie potrafi nic doradzic juz nie mowiac ze procedura invitro wg moich koleżanek i rodziny to taki "zabieg". Ale wiadomo kto nie ma takich problemów to sie nie bedzie zagłębial bo po co. W nastepny poniedzialek jade na wizyte to przygotuje sobie liste pytan do lekarza i zobaczymy co powie. Pozdrawiam.

    lipcowka86 lubi tę wiadomość

    NUSIA87
    Macierzyństwo Kraków
    Wiek: 32, starania od 2015
    3x nieudane IUI w 2019
    AMH luty 2019: 0,96
    stwierdzone przeciwciała antykardiolipnowe Igm
    Czynnik męski: obniżona ruchliwość
    Sierpień 2019 pierwsze podejście do IVF ( długi protokół), punkcja 14.08.2019 transfer świeży bl 5.1.1 na cyklu sztucznym 19.08.2019. Dwie mrożonki bl 5.1.2, bl 5.2.2.
    1 transfer beta 0
    2 transfer beta wysoko❤
    Czekamy na 👶
  • Lusi35 Autorytet
    Postów: 280 107

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria87 wrote:
    Hej, odświeżam wątek! Czy jest tu ktoś, kto podjął się in vitro w Macierzyństwie?
    Maria, jesteś w Artvimed? Dobrze kojarzę? Ja się zastanawiam nad doktorem Przybycieniem, myślę, że jeśli ktokolwiek mógłby mi pomóc, to właśnie On. Teraz jestem w Artvimed, wszystko spoko, ale jakoś polecany dr Ch mnie nie do końca przekonuje. Jak zobaczyłam Jego minę na ostatniej wizycie, to zrozumiałam, że sobie chyba nie poradzi z moim przypadkiem. Zastanawiasz się nad zmianą?

  • Lusi35 Autorytet
    Postów: 280 107

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że Hercia35 była w Art. i przeszła do Macierzyństwa, do Przybycienia właśnie 🤗

  • Lusi35 Autorytet
    Postów: 280 107

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🙈 ciemna masa jestem, a dr Knafel jakie wrażenie zrobiła?

  • Lusi35 Autorytet
    Postów: 280 107

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria87 wrote:
    Baaaardzo dobre! W końcu komuś na maxa zaufałam!
    To jest naprawdę ważne, żeby ktoś trochę za nas myślał, żebysmy mogły zaufać doświadczeniu i wiedzy lekarza.

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusi35 wrote:
    Maria, jesteś w Artvimed? Dobrze kojarzę? Ja się zastanawiam nad doktorem Przybycieniem, myślę, że jeśli ktokolwiek mógłby mi pomóc, to właśnie On. Teraz jestem w Artvimed, wszystko spoko, ale jakoś polecany dr Ch mnie nie do końca przekonuje. Jak zobaczyłam Jego minę na ostatniej wizycie, to zrozumiałam, że sobie chyba nie poradzi z moim przypadkiem. Zastanawiasz się nad zmianą?
    Wspaniały lekarz, cudowny człowiek. Dr P. Jest najlepszy.

    Makt lubi tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Lusi35 Autorytet
    Postów: 280 107

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Wspaniały lekarz, cudowny człowiek. Dr P. Jest najlepszy.
    Już sobie zakodowalam w główce, że w Nim ostatnia nadzieja. Ale żeby nie czekać bezczynnie, do czasu zapisania się na wizytę, spróbuję stymulacji ( jeśli pęcherzyki się wchłoną, bo jak nie, to 😩). Ty jesteś u doktora P?

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusi35 wrote:
    Już sobie zakodowalam w główce, że w Nim ostatnia nadzieja. Ale żeby nie czekać bezczynnie, do czasu zapisania się na wizytę, spróbuję stymulacji ( jeśli pęcherzyki się wchłoną, bo jak nie, to 😩). Ty jesteś u doktora P?
    Trafiłam do niego w lutym zeszłego roku. Zaproponował nam 3 iui i potem IVF. Zlecił dużo badań. Kiedy miałam podchodzić do IVF to zrobiła mi się torbiel, która nie chciała się wchłonąć przez 3 miesiące. W tym czasie mój zaczął przeliczać i wyszło mu, że bardziej opłaca nam się robić IVF w Katowicach, bo za 3 procedury zapłacimy tyle co za jedną w macierzyństwie. Baliśmy się co będzie jak nam pierwsza procedura się nie uda. Powiedziałam dr P, że jedziemy do Katowic na IVF. Powiedział mi wtedy, że jakbym czegoś potrzebowała to zawsze mogę przyjść do niego, on mi we wszystkim pomoże. I że wie, że w macierzyństwie Ci Anglicy mają za wysokie ceny, ale on nie ma wpływu na to. Teraz myślę, że gdybym u niego została to już dawno byłabym w ciąży, ale tego się nigdy nie dowiem.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się leczyłam u dr, Chrostowskiego 3 lata... lekarz bardzo polecany, bardzo sie do niego "przywiązałam" i na tym bym skończyła 3 lata leczenia, 4 inseminacje 3 procedury IVF juz nakłaniał do 4.... i ani jednego badania poza tymi obowiązkowyi do IVF.. Bylam na 1 wizycie w Macierzynstwie u dr Wyroby i szczerze mowiaz jestem podlamana tym, ze wczesniej nie zrobilam potrzebnych badan i moze moglo to wszystko potoczyc sie inaczej..

  • Pola84 Autorytet
    Postów: 467 624

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 04:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agika88 wrote:
    Ja się leczyłam u dr, Chrostowskiego 3 lata... lekarz bardzo polecany, bardzo sie do niego "przywiązałam" i na tym bym skończyła 3 lata leczenia, 4 inseminacje 3 procedury IVF juz nakłaniał do 4.... i ani jednego badania poza tymi obowiązkowyi do IVF.. Bylam na 1 wizycie w Macierzynstwie u dr Wyroby i szczerze mowiaz jestem podlamana tym, ze wczesniej nie zrobilam potrzebnych badan i moze moglo to wszystko potoczyc sie inaczej..
    A jakie badania Ci zlecił? Jestem po jednej wizycie u dr M. ale żadnych dodatkowych badań nie zlecił

    url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki/dzieciece]202011121762.png[/url]

    cztery lata starań
    Amh 0.33
    14.03. FET AZ
    6dpt II kreski
    7dpt beta 21
    9dpt beta 71☺
    11 dpt beta 249 💪
    14 dpt jest pęcherzyk 😍
    10 kwietnia wizyta ❤ 🙏
    19 maja prenatalne zdrowy chłopak 💕
    16 lipca połówkowe - syn ❤
    12.11.2020 53cm szczęścia i 2720g doskonałości 💞
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria87 wrote:
    Nie ma nikogo z in vitro w Macierzyństwie?
    A u kogo jesteś? Jeśli chodzi o pacjentki przybycienia to one są na innym forum na wizaz.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola84 wrote:
    A jakie badania Ci zlecił? Jestem po jednej wizycie u dr M. ale żadnych dodatkowych badań nie zlecił
    Narazie zrobilam badanie na trombofilie, czekam na wynik jak na szpilkach

  • nusia87 Znajoma
    Postów: 23 14

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria87 wrote:
    Nie ma nikogo z in vitro w Macierzyństwie?
    Hej. Ja jestem w macierzyństwie u Wyroby ale koncze pomalu bo udalo sie i od stycznia czyli od 4 miesiaca bede chodzic u siebie w mieście bo jezdzic z brzuchem 110 km to straszna mordega. U nas wygladalo to jak w mojej stopce. 3 inseminacje, potem invitro. Pierwszy transfer swiezaka i nic. Miesiac przerwy i potem crio blastki i zaskoczylo. Bylam w szoku bo bylam pewna ze jak sie nie udalo za pierwszym to posprzatane. W pracy mialam stresy siedzialam po 10 godzin i wiedziałam ze nic z tego. Zrobilam bete dla spokoju w 11 dpt i patrze jest! Narazie 12 tydzien i mam nadzieje ze wszystko bedzie super. Co do Macierzynstwa to powiem tak. Podliczylam dojazdy wizyty badania inseminacje i invitro (wzielismy pakiet skuteczne invitro) i wyszlo z lekami ponad 22 000 zl. Ale tak jak mowie wszystko w tym jest bo zbieralam rachunki zeby miec wglad. Co do wizyt to nie mialam problemu zeby sie dodzwonic czy umowic. Wyroba malomowny i wizyty ekspres ale co zapytalam to odpowiedzial. Dobrze mnie wystymulowal do invitro, nie mialam jakis powiklan. On robil mi punkcje i transfery. Fakt ze wszystko kosztuje ale dla nich to jest biznes, czasem sie wkurzalam ze wizyta 2 minuty i tyle, czasem musialam jechac tylko po recepte ale mimo tego sie udalo. Nawiasem mówiąc leki u mnie w mieście 3 razy droższe niz w Krk wiec tam kupowalam wszystko po transferze.

    Salome, Makt, Sylwia Sylwia lubią tę wiadomość

    NUSIA87
    Macierzyństwo Kraków
    Wiek: 32, starania od 2015
    3x nieudane IUI w 2019
    AMH luty 2019: 0,96
    stwierdzone przeciwciała antykardiolipnowe Igm
    Czynnik męski: obniżona ruchliwość
    Sierpień 2019 pierwsze podejście do IVF ( długi protokół), punkcja 14.08.2019 transfer świeży bl 5.1.1 na cyklu sztucznym 19.08.2019. Dwie mrożonki bl 5.1.2, bl 5.2.2.
    1 transfer beta 0
    2 transfer beta wysoko❤
    Czekamy na 👶
  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia, bardzo się cieszę, że się udało :) Gratulacje!
    Rozumiem, że ze względu na niskie AMH nie mieliście refundowanych leków? Ile trwał długi protokół? Czy jest tam fajny kontakt z embriologiem?
    Tego pakietu nie do końca rozumiem - ile transferów obejmuje? Za co płaci się dodatkowo?

    nusia87 lubi tę wiadomość

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • nusia87 Znajoma
    Postów: 23 14

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria87 wrote:
    Nusia, bardzo się cieszę, że się udało :) Gratulacje!
    Rozumiem, że ze względu na niskie AMH nie mieliście refundowanych leków? Ile trwał długi protokół? Czy jest tam fajny kontakt z embriologiem?
    Tego pakietu nie do końca rozumiem - ile transferów obejmuje? Za co płaci się dodatkowo?
    Leki do stymulacji do invitro mialam refundowane wiec zamiast ponad 3000 zl zaplacilam 300. Refundacja jest jak amh nie jest nizsze niz 0.7 ja wtedy mialam 0.96. Długi protokol wygladal tak: miesiaczke mialam 3 lipca 2019, gonapeptyl zaczelam brac 23 lipca, 30 lipca znowu miesiaczka, 31 lipca doszla bemfola i menopur a gonapeptyl mi zmniejszyl. I tak bralam i jezdzilam na wizyty a 12 sierpnia skonczylam wszystko. 13 mialam konsultacje anestezjologa a 14 punkcje. Z embriologiem nie mialam kontaktu oprocz telefonu po pukncji. To jest tam minusem ze nie ma jakiegos " opiekuna" dla poczatkujacych. Ja powiem szczerze dzis z doświadczeniem inaczej bym do tego podeszla w sensie wiem teraz o co pytac itd. Po punkcji dostalam karte ile pobrali mi komorek. Zaplodnic mogli tylko 6. Zadzwonił embriolog po 2 dniach chyba ze zaplodnily sie 4. Potem zadzwonil w 4 dobie ze jedna sie przestala dzielic i zostały 3. Wyznaczyli mi transfer i dostalam jedna najlepiej rokujaca. Ale jednak sie nie udalo. Wtedy mialam przerwe miesiac. Wyroba kazal zrobic badania pod katem trombofilii i wyszlo ze nie przyswajam do konca dobrze kwasu foliowego wiec zapisal mi ten inny. Potem bralam leki jak do transferu normalnie estrofem, progesterone bensis, lunitus plus kwas i witaminy ciazowe i sie udalo.
    Jezeli chodzi o pakiet to to sie oplaca jak masz wiecej zarodkow. Ale decyzje musisz podjąć zanim to nastapi. W skrocie wyglada to tak ze placisz za pakiet i w tym masz punkcje, hodowle, transfer do wyczerpania ostatniego zarodka lub do ciazy. U nas sie oplacilo bo pierwszy raz nie siadlo czyli nastepny transfer juz mialam w tym pakiecie oplacony i nie musialam za niego placic. Za wizyty i leki i tak sama musisz placic za mrozenie tez. Ale jak np. Zaplodnia sie 4 zarodki, podadza Ci 1 i nic, to potem nastepne transfery masz w tej cenie pakietu dopoki nie siadzie. A jakby byla ciaza i by sie nie udalo to potem placisz za transfer nastepny osobno. Ryzyko jest. Ale jak liczyliśmy to z mezem to bez pakietu wychodzi porobnie co jakbys placila za jedno podejscie sama. W pakiecie masz tez te badania NAT i konsultacje anestezjologiczna a bez pakietu trzeba za to placic. Na stronie ich jest wycena tego.

    Salome, aneta2007 lubią tę wiadomość

    NUSIA87
    Macierzyństwo Kraków
    Wiek: 32, starania od 2015
    3x nieudane IUI w 2019
    AMH luty 2019: 0,96
    stwierdzone przeciwciała antykardiolipnowe Igm
    Czynnik męski: obniżona ruchliwość
    Sierpień 2019 pierwsze podejście do IVF ( długi protokół), punkcja 14.08.2019 transfer świeży bl 5.1.1 na cyklu sztucznym 19.08.2019. Dwie mrożonki bl 5.1.2, bl 5.2.2.
    1 transfer beta 0
    2 transfer beta wysoko❤
    Czekamy na 👶
  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za tak obszerną odpowiedź! :)

    A co się dzieje z niewykorzystanymi zarodkami? Wam został jeszcze jeden?

    nusia87 lubi tę wiadomość

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • nusia87 Znajoma
    Postów: 23 14

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria87 wrote:
    Dziękuję za tak obszerną odpowiedź! :)

    A co się dzieje z niewykorzystanymi zarodkami? Wam został jeszcze jeden?
    Zarodki ktore przezyly do 5 doby sa mrozone ( za to placisz za mrozenie i za przechowywanie przez 1 rok). Tak, nam zostal 1 w lodowce. Jak teraz wszystko pojdzie dobrze to sie zglosimy za jakis czas po ten z lodowki😉

    Salome, aneta2007 lubią tę wiadomość

    NUSIA87
    Macierzyństwo Kraków
    Wiek: 32, starania od 2015
    3x nieudane IUI w 2019
    AMH luty 2019: 0,96
    stwierdzone przeciwciała antykardiolipnowe Igm
    Czynnik męski: obniżona ruchliwość
    Sierpień 2019 pierwsze podejście do IVF ( długi protokół), punkcja 14.08.2019 transfer świeży bl 5.1.1 na cyklu sztucznym 19.08.2019. Dwie mrożonki bl 5.1.2, bl 5.2.2.
    1 transfer beta 0
    2 transfer beta wysoko❤
    Czekamy na 👶
  • Sylwia Sylwia Autorytet
    Postów: 3174 3183

    Wysłany: 21 grudnia 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla początkujących, polecam spotkania z panią embriolog. Odbywają się raz lub 2 razy w miesiącu (na stronie internetowej jest wcześniej ogłoszenie). Spotkanie jest bezpłatne, a Pani dr, wszystko dokładnie tłumaczy, odpowiada na pytania, pokazuje pracę kliniki od wewnątrz itp. Mojemu M, to spotkanie sporo rozjaśniło

    Salome, Makt, Maja78 lubią tę wiadomość

    atdc9vvjubcfojyx.png
    2015 r. - Rozpoczęcie starań, oligozoospermia ekstremalna - Novum, od 2019 Macierzyństwo,
    17.12.2019 r. ICSI, punkcja
    16.01.2020 r. Crio Blastusia 3.1.1.
    6 dpt - bhcg 16,2
    25 dpt jest ♥️
    Mamy jeszcze❄️❄️❄️ 3.1.2., 4.1.1., 4.2.3.
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ